Raad van Bescherming van winkelier en consument. Een verordening van 1620, Het veelbesproken Schutters hof, De verbetering van het stationsplein, Schoen makers op de Markt, Autobussen van de Markt, UIT DE GOESCHE COURANT VAN VIJFTIG JAAR GELEDEN. RECHTSZAKEN. STATEN-GENERAAL. MARKTBERICHTEN. Ook voor U/ Hoe eerder. hoe beter/ 20slub 25 ds RADIO-PROGRAMMA, AGENDA. Mr. M. Visser schrijft ons: Oneerlijke concurrentie is een monster, met vele hoofden en vele gedaanten. Ook daarbij doet zich het verschijnsel voor, dat elke technische uitvinding niet alleen een stap vooruit ten goede, maar ook ten kwa de is. Zoo is de uitvinding van de automa tische weegschaal een aanleiding geweest voor minder scrupuleuze personen om met het gewicht te knoeien. Ontslagen em- ployé's van een groote fabriek loopen de winkeliers af met het aanbod om aan hun automatische weegschaal zekere „correc ties" aan te brengen. Na deze „correcties" wijst de weegschaal wel het juiste gewicht aan, maar in werkelijkheid wordt er vijf of tien percent minder gewogen. Het nadeelige gevolg hiervan in moreel en economisch op zicht springt direct in het oog. Ten eerste is de bedriegerij zoo fijn bedacht, dat zij slechts zelden ontdekt wordt. Een verouder de ijkwet komt den bedrieger te hulp. Im mers, angstvallig wordt er voor gewaakt, dat een gewicht ook maar een korreltje te licht is, maar aan de weegschaal man keert, gaat de wetgever met souvereine minachting voorbij. Natuurlijk is dergelijk bedrog strafbaar, maar tot heden is er nog nooit een ver volging uit dien hoofde ingesteld. Intus- schen worden het publiek en de bona fide winkeliers en dat is de groote meerder heid de dupes. Het publiek, omdat het meestal alleen maar den prijs ziet en voor een prijs welke enkele percenten lager is, een tekort van 5 tot 10 pet. aan gewicht te weinig ont vangt. De meerderheid der winkeliers, omdat hun winstmarge van dien aard is, dat een verlaging van enkele percenten of verlies of in elk geval werken zonder winst be- teekent. Aan dergelijke concurrentie het hoofd te bieden in onmogelijk. Economisch werkt dit systeem derhalve in alle opzichten nadeelig, omdat zoowel consument als winkelier benadeeld worden. Moreel is de uitwerking even noodlottig. Niets werkt meer ontaardend dan bedrog, dat niet achterhaald wordt. Op dengene, die het pleegt, omdat hij in zijn verkeerde handelwijze gesterkt wordt en verkeerde neigingen de eigenschap hebben, eerder toe te nemen dan te verminderen. Op de bona fide winkeliers, die zooals gezegd verreweg in de meerderheid zijn, omdat zij machte loos staan tegenover een vorm van con currentie, die in dubbelen zin oneerlijk is. Welke uitwerking, dit moet hebben op de moraal laat zich slechts bevroeden. Men meene niet, dat dit euvel een fan tasie is van den schrijver. Wat hier uitge sproken wordt berust op feiten door hem en anderen deugdelijk geconstateerd. Trouwens, buiten een opzettelijk bedrog is bij een enquête van enkele jaren geleden gebleken, dat de automatische weegschaal niet altijd secuur is. Bij deze enquête ble ken de weegschalen van een groot aantal winkeliers meer of minder groote afwij kingen te vertoonen. Dat de goede trouw van deze winkeliers boven verdenking was, blijkt wel uit het feit, dat de afwijkingen voor een zeer groot deel in het nadeel van den winkelier waren. Men kan den winkeliers moeilijk hiervan een verwijt maken. Zij zijn geen instru mentmakers en met eenvoudige middelen zijn afwijkingen moeilijk is constateeren. Het eenige middel is toezicht en controle van Rijkswege. Oudtijds heeft men dit zeer wel begrepen, getuige de IJkwet. Nu de omstandigheden verandert zijn, dient deze aan die verandering te worden aangepast. Het belang van consument en winkelier beide eischt dit. Alleen de Regeering be schikt over middelen tot controle: geoefen de en bevoegde menschen en geschikte in strumenten, evenals voor de toepassing der huidige IJkwet. Met deze voorziening is men er echter nog niet. In het buitenland, o.m. in Enge land, heeft men dit reeds lang ingezien. Immers er is een terrein, waarop maat, gewicht en getal zonder meer als vast staande wordt geaccepteerd, nl. het ver pakte en afgepaste artikel. Wie telt een doosje pennen, wie meet een klosje garen na? Welke huisvrouw kent het gewicht van een pakje zeeppoeder? En deze voorbeel den zijn met honderden te vermeerderen nu het verpakte artikel de laatste tiental len jaren zulk een groot deel van de dage- lijksche verbruiksartikelen uitmaakt. Deze Engelsche wet geeft een goed beeld van hetgeen noodig is om bedrog met gewicht te voorkomen. Zij grijpt niet alleen zooals vaak met dergelijke wetgeving, ook in ons land, het geval is, den laatsten ver- kooper, die in vele gevallen of onschuldig of de minst-schuldige is, maar ook de fa brikant aan, die er minder eerbare prak tijken op na houdt. In de eerste plaats is er een maximum gewichtsverhouding vastgesteld voor de zakken, waarin in den kleinhandel de goe deren worden afgewogen. Het belangrijkst zpn echter de bepalingen omtrent het ver pakte artikel. Dit mag niet anders, dan in gangbare en gebruikelijke gewichtseenhe den verkocht worden. Voor vloeibare waren geldt een overeenkomstige gebruikelijke maat. De hoeveelheden moeten duidelijk op de verpakking aangegeven worden. Hier door is op eenvoudige wijze afgesneden, dat door verkoop bij de flesch of per pakje, de kooper misleid wordt. In ons land bv. is de gebruikelijke maat van een „flesch" acht maatjes. Herhaaldelijk komt het echter voor, dat flesschen maar zeven of iets meer dan zeven maatjes inhouden. Het verschil is duidelijk waarneembaar, maar toch ac cepteert de consument zulk een flesch als een „flesch". Natuurlijk kan van den winkelier niet geeischt worden, dat hij elk artikel in zijn winkel nauwkeurig op gewicht, maat en getal controleert, voor zoover het verpakte artikelen betreft. Hierin voor ziet de En gelsche wet door in geval bij dergelijke ver pakte artikelen het gewicht niet overeen stemt met de aangegeven maat, gewicht of getal, den verpakker aansprakelijk te stel len en zeer terecht niet den winkelier. De boetes zijn overigens niet malsch; zij kun nen bij een eerste overtreding reeds ca. 200 in onze munt bedragen. Bij herhaling De Raad dezer gemeente kwam Dins dag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Van Dusseldorp. Ingekomen is o.a. een schenking van oud-notaris Pilaar, zijnde een „Ordonnan tie op 't stuck vande Civile Justitie binnen de stadt ende de Ressorte van der Goes" van 1620. De VOORZ. merkt bij deze schenking op, dat de oudste ordonnantie die Goes had, van 1656 dagteekende. Notaris Pi laar verzocht wel, er geen publiciteit aan te geven, maar spr. meent toch voor deze schenking zijn dank te moeten betuigen. Instemming. Spr. deelde verder mede, dat een adres in kwam van den hr Spelier, waarin deze opmerkt, dat hij hinder heeft van het parkeeren der autobussen aan de Koepoort. Dit stuk wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Na eenige begrootingswijzigingen en conversie der leening groot 275.220.66 (waarbij de hr CRUCQ wees op den slecïi ten toestand van een aantal der gemeen tewoningen) werd een wijziging gebracht in de verzekering bij de Fraude-Onder linge. Bij het voorstel om voor 500 deel te nemen in het garantiefonds voor de land- bouwtentoonstellng, vroeg de hr Chamu- leau of de tentoonstellingen niet langer duurden dan één dag, waarop de VOORZ. ontkennend antwoordde. De VOORZ. merkte herbij op, dat het tevens de bedoeling is, hier een ontvangst ten gemeentehuize aan te verbinden. De instelling van een fonds voor het onder houd der graven werd z.h.s. goedgekeurd. Bij het verzoek van den heer Branden burg om verlenging van zijn huur van het Schuttershof, merkte de hr HOLLE- STELLE op, dat de Financieele Commis sie bij de stukken over Schuttershof een volledig exploitatie-overzicht miste. Te vens was de tijd wat kort om er advies over uit te kunnen brengen. De hr LAPORT wil zijn oordeel aan houden tot de volgende vergaderng. De tijd van voorbereiding v/as tekort. De heer CRUCQ wijst op de wenschelijk- heid van een klein zaaltje voor bestuurs vergaderingen e.d. De hr VISSCHER vindt een en ander wat Schuttershof betreft, ook niet naar wensch, maar daar hij een paar jaar gele den alleen stond wil hij daar niet verder op in gaan. De VOORZ. zet uiteen, hoe de regeling precies is, en dat nauwkeurig op de na leving wordt toegezien. Spr. merkt verder op, dat de vraag, verkoopen of niet, in de historie regelmatig terugkeert. Men moet echter niet alleen op de financieele omstandigheden letten, doch vooral besef fen, dat Goes over een dergelijk gebouw moet beschikken. Wethouder DE ROO wijst er ,op, dat om velerlei omstandigheden een geregelde publieke verpachting niet wenschelijk is. Men zou dan waarschijnlijk elke drie jaar een anderen pachter hebben. En ongetwij feld kan men, gezien de tijdsomstandighe den, over de huidige verpachting tevreden zijn. De hr HOLLESTELLE herhaalt, dat de F. C. pas haar oordeel uit kan spreken, als zij een volledig exploitatie-overzicht ter inzage krijgt. De hr VISSCHER wil voorloopig de huur voor één jaar verlengen en had dan ook gaarne een volledig exploitatie-over zicht. Dan kan de Raad de kwestie van alle zijden bekijken. Maar anders komt dit punt telkens opnieuw terug. En spr. kan wel zeggen,, dat het hem iets waard zal zijn om Schuttershof voor de gemeen te te behouden. De VOORZ. neemt de gedachte van den hr. VISSCHER over, wil de huur voor één jaar verlengen en dan het gevraagde over zicht verschaffen. Aldus wordt besloten, waarna de veran deringen op het stationsplein aan de orde zijn. De hr. REEDIJK memoreert hoe het hui dige stationsplein met rails, enz., ontstond. Het is niet meer dan plicht, dat de Spoor wegen den toestand thans weer herstellen. Het is ook eigen belang van de spoorwegen. Maar spr. vindt het onjuist, dat de kosten nu behaald worden op de taxis en de ge meente, in zooverre, dat de gemeente het aan te leggen grasveld zal moeten onder houden. Dit zal een paar gulden per week, dus, gekapitaliseerd, aan de gemeente 2000 kosten. Spr. is daar tegen en wil ook de taxis vrij standplaats geven, na vergun ning van B. en W. De VOORZ. zet de vrij ingewikkelde verhouding tusschen rijk, spoorwegen en gemeente uiteen, en deelt ook mede, hoe de nieuwe toestand worden zal. Als de ge- kan de boete in de duizend gulden loopen. Er kan tegen dergelijke wetgeving ech ter een praktisch bezwaar worden aange voerd. Bijna geen enkel artikel van dage- lijksch gebruik blijft na eenigen tijd het zelfde volume behouden. Sommige eetwa ren trekken vocht aan, andere drogen in. Textielwaren trekken soms vocht aan en worden rekbaarder. Een dergelijke wet moet daarvoor voorzieningen treffen. In Engeland heeft men dat op zeer praktische wqze geregeld. Bewijst de betrokkene, dat vermindering gevblg is van indroging of een dergelijke oorzaak, dan gaat hij vrij uit. In een ander opzicht gaat de Engelsche regeling echter niet ver genoreg. Zij heeft alleen betrekking op voedingsmiddelen. Zou men in Nederland tot een regeling overgaan, dan dient deze van algemeenen aard te zijn en alle misleiding of opzette lijk bedrog met maat, gewicht of getal fi naal den kop in te drukken. Dat is in het belang van den consument en den bona fide handel beide. Aangezien de consumen ten vrijwel niet georganiseerd zijn, rust de verantwoordelijkheid om op een dergelijke regeling aan te dringen op de or ganen van den handel. Deze heeft daar bij trouwens zelf het grootste belang. (Nadruk verboden.) meente de spoorwegen wil dwingen, gelijk de hr. Reedijk wil, dan wordt het een lange procedure, waarvan de uitslag zeer twijfel achtig is, terwijl men thans voor een klein bedrag een beteren toestand kan krijgen En spr. acht ook de 10 voor de taxi's een billijk bedrag. Ook de spoorwegen zelf heb ben groote kosten terwille van het verkeer, Voorts zijn er nog onderhandelingen gaan de over nog billijker tarieven. De autobus houders zijn zelf ingenomen met de nieuwe regeling. De hr. REEDIJK blijft principieel tegen stander van elke nieuwe belasting van het verkeer. De hr. VISSCHER merkt op dat men voor het gevraagde bedrag, toch ook een recht verkrijgt. De VOORZ. merkt op, dat als dat gras veldje 2000 kost, Goes kapitaalkrachtig is aan grasveldjes. Het onderhoud zal wel meevallen. Het voorstel wordt hierna aangenomen met alleen de hr. Reedijk tegen. Aan de orde is vervolgens het adres van de schoenmakerspatroons om het schoen maken op de Markt te verbieden. De hr. ECKHARDT is het met adressan ten eens. De bedoelde koopman staat op de markt schoenen te maken. De hr. VERMAIRE bevestigt dit. Het is geen demonstreeren maar het schoenmaken uitoefenen. Spr. wil een verbod. De hr. VISSCHER wil een eenvoudige op lossing, door den betreffenden koopman het „demonstreeren" toe te staan, en daar toe zicht op te houden, dat het geen schoen maken wordt. De VOORZ. geeft een uiteenzetting waar enkele leden het technisch niet mede eens zjjn. De hr. CHAMULEAU noemt het ook schoenmaken. De man maakte hedenmid dag meer schoenen, dan alle schoenmakers tezamen gedaan zullen hebben. De heer LAPORT is ook tegen het schoenmaken op de markt en wil een verbod. De VOORZ. zegt daarna toe, dat B. en W. in een vol gende vergadering met een voorstel zullen komen om in dit euvel te voorzien. Het voorstel tot het aangaan van een re geling inzake het klokluiden werd zonder discussie goedgekeurd. De hr. CHAMULEAU raadt B. en W. bij de rondvraag aan, met het herstellen der door den heer Crucq bedoelde woningen omzichtig te zijn. Ze zijn voor driekwart rot. De VOORZ. zegt voorzichtigheid toe. Spr. zegt tegen den hr. ECKHARDT, die een verbod verwacht had van de film „Gra zige weiden", dat hij daartoe niet de be voegdheid heeft, als deze door de Centrale Commissie is goedgekeurd, of, hij zou er verstoring van de openbare orde van te duchten moeten hebben. Na nog eenige discussie over de kwali teit van deze film, over haar wel of niet- christelljk karakter, zegt de hr. ECK HARDT, dat hp hoopt, dat de bussen weer op de Markt terug komen. Het is een doo- de boel. De VOORZ. merkt op, dat deze maatre gel ook verband houdt met het éénrichting verkeer, dat in studie is. Voorts waren alle autobushouders ingenomen met de verande ring van standplaats. Deze verandering is ze echter niet opgelegd door B. en W„ maar door den inspecteur. En de autobushouders hebben er aan voldaan. Had er één niet aan voldaan, dan zou pas de vraag actueel ge worden zijn, of de inspecteur of B. en W. in dezen bevoegdheid heeft. En dan zouden B. en W. ook moeteh beoordeelen, wat wen schelijk is in het belang van het verkeer. Weth. DE ROO wijst er nog eens uit drukkelijk op, dat de autobusondernemers, zonder eenigen aandrang van B. en W., zelf hun standplaats veranderden. Dus is het heelemaal geen kwestie voor B. en W. wie hier bevoegdheid heeft. De hr. CHAMULEAU heeft den indruk dat herplaatsing naar de Markt mogelijk is, als er een geregeld verkeer in Goes komt. De VOORZ. wijst er op, dat dit een moei lijk punt is, evenals het verkeer over de Markt, waar de hr. LAPORT over klaagt. Den hr. KLOOSTERMAN antwoordt spr., dat over de brug over de haven nog een mededeeling van den minister verwacht wordt. De hr. VERMAIRE vestigt de aandacht op een bouwvallig pakhuis in de St. Jacob- straat. De hr. VISSCHER herinnert aan de cir culaire van den minister inzake de werk loosheid. De VOORZ. deelt mede, dat B. en W. een ernstig onderzoek instellen naar werk- objecten en het rioleeringsplan daarbjj op den voorgrond staat en bijna gereed is. |pp 12 Mei. GOES. Als bewijs, dat het denkbeeld der vereeniging voor volksvermaken om een muziektent te doen vervaardigen groote sympathie ondervindt, kunnen wij melden, dat binnen twee dagen de rentelooze lee ning van 500 in aandeelen van 10 was geplaatst. BUITENLAND. Een land waarvan wei nig wordt vernomen, is Oostenrijk en wan neer het niet de bondgenoot van Duitsch- land was, zou het als groote mogendheid weinig gewicht in de schaal leggen. De strijd tusschen de Duitsche en Slavische bevolking wordt echter steeds vinniger; vooral Hongarije krijgt meer en meer een onafhankelijke positie en wanneer niet de houding van Rusland tot voorzichtigheid maande, zouden spoedig binnenlandsche onlusten uitbreken. 15 Mei. GOES. De heer Z. D. van der Bilt La Motthe heeft welwillend het hem aange boden beschermheerschap der gymnastiek- vereeniging „Hercules" aanvaard. KATTENDIJKE. Zaterdag was ons dorp in feestdos en vierde opgewekt feest, ter gelegenheid van het 25-jarig jubilé van den heer P. Kruysse, hoofd der openbare school alhier. 17 Mei. KOLIJNSPLAAT. De kade hier zal een belangrijke verbetering ondergaan. Er zal nl. over een lengte van 46 m een basalt muur worden aangebracht. De heer C. Kie vit, die dit werk vorige week voor 999 gulden aannam, is met de werkzaamhe den reeds begonnen. DE BRAND AAN BOORD VAN HET MOTORSCHIP „KOTA AGOENG". Gevaarlijke postpakketten. De Raad voor de Scheepvaart heeft van morgen uitspraak gedaan inzake den brand aan boord van het motorschip „Kota Agoeng" gedurende de reis door den Indi- schen oceaan op 31 Augustus van het vo rige jaar. De Raad is van oordeel, dat de brand is ontstaan in de mailkamer en niet in het passagiersgoed, dat tegen het hekwerk van de mailkamer was gestuwd. Immers, dit goed heeft wel door den brand geleden, maar uit den aard der beschadiging moet worden opgemaakt, dat de brand daar niet is ontstaan. Voor het overige valt niets met zekerheid vast te stellen. Wel wil de Raad hieraan nog toevoegen, dat, al is hier dan geen ab solute zekerheid aanwezig, aan open vuur als oorzaak van den brand door den Raad niet wordt gedacht. De omstandigheid, dat de oorzaak van dezen brand niet bekend is en niet kan worden vastgesteld, neemt niet weg, dat het onderzoek in déze zaak eenige feiten aan het licht heeft gebracht, welke voor de toekomst van belang kunnen zijn. Vooreerst heeft deze zaak geleerd, welk een groot risico voor de schepen verbonden is aan het vervoer van mail, in het bijzon der van postpakketten. Deze postpakketten zijn wel van douaneverklaringen voorzien, maar het is den Raad niet gebleken, dat er eenige controle wordt geoefend op het overeenstemmen van die douaneverklarin gen met den werkelijken inhoud der pak ketten. Het door de posterijen ingesteld onder zoek had tot resultaat, dat niet is gebleken, dat zich in de bedoelde pakketten ontplof bare, ontvlambare of gevaarlijke voorwer pen of stoffen hebben bevonden, waardoor brand van binnenuit zou kunnen zijn ont staan, d.w.z. de douaneverklaringen vermel den deze stoffen niet. Uit deze door den dienst der P.T.T. gegeven opsomming mag wel worden afgeleid, dat, wanneer de dou aneverklaringen hadden melding gemaakt van haarwater en ammoniak, deze stollen zeker zouden zijn vermeld bij de hiervoren- bedoelde gevaarlijke stoffen. En toch moet wel als zeker worden aangenomen, dat ge noemde stoffen zich in de vervoerde pak ketten hebben bevonden. Deze stoffen tal van haarwaters bevatten veel alcohol ko men voor op de lijst van goederen, vermeld in het schepenbesluit, waarvan het vervoer in een mailkamer gevaarlijk moet worden geacht. Deze toestand is niet bevredigend en het is te hopen, aldus de Raad, dat door den dienst der posterijen, in samenwerking met de reederijen, een weg wordt gevon den, welke de veiligheid op de schepen zoo veel mogelijk waarborgt. Een nationale familiegeschiedenis. Ter gelegenheid van het veertig-jarig jubileum van H. M. de Koningin heelt de schrijver Ben van Eysselsteijn zijn scena rio voor de Jubileumfiim „Veertig Jaren' uitgewerkt tot een nationale Familiege schiedenis in boekvorm. Dit boek wordi verlucht met foto-opnamen uit de 'film en het zal onder den gelijknamigen titei „Veertig Jaren" bij G. F. Calienbach N.V. te Njjkerk verschijnen. EEN GROOT AANTAL NATURALISATIE- ONTWERPEN AANGENOMEN. In de gisteravond gehouden vergadering van de Eerste Kamer kwamen aan de orde 30 naturalisatie-ontwerpen, vermeldende tezamen de namen van pl.m. 6000 aanvra gen. De heer Van Vessem (n.s.b.) herinnerde aan de bezwaren, geopperd bij de behande ling van vorige naturalisatieontwerpen, te gen den grooten toevloed van vreemdelin gen, waardoor weer immigratie wordt ge lokt. Men moet beginnen, de toelating van vreemdelingen te beperken. Spr. wees op de circulaire van den minister van justitie van het begin dezer maand om den toevloed van vreemdelingen te stuiten. Spr. zeide dat gewag is gemaakt van een bankgaran tie, waardoor vaststaat dat vreemdelingen niet ten laste van de gemeenschap komen, dan kunnen ze blijven. Is dit juist, alsook dat het comité voor bijzondere Joodsche be langen altijd bereid is, voor zulk een bank garantie te zorgen? Het bloed is alles in het leven van een volk. De opvatting van ras is niet een spe ciale opvatting der Duitsch nationaal-soci- alisten alleen. De heer De Zeeuw (s.d.) zeide, dat over genoemde circulaire van den minister van justitie niet te debatteeren is, zijnde dit on voldoende voorbereid. De minister van justitie, de heer Gose- ling, antwoordde, dat 25 der ontwerpen niet door spr. zijn ingediend. Spr. is het met den hr. De Zeeuw eens, dat de circulaire niet a l'improviste kan worden besproken. Boven dien staat ze buiten deze ontwerpen. Van bedoelde bankgarantie is spr. niets bekend. De naturalisatie-ontwerpen werden zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Nadat nog zeven verschillende kleine wetsontwerpen zonder debat en z.h.s. wa ren aangenomen, werd de vergadering ver daagd tot hedenochtend. .'7,\ri; Goes, 17 Mei. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Kleine veiling. Aardbeien 0.47 1.07 per kg. Groenten: Spinazie 1.50-5.50, Nieuwe aard appelen (drielingen) 14, Oude 5.207.50, id. (drielingen) 3.104.50, per 100 kg. Bloem kool 813, Idem lie en Ille 27, Kropsla 0.501.70, per 100 stuks, Wortelen 1113, Radijs 0,601.20, Rammenas 1.801.90, Sja lotten 4, Rabarber 9, per 100 bos. Bloemen: Narcissen 2.90, Seringen 5.50, Lelietjes d. Dalen 3, Scilla's 1.10, per 100 b. Geraniums 12, Begonia's 812, per 100 pot. Afd. Centrale Eierveiling. Kippeneieren 3.083.20, Eendeneieren 2.703.40, Ganseneieren 44.60, per 100 stuk. Rotterdam. Op de gister in het vei lingslokaal Warmoeziersstraat 3739, ge houden veiling, deden kippeneieren 2.85- 3.80. Aanvoer 200.000 stuks. Daar komt de loods. Een fijne baan met zulk weer. jk ben nieuws gierig hoe hij het klaarspeeltom aan boord te komen Hallo.Johnnie, dat wasweer goed werk. Ja man.kalmte en. overleg hè. Hier. neem een WINGS. .1 daar blijf je ook kalm bij 'INGS American Cigarettes (Ingez. Med.) DONDERDAG 19 MEI 1938. HILVERSUM I 1875 en 415,5 m. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gram (Om 8.15 Berichten). 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. (1.00—1.20 Gram.). 2.00 Handwerkcursus. 2.55 Gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Orgelspel. 6.30 Friesche uitz. 7.00 Be richten. 7.15 Journalistiek weekoverz. 7.45 Reportage. 8.05 Ber. ANP. 8.15 Kinderkoor en solisten. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg conc. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Piano en Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM H 301,5 m. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. (Om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Omroep orkest. 11.00 Kniples. 11.30 Omroeporkest en soliste. (Om 12.15 Berichten). 12.30 Ko- vacs Lajos-orkest en Gram. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Zang met piano en Gram. 3.05 Gevar. progr. (gr. opn.). 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Piano. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO- Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berich ten ANP. 8.15 Concertgebouw-orkest en so list. (In de pauze: Causerie). 10.30 Gram. 10.45 Reportage. 11.00 Ber. ANP, hierna: Gram. 11.4012.00 Orgelspel. DROITWICH 1500 m. 11.25—11.45 Gram. 12.05 Aston Hippodrome-orkest. 12.50 Decla matie. 1.20 Gram. 1.50-2.20 Emilio Colom bo Octet. 3.103.30 Causerie. 3.35 Northern Ireland-orkest. 4.35 Gram. 5.20 Uit Brussel: Pro Arte-kwartet. 6.10 Gram. 6.20 Berich ten. 6.40 Causerie. 7.00 Zangers en solist. 7.35 Piano-duetten. 7.50 Harry Leader's Band en solisten. 8.35 Symphonie-ork. 9.25 Berichten. 9.45 Vervolg conc. 10.30 Korte Kerkdienst. 10.50 Gram. 11.30 Loss en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 8.10, 8.55—9.05, 10.20 en 11.20 Gram. 11.50 Zang. 12.30 Bail- ly-orkest. (Om 1.50 Zang). 3.05 Zang. 5.20 Radio-tooneel. 8.35 Zang. 8.50 Nationaal or kest, Raugelkoor en solisten. 10.5511.05 Gram. KEULEN 456 m. 6.50 en 730 Gram. 8.50 Klein orkest. 10.20 Volksliederenconc. 12.20 Orkest. 2.30 Pop. conc. 4.20 Otto Kermbach's orkest. 6.50 Piano. 7.30 Schrammelensem- ble. 8.20 Orkest, koor en solisten. 10.35 Gram. 10.50 Cabaret. 11.20 Gevar. conc. 12.203.20 Nachtconcert. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 2.20 KVRO-Gezellen, Salonorkest en Dans- orkest. 5.20 Salonorkest en Gram. 6.50 Gram. 8.20 Klein orkest en Borgerhout Mannenkoor. 10.3011.20 Dansorkest. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 en 1.30 Orkest. I.502.20 Gram. 5.20 Pro Arte-kwartet. 6.50 en 7.35 Gram. 8.20 Orkest en Gram. 8.50 Cabaret. 9.35 Orkest en Gram. 10.30 II.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.30 Gevar. conc. (gr. opn.). 8.20 Declamatie. 8.30 Orkest en solist. (9.20—9.35 Duitsch- landecho). 10.20 Berichten. 10.50 Cembalo. 11.05 Berichten. 11.20 Intern. Muziekfeest Stuttgart (gr. opn.). 12.20—2.20 Nachtconc. MIDDELBURG. WO 18 Mei DO 19 Mei. Alg. Verg. Aandeelh. N.V- Mantelmagazijn „De Duif", 16.00 h. GOES. WO 18 Mei DO 19 Mei. Concert Toonkunst; Prins van Oranje 20.00 h.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6