DOUWE EGBERTS KRONIEK vaa dm DAG. ZEELAND. TWEEDE BUD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCUE MiDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DINSDAG 3 MEI 1938. No. 103. Dreigende kabinetscrisis te Brussel. MIDDELBURG. BOES. De grenswijziging. ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI OUD-HOLLANDSCHE PIJPTABAK V65-0311a li. Zeld- luzel 58 spek 68 35 ct. Gra- i'burg. M shag whist- De be- maar In Holt- ï'burg. 50 ct. zr kilo andij- |er kilo. aardb. Mbg. var- Fijne Ie Pag- ï'burg, bherens elen te Ibereid. betere |40 CT. Var- |ten 45. Ver- p. pd. i'burg. weer :opend. iter of auto's len inl. U 737. coopen zaken te vei- Hypo- Br. ld. Boer. Van conservatieve roomsch-katholieke zijde is sinds eenige weken een actie in België gaande tegen het „wanbeleid" der socialistische ministers. Deze actie schijnt politieke gevolgen te zullen hebben, nade- maal vrijwel het geheele politieke katho lieke blok zich er door op sleeptouw heeft laten nemen. Dat is begrijpelijk: de ex- minister van financiën De Man, socia is die onlangs zoogenaamd om gezondheids redenen aftrad heeft zijn opvolger en par tijgenoot Soudan al een heel berooide schatkist nagelaten. Een tekort van 2 mil liard moet worden weggewerkt, dat ont stond als een gevolg van De Man's milde hand. De afgetreden minister heeft licht zinnig met de staatsgelden omgesprongen. Het schijnt, dat hij pas de Consequenties daarvan ontwaarde, toen het eerst te laat was. Dit geeft den conservatieven uiter aard veel vat op de regeering. Minister Soudan heeft een aantal voorstellen uit gewerkt, welke de begrooting sluitend moeten maken. Een deel ervan komt neer op bezuiniging. Maar dat is maar een zeer gering deel. Het grootste deel van het tekort wil de minister dekken door middel van verhooging der belastingen, o.a. Vein diverse indirecte heffingen. Daartegen nu is de felle oppositie ontbrand. Het roomsch-katholieke blok eischt, dat er veel meer bezuinigd zal worden. Het land heeft het maximum aan belastingdruk be reikt zegt men. Indien de huidige minis ters geen kans zien de tering naar de ne ring te zetten, moeten ze maar plaats ma ken voor staatslieden, die dat wel kun nen. Dat ook de vroegere tegenstanders van de devaluatie, zooals de gewezen Vlaam- sche minister van financiën, Sap, niet werkloos blijven en victorie kraaien, zeg gende dat, wat zij hadden voorspeld, is uit gekomen, spreekt van zelf. Hun eigenaar dige voldoening is echter niet heelemaal ge rechtvaardigd, want zonder devaluatie zou België zeer zeker moeilijker de helling weer opgeraakt zijn. En het groote te kort is uitsluitend te wijten aan de te hoo ge Staatsuitgaven der laatste, onder ster ken socialistischen invloed staande regee ringen. De devaluatie op zichzelf heeft daar niets mee te maken. Het „katholieke blok", dat alle roomsch politieke groepeeringen omvat, heeft ruim een 'week geleden een congres aan de zaak gewjjd, en daarop de belastingontwer- pen van den heer Soudan onaannemelijk verklaard. Nieuwe belastingen zullen moe ten worden beperkt tot een wederinvoe ring van de „crisisheffing" op de inkomsten. Deze heffing treft alleen diegenen, die geprofiteerd hebben van de devaluatie c.a. Hoogstens indien de bezuinigingen niet op slag voldoende effect sorfeeren zal men dan verder nog te vinden zijn voor een kleine verhooging van de tol- en ac cijnsrechten, met dien verstande dat de kleine ondernemingen er geen last van ondervinden. Het eerste gevolg van dit congresbesluit is geweest, dat de Kamercommissie voor de financiën, verleden Vrijdag met tien tegen vijf stemmen het voornaamste be- lastingontwerp van minister Soudan, reeds verwierp. Met de roomsch-katholieken stemden de liberale, rexistische en Vlaamsch-nationalistische leden der com missie tegen. Alleen de socialisten bleken zich met het voorstel te kunnen vereenigen. De commissie besloot verder, om de an dere ontwerpen niet te behandelen, alvo rens de regeering nader haar houding zal hebben bepaald. Hiermee is nu feitelijk een politieke im passé ingetreden, waaruit heel gemakke lijk een kabinets-crisis te voorschijn kan komen. Zaterdagavond liet de regeering weten, dat zij het vonnis der financieele kamercommissie niet een voldoende reden tot intrekking der voorstellen beschouwt, dat ze ze desondanks in het parlement zal brengen, waar de afgevaardigden dan maar openlijk hun opvattingen moeten be lijden. Na deze uitspraak zijn er tusschen de regeering en diverse politieke kopstuk ken intusschen onderhandelingen gevoerd welke tot dusver echter nog geen ophel dering brachten. Het ziet er trouwens niet naar uit, dat ten deze ooit een verzoening tot stand kan komen. Al ongeveer een jaai openbaart zich in België een toene mende oppositie tegen de al te royale fi RECTOK GYMNASIUM. Het college van Curatoren van het gym nasium heeft de volgende aanbeveling ingezonden, ter voorziening in de a.s. vaca ture van Rector aan die instelling van on derwijs: le dr. W. van Oorde, leeraar in de klas sieke talen aan het gemeentelijk gymna sium te Rotterdam en dr. J. C. Kamerbeek, leeraar in de klassieke talen aan het ge meentelijke gymnasium te Alkmaar. De benoeming zal aan de orde worden gesteld in een tegen Woensdag 11 Mei e.k. uit te schrijven raadsvergadering. B. en W. stellen voor de benoeming te doen ingaan op 1 September. HET SPOOK VAN HET SLOT GOTHEBORGH. Oorspronkelijke detective-roman door John Simson. 19). „Twee mogelijkheden!" bepeinsde Daddy bij zichzelf. „Ze verbergt met man en moed een innerlijke angst, of ze is van het koud ste soort steen, dat ik ooit ontmoet heb. „In de eerste plaats zouden wij graag vernemen", zei Landhof, „hoe een en an der in zijn werk gegaan is!" „Ik zal u vertellen, wat ik weet. j_.Ci heelen middag was ik alleen in de huis kamer en tegen een uur of vier, misschien iets later, wilde ik even naar boven gaan. Toen struikelde ik over Guus: hij lag vlak voor de deur." „Voor de huiskamerdeur?" „Ja! Ik had er geen vermoeden van. lag dadelijk op den grond!" „Hebt u zich erg bezeerd?" vroeg Land- hof zorgzaam en de commissaris liet grom hooren. „Ik kwam op mijn handen terecht. deed nog al pijn. Ik geloof vast, dat er mijn eene hand een botje gebroken is. Kijkt u maar!" Mevrouw Messing liet haar gewonde hand zien. Alle drie keken en zagen niets aan. „En wat zei de dokter daarvan?" „De dokter, de dokter? O, die heeft leen maar naar Guus gekeken. Maar ik het hem den volgenden keer vragen, eene hand gloeit heelemaal!" „En Guus, hoe staat het daarmee?" „Noudie is dood!" Hard en koud klonken deze woorden. De Ik een Het in er al- zal Die De dubbele Raad wil de Buys Ballotstraat en den grond 60 m Oostelijk uit den 's-Gravenpolder- schen weg aan Kloetinge laten. Maandagavond vergaderde de commissie er tegen op om een derde van Kloetinge af te nemen. Spr. zou de grens willen be palen op zestig meter ten Westen van de Buys Ballotstraat. Verder vraagt hij, of de uitbreiding verhooging van de salarissen medebrengt. De hr. VINGERLING (a.r.) heeft ook bezwaren gevoeld, wat betreft de Buys Bal lotstraat en den 's-Gravenpolderschen weg. Er is nog voldoende uitbreidingsmogelijk heid in bouwplan III en aan den 's-Heer Hendrikskinderendijk. Spr. kan er zijn goed keuring niet aan geven. De hr. JONKERS (v.b.) wil uitbreidings-1 mogelijkheden voor Goes. Zij die bij Goes behooren, moeten er ook kunnen wonen. De Buys Ballotstraat is echter een nor male uitbreiding van Kloetinge. Zij is ont staan, omdat de bezitters van de gronden in de Poel geen meter grond wilden af staan. En deze straat wordt ook bewoond door echte Kloetingenaars. Het is een zui ver gedeelte van Kloetinge en wordt be woond door behoorlijk gefortuneerde men- schen. En Goes heeft die straat niet noo- dig voor zijn uitbreiding en zijn burgers wonen er niet. Den 's-Gravenpolderschen straatweg wil spr. echter om verschillende redenen bij Goes rekenen. Kloetinge mag uit de ingezetenen, de z.g. dubbele Raad, ter er geen bezwaar tegen hebben dat zij, die bij Goes behooren, doch om de belastingen in Kloetinge gingen wonen, weer bij Goes gevoegd worden. De hr BUYS (s.d.a.p.) vindt het niet consequent, dat Kloetinge wel accoord ging met de opheffing van Kattendijke, doch nu bezwaren maakt tegen het ver lies van Buys Ballotstraat en Patijnweg. Spr. zal het voorstel steunen. De hr DEKKER wijst er op, dat de hr Buys zich vergist. Kloetinge was tégen de opheffing van Kattendijke. De VOORZITTER is van meening dat het voorstel alleen van Goesch standpunt moet worden bekeken. Iedere gemeente moet zulk een kwestie van eigen stand punt bekijken. Hier zijn opmerkingen ge maakt, die te Kloetinge thuis hooren. En die door een zeker medelijden ingegeven zijn. Het is niet met vreugde, dat men Kloetinge leed doet. Doch anderzijds heeft het jaren geprofiteerd van tal van Goe- senaars. De historie zet zich steeds voort. Het historisch gewordene wijzigt zich uit noodzaak. Goes heeft expansie noodig. En het voorstel dat Goes aan Kloetinge deed werd afgewezen. Toen kwam in 1935 het voorstel tot opheffing van Kattendijke en dat is niet doorgegaan. Goes zelf heeft het voorgestelde nimmer gevraagd, doch ver trouwen gesteld in neutrale college's en autoriteiten als Ged. Staten en den minister. Voor ruimere bebouwing is er de Patijn weg en de 's-Heer Hendrikskinderendijk. Voor gesloten bebouwing is echter behoefte aan de voorgestelde 58 ha. Spr. juicht het toe, dat de minster een afdoende grenswijziging voorstelde. De grond van Goes is gezond en normaal, en een gevolg van de geografische ligging en de voor treffelijke verkeersmiddelen. We moeten geen uitbreidingspolitiek van stukjes en beetjes voorstaan, maar de juiste lijnen weten te trekken, zoodat men jaren ver der kan. Het mag niet langer voorkomen, dat menschen die te Goes hun werk Hebben zich even over de grens vestigen. De fi nancieele gevolgen worden met Kloetinge geregeld. Met verontwaardiging vernam spr. dat gezegd wordt, dat burgemeestei en secretaris voor het voorstel zijn, om dat ze dan in salaris vooruit gaan. Dit is echter niet het geval, want de salarissen in de groote gemeenten worden niet naar het zielental bepaald. Voor spr. en den secretaris staat er geen enkel financieel belang op het spel. En geen enkel salaris gaat er te Goes op vooruit. Er zullen voor Goes meer ontvangsten en meer uitgaven komen. De eerste zullen de laatste dekken. Wat de 50 m niemandsland betreft, dat is een novium, om conflicten met de weder- zijdsche bouwplannen te voorkomen. Spr. wil wel vragen, die te laten vervallen. Spr. betoogt tenslotte, dat dit een plan in grooten stijl is, dat geeft wat Goes noo dig heeft. Laten we niet aandringen om het terrein over den spoorweg te verdee- len. Dan komen er over tien jaar weer moeilijkheden. Het spijt spr. echter, dat de goede buur Kloetinge leed moet worden gedaan. De hr. VINGERLING gelooft niet, dat ooit iemand achter de Buijs Ballotstraat zal gaan bouwen. De VOORZITTER acht zulks niet uitge sloten. De hr. DEKKER vraagt of over dit plan bespreking der voorgestelde grenswijziging tusschen Goes en Kloetinge. Voorzitter is burgemeester Van Dusseldorp. Afwezig zijn de heeren Karhof en mr. Zaaijer. Nadat de commissieleden de vereischte beloften hebben afgelegd, geeft de VOOR ZITTER een korte .uiteenzetting van het bekende, nieuwe plan. De heer W. L. B. J. DEKKER zegt, dat de uitbreiding van Goes weer plaats vindt ten koste van een andere gemeente. Spr. was vorige maal tegen de opheffing van Kattendijke en nu moet er een andere klei ne gemeente aan gelooven. De Raad van Goes stapte wel gemakkelijk heen over deze aanranding van de gemeentelijke autono mie. Als a.r. heeft spr. bezwaren en ook andere partijen deelen die. De VOORZ. merkt op, dat het hier niet gaat over de gemeentelijke autonomie, maar over een grenswijziging. De hr. DEKKER heeft een andere mee ning. Een deel van Kloetinge wordt bij wijze van koehandel overgeleverd aan Goes. Niet alleen de autonomie, maar ook het historisch gegroeide wordt aangetast. Spr. onderschrijft het protest van Kloetin ge. De Buys-Ballotstraat hoort in alle op zichten bij Kloetinge. En spr. wil er ook den 's-Gravenpolderschen weg bij laten. De VOORZITTER ziet een principieel verschil tusschen een annexatie en een grenswijziging. De laatste is hier in het geding en de autonomie heeft daar niets mee te maken. De hr. AKKERMAN (s.d.a.p.) meent, dat het principe niet geheel kan worden los gelaten. De hoofdzaak blijft echter de doel matigheid. Deze grenswijziging is voor Goes noodzakelijk. Goes is het groeiende centrum van Zeeland, en het groeide in de richting van Kloetinge. Volgens spr. is de bepaalde grens juist gekozen. Aan het dorpskarakter van Kloetinge wordt geen afbreuk gedaan. Kloetinge heeft nog voldoende gelegenheid tot uitbreiding. De hr. SIMONS (r.k.) gelooft niet, dat Goes van landhonger beschuldigd kan wor den, maar het heeft behoefte aan uitbrei ding. Spr. denkt, dat voor de Buys Ballot straat geen uitzondering gemaakt kan wor den, al is het een bezwaar, dat dan echte Kloetingenaars bij Goes komen. De hr. DE KRUYTER (c.h.) acht uitbrei ding ten Zuiden van de spoorbaan niet ge- wenscht. Men legt steeds meer nadruk op het Zuiden en in het Noorden wordt het steeds stiller. Alles concentreert zich om den grooten rijksweg. De markt moet cen trum blijven. Spr. ziet geen financieel voor deel. En zijn rechtvaardigheidsgevoel komt nancieele politiek der socialisten. Blijkbaar is een samenwerking tusschen de socia listen en de conservatieve roomsch-katho lieke en andere groepen niet nog veel lan ger vol te houden. Een van beide zal ten slotte het gouvernementeele veld moeten ruimen. Zooals de verhoudingen zich thans afteekenen, zullen dat de socialisten zijn. Nadat bovenstaande geschreven was, werd gemeld, dat de regeering besloten zou hebben, grootendeels toe te geven. Reeds moet zjj een voorstel tot wederinvoering der crisisbelasting hebben ingediend. officier kneep even zijn oogen dicht, zoo onaangenaam deden ze hem aan. „Was hij al dood, toen u over hem strui kelde?" vroeg hij dan. „Ja, daar hoeven we niet aan te twijfe len." „En wat deed u toen?" „Ik heb dadelijk mijn personeel geroe pen, en dat heeft hem naar boven ge bracht." „Zoo zoo! En u bent den heelen middag alléén in de huiskamer geweest? Was daar niemand anders?" „Niemand! Ik was heel alleen. En er in toevallig niemand anders gekomen ook." „En hebt u mogelijk ook eenig gestom mel gehoord in de gang, eenige verdachte geluiden of zooiets?" „Niets!!" „Als ik even in de rede mag vallen", vroeg Daddy. „Hebt u wel eens last van hardhoorigheid, mevrouw Messing?" „Soms! En als ik druk bezig ben, let ik nooit op: dan hoor ik zelden iets." „Waarmee was u vanmiddag dan zoo druk bezig?" „Ik zat te lezen." „Een spannend boek?" .„Kolossaal spannend! Een detectivero man!" Feldslag teekende een en ander met spoed op. Dan vroeg Landhof weer verder, terwijl hij de kasteelvrouwe strek aankeek. „Hebt u eenig vermoeden, hoe het ge beurd kan zijn?" „Heelemaal niet!" „Is er geen enkele aanwijzing, waarom in 't bijzonder uw zoon Leo en uw zoon Guus als slachtoffer moesten vallen?" Even dacht mevrouw Messing na. overleg is gepleegd met Kloetinge en met Ged. Staten en of Goes ooit om de Buijs Ballotstraat heeft gevraagd. De VOORZ. zegt, dat over dit plan niet met Kloetinge is gesproken. Dit ligt niet in den aard van de procedure en is ook niet gewenscht. Goes vroeg evenmin om de Buys Ballotstraat als om Kattendijke. Maar dit plan brengt de eenige goede oplossing. De hr. POTTER vraagt, of de minister misschien heel Kloetinge aan Goes wil ge ven. De VOORZITTER antwoord ontkennend. De hr. JONKERS handhaaft zijn bezwa ren inzake de Buijs Ballotstraat. Er is nog wel voor honderd jaar bouwgrond tusschen Goes en Kloetinge. Achter de Buijs Ballot straat hebben we geen grond noodig. De hr. AKKERMAN acht ook de Buijs Ballotstraat een uitwas van Kloetinge. De VOORZITTER concludeert, dat de commissie instemt met het plan, maar dat enkele heeren voor een oplossing zijn waar door de Buijs Ballotstraat bij Kloetinge blijft. De hr. DEKKER vindt het plan, met de Bujjs Ballotstraat er bij, onaannemelijk. De hr. JONKERS wenscht een uitspraak, hoeveel leden tegen de toevoeging van de Buijs Ballotstraat zijn. De VOORZITTER acht dit niet noodig en niet wenschelijk. De minister iet niet op het aantal stemmen maar op de waarde der argumenten. De heer JONKERS blijft een uitspraak wenschelijk achten en stelt een motie voor, waarbij in overweging wordt gegeven, de Buijs Ballotstraat, en het terrein ten Oos ten daarvan, benevens den grond 60 meter Oostelijk achter den 's-Gravenpolderschen weg, bij Kloetinge te laten. Deze motie wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Voor de heeren: v. d. Weert, Dekker, Vingerling, Potter, De Bruijne, Jonkers en De Kruijter. Tegen de heeren: Akkerman, Simons, Buijs en Kool wijk. DE OPENBARE SCHOOL HET SYMBOOL VAN NATIONALE EENHEID. Ds. Westmijse, van Rotterdam, sprak Vrij dagavond in de „Prins van Oranje" voor de afdeeling Goes van „Volksonderwijs". Spr. herinnerde er aan, dat hij hier ruim vier jaar geleden ook sprak, en hoe de toe standen voor de openbare school, en voor al internationaal, er intusschen niet beter op „Ik zou geen enkele aanwijzing weten!" zei ze dan. „Zoudt u dan zoo vriendelijk willen zijn ons nog te zeggen, hoe Guus precies voor de deur lag, toen u hem vond?" „Zeker! Gaat u maar even mee, dan zal ik het u precies wijzen." Achter elkaar gingen ze de gang in. Max die al dien tijd gezwegen had, sloot den stoet. Voor de huiskamerdeur bleef me vrouw Messing plotseling stil staan. „Kijk", zeide ze, „hier lag hij: zijn beenen vlak voor de deur en hier zijn hoofd." „Dus u struikelde over zijn beenen?" „Ja precies! Kijk zoo!" Mevrouw Messing ging even de huiska mer in en maakte grootsche voorbereidin-" gen om precies na te doen, hoe ze viel. „Past u op, past u op!" zei Landhof op eens. „Anders gaat zoo meteen uw andere hand ook nog gloeien!" Verstoord richtte de kasteelvrouwe zich op. „Daar moeten mijn handen gestaan heb ben!" zei ze dan. „Op het koude marmer. Misschien kunt u de afdrukken nog wel zien!" Daddy begon dadelijk de plaats te onder zoeken. Feldslag ook. Doch geen van twee ën kon eenigen handafdruk vinden. Onder wijl stond mevrouw Messing te kijken. „Ik ga maar naar binnen!" zei ze op eens. „Als u Guus nog zien wilt: die ligt boven op zijn kamer. U weet den weg." „Jawel!" knikte Daddy en met forschen tred stapte mevrouw Messing de huiskamer in. Max volgde haar zwijgend en deed de deur achter zich dicht. Toen slaakten alle drie een zucht van verlichting. Veelzeggend keken ze elkaar aan. Daddy reeds in de kinderzielen verdeeldheid wordt gezaaid en hoe het daarbij tot een aanflui ting wordt, later over nationale eenheid te zijn geworden. Velen werden défaitist, kun nen het onrecht, dat zij over de wereld zien, niet meer verwerkén, kunnen nergens meer enthousiast voor worden. Daarom is het goed, om met elkaar weer eens over de openbare school te spreken, want hier gaat het om een cultureel goed. Het „verdeelt en heerscht" heeft men ook op de openbare school toe zien passen. Men heeft dit natio nale goed tot een grondslag voor nationale verdeeldheid gemaakt, en zij hebben dat gedaan, die bij andere gelegenheden zoo graag spreken over „nationale eenheid". Spr. schetste dan de waarde van een sym bool in het algemeen, en betoogde, dat de openbare school „het" symbool is van na tionale eenheid. Vervolgens schilderde spr. de uitwassen die ontstonden, de vele soorten christelijke scholen, die men kreeg, tot het stopwetje ingreep. Maar men brak de openbare school verder af, door middel van de concentratie, en zelf bracht men aan chr. zijde weinig offers. Hoewel de openbare school de natio nale school is, doet de regeering niets, om haar belangen te verdedigen. Alleen Volks onderwijs staat op de bres voor de belan gen der openbare school. Spr. deed een be roep op allen, om „Volksonderwijs" door een lidmaatschap te steunen en er steeds propa ganda voor te maken. Spr. schetste voorts, hoe door middel van de sectarische scholen OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN (Ingez. Med.)! wees naar de zware voordeur aan den an deren kant van de gang. „Een diender had daar wonderen kun nen verrichten!" zei hjj dan. „Jammer, dat mevrouw Messing er niet aan wilde!" „Ja, Daddy, dat heeft mij ook gefrap peerd." Toen legde de detective één vinger voor zijn mond: de huiskamer was zoo akelig dichtbij en zij stonden vlak voor de deur! Stilletjes begonnen ze te snuffelen ter plaatse, waar Guus een vreeselijken dood gevonden moest hebben. Zij betastten de muren, de deuren, de stijlen. Het onder zoek van den marmeren vloer geschiedde zeer nauwkeurig. Daddy zag daar iets lig gen, dat hem belang inboezemde. Het leek wel stuifzand. Voorzichtig veegde hij alles met zjjn zakdoek bij elkaar en werkte het dan op een stukje papier. Vervolgens ging hij ermee naar het venster „Daddy, wat heb je daar?" „Stof!" zei de detectiveen moge lijk nóg wat!" Nauwlettend bekeken ze met zijn drieën, wat Daddy had opgeveegd. De detective blies er eens in: stofdeeltje warrelden op, maar enkele zwaardere stukken bleven lig gen. „Wat zijn dat? Weer broodkruimels?" Daddy rook er eens aan, rolde het op zijn hand. „Koek!" zei hij dan. „En nu gaan we da delijk naar boven, naar Guus' kamer. We hebben het rijk gelukkig alleen." xni. Woensdagavond zes uur. Het begon al donker te worden, toen ze de trap opgingen naar de eerste verdieping. Spoedig zou de avond zijn neergedaald op de oude burcht, die reeds zoovele dagen en nachten had zien komen en gaan. Toch eng in zoo'n kasteel bij schemer donker", vond Landhof. „Och!" zei Daddy. „Guus moet op klaar lichten dag vermoord zijn. Het wil mij voorkomen, dat het hier bij helderen he mel dan toch ook nogal eng kan zijn!" Intusschen hadden ze de eerste verdie ping bereikt. Zwijgend gingen ze de kamer van Leo voorbij en openden de naastvol- gende deur. Achter elkaar gingen ze bin nen, toen deed Daddy heel zorgvuldig de deur achter zich dicht en kriipte het licht aan. Ook Guus was geheel bedekt door een wit laken, dat Feldslag zachtkens weg trok. Toen aanschouwden ze het tweede slachtoffer. Rustig en vredig lag het daar met gesloten oogen, gekleed in zijn pyama. Daddy maakte die voorzichtig een weinig los, en toen zagen ze ook bij Guus ter linkerzijde op de borst een klein wondje. „l'Histoire se repète!" zei Daddy zacht, en staarde somber zwijgend naar den on gelukkige, evenals de officier en de com missaris. Het was, als bepeinsden ze, hoe ze Guus konden redden. Echter was hier geen redding meer mogelijk: Guus was dood. En dan opeens, als door een wonder, werden ze opgeschrikt uit hun overpein zingen: hard werd de deur dichtgetrokken de deur, die Daddy zoo zorgvuldig gesloten had. Alle drie keken op. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 5