SPORT. LAATSTE BERICHTEN. KRONIEK van den DAG. HET CHINEESCHE FRONT INGESTORT? HET SPOOK VAN HET SLOT GOTHEBORGH. KERK EN SCHOOL. HANDEL EN NIJVERHEID. Heerlijke jus bij gehakt RADIO-PROGRAMMA, STATEN-GENERAAL. Te kort geschoten. Aan de mutaties, welke dezer dagen in de Engelsche regeering plaats vonden, ligt natuurlijk meer ten grondslag dan de officieele mótiveering inhield, althans wat betreft de voornaamste er van: de vervanging van lord Swinton als minis ter voor de luchtvaart door sir Kingley Wood. Officieel trad Swinton af, omdat hij lid zijnde van het Hoogerhuis niet aan de beraadslagingen in het Lagerhuis kon deelnemen, de verdediging van zijn be leid in de eigenlijke volksvertegenwoor diging dus aan een ondergeschikte moest overlaten,. Men houdt in Engeland taai aan wonderlijke tradities vast: dat Hoo- gerhuisleden, dus ook ministers, die tot dat college behooren, het Lagerhuis die nen te vermijden, is er een van. In be paalde omstandigheden kan dat heel ver velend zijn b.v. als het beleid van een minister aan heftige critiek van Lager huisleden bloot staat. De voornaamste ministerieele posten worden daarom ge woonlijk bezet door ministers, die niet lid van het Hoogerhuis zijn, al mogen de ze dan op hun beurt niet in de vergadering der Lords optreden. De eigenlijke reden, waarom lord Swin ton aftrad, is, dat het Lagerhuis feitelijk genoeg van hem had. Indien hij er wel had mogen verschijnen, zou hij vermoe delijk ook zijn ontslag hebben moeten in dienen. Dat had dan alleen wat meer voe ten in de aarde gekregen, omdat er niet zoo'n voor de hand liggende officieele mo tiveering beschikbaar zou zijn geweest als nu. Lord Swinton was het Lagerhuis niet doortastend genoeg. Het departement van luchtvaart, dat hij beweerde, is een der belangrijkste geworden, sinds de Engel sche regeering tot de ontstellende ontdek king kwam, dat de Engelsche bewape ning ten achter was geraakt bij die van Duitschland en Italië o.m. In 't bijzon der wat de luchtmacht betreft, bleken de autoritaire mogendheden, een paar jaar geleden, veel en veel meer te kunnen presteeren dan Engeland. Op lord Swin ton als minister van luchtvaart kwam dus de taak te rusten, den achterstand in te halen en om te zetten in een voorsprong. Men heeft hem nu de laatste maanden herhaaldelijk verweten, dat hem dat niet gelukt was, dat Engeland nog steeds ach teraan komt, niet alleen wat de organi satie van de luchtmacht betreft, maar ook en vooral wat de productie van militaire toestellen aangaat. De Engelsche indus trie zou nog steeds niet in staat zijn met de Duitsche en de Italiaansche te concur- reeren. En dat wijt de oppositie in het Lagerhuis (liberalen en labour) aan lord Swinton. De minister beschikte, zoo zeide zij, niet over de capaciteiten, om ten deze de noodzakelijke verbetering tot stand te brengen. Lord Swinton had deze critiek tot zekere hoogte rustig kunnen negeeren, indien de verdediger van zijn beleid in het Lagerhuis, lord Winterton, er in geslaagd zou zijn, de argumenten der oppositie te ontzenuwen. Zijn verdediging was echter van dien aard, dat ook een aantal conservatieven, leden van de re- geeringspartij dus, van hun ongerustheid blijk meenden te moeten geven en on omwonden te kennen gaven, dat de minister van luchtvaart inderdaad wel over wat meer doorzettingsvermogen mocht beschikken. Bovendien raakte door deze debatten de openbare meening eenigszins onthutst. Met pijnlijke verba zing trok ze er de conclusie uit, dat het met de luchtmacht in geen geval naar wensch schijnt te gaan. En dat dan, ter wijl er voor Engeland zoo ontzaglijk veel op het spel staat. Lord Swinton heeft gemeend voor de critiek het veld te moeten ruimen, en Chamberlain, de minister-president vond het niet noodig hem van gedachten te doen veranderen. in Swinton's plaats werd sir Kingsley Wood, minister van volksgezondheid benoemd, die den naam heeft een man met veel doorzettingsver mogen en een uitstekend organisator te zijn. Een dergelijke figuur aan het hoofd van het ministerie van luchtvaart heeft Engeland inderdaad van noode, want dat er nog wel iets hapert, vooral wat de aanmaak van militaire toestellen betreft; bewyst het feit, dat de Engelsche regee ring aankoopen in de Ver. Staten wil doen. De commissie, welke daartoe een reis door de Ver. Staten maakt, heeft intusschen nog niet veel kunnen presteeren. Het is haar gebleken, dat de Amerikaansche fabrie ken, welke de types vervaardigen, waar-1 aan Engeland behoefte heeft, overbelast zijn met orders voor de eigen Amerikaan sche luchtmacht en dat de meeste andere fabrieken niet in staat zijn, het gevraagde te leveren, tenzij ze tot een reorganisatie zouden overgaan. Dat willen ze echter al leen, als Engeland geregeld afnemer zou I blijven. Immers, anders zouden ze over 'n I zekeren tijd over een productie-vermogen I beschikken, dat in geenerlei verhouding meer tot ide afzetmogelijkheid zou staan. Voorshands voelt men er in Engeland al- evel niets voor, op zulke voorwaarden be-1 stellingen te doen. Het streven is juist de Engelsche industrie zoover uit te breiden, dat ze tenslotte onafhankelijk van het buitenland, in de nationale behoefte kan voorzien. Zoo ziet het er naar uify dat de gehoopte aanvulling uit de Ver. Staten bij de verwachtingen ten achter zal blij ven. Voor sir Kingsley Wood een reden te meer, om van zijn doorzettingsvermo gen het uiterste te vergen, en in zoo kort mogelijken tijd de Engelsche productie op het gewenschte peil te brengen. VOETBAL. I DE TSJECHISCHE SPELERS TEGEN NEDERLAND. Voor den landenwedstrijd tegen Neder land, welke op 5 Juni a.s. te Le Havre wordt gespeeld, heeft de Tsjechische Voetbal Bond de volgende spelers bij het organisatiecomi té der wereldkampioenschappen te Parijs opgegeven, waaruit later een definitieve keuze zal worden gedaan: Doelverdedigers: Planicka (Slavia Praag) en Burkert (Zidenice Brno); achterspelers: Burger (Sparta), Daucik (Slavia), Orth (Bratislava) en Cerny (Zidenice); midden spelers: Kostalec, Boucek, Kolsky (allen Sparta), Kópecky (Slavia), Kreuz (Pardu bice) en Moravec (Pilsen); voorhoede: Ri- ha, Senecky, Zeman, Nejedly en Rado (al len Sparta), Simunek, Bradac en Puc (Sla via), Hemanek (Pardubice), Ludl (Vikto- ria Zizkov). De kern bestaat uit oudere meer gerouti neerde spelers, die nimmer in een landen wedstrijd zullen falen, al zijn verscheidene van hen reeds over him hoogtepunt heen. Deze kern is aangevuld met jongeren, die echter over weinig internationale routine beschikken. Men mag overigens wel aanne men, dat de ploeg, welke tegen Nederland zal spelen, meerendeels uit de geroutineerde krachten zal worden samengesteld. Den Boer-Middelburgsche Courant Elftal Middelburg Combinatie. 23. Als tegenstander voor haar tweeden oefenwedstrijd, had het Debomico-Elftal een Middelburg-combinatie uitgenoodigd, een flinke ploeg, waarin vele oude beken den als Leijnse, Vogel, Koster, Remijn en Steketee, stonden opgesteld. Het is een aar dige wedstrijd geworden, waarin beide par tijen tegen elkaar bleken op te wegen. Er werd in een stevig tempo gestart en direct werden goede doelkansen geschapen, welke aanvankelijk niets opleverden. Op gelukkige wijze kwam Middelburg aan de leiding, door keeper Meijer met den bal over de lijn te werken. (01.) Doch deze vreugde was van korten duur, want direct daarop scoorde P. Ploegaert met een formidabel schot den gelijkmaker. In de tweede helft profiteerde Middel burg kort na elkaar door v. d. Berge en Groenenberg 2 maal van foutjes in de ver dediging (13), waarop Boesenkool met een onhoudbaar schot den stand op 23 bracht, waarbij het bleef. Tsjecho-SlovakijeIerland 22. Men kan niet ontkennen, dat de Tsjechen zich voor de komende wereldkampioen schappen en dus in eerste instantie voor den wedstrijd in de achtste finale tegen Neder land op eersten Pinksterdag a.s., flink voor bereiden. Gisteren is te Praag een wedstrijd gespeeld tusschen een Tsjechisch elftal en Ierland. Het einde kwam met een gelijk spel, 22. Het Tsjechische elftal speelde het laatste deel van den wedstrijd met ne gen man. Een Duitsch ploegAston Villa 21. Te Düsseldorf is gistermiddag een wed strijd gespeeld tusschen een Duitsch elftal I en de Engelsche profclub Aston Villa. Na een fraaien wedstrijd wonnen de Duitschers niet geheel verdiend met 21, waarbij nog dient te worden opgemerkt, dat het tweede Duitsche doelpunt een zuivere buitenspel j goal was. Het is een uitstekende wedstrijd geworden, waarbij vooral de Duitsche ploeg, Reuter meldt uii 'Tokio: Beweerd wordt hier, dat het front ider Chineezen teni N.- Oosten van Hsoetsjau is ingestort, nadat de Japanneezen de .stad waren binnenge komen. 1 Men zegt verder dat de Japansche troe pen den grooten waterweg tusschen Han-1 sjoeng en Taiertsjwan zijn overgetrokken. BLOEDIGE AFSLACHTING VAN CHINEESCHE MILITAIREN. Reuter meldt uit->-Sjanghai: Van 10Ö.000 tot 150.000 man Chineesche provinciale troepen bevinden zich nog te Soetsjau. Zij hebben weinig hoop te kunnen ontsnappen. Zij zullen zich na de inbezitneming der stad door de Japanneezen zoo goed als on vermijdelijk met ondergang bedreigd zien. Zoo wreed was de strijd dat Soetsjau nu een uitgebreide slachtplaats is. De straten zijn bedolven onder hét puin der zwaar ge teisterde huizen en liggen bezaaid met lij ken en stervenden. Overal woeden branden, hetgeen de wreedheid dezer algemeene slachting nog sterker doet uitkomen. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden) 1500: 11998 1000: 6490 19652 20809 400: 4911 200: 7503 11672 100: 1482 4340 5620 6578 8157 10649 11927 12544 13821 16050 18031 19982 21488 Oorspronkelijke detective-roman door John Simson. 33). „Precies, Landhof: Zij is, om zoo te zeggen, overal met haar neus het eerste bi) geweest." Toen bleef het langen tijd stil op het ka binet. Alle drie waren in gedachten verzon- De commissaris streek zijn snorren op. „Mijnheer Diepland", zei hij opeens, „ik eb u nu zoowat alles verteld, wat ik te weten ben gekomen omtrent de personen, waarmee we te maken hebben. Thans zou infSaarn? b*er *n besloten kring bij u een npr°rmat*e. w^en inwinnen aangaande een kpnS0 ol' die als zo°danig in den Burgerlij- d niet staat ingeschreven: het r1Pr-,. v.an Gotheborgh! Zoudt u zoo vrien- ten?» 2011 ons nu daérover in te lich- Spook van Gotheborgh!" herhaalde Baar ."Het sP°ok van Gotheborgh! Natuurhiv1^-inderdaad naar geïnformeerd, U merktp t 16t °P den BurgerlÜken Stand, ingeschreve^e<T?t op' dat het daar niet staat het familie a' ben ervoor geweest naar borgh en heha der graven van Gothe- gesnuffeld. lwai; de Pieren eens door weten gekomen ben ik het volSende te In het jaar liVa demar van GothliT geboren graaf Wal- leeftüd, dus in 1594-5 °P twintigjarigen van Rederode en weraWde hu gravin Elise ter in het jaar ieon precies zes jaar la" kasteel. eigenaar van het Hij was een man dm u i a>e bekend stond om Veertigjarig ambtsjubileum. Op 5 Juni a.s. zal ds. W. A. Eerbeek te Standaardbuiten (N.-Br.) gedenken dat hij 40 jaar geleden te S c h o r e als pre dikant der Ned. Herv. Kerk in het ambt werd bevestigd. Te Schore bleef hij van 18981909, waarna hij naar Heeze ver trok om vandaar in 1920 naar zijn tegen woordige standplaats te vertrekken. Zilveren ambtsjubileum. Op 22 Juni a.s. Zal ds. A. Adriani zijn 25-jarig ambtsjubileum mogen herdenken. Hij deed 22 Juni 1913 zijn intrede te S e- rooskere (Sch.) als Ned. Herv. pred. om vier jaar later naar Rekken te ver trekken waar hij bleef tot 1920. Hierna was hij 3 jaar secretaris van het Ned. Jongelingsverbond, waarna hij in 1923 we der predikant werd, nu te Baarn. Thans is hij sedert 12 April 1932 werkzaam te Delfshaven. Het Walchersch Zendingsfeest. Het zendingsfeest, uitgaande van de classis Middelburg der Ned. Herv. Kerk, welke geheel Walcheren omvat, zal dit jaar gehouden worden te Valkenisse onder Biggekerke op Maandag 6 Juni (2e Pink sterdag). Er zijn verschillende sprekers, waaronder ook een zendeling. M.u.l.o.-examen. Het Mulo-examen voor de Zeeuwsche candidaten zal plaats hebben, wat het schriftelijk gedeelte betreft, op 31 Mei en 1 Juni a.s. Alle candidaten leggen het mondeling examen te Goes af. Dit gedeelte wordt af genomen van 4—9 Juli en 25—27 Juli aan staande. Te 's-Gravenhage slaagden voor het examen landbouwhuishoudleerares, de da mes E. M. T. Zandijk en V, P. Zwagerman beiden te Middelburg. Geslaagd voor het diploma Schoolraad met de beide aanteekeningen te Utrecht de heer J. van Wijk te Wolfaartsdjjk. De minister van O. K. en W. heeft be noemd tot lid van de commissie, welke in 1938 belast is met afnemen van het exa men nuttige handwerken, af te nemen te Rotterdam, mej. E. M. Risseeuw te Oost burg. bestaande uit zes Weensche en vijf Duitsche spelers, zeer goed voldeed. KORFBAL. Morgen (Vrijdag) avond wordt op het Gem. Sportterrein te Middelburg voor de le klasse der zomercompetitie van den Z.K.B. gespeeld: H.B.S. I—Swiff III. HANDELSREGISTER. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekeljjksche openbaarmakingen i: z: Het Handelsregister betreffende Zeeland ont-1 leenen we het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Nieuwe Inschrijvingen De Bevelander, Gebr. Geelhoed. Goes. 's-Heer Hendrikskinderendijk 16. Expeditie (bodedienst);, Venn.: J. Geelhoed), /S-Gravenhage. Venn.: W. Geelhoed, Goes. Eversdijk Co. (B.P.) Ierseke, Stee-1 weg 38. Kweeken en handel in oesters, mossels en andere schaal- en schelpdie-1 ren. Venn.J. Eversdijk^ A. Cornelisse, J. van der Endt Jzn. J. J. van der Endt. I Mieras Daane. Ierseke, Havenstraat 4. Oester- en mosselhandel. Venn'.: A. Mieras. Th. Daane. Firma S. de Waal Zonen (B.P.) Brui- I nisse, Kerkstraat B 302. Mossel- en Oester- kweekersbedrijf. Venn.: S. de Waal, R. de Waal, P. del Waal. Wijzigingen „De Hoop", Vlissingen, St. Jacobstraat 18 Winkel in koloniale waren en comes tibles. Overl. E.: D. Kodde. Nieuwe E.: Wed. E. H. Kodde-van Os. N.V. American Petroleum Company. (F.) Vlissingen, Lampsinsstraat 51. Han-1 del in petroleum en petroleumproducten. Ontslag verleend aan: G. v. d. Vliet, beheerder kantoor Zieriksee. idem aan: A. C. van der Peyl, beheer-] der kantoor Goes. Districtskantoor Zieriksee is opgeheven. N.V. Hendrikse Co's Bankiers- en Effectenkantoor, Middelburg, Houtkade 11. Bankbedrijf. Proc. verleend aan R. Hoegen. (B.P.) zijn bijzondere strijdlust en wraakgierigheid. Elk strootje, dat hem in den weg gelegd werd, moest gewroken worden. Vandaar, dat het eene duel volgde op het andere. Steeds bleef hij overwinnaar. Ettelijke te genstanders moet hij aan zijn degen gere gen hebben, zoodat men hem hoe langer hoe meer uit den weg ging. In later jaren, nadat zijn vrouw vroegtijdig gestorven was, liet hjj bovendien zijn zwaren baard staan, zoodat men van toen af nog slechts met vrees en ontzag van hem sprak, totdat hij in 1625 eindelijk zijn meerdere vond. Plot seling was graaf Waldemar verdwenen van den aardbodem. Niemand heeft hem sinds dien ooit meer gezien. Men fluisterde, dat hij gevedien was in een duel. Niets lag meer voor de hand. Maar niemand wist waar en hoe en wie zijn tegenstander geweest was, De legende vertelt, dat men vanaf het oogenblik van zijn verdwijning een spook zag rondwaren door het kasteel, een spook waarin men al heel gauw de schim herken de van den baardigen Waldemar van Gotheborgh, die zich wilde wreken op den belager van zijn leven. Rusteloos zag men dat spook ronddolen, nu eens hier, dan weer daar meestal bij schemerdonker en overal schrik en ontsteltenis verspreidend Angstig ging men steeds voor die schim opzij, want wee dengeen dien zij te pakken kreeg! Slechts de leden van de grafelijke familie bleken veilig voor haar te zijn, maar1 geen vreemde, die ooit zijn leven ze ker was! De legende gaat verder met te vertellen, dat die schim gedoemd zal zijn een spook-bestaan te leiden rond de oude burcht nu eens in den vorm van een weer wolf, dan weer in die van een rat of een vampier en nimmer vrede zal kunnen vin den, alvorens zij zich gewroken heeft. „Heel interessant!" merkte Feldslag op. „Maar om u de waarheid te zeggen, mijn heer Diepland: dat spook bedoelde ik eigenlijk niet!" „Maar commissaris! Waar het spook van Gotheborgh zich onmiskenbaar ontpopt heeft als een mythische figuur, die zich be dient van bovennatuurlijke krachten, bij kans grenzend aan magische wonderen, denk je ids gewoon, nuchter menschenkind allicht toch ook wel eens aan zoo'n spook waarvan ik zoojuist vertelde! En boven dien „Ik heb de wapens in het gevest van den gevonden degen en de inscripties genea logisch onderzocht" viel Landhof hem in de rede. „In het eene schild prijkt het familie wapen der graven van Gotheborgh en in het andere schild het familiewapen der graven van Rederode. En die onleesbare lettertjes zijn de jaartallen 1574 en 1594!" „Precies!" knikte de detective. „Het zelfde dubbel wapen, zooals ik het over nam in mijn bloc-notes, trof ik aan op de vermoedelijke overlijdensacte van graaf Waldemar van Gotheborgh, gedateerd 1626 Het kan niet anders, of de gouden degen waarmee Leo en Guus Messing werden ge dood, was eens de degen van graaf Walde mar hem geschonken op den dag van zijn huwelijk". Even was het stil. Toen opeens rammel de de telefoon. „Wat zou dat nu weer zijn?" vroeg Landhof en nam de telefoon van den haak. Bedaard luisterde hij en naarmate het ge sprek vorderde, betrok zijn gezicht hoe langer hoe meer. Eindelijk legde hij de te lefoon weer neer. Daar hebf U zeker ook wel eens moeite mee. Maar maakt U dan jus van een MAGGIS Jus- tablet - dat is nu juist wat U hebben moet: een smakelijke, bruine jus, die niet alleen goed past bij ge hakt, maar ook hef genot van de overige gerechten op bijzondere wijze verhoogt. MAGGI5 Jus is een uitkomst! Let op de geel-rode etiketten en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Kruisstei^ (Ingez. Med.) VRIJDAG 20 MEI 1938. HILVERSUM I 1875 en 415,5 m. Algemeen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. mu ziek (gr. pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwen- schen. 9.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Klarinet, met piano en gram. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gram. 2.00 Gram. 2.35 Chr. Lectuur. 3.00 Zang, cello en piano. (In de pauze: Gram.). 4.30 Gram. 4.45 Heidepark- Band en gram. 5.30 Gram. 5.45 Declamatie en gram. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7.00 Berich ten. 7.15 Lit. causerie. 7.45 Reportage. 8.05 Ber. ANP. 8.15 Arnhemsche Orkestver. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg conc. (Om 10.00 Ber. ANP). 10.30 Gram. 10.45 Sportpraatje. 11.00 Gram. ca. 11.5012.00 Gram. HILVERSUM H 301,5 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.001 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Orgelspel. (Om 8.16 Berichten). 8.30] Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declama- tie. 10.40 Gram. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Gram. (Om 12.15 Be- richten). 12.30 Kovacs Lajos-orkest en gram. 2.00 Modepraatje. 2.15 Variété. (Om 3.45 Event, berichten). 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Esmeralda-Septet m.m.v. solist. 6.00 Ramblers. 6.30 Politiek radio-1 journaal. 6.506.55 Gram. 7.00 Causerie. I 7.20 Berichten ANP. 7.30 Berichten. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.00 Nederlandsch Strijkkwartet. 8.30 Causerie. 9.00 Amster- damsch vocaal kwartet en VARA-Orkest. 10.00 Fantasia m.m.v. soliste. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 C. Steyn's Accordeonorkest. 11.30 Jazzmuz. (gr. pl.). 11.55—12.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 12.10 Stanley Sex- tet. 12.35 Reg Pursglove en zijn orkest. 1.20 Causerie. 1.352.20 Grinke-Trio. 4.20 Hot- jazzprogr. (gr. pl.). 4.505.15 Radio-too- neel. 5.20 Brill en zijn orkest. 6.00 Bronk- hurst Trio. 6.20 Berichten. 6.45 Parlemen tair overz. 7.05 Midland-orkest. 7.50 Cause rie. 8.20 Variété-orkest, Revuekoor en so-1 listen. 10.25 Discussie. 11.00 Crook kwintet. 11.35 Ambrose en zijn orkest. 11.5012.201 Dansmuz. (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 8.10, 8.55—9.051 10.10 en 11.20 Gram. 12.35 Gram. 1.50 Zang. 2.05 Gram. 3.05 Zang. 3.20 Piano. 4.35 Zang. 5.20 Trio-conc. 8.35 Zang. 8.50 Radio-too-1 neel. 10.50 Gram. 11.2012.50 Orkestconc. KEULEN 456 m. 6.50 Gram. 7.30 Orkest conc. 12.20 Pop. conc. 2.30 Pop. conc. 4.201 Orkest. 6.20 Koor en solisten. 7.30 Mandoli- neconc. 8.20 Kamerorkest. 9.20 Progr. voor soldaten. 10.35 Gram. 11.20 Sted. Orkest van Hagen. 12.203.20 Nachtconcert. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Dansorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Dansorkest. 6.05 Viool. 6.50 Gram. 8.20 Orkest en solist. 9.05 Radiotoo- neel. 9.40 Vervolg conc. 10.3011.20 Dans muz. (gr.pl.). 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Klein- orkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Kleinorkest en soliste. 6.35 Gram. 6.50 Piano. 7.05 en 7.35 Gram. 8.20 Symphonie-orkest, koor en so listen. 10.30 Gram. 10.4511.20 Dansmuz. (gr.pl.). DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 Gram. 7.40 Inl. volgende uitz. 7.45 Opera .„Gianni Schicchi". 9.05 Duitschlandecho. 9.20 Orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Cello en piano. 11.05 Ber. 11.20 Pop. conc. en dans muz. 12.202.20 Kleinorkest, Erich Bdr- schel's orkest en solisten. (1.151.26 Tijd sein). „Daar was dr. Dijkmans", zei hij ernstig. Hij belde op van Gotheborgh: mevrouw Messing is zoojuist neergeslagen in de gang op precies dezelfde plaats, waar gisteren Guus gedood werd. Zfj leeft echter nog, maar is bewusteloos. Dr. Dijkmans consta teerde een lichte hersenschudding". „Laten we er dadelijk weer heengaan!" stilde Daddy voor en greep zijn hoed. Een oogenblik later waren ze al op weg. XXII. Donderdagmiddag half zes. Daddy ,had zijn chauffeur tot spoed aangemaand, zoodat ze eerder voor de oude burcht stonden dan ze zelf gedacht hadden. Agent Brenders Van de wacht deed het portier voor hen open. „Nog iets bijzonders?" informeerde Feldslag. „Om u te dienen, commissaris. Precies om vier uur zag ik iemand aankomen, die onmiskenbare moeite deed om niet gezien te worden. Toen héb ik hem juist eens goed opgenomen. Hij was klein en kolos saal dik, droeg een donkere overjas en een slappen hoed. Een baard had hij niet, maar wel een zwart, kort geknipt kneveltje. Zijn oogen stonden ietwat scheef in het hoofd en lagen bijzonder diep. Verder lachte hij een hoonend lachje, dat beslist iets verraderlijks had. Met uw permissie, commissaris ik kreeg min of meer het gevoel, dat hij mij uitgrinnikte." „Dat kan!" zei Feldslag met overtuiging. Hjj twijfelde er niet aan, of dikke Trom had zulks inderdaad gedaan. „Nog iets meer agent! Brenders?" „Nog geen half uur geleden is nog een andere heer naar binnen gegaan commissa ris. Dezelfde van gisteren". NIEUWE BEPALINGEN OMTRENT RUILVERKAVELING GOEDGEKEURD. De Eerste Kamer heeft gisteren haar ver gadering geopend met een beraadslaging over het wetsontwerp, houdende nieuwe be palingen omtrent ruilverkaveling. Dit wetsontwerp is met 31 tegen 2 stemmen aangenomen. De heer Van Sasse van Ysselt (r.k.) stemde tegen, daar hij meende, dat de particuliere grondeigendom door het ont werp te weinig geëerbiedigd wordt. Ook de voorzitter bracht zijn stem tegen het ont werp uit. Ook heeft de Kamer de wet op de rege ling der vestiging van industrieele bedrij ven aangenomen. De heer Pollema (c.h.) viel het ontwerp aan. Hij zag er een ten dentie in om het bedrijfsleven te knechten. Ook de n.s.b. verzette zich bij monde van den heer Von Bönninghausen. De heeren Diepenhorst (a.r.) en de Bruyn (r.k.) ver dedigden het ontwerp, terwijl ook de hee ren Kranenburg (v.d.) en De Zeeuw (s.d.) zich er voor verklaarden. De minister van economische zaken betoogde nogmaals, dat de wet slechts uitwassen bedoelt af te snij den. Bij stemming verklaarden zich de christelijk historische leden Pollema en Ter Haar, de liberale Van den Bergh en Van Rappard en de nationaal-socialistische leden zich tegen het ontwerp. Vijf en der tig leden stemden voor. De heer Vijlbrief (s.d.) opende de bespre king over de Indische begrooting voor 1938 met een rede, waarin hij o.m. aandrong op betere sociale wetgeving voor Indie, op be tere regeling van de exhorbitante rechten en van het huisrecht en op een humaan rubberbeleid. De Kamer gaat met de Indische begroo ting heden verder. „Rook zeker erg naar jodoform, hè?" „Precies, commissaris. Ja, ik dacht dade lijk daar hebben we den dokter weer". „Dat kan óók!" verzekerde Feldslag en liep vlug de brug over. Het groote buitenlicht was reeds ontsto ken en wierp een lichten stralenbundel in de langzaam vallende duisternis. En in dien stalenbundel zag het drietal plotseling een vleermuis heen en weer fladderen. Met ve le zwenkingen, telkens met een ruk van richting veranderend vloog het dier in 't rond. „Kijk die schemeringsvriend daar eens!" knorde Feldslag opeens. „Misschien wel de schim van den dooden Waldemar!" „Misschien!!!" zeide Daddy peinzend en meteen ging de deur open. Willem, weder in keurig livrei, liet hen binnen. „Wat is hier nu weer gebeurd?" vroeg Landhof hem. „Mevrouw Messing voelt zich niet goed, mijnheer. Ze is vanmiddag languit in de gang gevallen. De dokter is juist bij haar „En mijnheer Trom?" „Ja, die is óók bij haar. Hij kwam van middag al om vier uur. Mijnheer Trom zegt, dat hij bijkans over haar beenen ge- struikel is, want, ziet u, toen mevrouw ge vallen was, lag ze vlak voor de huiskamer deur". „Wel sapristie!" riep de officier uit. „Waar zijn ze? Zeker boven op de slaap kamer?" „Jawel, mijnheer". „Ga dan even zeggen, dat wij er zijn". „Jawel mijnheer". •"fSTW Wordt vervolgd.).

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3