Adverlentiën. AUTOREIZEN lüJ het betere genre. SPORT. GEMENGD NIEUWS. DUITSCHLAND. Beperking van het opvoedings- recht der ouders. ENGELAND. burgerlijke stand eeb- c8La,s 8ÖL jtSndam^O1 jta'; J' Bo,)eu EEN WALCHERSCHE COMBINATIE. EEN ZEEUWSCHE SCHOOL- VOETBALDAG TE MIDDELBURG. KUNST EN WETENSCHAP. LANDBOUW. HUGO DE GROOT HERLEEFD. RECHTSZAKEN. INGEZONDEN STUKKEN. M. MEULMEESTER—ARENTS, »M, C, J. DAMEN— MEULMEESTER, J. VREKE, ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Verdien zelf de winst. Reisbureau LAAGLAND VAN HENGEL Co. N.V. MARKT 17, TELEF. 166 MIDDELBURG, (Hoofdkantoor Den Haag). het taairegime in het leger en zij zaler voor zorgdragen, dat Vlamingen len zich volkomen gelijk v0®len" uti k van Op onderwijsgebied zal e lmi ist a. verzoening worden gevoerd. De aammistra tieve Tervorming zal worden verwezenlijkt en aan de toeneming der staatsdiensten zal paal en perk worden gesteld. Om het evenwicht in de begrooting voor 1938 en 1939 tot stand te brengen, vraagt de' regeering goedkeuring van wetsontwer pen inzake douanerechten en accijnzen in take de crisisbelasting en van een wet tot onderdrukking van belastingfraude, onmid dellijke verwezenlijking van alle mogelijke bezuinigingen en het tegengaan van mis bruiken, die o.a. op het gebied van de cu mulatie bestaan, de instelling van een dienst tot inspectie der financiën, en in diening en goedkeuring van de begrooting 1939 voor het einde des jaars. De regeering zal eveneens de hervorming van het geheele belastingstelsel bestudee- ren en de financiën van staat, provincies en gemeenten coördineeren. Zij is ook voorne mens de alcoholwet te herzien. De regeering zal zich de verbetering van het economische leven tot taak stellen en haar aandacht gevestigd houden op de ver dediging en de uitbreiding van de buiten- landsche markten. Zij zal de binnenland- sche markt trachten te ontwikkelen door overeenkomsten tusschen de producenten te bevorderen. De regeering zal waken voor het behoud der sociale voordeelen en een wetsontwerp indienen inzake de beroepsor ganisatie en inzake het instituut van den middenstand. De regeering zal het werk der vorige re geeringen voortzetten wat betreft den land bouw, de buitenlandsche, de militaire en de koloniale politiek. Een meerderheid verzekerd. De Kamerfracties der socialisten, libera len en katholieken, die na de voorlezing der regeeringsverklaring vergaderd hebben, hebben besloten de regeering haar vertrou wen te schenken. incident in den senaat. Toen de nieuwe regeering zich in den Se naat voorstelde, deed zich daar een inci dent voor. De Vlaamsche nationalist Van Dieren eischte, dat Spaak de regeeringsver klaring in het Vlaamsch zou voorlezen. Toen deze hieraan geen gevolg gaf en de regeeringsverklaring in het Fransch voor las, bleef Van Dieren voortdurend inter- rumpeeren. Met 117 tegen 10 stemmen en 8 stemmen blanco nam de Senaat in ver band hiermede 'n voorstel aan tot berisping van den senator, met opneming hiervan in de handelingen. Senator Van Dieren noodig- de daarop zyn fractiegenooten uit de re geeringsverklaring niet aan te hooren. Gezamenlijk verlieten zy de zaal. Men meldt uit Berlijn aan de N.R.C.: De toetreding tot de Hitlerjeugd ge schiedt, naar men weet, vrijwillig. Zoo is bepaald, toen bleek, dat alle jongens en meisjes aan de roepstem van den jeugd leider Baldur von Schirach gehoor hadden gegeven. Wat zou er echter gebeuren, zoo kon men zich afvragen, als nu eens toch ouders de toetreding van hun kinderen niet zouden gedoogen Zulk een geval heeft zich, naar uit de „Juristische Wochensehrift" blijkt inder daad voorgedaan, en wel bij ouders die tot de vereeniging voor ernstig Bijbelonder zoek hadden behoord, en daarvoor ook reeds een straf hadden ondergaan. (Want deze vereeniging is in het Derde Rijk ver boden). Zij hebben met hun kinderen thuis in den geest van de vereeniging voor ern stig Bijbelonderzoek over godsdienstige aangelegenheden gesproken en hun niet veroorloofd in de Hitlerjeugd te treden. De kinderen zelf waren daartoe wel bereid. De zaak is voor de rechtbank gekomen en deze heeft beslist, dat de ouders, voor zoover aangaat de intrede van de kinderen in de N.S.D.A.P. en haar geledingen, ten opzichte van de drie oudste kinderen uit de ouderlijke macht worden ontzet en de kin deren voor deze zaken onder een voogd worden gesteld. In de motiveering van het vonnis staat, dat de nationaal-socialistische opvoeding alleen dan tot haar recht kan komen, in dien ouderhuis, school en Hitlerjeugd stel selmatig samenwerken. Indien het ouder huis in gebreke blijft, kan de school alleen dezen slechten invloed niet neutraliseeren en moet de invloed van de partjj-opvoeding worden vergroot. Men ziet hieruit dat de toetreding tot de 1 e^-ieuSd wel vrijwillig is, maar dat te- of f.i j' niet~t°etreding op grond van tegen- cna der ouders toch nauwelijks mogelijk IS. dooden bij het spoorweg- n ongeluk te londen. den ng tusschen de twee treinen in ^dorgrondschen spoorweg nabij Cha- FlTl Cr p "V-A* upv/v/x w doodenT8 ,te, Londea heeft in totaal zes den gewonT'v*' terwbl 26 Personen wer stand ernstig 8enigen hunner is de toe de hntoi»n ver- STATEN. iotelbrand te atlanta. 31 dooden geborgen, keneondThetnrueden hebben 00g vier lij~ woestp hnfoi pu*n van het door brand ver- schijn gebracht TT (Georgie) te voor aantal dooden nu 31. draagt het slachtoffert TT8! m°g0lbk' dat het aantal gelooft, dat oger zal zijn, daar men Puin bedolven °r eenige ^en onder het Het onderzoelfTü' fa- uitgewezen, dat a t naar het schijnt, kortsluiting 0f een *a?d .ontstaan is na van de hevige warmte f'ng ten gevolge Middelburg AND' Bevallen: w. Polderman Keb H VOETBAL. Samengesteld uit spelers van Mid delburg, R.C.S. en Zeelandia. Op 10 Juni a.s. wordt te Vlissingen ten bate van het contributiefonds van den Z.V.B. een wedstrijd gespeeld tusschen twee combinaties, samengesteld uit spelers, uit komende in Walchersche K.N.V.B.-elftall? ,1. Een combinatie uit MiddelburgR.C.S. Zeelandia zal dan spelen tegen een combi natie uit E.M.M.Eiland BoysVlissingen De Zeeuwen. Naar wij vernemen, mag aangenomen Naar wij vernemen, mag aangenomen worden, dat het elftal, dat bestaan zal uit spelers van Middelburg, R.C.S. en Zeelandia, als volgt zal samengesteld worden: Doel: M. Adriaansen (Zeelandia). Achter: W. van Maaren (Zeel.) en J. Nijssen (Zeel.). Midden: J. Neufeglise (Middelburg), L. Verhulst (Middelburg) en A. Blok (R.C.S.). Voor: C. Merk (M'burg), C. Janisse (Zee landia), M. Gillisse (R.C.S.), P. Wanjon (R. C.S.) en M. Blok (R.C.S.). Reserves zullen zijn: Moens (M'burg), Daniëlse (R.C.S.), Gabriëlse (Zeel.), Carol (M'burg) en Koster (M'burg).. De door het bestuur van den Zeeuwschen Voetbal Bond ingestelde commissie, be staande uit de heeren A. Imanse, dr. Heertje en J. H. Koers, is er in geslaagd te komen tot het organiseeren van den eersten offici- eelen Schoolvoetbaldag in Zeeland, onder auspiciën van den Zeeuwschen Voetbal Bond. Op Woensdag 25 Mei a.s. zal op het Gemeentelijk Sportterrein te Middelburg 'n schoolvoetbaltournooi van bescheiden om vang plaats vinden. Deelnemers zijn de R.H.B.S. van Goes, van Middelburg en van Oostburg en een gecombineerd elftal van Gymnasium en Handelsschool te Middel burg. De wedstrijden zullen worden geleid door de heeren C. v. Nimwegen en M. Willems, terwijl de voorzitter van den Zeeuwschen Voetbal Bond onmiddellijk na afloop de prijzen zal uitreiken. Het is niet uitgesloten, dat ook de schoolvoetbalcommissie van den K.N.V.B. vertegenwoordigd zal zijn. Het ligt in de bedoeling om volgende ja ren de schoolvoetbalwedstrijden op veel meer uitgebreide wijze te herhalen. Met deze eerste wedstrijden wil men den grond slag leggen voor een jaarlijks terugkeerend voetbalfeest. HET INDISCH ELFTAL IN ONS LAND AANGEKOMEN. De Nederlandsch-Indische voetbalploeg, welke Nederlandsch-Indië in de wedstrij den om het wereldkampioenschap voetbal zal vertegenwoordigen is hedenochtend te 10.13 uur te 's-Gravenhage aangekomen. Toen de trein binnenstoomde ging er een krachtig en spontaan „hoera" van de zeer vele aanwezigen op, dat de jongelui als een hartelijk „welkom in Holland" in de ooren zal hebben geklonken. Na de be groeting ging het naar hotel „Duinoord' waar de voetballers door de zorgen van den K.N.V.B. zijn ondergebracht. Nadat men zich hier eenigszins had ge ïnstalleerd heeft de heer van Prooye, voor zitter van den K.N.V.B. teen welkomst woord gesproken. De leider van de Indi sche ploeg, de heer van Bommel, dankte voor de vriendelijke ontvangst. Z.V.B. In het wedstrijdprogramma 'van den Z.V.B. zijn eenige wijzigingen gekomen. Voor Zondag zijn uitgesteld: R.C.S. 1De Zeeuwen 1 en Oostburg 2Schoondijke 2. Zaterdag zal worden gespeeld Breskens 3- Oostburg 2, terwijl voor Zondag is inge- Iascht: Oostburg 2S.C.D. 1. SCHAKEN. VLAANDEREN—ZEELAND TE ANTWERPEN. De laatste jaren wordt door den Zeeuw schen Schaakbond op Hemelvaartsdag een massakamp georganiseerd tusschen Zeeuw- sche schakers en Vlaamsche schakers. Ook dit jaar zal wederom zulk een massakamp plaats vinden, namelijk te Antwerpen. Voor de Zeeuwsche schaakliefhebbers is deze wedstrijd altijd een groot gebeuren. Het mooie ervan is dat iedere Zeeuwsche scha ker, ongeacht of hij lid van den Z. S. B. is, kan meespelen. Wie zulk een massakamp wel eens meemaakte weet wat deze ont moetingen voor het Zeeuwsche schaakleven beteekenen. Dit jaar zal weer een bijzonder groot aantal Zeeuwen van de party zijn. Een voorloopige schatting geeft reeds een aan tal van ruim 60 deelnemers. Deze schakers komen uit alle deelen van onze provincie, want behalve uit Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen nemen ook personen deel uit Zieriksee, Koudekerke, Seroosker- ke, 's-Heer-Arendskerke, Zaamslag, Aksel, Hoek Zuidzande etc. Dat ook de kleinere plaatsen spelers leveren, is van groot be lang voor het schaakleven in onze provin cie te achten. Op zoo'n dag is er contact tusschen schakers uit alle deelen van Zee land, men leert elkaar kennen, en men gaat wellicht nog meer het werk van den Zeeuw schen Schaakbond waardeeren; want zonder twijfel is een dergelijke massakamp toch een prachtig stuk propaganda voor het schaken. Men kan natuurlijk moeilijk voorspellin gen doen omtrent het resultaat van dezen massakamp, maar wel kan gezegd worden, dat Zeeland sterk opkomt. Evenwel de Vla mingen hebben de laatste jaren getoond, dat zij over een groot aantal sterke scha kers beschikken. inging met 21. Na de hervatting was Zee-1 landia, mede gesteund door den sterken wind, de baas. Successievelijk werd de stand I nu opgevoerd tot 24 in het voordeel van Zeelandia. Hiermede eindigde deze faire, uiterst spannende kamp. Na den wedstrijd werd Zeelandia door Berchem een koffietafel aangeboden. Des avonds was een groot feestbal georgani seerd. POSTDUIVEN. I IERSEKE. Wedvlucht Stormvogels te Ierseke van Soignies, 102 km: le, 7e, 8e, j 20e, 27e A. Vermast; 2e, 10e, 15e A. Pols; 3e, 6e, 14e, 21e W. E. van Kogelenberg; 4e, 36e M. de Koeyer; 5e L. Slotboom; 9e, j 13e, 19e J. van den Dorpel; 11e Joh. Bom; 12e, 17e, 33e A. Zoeteweij16e, 18e C. J. de I Waal; 22e, 24 P. v. d. Jagt; 25e, 26e, 34e Joh. van Es; 28e, 35e M. Lamper; 29e, 30e C. de Koeyer; 31e P. Minnaard; 32e P. van Oosten; 37e C. Pekaar; 23e P. Lindenberg. Wedvlucht Noordster te Ierseke van Noyon, afstand 227 km: le, 4e, 17e, 21e Jan Vette, 2e, 6e M. Bom, 3e, 15e, 18e J. Poelman; 5e, 12e P. Vuyk; 7e, 19e, 20e E. Everse, 8e, 13e, 16e Joh. v. Stee; 9e W. M. van Haver; 10e, 11e, 14e M. Pikaar. KORFBAL. Zeelandia naar Antwerpen. De K.V. „Zeelandia" uit Hansweerd heeft een bezoek gebracht aan de K.V. Berchem te Antwerpen welke haar le lustrum vier den. Zeelandia was door verhindering van 6 harer spelers (sters) genoodzaakt om eenige spelers uit andere clubs en reserves op te stellen. Toch vormde het geheel, nadat men was ingespeeld nog een zeer goede combinatie. Berchem liep verbazend hard, van stapel en had spoedig een 20 voorsprong. Het werd een uiterst spannende snelle kamp. Voor de rust lukte het Zeelandia om den achterstand te- verkleinen, zoodat de rust De architekt van den gevel Lange Delft 64 (thans Prov. Bibliotheek) en van liet Beeldenhuis te Vlissingen. Dr. W. S. Unger schrijft ons: Terwijl de historische gegevens omtrent onze openbare gebouwen uit den aard der zaak in den regel rijkelijk genoeg aan wezig zijn (men denke slechts aan bron nen als de stadsrekeningen en de notulen der besturende colleges), zoodat hun bouw geschiedenis en de namen der kunstenaars, die daaraan hun medewerking verleen den ons meestal tamelijk goed bekend zijn, is dat bij particuliere bouwwerken in veel mindere mate het geval.. Van de vele tientallen belangrijke gevels bv. in onze stad is slechts van enkele (bv. de Steenrotse; het Observatorium aan deii Zuidsingel) de ontwerper bekend, van eenige andere kan men dien vermoeden uit ander werk, doch ten aanzien van de meeste ontbreekt elk gegeven. Het is dan ook een uitermate verheugend feit als ge gevens aan den dag komen en worden ge bruikt, die helpen deze lacune in onze kennis van de bouwgeschiedenis onzer mo numenten te verkleinen. In het dezer dagen verschenen, degelijk bewerkte en rijk geïllustreerde werk, dat ir. M. D. Ozinga, hoofdcommies aan het Rijksbureau voor de Monumentenzorg, heeft gewijd aan Daniel Marot, den schep per van den Hollandscnen Lodewijk XIV- stijl, is deze geleerde er wel in geslaagd aannemelijk te maken, dat het Jan Pieter van Baur scheit de jonge, architekt en beeldhouwer te Antwerpen (16991768) is geweest, aan wien zoowel de gevel aan den Lange Delft waarin thans de Provinciale Bibliotheek van Zeeland is gevestigd, als het Beelden huis te Vlissingen mogen worden toege schreven. Ook het raadhuis aldaar, in 1733 als woning voor Anthony Pieter Dishoeck gebouwd, en het gebouw van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen in de Wagenaarstraat te Middelburg acht dr. Ozinga van zijn hand. Toen Daniel Marot van 17341737 werkte aan het fraaie huis van Adrienne Huguetan aan het Voorhout te 's-Graven- hage, waarin in 1819 de Koninklijke Bibli otheek zou worden gevestigd (over deze particuliere bouwerij is ons merkwaardi gerwijze veel bewaard), had hij hierbij voor het beeldhouwwerk krachtigen steun van Van Baurscheit. Deze had terzelfder tijd te Middelburg, naar precies bekend is, gewerkt aan de toen gebouwde Koe poort. Vergelijking nu van totaal en de tails van deze gebouwen bracht dr. Ozin ga tot de alleszins aannemelijke conclu sie, dat deze gevels te Middelburg en Vlissingen niet, zooals men wel eens heeft gemeend, aan Marot moeten worden toe geschreven, doch dat zij op naam van Van Baurscheit moeten worden gesteld Enkele zinnen lichten wij, ter verduidelij king van de gebruikte methode, uit zijn betoog. „De beide wapenkuifstukken zijn duide lijk van de soort, die te vinden is bij het huis Hugueten te 's-Gravenhage, en typisch ook bij de bibliotheek te Mid delburg. Voorts komen de sierpotten met eigenaardige ooren der Koepoort geheel overeen met de balustrade bekroningen der Provinciale Bibliotheek." En verder: ,de geheele compositie en behandeling der middentravel van het front der Provin ciale Bibliotheek wijzen duidelijk op Van Baurscheit." In den plattegrond van het huis zoekt dr. Ozinga echter eerder het werk van een plaatselijk architekt, doch men bedenke, dat in 1730 een nieuw front werd gezet voor twee bestaande huizen. Ook het BeeldenhuiSi, dat mede geken merkt wordt door een breeder allure dan het gros van de gelijktijige architectuur in de omgeving, maakt den indruk een werk uit de school der Antwerpsche beeld- houwers-architecten te zijn. De kennis van de geschiedenis van eeni ge onzer belangrijkste Zeeuwsche patri ciërshuizen uit de achttiende eeuw is door dit belangrijke werk van dr. Ozinga dus in niet geringe mate vergroot. Chr. Boeren- en Tuindersbond, afd. Zeeland. In de Maandag j.l. gehouden vergadering I van het Bestuur van de Prov. afd. Zeeland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond werd medegedeeld, dat de jaarvergadering zal worden gehouden op 1 Juni a.s. te Kort- gene, waarin de heeren J. Bakker, lid der Tweede Kamer en ds. Korevaar te Zaam-1 slag zullen spreken. Medegedeeld werd, dat tusschen de Zeeuwsche landbouw-organisaties nog geen I overeenstemming is bereikt over de samen- stelling van een pachtbureau. Het bestuur staat niet afwijzend tegen-1 over een landbouwraad. Besproken werden de wijzigingen, aan-1 gebracht in de algemeene keuringsvoor-1 schriften van den N.A.K. Opgemerkt werd, dat het te lang duurt I eer een vogelmachtiging (krachtens de vo- gelwet) bekomen is. De schade, intusschen aangebracht, is dan groot. De nieuwste inbrekerstruc. Gisteren heeft zich in de werkplaats van de woningstichting „Zomers Buiten" in de Heliotroopstraat aan de overzijde van het IJ te Amsterdam een niet-alledaagsch ge val van inbraak voorgedaan. Omstreeks negen uur vervoegden zich eenige mannen met een driewieler, waar op een groote hutkoffer was geladen, aan genoemd adres. Zij troffen daar een tim merman aan, die bezig was met het ver richten van eenige werkzaamheden, en vertelden, dat zij den koffer, die gevuld was met glaswerk en afkomstig uit Heer len, moesten afleveren bij een inwoner van de Azaleastraat, die evenwel niet thuis was. Aangezien zij anders met hun vracht onverrichterzake naar de stad zouden moe ten terugkeeren, vroegen zij, of de koffer niet zoolang in de werkplaats zou kunnen worden neergezet. Degene, voor wien hij bestemd was, zou hem dan wel komen af halen. De timmerman had hiertegen geen bezwaar en hij hielp de mannen den zwa- ren koffer afladen. Na een kwartier ver liet de timmerman de werkplaats, waar toen niemand meer aanwezig was, althans niemand van het personeel. Nauwelijks had de timmerman zijn hielen gelicht, of... er kwam beweging in den koffer, het deksel ging open en een man, die, als ware hij Hugo de Groot, daarin had gelegen, stapte eruit. Hij brak de deur van het kantoortje open en vervolgens een daarin staande kast, waaruit hij veertig gulden aan zilver geld stal. Een bedrag van honderd gulden zag hij echter niet liggen. Juist toen hij zich verwijderen wilde, kwamen twee schilders de werkplaats binnen, om er te gaan schaften. Zij keken vreemd op, toen zy den indringer zagen, maar deze zag kans zich snel uit de voeten te maken. De politie heeft een onderzoek ingesteld, doch heeft tot nog toe geen aanwijzingen kunnen vinden. Ook waren er geen vinger afdrukken, zoodat men aanneemt, dat de man handschoenen aan had. De koffer zag er zeer solide uit. Hij was voorzien van metaalbeslag en er waren verscheidene etiketten op geplakt. Van binnen was hij zeer vernuftig ingericht. Er waren o.a. luchtgaatjes in gemaakt, terwijl hij met een koordje kon geopend worden. Ook in geval men iets zwaars op den koffer zou hebben gezet, zoodat het dek sel niet open zou kunnen, zou hij door middel van eenige aangebrachte haakjes geopend kunnen worden. De koffer is in beslag genomen. DOODELIJKE TRAP VAN EEN PAARD. Gistermiddag kreeg het tweejarig doch tertje van den landbouwer J. Visscher te Hooger Smilde een trap van een paard. Het kind werd met ernstige hoofdwonden naar het ziekenhuis te Assen vervoerd waar het eenigen tijd later is overleden. ■DOODELIJK ONGELUK IN DE OBANJE- NASSAU MIJN. Gistermorgen is in de ondergrondsc'ne werken van de Oranje-Nassaumijn III te Heerlerheide een doodelijk ongeluk ge schied. Bij het monteeren van een kabelschijf is een der draagbalken, waarop de schijf rust te, door midden gebroken, waardoor de 42-jarige F. Debie uit Heerlerheide door de vallende kabelschijf doodelijk Werd getrof fen. Debie was gehuwd en vader van drie kinderen. Door zijn eigen auto overreden en omgekomen. Dinsdagavond wilde de heer J. van der Vaart, te Mijdrecht, met den slinger de motor van zijn auto op gang brengen. Toen hij hiermede bezig was, zette de wa gen zich plotseling in beweging, blijkbaar doordat de rem was losgeschoten. De heer v. d. V. kwam onder zijn voertuig terecht en werd ernstig gewond. In den loop van den avond is hij aarv de gevolgen van het ongeluk overeleden. POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. In de zitting van Dinsdag waren de vol gende personen gedagvaard: P. A. Z., 36 jaar, landbouwer te Hoofd plaat, wegens mishandeling van A. H. Baecke te Hoofdplaat. Eisch en vonnis 5 of 5 d. h. J. A. v. d. W„ 49 jaar, veehandelaar te Groede, wegens meshandeling van T. Ver- meere te Groede op 19 April. Eisch: 15 of 9 d. h. Vonnis 15 of 10 d. h. L. J. M., 27 jaar, chauffeur te Oostburg, wegens verduistering van een drietal zak ken aardappelen, toebehoorende aan Pieter van Dijke, welke aardappelen by ten ver voer onder zich had, gepleegd op 21 April. Eisch: 1 maand gev. voorw. met 3 jaar proeftijd en 20 of 12 d. h. Vonnis: zelfde, alleen 10 d. h. F. J. de V., huisvr. van A. P. v. d. B., te Breskens, wegens mishandeling van L. de Caluwe te Breskens op 9 April. Eisch: 20 of 12 d. h. Vonnis: 15 of 10 d. h. POLITIE VAN WEME^DINGE. Naar aanleiding van een o.i. onverdiende op z'n zachtst uitgedrukte terechtwijzing, volgens verslag in uw krant, van het ge meenteraadslid Ruissen, betreffende rijks politie alhier, met name dan over brigadier De Jong, gevoelen wy ons verplicht een meer waardeerend standpunt naar voren te brengen van anderen, die, naar we meenen, met niet minder recht en antecedenten tot eenig oordeel, en wel tot een eenigszins op bouwend, bevoegd zijn. Het is altijd zeer wel verklaarbaar im mers, dat een politieman in een of anderen tijd te ijverig blijkt; ook schrijvers dezes hebben dat wel eens onprettig en zelfs on billijk ondervonden, maar heusch, als we dan releveeren, höè en wélk een dieven- en rooversbende het op het zgn. kanaal ge weest is ennog, morgen of over morgen zou zijn, indien een straffe en voor al ononderbroken toezicht en controle er ontbrak, dan, dunkt ons, zou er eerder voor eenige waardeering plaats mogen zijn, in plaats van zulke vry afbrekende, onnoo- dige publiekelijke critiek. Inderdaad thans we weten 't allen zijn diefjes en vooral ook diefjesmaat, schaakmat gezet en, gezien de heel bij zondere, allermoeilijkste situaties, met de vele, jarenlange aangekweekte, smokke laars-listen en lagen, in de hand gewerkt door haast ononderbroken ontijdig dag en nacht, altijd maar druk binnen- en buiten- landsch scheepvaartverkeer. Dit alleen was uit te roeien door een straffe, altijd maar weer, desnoods niets ontziende rijkspolitie en marechaussee-controle. En heusch, we mogen dankbaar zijn dat dit nu bereikt is en al verlangen nog heel enkelen, als men 't zoo eens hoort, naar de dagen van wel eer, dan moet men daarbij toch eerlijk er kennen, dat bijna zonder uitzondering, deze niet tot diegenen behooren, welke het Ge zag en de vlotte goede orde der dingen, een goed hart toedragen, of zulks wenschen te bevorderen. Zeer zeker nemen we aan dat R. daartoe [bedoeld zal zijn: tot die enkelen Red.] niet behoort, maar toch wel, dat by by die categorie alleen steun zal kunnen erlan gen met dergelijke, beter nagelaten oppo sitie in een openbare raadszitting. Eén Uwer abonnees en anderen. Wemeldinge, 17 Mei 1938. 477STE STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 17 Mei. 5e Klasse, 2e lijst. Hooge prijzen. ƒ1000: 5241 13371. Prijzen van 70. 3283 3291 8947 8956 8970 8977 19737 Nieten. 3244 3276 3298 8938 8951 9923 9959 9974 9996 Vfu"' Voor de deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, en onze lieve Zuster en Behuwd zuster, betuigen wij U onzen hartelijken dank. Namens de Familie, C. J. MEULMEESTER. Middelburg, Mei 1938. Wagenaarstraat 21. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming bij het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder, Zwager en Oom, den Heer Uit aller naam, Wed. L. J. VREKE. Middelburg, 18 Mei 1938. De Heer en Mevrouw STEFFELAAR—PFEIFFER zullen gaarne Zaterdag en Zondag a.s. van 35 uur ontvangen. Molenwater 129 Middelburg. De Burgemeester van Ritthem en Mevrouw TER HAAR-FABIUS zullen gaarne bezoeken ontvangen op Zondag 22 Mei a.s. tusschen 3 en 5 uur namiddag, Nieuwe Vlis- singsche weg E 334. Van fabr. aan verbrui- ker.Rijwielen.Tandems, Carriers. Vraagt prijs courant No. 10. HAAS' Rijwielfabriek Maassluis Tel. 168 Adverteerer=is NIET duur! Bij ons nieuwe lokaal-tarief kost deze advertentie op jaarcontract, I j per week, nog geen gulden Vraagt inlichtingen aan het ^Bureau van deze courant! Vanaf Pinksteren wekelijks gezelschapsreizen van 2 t/m 25 dagen door geheel Europa. Vraagt onze gratis reisgids 1938, waarin keuze uit ruim 250 reizen. Speciale reiswagens voor groot-tourisme. Uitstekende hotels, ervaren reisleiders. Extra Pinksterreizen naar Le Havre (Foot- ballmatch HollandTsjecho-Slowakije) per auto en trein.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3