RECHTSZAKEN. LANDBOUW. SPORT. ADVERTENTIEN. t BURGERLIJKE STAND. VLISSINGER BRIEVEN. - HANDEL EN NIJVERHEID. MARKTBERICHTEN. ELTJO JOB. NEELTJE HOEBé, SARA WILLEMINA HOOZE, Weduwe van den Heer G. A. Romijn, in den ouderdom van 79 jaar. Bilthoven: PIETER MODDERKREKE, STEUNEN, in den bloeienden leeftijd van 24 jaar. Dr. A. SNETHLAGE HUIDARTS MIDDELBURG afwezig tot en met 8 Mei. WOENSDAG EN DONDERDAG CONSULTATIE-BUREAU GESLOTEN. KLEUTERBUREAU TE MIDDELBURG 4 MEI CEEN ZITTING. SOLIDE UURWERKEN W. J. CAMPER K. DELFT 1, MIDDELBURG. TELEFOON 8 16. kantongerecht oostburg. Uitspraken ter strafzitting van 28 April 1938. Verkeersovertredingen: D. v. E., Water landkerkje, f 2 s. 1 week tuchtschool; G. W. D., Sehoondijke, f 1 s. 1 week tucht school; A. P. M. W., IJzendijke, berisping; p. D., Sehoondijke, f 15 s. 10 d.h.; W. N. K., Breskens, vrijspraak; D. F., Biervliet, vrijspraak; A. H. B., Zuidzande 5 s. 3 d. h.; M. S., Biervliet, f 3 s. 3 d.h.; A. A., Kad- zand, f 1 s. 1 d.h.; L. J. M„ Oostburg, f 3 S. 3 d.h. én f 5 s. 5 d.h.; H. J. V., Oost burg, f 2 s. 2 d.h. J. C. v. A„ Oostburg, f 2 s. 2 d.h.; J. A. B., IJzendijke, f 1 s. 1 d.h.; j. C. R., Goes, f 5 s. 5 d.h.; A. P. B., Sehoon dijke, f 1 s. 1 d.h.; H. S„ Oostburg, f 2 s. 2 d.h.; A. I. d. S., Sluis, 2 x f 5 s. 2 x 3 d. h.; C. v. V., IJzendijke 15 s. 10 d. h.; M. A. B., St. Kruis, f 10 s. 10 d.h.; A. J. de S. Sluis, 'f 5 s. 5 d.h.; G. A. C. U., St. Kruis, f 3 s. 3'd.h.; C. T., Oostburg, f 3 s. 3 d.h.; J. J. B., Oostburg, f 15 s. 10 d.h.; R. V., Aardenburg, f 3 s. 3 d.h. Overtreding vuurwapenwet: A. P. V., Nieuwvliet f 2 s. 1 d.h., met bevel tot te ruggave van het geweer; A. X. A., Sluis, f 5 s. 5 d.h., met verbeurdverklaring van het geweer. Overtreding jachtwet: J. de J., Sehoon dijke, vrijspraak; Overtreding bouwverordening Biervliet: A. F., Biervliet, f 1 s. 1 d.h. Overtreding paardenwet: S. de. V., IJzen dijke f 5 s. 5 d.h. Overtreding leerplichtwet: H. L. P. W., Oostburg, f 1 s. 1 d.h.; F. M., Oostburg, f 1 3. 1 dJi. Overtreding crisiswetten: Ja. Aa. S., IJ zendijke f 5 s. 3 d.h. Zijn hoenders over andermans land laten loopen: I. D. ,Retranchement, f 1 s. 1 d.h. Een gewond paard arbeid doen verrich ten: A. J. K., Retranchement, f 7.50 s. 5 d.h. Venten zonder vergunning: M. H., Mid delburg, f 1 s. 1 d.h. reeds jong op het verkeerde pad. Misdadige aanleg of slachtoffer der onderwereld Niet minder dan negen inbraken, mees terstukjes van inbrekerstechniek, zoo men daarvan mag spreken, had de 23-jarige koopman G. H. B. gepleegd en daarvoor had de Rotterdamsche rechtbank hem drie jaar gevangenisstraf opgelegd met af trek van de preventieve hechtenis. De inbraken waren zorgvuldig voorbe reid en op schier volmaakte wijze uitge voerd. De vraag rijst, hoe een 23-jarige jon-, geman, die nooit eerder veroordeeld is, hiertoe is gekomen. Verdachte stamde zoo vertelde hij gister voor het Haagsche gerechtshof uit een slecht milieu, zijn vader had reeds eenige malen gezeten, zijn moeder was weggeloo- pen. Hij zelf ontvluchtte het ouderlijk huis, geraakte in geldgebrek enkwam in aanraking met de beruchte onderwe reld-typen met een bekend Rotterdamsch morfinist aan het hoofd, die den jongen als willoos werktuig gebruikten. Hij voert dan de inbraken uit, welke zij zorgvuldig voorbereiden, de politie vindt geen spoor van de daders, tot dat de jon geman door zijn eigen medeplichtigen wordt verraden. Als hij dan terecht moet staan voor de Rotterdamsche rechtbank kan hij de namen van zijn medeplichtigen niet noemen, want wanneer hij dat doet, zal hun wraak hem op drastische wijze treffen. De hoofddader, de uitlokker, wordt wegens heling met een geringere straf veroordeeld. De jongeman krijgt drie jaar gevangenisstraf. Hij heeft alle feiten bekend, maar voor het hof verklaarde hij, dat de rechtbank hem blijkbaar als de eenige schuldige heeft gestraft. Er zijn veel meer in het complot betrokken geweest en hij hoopte in verband daarmede op een clementere straf. De procureur-generaal vond daar geen aanleiding toe. De reeks inbraken is daar voor te ernstig. Wanneer verdachte zich goed gedraagt, kan hij eventueel vóór het einde van zijn straftijd ontslagen worden. De proc.-generaal vroeg bevestiging van het vonnis van de rechtbank. van een vrouw die met „auto-bandieten" op stap ging. Het „Reist door Uw eigen land" hebben twee Rotterdamsche zware jongens wel heel verkeerd opgevat. Ze huurden ver schillende malen auto's, maakten er een ritje mee en deden de voertuigen daarna van de hand. Op die manier zagen .ze kans zoowel aan vervoermiddelen, als aan geld voor hun tocht te komen. Ter verhooging van de vreugde hadden ze twee Rotterdamsche meisjes meegeno men en zoo maakte het viertal een „tocht met onbekende bestemming" door Neder land. Die bestemming zou hun evenwel met geheel onbekend blijven, want men ïioa er wel op rekenen, dat deze tocht J*e gevangenis zou eindigen. danV^tterdamsche rechtbank heeft hen veroor°dePLirtde^daad tot gevangenisstraffen j c c p' Een der vrouwen, de 23-jarige vii wo0m.\was van het vonnis, waarbij veroordeeld ^"hVu viJf niaanden was bleek dat ze0"»"™?. mS te™cMzlttl"s \xrac I en ander ondertrouwd S ÏTZ n met ,de "auto-bandieten" op zoover \and6r' een veeman, was waaron be°ordeelen kon, iemand, Sond W? Tlel/an te merken. „Ik WaS ta'teS" Z00dat 'k "let aurfae m^miidel® was ze getrouwd met den zee zeggen au l-,schlPPersleven vaarwel zou 'den wal ?u weer thuis kwam, op Met haar 1 S1garenwinkel zou openen, nieuw en fatc^ ,z?u verdachte dan een De procureur^ Ieven beginnen, clementie met Jleneraal wilde wel eenige de veroordeeling T betrachten en vorder- van zes maanden een gevangenisstraf waardeljjk met aftr<^aarvan twee voor" hechtenis. van de preventieve De verdediger dronc geheel voorwaardelijke ^rLkle"ï °P e-en dellijke in vrijheidsteliin met onmid- de wittebroodsweken niet °Pdat Z'j 20" .1°« u brSr£TnS; RUNDVEEKEURING TE VVO LFAARTSDIJK WOLFAARTSDIJK. Maandag werd al hier de veekeuring gehouden uitgaande van de provinciale commissie ter bevordering van het opkweeken enz. van stieren en vrouwelijk fokvee; voor welke keuring vrij groote belangstelling werd betoond. Aan gevoerd waren in totaal 59 dieren. Uitslag: Stieren boven de 2 jaar: D. Zan dee, 2e prijs. Stieren beneden de 2 jaar: J. L. Goet- heer le en 2e prijs, Joh. Driedijk le prijs. Stieren beneden het jaar: J. van Damme le prijs, J. op 't Hof 2e pr., Jan Goetheer 3e prijs. Vaarzen beneden het jaar: Jacobus Re- mijnse le pr., J. v. Damme 2e pr., D. Goet heer 3e pr., D. Goetheer 4e pr., D. Goetheer 5e pr., Joh. Klompe 6e pr., J. van Damme 7e prijs. Vaarzen van 1 tot 2 jaar: Jan Goetheer le pr., J. L. Goetheer 2e pr., J. L. Goet heer 3e pr., D. Goetheer 4e pr., D. Goetheer 5e pr., D. Sandee 6e pr., P. van Leeuwen 7e pr., D. Goetheer 8e prijs. Vaarzen van 2 tot 3 jaar: J. L. Goetheer le pr., A. van Strien Jz. 2e pr., J. Sinke 3e pr., A. van Strien Jr. 4e pr., Joh. v. d. Bliek 5e pr., A. van Strien Jz. 6e prijs. Koeien 1 kalf: 1. J. van Damme met Nora 78 punten, 2. P. Blok, Ada 77% pnt., 3. J. Sinke, Jannetje 77 pnt., 4. J. van Dam me, Bertha 76% pnt., 5. P. v. Leeuwen, Nellie 76 pnt., 6. J. Remijnse, Martha 76, 7. D. P. Goetheer Imise 74% pnt. Koeien 2 kalveren: 1. D. Goetheer, Minna 80 pnt., 2. J. van Damme, Emma 79, 3. J. Katsman, Bertha 78%, 4. J. van Damme, Marie 78, 5. Jan Zandee, Nora 77, 6. P. van Leeuwen, Emma 77, 7. J. Remijnse, Bles 76, 8. D. Zandee, Elsa 75 pnt. Koeien 3 kalveren: 1. Jan Goetheer, Star re 81 pnt., 2. J. Remijnse, Santa 79, 3. J. v. d. Bliek, Bontje 78, 4. J. van Damme, Martha 77% pnt. Koeien 4 en 5 kalveren: 1. J. L. Goet heer, Elsa 83 pnt., 2. J. Sinke, Marie 82, 3. D. Goetheer, Starre 81, 4. P. v. Leeuwen, Berrie 80%, 5. J. Zandee, Floor 77, 6. J. mijnse, Welkom 76% pnt. Oudere koeien: 1. J. L. Goetheer, Nora 82 pnt., 2. D. Goetheer, Ninna 80, 3. D. Goetheer, Meta 78%, 4. D. Goetheer, Wel kom 78, 5. J. Remijnse, Wantje 77% pnt. postduiven. Wedvlucht „Tot Weerziens" te Sluis uit Breteuil 202 km. Jos. v. Balkom le en 3e; O. de Meyer 2e; C. v. d. Walle 3e en 10e; L. Dhondt 4e, 6e, 7e en 9e; A. Debaedts 5e. Prijsvlucht „Eerste de Beste" te Sehoondijke uit Arras afst. 126 km. Mabe- soone le, 4e, 7e en 15e; Risseeuw 2e, 3e, 5e, 9e en 17e; Block 6e; Moelaert 8e; J. de Jonge 10e; Dobbelaere 11e en 19e; W. de Zwart 12e; J. de Hullu 13e; J. v. Lare 14e; J. de Jonge 16e. Wedvlucht van Vilvoorde, 68 km, gehouden door de P.V. „Stormvogels" te Ierseke. le en 4e E. Everse; 2e en 19e M. Pekaar; 3e, 9e en 13e Joh. van Stee; 5e, 12e en 23e Iz. van Boven; 6e, 14e, 17e M. Bom; 7e en 10e D. van Boven; 8e Joh. van Kruiningen; 11e en 20e W. M. van Haver; 15e P. Vyck, Wemeldinge; 16e Jac. Poelman; 18e, 21e, 22e en 24e Jan Vette. Algemeene prijsvlucht Schoondijksche concours- en verzendingsbond uit Arras afst. plm. 134 km. Uitslag: R. Blomme, Biervliet le; W. Klaaysen, Breskens 2e en 42e; Dusardeyn, Groede 3, 5, 16, 18, 35, 36, 37, 38, 41, 43, en 44; De Wever, Bier vliet 4, 21; C. v. Voren, Biervliet 6; Engels, Biervliet 7, 24; De Vey, Breskens 8; Bonde- wel, Breskens 9, 10; P. Jacobs, Breskens 11; Naeye, Biervliet 12; W. Pleyte, Bres kens 13, 22, 50; P. Back, Breskens 14; Porrey, Breskens 15, 46; Mabesoone, Oost burg 17, 20, 34; M. de Visser, Breskens 19; Woittiez, Breskens 22; A. v. Gijs, Groe de 25; Joz. Pleijte, Breskens 26; A. de Jonge, Breskens 27; A. Vesprille, Bres kens 28; Bourgraaf, Breskens 29; J. Pley te, Breskens 30, 49; J. Wisse, Breskens 31, 45; J. Maas, Breskens 32; Faas Mzn., Bres kens 33; Verberkmoes, Groede 39; L. v. d. Wege, Breskens 40; J. Meijer, Breskens 47; Risseeuw, Groede 48. Goes. Ondertrouwd: P. Kik 26 j. jm. te Rucphen en C. A. Trimpe 24 j. jd. Bevallen: Th. L. Slings, geb. Voorham z., J. J. Wisse, geb. Hamelinck z. Overleden: P. A. Snoep 27 j. jm. te We meldinge. (D.Z.) Vlissingen. Van 28 April2 Mei. Ondertrouwd: M. de Ridder 21 j. en D. van Beusichem 18 j., J. Crinse 23 j. en J. J. Meijer 16 j., J. B. M. Meijer 19 j. en L. J. Hemmekam 20 j. Getrouwd: M. M. Vroegop 23 j. en L. S. van der Velden 21 j., A. Koolwijk 26 j. en J. P. Scharloo 19 j., P. J. Vroonland 23 j. en L. Brasser 19 j., A. de Bree 30 j. en N. de Ridder 25 j., L. H. de Pagter 22 j. en H. de Ruijsscher 19 j. Bevallen: M. Huiszoon, geb. Rozenberg d., W. Keersemaker, geb. Schot d., E. Jong man, geb. de Boo van Uijen z. Overleden: A. M. Duvekot 10 m., M. de Vos 68 j. vrouw van D. Koets, W. de Waardt 45 j. (V.C.) Borsele. Getrouwd: D. J. Rottier 24 j. jm. en C. P. Nieuwenhuise 23 j. jd. Ondertrouwd: M. Mulder 21 j. jm. te 's Heer-Arendskerke en M. de Vrieze 19 j. jd. Bevallen: M. J. Bruinooge, geb. de Regt, dochter. (D.Z.)' moment zou een keerpunt in haar leven beteekenen. Het gerechtshof wilde haar de kans wel geven. Na zich in raadkamer të hebben teruggetrokken wees het college onmid dellijk arrest en legde verdachte een voor waardelijke gevangenisstraf van vijf maan den op met een proeftijd van drie jaar onder streng toezicht van het Leger des Heils en beval haar onmiddellijke invrij heidsstelling. XH. Van groot-Vlissingers en de zor gen, die zij de overheid baren. Pension-perikelen en V.V.V. Zoo voor en na valt van Michiel's veste weer het een en ander te boekstaven. Vlissingen heeft groote zorgen op wo- ninggebied; er is in de stad nagenoeg geen huis te krijgen. Het schijnt, dat de aanbouw geen gelijken tred met het bevolkingsaccres heeft gehouden, waarbij evenwel niet ver geten mag worden, dat deze toename-in- versneld-tempo een incidenteel karakter ten deele vertoont doordat het hart van Vlis singen als hoedanig ik „de Schelde" ze ker noemen mag na'een periode van on gekende slapte vrij plotseling met orders overladen is. Naar luid van een mededeeling uit wel zéér betrouwbare bron moeten 4 a 5000 groot-Vlissingers hun heil buiten Vlissingen zoeken, een toestand, die, hoe dan ook, om voorziening vraagt, ook al neemt men in aanmerking, dat velen hun ner uit vrijen wil in de omgeving der stad zijn gaai^wonen. Het is nu eenmaal een feit, dat het belang (vooral het gezinsbe- lang) van elkeen, die in Vlissingen zijn werk te verrichten heeft, medebrengt in Vlissingen te wonen. Ten aanzien van den arbeiderswoning bouw bestaan bij enkele woningbouwver- eenigingen groote plannen en zoo de ge meente zich achter deze plannen stellen kan, d.w.z. de daarvoor op te nemen gel den garandeert, zullen zij stellig tot uit voering komen. Anders is het evenwel gesteld met de zgn. middenstandswoningen. Ook in dit type heerscht bepaaldelijk woningnood, met na me van huizen in de prijsklasse 30.— a 40.Wat in die klasse gebouwd wordt is meestal eigen bouw of voor den verkoop bestemd. Vlissingers houden nu eenmaal van een eigen kotje. En waar Vlissingen voor zoovelen slechts een poort is, begrijpt men, dat de aanwezigheid van geschikte, moderne, huurhuizen een stadsbelang van de eerste orde is. Men begrijpe mij goed: ik propageer niet een woningbouw ad absurdum. Wij hebben hier geen behoefte aan een huurders-ele ment, dat van de eene nieuwbouw in de wéér modernere „kruipt" om vooral de als maar moderner gemakken deelachtig te worden. En evenmin zou een ontvolking van de binnenstad voorzoover de goede hui zen betreft het stadsbelang dienen. Maar vandaag is de keus bepaald gebrekkig. Merkwaardig is in dit verband, dat le vensverzekering-maatschappijen, die, om de risico's van een drieprocentig effectenbezit zooveel mogelijk te ontgaan, althans eeni- germate op te vangen, in de groote steden, waar de woningmarkt sinds jaar en dag overvoerd is, groote huizencomplexen doen verrijzen, aan kleine zich krachtig ontwik kelende steden als b.v. Vlissingen, waar het bouwen belangrijk geringere gevaren met zich brengt, geen aandacht schenken. Zelfs arbeiderswoningbouw in plaatsen als de on ze zou door deze lichamen in ernstige over weging kunnen worden genomen. En waar blijven in dit opzicht de groote bouwers uit de groote steden? Zijn zij de jaren vergeten, dat zij heele straten, lanen en kaden in sneltrein-tempo volbouwden? Nijpend is ook het gebrek aan pension ruimte in het daarvoor meest geschikte stadsdeel: de badplaats. Een vraagstuk, dat feitelijk in een acuut stadium is getreden en dat met reden het zorgenkind van V.V.V. en haar eere-voorzitter, den burgemeester, genoemd mag worden. Vreemdelingenver keer en pensionruimte draaien in een vici- eusen cirkel rond. En het is duidelijk hoe die doorbroken moet worden. Tusschen Koudekerkscheweg en het Nol- lebosch ligt een prachtig stuk bouwterrein, een ideaal-oord voor het pensionbedrijf, vlak bij zee en bosch. Neem het kleine Zoute- lande met zijn vele kleine en groote pen sions, kleine hotels als het ware, die in aan tal nog steeds toenemen, ondanks de waar lijk niet op vreemdelingenverkeer gerichte plaatselijke politiek van staatkundig-gere formeerden en anti-revolutionnairen inslag. Het is onbegrijpelijk, dat men in Vlissin gen met zijn bad- en amusementsgelegenhe den, waarop zich toch het moderne toeris me meer en meer oriënteert, niet in die richting werkzaam is. Pensions met modern comfort missen wij hier waarlijk al te zeer. Vreemdelingenverkeer publiceerde reeds een oproep om hulp-pensions, teneinde den in het a.s. seizoen te verwachten vreemde lingenstroom te kunnen verwerken. Want afwijzing van den toerist is de beste anti- propaganda. De plaatselijke V.V.V., met een goeddeels verjongde bemanning varende, is trouwens over de heele lijn krachtig in de weer, ten einde haar ledental omhoog te stuwen. Aan een tot de burgerij en het bedrijfsleven ge- richten oproep om door toetreding het bud get te helpen verhoogen, in welk stuk of- ficieele cijfers nopens de verdeeling van wat de „vreemdelingen-industrie" het plaat selijke bedrijfsleven aan baten doet toe vloeien zijn opgenomen, ontleen ik, dat een bescheiden attractie-program voor het a.s. seizoen is ontworpen. De Vlissingsche V.V.V. is eindelijk toegetreden tot de provinciale organisatie en de kortelings gecreëerde Walcherensche Contact-Commissie uit de plaatselijke V.V.V.'s een eminent belang, naar mij bij ervaring uit andere streken van het land bekend is kan evenzeer op de medewerking van Vlissingen rekenen. Tenslotte, om een Spaansche uitdrukking te gebruiken, „de kogel is door de kerk", ik bedoel, dat het „Haventje van Meier" eindelijk overkluisd zal worden. Het boule vard-probleem is dan voor 2/3 tot een op lossing gekomen. Of de rustige wandelaar 't klinkt gek, maar ook hij geniet nog altijd grondwettige vrijheden den boule vard met zijn doorgaand verkeer zal ap- precieeren? Ondanks het toegezegde zee trottoir? Och, niet ieder zal de beslissing toejuichen, maar zij is niettemin voor de badplaats belangrijk en zeker aan haar be langen bevorderlijk. Enhet leven is nu eenmaal vol van compromissen, ie..z}j men den persoonlijken titel van dictator voert. En ook dén nog ten deele. Ja, het Vlissingsche wereldje is vol dy namiek en bruisend als zijn Westerschelde. Waarvan ik den lezer in het bovenstaande een uiteraard slechts onvolledigen indruk heb pogen te geven. M3chiel. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland ont- leenen wij het volgende: Kamer van Koophandel voor de Zeeuw- sche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen. Ribbens en Co., N.V., Zieriksee, Engel- sche kade D 570; handel in granen, 2aden enz. Overl. Dir.: J. C. A. Ribbens. Nieuwe dir.: A. J. Ribbens; Nieuwe dir.: P. A. Ribbens. Coöp. Landbouwver. „Noord Beveland", G. A., Kortgene. Aan- en verkoop van landbouwbenoodigdheden. Proc. verleend aan. J. J. de Looff. N.V. Gebr. Bischoff's Kleeding-, Manu facturen- en Tapijten Mij. (F.), Vlissingen, Walstraat 63; handel in manufacturen enz. Uitgetr. Beh.: A. J. H. Hooydonk. Nieuwe Beh.: E. C. Th. Bischoff. N.V. Handel Mij. „De Veluwe" (F.), Goes, Lange Kerkstraat 8; detailhandel in bo ter, margarine, vet, koffie, thee en ande re artikelen. Filiaal Goes, Lange Kerkstraat 8 is op geheven. A. Geensen, Middelburg, Langeviele 14, Meubelzaak. Uitgetr. E.: A. Geensen. Han delsnaam gewijzigd in: C. Geensen. Nieu we E.: C. Geensen. Opheffingen. G. L. Roelse Vlissingen, Nieuwstraat 33; timmer- metsel- en aannemersbedrijf. V.: G. L. Roelse. G o e s, 3 Mei. officieele noteering: Gew. markt, fabrieksboter 82%, boeren boter 70, 2e soort 65, afwijkende kwal. 50, kippen en eendeneieren 2.80, winkelprijs 3.80, ganseneieren 6, kl. eieren 2.40. Handelaarsnoteering: boter 60 ct., eieren 2.80, ganseneieren 6. Eierveiling V.V.Z.B. kippeneieren 2.99- 3.17, eendeneieren 2.602.80, gansen eieren 5.605.90. Veemarkt: aanvoer 61 biggen. Rotterdam, 3 Mei. Veemarkt. Totaal aanvoer 4086. Paarden 161. Veulens 3, Magere runderen 968, Vette runderen 792, Vette kalveren 56, Graskalveren 144, Nuchtere kalveren 1484, Schapen en lam meren 357; Varkens 8; Bokken en geiten 113. Vette koeien per kg le kw. 76, 2e kw. 68, 3e kw. 5256; Vette ossen per kg le kw. 70, 2e kw. 66, 3e kw. 54-58; Stieren per kg le kw. 64, 2e kw. 60, 3e kw. 54; Vette kalveren per kg le kw. 105, 2e kw. 90, 3e kw. 5565; Schapen per kg le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40; Nuchtere kalveren per kg le kw. 43, 2e kw. 38, 3e kw. 34; Slacht- paarden per kg le kw. 56, 2e kw. 46, 3e kw. 40. Schapen per stuk le kw. 28, 2e kw. 24, 3e kw. 18; Zuiglammeren per stuk le kw. 14, 2e kw. 10, 3e kw. 6; Nuchtere slachtkalve- ren per stuk le kw. 10, 2e kw. 8, 3e kw. 6; Nuchtere fokkalveren per stuk le kw. 25, 2e kw. 22, 3e kw. 18; Slachtpaarden per stuk le kw. 235, 2e kw. 190, 3e kw. 120; Werkpaarden per stuk le kw. 380, 2e kw. 330, 3e kw. 200; Hitten per stuk le kw. 250, 2e kw. 200, 3e kw. 100; Stieren per stuk le kw. 355, 2e kw. 275, 3e kw. 200; Kalfkoeien per stuk le kw. 325, 2e kw. 275, 3e kw. 200; Melkkoeien per stuk le kw. 320, 2e kw. 280, 3e kw. 200; Varekoeien per stuk le kw, 215, 2e kw. 180, 3e kw. 150; Vaarzen per stuk le kw. 230, 2e kw. 170, 3e kw. 120; Pinken per stuk le kw. 190, 2e kw. 150, 3e kw. 110; Graskalveren per stuk le kw. 130, 2e kw. 90, 3e kw. 55; Bokken en geiten per stuk le kw. 12, 2e kw. 8, 3e kw. 4. Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel matig, prijzen als gisteren, per koe 80, os 74; Stieren aanvoer iets kleiner, han del kalm, prijzen iets stijver; Vette kalve ren aanvoer iets korter, handel traag, prij zen als gisteren, prima 115; Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel slecht, prijzen onveranderd; Zuiglammeren aanvoer kleiner, handel redelijk, prijzen als vorige week; Nuchtere slacht- en fokkalv. aanvoer korter, handel levendig, prijzen iets hooger; Paarden aanvoer kleiner, han del flauw, prijzen slacht iets lager, overi gens onveranderd; Kalf- en melkkoeien aanvoer korter, handel stroef, prijzen iets lager; Varekoeien aanvoer iets minder, handel stil, prijzen moeilijk te handhaven; Vaarzen en pinken aanvoer flink, handel flauw, prijzen stabiel; Graskalveren aan voer iets ruimer, handel matig, prijzen on veranderd; Bokken en geiten aanvoer als vorge week, handel vlug, prijzen iets hoo ger. 477ste staatsloterij. Trekking van Maandag, 2 Mei. 4e Klasse, le lijst. 5000 19591 1500 5474 1000 4976 13046 17043 19390 100 3235 3272 Prijzen van 65. 3282 3303 3312 8962 8964 8980 9932 9938 9951 9977 9980 16268 19149 19168 De Heer en Mevrouw SCHELTENS—KOOPS geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon Middelburg, 2 Mei 1938. Zuidsingel 78, Tijdelijk: Ziekenhuis, Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlij den van onze geliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. HOEBé. Groede, 3 Mei 1938. Eenige kennisgeving. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde en zorgzame Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrdotmoeder, G. C. ROMIJN. C. P. ROMIJN— DE MUYNCK. Domburg: M. A. ROMIJN. H. ROMIJN— SCHOONENBOOM. Amersfoort: G. A. HAVERKORN— ROMIJN. S. HAVERKORN. Middelburg: W. F. H. KLEINEPIER ROMIJN. S. J. KLEINEPIER. S. v. d. ENDE— ROMIJN. A. v. d. ENDE. F. C. ROMIJN. L. ROMIJN. J. M. ROMIJN— v. d. VEN. G. C. A. WESTERTERP- ROMIJN. S. WESTERTERP. A. J. P. ROMIJN en Kleinkinderen. Middelburg, 3 Mei 1938. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag 6 Mei a.s. te 13 uur 30. Geen bezoek. Geen bloemen Tot onze diepe droefheid overleed heden te Bergen op Zoom, onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwd-broeder en Oom, in den ouderdom van 45 jaar. Dat zijn heengaan vrede was, lenigt onze smart. Uit aller naam, Wed. M. GEENSE— VERRIJZER. Middelburg, 2 Mei 1938. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed door een noodlottig ongeval te Rot terdam, onze innig geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroe- der, Oom en Verloofde, LEONARDUS JOHANNES Diep betreurd door ons allen. P. CORNELISSE. A. T. J. CORNELISSE— MAGNIN, Kinderen en Verloofde. Middelburg, 2 Mei 1938. Meidoornlaan 44. De gezongen uitvaartdienst zal plaats vinden om 8.30 uur in de R.K. Kerk. Begrafenis Vrijdag 6 Mei op de R.K. begraafplaats te Middelburg. Vertrek sterfhuis 12 uur. De woning voor jonge menschen! Ziet onze geëtaleerde woon- zit-slaapkamer combinatie in Old finish uitvoering. GABRIëLSE, Langeviele Middelburg. 60 modelkamers. hebben een langeren levens duur en minder reparatie kosten. Laat U vakkundig bedienen door Groot gesorteerd magazijn van Klokken, Horloges, Wekkers, kleine Klokjes. Alléénverkoop der bekende „Tellus" en „Zentra" horlo ges in prijzen vanaf 10.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3