Electriciteitswetgeving. SPORT. KERK EN SCHOOL. RADIO-PROGRAMMA, hij het belang van den Polder daarbij niet inziet. Hij ziet ook veel bezwaren in het streekplan. De heer VAN WOELDEREN juichte de arbeid van de streekplancommissie ten zeerste toe en achtte het zeer te betreu ren, dat het werk niet 40 jaar eerder is begonnen. De heer JERONIMUS geeft dit toe, maar meent dat het hier geen polderbelang geldt. In tegendeel het streekplan heeft belang bij den polder en niet andersom. De VOORZITTER zeide, dat de commis sie niet gespeend is van deskundige voor lichting op poldergebied. Het voorstel werd aangenomen met 22 tegen 5 stemmen. Bij het voorstel tot afwijzing van het ver. zoek van A. Clarisse te Soeburg tot verhoo- gng van zijn schadevergoeding voor het op zijn land krijgen van bagger, zeide de heer WISSE, dat hij niet tegen het voorstel zal stemmen, maar toch acht hij de klacht niet ongegrond, want er is veel minderwaardige grond op zijn land geworpen, en het brengt veel kosten mede om het weer te vervoe ren. Spr. is verwonderd, dat er niet meer klachten gekomen zijn en vroeg in het ver volg wel rekening te willen houden met de vraag wat voor grond men kwijt wil we zen en waar die te recht komt. Begrooting' 1938. Voor de begrooting 1938 hadden geen al- gemeene beschouwingen plaats. Bij de artikelsgewijze behandeling herin nerde de VOORZITTER bij de posten van de kosten van de gemalen, aan de opmer king van den hr. WISSE in de vorige ver gadering over het groote deel van de pol- derlasten, dat aan de bemalingen weggaat. Spr. deelde mede, dat de griffier ter zake een rapport heeft opgemaakt. Daaruit blijkt dat in 1936 de gewone ontvangsten bedroe gen aan dijkgeschot rond 358.000. overige 69.100 en nadeelig saldo 8700, totaal 435.800. De uitgaven waren in ronde cijfers: kos ten algemeen beheer 21000, of per ha 1,23%; wedden technisch personeel 24.000 en 1.41; kosten gewone werken 137.000 en 8.06; kosten herstel storm schade 55.000 en 3.23%; kosten bema ling 45.600 (directe kosten 13.250, rente en aflossing schulden voor verbetering af watering 32.350) en per ha 2.68; rente en aflossing van andere schulden 123.500 en 7.27%; pensioenen en pensioensbijdra gen 13000 en 0.76%; diversen 16.500 en 0.97. Dat is totaal 435.800 en 25.63. De gebouwde eigendommen betaalden rond 50.000 of ongeveer 3 per ha, blijft per ha 22.63. Er is geheven: van 15439.93.93 ha schot- baar land 19 is 293.358.85, van 1476.29 ha vrijland 10.80 is 15.947.53 en 2.864.033 belastbare opbrengst gebouwd ad 1.70 is 48.688.56. Dit is totaal 357.994.94. De VOORZITTER meende, dat het nu wel duidelijk is dat de bemaling niet zulkeen groot deel van het dijkgeschot op slokt. Het zal wel iets verhoogen als de bemaling bij Vere ook werkt, doch daartegenover dalen de kosten van rente en aflossing weer. De heer WISSE bracht dank voor deze mededeelingen, die hem volkomen bevre digden. De heer JERONIMUS wees er op, dat zoowel onder de ontvangsten van de be grooting voor het gebouwd als op de alge- meene begrooting de geldleening tot uit voering van buitengewone werken tot het volle bedrag van 137.000 is uitgetrok ken. Het bleek, dat het een vergissing was op ieder moest de helft zijn uitgetrokken. De begrooting werd daarop z.h.s. goedge keurd. Rondvraag. De heer DINGEMANSE betoogde de wensehelijkheid het waterpeil in de voor- jaarsperiode liever iets hooger te doen zijn, komt er bijzondere waterval dan kan men het tegenwoordig toch beheerschen. De heer KOSTER vroeg wat de heer Dingemanse precies onder voorjaar ver staat. Hij heeft geen behoefte aan water gevoeld. De heer BOSSELAAR hoort ook de klacht over* te weinig water wel eens, maar wijst dan op het gemaal en zegt, dat men de stand wel op peil zal houden. De heer WISSE ziet er geen bezwaar te gen als het water eens hoog in de sloten staat, in twee dagen is het weer weg (ge roep nou, nou). Men moet ook niet verge ten, dat het zoete water in de drinkputten ook mede gaat met den waterstand. De heer OSTé kreeg van landbouwers 6) Mr. Dr. R. W. graaf van Lynden schrijft ons: Waarde lezer, de concessiegeeft het recht electriciteitswerken aan te leggen en te exploiteeren ter verkrijgbaarstelling van electrische energie voor derden, een recht, dat de bedrijven thans zonder concessie ook reeds hebben. De concessie vestigt ver der geen enkel recht doch slechts! verplich tingen. Die verplichtingen echter vindt men in het ontwerp niet tot in détails om schreven, doch slechts zeer vaag aange duid; de nadere uitwerking wordt aan de Kroon en aan den Minister van Waterstaat overgelaten. Geen wonder, dat tegen dit onderdeel van het wetsontwerp van alle zijden, zoowel in als buiten de Tweede Kamer, bezwaren zijn ingebracht! Maar er is meer! Tot dusver hadden de electriciteitsbedrijven, hetzij feitelijk, het zij krachtens provinciale vergunning, een zeker monopolie. De concessie echter zal geen monopolie vestigen, sterker nog: zij vernietigt de bestaande monopolies door het teniet doen der provinciale vergunnin gen. Dit is een groote onbillijkheid, in het bijzonder tegenover de provinciale bedrij ven, die belangrijke kapitalen in de elec- triciteitsvoorziening hebben vastgelegd in het vertrouwen, dat de rentabiliteit daar van door middel van de door de Kroon goedgekeurde provinciale verordeningen gewaarborgd zou zijn. Maar het is ook «en groote fout! Want slechts door con centratie van de voorziening van het ge ook het verzoek over te lagen waterstand te klagen. De heer MELIS deed het idee van het af dammen van een sloot aan de hand. De VOORZITTER zag in hetgeen de heer Dingemanse naar voren bracht een protest tegen hetgeen is neer gelegd in een groot adres van landbouwers die juist een nog veel lager peil zouden willen zien gehand haafd, dat kwam uit de omgeving Grijps- kerkeKoudekerkeMeliskerke. Op dit adres heeft het dag. bestuur reeds afwij zend beschikt; dus er behoeft geen angst te bestaan, dat men nog tot lager peil zal over gaan. Alle voorkomende moeilijkheden zjjn niet op te lossen. Maar toch is het voor het dag. bestuur goed de wenschen te ken nen, opdat het daarmede rekening kan hou den. De heer DINGEMANSE zeide nog dat ook de kwestie van het volle onderhoud en het delven van de sprinken door den polder steeds meer veld wint en vroeg hoe het daarmede staat. De heer jhr. BOOGAERT, vice-voorzitter zeide, dat reeds in het dag. bestuur beslo ten is het schoonhouden in het vervolg voor rekening van den polder te nemen. Het desbetreffende voorstel zal in de na jaarsvergadering aan de orde komen. De heer FRANSE vroeg wanneer het ge maal te Vere in werking zal kunnen ko men, waarop de VOORZITTER zeide als alles goed gaat met Juni. De heer KOSTER besprak de vroeger ge stelde vraag van den heer Bosselaar over een weg tusschen Grijpskerke en Aagteker- ke, die verbreed zou moeten worden, of althans voorzien van een paar wisselplaat sen. Men doet alles voor de wegen eerste klasse, en dat is goed, maar ook de tweede en derde klasse wegen mag men niet ver geten. Op een vraag van den VOORZITTER zegde de heer BOSSELAAR toe de kwestie van dezen weg, die in handen is gesteld van den ingenieur, die reeds een plan op maakte, eens nader met dezen te gaan be spreken. De heer MELIS vroeg naar de verbete ring, die thans aan den weg VereVrou wenpolder wordt aangebracht. De grond is zoo drassig. Geantwoord werd, dat er eerst keien worden gestort daarop zand en dan maca dam. Dit alles zal zich nog moeten zetten, maar gevaar is er niet. De ingenieur zal op een en ander attent worden gemaakt. De heer VERHAGE meende, dat de pach ter van de jacht onder Koudekerke, de heer De Groof, veel schade aan het helm toebrengt, wat kosten voor den polder me debrengt. Spr. vraagt of daartegen niets te doen is. De VOORZITTER zegt, dat niet alleen het helm, maar nog wel meer de landbouw producten beschadigd worden en dat er zake aan den heer De Grooff geschreven is. Hierna sluiting der vergadering. CHR. SCHOOL VOOR BUITENGEWOON L.O. TE MIDDELBURG. Rijksbijdrage toegezegd. Namens de vereeniging tot stichting en instandhouding van Christelijke Scholen voor zwakzinnige kinderen op Walcheren, te Middelburg, deelt men ons mede, dat de voorbereidende werkzaamheden 'n zeer vlot verloop hebben. Reeds verscheidene weken geleden werd de koninklijke goed keuring op de statuten verkregen en dezer dagen berichtte de miniter van onderwijs kunsten en wetenschappen, dat hij bereid is de noodige rijksbijdrage voor de te stichten school beschikbaar te stellen. Verscheidene gemeentebesturen op Wal cheren hebben reeds een bijdrage toege zegd voor de kinderen uit die gemeenten, die de school zullen bezoeken en de actie tot het werven van begunstigers had tot dusver een goed resultaat. Aan den Raad der gemeente Middelburg is de vorige maand het verzoek gericht een bijdrage te mogen ontvangen en de noodige localiteiten voor de school be schikbaar te willen stellen. Tot hoofd van de De Visser Smits- school te 's Gravenhage, de leerschool van de Chr. Kweekschool aldaar, is benoemd de heer D. Huyser, thans hoofd der Chr. school te Kruiningen. Ned. Herv. Kerk. Ds. J. H. H. van Beem te Rotterdam Vreeswijk heeft het beroep naar Amster dam aangenomen. westelijk gebied is over het algemeen de electriciteitsvoorziening van het platteland mogelijk geworden en zal 'zij op den duur mogelijk blijven. Het wetsontwerp beoogt een einde te maken aan de verordeningsbevoegdheid der Provincies op het gebied van de electri citeitsvoorziening en ook hier motiveert de Regeering met een verwijzing naar de Memorie van Toelicting van 1928. Men kan de Regeering toegeven, dat het verordeningsrecht der Provincies niet past in het systeem van het ontwerp. Des te eigenaardiger is het, dat de Regeering dat recht bij nota van wijzigingen van 25 Mei 1937 in beperkte mate, maar met name teneinde toezicht te kunnen houden op de gemeentelijke bedrijven heeft hersteld. Dit wekt te meer verwondering als men weet, dat de Memorie van Toelichting van 1928 tegen dit verordeningsrecht het bezwaar opperde, dat de provinciale besturen daar door wetgever en uitvoerder in eigen zaak worden, een bezwaar, dat ook thans weer door de Regeering en Tweede Kamer naar voren is gebracht. Maar heeft de wetgever ooit geschroomd om de Rijksmonopolies met wettelijke waar borgen te omringen? En voert de Kroon die wetten niet uit zonder dat beroep mo gelijk is? Het schijnt ons juist het voor deel van de provinciale regeling, dat zij de mogelijkheid van invoering van een be roepsinstantie opent en daardoor groote- re rechtszekerheid schept dan een regeling bij de wet kan geven. Wie uit het voorafgaande den indruk zou hebben gekregen, dat de organisatie der electriciteitsvoorziening in ons land volmaakt is, dwaalt. Er zjjn ook op dit VOETBAL, WEDSTRIJDUITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland: Feyen- oordBe Quick 31; HeraclesD.W.S. 2 1. De stand is nu: Feyenoord 6 4 2 0 166 10 Heracles 5 4 0 1 12—8 8 D. W. S4 0 3 1 2—3 3 P. S. V4 0 2 2 4—9 Be Quick 5 0 1 4 5—13 1 Prom. comp. 2e klasse. Afd. I: D. O. S.Excelsior 32. De stand is hier: DOS 3 3 0 0 104 6 DWV 3 2 0 1 9—7 4 Excelsior 4 0 0 4 412 0 Afd. II: EmmaOvermaas 31. Hier luidt de stand nu: Hermes DVS 3 2 1 0 10—6 5 Emma 3 111 54 3 Overmaas 4 1 0 3 611 2 Afd. Ill: RigterbleekQuick 01. De stand is thans: Quick 2 2 0 0 7—0 4 Rigtersbleek 3 2 0 1 62 4 PEC 3 0 0 3 1—12 0 Afd. IV: De ValkHero 20; Miranda Bleijerheide 24. Hier luidt de stand: Bleijerheide 2 2 0 0 74 4 De Valk 2 10 1 4—3 2 Miranda 2 0 11 46 1 Hero 2 0 11 24 1 Afd. V: GRC—FVC 2—2. De stand is: FVC 3 2 1 0 9—2 5 GRC 3 0 2 1 4—8 2 Hoogezand 2 0 1 1 25 1 2e klasse A: RCSGoes 34. RCS stelde wel zeer teleur dezen laat- sten competitiewedstrijd te verliezen. In- tusschen van Goes een uitstekend slot. De eindstand is: Hero 18 11 4 3 48—32 26 Middelburg 18 8 7 3 34—25 23 Breda 18 9 4 5 41—38 22 De Baronie 18 7 5 6 4032 19 Vlissingen 18 8 2 8 3938 18 RCS 18 7 3 8 4646 17 Goes 18 7 3 8 33—37 17 Zeelandia 18 4 5 9 3240 13 RBC 18 4 5 9 34—45 13 De Zeeuwen 18 E 2 11 3443 12 Prom. comp. 3e klasse GudokDe Zeeuwen 22; Eiland Boys Terneuzen 24. De stand is: De Zeeuwen 3 1 2 0 75 4 Gudok t. 3 111 6—6 3 Terneuzen 3 111 77 3 Eiland Boys 10 0 1 24 0 Bekerwedstrijden: WageningenM i d - d e 1 b u r g 3—1; AjaxHRC 2—3; Gouderak—CVV 1—5; Blauw Wit—HBS 5 4; HelmondAlliance 15; Leeuwarden —Noordster 4—0; AGOVV—Phenix 3—0; O VVODFC 12; EmmenHaarlem 11; SVV—NEC 3—1. Vriendschappelijk: MVV—Go Ahead 0-2. Internationaal: BelgiëNederland stu denten 11; Roode DuivelsSparta (Praag) 23. Eiland BoysTerneuzen 21. De tweede wedstrijd die te Vlissingen werd gespeeld voor de prom, degr. comp., namelijk die tusschen Eiland Boys en Ter neuzen stond ook weer niet op hoog peil. Terneuzen behaalde een verdiende overwin ning, hetgeen ook wel verwacht werd. Het Eiland Boys-elftal telde vele zwakke plek ken. Het meest opmerkelijke was wel het volkomen gemis aan doorzettingsvermogen van de voorhoede. Het was onbegrijpelijk dat men telkens maar weer een afwachten de houding aannam. Een eerste vereischte van een voorwaarts is toch dat hij initiatief neemt en tracht van elke kans, hoe klein ook, te profiteeren. De Eiland Boys voor- waartsen echter bleven kalm staan kijken en de schoonste kansen rolden langs het Terneuzen doel. Alleen rechtsbuiten Min- derhoud gaf goede voorzetten en loste een paar gevaarlijke harde schoten. De midden linie speelde veel verdedigend. Daardoor ontstond wel een gaping tusschen haar en de voorhoede, doch dat kon moeilijk an ders. Had de middenlinie zich naar voren gewaagd, dan waren Dobbelaere, Laurens en Kouwjjzer door de verdediging gewan deld. In de E. B. middenlinie was spil To- renvliedt prachtig op dreef. Eenkeurig gebied belangen te behartigen, waarin slechts de wetgever afdoende kan voorzien. Als eerste belang noemen wij de zoo ge- wenschte concentratie van opwekking, dis tributie en levering. Het belang van de verbruikers het is boven in het licht gesteld vordert de elimineering van den tusschenhandel tusschen producent en verbruiker op dit gebied. Had de Regee ring maatregelen voorgesteld om dit moei lijke probleem op te lossen, zoo zou zij zeker bestrijding hebben ondervonden, maar zij zou met volle recht hebben kunnen stellen, dat zij niet anders deed dan voort- werken in de historische lijn. Een tweede, niet minder groot, belang is de onderlinge samenwerking tusschen de bedrijven. De techniek schrijdt voort en de organisatie moet haar volgen. De 10.000 V. kabels werden gevolgd door 50.000 V. kabels, de 50.000 V. kabels door 100.000 V. kabels, deze weer door 250.000 V. kabels en bij elke sprong werd de af stand, waarover de electriciteit kon wor den getransporteerd, grooter. Reeds droomt men van een 250.000 V. net, dat alle cen- tralen in Nederland zal verbinden, een werk dat, afgescheiden van mogelijke (vooralsnog wellicht twijfelachtige) eco nomische voordeelen," uit een defensieoog punt van groot belang zal kunnen zijn. Kon krachtens het wetsontwerp 1928 die samenwerking worden opgelegd, de Regeering acht zich daartoe voorshands niet bij machte. Van een regeling, die par tijen niet zou bevredigen, kan geen be hoorlijke uitvoering verwacht worden, zoo luidt het motief. Van groote kracht ge tuigt dit motief wel allerminst. De Regee ring geeft hier de leiding uit handen juist speler, die goede kijk op het spel heeft. Ook linkshalf Weyermans speelde een goede partij en vooral in de eerste helft is de Ter neuzen aanval veel op hem gestrand. De backs van E. B. blonken niet uit en Keeper van Vlaanderen hebben we wel eens beter gezien. De Terneuzenploeg is nog niet te verge lijken met het elftal dat 'eenige jaren terug in de 2e klasse speelde. Terneuzen is ons niet meegevallen. Achterhoede en midden linie waren maar matig. De backs waren niet altijd even trapvast. Een doortastende voorhoede had zeker eenige doelpunten meer gemaakt dan E. B. De voorhoede telt twee goede vleugelspelers, waarvan de linksbuiten het gevaarlijkst was, terwijl het binnentrio Kouwijzer, Dobbelaere, Laurens individueel wel aardige dingen deed, maar geen hecht verband vormt. Als spelverdee- ler was Dobbelaere een mislukking, trou wens in 't geheel deed hij geen groote din gen. Wel passeerde hij nu en dan handig eenige tegenstanders, doch slechts éénmaal was een doelpunt het besluit. Neen, een grooten indruk hebben we van dit Terneu- zen-elftal niet gekregen. Het zal, naar wij gelooven, De Zeeuwen dan ook wel niet zoo moeilijk vallen haar plaatsje te handhaven. Over de doelpunten nog het volgende. Kouwijzer opende na 15 min. spelen de score, terwijl even later Maas voor E. B. gelijk makte. De thuisclub die aanvankelijk goed partij gaf zakte een kwartier voor de rust in toen Van Luijk Terneuzen een voor sprong gaf. En kort daarna vergroote Lau rens, o.i. in buitenspelpositie, den voor sprong tot 31. Tien min. na rust bracht Dobbelare den stand op 41, terwijl tegen het einde E. B. door Torenvliet den eindstand op 42 bracht. Nederland-Nederlandsch Indië gaat niet door. Naar wij vernemen zal de voetbalwed strijd tusschen Nederland en het Neder- landsch Indisch elftal, welke ontmoeting in het kader van den Olympischen dag op Zondag 26 Juni in het stadion te Amster dam zou worden gespeeld, geen doorgang vinden. Onderhandelingen met andere lan den zijn thans begonnen. De Indische lei ders .wilden eerst het resultaat van den wedstrijd te Reims tegen Hongarije af wachten alvorens een beslissing te nemen. Zoolang kan het organisatiecomité van den Olympischen dag evenwel niet wachten. Zwitserland-Portugal 21. Te Milaan is de landenwedstrijd Zwitser landPortugal gespeeld, welke ontmoeting als voorwedstrijd voor de wereldkampioen schappen gold. Door met 21 te winnen plaatsten de Zwitsers zich in het eindtour- nooi. Zij komen op 4 Juni te Parijs tegen Duitschland uit. De overwinning van Zwitserland is op vrij gelukkige wijze tot stand gekomen. Ge durende den geheelen wedstrijd waren de Portugeezen in het veld steeds iets sterker, doch zij hadden met pech te kampen. KORFBAL. Wedstrijduitslagen. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: 2e kl: Swift II—H.B.S. I 3—3; V.M.S.V. Swift III uitgesteld. 3e kl: Swift IV—Domburg 0—1; H.B.S. IIMadjoe III afgelast. De ontmoeting H.B.S. IIMadjoe II kon geen doorgang vinden, omdat H.B.S. II met slechts 8 personen, waaronder twee dames, opkwam. Swift IVDomburg 01. Een mooien wedstrijd speelden deze twaalfalftallen niet, doch men moet ook niet vergeten, dat het nog beginnelingen zijn. Voorts was het voor beiden de eerste ontmoeting in competitieverband. Voor de rust was het een gelijk opgaanden strijd. Slechts eenmaal ging de bal door den korf. Het was J. van Eijzeren die Domburg in de eerste helft de leiding gaf en naar later zou blijken daarmede de overwinning bezorgde. Na de rust ging het spel wederom gelijk op, al was Domburg nu en dan iets in de meerderheid. Gedoelpunt werd echter niet meer. Swift H—H.B.S. I 3—3. Onder ongunstige weersomstandigheden werd de ontmoeting tusschen deze twee Middelburgsche clubs gespeeld. De Swift- reserven hadden, door opschuiving van een speler en speelster naar het eerste twaalf tal hunner vereeniging, een verzwakking ondergaan. Daarentegen gaan de H.B.S.'ers steeds beter spel vertoonen, en hebben dit in den eindstand 3-3 ook wel doen blijken; een stand die de verhouding juist weergaf. op het gebied waar de belangen der elec triciteitsvoorziening ophouden gewestelijke of gemeentelijke belangen te zijn, juist op het punt, waar een taak voor de Centrale Overheid is weggelegd. Het vraagstuk van de koppeling van centralen zal wel niet zonder financieele hulp van het Rijk kunnen worden opge lost en de belangen van defensie en trac tie, waarop de Regeering wijst, wettigen die hulp. Maar deze consequentie gaat de Regeering vermoedelijk te ver; zij rept er althans met geen woord van! Een derde belang, dat regeling bij de wet vraagt, is het beroep van beschikkin gen van Gedeputeerde Staten op verzoe ken om vergunning tot electriciteitsleve- ring. Zooals wij reeds zagen, werd door sommige Provincies de Kroon als beroeps instantie ingeschakeld. Uniforme regeling is hier echter gewenscht; de wet opene beroep op de Kroon, den Raad van State gehoord. Er bestaat geen aanleiding om dit hooge College voorbij te gaan en het te vervangen door een adviseerenden Elec- triciteitsraad, zooals de Regeering dien wenscht, een college van deskundigen. Des kundigheid geeft zelden waarborg voor onpartijdigheid; waar het om monopolies gaat, gaat het om belangenkwesties en is onpartijdigheid, niet deskundigheid, eer ste eisch. De Raad van State moet reeds nu telkens advies uitbrengen in zaken, waarin zijn leden niet deskundig zijn. Indien de Regeering zich verder nog laat voorlichten door één deskundige met al gemeen erkende autoriteit, kan men in het door ons voorgestane systeem den Electriciteitsraad missen, kan men ook missen de Rijksambtenaren, technici en De eerste aanvallen van Swift dreigen reeds gevaarlijk te worden. Toch zijn er 20 min voor noodig, eer de Jonge met een ver schot Swift de leiding geeft (1—0). Hij en zjjn medespeler Sinke brengen de ver dedigers dikwijls door snelle afwisseling in moeilijkheden. Toch blijft de stand tot de rust onveranderd. Na hervatting wordt de voorsprong door mej. T. Reekers vergroot tot 20. Echter nauwelijks na wisseling- brengt mej. Mos den stand op 2—1. H.B.S. zet zijn beste beentje voor om den achter stand in te halen, terwijl Swift een weinig matheid vertoonen gaat, welke tenslotte funest worden kan. Crucq brengt met een fraai schot den stand op 3—1 voor Swift. Nogmaals wisseling. H.B.S. weet nu in korten tijd, dank zjjn hun aanvoerder Wisse den stand gelijk te maken (33) met twee zeer fraaie schoten. De laatste minuten verstrijken, doch het aanvalsvak van Swift kan geen voorsprong meer verkrijgen. Met gelijken stand kwam het einde van dezen spannenden wedstrijd, waardoor ook in deze klasse de spanning zal toenemen. Scheids rechter Leeflang leidde goed. DINSDAG, 3 MEI 1938. HILVERSUM I 1875 en 415,5 m. KRO-Uitzendingen. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest. (1.001.20 Gram.) 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Kniples. 4.00 KRO-Orkest. 4.45 Gram. 5.00 KRO-Melodisten en solist. (5.45-6.05 Gelukwenschen). 7.00 Berichten. 7.15 Causerie. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-Symphonie-Orkest. 9.00 Reportage. 9.30 Vervolg conc. 10.15 Gram. 10.30 Ber. ANP 10.40 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest. 11.0512.00 Gram. HILVERSUM H 301,5 m. AVRO-Uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg conc. 12.30 Gram. 1.00 Orkest en Gram. 2.45 Kniples. 3.45 Viool. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Aeolian-Orkest en soliste. 6.30 Causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.10 Medische wenken. 7.20 AVRO-Dans- orkest. 7.45 Toespraak mr. C. M. J. F. Goseling. 8.00 Ber. ANP. 8.30 De Bonte Dinsdagavondtrein. (9.30-10.00 Gram. 10.45 Sportrep. 11.00 Ber. ANP., hierna AVRO- Dansorkest. 11.4012.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 10.05—10.45 Repor tage. 11.05 Gram. 11.35 Actueele causerie. 12.05 Gram. 12.35 Sportrep. 12.501.20 Norris Stanley-Sextet. 3.20 Causerie. 3.35 Gram. 3.50 De Radio Romancers e.a. 4.20 Gram. 4.35 Sportrep. 4.50 Uit Boedapest: Boedapester Concertorkest en solisten. 5.20 Berichten. 5.45 Shadwick-Strijkkwartet en solist. 6.20 Yascha Krein's Zigeunerorkest. 7.00 Lit. causerie. 7.20 Filmuitz. 8.20 Ber. 8.40 Nieuws uit Amerika. 9.00 Orkest en solist. 10.05 Declamatie. 10.20 Grosvenor House-Dansorkest. 10.5011.20 Dansmuz. (gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 m. 7.55—8.05, 9.10 en 10.20 Gram. 11.35 Bailly-Orkest (Om 12.50 Zang). 2.05 Viool. 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Piano. 4.20 Derveaux-Orkest. 7.35 Manuel- trio-en solist. 8.50 Radio-iooneel. KEULEN 456 m. 5.50 Gram. 6.30 Rheini- sche Landesorkest. 11.20 Orkest. 1.30 Pop. conc. 3.20 Conc. 4.50 Sjblistenccnc. 6.30 Gram. 7.30 Cabaret. 7.50-1J.20 Gevar. conc. BRUSSEL 322 en 484 nil. 322 m.: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Kleiinorkest. 12.50— 1.20 Gram. 4.20 Salonorkest «en Gram. 5.50 Gram. 7.20 Cabaret. -8.20 Sfymphonie-or- kest en solisten. 9.3010.20 Grafm. 484 m.: 11.20 Gram. 11.50 en .42.30 Ork. 12.50—1.20 en 5.35 Gram. 7.20 C^rkest en Russisch Koor. 8.35 Orkest. 9.(^0 10.20 Gram. v DEUTSCHLANDSENDER 1571 m>: 6.30 Kinderkoor en solisten. 7.20 Orkes>t- 8-20 Politiek Dagbladoverz. 8.35 Symphoi.Vj^®"" eert (gr. opn.) 9.20 Berichten. 9.30 net, viola en piano. 10.05 Berichten, j 11.20 Gevar. conc. AGENDA. MIDDELBURG. 1 MA 2 Mei*en; Dl 3 Mei. Alg. Leden verg. Ver. Pro Jux tute Gerechtsgeb. (Hofpl.) 16.00>0(^r Dl 3 Mei. Verg. saneeringsbespreking geh. Walcheren, „De Eendr." 20 GOES. MA 2 Mei•*<c'h' Dl 3 Mei en WO 4 Mei. Tent. der vak«. voor Meisjes t.g. 20 j. best.; W\;en gaardstr. no. 3. Di 14.0017.00 h. 19.00—21.00 h.; Wo 14.00—17.00 hi ar accountants, die de Regeering in han_ stelsel noodig zal hebben, wil zij de con cessies niet een doode letter laten blijve. Een vierde belang, dat uniforme regelir.e voor het geheele land eischt, is dat van d. veiligheid, voorzoover daarin niet reedi^ is voorzien ingevolge de Arbeidswet en d>„ Veiligheidswet. Uniforme eischen voo.", deugdelijkheid van motoren, apparaten,, huishoudelijke toestellen enz., gepaard aan^ strenge keuring, worden meer en meer onontbeerlijk. Ook op dit gebied zijn de bedrijven de Regeering als weer voor ge weest: gezamenlijk hebben zij een Keu ringsdienst ingericht, die aan hooge eischen voldoet, maar die in feite een Rijksinstel ling behoorde te zijn. Als laatste belang zij het toezicht op de electriciteitsmeters genoemd. Motiveering van de noodzakelijkheid van dit toezicht is overbodig. De gegeven opsomming is niet en be oogt niet te zijn uitputtend. De Regeering zal, zoo zij haar oor te luisteren legt een vijfde Staatscommissie is daarvoor ge heel overbodig wel tot het inzicht ko men, welke onderwerpen een uniforme regeling bij de wet vorderen. Maar zij hou- de daarbij de woorden van minister Lely, welke wij boven citeerden, in het oog: zij zette niet op zij en ga niet voorbij den hoogst belangrijken arbeid, welke de Pro vincies op het gebied der electriciteitsvoor- ning hebben verricht; zij richte er haar streven op, dien arbeid zooveel mogelijk intact te laten om daaraan aan te sluiten of ook daarop voort te bouwen, voorzoo ver zal blijken, dat aan eenige voorziening vanwege het Rijk nog behoefte zal bestaan. (Slot.)

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6