GOESCHE COURANT BIKNENLAND. ZEELAND. distributie van goedkoope onvermengde margarine en bak- en braadvet. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND -KDobbelmann.... 4^ lekker, man!' ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Ó.D. Dagblad. Uitg-N-V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURGSt. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 1». Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. VROUWEN VREDESGANG 1938. Meer dan 15.000 Ned. vrouwen hebben gisteren in Den Haag uiting gegeven aan het verlangen naar den vrede, dat over heel de wereld in tallooze vormen naar voren komt, doch zich telkens opnieuw ziet ge plaatst tegenover de dreiging en de ver schikking van den modernen oorlog. Ten vijfden male ging door de straten van de stad der vredesconferenties, een zwijgzame stoet van langzaam voortschrijdende vrou wen viermaal reeds hadden deze duizen den moeders en echtgenooten, meisjes en werkende vrouwen op den Volkenbondsdag haar beroep op den vredeswil der menschen gedaan, en ook deze vijfde vrouwenvredes gang was weer indrukwekkend door haar massale afmetingen en door de plechtige stilte, die slechts door het geluid van re gelmatige, vastberaden voetstappen werd verbroken. Geruimen tijd voordat het uur van ver trek had geslagen, waren reeds tallooze deelneemsters, alle met een sobere witte bloem getooid eenvoudig en veelzeggend symbool op de Prinsegracht bijeengeko men, vanwaar de optocht zijn weg naar het Houtrustterrein zou nemen. Kort voor half drie stelde de stoet zich op, het centraal comité voor den vredes gang, het sub-comité voor internationaal contact, de buitenlandsche gasten, het lan delijke comité van aanbeveling en de depu taties aan het hoofd. Onder de buitenlandsche gasten bevonden zich afvaardigingen van vredesvereenigin- gen uit België, Frankrijk en Zwitserland. De stoet had zulke afmetingen, dat niet al leen de heele Prinsegracht in de volle leng te erdoor in beslag werd genomen, waarbij de vrouwen in vier rijen van elk vier men schen breedte stonden opgesteld, maar dat ook ver op de groote Marktstraat nog deel neemsters in den stroomenden regen ston den te wachten. En nadat de ernstige scha re zich in lange rijen achter de besturen der vereenigingen, die deze betooging orga niseerden, had opgesteld, werd klokslag half drie het groote witte spandoek met het veelzeggende woord „vrede" geheschen, dat tot nu toe elk jaar den wensch van deze vrouwen voor den vredesgang heeft uitge dragen, terwijl op tallooze plaatsen witte transparenten uit de vrouwenschaar om hoog werden geheven, met in zwarte letters geschilderde woorden, getuigende van het doel dezer betooging: vrede. Twee lange minuten stonden de duizen den roerloos en zwijgend, de meesten met gebogen hoofd of de oogen strak voor zich uitgericht. Daarna zette de stoet zich in be weging, even zwijgend als hij zich had op gesteld. Het was een eindelooze reeks van paraplu's en regenmantels, maar al deze vrouwen waren diep doordrongen van het gewicht van haar betooging. Op de Regentesselaan verlieten eenige deputaties den stoet, die, resp. onder lei ding van mej. R. Manus en mej. H. de Kruyff aan het Permanente Hof van Inter nationale Justitie en aan de regeering een adres aanboden, van welk laatste de inhond ter kennis zal worden gebracht aan H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana. De deputatie naar het Permanente Hof werd ontvangen door sir Cecil Hurst, die haar voor de aangeboden resolutie, waarin een internationale samenwerking wordt aangewezen als de vreedzame oplossing der tegenwoordige problemen, dankte met de toezegging dat hij het adres aan den president van den Volkenbondsraad zal overhandigen. Namens de regeering ont ving minister Patïjn de andere deputatie Nadat de geheele vredesgang in den stroomenden regen ruim anderhalf uur had geduurd, werd ten besluite in de tentoon stellingshal op Houtrust een bijeenkomst gehouden, waaraan alle vrouwen, de mees. ten staande, deelnamen. Het lid van het centraal comité, jkvr. J. Repelaer van Driel, sprak het openings woord. Daarna kregen enkele buitenlandsche gasten het woord voor het uitspreken van een korten groet en werden adhaesiebetui- gingen, uit het buitenland ontvangen, voor gelezen. Verder spraken nog mevr. N. W. BijlViets en mevr. M. van der Colk- Schmidt, die een beroep op de moeder deed en o.a. zeide: „Wij kunnen den oorlog niet aanvaarden, omdat hij vernietiging van leven beteekent en tallooze moeders haar kinderen als slachtoffer zien vallen. Wij willen onze kin deren met vreugde groot brengen. Wanneer allen eerbied zouden betoonen voor het le ven van alle kinderen, dan zou de oorlog zeker worden uitgebannen". De bijeenkomst werd besloten met het zingen van het lied „Volk'ren der Aarde", Waarna de duizenden met tal van extra treinen en autobussen huiswaarts keerden. Grootere winstmarge voor den tusschenhandel. e minister van sociale zaken heeft een in r£Ven gericht aan de gemeentebesturen, nzake de distributie van goedkoope onver- engde margarine en bak- en braadvet, ho scfrrijven wijst de minister erop, (en Z66r !let gewenscht is den kleinhandel hik de Sressiers), voor zoover moge- verme 06 verstrekking van goedkoope on- braadvet*6 mar&arine en goedkoop bak- en te schak Werkloozen en armlastigen in in den wlnsèn06 reden hiervan is gelegen mofreiiiv 0111 den winkelstand zooveel voo?zSing° vanaT W3ar het betreft de deel der bevolkL minst ko°Pkrachtige hem eigen ®f'ia de uitoefening van de handhaven en te^teun'P8lijke fUnCtie te sche1 zaken ^ziin1 <le minister van economi- de mar^ woilmedewerking verleend om handel /win kar V0°r den ingeschakelden handel (wmkehers en c.q. grossièrs) be schikbaar is, boven de thans geldende van 2 cent per kg met 1 cent per kg te verhoo- gen en derhalve te bepalen op 3 cent per kg. De minister van sociale zaken heeft thans bepaald, dat met ingang van het 40ste tijd vak (5 Juni a.s.) de prijs van de gewone onvermengde margarine en het gewone bak- en braadvet, bestemd ter distributie aan werkloozen en armlastigen, voor die gemeenten, welke deze producten door be middeling van den winkelstand aan de be trokken consumenten verkoopen, althans en in ieder geval de beschikbare marge ge heel of ten deele aan dezen ten goede doen komen, in stede van 42 cent per kg, 41 cent per kg en onder gelijke omstandigheden de prijs der ritueel bereide onvermengde mar garine en van het ritueel bereide bak- en braadvet in stede van 48 cent per kg, 47 cent per kg zal bedragen, zoodat in deze ge meenten den winkelstand (en c.q. grossiers) 1 cent per kg margarine c.q. vet boven de thans voor hem vastgestelde vergoeding behoort te worden uitgekeerd. Voor de overige gemeenten blijft de prijs op 42 cent, resp. 48 cent per kg ge handhaafd. UITBREIDING AANTAL KAMPEN VOOR WERKLOOZEN. De regeeringspersdienst meldt: Mede met het oog op de uitbreiding, wel ke de werkverschaffing ondergaat, heeft de minister van sociale zaken er zijn goed keuring aan gehecht, dat het aantal kam pen voor oudere werkloozen wordt uitge breid. Was eenigen tijd geleden reeds toe stemming verleend om nieuwe kampen te bouwen, thans is opdracht gegeven om op nieuw een zestal te laten maken en wel 2 bij Sevenum in de Peel (provincie Lim burg), 1 nabij Ommen, 1 in Giethoorn, verder een kamp bij Hoogeveen en een bij Diever. Deze kampen zullen voor een deel einde Juli en voor een ander deel uiterlijk einde Augustus a.s. gereed zijn. In de kampen in de Peel zullen arbeiders uit Maastricht gehuisvest worden, terwijl de aanwijzing van arbeiders voor de overig nieuwe kampen nog moet geschieden. Ech ter zal in de eerste plaats hier aan de groote centra worden gedacht. Als de hiervorenbedoelde kampen ge reed zijn, zullen voorloopig voor wat be treft de tewerkstelling van oudere arbei ders 19 kampen in gebruik zijn. JEF LAST IN VRIJHEID GESTELD. Naar wij vernemen, is de communistische schrijver Jef Last, die in Spanje bij de link- sche troepen heeft gevochten en de vorige week, toen hij uit België kwam, aan de grens teZundert door de marechaussee werd vastgehouden, omdat hij door in vreemden krijgsdienst te treden, zijn Ne derlanderschap zou hebben verloren, gister middag in vrijheid gesteld. De heer Last heeft zich daarop naar zijn woonplaats, Amsterdam, begeven. In verband met de vrijlating van Jef Last vernemen we nader, dat de ter zake be voegde autoriteiten bij deze beslissing reke ning hebben gehouden met de bijzondere positie, waarin deze vreemdeling verkeert, waarbij o.m. werd overwogen dat zijn fa milie hier te lande woonachtig is. Voorts is de invrijheidstelling slechts te beschouwen als een voorloopige beslissing tot toelating, terwijl aan zijn verblijf in ons land bovendien eenige voorwaarden zijn verbonden. Omtrent de voorloopige toelating in ons land van den schrijver Jef Last vernemen wij nader, dat deze is geschied, zonder dat hem zijn ingehouden papieren zijn terug gegeven, terwijl de regeering als voorwaar de heeft gesteld, dat hij zich van alle poli tieke activiteit zal onthouden. Uit een en ander blijkt, dat de rechts positie van den heer Last niet geregeld is. Zijn raadsman, mr. Th. Eskens, kon echter omtrent eventueele stappen dienaangaande nog. niets mededeelen. Tijdens zijn verblijf in de marechaussee kazerne te Zundert heeft Jef Last een nieuw boek, getiteld „de laatste waarheid", voltooid. Binnen korten tijd zal voorts van zijn hand verschijnen een roman over den „vliegenden Hollander". Gouden doctoraat. Donderdag 26 Mei a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. dr. J. W. C. Mil- ders, oud-griffier bij het kantongerecht te T o 1 e n, thans wonende te Bergen op Zoom, aan de Leidsche academie promo veerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Een kluizenaarster verwaarloosde haar woning. Op een van de van oudsher meest deftige grachten in de residentie, Koninginne gracht no. 17, staat een heerenhuis, dat in een toestand van verwaarloozing verkeert, welke de perken van de particuliere vrij heid des eigendoms sinds jaren te buiten is gegaan. Tot Woensdag woonde daar als een kluizenaarster een niet-onbemiddelde we duwe, die van het groote pand slechts een enkele benedenkamer in gebruik had en die sedert tal van jaren zij zelf is de 78 gepasseerd nimmer meer eenig onder houd aan het perceel heeft willen laten ver richten. Het regenwater had door de vele lekkages van het dak vrijwel overal in het huis vrij spel en reeds 15 jaren geleden zijn klachten van omwonenden daarover bij het gemeentebestuur binnengekomen, dat voor zoover de wet dat toeliet, zich met het ge val bemoeide, doch wiens tusschenkomst totdusverre geen aanleiding tot zelfstandig ingrijpen kon geven. In den loop der jaren stapelden de klachten zich op en thans is het eindelijk tot zoodanig ingrijpen geko men, nu bleek, dat o.a. een plafond was in gestort. In samenwerking van politie, geneeskun digen dienst en bouw- en woningtoezicht is de zaak voorloopig geredderd, terwijl de 78-jarige vrouw naar een inrichting is overgebracht. Uit denken en voelen rijpt het han delen, maar het moet zich richten op iets, dat buiten ons is. Examen typografische vakken. Door de leerlingen-commissie voor de Typografie in het district Zeeland werden op 26 Maart, 16 en 17 Mei de jaarlijksehe examens afgenomen. Voor handzetter slaagden: J. L. Knuijt, werkzaam bij de firma F. van de Velde Jr. te Vlissingen; A. Coppejans, werkzaam bij de firma G. W. deh Boer te Middelburg; F. de Rijke, werkzaam bij de N.V. v. h. De Vey Mestdagh te Vlissingen; J. Pleijte, werkzaam bij de fjrma U. F. Auer Zoon te Middelburg. MINISTER VAN BOEI JEN EN DE ABDIJ-KWESTIE. In verband met het bezoek van minister Van Boeijen aan Middelburg schrijft het (r.k.) Dagblad van N. Brabant en Zeeland: Wij mogen nu wel verklappen, dat de heeren die als het ware bij overrompeling de zaak der Abdij wilden doordrijven en die er de schuld van zijn, dat de Memorie van Toelichting zoo buitengewoon eenzijdig is opgesteld, op meer verzet in de Kamer zijn gestuit, dan zij voorzien hadden. De omstandigheid dat de Kamer een Zeeuwsch lid telt dat precies met de omstandigheden en feiten op de hojogte is, zal naar wij ver moeden, hier wel niet vreemd aan zijn. De Memorie van Antwoord moet althans niet veel heel gelaten hebben van hetgeen in de Memorie van Toelichting opgediend werd. Vele Kamerleden hebben, naar wij ver namen, raar opgekeken toen zij o.m. verna men, dat het Rijksarchief niet eens in rechtstreeksche verbinding stond met het hotel de Abdij maar wel met de gebou wen van den polder Walcheren, waar vreemd genoeg niet naar schijnt te zijn om gekeken. Minister Van Boeyen is nu zoo wijs ge weest de zaak zelf eens te bekijken. Moge lijk geeft hem dit ook wel een andere visie op de zaak! Aanrijding. Gisterenmorgen heeft op de Kanaalbrug een aanrijding plaats gehad. Een bespannen voertuig reed in de richting naar het sta tion en werd ingehaald door een vracht auto. Bij het remmen kwam de vrachtauto, tengevolge van de vochtigheid van het brugdek te slippen en reed met de voorzij de tegen de achterzijde van het gespan Hierdoor werden de koplampen van de auto beschadigd, terwijl het tuig van de voor den wagen gespannen paarden brak Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Bij gehouden controle bleken de remmen van de auto in orde te zijn. DE MIMUCO. Het permanent mimuco-comité kon in haar jongste vergadering kennis nemen van de toestemming van B. en W. tot het hou den van een verloting. Het wordt langza merhand overbodig te melden dat de netto opbrengst ten goede komt aan het Middel- burgsch Muziekkorps en wellicht eveneens overbodig op te wekken flink loten te koo pen. Niet alleen voor de kans een grooteren of kleineren prijs te winnen, maar in de eerste plaats om gedachtig aan het „vele kleinen maken één groote" het goede doel te bevorderen. Binnen enkele dagen worden de loten aangeboden, binnen enkele weken zullen zij zeker op zijn, als ieder naar zijn krachten mede helpt. WIJZIGINGEN IN HET VERKEER. De Korte Noordstraat, die sedert verle den jaar van de richting Noordpoortstraat naar de Lange Noordstraat was afgesloten ook voor rijwielen, zal in het vervolg per rijwiel ook in die richting mogen worden bereden, doch voor andere rij- en voertui gen, en motorrijtuigen blijft die richting verboden. Dit is, voor zoover wij het kun nen beoordeelen, een stap achterwaarts. Een nieuwe bepaling is gemaakt en wel, dat de Lange Geere, in de richting van de Langeviele naar de Kalvermarkt niet met motorrijtuigen en bespannen rij- en voer tuigen mag worden bereden. Het ingestorte dak. Naar men ons nader bericht, is de ru ïne, die overbleef na de instorting van het dak van de groote zaal van den hr. C. J. Krijger, door de politie-, na onderzoek door de .bouwpolitie, vrij gegeven. Bij het on derzoek kwam vast te staan, dat hier niet van „grove nalatigheid" sprake is, doch ongetwijfeld van overmacht, door de zwa re stortbui die het werk op een ongeluk kig oogenblik kwamen verrassen. Aangehouden. E. J. N. te Rotterdam, P. M. te Hulst en B. M. te Breskens, die allen nog iets met de justitie te vereffenen hadden, wer den te dezer stede aangehouden. Eerstge noemde betaalde. De twee laatstgenoem den werden naar Middelburg overge bracht. De collecte voor het Fonds voor Bij zondere Nooden heeft deze week 35.80 opgebracht. GRIJPSKERKE. Ook hier heeft de vorst groote schade aangericht. Aan vele tuin- bouwgewassen kan men het constateeren. Verschillende vruchtboomen, waaraan de knoppen nog gesloten waren (zooals Erni- gaard e.a.) zijn voor meer dan 90 ver nield. Het schijnt dat de knoppen nog ge voeliger zijn dan de bloesems. Ook de reeds halfontwikkelde kruisbessen zijn voor een deel afgevroren. Koolmees blaast lucifer uit. GRIJPSKERKE. Dezer dagen controleer de een bewoner (tevens vogelvriend) zijn nestkastjes, welke hij in de boomgaard had uitgehangen. Daar er één in schaduwrijke omgeving was geplaatst, kon de eigenaar niet op de bodem kijken door het vlieggat. Daarom hield hij een aangestoken lucifer bij de opening. En ineenspssst, een koolmees welke er in zat te broeden, blies het vuur werk uit. BORSELE. Woensdag ontving de agent der arbeidsbemiddeling alhier het bericht, dat zes werkloozen uit deze gemeente, die zich bereid verklaarden naar Duitschland te gaan, op Vrijdag a.s. daaiheen kunnen vertrekken. De mosselcultuur. Men schrijft ons uit Ierseke: Over het algemeen gaat het thans dc mosselcultuur onder het Centraal Verkoop kantoor voor mosselen te Bergen op Zoom niet slecht. Verschillende wantoestanden, die er eerst heerschten, zijn door de regee ring gansch en al opgeruimd en de verschil lende wenschen die de kweekers hadden als: eerlijke verdeeling der orders, vrije handel zijn geheel ten uitvoer gebracht. De prijs die de mosselen opbrengen is mooi, dus als gezegd over het algemeen geen kla gen. Dat beteekent niet dat er geen grieven meer zijn of liever gezegd rechtvaardige klachten. Maar bezwaren zijn er om te wor den opgeruimd. Een der grootste grieven is de janboel bij het „schatten". Er is een commissie uit de kweekers benoemd, die de mosselen op de perceelen geschat heeft. Dat is een moeilijk werk en nu is het eindresul taat dat er nog al wat kweekers zijn die hun geheele productie oftewel 100 heb ben geleverd, terwijl anderen slechts onge veer 50 van hun voorraad hebben mogen leveren. Dat is niet juist. En voor de be trokken personen een voortdurende erger nis en schade. Met alle regelen van recht en gerechtig heid in strijd is ook het geval dat met de laatste schatting (in April 11.) in de schat tingscommissie van 9 personen van Filip pine: 4 personen werden benoemd, van Bruinisse: 2 van Tholen: 1 van Zieriksee: 1 en van Ierseke dat procentsgewijze verre weg de meeste mossels levert slechts 1. Dit had tot gevolg daat Gust Rammelo de over gebleven mossels moest schatten van Jan d'Hooge en van Ph. Wijne terwijl de heeren d'Hooge en Ph. Wijne die van G. Rammelo moesten schatten. Dat is toch niet zoo als het behoort, dat is niet rechtmatig. Zulke dingen steken geweldig. Heeft Ierseke op zijn 60 kweekers maar een die volwaardig is en Filippine met zijn 16 kweekers niet minder dan vier? Zulks te beweren en vol te houden zou toch te onnoozel om los te loopen zijn.. Waarom is er geen beter con tact tusschen kweekers en besturen? Waarom vergaderen de heeren niet eens publiek om belangen en grieven aan te hooren. Het kon toch zooveel anders en veel beter. Een publieke zaak wordt het beste openbaar gediend. IERSEKE. Vrijdagavond zal de Raad ver gaderen. Benevens veel klein goed en eeni ge wijzigingen in de begrooting zal een nieuwe controleur steun en werkverschaf fing moeten worden benoemd, daar de te genwoordige functionaris (W. Honders) eerstdaags gaat vertrekken. In de vacature P. Dronkers (overleden; lid van het B. A. zal worden voorzien. Op de aanbeveling staan de heeren M. J. Goe man (gemeenteopzichter) en A. de Putter (landbouwer). De Chineesche Wolhandkrab. IERSEKE. Tot hoever de Chineesche wolhandkrab reeds is doorgedrongen in de binnenwateren is gisteren gebleken toen de palingvisscher L. Minnaard onder Vlake op zijn kruisnet een groot exemplaar ophaal de, kilometers van de zee verwijderd. KLOETINGE. Zaterdagavond a.s. hoopt het muziekgezelschap „Excelsior", bij gunstig weer, haar eerste zomerconcert te geven in de muziektent op het Markt veld. Het concert vangt aan om 8 uur (Z.T.). Het programma luidt als volgt: „Flying Dutchmen still going strong", marsch L. Houet; „Giroflé Girofla", ouver ture Ch. Lecocq; „Am Frühlingsmorgen", grande valse F. v. d. Bossche; „Cortége Lyrique", grande marsche A. F. Rousseau; „Le Fringant", marsch F. Rousseau; „Ex celsior", marsch H. Lureman; „Automne et Printemps", ouverture A. Parigot; „Le Trouvére", fantaisie sur l'opera de Verdi arr. Kessels; Finale. KLOETINGE. Donderdag 26 Mei hoopt het muziekgezelschap „Excelsior" deel te nemen aan het Nationaal Concours te Rotterdam afd. uitmuntendheid. RILLAND. In de vergadering van Inge landen van den Eersten Bathpolder werd de rekening over het dienstjaar 1937-38 vastgesteld. De ontvangsten bedroegen f 6956, de uitgaven f 4890, batig saldo f 2065. De begrooting voor het diestjaar 1938-39 bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 6699 met f 1090 voor onvoorziene uitgaven. Het dijkgeschot werd vastgesteld op f 6 per ha (vorig jaar f 12. RILLAND. In de vergadering voor In gelanden van den Tweeden Bathpolder werd de rekening over het dienstjaar 1937-38 vastgesteld. De ontvangsten be droegen f 4950, de uitgaven f 3433, het ba tig saldo f 1517. De begrooting voor het dienstjaar 1938- '39 bedraagt in ontvangst en uitgaaf f 5051, ELKEN DAC gaat de zon op. Oen eenen dag verlangen wij naar de zon. Den anderen dag niet Een kieskeurig rooker ver langt eiken dag naar zijn pijpje—. (Ingez. Med.) met f 825 voor onvoorziene uitgaven. Het dijkgeschot werd vastgesteld op f 6. per ha (vorig jaar f 7. AARDENBURG. Naar wij van bevoeg de zijde vernemen zal het 10-jarig bestaan der Coöperatieve Aardenburgsche Room boterfabriek G,A. te Aardenburg op 31 Mei a.s. op feestelijke wijze herdacht wor den. Voor die gelegenheid heeft het be stuur der fabriek de beschikking gekregen over de ruime voorkerk der Ned. Herv. Kerk, welke als feestzaal zal worden in gericht. Op de algemeene vergadering op dien dag zal aan alle leden der Coöpera tie met hunne echtgenooten of een doch ter een lunch worden aangeboden. Rei dansen en een cabaret-gezelschap zullen dit tweede lustrumfeest opvroolijken. Te vens zal op 31 Mei de provinciale rund veekeuring plaats hebben, waarvoor reeds verscheidene medailles zijn toegezegd. AARDENBURG. De ingelanden van den Isabellapolder benoorden Aardenburg, ver gaderden Dinsdag j.l. in hotel „De Roode Leeuw". De vergadering betuigde volledig adhae- sie aan het door het polderbestuur aan Ged. Staten van Zeeland ingezonden be zwaren tegen de vereeniging van polders. Met het door den voorzitter uitgebrachte gunstig luidende jaarverslag ging de ver gadering accoord. De rekening over 1937-38 werd vastge steld in ontvang op 5782, en uitgaaf op 5090, batig slot 692. Besloten wordt een nog loopende geld- leening te converteeren. Tegen het in on derhoud nemen ten laste van den polder van ongeveer 560 str.m.waterleiding en het daardoor vervallen van 160 str.m. rezen overwegende bezwaren. Het voorstel werd verworpen met 14 tegen 12 stemmen. Verder werd besloten tot het verhar den van nog enkele onverharde gedeelten weg, tezamen ter lengte van ongeveer 300 m en het in verband daarmee aangaan van een geldleening tot een maximum van 8500, af te lossen in 20 jaren. De begrooting voor 1938-39 werd na aanvulling vastgesteld in ontvang en uit gaaf op 14209, met een post voor on voorzien van 280. Het te heffen geschot blijft onveranderd, 5 per ha. De heer R. Lannoye, die als dijkgraaf periodiek moest aftreden werd herkozen. Tot gezworen werd herkozen de heer A. E de Bruijckere, Huiszoeking verricht. TERNEUZEN. Bij den winkelier Sch. is door de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen een huiszoeking verricht, waarbij eenig bezwarend materiaal in beslag is ge nomen. Men vermoedt dat de in beslag ge nomen goederen frauduleus zijn ingevoerd. Aanrijding. Onder de gemeente Zaamslag nabij het gehucht Zaamslag Veer is de koopmem A. M. uit Terneuzen aangereden door een auto en daarbij zeer ernstig verwond. Hij werd tegen den grond geslingerd en bekwam een lichte hersenschudding en een beenbreuk. In bewusteloozen toestand werd hij een naburige woning binnengedragen waar een inmiddels ontboden geneesheer hem de eer ste hulp verleende. Later is hij per zieken auto naar het ziekenhuis te Terneuzen overgebracht waar hij ter verpleging is op genomen. Tot op heden is het nog niet bekend, wié de aanrijding veroorzaakte. 477ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag, 18 Mei 1938. 5e klasse, 3e lijst. Hooge prijzen: Fl. 1000.— 2442 4168 10027 19348 Prijzen van fl. 70. Geene. Nieten 8946 8991 9930 9942 9956 16266 19152 19158 19722

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1