BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. ZEELAND. Hiiler naar Rome. MIDDELBURG. GOES. WALCHEREH. ZUIDBEVELAND NOORDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANBEREN W.D. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER DINSDAG. öiiëén bij KREYMBORG BELGIE. DUITSCHLAND TSJECHOSLOVAKIJE. ITALIË. PALESTINA. VER. STATEN. LEGER EN VLOOT. Uit deze gemeente zijn reeds 7 land arbeiders naar Duitschland vertrokken, waarvan goede berichten zijn ontvangen over kost en inwoning enz. Momenteel staan nog 8 arbeiders gereed om te ver trekken. KRUININGEN. Maandagmiddag had er een aanrijding plaats op den Rijksweg te Kruiningen. Een auto komende uit de richting Bergen op Zoom, en bestuurd door zekeren v. W. uit Driewegen, wilde Wel hoek inslaan. Een Hollandsche wagen ko mende uit de richting Vlissingen werd geen voorrang verleend, met het gevolg dat de wagens tegen elkaar botsten. De inzittenden kwamen met den slVrik vrij; de wagens werden licht beschadigd. De gemeentepolitie maakte proces-verbaal op. WOLFAARTSDIJK. Maandagnamiddag land. Een "andere automobihs™v^ldë*"hem I toen de vrouw van den arbeider A. Wage- passeeren, maar week niet voldoende naar naar zich °P de bleek bevond om haar links uit. Daarbij raakte hij den auto van waschgoed op te hangen, ontstond in haar De J., die naar rechts uit week en toen I woninS een begin van brand, doordat een met een boom in botsing kwam. Zijn auto I c°cosmat die dicht bij het fornuis lag vlam werd zoo beschadigd, dat hij later door een I bad gevat. Een en ander ontwikkelde ont- UITKIJKEN. Naar wij vernemen zijn in onze stad een j paar kooplieden met overhemden, dassen e.d. op stap langs de deuren. De ervaringen, die men elders met zul ke' kooplieden wel heeft opgedaan, geeft ons aanleiding ieder aan te raden, goed uit de doppen te kijken. Men doet soms of men koopjes geeft, en later blijkt, dat men inferieur goed heeft gekocht. Aanrijding. Gisterenmiddag heeft op den Nieuwland- schen weg, dicht bij de grens der gemeen te een ongeluk plaats gehad. De Goesenaar J. A. de J., reed in een file met zijn auto in de richting Nieuw- kraanwagen moest worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Tegen den vermoedelijken be stuurder De S. uit 's-Heer-Arendskerke, werd proces-verbaal opgemaakt. De Com missaris van politie kwam per taxi een onderzoek ter plaatse instellen. OPENING EEËR VEILING. Hedenmorgen werd op officieele wijze de eierveiling van de Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland" geopend. De heer H. A. H a n k e n, voorzitter der veiling en der afdeeling eieren deelde me de, dat een combinatie is gevormd door de besturen der V.V.Z.B. en de V.P.Z., om te komen tot een krachtig samenvatten van den verkoop der eieren in Zeeland. De heer Van Asperen Vervenne, ambtenaar van den voorlichtingsdienst voor Pluimveeteelt bood de behulpzame hand en met algeheele instemming kwam men tot elkaar. Tot ze kere hoogte was het een opoffering voor de V.P.Z., doch zij is voor de groote voor- deelen gezwicht. Een commissie van ad vies werd gevormd uit leden der V.P.Z. en V.V.Z.B. De oprichting had plaats in het streek- belang en spr. zeide, dat men met den han del op goeden voet hoopte samen te wer ken. De V.V.Z.B. is steeds bereid overleg te plegen en dan zal het geheel zoowel in belang van den handel als pluimveehou ders verloopen. Spr. eindigde met zijn beste wenschen voor de veilling en verklaarde' de nieuwe afdeeling eieren geopend. De hr. VanAsperenVervenne, merk te op, dat hij met 1 helpen organiseeren van deze veiling niet meer dan zijn plicht deed als ambtenaar voor de pluimveeteelt. De veiling is eenvoudig en zonder kosten dank zij de V.V.Z.B. tot stand gekomen. Be doeling is voornamelijk het te lage prijs peil in Zeeland op te trekken. In Zeeland is de pluimveehouderij wel het hardst te- ruggeloopen en spr. is er van overtuigd, dat deze veiling in het belang van allen zal werken. Hierna werd tot het veilen der eieren over gegaan. SINT LAURENS. In de maand April zijn te Sint-Laurens geen huwelijken gesloten, niemand overleden en ook geen enkele ge boorte aangegeven. WESTKAPELLE. De Stierenkeuring wel ke morgen te Westkapelle gehouden zou worden, gaat niet door wegens het heer- schen van mond- en klauwzeer onder het veG. IERSEKE. Door het stormweer van Zon dagavond is aan verschillende kleine oes terkweekers, die met hun zeeften met pan- oesters op verschillende plaatsen staan, ernstige schade aangebracht. Zoo zijn van den heer B. drie zeeften met heel klein goed losgeslagen en gaan drijven, van an- zettend veel rook, zoodat men dacht aan een zware binnenbrand. Daar de deur ge sloten was en de omwonenden wisten dat een kindje van ruim een jaar in de voor kamer lag, sloegen de gebroeders Joh. en Jac. Eggebeen de ramen in om het kind te redden, wat hun spoedig mocht geluk ken. De brand, die beperkt bleek tot de bijkeuken, werd met emmers water ge- bluscht door de omwonenden. KAMPERLAND. Heeft eenigen tijd gele den onze hoofdstraat „de Veerweg" een zeer belangrijke verbetering ondergaan, thans zjjn het de andere wegen in onze I kom waaraan men bezig is. Het zijn thans de Kaaidijk aan de Westzijde, de bebouw de dijk naar de Veérdam, de Molenweg, Noordweg en Achterweg die onderhanden genomen worden, jflet wegdek, hetwelk be staat uit macadam, wordt over een breed te van -3 meter weggehakt en vervangen door een klinkerbestrating. Begrijpelijker wijze is deze verbetering niet onbelangrijk voor onze plaats. Het werk wordt van gemeentewege in werkverschaffing uitge voerd, wat aan vele personen weer eeni-1 gen tijd werk biedt. Thans zijn de werkzaamheden zoover I gevorderd, dat de Kaaidijk aan de West zijde en de bebouwde dijk naar de Veer- dam gereed gekomen zijn, en is men be zig de rest uit te hakken, wat wel eenige moeilijkheid oplevert voor het verkeer vooral in verband met den regen der laat ste dagen. BRESKENS. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana ga ven de beide muziekkorpsen „Uit het Volk, I voor het Volk" en „Soli Deo Gloria" een welgeslaagd concert op de muziektent. Een talrijk publiek vormde een aandachtig ge-1 hoor. Maandagavond bracht de muziek-ver- eeniging „Uit het Volk, voor het Volk", een serenade aan haar voorzitter den heer Iz. de Hullu in verband met diens 50sten verjaardag. De vice-voorzitter de heer F. Koster sprak den jubilaris toe en overhan digde hem namens de vereeniging een prachtig geschenk.. De hr. De Hullu dank te persoonlijk voor de hem gebrachte hulde. Denemarken Oblig. 1926-5 100% Amsterdam 1936-3% 101%101% Zeeuws. Hyp. B-4 100100% Cities Service Cy. P. 1958 5 40%41% A Amsterd. Bank 156154% A Pref. Jurgens A 141%141% A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 510510% A De Schelde N.B. 43%—43 C Am. Smelt Ref. 25%—26% A Born. Sum. H.M. 173—175% A Houth. Alberts 99 C Union Pac. Rr. 45%—46 C Int. Nickel Cy. 32%—33% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 8484% A Koloniale Bnk. 109110% A N.I. Hbk. 1000 128127% C Ned. H. M. 1000 158%—160 A v. Berkels Pat. 52—53 C Calvé-Delft 88%—89 A Philips Gem. B. afg. 265273-74% C Unilever 150%—152%154 C Am. Car en Foundry 1212% C Anaconda Cop. 18%19%-% C Bethlehem St. 32%33-% C Kennec Copper 22%23%-24 C U. States St. C. 30%—31-% C North Am. Cy. 11%12 A Kon. Petr. Mpij. 315%—320-21% C Contin. Oil Cy. 1818% C Phillips Petr. Comp. 22%24% C Shell Union O.C. 8%— C Tide Water Ass. Oil 9%10-% A Ned. Scheepv. U. 115%119-17% A H.V. Amsterdam 397%404%-13 A Java Cult. Mij. 129 A N.I. Suiker U. 137—135 A Deli Batavia 210%212-14 C Deli Mij. 1000 265-268-71 Unilever Markt H.V.A. Obl.Markt Tabak Suiker Schepen (Wettig Koninkl. Amerika Rubber Philips gedeponeerd.), A Senembah 248%249-47 C Baltimore Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 8%8%-8% A Southern Rlw. 5%5% A Amst. Rubb. C. 185%195%-98 A Deli-Bat. Rubb. 106%—111%-12% A Hessa Rubber 101100% A Serbadjadi S.R. 7578-79 WISSELKOERSEN. Heden Londen 8.96% Berlijn 72.25 Parijs 5.44 Brussel 30.28% New-York 1.79% Gister. 8.96 72.25 5.50% 30.37% 1.79% Hoe groot ook de toeloop van klanten bij Kreymborg is, de sorteering Waarborg- Kleedïng is altijd nog grooter. (ïng. Med.) De Spaansche burgeroorlog. TEGENSTRIJDIGE BERICHTEN. Het groote hoofdkwartier van Franco deelt mede, dat de rechtsche troepen ten Zuiden van Aliaga in de provincie Teruel, ondanks het slechte weer, den opmarsch hebben voortgezet. Een drietal dorpen werd veroverd, terwijl over een afstand van 10 km werd opgerukt. De verliezen der regee- ringstroepen zouden groot zijn. Daarentegen wordt van regeeringszijde gemeld, dat het offensief der rechtschen niet geslaagd is. Zij kwamen onder het vuur van de gecamoufleerde stellingen van het regeeringsleger. Toch slaagden zij er in de voorposten van de regeeringstroepen te be reiken. Zij werden evenwel in een tegen aanval teruggeslagen. De strijd in het Verre Oosten. DE GEVECHTEN IN ZUID-SJANTOENG EN SJANSI. Van Chineesche zijde wordt gemeld, dat herhaalde aanvallen der Japanneezen in Zuid-Sjantoeng afgeslagen zijn en dat de Chineesche linie, die Taiertsjwang bewaakt, intact is gebleven. Voorts maken de Chineezen melding van successen in Sjansi. Zij voegen hieraan toe, dat, tenzij de Japanneezen versterkt wor den, ze gedwongen zullen zijn geheel Sjansi te ontruimen. Aan den anderen kant meldt een Ja- pansch communiqué uit Peiping, dat de Ja- pansche troepen de provincie Kiangsoe zijn binnengerukt uit Zuid-Sjantoeng en de stad Hoesjan, op 25 mijl ten Noorden van den Loenghai-spoorweg, bezet hebben. Verder naar het Oosten heeft een andere afdeeling Japansche strijdkrachten zich meester ge maakt van Matausjen, op vijf mijl ten Wes- deren zijn de oestertjes gewoon tusschen de I ten van Tangtsjen. zeeften vandaan gespoeld. I Japansche troepentrein ver- De heer De Bel vond in een toegedekt ongelukt? oesterzeeft met kleine oestertjes een groo- Uit betrouwbare bron, aldus Reuter, wordt gemeld, dat tusschen Tsjoetsjau en te wolhandkrab. Hoe die daar in gekomen is is onbegrijpe-1 lijk. KAPELLE. Tengevolge van vuil werpen I in den mestput stierven drie varkens ter waarde van 50 ieder, van den landbou- wer W. M. alhier. Onder voorzitterschap van den heer C. van der Kuyl alhier, kwam de afdee ling Kapelle van de Vereeniging „Eigen Erf" in jaarvergadering bijeen in het lo kaal Obadja. Kon de vergadering vorig jaar wegens te geringe opkomst niet door gaan, thans waren van de 17 leden, 13 aanwezig. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Tollenaar en J. Veerhoek Jacz. Gekozen werden in de ontstane vacatures de heeren C. Hage en D. Sonke. Na de gebruikelijke werkzaamheden was de hoofd schotel, de algemeene klacht: slechte tij den en zware lasten. Aangedrongen werd op verlaging van renten of herschatting der plaatsjes. Of schoon deze afdeeling er wel iets gunsti ger voorstaat dan andere, welke speciaal op landbouw gebaseerd zijn, zag men toch zeer gaarne een verbetering. Door het ge- heele land wordt er aan gewerkt den mi nister te bewegen tot vermindering van druk, zoodat de hoop op betere toestanden verlevendigt. Gekomen aan het einde der bespekingen werd herdacht 't overleden bestuurslid de steeds zoo trouwe medewerker van de op richting af, wijlen de heer M. Willeboer. Besloten werd dat de secretaris van deze herdenking kennis zal geven aan de be trokken familie. KRABBENDIJKE. Maandagmiddag ston den honderden belangstellenden aan het station om den trein op te wachten waar mede H. M. de Koningin arriveerde voor haar doorreis naar Vlissingen. De school kinderen zongen haar het Wilhelmus toe, toen de trein enkele oogenblikken stilstond. Het publiek juichte haar luide toe, waarop H. M. die voor het raam in het rijtuig zat, groette. Zeer velen hadden de Koningin nog nimmer zoo goed gezien als dezen middag. Lioeliho op 29 April ook een Japansche troepentrein is opgeblazen. Het aantal slachtoffers is onbekend. Chineesche bevelhebber vermoord. Kolonel Lkwang, de leider van de Chinee sche guerillatroepen in het gebied van Sjanghai, is gisteravond in een Chineesch restaurant in de Fransche concessie, waar hij met zijn gezin en zijn vrienden den avondmaaltijd gebruikte, doodgeschoten. De dader, een Chinees, wist te ontkomen. Om kwart voor vijf gistermiddag is Hit- Ier per specialen trein uit Berlijn via Mün- chen naar Rome vertrokken. Tot degenen die hem uitgeleide deden behoorde ook Goering, die hem namens het geheele Duit sche volk een goede reis wenschte. Tiendui zenden Berlijners waren naar het Anhalter Bahnhof gekomen om hun Führer te zien vertrekken. De speciale tren stopte gisteravond te Leipzig, waar zich een enorme menigte verzameld had. Hitier verscheen voor het raam en groette de menigte, die hem luide toejuichte, daarna werd de reis voortgezet, De Italiaansche grens gepasseerd, Vanmorgen om 8 uur passeerde de trein de DuitschItaliaansche grens aan den Bren ner. Het stationnetje was versierd met lic torenbundels en haakkruisvlaggen. Op het oogenblk, dat de trein het statjjon binnenreed weerklonk het fascistenlied. 'n Speciale missie onder leiding van den her tog van Pistoia heeft namens den „koning van Italië en keizer van Abessynië" den Führer verwelkomd. Een andere missie, onder leiding van Starace, den secretaris der fascistische partij, was door Mussolini afgevaardigd. ITALIë TREEDT TOE TOT DE ZEEëNGTENCONVENTIE. Officieel wordt medegedeeld, dat de Itali aansche regeering is toegetreden tot de zeeëngtenconventie van Montreux, d.i. de overeenkomst, waarbij aan Turkije wordt toegestaan, de Bosporus en Dardanellen wederom militair te versterken. NEDERLANDER BEROOFD? Een Nederlander heeft bij de politie te Brussel aangifte gedaan van een beroo- ving waarvan hij het slachtoffer is gewor den. Hij deelde mede, dat hij naar Brussel was gekomen en zijn intrek had genomen in een hotel in het centrum der stad. Zjjn reis had ten doel een som gelds van enkele millioenen in ontvangst te nemen, welke uit Duitschland naar België zou zijn ge smokkeld. Hij deelde mede de som in ontvangst te hebben genomen en mee te hebben geno men naar zijn kamer. Toen hij het geld na telde kwamen twee mannen zijn kamer binnen en bonden hem, waarna», zij met het geld wisten te ontkomen. Nadat hij er in geslaagd was zich van zijn boeien te ontdoen begaf het slachtoffer zich naar de politie om aangifte te doen. De justitie heeft een onderzoek ingesteld om na te gaan in hoeverre het verhaal juist is. Duitsche regeeringspersonen hebben bankrekeningen in het buitenland. Het Amerikaansche tijdschrift „The In sider's World" van 7 April j.l. bevat een opzienbarende mededeeling, betrekking heb bende op de bezittingen van verschillende Duitsche regeeringspersonen. Deze gegevens zouden afkomstig zijn van dr. Schacht, en overgenomen van een door hem aangelegde lijst van fondsen en gelden, die door be doelde regeeringspersonen in het buiten land zjjn gedeponeerd. Uit deze lijst blijkt o.m., dat ook een aantal documenten door eenige nat.-soc. leiders in het buitenland ih veiligheid zijn gesteld. De eenige reden, waarom Julius Streicher, de uitgever van ,De Stürmer", zich nog steeds kan hand haven, zou moeten worden gezocht in de omstandigheid, dat hij in zijn safe in het bij kantoor van het Crédit Lyonnais te Parijs aan de Bd. des Italiens documenten heeft gedeponeerd, betrekking hebbend op het particuliere leven van Hitier, en tevens bij zonderheden bevattend omtrent de eerste jaren van de nat.-soc. partij Rudolf Hess, eens chauffeur van Hitier en thans zijn plaatsvervanger, heeft volgens de lijst van dr. Schacht een rekening bij de Rigaer Bank te Riga onder den naam van majoor Elster. Goering bezit in het buiten land twee safes voor particulier gebruik De eene wordt onder den meisjesnaam van zijn vrouw, Sonnemann, onderhouden bij de Midlandbank, bijkantoor Piccadilly, te Lon den, de andere onder den meisjesnaam van zijn eerste vrouw, bij het filiaal van de zelfde bank te Stockholm. Von Papen zou zijn rekening hebben bij de Banque de Fran ce te Parijs, Bd. Haussmann. Van Goebbels wordt tenslotte medegedeeld, dat hij een particuliere safe heeft bij Lloyds Bank, 72, Lombard Street, te Londen, onder den naam van zijn vrouw Magda Quandt-Goebbels. Zoo dekken de Duitsche staatslieden zich tegen de financieele politiek van Adolf Hit ler. bracht, dat hij vijftig maal geprotesteerd heeft bij de Duitsche autoriteiten in de af- geloopen week ten aanzien van de slechte behandeling waarvan Joodsche Amerikaan sche onderdanen het voorwerp zijn geweest. Volgens denzelfden correspondent zouden mannen te Weenen gistermorgen verschei dene honderden Joden hebben gearresteerd, onder wie zich vijf Amerikaansche burgers bevonden en twee Britsche onderdanen. Zij zouden op het Prater op stuitende wijze behandeld zijn. De gearresteerden zouden gedurende ver scheidene uren gedwongen zijn gymnastiek oefeningen te maken, tot verscheidene on der hen het bewustzijn verloren. Ook zou den zij geschopt en beleedigd zijn. FELLE CRITIEK OP Mgr. SPROLL. In de „N. Z. Kurier" sommeert de rijks stadhouder van Wurttemberg, mgr. Sproll, den r.k. bisschop van Rothenburg (Wurt temberg) de uitoefening van zijn ambt van geestelijke te staken. Op 10 April heeft mgr. Sproll niet deelgenomen aan de volks stemming. NIEUWE ORGANISATIE DER SUDETEN-DUITSCHE PARTIJ. In een interview heeft een gezaghebben de persoonlijkheid van de Sudeten-Duitsche partij verklaard, dat een nieuwe organisa tie der partij ten doel heeft alle Duitschers in Tsjechoslovakjje te dwingen tot aan sluiting bij de partij en tot gehoorzaamheid aan Henlein. Tot dat doel is een uitgebrei de organisatie geschapen, gaande van stra ten en wijken tot kringen, die overeenko men met de bestaande kiesdistricten. Volgens dezen zegsman zou het leven hun, die buiten de partij blijven, zeer be moeilijkt worden. Er wordt een hooge raad ingesteld, bestaande uit 23 leden, die in fei te „ministers" zullen zijn. Aan den top staat Henlen, wiens bevoegdheden absoluut zou den zijn. JUWEELEN TER WAARDE VAN 12 MELLIOEN FRANKEN VERDWENEN BIJ HET VLIEGONGELUK. Bij het verongelukken van het vliegtuig van de lijn TiranaRome Zaterdag j.l. zijn juweelen ter waarde van twaalf millioen franken verdwenen, welke eigendom waren van een juwelier te Parijs. De juweelen wa ren getoond aan den koning van Albanië om hier een keus uit te maken voor een geschenk aan zijn gemalin. Men vermoedt, dat de juweelen zijn vernield tijdens den brand, welke volgde op het neerstorten van het vliegtuig. TOENEMEND TERRORISME. In geheel Palestina zijn weer talrijke aanslagen op kolonies, autobussen en spoor lijnen gepleegd. In vele gevallen werden te lefoonleidingen vernield. Algemeen be schouwt men dit toenemen van het terro risme als een antwoord op de aankomst der Britsche verdeelingscommissie, die on der sterke militaire bewaking door het land reist. De bewakingstroepen zijn met pant serwagens en talrijke machinegeweren uit gerust. In verband met den dood van vijf Ara bische politiemannen, die eergisteren door terroristen gedood zijn, hebben de autori teiten een onderzoek doen instellen, op grond waarvan een tiental huizen is afge broken. EEN DUUR PARTIJTJE POKER. 30.000 pond sterling verloren. De „Daily Telegraph" meldt uit Los An gelos, dat een Britsche toerist, zekere hr, Clifton, die verleden week met poker 30,300 pond sterling heeft verloren, van de recht bank tijdelijk order heeft ontvangen de be DE GEVANGENEN IN OOSTENRIJK. Officieel wordt medegedeeld, dat op het oogenblik te Weenen 1400 personen in hechtenis worden gehouden en in het ove rige deel van Oostenrijk ongeveer 3000 per sonen. Hierbij zijn ook inbegrepen zij, die in verband met de poltieke omwenteling in I taling van twee cheques, die hij den win Kind verdronken. Gistermiddag is het anderhalf jarig doch tertje van de familie van Dalen te Made in een onbewaakt oogenblik voorover in een bij de woning gelegen „sterfput" ge raakt en verdronken. OPLICHTING. De politie van Arnhem heeft wegens op lichting een houthandelaar en twee uit voerders van bouwwerken gearresteerd. De laatstgenoemden hadden met den houthan delaar de afspraak gemaakt, dat deze pro visie zou ontvangen voor houtleveranties, welke benoodig waren voor woningbouw in een van de nieuwe buitenwijken van Arn hem. Gedurende geruimen tijd werd geen hout geleverd, doch wel provisie uitbetaald in totaal tot een bedrag van ongeveer drie duizend gulden. De politie heeft in deze zaak ingegrepen en de drie betrokkenen ge arresteerd. LIJK OPGEHAALD. Een rivierventer heeft uit de Maas on der Mook bij N ij m e g e n het lijk op gehaald van zekeren C., afkomstig uit Groesbeek bij Nijmegen en sinds eenigen tijd vertoevende te Cuyk aan de Maas. Het lijk vertoont een wonde, doch dit is ver moedelijk niet aan misdrijf toe te schrij ven. De man is zeer waarschijnlijk per ongeluk te water geraakt. Een honderdjarige. Mevr. de wed. C. Ebli-Watering, wonen de in het oude mannen- en vrouwenhuis te Amsterdam zal Maandag, 9 Mei a.s., haar honderdsten verjaardag vieren. Elf verdachten inzake diefstal van tapijten in arrest. Het uitgebreide onderzoek, ingesteld door de Amsterdamsche politie in verband met diefstallen van tapijten, gordijnen en dergelijke, gepleegd door personeel van een firma aan den N.Z. Voorburgwal brengt dagelijksch nieuwe resultaten. Thans zijn weer twee helers aangehouden, zoodat tot op heden elf personen als verdachten in deze zaak zjjn ingesloten. De teruggevonden goederen, na huiszoe king bij de verscniliende helers, stapelen zich op het bureau met den dag hooger op, zoodat het politieverblijf veel gaat lijken op een tapijtenmagazijn. De waarde van het gestolene is nog niet te schatten, doch loopt hoog in de duizen den guldens. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Tilburg: 1 doode. Gisteravond is op den Bredaschen weg te Tilburg de broeder Pius (in de wereld Wil helm Zorn) van het missiehuis „Ave Ma ria", die-per fiets een zijweg uitkwam, door een uit de richting Breda komende auto gegrepen. De ongelukkige werd door het voertuig geschept en sloeg met het hoofd door de voorruit. Hp werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij eenige uren na aankomst in het St. Elisabeth ziekenhuis aan de gevolgen overleed. Broeder Pius was 49 jaar oud en geboren te Gimmers- dorf (Did.) Wassenaar: 1 doode. Te Wassenaar is gistermiddag de motor rijder van S. uit Hillegom door een hem achteroprijdende personenauto aangereden. De man werd tegen den grond gesmakt en is met een schedelbasisfractuur naar het academisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. hechtenis genomen moesten worden. In hoe verre zij vallen onder de amnestie moet in elk geval afzonderlijk worden nagegaan. Het grootste deel van de politieke gevan- I genen is in de eerste weken na de inlijving reeds vfij gelaten. TROEPEN IN KAZERNE TE KEHL. Gistermiddag heeft een detachement ge motoriseerde Duitsche troepen met auto's en motoren met zijspan bezit genomen van] de kazerne te Kehl, aan den rechteroever van den Rijn, tegenover Straatsburg, nabij de brug tusschen Duitschland en Frankrijk. Bij deze gelegenheid was in Kehl overal de vlag geheschen. MISHANDELING VAN JODEN. De speciale correspondent van de „Eve ning Standard" meldt, dat de Amerikaan sche consul te Weenen bij het staatsdepar- tement te Washington ter kennis heeft ge- naars gegeven had, tegen te houden, Een der winnaars is Lew Brice, 'n broer van de comedienne Fanny Brice. Clifton be schuldigt Brice' en vier andere spelers er van te hebben geprobeerd het geld met knoeierij te verkrijgen. Vrijdag zullen allen voor den rechter moeten verschijnen. Clifton beweert een bedreiging te heb ben ontvangen, nadat hij zijn aanklacht had ingediend. De man is nu onder bewaking gesteld. STAATSLOTERIJ. (trekking van heden). 25.000 9126 2.000 3218 1.500 13709 1.000 14244 400 19669 200 1338 7516 17607 100 3097 8482 9984 12036 13589 14601 12159 Hr. Ms. „Sumatra" vervangt de „Hertog Hendrik". De N.R.Ct. verneemt dat de kruiser „Su matra", welke binnenkort in Indië wordt afgelost door de „Java", de taak van de „Hertog Hendrik" zal overnemen en als opleidingsschip dienst zal gaan doen. De „Hertog Hendrik" zal volgens dit blad niet worden gesloopt, maar in reserve wor den gehouden en worden opgelegd op de Marinewerf in Den Helder, evenals dit met de „Heemskerk" is geschied. Over een eventueele bestemming van de „Hertog Hendrik", die wellicht als wacht schip zou kunnen worden gebruikt, zooals dat indertijd met de „Noord-Brabant is gebeurd, is nog niets bepaald, omdat zulks hooge kosten met zich mee brengt wegens wegbreken van machines en dergelijke en het wellicht voordeeliger zou blijken, om een kazerne aan den wal te bouwen.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2