Sprutol. Bij alle Drogisten. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. LANDBUUW. komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot (Ingez. Med.) DE NEGUS EN DE VOLKENBONDSRAAD. FRANKRIJK. ZWITSERLAND. RUSLAND. BELGJE.I I Felle brand in een garage te Amersfoort. BEURS VAN AMSTERDAM. MOORDAANSLAG TE HILLEGERSBERG. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG. WEERBERICHT. De Spaansche burgeroorlog. HET RECHTSCHE OFFENSIEF TE TERUEL. In het legerberieht van Franco wordt medegedeeld, dat de rechtsche troepen aan het front van Teruel blijven oprukken en den vijand een groote nederlaag hebben toegebracht. Een enkele divisie telde meer dan duizend gesneuvelden in de loopgraven van den vijand en maakte zich meester van een reusachtige hoeveelheid materiaal van allerlei aard. O.m. 28 stukken ge schut. De rechtschen maakten 287 gevan genen. Gemiddeld over een terrein ter diep te van yier kilometer zijn de rechtschen opgemarcheerd tusschen Teruel en de Middellandsehe Zee. Zij hebben zich mees ter gemaakt van den berg, die de sleutel positie vormt tot Cantavieja. Bombardementen. Valencia is in den afgeloopen nacht tot tweemaal toe door watervliegtuigen van Franco gebombardeerd. Meer dan honderd bommen kwamen in de omgeving van de haven neer; 22 personen werden gedood en ongeveer 80 gewond. Gistermiddag werden ook twee luchtaan vallen op Barcelona ondernomen. Hierbij vielen 46 dooden en ruim 50 gewonden. Vanmorgen zijn bij een luchtaanval op Barcelona 30 personen gedood en 55 ge wond. De strijd in het Verre Oosten. CHINEESOHE LUCHTMACHT BRENGT JAPANSCHE TORPEDOJAGER TOT ZINKEN. Het Chineesche telegraafagentschap Central News deelt mede, dat de Chinee sche luchtmacht Woensdagochtend vroeg met succes Japanschë oorlogsschepen in het Zuidelijk deel van de Chineesche zee gebombardeerd heeft. Twee Japanschë torpedojagers werden tot zinken gebracht, twee buiten gevecht gesteld en drie Japan schë vliegtuigen neergehaald. De krijgsverrichtingen. De Chineesche troepen uit Yoengtsjeng richten, naar uit Hankau gemeld wordt, heftige aanvallen op de Japanschë troepen, die Sjikoengsjan op 40 km ten Noorden van Mentsjeng hebben bereikt; twee Ja panschë colonnes uit Zuidwest Sjantoeng dringen op in Zuidelijke richting. Een de zer colonnes heeft Joengtsjen genomen na een verschrikkelijk artillerie-bombarde ment, terwijl de andere Sianglitsi veroverd heeft, welke plaats bijna met den grond gelijk gemaakt is door granaatvuur. Volgens Japanschë frontberichten zijn de Chineesche stellingen langs den spoorweg Tientsin-Poekau en in den Westelijken sec tor, door den snellen Japanschen opmarsch geheel geisoleerd. De Chineesche terugtocht van Roetsjen en Soehsien naar het Noord westen is afgesneden. Drie Japanschë af- deelingen blijven naar het Noorden opruk ken na de inneming van Linhwantsih en Joengtsjeng aan de Zuidoostelijke grens van Honan. 200 dooden bij een bombardement van Soetsjau. Uit Hankau wordt gemeld, dat gisteren vijf Japanschë vliegtuigen de buurt van ihq't station Soetsjau hebben gebombar deerd waarbij 200 slachtoffers vielen. Het stadsdeel Tientsjeng werd geheel verwoest. Een bom is terecht gekomen op de kapel van de Presbysteriaansceh missie en heeft er aanzienlijke schade aangericht. DE NEGUS UIT GENeVE VERTROKKEN De Negus is vanochtend om negen uur met den sneltrein naar Parijs vertrokken. Hü was vergezeld van dr. Martin, den ge zant van Abessynië te Londen. Voor het vertrek van den Negus bestond groote belangstelling er was veel politie op de been. Hailé Selassie zal zich direct naar Londen begeven. DE VER. STATEN ERKENNEN DE VEROVERING VAN ABESSYNIë NIET. Reuter meldt uit Washington: Door het geen gisteren te Genève is besproken zal het besluit der Vereenigde Staten, de ver overing van Abessynië niet te erkennen, niet beïnvloed worden. Dit is de uitleg, die men geeft op een verklaring, die de minis ter van buitenl. zaken, Hull in antwoord op vragen heeft afgelegd. Ons standpunt blijft ongewijzigd, zoo zeide Huil. Wij zijn niet afgeweken en zijn ook niet van plan af te wijken van de beginselen en de poli tiek, welke wij uitgestippeld hebben. HENLEIN IN ENGELAND. De leider van de Sudeten-Duitgche par tij in Tsjechoslovakije, Konrad Henlein is gisteravond op Croydon geland. Uit Asch wordt gemeld dat Henlein, op uitnoodiging van Engelsche vrienden naar Londen is gegaan om daar het weekeinde door te brengen. Reuter meent te weten, dat Henlein met zijn Britsche vrienden den toestand in Tsjechoslovakije en Mid den-Europa zal bespreken. Hailie Selassie pleit tevergeefs. De Volkenbondsraad heeft gisteren de Abessijnsche affaire op instigatie van Engeland behandeld en als zijn mee ning uitgesproken, dat de volkenbondssta ten vrij zijn om de Italiaansche verovering van Abessynië te erkennen. Zooals men weet werd den Negus toegestaan aan de beraadslagingen deel te nemen. Hij liet een verklaring voorlezen, waarin o.a, stond, dat de Italianen hun gezag maar in een klein deel van Abessynië zouden kunnen laten gelden. Van deze verklaring werd vrijwel geen notitie genomen. Lord Halifax, de Engel sche minister van buitenlandsche zaken achtte het alleen noodig te verklaren, dat uit inlichtingen, welke hij had ontvangen bleek, dat Italië zijn gezag vrijwel in ge heel Abessynië weet te laten gelden. Voor verdere informatie te dezer zake raadplege men de Kroniek v. d. dag. Streng toezicht aan de grenzen. Dé Fransche, Nederlandsche èn Zwit- sersche regeeringen hebben een zeer stren-|van de N,V. espeditie Van Doorn, gelegenl Zeeuws. Hyp. B-4 100 -.- ge regeling getroffen in zake de toelating van vluchtelingen. Daaruit volgt, dat de burgers, die naar aanleiding van de politieke gebeurtenissen welke zich onlangs in Oostenrijk hebben voorgedaan, hun vaderland wenschen te verlaten, zich bij voorkeur naar België begeven waar zij trachten heimelijk bin nen te komen. De minister van justitie heeft dan ook voorgeschreven de controle aan de gren zen te verscherpen. Talrijke contingenten der rijkswacht zijn de grens-brigades gaan versterken, ten einde dag en nacht het toezicht te verzekeren. Voortdurend zullen patrouilles de ronde doen; zij zullen al degenen, die op onge oorloofde wijze in België komen, terug zenden. Fransche vliegers door Duitsch vaartuig gered. Volgens een radiogram van het Duit- sche motorschip ,>Leverkusen" heeft dit vaartuig op de reis van Genua naar Casa blanca de uit vier, personen bestaande be manning van een Fransch militair vlieg tuig gered. Het toestel was op 90 kilo meter ten Zuid-Oosten van Nice in zee gestort. Een later bericht uit Marseille meldt, dat een vijfde inzittende van het vliegtuig wordt vermist. VERMINDERING VAN DE WERKLOOSHEID. Gedurende de maand April is in Zwitser-1 land het aantal werkloozen van 66,631 tot 60,370 gedaald. Dit is 10.423 minder dan in April 1937 en ongeveer 29.000 minder dan in dezelfde maand van 1936. Geconsta teerd wordt dat een verbetering op de ar beidsmarkt in nagenoeg alle takken van bedrijf valt te constateeren. NIEUWE ARRESTATIES. Volgens hardnekkige maar oncontro leerbare geruchten zouden Robert Eikhe, volkscommissaris voor den landbouw, Kos- I sor, voorzitter van den Raad van Volks-1 commissarissen en secretaris van de par tij in de Oekraine en Alexander Stesky, lid van het centrale comité der partij en chef van het departement van propagan da, in ongenade gevallen of zelfs gear-1 resteerd zijn. Eikhe was tot volkscommis saris benoemd ter vervanging van Tsjernof, die met Boekharin gefusilleerd werd. Hij is vroeger slotenmaker geweest en is een der weinige overgebleven Russische leiders van Letlandsche afkomst. Kossor zou voor 1 Mei in hechtenis genomen zijn. Ook. hij is slotenmaker geweest. Van Stes- I ky werd gezegd, dat hij de woordvoerder van Stalin was. Een felle brand beeft gisteravond, eenl Denemarken Oblig. 1926-5 100 groote garage, tevens reparatiewerkplaats Amsterdam 1936-3% van de N,V. expeditie Van Doorn, gelegenl Zeeuws. Hyp. B-4 100 aan de Achter dp Kamp 25 te Amersfoort I Cities Service Gy. 1958 5 45%44% Een vreeselijk gevecht tusschen een man en zijn huishondster. Ten huize van den heer J. B. aan den Hoofdweg te Hillegersberg, is gistermorgen een ernstige vechtpartij voorgevallen, wel ke, naar gevreesd wordt, aan de 35-jarige mej. M. Schnittert, huishoudster van B., het leven zal kosten. Den laatsten tijd scheen het tusschen B. en mej. S. niet te boteren. Herhaaldelijk kwamen twisten voor, zonder echter ern stige gevolgen met zich mede te brengen. Gistermorgen is het echter tot een uitbar sting gekomen. B. zat aan het ontbijt en toen zijn huishoudster hem een glas warme melk bracht, viel hij hevig tegen haar uit, omdat volgens zijn meening de melk te heet was. De vrouw ging daarop naar de keu ken om wat koude melk bij te voegen. Bij haar terugkomst in de kamer sprong B. plotseling op haar toe en gaf haar met een hard voorwerp een klap op het hoofd. De vrouw stortte neer en sleurde daarbij den man met zich mede. Er volgde een he vige vechtpartij. B. slaagde er in eenige messen van de tafel te grijpen en bracht daarmede mej. S. talrijke steken toe, hoofd zakelijk in het gezicht. Van een mes, dat in haar mond terecht kwam, beet de vrouw het lemmet geheel af. De vrouw verweerde zich krachtig en bracht den man talrijke verwondingen toe. Zij beet zelfs zijn rech ter wijsvinger geheel af. Het was een ver schrikkelijk gevecht. De geheele kamer was overal met bloed besmeurd. Op het ont zettend tumult kwamen de buren toesnel len en toen zij aanschouwden wat er gaan de was, waarschuwden zij terstond de po litie. Deze verscheen onverwijld op het too- neel van den strijd en stelde B. in arrest. Dr. Jongerius, in allerijl ontboden, verleen de de vrouw de eerste hulp, waarna zij in ernstigen, toestand in het ziekenhuis „Eudo- kia" te Rotterdam werd opgenomen. De politie heeft in totaal vier bebloede messen in beslag genomen, terwijl ook de afgebeten vinger werd medegenomen. De man werd eveneens verbonden en is naar het politiebureau overgebracht. VIJF BOERDERIJEN DOOR HET VUUR VERNIELD. Gistermiddag heeft te U d e n een zeer felle brand gewoed, waarbij in een tijdsbestek van slechts een uur vijf boerde rijen werden vernield. De brand is ontstaan in de boerderij van den landbouwer van Lankvelt te Uden. De vlammen grepen naar alle kan ten om zich heen en sloegen over op de boerderijen van de landbouwers Van der Laan, Vogels, Van Esch en School. De motorspuit van Uden was tegen de groote vuurzee niet opgewassen en moest lijdelijk toezien hoe alle vijf boerderijen in de asch werden gelegd. Ook een landbouwschuur, toebehoorende aan den landbouwer Van Wijdeveen ging verloren, evenals een houtmijt en een hooiberg. De inboedels werden nagenoeg geheel door het vuur verteerd. Het vee kon voor een groot gedeelte tijdig in vei ligheid worden gebracht. Vijftien varkens kwamen evenwel in de vlammen om. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk het spelen met lucifers door kinderen. De schade wordt door verzekering gedekt. voor een aanzienlijk deel in de asch gelegd. Zes vrachtauto's werden door het vuur verwoest. Ook een hoeveelheid autoonden-| deelen en banden ging verloren. Bij het blusschingswerk liepen een brandweerman en een monteur verschil-1 lende brandwonden op. Voorts werd een journalist door een stuk van een instor tenden muur ljcht aan den enkel gekwetst. WEDEROM VLIEGTUIGONGELUK TE DEN HELDER. Fokker-watervliegtuig in het Marsdiep gestort De twee inzittenden licht gewond. Gistermiddag omstreeks half vijf is het| watervliegtuig L 15, een Fokker VII van de Mok, in het Marsdiep gestort. De bei de inzittenden, de officier-vlieger derde klasse J. L. den Hollander en de meca nicien, korporaal-vliegtuigmaker Doolaard,] werden slechts licht gewond. Het vliegtuig bevond zich op circa 4001 meter hoogte en was 1500 meter uit de kust van Den Helder, toen (het in de nabijheid van de Mok wilde dalen. Plot seling schoten de inzittenden eenige lucht- kogels af, waarna het toestel met een hevigen slag in het Marsdiep stortte. Het ongeluk werd bemerkt door den uitkijkpost van den stormwaarschuwings- dienst Kijkduin en de bemanning van de op de reede van Den Helder liggende „Gel derland". Ook op de Mok had men gezien wat er gebeurd was en dadelijk vertrok ken twee watervliegtuigen. Van de „Gelderland" werden twee mo torbarkassen uitgezet, terwijl het zich in de buurt bevindende betonningsvaartuig „Amsterdam", onder kapitein Minneboom zich naar het vliegtuig begaf. De bemanning van de „Amsterdam" slaagde er in de inzittenden van het wa tervliegtuig te verlossen en aan boord van het vaartuig te brengen. Het vlieg tuig werd in den takel van het betonnings vaartuig genomen en naar de haven van Nieuwediep gesleept. De beide vliegers werden naar het marinehospitaal te Den Helder vervoerd. Zij hadden slechts ont vellingen opgeloopen. Niettemin zijn zij ter observatie in het hospitaal opgenomen. Van het vliegtuig waren de vleugels en de drijvers geheel vernield. Ook de motor was ernstig beschadigd. Op een zolderschuit is het toestel naar het vlieg kamp De Mok getransporteerd. De officier-vlieger Den Hollander heeft slechts een lichte verwonding aan den neus opgeloopen. Gisteravond reeds is hij op het vliegkamp De Mok teruggekeerd. Hij verklaarde, dat zijn toestel, toen het zich op geringe hoogte bevond;, door een yoor hem onbegrijpelijke oorzaak plot seling omlaag dook. De korporaal-vliegtuigmakre Doolaard, die een blessure aan den voet had gekre gen, blijft voorloopig ter observatie in het marinehospitaal. DRIE BERUCHTE ROTTERDAMMERS GEARRESTEERD. De Haagsche politie is er, na lang speur werk, in geslaagd gisteravond een drietal Rotterdamsche recidivisten, tegen wien men reeds langen tijd verdenking had in verband met de diefstallen van tal van pakjes en paketten, op heeterdaad te be trappen en te arresteeren. Sedert zes maanden reeds kwamen er bü de politie voortdurend aangiften binnen van de expeditiefirma Boelhouwer aan de Fijnjeskade, van diefstal van goederen van de bakfietsen, waarmede zij werden be zorgd. Zoo waren zes heerencostuums, een aantal coupons stoffen, radiotoestellen en andere goederen ontvreemd. De politie is er toen toe overgegaan de bakfietsen, wel ke de stad ingingen, te schaduwen, waarbij zij tot de ontdekking kwam, dat in de om geving van deze vervoermiddelen zeer dik wijls een auto uit Rotterdam vertoefde, waarin drie mannen zaten. De rechercheurs hebben dit verschijnsel eenigen tijd aange zien zonder in te grijpen, wachtende op een gelegenheid het ijzer te kunnen smeden als het heet was. Deze gelegenheid deed zich voor, toen gisteravond omstreeks zes uur een bakfiets van bovenbedoelde firma in de Passage op den Hofweg eenige boodschappen moest be zorgen, wederom in gezelschap van de Rot terdamsche auto. Op het moment, dat de bakfiets onbeheerd stond, sprong een van de drie inzittenden van deze auto te voor schijn en eigende zich van het onbeheerd staande voertuig een vaatje boter toe, waarop de auto met den dief en de gesto len waar wilde verdwijnen. Dit werd echter voorkomen, doordat de rechercheurs met de revolver in de hand de drie mannen dwongen uit te stappen en hen arresteer den. Gisteravond laat is bij dit drietal nog een huiszoeking gedaan, evenwel zonder resultaat. Het bleek overigens dat de auto in een Rotterdamsche garage was gehuurd en reeds sedert tien dagen door deze lieden werd gebruikt, terwijl zij bij vorige diefstal len eveneens auto's bij dezelfde garage huurden. Alle drie zijn recidivisten en staan bij de Rotterdamsche politie, die met deze aan houding zeer is ingenomen, bekend als be ruchte pakjesdieven. De mogelijkheid be staat dat zij ook in andere plaatsen derge lijke diefstallen op hun geweten hebben. A Amsterd. Bank 148 ex div,149 A Pref. Jurgens A 143% A Ned. Gist- en Spiritusf. 520519% A De Schelde N.B. 52—53% C Am. Smelt en Ref. 29%—29% A Born. Sum. H.M. 183%—182 A Houth. Alberts 98—100 C Union Pac. Rr. 51%—50% C Int'. Nickel Cy. 35%—35% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indie 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84%84% A Koloniale Bnk. 119%—123 A N.I. Hbk. 1000 130V2—132 C Ned. H. M. 1000 163%—162% A v. Berkels Pat. 56%56% C Calvé-Delft 95—96 A Philips Gem. B. afg. 280%—281%-80 C Unilever 159%—158%-57 C Am. Car Foundry 14%14% C Anaconda Cop. 21%21%-% C Bethlehem St. 36—35%-36% C Kennec Copper 26%25%-26% C U. States St. C. 34%—33%-34% C North Am. Cy. 16%15% A Kon. Petr. Mpij. 325%—324%-26% C Contin. Oil Cy. 19%19% C Phillips Petr. Comp. 25%—25% C Shell Union O.C. 9%—9%-% C Tide Water Ass. Oil 10-10-% A Ned. Scheepv. U. 118%—119%-18% A H.V. Amsterdam 428%429-33 A Java Cult. Mij. 136 A N.I. Suiker U. 150—154 A Deli Batavia 229%231% C Deli Mij. 1000 286%—285%-84 Philips Markt Schepen - Unilever - Olie - Obl.Markt - Tabak (Wettig Suiker Rubber Amerika H.V.A. gedeponeerd.) A Senembah 267%—269%-68 C Baltimore Ohio 5%5% C Southern Pac. Cy. 10%—10%-% A Southern Rlw. 6%6% A Amst. Rubb- C. 205% 206%-08 A Deli-Bat. Rubb. 119-120%-% A Hessa Rubber 107%—107%-08 A Serbadjadi S.R. 8585 WISSELKOERSEN. Heden: Gister: 8.98% 8.98 72.56 5.05% 30.39 Londen Berlijn Parijs Brussel New-York IJ 72.55 5.05% 30.50 1.80% en toen de ouders terugkwamen vonden zij het kindje verdronken in deze teil. Woeker. Gistermiddag heeft de justitie te A m- sterdam een inval gedaan in een woonhuis in de Buiten Dommerstraat. Er waren nl. een groot aantal klachten bin nengekomen tegen het echtpaar, dat daar woonde en in het bijzonder tegen de vrouw, dat zij zich op ergerlijke wijze aan woeker zou hebben schuldig gemaakt. De justitie heeft een groot aantal papie ren in beslag genomen en zal de verschil lende klachten onderzoeken. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Amsterdam: 1 doode. Op de Ranonkelkade te Amsterdam re den gistermiddag twee meisjes naast el kaar op de fiets, juist op het moment, dat zij twee andere fietsende meisjes passeer den, werden zij ingehaald door een ge meentelijke autobus. Tijdens het voorbijrij den raakte de zijkant van de bus het stuur van de fiets van een der meisjes. Zij werd tegen den grond geslingerd en kwam onder de achterwielen van de bus terecht. Het meisje was op slag dood. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: zwakke tot matige, meest Z.W. wind, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Za 14 Mei. Zon op: 4 h 09; onder: 19 h 45. Licht op: 20 h 15. Maan op: 20 h 11; onder: 4 h 01. V.M. 14 Mei. UKKEL: matige Z.W.. wind, bewolkte hemel, enkele regenbuien, zachte tempe ratuur, nachtelijk minimum ongeveer 5 gr. ZO 15 Mei. Zon op: 5 h 08; onder: 20 h 46. Licht op: 21 h 16. Maan op: 22 h 09; onder: 5 h 37. L.K.: 22 Mei. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 13 0.33 13.00 7.07 19.18 Zaterdag 14 1.12 13.37 7.46 19.57 Zondag 15 2.50 15.12 9.22 21.35 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 13 2.21 14.49 8.05 20.26 Zaterdag 14 3.04 15.31 8.44 21.04 Zondag 15 4.44 17.09 10.20 22.39 SCHOOLHOOFD GESCHORST. Het hoofd van de openbare school aan de Keizerstraat te Breda, de 61-jarige heer S., is hangende de beslissing op zijn aanvrage om pensioen door B. en W. met ongevraagd verlof gezonden. Op grond van klachten, die ouders hebben ingediend, wordt de heer S. er van verdacht zich gedurende een reeks van jaren tegenover meisjesscholieren te hebben misdragen. Verscheidene ouders en oud-leerlingen zijn reeds verhoord. Han gende dit onderzoek diende de heer S. een aanvrage om pensioen in. (Rotterd. Nieuwsblad.) KIND IN TEIL MET SOPWATER VERDRONKEN. In een pand aan de Taanderstraat te Rotterdam heeft zich gistermiddag een ernstig ongeluk voorgedaan. De ouders waren van half drie tot half vier uitge gaan en hadden hun 1-jarig dochtertje Jacoba Adriana alleen thuis gelaten. Ift de keuken stond een lage teil koud sop Rundveekeuring te Gapinge. GAPINGE. Woensdagmiddag werd op de daartoe door den heer P. Aarnoutse welwillend beschikbaar gestelde weide de jaarlijksche rundveekeuring, uitgaande van de Provinciale commissie tot bevordering van rijkswege van de veefokkerij in Zee' land gehouden, waarvoor wederom zeer groote belangstelling bestond. Stieren: le prijs: „Bonkje's Bert I", 83.3 p., geb. 11 Oct. 1936. Deze Friesche stier is onlangs aangekocht door de Stieren- Vereeniging Gapinge, met preferente af stamming en werd door den heer Zwager man de beste stier uit de streek genoemd, hij wenschte de vereeniging geluk met het bezit van zoo'n stier en verwachte hier een succes voor de veehouderij. le pr. „Pietjes Jan", 85 p. met premie voor afstam; le pr. „Botermijn II", 83 met premie voor afstam. Ook deze twee stieren zijn eigendom van de Stie ren Vereeniging Gapinge. Stieren boven 1 jaar: (Aangevoerd stuks) le pr.: „Hauptman", eig. J. Bras ser, 76.3 p.; le pr. „Frits", eig. L. Meij- ers, 75.6 p.; 2e pr. „Nellie's Jan", eig. P, Langebeeke Czn., 74.5 p.; 2e pr. „Frits" eig. A. Wondergem 74.5 p. Melkvee: Koeien (le maal gekalfd) Aangevoerd 10 stuks, le pr. „Zwartje eig. P. Langebeeke Czn., 79 p.; 2e pr „Bontje IHi", eig. C. Langebeeke Czn. Jr., 78.5 p.; 3e pr. „Bontje", eig. L. Die leman te Sint-Laurens, 77 p.; 4e pr. „Trui" eig. J. Looise Jr. 76 p.; 5e pr. „Blanca II", eig. P. Brasser, Kleverskerke 75.5 p Koeien (2e maal gekalfd). Aangevoerd 10 stuks, le pr. „Roza III", eig. P. Bras ser, voornoemd, 83 p.; 2e pr. „Mina", eig. P. Brasser, voornoemd, 82 p.; 3e pr. „Bontje II", eig. C. Langebeeke Czn. Jr., 81 p.; 4e pr. „Elza", eig. P. Brasser, voor noemd, 80 p. Koeien (3e maal gekalfd). Aangevoerd 8 stuks, le pr. „Dora", eig. P. Langebee ke Czn., 81 p.; 2e pr. „Lieveling", eig. M. Goedbloed, 80 p.; 3e pr. „Emma", eig. L. Dieleman, voornoemd, 79.5 p.; 4e pr. „Bertha", eig. L. Dieleman, voornoemd 76 P- Koeien (4e maal gekalfd). Aangevoerd 6 stuks, le pr. „Emma", eig. Jac. Wattel 82 p.; 2e pr. „Mina", eig. C. Langebeeke Jaczn. 80 p.; 3e pr. „Ida II", eig. J. Lou- werse Jzn. te Sint-Laurens 79.8 p. Koeien (5e ma algekalfd). Aangevoerd 4 stuks, le pr. „Julia", eig. P. Brasser, voornoemd, 86 p.; 2e pr. „Boerinne", eig. J. Louwerse Jzn., voornoemd 82 p. Oudere koeien. Aangevoerd 9 stuks, le pr. „Mina,", eig. P. Brasser, voornoemd 83 p.; 2e pr. „Juffrouw", eig. J. Aarnout se Azn., 82 p.; 3e pr. „Boerinne", eig. J. Looise Jzn., 80.5 p.; 4e pr. „Koridon", eig. C. Langebeeke Jaczn. 80 p. Kalfvaarzen (zichtbaar drachtig). Aan gevoerd 4 stuks, le pr. „Billie", eig. M. Goedbloed; 2e pr. „Starre V", eig. C. Langebeeke Czn. Jr. Vaarzen boven de 2 jaar. Aangevoerd 12 stuks, le pr. „Juffrouw II", eig. J. Aarnoutse Azn.; 2e pr. „Elza", eig. J. Lampert; 3e pr. „Blanca Hij", eig. P. Brasser, voornoemd; 4e pr. ,Dora", eig. J. Louwerse Jzn., voornoemd; 5e pr. „Emma II", eig. J. Wattel. Vaarzen van 1% tot 2 jaar. Aangevoerd 6 stuks, le pr. „Bertha II", eig. J. Lou werse Jzn., voornoemd; 2e pr. „Bertha II", eig. L. Dieleman; 3e pr. „Boerinne", eig. P. Aarnoutse Azn. Jaarling vaarzen. Aangevoerd 4 stuks, le pr. „Julia II", eig. P. Brasser, voor noemd; 2e pr. P. Langebeeke Czn. Kalveren ouder dan 6 maanden. Aange voerd 6 stuks, le pri „Bontje II", eig. P. Langebeeke Czn; 2e pr. Boerinne III", eig. J. Louwerse Jzn. voornoemd. Groep van één eigenaar, le pr. A. P. Brasser, voornoemd; 2e pr. B. J. Louwer se Jzn. voornoemd; 2e pr, C. Langebeeke Czn. Jr. De kampioensprijs beschikbaar gesteld door de Coöp. „Eiland Walcheren", werd behaald door „Elza", eig. P. Brasser, voor noemd, 83 p. De kampioensprijs beschikbaar gesteld door de Coöp. Zuivelfabriek te Middelburg werd behaald door „Emma", eig. J. Wat tel Jzn. 82 p. De prijswinnaars bij wier namen geen woonplaats is vermeld, zijn woonachtig te Gapinge. Rimdveekeuring te Kapelle. KAPELLE. In den mooien kersenbongerd van Mevr. de Wed. D. WisseNijssen had de keuring plaats van stieren en vrouwelijk fokvee, uitgaande van de Provinciale com missie ter bevordering van Rijkswege van de veefokkerij in Zeeland. De aanvoer was goed te noemen, de belangstelling met het prachtige weer bijzonder. Stieren: Marinus, 5 jaar, van Wed. D. Wisse-Nijssen, Kapelle, 82,3 p.; Titon, 2 jaar, van P. W. van Overbeek, Kapelle, 75,3 p.; Herman, 1 jaar, van A. Mol, Biezelinge, 74 p. Koeien, 1 maal gekalfd: Marie, van J. op 't Hof, Kapelle, 77,5 p.; Frisa, van Wed. D. Wisse-Nijssen, Kapelle, 77 p.; Dora, van dezelfde, 76 p.; Mina, van J. op 't Hoff, Kapelle, 75 p.; Da. van J. Wisse, Kapelle, 74 p. Koeien, 2 maal gekalfd: Mina, van Wed. D. Wisse-Nijssen, Kapelle, 79 p.; Dora, van P. W. van Overbeek, Kapelle, 78 p. Koeien, 3 maal gekalfd: Dora, van Wed. D. Wisse-Nijssen, Kapelle, 79 p. Koeien, 4 maal gekalfd: Willy, van D. A. Timmerman, Kattendijke, 82 p.; Rika, van Wed. D. Wisse-Nijssen, Kapelle, 78,5 p. Koeien, 5 maal gekalfd: Marie, van J, Wisse, Kapelle, 80 p.; Siets, van dezelfde,; 79 p.; Koos, van M. de Jonge, Kapelle, 78 p.; Mol, van dezelfde, 77 p.; Bontje, van dezelfde, 76 p. Kalveren van één jaar: 1 van Wed. D. Wisse-Nijsse, Kapelle; 2 van dezelfde; 3 van dezelfde; 4 van dezelfde; 2 van W. de. Groene, Kapelle; 1 van M. de Jonge, Ka pelle; 3 van J. op 't Hoff, Kapelle. 2-jarige vaarzen: 1 van Wed. D. Wisse- Nijssen; 2 van dezelfde; 3 van W. de Groe ne, Kapelle. Fokgroep: 1. J. Wisse, Kapelle en 2. M. de Jonge, Kapelle. Rundveekeuring te Kruiningen. KRUININGEN. Donderdag had de jaar- lij ksche keuring van rundvee plaats op het erf van den heer A. v. Hootegem. Voor deze keuring bestond groote belang stelling. Aangevoerd werden 63 stuka hoornvee. Oudere stieren: Gerard, eigenaar Stierenver. „De Ver-

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2