RECHTSZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. iet doodelijk verkeersongeluk op den Patijnweg bij Goes. OPA VLIEGT! Alleen wonende vrouw geworgd. wachting" te Kruiningen 80.5 punten; Ti tus eigen. Jan Boone, Kruiningen 78,2 pun ten. 1% jarige stieren: Beno, eig. M. Dpi, Waarde 78.8. 1-jarige stieren: Arnoldus, eig. A. Mesu, Krabbendijke 76,3 p.; Frans, eig. H. M. Bruijnzeel, Kruiningen 74.8 p.; Theo, eig. B. v. Hoeve, Vlake 74 punten. Koeien boven 77 punten. Ie kalfskoeien: Emma, eig. A. Mesu, Krabbendijke 78 p.; Lena, eig. A. J. Karelse, Kruiningen 77,8 p.; Janna, eig. P. Poley, Kruiningen 77.5 p.; Nelly, eig. P. Poley, Kruiningen 77 p. 2e kalfskoeien: Gretha, eig. A. J. Karelse, Kruiningen 79,5 p.; Lena, eig. Jan Boone, Kruiningen 79 p.; Emma, eig. A. J. Karelse, Kruinin gen 78 p. 3e Kalfskoeien: Dirkje, eig. Joost Waverijn Dz., Kruinin gen 79.5 p.; Ada, eig. Jan Boone, Krui ningen 78 p.; Emma, eig. P. Wiskerke 77.8 p.; Bonte, eig. B. v. Hoeve, Vlake 77 p. 4e Kalfskoeien: Daatje, eig. C. Buijzer, Kruiningen 78.5 p.; Bonte, eig. A. Mesu, Krabbendijke 78 p. Oudere koeien: Mina, eig. P. Wiskerke, Kruiningen 80,5 p.; Leni, eig. A. J. Karelse, Kruiningen 80,4 p.; Gretha, eig. Jan Boone, Kruiningen 80 p.; Anna, eig. B. v. Hoeve, Vlake 78 p.; Mina, eig. C. Buyzer, Kruiningen 77,5 p.:; Mol, eig. C. Buyzer, Kruiningen 77 p. Kalf vaarzen: Jan Boone, Kruiningen le prijs; Joost Waverjjn, Kruiningen 3e pr.; A. J. Karelse, Kruiningen 3e prijs. 1 jarige voorzen: Joh. v. Nieuwenhuyze Lz., Kruiningen de le en 2e prijs. Vaarzen van tot 1 jaar: A. Karelse, Kruiningen le prijs; A. Dek Jansz., Kruiningen 2e prijs; Joost Waverijn, Kruiningen 3e prijs. Kalveren beneden jaar: P. Rentmees ter, Ierseke le prijs; B. van Hoeve, Vlake 2e prijs; C. Buijzer, Kruiningen 3e prijs. Rundveekeuring te Rilland. RILLAND. Gisteren vond door de 'Prov. Vereeniging tot verbetering van het rund vee in Zeeland, op een weide van den heer J. van Damme alhier een keurig plaats. Tengevolge van het mond- en klauw geer, wat hier in het najaar en den afge- loopen winter in erge mate heeft ge- heerscht, was de aanvoer slechts matig. Gekeurd werden 2 stieren van de stieren- vereeniging „De Hoop" alhier. Piet behaalde een len prijs met 77.2 pun ten; Nico een 2e prijs. Van de eerste kalf koeien behaalde Koos van de Gebr. Nieuwenhuijze alhier 78 p. Van de 2e kalfkoeien, van de Gebr. Nieu wenhuijze, Nelly 80 p. en een prijs. Van de 3e kalfkoeien, eveneens van de Gebr. Nieuwenhuijze, Marie 81 p. en een prijs. Van de oudere koeien, eveneens van de Gebr. Nieuwenhuijze, behaalde Mina 84 p, en een prijs. Elza 83 p. en een prijs. Van de kalfvaarzen behaalde een vaars van den heer J. A. Boot een len prijs. i '.V> INGEZONDEN STUKKEN. ONS GARNIZOEN. Ondanks jarenlange ervaring schijnt „Opmerker", die over ons garnizoen schreef, toch blind te zijn voor de eischen van een tegenwoordig garnizoen, 't zij dan een „werkelijk" 't zij een „onwerkelijk" garnizoen. Door de jarenlange ervaring geleid, wil, zoo „Opmerker" dat wenscht. het „Comité v. behoud v. Garnizoen in Zeeland" hem wel eens over een en an der inlichten, dan is hij weer een erva ring rijker. Ondergeteekende gelooft echter dat zulks niet hoeft omreden in de uitdrukking, „het alles verslindende Departement" z.i. iets anders om den hoek komt kijken. Laat Opmerker alleen maar eens zien naar de houding van gemeentebesturen en bevolking van Weert, Grave, Venlo en Bergen op Zoom, en wat men daar over heeft voor een garnizoen! Middelburg mag zich voorloopig nog gelukkig prijzen dat in tegenstelling met het advies? van Opmerker, het voorstel zonder hoofdelijke stemming door den ge meenteraad is aangenomen. In tegenstelling met „Opmerkers" mee ning en getoetst o.a. aan de houding van bovengenoemde plaatsen doet m.i. Middel burg eer te weinig dan te veel voor het garnizoen. H. A. Enkelaar, Voorz. Comité beh. Garnizoen. FINANCIEELE BERICHTEN. Algemeene Friesche Levensverzekering- Maatschappij. In de op 9 Mei gehouden jaarlijksche Al gemeene Vergadering der leden van bo vengenoemde Onderlinge Maatschappij, op gericht 1844 en gevestigd te Leeuwarden, werden Jaarverslag en Verlies- en Winst rekening over 1937 benevens de Balans per ultimo 1937 goedgekeurd. Het afgeloopen jaar is, zoowel wat be treft de aanvoer van nieuwe verzekeringen als de financieele resultaten, zeer bevre digend geweest. Het verzekerd bedrag nam netto toe met 32.107.105 (v.j. 14.322.460 kapitaalverzekering en 17.784.644 rente- verzekering), een bedrag, belangrijk groo- ter dan m eenig vroeger jaar. De wiskundige of premiereserve nam toe met 13.174.211, waaronder begrepen een bedrag van 1.103.576 wegens verdere om rekening dier reserve op een rentevoet van .3% pet., welk bedrag van de extra reserve werd overgeboekt. De extra reserve werd daartegenover we der versterkt met het saldo koerswinst over 1937 ad 142.935 benevens met een bedrag van 978.847 uit de bedrijfswinst, totaal 101^1-783- Voor de verzekerden werd 12.720 ter nadere verdeeling beschikbaar gesteld. gunstig^1"6 WaS V°°r de Maatschappij De bedrijfswinst is als volgt verdeeld: Af schrijving gebouwen 120.076 219.980). Storting in extra reserve 978 847 (f - Voor verzekerden 12.720 639.818) Voor verzekerden is thans beschikbaar: 1.294 745 welk bedrag, daar de belasting enz. afzon derlijk gereserveerd is, dus zuiver voor ver deeling aan het eind der loopende winst perioden bestemd is. MMfc—ÉÉI—MÉ— RECHTBANK 3DE MIDDELBURG. 5 (Zitting van 13 Mei 1938.) In den namiiddag van 14 Maart 1,1. gef werd de pplitie van Kloetinge een mede- deeling dat in die gemeente een ernstig auto-ongeval had plaats gevonden. Toen de pplitie ter plaatse van het on geval kwam, bleek een der aangeredenen reeds te zijn overleden terwijl de andere aangeredene in jzorgwekkende toestand naar het St. Joanna Gasthuis te Goes was vervoerd. De slachtoffers bleken resp. zekere P. Rijn en A. Stroosnijder, beiden woonachtig te Goes te zijn. Laatstgenoemde is in den zelfden nacht aan de bekomen verwon dingen in het Ziekenhuis overleden. Als verdacht van het veroorzaken van een anders dood door schuld, had zich thans voor de rechtbank te verantwoorden de bestuurder van de bestelauto, zekere A. E. D. S., 28 jaar, bakker, wonende te Til burg. Volgens de dagvaarding was hem ten laste gelegd, dat hij op 14 Maart 1938 te of nabij Kloetinge met een door hem be stuurd motorrijtuig grovelijk roekeloos en onvoorzichtig over den Patijnweg, komen de uit de richting Goes en gaande in de richting Kloetinge, heeft gereden, door niet voldoende op te letten en uit te kijken, Plotseling is hij links op dien weg en ten deele over het rijwielpad gaan rijden waar door hij met zijn motorrijtuig op zooda nige wijze in aanraking is gekomen met wielrijders P. van Rijn en A. Stroosnijder die over dat rijwielpad in de tegenover gestelde richting kwamen aangereden, dat een hunnr onmiddellijk en de andere eeni- gen tijd later is overleden. In de zaak waren van de kant van het O.M. een zestal getuigen gedagvaard ter wijl als verdediger optrad mr. J. Mayer, ad vocaat en procureur te Breda. Getuige J. H. Bal, winkelier te Katten- dijke, reed op het bewuste tijdstip op het rijwielpad en groette een der slachtoffers. Daarna hoorde hij een klap en zag iemand door de lucht vliegen, en tevens zag hij een auto. Get. stapte van zijn fiets en ging naar de slachtoffers toe. Verdachte kwam toen uit zijn auto, waarop getuige hem toevoegde: „Jongen, jongen wat doe je nu toch". Verdachte antwoordde: „Onbe dachtzaamheid." De getuige J. W. Schrijver, metselaar te Goes, zag een auto aankomen. De auto was „stik links" op den weg, zelfs op het fietspad. Toen volgde de aanrijding. Get. is er dadelijk heengegaan, en zag toen dat twee mannen een der slachtoffers uit de sloot haalden. Hel andere slachtoffer lag op de zijberm van den weg. Ander verkeer heeft verdachte niet gezien. De getuige M. G. Steinmeier, z.b. te Kloetinge, was aan het tollen met haar broertje op den Patijnweg. Zij zag een auto aankomen, waarop zij even wachtte met verder te tollen. Zij zag dat de wielrij ders. werden aangereden en schrok hevig, Get. liep er naar toe en zag een man uit den sloot halen. Getuige heeft ook geen an der verkeer gezien. De getuige G. O. van Driel, z.b. te Kloe tinge, was thuis. Zij hoorde een klap, en hajir dochtertje kwam aanlooien mededee- lende hetgeen ze gezien had. Toen de vader van de vorige getuige des avonds thuis kwam, zeide hij dat hij ge hoord had dat verdachte zou hebben ge zegd, dat hij ,'moest uitwijken voor een andere auto, waarop het meisje zeide: „O pa, wat kan die vent toch liegen." De verdachte ondervraagd, zeide aan vankelijk rechts te hebben gereden met een vaart van ongeveer 40 K.M. Vervol gens ging hij wat meer naar het midden van den weg. Op een gegeven moment be merkte hij dat een reisdeken van de zit ting was gevallen benevens zijn regenjas waarop verdachte bukte en probeerde met zijn rechterhand de goederen op te rapen, Verdachte beweerde toen geen „zicht" op den weg te hebben gehad, doch even later zat hij links van den weg. Een man lag in de sloot en de ander op de zijberm van den weg. Verdachte veronderstelde verder, dat hi; met zijn voeten in de deken is verward ge raakt. Op een vraag van den president, waarom hij de wagen niet normaal liet uitloopen zeide verd. dat hij dit niet durfde in ver band met de aanwezigheid van een spoor wegovergang. De officier van Justitie aan het woord komende zeide, dat het ongeval er een is met zeer ernstige gevolgen. Er was geen enkel obstakel, mooie breede weg en droog weer. Spr. was van meening dat aangeno men mag worden dat er geen verder ver keer op den weg was. Verdachte reed snel, maar dat kan hem niet worden verweten, want het was een voorrangsweg, ofschoon verdachte er rekening mee moest houden dat hij een overweg moest passeeren. Er is een vonnis van de rechtbank Maastricht tegen verdachte inzake een hem te Susteren overkomen verkeersongeval. De Officier had den indruk, dat deze aan rijding ook de oorzaak is van slordigheid, en nonchalance. De officier achtte het bewijs geleverd en schuld aanwezig, maar geen boos opzet. Het is hard, maar gevangenis straf zal moeten volgen. De man is geen misdadiger. Een algemeen belang is 't niet dat verdachte in de gevangenis komt. Uit het oogpunt van de preventie achtte de of ficier evenwel gevangisstraf noodig. H: eischte tegen verdachte 4 maanden gevan genisstraf. De verdediger, mr. Mayer uit Breda, ving zijn pleidooi aan met te zeggen, dat het wel een innig treurige zaak is waarvoor h[ moet pleiten. Maar de strafmaat leek plei ter niet juist. Spr. stelde zich de vraag Heeft verdachte grovelijk roekeloos gere den? Spr. is geen automobilist, hjj heeft in lichtingen ingewonnen van ir. Frick, ver- keersinspecteur te Breda. De groote vraag is in deze zaak, waarom is verdachte naar links uitgewekën? Inderdaad is de oorzaak die verdachte daarvoor geeft, dikwijls af wijkend geweest. Verdachte piekert te veel. Pleiter citeerde uit een rapport van dr. Jansen uit Vught, waaruit blijkt dat ver dachte wel suffig is. Pleiter verzocht dè rechtbank .ijaarjom Verdachte zflri rijbewijs tie ontnemen. ZÜn reactiè is té sloom. Verdèr verzocht pïeijter een voorwaardelijke veroordeeling. i De officier van jhstitie repliceerde; de aan zijn eisch toe- Ontzegging van de bë- *ge a" l °Pa hield van de vooruitgang, voegdheTd om motorrtjtuigegn te besteen mr' H" P' Marchant beeedlgd fS\ Zoodat hij het vliegtuig nam. 4I auvocaat, .-•/ I on» nosr nooit cevlosen. OUD-MINISTER MARCHANT WEDER ADVOCAAT. De Hooge Raad heeft héden' den otjid-1 i''f (Historisch). 'n Ouwe Middelburgsche Opa Moest onlangs naar Rotterdam. voor den tijd van een jaar. Uitspraak 27 Méi a.s, I i - ..Mi - j Geslaagd voor het artsexamen. A »vriBTU rit ipt vnnu I Aan de universiteit te geiden werden fce-l AANGlr TE-BIL JE 1 VUUKI den bevorderd tot arts, de heer L. Zandjjk, DE BELASTINGEN ÖN te Waarde. JUIST INGEVULD. A. J. L., 51 jaar, van beroep directeur I eener Naamlooze Vennootschap, te Kapelle, I had zich te verantwoorden terzake dat jhij als inwonende te Kapelle en als zoodanig onderworpen aan de inkomstenbelasting jen aan de vermogensbelasting, een hem van- Vanmorgen is in een winkel aan den I Nieuwen Binnenweg te Rotterdam de èi- tuui uC T'VT'ë X~ I genares mej. J. H. I. van Loo dood ach- wège den inspecteur der directe belastingen ter de toonbank gevonden. Vermoedelijk I is de vtouw, die 'alleen in het huis woon- te Goes verstrekt aangiftebiljet, betreffem de genoemde belastingen, zijn naam heeft onderteekend, terwijl hp in die biljetten pp- zettelijk onjuist of onvolledig had ingevuld, de bedragen van ztfn belastbaar zuiver in komen en die van zijn belastbaar «uiyer vermogen, zulks terwijl uit de onjuiste jen onvolledige opgaven in deze twee biljetten voor het rijk of een der gemeenten nadeel kon ontstaan. In deze zaak werd als getuige gehoord de inspecteur der directe belastingen Van den Bosch, vroeger te Goes, thans te Schie dam, die een uiteenzetting gaf van het des tijds opgemaakt rapport. Verdachte vér- klaarde een en ander te hebben vergeten omdat hij er geen boekhouding op na hield Op een vraag van mr. Muller aan verdach te of hij het eenigszins aannemelijk kon maken dat hij diverse posten kon vergeten, bleef verdachte het antwoord schuldig. Verdachte zeide er nimmer op te hebben gelet dat op het biljet met vette letters staat, dat aangifte van het vermogen per 1 Mei dient te geschieden. De officier van Justitie aan het woord komende, zeide dat het heel wat moeite heeft gekost om deze zaak tot klaarheid te brengen. Verdachte nam als het ware een passieve houding aan: „zoek het maar uit". Tenslotte zijn er een zestal feiten overge blevene die verdachte kunnen worden aan gerekend. de, geworgd. De politie stelt een onder-1 zoek in. Het lijk van de plm. 40-jarige vroujw, I werd gevonden door een bezorger. Deze, I expeditieknecht, in dienst van de firfma I Verkade, kwam plm. 9 uur vanmorgen met een bestelauto voor den winkel, waar hij eenige bestellingen moest afleveren. Aan-1 gezien de winkeldeur niet gesloten was, ging hij naar binnen, waar hij de ontstel- I lende ontdekking deed, dat de eigenaresse oogenschijnlijk geworgd dood achter de toonbank lag. De bezorger waarschuwde onmiddellijk I de politie, die terstond met het onderzoek is begonnen. Mej. Van Loo dreef de zaak ongeveer I een jaar. Volgens verklaringen van om wonenden was zij niet getrouwd, doch Wel heeft zij eenigen tijd met een man samen gewoond. Sinds eenige maanden was de verstandhouding echter minder goed. De ruzie liep zoo ver, dat den man de toe gang tot de woning werd ontzegd. Men brengt deze moord thans hiermede in ver- band. TOCH NOG EEN KABINETSCRISIS IN BELGIë. Men meldt ons uit Brussel. De vanoch- I tuin, aan den Goesschen straatweg (hoek tend ontvangen berichten over den po- I Dijkwelsche straat), groot pl.m. 9 a 20 ca. Opa had nog nooit gevlogen, 't Was een heel evenement. Opa was met vliegmachines T' eenenmale onbekend. Oma Zei: Zal je eens kijken Als j' over ons huisje gaat Ik zal met een zakdoek wuiven Op het hoekje van de straat. Zoons en dochters, neven, nichtjes Brachten hem naar 't vliegmachien. Opa stapte vroolijk binnen, Had warempel praats voor tien. Toen't vertrekhet vliegtuig [ronkte..... 't Had algauw een snelle vlucht. Opa wuifde, Opa zweefde Als e6n koning door de lucht. Opa zat heel comfortabel In een leeren luien stoel Opa zag de schroeven draaien, Opa zag een heeleboel. Opa keek eens naar z'n buurman, Maakte fn praatje over 't weer. Alles in het mooie vliegtuig Int'ressêerde Opa zeer. Toen dacht Opa: ,,'k Zal eens kjjken „Of ik Middelburg kan zien, „Of ik Oma kan ontdekken „En de Lange Delft misschien." Opa keekmaar zag geen hulzen „Waar mag Middelburg wel zijn Maar het snelle vliegtuig daalde Al op 't Schouwsche vliegterrein Lange Jan. AFLOOP VERKOOPINGEN. Woensdag werd in 't hotel „de Zwaan" te Kapelle ten overstaan van notaris J. C. Kram, voor de Erven van wijlen den hr. M. Eversdijk, in het openbaar verkocht: 1. Een woonhuis met schuur, erf en litieken toestand alhier, doen voorzien), De officier is tot de conclusie gekomen! vanavond de geheele regeering demis dat verdachte niet opzettelijk tot die feiten is gekomen. Spr. eischte vrijspraak. De verdediger van verdachte mr. Zaayer te Goes, dankte den rechtercommissaris tot wien verdachte zich eens geheel heeft kun nen uitspreken. Tevens bracht verdediger dank aan den officier van justitie voor zijn uitgebracht requisitoir, waardoor het den verdediger gemakkelijk is gemaakt. Verdachte heeft zich van eenvoudig werkman opgewerkt tot de positie die hij thans bekleedt, van boek houding heeft hij geen verstand. Volgens de verdediger is de inspecteur der belastin gen in gebreke gebleven om te bewijzen dat er van opzet sprake is geweest bij verdach te. Ook pleiter is van meening dat verdachte zal moeten worden vrijgesproken. Mocht de lechtbank van oordeel zijn dat veroordee- Jing zou moeten volgen dan verocht pleiter in aanmerking te willen nemen dat ver dachte reeds een hoog bedrag aan den fis cus moet betalen. Tenslotte verzocht pleiter clementie. Vonnissen. De volgende vonnissen werden uitgespro ken: A. A., 27 jaar, veldarbeider, Borsele, we gens poging tot oplichting en diefstal, meer malen gepleegd, zes maanden "gevangenis straf voodw., proeftijd 3 jaar; E. M. B., 47 jaar, echtgen. M. de B., Eede, wegens meineed, zes maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest; W. J. V., wegens: feitelijke aanranding van de eerbaarheid drie maanden gevange nisstraf met aftrek voorarrest en ter be schikkingsteling der regeering; sionnair zal zijn. Eerste minister Janson heeft vanochtend een onderhoud gehad met de liberalen Hoste en Dierckx, de socialisten Spaak en Soudan en den christen-democraat Marck. De moeilijkheden houden verband met de houding der conservatieve roomsch- katholieken, die het huidige kabinet niet langer willen steunen. Kooper N. Eversdijk Mz. voor 2780. 2. Bouwterrein aan de Dijkwelsche straat groot pl.m. 2 a 75 ca. Kooper dezelfde, voor 720 accessoiren 25. BURGERLIJKEN STAND. Middelburg. Bevallen: M. van Belzen, geb. Kaljouw De heer Janson zou een beroep hebben z-> L. M. Boone, geb. Montenarie z. gedaan op den heer Pholien eventueel de I Ondertrouwd: P. A. van Beers 28 j. en traditioneele rechterzijde in de regeering I H. M. J. van Dierendonck 34 j., J. H. C. te vertegenwoordigen. Deze zou echter I Dierikx 36 j. en W. D. P. de Voogd 31 j., hebben geweigerd en verklaard hebben, I J. B. Mervel 27 j. en A. M. v. d. Bunt 20 j. dat zijn groep van meening is slechts te Getrouwd: A. Goedhart 23 j. en H. M. de kunnen deelnemen aan een geheel nieuwe I Leeuw 17 j., P. I. Bastiaanse 26 j. en M. regeering. I Verton 24 j., W. van Beek 22 j. en A. Dir- Onder deze omstandigheden verwacht ven 22 j. men, dat de geheele regeering vanavond I Goes, zal aftreden. I Ondertrouwd: J. van Tatenhove 33 j. jm. Nader wordt gemeld, dat de Belgische I te Kruiningen en J. M. Th. Bickelmeijer regeering vanmiddag is afgetreden. HET BEZOEK VAN HENLEIN AAN LONDEN. Reuter meldt uit Londen: Henlein ge bruikte vanmiddag het noenmaal met Churchill, den vroegeren minister van fi nanciën en thans conservatief lid van het Lagerhuis. De diplomatieke correspondent van Reu ter zegt „dat de plotselinge komst van Henlein in Engeland eenige sensatie heeft gewekt „daar in officieele kringen niet van een te verwachten bezoek bekend 29 j. jd. Getrouwd: C. J. Aertssen 24 j. jm. te Bergen op Zoom en B. M. Bruel 22 j. jd. Bevallen: J. C. Mol, geb. Huiszoon z„ C. J. Steenhard, geb. de Waard d. (D.Z.) Vlissingen. Ondertrouwd: C. Noom 23 j. en M. S. J. van de Kreke 24 j., A. Marijs 42 j. en J. van den Bovenkamp 43 j. Getrouwd: M. de Ridder 21 j. en D. van Beusichem 19 j., J. Francke 27 j. en A. A. Jacobs 25 j. Bevallen: J. H. Boone, geb. Louwerse was, ook niet op de Tsjechische legatie. I Z-> M. C. Sinke, geb. Labruijère d., T. C. In politieke kringen beschouwt men het Bikker, geb. van de Sande d., A. Koetje, bezoek met de grootste aandacht, aange- 8eb- Brouwer a., L. P. Bosselaar, geb. zien Henlein overhaast uit Praag is ver-1 Kroon z., N. E. Riemens, geb. Crucq d., trokken. Vermoedeijk zal hij ook een on-1 B. Francke, geb. Marinisse, (levenl.). T K., in het huis van bewaring te Mid- derhoud hebben met Vansittart, den spe- Overleden: A. S. Provoost 75 j. wed. van cialen adviseur der Engelsche regeering I J- J- Christiaansen, L. T. B. Brand 42 j delburg, ontucht plegen met zijn minder jarig kind, meermalen gepleegd: zes maan den gevangenisstraf met aftrek voorar rest en ter beschikkingstelling der regee- i ing. KANTONGERECHT MIDDELBURG. De kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Verkeersovertredingen: N. L. P., Zierik- see, 5 of 5 d. h.; J. W., Middelburg, 1 of 1 d. h.; P. J. de G., Soeburg, 3 x 7.50 of 3 x 5 d. h.; J. M., Middelburg, 2 of 1 d. h.; M. P. J., Goes, geen straf; G. v. d. B., Middelburg, 5 of 1 w. tuchtsch.; J. P. H., Middelburg, 5 of 3 d. h.; A. L., Soe burg, 3 of 3 d. h.; P. v. S., Vlissingen, 3 of 3 d. h.; C. K., Westkapelle en P. v. W., N. en St. Joosland, ieder 1 of 1 d.h.; P. M., Schore, 1 of 1 w. tuchtsch.; C. M. R., Vlissingen, 15 of 10 d. h.; Ch. A. H., Kolijnsplaat, 2 of 2 d. h.; J. J. B., Krui ningen, 3 of 3 d. h.; J. J. B., Vlissingen, 1 of 1 d.h.; A. J. v. B., 's-Heerenhoek, 7.50 of 5 d. h.; C. W. S„ Schore, 2 of 2 d. h.; J. K., Kattendijke, 1 of 1 d. h.; P. K., Ovezande, 3 of 3 d. h.; J. J., Mid delburg, 2 of 2 d. h.; J. d. H., Goes, 2 of 2 d. h. Straatschenderij: M. v. d. V., Ierseke, vrij spraak; W. K., Kortgene, 1 of 1 w. tucht school; A. v. S., Kortgene, berisping; C. S., Vrouwenpolder, 6 of 3 d. h. voor buitenlandsche zaken. KERK EN SCHOOL. Heden herdenkt de heer H. v. d. Weijer, thans inspecteur L. O. te Haarlem, voorheen o.a. te Goes, den dag, dat| hij voor 40 jaar zijn loopbaan bij het on derwijs begon. man van H. W. A. Groeneveld, M. E. Francke, geb. van de Stolpe 77 j. A. van der Stad 62 j. vrouw van C. J. de Groot. (V.C.) Soeburg. Van 410 Mei. Bevallen: J. C. Rouw, geb. Edelman d. Ondertrouwd: P. H. Sonius 29 j. jm. en M. J. Adriaanse 26 j. jd. Overleden: L. F. B. Brand 42 j. man (Nbld.): Overtreding Arbeidswet: H. Q., Vlissin- he*™us gez?ngen: In de vacature, door overlijden van den heer Joh. van Liere, is tot diaken bij I van H. W. A. M. Groeneveld. de Ned. Herv. Kerk te Schore ge- f kozen de heer G. Zoeteweij. Schoolraad van de scholen met den Bijbel. De scholen met den Bijbel uit Zeeland, aangesloten bij den Schoolraad, hielden he den (Vrijdag)morgen in St. Joris te Mid delburg haar jaarvergadering, welke druk bezocht was. I en De vergadering werd geopend met psalm-1 gezang, bijbellezing en gebed. I Grouw, De voorzitter ds. A. C. Heij te Koudeker- I 12 Mei 1938. ke, hield de vermaning van Paulus aan Ti- motheus: „Houdt in gedachtenis, dat -Jezus Christus uit de dooden is opgewekt" ook voor aan allen, die onderwijs geven of daar- bij leiding geven. Naar aanleiding van de doopsbediening I van Prinses Beatrix, gisteren plaats gehad, werden staande 2 coupletten van het Wil- Ondertrouwd: JAAP SJOERDSMA MAAIKE SIETEMA. gen, 3 of 3 d. h.; A. J. G., Vlissingen, 10 of 5 d. h.; J. K., Middelburg, vrijspraak. Van de twee inspecteurs van het lager onderwijs in Zeeland was bericht ingeko- Als melkverkóoper een melkmaat onbe- dat z« wegens ambtsbezigheden ver- 1 hmderd waren. 1 dekt vervoeren: J. H., Goes, 10 of 5 d. h. Overtreding winkelsluitingswet: Ch. W. v. d. H., Vlissingen, 3 of 3 d. h Ipenhout op zijn erf opgestapeld hebben liggen: D. B., Ovezande, 7.50 of 5 d. h.; P. v. 't W., Baarland, 7.50 of 5 d. h. Te Kattendijke als liedjeszanger optre den: D. G., Wemeldinge, 2 of 2 d. h. Te Ierseke duiven houden anders dan in hokken of afgesloten ruimten: L. C. L., Ier seke, 3 of 3 d. h, Overtreding ventverbod: C. v. d. B., Se- rooskerke, 1 of 1 d. h, Straatschenderij: C. H„ Soeburg, 1 of 1 d. h. BELANGRIJKE SCHADE AAN HET FRUIT IN MAAS EN WAAL. Naar wij uit Maas en Waal vernemen, I heeft de nachtvorst deze week aan het fruit zooveel schade veroorzaakt, dat vol- De verslagen van den secretaris en van den penningmeester werden goedgekeurd. De bestuursleden J. Laport te Goes en I R. van der Welle te Middelburg werden bij acclamatie herkozen. Ds. W. H. van der Vegt te Goes sprak I over: „Het verbond der genade en het chris telijk onderwijs". De spreker noemde het verbond der genade het fondament voor elk christen. Geen enkele arbeid op christelijk terrein valt buiten dat verbond. In 't bij zonder geldt dit voor het christelijk onder wijs. Luther en Calvijn betoogden reeds, dat Verbond en Onderwijs bij elkaar hooren. Uitvoerig zette de spreker verder uiteen de beteekenis van het verbond der genade voor den leerling, voor den onderwijzer en voor 't christelijk onderwijs in 't algemeen. Een vijftal personen wisselden van ge-| dachten naar aanleiding van het gespro kene. In de middagvergadering sprak mr. J. gens kenners een groot deel van den oogst in Maas en Waal als verloren kan worden I Terpstra, oud-minister van onderwijs over: beschouwd. „De strijd om de school" Middelburg, Huwelijksvoltrekking 28 Mei te Grouw. Toekomstig adres: Verlengde Meersweg Grouw (Fr.). Getrouwd: SIMON VAN DIS en MARTJNA FRANCKE, die hiermede hartelijk dank zeg gen voor de vele blijken van be langstelling voor en bij hun huwe lijk ondervonden. Koudekerke, 11 Mei 1938. Tramsingel E 75. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het over lijden van onzen lieven Man en zorgzamen Vader, betuig ik allen, ook namens wederzijdsche Familie, mijn hartelijken dank. Wed. A. JOBSE—FLIPSE. Middelburg, 13 Mei 1938. Penninghoeksingel 89. SLAGROOMGEBAKJES met AARDBEIEN, CHATELAINES, amandelkoekjes met verschil lende vruchtencrêmes, M. PETERSE, Middelburg. Patissier Hofleverancier,

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3