Hoe vat U „verantwoordelijkheid" BUITENLAND. op Hoe zorgt U voor de jonge J Bij een oude, betrouwbare levens, die aan Uw hoede zijn j maatschappij. Bij de toevertrouwd? Hoe zorgt U „Utrecht", die tot de veiligste voor Uzelf? Voor nuen voor later? Stel de toekomst van U en Uw gezin veilig. Sluit een levensverzekering. en sterkste maatschappijen in den lande behoort. Vraagt zoo spoedig mogelijk tarieven en voorwaarden! WALCHEREN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG» ZUIDBEVELAND ZEEUWSOH-VLAANDEREN W.D. dl leen bij KREYMBORG RAADSOVERZICHT VAN GOES, BELGIE. De regeeringsverklaring van Spaak. N.V. LEVENSVERZEKERING-MAATSCHAPPIJ UTRECHT" OPGERICHT 1883 TE UTRECHT (Ingez. Med.) ir z! stuursleden van 9 op 11 te brengen, waar van één zetel wordt bestemd voor de Stoomvaart Maatsch. „Zeeland", terwijl het bestuur er geen bezwaar tegen heeft om het bestuur, b.v.b. in het najaar, nog uit te breiden tot 13 of 15 leden. Wegens het af treden van de heeren G. J. de Jonge en P. Timmerman, waren er drie vacatures ont staan. Benoemd werden de heeren W. M. van Aller, J. Götzen en M. P. van Hijfte. De voorz. brengt onder groote instemming van de vergadering, dank aan de heeren De Jonge en Timmermans, voor het zeer vele wat zij voor de vereeniging hebben gedaan. Vervolgens hield de voorzitter een cau serie over het belang van het vreemdelin genverkeer, waarop een uitvoerige discussie over diverse denkbeelden volgde, zoodat het middernacht was voordat de voorzitter de ze geannimeerde vergadering kon sluiten. De zusters P. Boon, P. Lutgendorf en J. Steenaard, allen opgeleid in het Chr. ziekenhuis „Bethesda" te V 1 i s s i n g e n, Slaagden voor het verpleegstersdiploma A. AAGTEKERKE. Dinsdagmiddag had de teraardebestelling plaats van den oud-wet houder dezer gemeente, wijlen J. Moens. Het stoffelijk overschot werd grafwaarts gedragen door de leden van de kerkvoogdij en den kerkeraad. Aan de geopende groeve werd namens het gemeentebestuur het woord gevoerd door burgemeester J. Bosselaar. Hierna sprak ds. J. G. Panhuise, in de eerste plaats na mens de kerkvoogdij, in welk college de overledene 10 jaar zitting had gehad. Vervolgens sprak hij eenige woorden van troost tot de nabestaanden. De oudste zoon van den overledene dank te de beide sprekers en de talrijke aanwe zigen voor hun belangstelling. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de ge meentesecretaris en verschillende leden van den Raad. RAAD VAN KOUDEKERKE. KOUDEKERKE. De Raad kwam Dins dagmiddag in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans. Alle leden waren aan wezig, behalve de heer Moens. Deze was afwezig met kennisgeving wegens droe ve familieomstandigheden. Het adres van den Bond van Neder- landsche vroedvrouwen, houdende verzoek een gemeente-vroedvrouw aan te stellen gaf den heer Sanderse aanleiding, op te merken, dat een dergelijke functio naris eigenlijk niet gemist kan worden. Spr. dacht aan epidemieën en aan de steeds groeiende practijk van een der plaatselijke geneeskundigen. Dat wekte bij hem de vrees, dat de verloskundige hulp op den duur onvoldoende zal blijken te zijn. De Voorz. mekte op, dat hier al tijd een verloskundige geweest is, in par ticulieren dienst van den dokter en dat er geen aanleiding bestaat van deze func tie een gemeente-betrekking te maken. Tot genoegen van ieder is de geneeskun dige armenverzorging vorig jaar gereorga niseerd en het voordeel dat deze reorgani satie oplevert, mogen wij, wanneer de om standigheden zich althans niet wijzigen niet geheel of gedeeltelijk prijs geven. Met eenige kleine wijzigingen wordt be sloten tot vaststelling van straatnamen en tot aankoop van straatnaamborden in ver band hiermede. De wijziging der bouwverordening be- oogende voor den afvoer der faccaliën voor te schrijven, of een beerput zonder overstortinrichting, of een septictank, ont moette bezwaar bij den heer de K r o o Spr. waardeerde de goede bedoeling van B. en W., maar vreesde bij een algemee- ne invoering van septictanks, een groote verontreiniging van het drinkwater be stemd voor vee. Op een groot terrein kan geen enkel bezwaar gemaakt worden te gen een beerput met overstortinrichting, aangezien de grond de overstroomende stoffen goed kan absorbeeren. Voor spr. was het voorstel daarom moeilijk te aan vaarden. De heer Sanderse kon de rede neering van den heer De Kroo grooten- deels onderschrijven, maar naar zijn over tuiging eischte de uitbreiding der gemeen te, dat het voorstel van B. en W. zou worden aangenomen. De Voorz. deelde mede, dat het voorstel geen novum brengt in de wijze waarop de faecaliën zullen worden afge voerd. Practisch wordt een bestaande toe stand gecontinueerd, want vrij algemeen plaatst men bij nieuwbouw septictanks. Er is echter nu geen rechtsmiddel om of een septictank of een beerput zonder over stortinrichting voor te schrijven. In de practijk is daarvan de mpeilijkheid onder vonden, en daarom dit voorstel. Spreker gaf toe, dat bv. voor boerenhofsteden deze voorschriften wel wat streng zijn, maar het kan naar zijn meening geen kwaad dat er ten opzichte van deze zaak eens behoorlijk wordt opgetreden, want men is hier wel wat te vertrouwd met de aan wezigheid van stoffen waarover het hier gaat. Terzake is heusch nog wel wat op te knappen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen, met de stem van den heer De Kroo tegen. Adres van jhr. H. A. van Doorn van Koudekerke, houdende verzoek de straat lantaarn welke nabij de ingang van Moes bosch gestaan heeft, terug te plaatsen. De heer Sanderse ging met -het voorstel van B. en W. accoord om op dit adres afwijzend te beschikken, aangezien het algemeen belang deze herplaatsing niet eischt. Spr. gaf echter in overweging met belanghebbende een overeenkomst aan te gaan, en op zijn kosten! de plaatsing van een lantaarn te bevorderen. De heeren De Lange en L o- r i e r spraken in gelijken geest. De heer De Kroo was voor in williging van het adres. Door de vernieu- wingswerken ter plaatse, is adressant ge dupeerd. Bevoordeeling boven anderen ziet hij er daarom niet in, want vóór de vernieuwing van den weg stond er een lantaarn. De Voorz. ontried om onderhan delingen aan te knoopen met adressant. Hoe moet het dan bij eventueele wijziging van bewoner? Gaan we dezen weg op, dan zullen we in de toekomst voor vele en groote moeilijkheden komen te staan. Verzoeker kan volgens spr. dan zelf wel een oplossing zoeken, door twee witte pa len te plaatsen bij den ingang en een electrische lantaarn aan te brengen aan de voordeur. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Nog werden zonder bespreking en zon der hoofdelijke stemming aangenomen: 1. Het voorstel van B. en W. om in be ginsel te besluiten een bedrag van 30 per jaar beschikbaar te stellen, vermeer derd met vervoerkosten voor iederen leer ling uit deze gemeente, die in de toekómst de op te richten school voor Chr. Buiten gewoon Lager Onderwijs te Middelburg zal bezoeken. 2. Idem tot overdracht van het beheer en onderhoud van de KoudekerkeVlis- singsche straatweg aan de Provincie Zee land en tot verkoop van effecten in ver band hiermede. 3. Idem tot goedkeuring van de reke ning van het Burgerlijk Armbestuur voor 1937: ontvangsten ƒ8.643; uitgaven ƒ8.298: batig saldo 345. Op voorstel van den Voorz. werd besloten tot invoering van een steunrege ling voor tuinders, overeenkomstig de Rijksvoorschriften. Rondvraag. De heer Sanderse bepleit de straatverlicting op 't Zand niet meer te dooven, voor den aanvang van den zomertijd. Eindelijk wees hij op eenige vervuilde slooten in den Lageweg. Dq heer L o r i e r zou gaarne zien, dat de straatverlichting aan den Nieuwen Vlissingschen weg nog eens onder het oog werd genomen, speciaal nabij de grens met Soeburg. Naar sprekers meening moet deze zaak met Soeburg opgelost worden. De heer De Kroo klaagde over de wijze, waarop de provincie het verval len weggedeelte nabij de zg. „broodkist" laat liggen. Op verschillende plaatsen is deze weg al geruimen tijd opgebroken en men laat de weg maar liggen. De indruk wordt gevestigd, dat er weinig of geen samenwerking is tusschen de provincie en de gemeente. Spr. wees ook op de hoo rnen, staande op 't Groentje. Deze groeien teveel in elkaar en zullen moeten worden ingekort. De Voorz. zeide dat de straatver lichting dit jaar vroeger is gedoofd, maar zij zal ook eerder ontstoken worden, dit, omdat er gedurende de laatste weken van Augustus meer behoefte bestaat aan ver lichting, dan gedurende de eerste weken van Mei. Spr. deelde verder mede, dat B. en W. deze week besloten hebben, de door den heer Sanderse genoemde slooten te laten schoonmaken. In deze vergadering is ook de straatverlichting aan den Nieu wen Vliss. weg onder het oog gezien en is besloten, in de volgende vergadering met een voorstel te komen om tot uitbreiding over te gaan. In deze uitbreiding viel ook, de grens Koudekerke-Soeburg. De heer De Kroo deelde spr. mede, dat de samenwerking met den provincialen wa terstaat uitstekend is. In algemeenen zin vond spr., moeten wij ons van critiek ont houden, omtrent zaken, welker behartiging aan een ander publiekrechtelijk lichaam is opgedragen. De kwestie van de boo- men op 't Groentje, zal spr. in de verg. van B. en W. bespreken. De heer L o r i e r zou gaarne nu reeds besluiten tot plaatsing van de lan taarn nabij de grens Soeburg. Dit voor stel werd m.a.s. aangenomen. Na een pauze werd in de vergadering toegelaten ir. dr. Carrière van het Rijks bureau voor Drinkwatervoorziening te Den Haag, dioe uitvoerig toelichtte, onder welke voorwaarden toegetreden kan wor den tot de N.V. Waterleiding Mij. „Mid den Zeeland" te Middelburg. De gemeente kan aandeelhoudster wor den door 5 aandeelen van 100 te ne men. Er zijn 408 aansluitbare perceelen, waarvoor 18 klassen zijn ontworpen, ge baseerd op de kadastrale huurwaarde. De tarieven varieeren tusschen een bedrag van 10.80 en 54 per jaar. De helft der perceelen valt in de eerste 6 klassen. De gemeente moet zich garant stellen voor een kapitaal van 60.000. Sluiten 60 der aansluitbare perceelen aan dan vervalt de garantie, omdat de op brengst dan voldoende is. Zij die vóór een bepaalden datum aansluiten, ontvangen gratis 40 m dienstleiding en 8 m binnen leiding. Verplichte aansluiting wordt niet toegepast. Het water zal worden geleverd uit de waterwinplaats onder de gemeente Biggekerke. Verschillende heeren voerden na deze uiteenzetting het woord. De tarieven wer den te hoog geacht en het werd een groot bezwaar genoemd, dat men niet het pri ma water uit Ossendrecht kan krijgen, maar met het mindere Vlissingsche water moet genoegen nemen. Denemarken Oblig. 1926-5 100 Amsterdam 1936-3% 101% Zeeuws. Hyp. B-4 100% Cities Service Cy. P. 1958 5 43%—43 A Amsterd. Bank 150151 A Pref. Jurgens A 143% A Ned. Gist- en Spiritusf. 520—519% A De Schelde N.B. 51%—51 C Am. Smelt en Ref. 27%—28% A Born. Sum. H.M. 177%—177% A Houth. Alberts 101101% C Union Pac. Rr. 49%—49% C Int. Nickel Cy. 34% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84%—84% A Koloniale Bank 123%—123% A N.I. Hbk. 1000 132—130 C Ned. H. M. 1000 161%—162% A v. Berkels Pat. 56—57 C Calvé-Delft 9494% A Philips Gem. B. afg. 277%—275%-77 C Unilever 152 e.d.152-51 C Am. Car en Foundry 13%—13%-14 C Anaconda Cop. 20%—20%-% C Bethlehem St. 34%35%-% C Kennec Copper 22%25-% C U. States St. C. 32%33%-% C North Am. Cy. 14%—15% A Kon. Petr. Mpij. 322%—323%-25% C Contin. Oil Cy. 17%—19 C Phillips Petr. Comp. 24%24% C Shell Union O.C. 9%9%-9% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-9% A Ned. Scheepv. U. 118%118% A H.V. Amsterdam 428%430-32 A Java Cult. Mij. 147147% A N.I. Suiker U. 153%—152% A Deli Batavia 230230 C Deli Mij. 1000 286%—286%-% Philips - Markt - Unilever (Wettig Amerika - H.V.A. Obl.Markt Schepen Tabak Rubber Suiker gedeponeerd.)! A Senembah 264%—264%-65% C Baltimoer en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy, 9%9% A Southern Rlw. 65% A Amst. Rubb. C. 207%—193-94% A Deli-Bat. Rubb. 116%—118%-17% A Hessa Rubber 108% A Serbadjadi S.R. 84%85%-84% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.98 8.97% Berlijn 72.57% 72.60 Parijs 5.05% 5.05% Brussel 30.40 30.45 New-York 1.80% 1.80% Nadat de heer Carrière aangetoond had, dat de tarieven niet kunnen worden ver- I laagd en dat wateraanvoer uit Ossen drecht veel duurder uit zou komen, werd overeengekomen, dat een opzichter van het Rijksbureau huis aan huis propaganda zal voeren. Daarna zal deze zaak nader onder het oog worden gezien. IERSEKE. 't Is thans met het pannen „doopen" een groote drukte. Veel handen vinden daarin werk, zoodat de werkloosheid veel is verminderd. Het mooie weer is ook heel gunstig, zoodat goed kan worden ge vorderd. De kalkfabrieken hebben het zoo druk dat ze niet op tijd kunnen leveren, al hoewel ze op volle kracht werken. Men neemt aan dat er dit seizoen weer een paar miljoen pannen bij zullen komen. Ook het kalken van oesterschelpen om broed op te vangen, neemt toe, vooral daar alleen deze schelpen en geen andere uitgezaaid mogen worden. WOLF AARTSDIJK. De collecte voor de reclasseering heeft alhier 8 opgebracht. 25 Jaar priester. IJZENDIJKE. De hr. W. van Gastel, pas toor alhier, herdacht Dinsdag 17 dezer zijn 25 jarig priesterschap. Van de huizen van nagenoeg alle roomsch-katholieke ingeze tenen woei de nationale driekleur. Te 10 uur had een plechtige mis plaats die door zeer vele geloovigen werd bezocht. Des mid dags hield de jubilaris een druk bezochte receptie in de r.k. bewaarschool. Hier werd tevens het feestgeschenk der parochianen, een centrale verwarmingsinstallatie voor de kerk, aangeboden. Het gaat er bij Kreymborg niet om U voor één maal een Kleedingstuk te verkoopen, maar om U door voortreifelijke Waarborg-Kleeding èn 'n Keurige bediening als Klant te behouden. (Ingez. Med.) Goes 17-5-'38. De agenda was ditmaal kort, slechts 12 punten, en geen van alle van veel belang, maar toch besteedde de Raad er twee volle uren aan. Alle heeren had den blijkbaar zin hun meening eens over de zake te zeggen. Typeerend was wel het oogenblik, toen de voorzitter vroeg of iemand het woord wenschte, en er zoo veel stemmen tegelijk klonken, dat het een spreekkoor geleek. Men lachte er eens hartelijk om. Er werd trouwens nog al vaak gelachen, en deze opgewekte stemming kruidde de misschien wel iet wat uitvoerige discussies en maakte ze lichter verteerbaar. Vooral over het Schut tershof zaten enkele leden weer in de war. Het kost de gemeente geld. We hebben datzelfde lied al zoo vaak gehoord en al tijd kwamen tot het o.i. juiste inzicht, dat Goes het Schutershof niet missen kan. En zoo zal het ook nu weer gaan nadat B. en W. nog wat gegevens verschaft heb ben. En de vraag is ook: of Ged. Staten het wel goed zouden vinden als de Raad eens zou besluiten het Schuttershof te verkoopen. Ook over de verbetering van het Sta tionsplein werd nog gediscussieerd, zij het, dat alleen de hr Reedijk ditmaal in de oppositie was. Zakelijk had hij ongetwijfeld gelijk. De spoorwegen bedierven de zaak eerst, laten ze het weer goed maken ook, en niet probeeren daarbij eenig verhaal te doen, noch op de gemeente, noch op houders van autobussen en taxis. De hr Visscher had hetwel over rech ten, die nu verkregen werden, maar ons dunkt, dat, als hier eenig recht te verge ven is, en er van betaling gewaagd moet worden, dit alles eer onder de bevoegdhe den van het gemeentebestuur moet ressor teeren dan onder die der spoorwegen. En waarschijnlijk wordt dit zoo meer aange voeld, maartenslotte gaat het om kleine bedragen, we zijn „happig" gemaakt met een mooier Stationsplein en dus hapte men gretig toe. Het is menschelijk. Verder was er over het schoenmaken op de markt door één der marktkooplie den nogal wat roering onder de edelacht baren, die vol mededoogen voor de schoen makers waren. Alle andere neringdoenden die concurrentie van de markt ondervin den, als bloemisten, manufacturiers, siga renwinkels, drogisten, enz. enz., schijnen beter tegen deze stootjes te kunnen. De opmerking van den voorzitter: waarom doen de schoenmakers het zoo zelf ook niet, als ze er zoo'n schade van hebben", was eigenlijk in wezen alleen raak. Want dit principe kan ook het eenige verweer zijn van alle anderen die concurrentie van de markt denken te ondervinden. Enfin men handhaafde de scheidingslijn hande- len-arbeiden en ook aan dezen arbeid zul len B. en W. een einde maken. Ook de film „Grazige weiden", die in het Grand Theater gedraaid wordt, werd onder de loupe genomen. De hr. Eckhardt had graag een verbod gezien, maar de burgemeester legde uit,daartoe niet de\ bevoegdheid te hebben. En toen werd er op gewezen, dat er christelijke vóór- en tegenstanders van deze film zijn, enz. Waarna men snel de discussie beëeindigde, bang dat de poging tot een verbod verkee ren zou in een ongewilde reclame voor deze film. Wat o.i. zoo vreeselijk niet ge weest was, want de lieve centjes van de vermakelijkheidsbelasting kan Goes goed gebruiken. Begrijpelijk kwam ook de verplaatsing der autobussen van de Markt naar de Koepoort ter sprake en daarbij bleek, dat B. en W. er part noch deel aan hebben. De autobusondernemers zelf schijnen er veel voor gevoeld te hebben. En B. en W„ zoo leek het ons, willen nu wel eens bekijken hoe het zoo gaat. Er zijn meer van die veranderingen, die eerst een ver slechtering lijken en die men later niet gaarne ongedaan zou maken. De tijd zal ook in deze de beste leeraar zijn. Tevens bleek, dat men nog steeds zucht onder de eenrichtingsverkeerstudie. We zijn be nieuwd wat deze jarenlange studie uitein delijk voor resultaten zal opleveren. En tenslotte vernamen we nog, dat bin nenkort een nieuw werkobject ter tafel zal komen: het reeds eer genoemde riolee-I parlement moet gevonden worden. De Spaansche burgeroorlog. DE RECHTSCHE OPMARSCH BIJ TERUEL. Het groote hoofdkwartier van Franco deelt mede, dat de opmarsch aan het front van Teruel blijft voortduren, hoewel het regenachtig is. De rechtsche troepen heb ben zich gisterochtend meester gemaakt van Corbalan, ten N.O. van Teruel gelegen. Zij zetten den opmarsch voort. Uit Barcelona wordt gemeld, dat ver schillende aanvallen der rechtsche troepen zijn afgeslagen, o.a. aan de kust en aan het front bij Madrid. De terugtrekking der vrijwilligers. Naar verluidt zijn de verschillen tusschen de Engelschen en de Franschen ten opzich te van de terugtrekking der vrijwilligers in categoriën, thans overbrugd. Het sche ma, ten opzichte waarvan Engeland en Frankrijk tot overeenstemming gekomen zijn, moet thans voorgelegd worden aan de andere mogendheden, voordat de niet-in- mengingscommissie bijeen kan komen. Het is derhalve niet waarschijnlijk, dat de com missie voor de volgende week bijeen zal komen. De strijd in het Verre Oosten. BLOEDIGE VELDSLAG BIJ SOETSJAU. Hoewel de berichten van Japansche en Chineesche zijde over den strijd in Zuid- Sjantoeng elkaar telkens weer tegenspre ken, kan uit een en ander toch wel opge maakt worden, dat de Japanneezen met hun krachtig offensief in de richting van de strategisch zeer belangrijke stad Soetsjau, successen behaleh. Zelfs verwacht men spoedig de val van deze stad. Volgens Japansche berichten hebben de aanvallende troepen een halve cirkel rond om Soetsjau getrokken, met een gemiddel de straal van 37 mijl. Steeds nauwer wordt deze cirkel aangehaald. De Noordelijke en Zuidelijke legers hebben zich aan den Loenghaispoorweg bij elkaar gevoegd, 30 km ten W. van Soetsjau. De Chineesche troepen, ten getale van meer dan 100.000 man, zouden tot een algemeenen terugtocht in Z. en Z.O. richting zijn gedwongen, na dat een bloedige veldslag was geleverd. Deze slag was buitengewoon hevig en de geleden verliezen zijn grooter dan in eeni- gen anderen tot nu toe tijdens dezen oorlog gevoerden strijd. Het meest bedreigde punt in de Chinee sche verdedigingslinie ligt ten Z.W. van Soetsjau, waar 't succes der Japanneezen vooral te danken is aan het verrassend op treden van hun pantserdivisie. EEN BRAZILIAANSCHE STAP TE BERLIJN. De Braziliaansche ambassadeur te Ber lijn, Moniz de Aragao, heeft gister een be zoek gebracht aan het ministerie van bui- tenlandsche zaken. In een communiqué, dat na dit bezoek is uitgegeven, wordt gezegd, dat „hij gesproken heeft over problemen die Duitschland en Brazilië betreffen". Ver nomen wordt, dat de ambassadeur niet den rijksminister persoonlijk heeft gesproken. Algemeen veronderstelt men, dat het be zoek betrekking heeft op de aanvallen, die kortelings in de Duitsche bladen gericht zijn op Brazilië, op president Vargas en op den Braziliaanschen minister van buiten- landsche zaken, Aranha. Het nieuwe kabinet, waarvan de heer Spaak minister-president is, heeft zich gis teren aan het parlement gepresenteerd met een regeeringsverklaring, waarin o.a. wordt gezegd, dat de overgroote meerder heid der Belgen trouw wil blijven aan het regime der democratische vrijheden, dat verdedigd, doch tevens hervormd dient te worden. Het vraagstuk der hervorming der staatsinstellingen is actueel. Een zekere stabiliteit der regeering moet verzekerd zjjn en de beste arbeidsmethode voor het ringsplan. Ongetwijfeld zal het door velen met voldoening begroet worden. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden) 1000: 2442 4168 10027 19348 400: 11510 21048 21138 200: 9394 17705 100: 1878 10652 11065 11708 12919 13457 14690 16147 16641 19565 21153 Het is eveneens onvermijdelijk, de regels voor de gerechtelijke procedure met be trekking tot het regime der pers te wijzi gen. Indien de verwezenlijking dezer her vormingen een wijziging der grondwet noo- dig zou maken, zal de regeering daartoe voorstellen doen. De regeering wil dat de taalwetten nage leefd worden. Zij wil de organisatie der Vlaamsche academiën verzekeren, alsmeae het taalrt voor zorg len zich v Op ond verzoenin; tieve her\ en aan de paal en p< Om het J93§ en 1 de regeer: pen inzak zake de c onderdruk dellij ke v< bezuinigin bruiken, c mulatie b dienst tot diening ei 1939 voor De rege van het ren en de gemeentel mens de De regc het econc haar aanc dediging landsche sche mar overeenkc te bevord' het behoi wetsontw ganisatie middenstE De reg( geeringen bouw, de koloniale DE

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2