GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. fiOVERTENTIEIL I.W. MACHGEELS het optreden der arabeiXa' zp* a activisten. Hr. Ms. „Java" weer naar Indië vertrokken. Het bezoek van Hitier aan Rome. VOORDEELIG KOOPT U BIJ ONS EEN ELECTRISCH STRIJKIJZER. v.h. FIRMA DE JONG Co. INSTALLATIE-BUREAU GAS, WATER en ELECTRICITEIT NIEUWSTRAAT 11 MIDDELBURG Openbare Aanbesteding. citeitsbedrijf in Tyrol niet betaald wordt. Dit is de eerste stap, welke Duitschland heeft gedaan met betrekking tot leeningen ten bedrage van bijna 18 millioen dollars, welke verstrekt zijn aan Oostenryksche provincies, gemeenten en ondernemingen. Vier kinderen omgekomen bij een brand. In het Oosten van Berlijn heeft op den zolder van een huis een zware brand ge woed, waardoor vier kinderen om het le ven zijn gekomen. Toen de brandweer er in slaagde de kinderen te redden, hadden zij reeds zulke zware brandwonden en rook vergiftiging opgeloopen, dat zij kort nadat zjj in het ziekenhuis waren aangekomen, overleden. ENGELAND. ROMANTIEK VAN DEZEN TIJD. De ..Daily Telegraph" meldt, dat de po litie te Aldershot het Duitsche dienstmeisje, Olga Perauer, opnieuw heeft aangehouden, dat uit de gevangenis was ontslagen, nadat zij er zes van de zeven dagen, waartoe zij was veroordeeld wegens het feit, dat zij zich niet als vreemdelinge had laten in schrijven, had doorgebracht. (Men verdenkt haar van pogingen tot spionnage.) Zij werd voor de tweedemaal aangehouden, toen zij uit een bioscooptheater kwam en meegeno men naar het politiebureau. Het ministerie van binnenlandsche zaken had een onderzoek naar haar gedrag in En geland laten instellen. Er waren bezwaren tegen gerezen, dat zij in Groot-Brittannië zou trouwen. Zij had aanzegging gekregen Zaterdag op zijn laatst het land te verlaten. Het verluidt, dat het meisje, toen het de gevangenis had verlaten, een spoorkaartje naar Dover had ontvangen. In plaats daar van ging zij naar Fleet (Hampshire), waar zij Charles Cousins ontmoette, die het voor nemen had met haar te trouwen. Zij hoorde er van de moeder van Cousins, dat zij niet in huis kon blijven. Cousins bracht haar naar het station, waar hij voor haar een kaartje kocht voor Londen. De man verklaart, dat hij het meisje toen verliet om de bagage te halen. Toen hij te rugkwam was zij verdwenen en vond hij het kaartje voor Londen op het perron. „Ik hield veel van haar", verklaarde Charles, „en was van plan met haar te trouwen, maar dat is nu onmogelijk". DE RECRUTEERING VOOR HET LEGER. Een lagere leeftijdsgrens. De minister van oorlog, Hore Belisha, heeft gister meegedeeld, dat hij besloten heeft ter bevordering van de recruteering de leeftijdsgrens nog lager te stellen en jonge lieden tusschen 18 en 24 jaar het recht te geven voor 12 jaar bij het leger te teekenen, waarna ze het retht zouden hebben om nogmaals met negen jaar hun dienst te verlengen waardoor de jongste categorie reeds op 39-jarigen leeftijd in het genot zou zijn van vol pensioen. De korte termijnen van zeven jaar dienst met vijf jaar verlenging zouden worden opengesteld voor mannen van 18 tot 30 jaar inplaats van zooals nu met een maximum leeftijd van 28. Aan het getal van 53.000 re- cruten, die spreker voor het leger van dit jaar noodig had, ontbraken nog 23.000 ge gadigden maar de minister twijfelde niet of zij zouden op tijd bereikt worden. Spre ker kondigde ten slotte nog verbeteringen aan in de barakken voor de soldaten en eenige faciliteiten in den dienst. DE BETREKKINGEN MET ITALIë. Gisteravond is in het Lagerhuis een Britsch-Italiaanséhe parlementaire groep gevormd met het doel de vriendschappe lijke betrekkingen tusschen Italië en Enge land tot ontwikkeling te brengen. De groep zal met regelmatige tusschenpoozen bijeen komen en in contact trachten te treden met gelijke organismen in Italië. RUSLAND. BELOF AFGEZET Tass meldt in een bericht over een mili taire parade te Minsk op 1 Mei, dat de parade gehouden werd voor Kowalef, op perbevelhebber van het Witrussisehe mili taire district. Daardoor wordt bevestigd, dat Belof, die tot dusverre opperbevelheb ber was, is afgezet. Nog het vorige jaar was Belof in den hoogsten raad der Sov jet-Unie gekozen. DE VERVOLGING DER GEESTELIJKEN. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt uit Moskou, dat het te Leningrad verschijnende blad Smena nieuwe bijzonderheden bevat over de jongste vervolgingen van- geeste lijken. Zoo zouden de metropolieten We- denski en Goronty, „de bisschoppen Tiba- rosow, Bojarski en Plotnikow, „ontmas kerd zijn, voorts een aantal priesters, van wie er acht worden genoemd. Zij worden m het algemeen beschuldigd van contra-re volutionaire actie"; meer in het bijzonder j11 }en 'aste gelegd dat zij gepoogd ;?en de Jaatste theologische faculteiten de Sowjet-unie te handhaven, dat zij slU!Tre^Igingen °P religieuzen grond- looviJ^ fn' uits*aPÏes maakten met ge- g en kerstboomen versierden!! TURKIJE. Onder tewT* TUest ziin fooi- heerscht groote^Svredenh"^16 Istanb°ul het hun niet meer zaTzijn t® faangffen ren van de klanten af te borsS Wee" doende een fooi in ontvangst te Tl gemeentebestuur van Istanboul h^eft' nl dit afborstelen verboden op vrona feit, dat het zeer onhygiënisch is om™ de ze wijze stof en microben te vergSenU buurt vlfS m twee dorpen in activisten r>„+ werden door A: tische zijde het^' 0??dat hun van ac( nationale zaak te vf te!* Werd Semaakt Omtrent heV*0be^averraden. men even onzeker ai<T ontvoerden omstandighedenTn ander onder ^e" lestina verdwenen personen Van Uit vele dorpeii wordt 's nachts Arabische activisten6™®13' aal gedrongen, die paardektetensSd^1™ geld opeischen. Zij geven ree,-f^ r n staat, dat ÏS"»; M,™ warden aangS"0, - de Arabische activiS' de is 1 gelijke Pa. dat er binnen- en waarop ar- be ZES WONINGEN EN EEN SCHUUR IN DE ASCH GELEGD. In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur heeft m Roelofarendsveen een hevige brand gewoed, waardoor zes woningen en een aangrenzende schuur in de asch zijn gelegd. De brand is ontstaan in de schuur van den groentezouter J. Huigsloot, - aan den Dorpsweg, welke schuur op eenigen afstand van de woning is gelegen. Het vuur werd ontdekt door buren, die de brandweer waarschuwden. De brand nam echter, aan gewakkerd door den hevigen wind, zoo grooten omvang aan, dat men de hulp moest inroepen van de brandweer te Lei den. Met alle kracht bestreed men het vuur, dat. intusschen was overgeslagen naar een complex van zeven kleine arbei derswoningen bewoond door de families G. Huigsloot,, B. Hoogenboom, G. van Zanten, J. van Klink, de weduwe van der Meer, de weduwe T. Boerman en T. H. van Gerven. De bewoners moesten in allerijl hun huis jes verlaten. Zij vonden bij omwonenden onderdak. Het vuur woedde zoo hevig, dat de brandweer niet kon voorkomen, dat zes huisjes geheel afbrandden. Het zevende brandde slechts gedeeltelijk uit, maar kreeg veel waterschade. De schuur, waarin de brand is ontstaan, werd eveneens een prooi der vlammen. Het huis van den heer Huigsloot is echter gespaard gebleven. Behalve mej. Boerman, waren alle be woners verzekerd. De schade is aanzien lijk. De brand is vermoedelijk ontstaan door kortsluiting. Een der bewoonsters is tijdens den brand gevallen, waardoor zij een arm brak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Lei den vervberd. 72 jaar gtrouwd. Het echtpaar Kieven te Wilhelminaoord nabij Steenwijk herdenkt a.s. Vrijdag 6 Mei, zijn 72-jarig huwelijksfeest. De heer Kieven telt 98 jaren, zijn vrouw is 4 jaar jonger. De oudjes genieten nog steeds een goede gezondheid. Vader Kieven bezoekt nog steeds de kerk, terwijl de vrouw, ofschoon den laatsten tijd. geplaagd door rheumatiek, nog geregeld de brei. kous ter hand neemt. Van de kinderen zijn nog 9 in het leven, van wie de oud ste 71 jaar is. Tuinder door Dieseltrein gegrepen. Toen gistermiddag de 73-jarige tuinder v. d. H., wonende te Utrecht, met een kruiwagen den onbewaakten overweg te Maartensdijk passeerde, werd hij ge grepen door een Dieseltrein, die een proef rit maakte tusschen Utrecht en Amers foort. De man werd met een verbrijzeld been en een bekkenfractuur naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht overge bracht. Zijn toestand was hedenavond re delijk wel. Noodlanding van militair vliegtuig. Gistermidag heeft het militaire Fokker vliegtuig D 26, dat met vijf andere mili taire toestellen van Groningen naar Soes- terberg terugkeerde, wegens een klein motor-defect een noodlanding moeten ma ken op een weiland te Ruinen. De landing werd veilig uitgevoerd. De inzittenden ble ven ongedeerd. Het toestel zal waarschijnlijk ter plaat se worden hersteld. Kiespijn en geldgebrek. Dezer dagen kwam bij den winkelier L. W. aan den Strevelsweg te R'dam 'n man binnen, die er blijkbaar erg aan toe was. Hij hield zijn hand voor zijn gezicht en verteldé, dat hij vreeselijke kiespijn had. Hij vroeg de juffrouw om een paar pijnstillende tablet ten. De juffrouw overhandigde hem het gevraagde, de man wierp een geldstuk op de toonbank en de juffrouw rekende: twee tabletten a vijf cent is een dubbeltje, met twee guldens en vier dubbeltjes, dat maakt een rijksdaalder. De man streek het geld op, en ging blijkbaar opgelucht weg. Eenigen tijd later kwam men in den win kel tot de ontdekking, dat het geldstuk, dat hij in betaling had gegeven een waarde loos oud Belgisch vijf-franc-stuk was. (N. R. C.) Te water gereden en verdronken. Vanmorgen is de ruim 70-jarige me vrouw H. van der Meulen te Heerenveen met haar driewieler, vermoedelijk door den harden wind, te water gereden en verdron ken. In de kussens gestikt. Zondagmorgen is het een-jarig kindje van het echtpaar K. te Leeuwarden in haar wiegje gestikt. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Haarlem: 2 dooden. Gisteravond omstreeks zes uur, heeft zich op den Haarlemmerweg, tusschen Halfweg en Haarlem, een ernstig ongeluk voorge daan, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. Twee .mannen, die ter hoogte van de Vinkebrug den rijweg en vervolgens de trambaan wilden oversteken, werden door een tramwagen van de N.Z.H.T.M., welke uit de richting Halfweg kwam, gegrepen. De geneesheer Kuipers uit Haarlem, die kort na het ongeluk ter plaatse verscheen, kon slechts bij beiden den dood eonstatee- ren. Het stoffelijk overschot is naar de Mariastichting te Haarlem gebracht. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. De beide slachtoffers zijn de 76-jarige B. en de 60-jarige v. D., beiden zonder vaste woon- of verblijfplaats. Zij wilden den rijks weg en de trambaan oversteken naar de Vinkebrug, toen uit de richting Halfweg een tramtrein naderde. Beide mannen kwa men onder de tram terecht, werden een eind meegesleurd en vervolgens deerlijk verminkt naast de trambaan geworpen. De tram zelf kwam een eind verder tot stil stand. Assendelft: 1 doode. Gisterochtend is de ruim 60-jarige wiel rijder Op den V. uit Zaandam op de«i pro vincialen weg te Assendelft door een auto aangereden. De man heeft vermoede lijk te laat richting aangegeven. Hij was op slag dood. Leeuwarden: 1 doode. Een personen-auto reed op 25 April te Huizum bij Leeuwarden eenige jongens aan, wien één zoo ernstig werd gewond, dat hij later overleed.De auto vloog na de aanrijding tegen een boom. Een der inzit tenden, ds. H. Dethmers, emeritus geref. predikant te Sneek, werd daarbij ernstig aan het hoofd gewond. Hij werd naar het diakonessenhuis te Leeuwarden overge bracht, waar hij vanochtend is overleden. Finsterwolde1 doode. Gisteravond stapte te Ekamp, gemeente Finsterwolde, de arbeider B. Drenth voor zijn woning uit de autobus, die hem met tal van andere werkloozen van de werk verschaffing naar zijn woonplaats had te ruggevoerd. Hij lette niet op het van de andere zijde komend verkeer, waardoor hij werd gegrepen door een truck met trailer. De ongelukkige werd overreden en was op slag dood. hoeve van den nationalen strijd. De krijgsraad te Nabloes heeft Dinsdag een Arabier ter dood veroordeeld, die in het bezit van wapenen was bevonden, waarvoor hij geen vergunning had. HET VORSTELIJK HUWELIJK OP „HUIZE DOORN". Vanmiddag om twaalf uur is op huize Doorn het huwelijk tusschen den tweeden zoon van den ex-kroonprins van Duitsch land, prins Louis Ferdinand van Hohen- zollern en prinses Kyra" van Rusland plech tig ingezegend. In de groote hal was een altaar opge slagen, waar door hofprediker Doehring het huwelijk werd ingezegend. De bruide gom was gekleed in de uniform van reser ve-officier van de luchtmacht, de bruid droeg het te Parijs gemoderniseerde bruidskleed van haar grootmoeder. Nadat zij waren gezeten namen achter hen plaats, van links naar rechts, groot vorst Kyrill, vader van de bruid, prinses Hermine, de èchtgenoote van den ex-kei zer, de ex-'keizer in groot tenue, veldgrijs generaalsuniform, met breede oranje band en ridderorden, de ex-kroonprinses, moe der van den bruidegom de ex-kroonprins vader 'van den bruidegom, en H. K. H. Prinses Juliana. Op de tweede rij vonden hun zetel de groothertog en de groothertogin van Mecklenburg, oom en tante van den brui degom, Z. K. H. Prins Bernhard, Prins Friedrich, broeder van den bruidegom, grootvorst Wladimir, broeder van de bruid, prinses Cecilie, zuster van den bruidegom, vorstin Zu Hohenlohe, tante van de bruid en prins Hubertus, broeder van den brui degom. Achter dezen zette zich de verdere familie, de overige gasten en de hofhouding. Nadat het orgel voorspel was verklonken werd een gemeenschappelijke zang aange geven, dan werd de geloofsbelijdenis gezegd en vervolgens sprak hofprediker Doehring de trouwrede uit naar aanleiding van I Cor. 13, vers 13. Na deze woorden volgde de trouwformule van het vorstelijk paar waarna gebed en Onze Vader. Weer kniel de het bruidspaar voor den predikant om den zegen te ontvangen en daarop weer klonk een gemeenschappelijke zang van dankzegging. Een naspel van het orgel besloot de plechtigheid. Kort daarop begaf het gezelschap zich aan tafel voor het gebruiken van het bruiloftsbanket. Ter terechtzitting der rechtbank te Middelburg, kamer voor burgerlijke en handelszaken, zijn beëedigd: als kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Middelburg, mr. J. J. Heyse, advo caat en procureur, te Middelburg; als waarnemend-deurwaarder bij de rechtbank te Middelburg en bij het kanton gerecht te Oostburg, ter standplaats Oost burg, de heer Izaak Abraham Brakman procureursklerk te Oostburg. Bijna een jaar na zijn eersten terugkeer uit Ned. Indië, waar de kruiser „Java" tien jaar onafgebroken dienst had gedaan, het was 6 Mei van het vorig jaar dat de „Java" in Nieuwediep arriveerde is heden de vernieuwde kruiser van Den Helder voor de tweede maal naar Ned. Indië ver trokken. Hij heeft in het afgeloopen jaar een grondige vernieuwing ondergaan, o.a. een nieuwe vuurleiding gekregen en mo dern anti-luchtdoelgeschut. Ruim 400 man te Nieuwediep vond vele maanden aan de moderniseering van den kruiser werk. Van de 650 manschappen van het schip, zijn er 130, die voor de opleiding meegaan benevens een dertigtal adelborsten. Deze opleidings-schepelingen gaan slechts mee tot Colombo, waar de ontmoeting zal plaats vinden met Hr. Ms. „Sumatra", die dan de Indische schepelingen aan de „Java" zal overgeven en de adelborsten en matrozen van de opleiding weer naar Nederland zal brengen. Het vertrek vond vanmiddag om 2 uur plaats. Wij komen daar morgen op terug. De eerste dag, De eerste dag van het bezoek van Hitier aan Rome begon van ochtend met kransleg- gingen in het-Pantheon op de graven der koningen, op dat van den onbekenden sol daat en het monument voor de gesneuvelde fascisten. Een fijne regen viel gedurende de geheele plechtigheid. Om tien uur bracht Mussolini in het Quirinaal een bezoek aan Hitler. Mussolini was daarbij vergezeld van Ciano, minister van buitenlandsche zaken, en Alfieri, minis ter van pers en propaganda. De Duce en de Führer verlieten spoedig het Quirinaal. Per auto begaven zij zich met hun gevolg langs de Via Nazionale naar het Venetiaansch pa leis. Een groot aantal militairen en zwart- hemden stond langs den weg opgesteld. De Italiaansche bladen wijden geheele pa gina's aan de aankomst van den Führer, Hitier wordt begroet als een „der voor naamste werkers voor den vrede en be proefd vriend van Italië". De „Messagero" schrijft: „De ontmoeting der beide groote leiders van de twee groote landen wordt overal met aandacht, met hoop en met bezorgdheid gevolg. Het is de vaste wil der beide groote mannen met vurigen ijver en onwankelbaren trouw den vrede te dienen, voor het welzijn der beide volken en Europa". De „Popoio di Roma" schrijft, dat de cen trale gedachte van het nationaal-socialisme op het stuk der buitenlandsche politiek is, dat oorlog en verdragen de wereld in twee kampen hebben verdeeld: dat dergenen die bezitten en dat van hen, die niets hebben. Het zijn deze laatsten, die het recht hebben te leven en de mogelijkheid hun cultuur te ontwikkelen. Het is een rechtvaardige ge dachte en daarom een gedachte van vrede. Daarom, aldus het blad, begroeten wij in Hitier een der voornaamste werkers van den vrede." DE TERREUR IN- PALESTINA. Reuter meldt uit Jeruzalem: Vanochtend is in een koffiehuis te Haifa een Arabier doodgeschoten. In den afgeloopen week zijn zes Arabische burgers en zes politie beambten door -terroristen vermoord. Daarenboven zijn tal van Arabieren ont voerd. Dit is een nieuwe fase van wetteloosheid. Er zijn tal van gewapende overvallen ge daan. Aanvallen op Arabische dorpen is de voornaamste vorm van terrorisatie der boeren, die meer en meer ongeneigd wor den de opstandelingen te helpen en de voortdurende onrust beu worden. Uit vrees voor voortdurende aanvallen van gewapende benden op de Arabische dorpen hebben de Arabische boeren aan de autoriteiten verzocht geweren en munitie onder hen te verdeelen voor wettige zelf verdediging. De autoriteiten hebben beloofd dit ver zoek in overweging te nemen. Het dorps hoofd van een Arabisch dorp in de nabij heid van een der steden heeft de autoritei ten van zijn district medegedeeld dat het dorp bereid was te helpen bij het vernieti gen van de roovers, wanneer foto's en an dere inlichtingen over de bandieten werden verstrekt. INGEZONDEN STUKKEN. VOETPAD MIDDELBURG—ABEELE. De weg, het voetpad en het rijwielpad van Middelburg naar de Abeele worden verbeterd. Reeds vier weken is men daar mee bezig. Zeer ten ongerieve van de gebrui kers van de voet- en rijwielpaden blijven het zand en de puin maar steeds op het wandelpad liggen. De wandelaars zoeken nu hun toevlucht op het rijwielpad, hetgeen voor hen en voor de fietsers zeer gevaarlijk is. Dat men dezen toestand vlug verbetere voor dat er ongelukken gebeuren. Een wegbewoner. 100 3649. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden). VOETBAL. De voetbalvereeniging „Kruiningen" zal, in samenwerking met „Hansweertsche Boys" op len Pinksterdag seriewedstrijden organiseeren, te spelen op het terrein van de Hansweertsche Boys. TURNEN. „Volharding" Goes. De Gymnastiek-Vereeniging „Volhar ding" te Goes hield deze week haar jaar- lijksche onderlinge wedstrijden, waaraan het kampioenschap der vereeniging is ver bonden. De uitslagen waren als volgt: Da mes: Kampioen mej. Cobbie Swart. 2. Jo de Hond. 3. Annie van der Vliet. Dames 2de graad: 1. A. Torbijn. 2. M. Sinke. 3. F. de Hond. Heeren: 1ste graad. Kampioen J. de Keij zer. 2. W. Krausz. 3. H. M. Mijnsbergen. Heeren: 2e graad. 1 M. C. Zandee. H. Schaalje. 3. P. Voois. Heeren: 3e graad. 1 J. Sinke. 2. W. Schrijver. TENNIS. Onze Davis cup-ploeg zal slechts uit twee spelers bestaan. De Nederlandsche Davis cup-ploeg, die a.s. week-end te Scheveningen tegen de Franschen zal uitkomen, bestaat slechts uit twee spelers, n.l. Hughan en Van Swol, die zoowel in het dubbelspel als in de enkelspe len zullen uitkomen. De Brauw en Teschmacher fungeeren dus als reserves in onze ploeg. BILJARTEN. Te Vlissingen iseen concours gehou den tusschen. de biljartvereenigingen O.K.K. te Vlissingen en Sint-Joris te Middel burg. O.K.K. won met 20 punten, tegen St. Joris 12 punten. De hoogste serie werd ge maakt door den heer J. Nelisse met 29 ca ramboles. Door haar overwinning heeft O.K.K. den wisselprijs voor een jaar in be zit gekregen. LEGER EN VLOOT. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Mei bevorderd tot luitenant-kolonel der mariniers de kapitein der mariniers M. R. de Bruijne. AFLOOP VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris Mijs en ten verzoeke van de erven C. Moes-Perduyn werd verkocht een huis te Biervliet, groot 2.84 a. Kooper Cyriel Thomaes al daar voor 315. 477STE STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 3 Mei 1938. 4e klasse, 2e lijst. 25.000 9126 2.000 3218 1.500 13709 1.000 14244 100 9984 Prijzen van 65. 3250 3257 3267 3271 3288 9972 19146 19170 BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Bevallen: J. Th. M. Drijver, geb. Louwe- rens z., A. P. Looise, geb. Verhage d„ M. E. Meliefste, geb. Reijnhoudt d., A. A. Scheltens, geb. Koops z., L. Looise, geb. Kasse d. Overleden: S. E. Dourlein 59 j. ongeh., S. W. Hooze wed. G. A. Romijn 79 j. Goes. Overleden: J. Torbijn 62 j. echtg. D. Meu- lenberg, M. Hoogesteger 74 j. wedn. A. v. d. Vliet. (D.Z.) Domburg. Over de maand April. Getrouwd: W. Vreeke jm. 28 j. en Adr. Burgers jd. 23 j., J. G. C. Stegwee jm. 29 j. en A. Carlier jd. 26 j., J. Francke jm. 24 j. en M. Brouwer jd. 24 j. Ondertrouwd: C. Provoost jm. 26 j. en L. Passenier jd. 26 j. Bevallen: K. Francke, geb. Roelse d., M. de Jager, geb. de Pagter d. Driewegen. Over de maand April. Bevallen: J. de Muijnck, geb. Spruit d., P. Mol, geb. Hoogesteger z. Getrouwd: A. de Bruin 28 j. jm. en G. A. van Noort 26 j. jd. (D.Z.) Waarde. Over de maand April. Getrouwd: K. H. Kamp 30 j. jm. te Ze venbergen en P. Waterman 29 j. jd. (D.Z.) Breskens. Over de maand April. Bevallen: E. S. de Kraker, geb. Mook- hoek d., C. E. M. Maas, geb. du Bois z., C. M. Fenijn, geb. Bron z., S. M. C. Neuféglise, geb. Buize d. Overleden: J.« W. de Zwart 29 j. jm., W. M. Quaars echtgen. J. v. d. Velde 51 j. (B.C.) Schoondijke. Over de maand April. Bevallen: S. v. d. Hooft, geb. Steenhart z., M. M. Delnad, geb. Tas d., C. P. Hu- bregtse, geb. Verherbrugge d„ D. M. Lako, geb. Dees d. (A.A.) Ondertrouwd: J. CHR. KRAM Jr. en J. M. LOMMERS. Kapelle {bij Goes) 4 Mei 1938. Steenwijk, Traml. 15 Huwelijksvoltrekking 19 Mei 1938 te Steenwijk. Kerkelijke inzegening door den Weleerw. Heer Ds. J. P. v. Leus den, aldaar. Thuis te Kapelle 14 Mei van 3.305.00 uur. Getrouwd: N. C. J, STEFFELAAR Arts Gyn. en G. PFEIFFER. De Heer en Mevrouw STEFFE LAARPFEIFFER bedanken, ook namens wederzijdsche ouders, voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Den Haag, 3 Mei 1938, Getrouwd: P. C. JACOBSE en J. H. S. JANSE, die, mede namens hunne weder zijdsche familie, hartelijk dank zeg gen voor de vele bewijzen van be langstelling vóór en bij hun huwe lijk ondervonden. Middelburg, 4 Mei 1938. Singelstraat 4. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het over lijden van onze beste Zuster en Tante, TRIJNTJE BRAAT, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, M. H. KOOLE—BRAAT. Middelburg, 3 Mei 1938. Deurwaarders WILLEBOORDSE VAN MAAREN, z.v. op ZATERDAG 7 MEI 1938 om 2 uur n.m. aan den straatweg bij den Duinbeekscheweg te Oost- kapelle a contant te verkoopen: Partij kleine en groote gebruikte steen, balken en planken enz. Bez. 's morgens vóór de veiling. OP 20 MEI 1938, 's middags 12 uur (off. tijd) bij de Wed. J. J. van Overbeeke te Kapelle: Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1939, van den zeedijk van den Calamiteuzen Wil lem Annapolder. Bestekken vanaf 9 Mei 1938 ver krijgbaar bij J. van Liere Gzn. te Kapelle, tegen toezending van 1. Aanwijzing zal plaats hebben op Vrijdag 13 Mei 1938 en op Maan dag 16 Mei 1938, des v.m. van 9 tot 10 uur (off. tijd). Samenkomst aan de woning van den waterbouwkundigen ambte naar. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. Het Bestuur: C. D. VEREEKE, Voorzitter. J. VAN LIERE Gzn., Secretaris-Ontvanger.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3