SCHUDT UW LEVER WAKKER Het bezoek van H. M. de Koningin aan Vlissingen. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. SPORT. misdrijf? RECHTSZAKEN. procedure over spoorwegsubsidie. LEGER EN VLOOT. De doop van Prinses Beatrix. W. Boogaard wederom kampioen van Zeeland. INGEZONDEN STUKKEN, BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. Het was heden voor de tweede maal, binnen betrekkelijk korten tijd, dat H. M. de Koningin een bezoek aan Walcheren bracht en beide malen had dit bezoek een zelfde doel: n.l. de onthulling van monu- menten ter nagedachtenis van leden van ons Koninklijk Huis. In September j.l. was 'het te Middelburg dat H. M. de Koningin het prachtige monument van wijlen Konin gin-Moeder onthulde en bij dit officieele bezoek heeft de Zeeuwsche bevolking op ondubbelzinnige wijze uiting gegeven van haar liefde en verknochtheid aan ons Oranjehuis. Thans bijna 8 maanden later, zette H. M. wederom voet op Zeeuwschen bodem, teneinde het borstbeeld van wijlen Prins Hendrik, vervaardigd door den be kenden beeldhouwer Etienne, en aange bracht in den gevel van de zeevaartschool „De Ruyterschool" te Vlissingen, te onthul len. Om 10 voor vier hedenmiddag was het moment aangebroken, waarop onze gelief de vorstinne in de stad van De Ruyter zou arriveeren. Uren van spanning waren er aan voorafgegaan, niet alleen van hen die een taak te vervullen hadden bij deze plech tigheid, doch ook van de duizende Zeeuwen die opnieuw gretig deze gelegenheid om on ze vorstinne toe te juichen hadden aange grepen en in grooten getale naar Vlissin gen waren getogen. Reeds geruimen tijd voordat het uur van aankomst daar was, vertoonde de omgeving van het station en van de wegen waarlangs H. M. zou rijden naar de zeevaartschool, een bonte drukte. Een ieder trachtte een goed plaatsje te ver overen, zoodat een ware haag werd ge vormd. Nadat om 3.50 de gewone trein, waaraan een hofrijtuig was gekoppeld, het station binnengereden was en de passagiers den trein hadden verlaten, stapte H. M. uit en werd op het perron begroet door den Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. Quarles van Ufford, den burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woel- deren, den commissaris van politie, den heer Gasinjet. Het dochtertje van den bur gemeester bood H. M. een tuil bloemen aan. Nauwelijks kreeg het publiek de Ko ningin te zien, of het juichen begon. Vlug werd in de auto's gestapt en voorafgegaan door den commissaris van politie, vertrok H. M. naar de zeevaartschool. Een vroolijke aanblik leverde het wachtschip Hr. Ms. „Noordbrabant" op, waarvan het want ge vuld was met juichende en met de mutsen zwaaiende matrozen. Langs de geheele route wapperden de vlaggen, overal klon ken de juichkreten van de duizende Zeeu wen en H. M. werd niet moede te danken voor deze spontane hulde. Hoe meer het doel van den tocht naderde, hoe drukker het werd. Daar stonden tal van vereenigin- gen met hunne vaandels, om H. M. hulde Het borstbeeld van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik, aangebracht in den gevel der „De Ruyterschool". te brengen. In de Coosje Buske'nstraat be reikte de geestdrift haar hoogtepunt. Daar stonden de 24 buurtvereenigingen, alle met vaandels opgesteld en terwijl deze vaandels eerbiedig nijgden, trilde de lucht van de juichkreten. Op den Boulevard Bankert aangekomen, trof H. M. een fleurig schouwspel. Daar toch was een haag ge vormd van leerlingen en oud-leerlingen van de zeevaartschool, allen in uniform en voor zen van de vaandels. Tal van autoriteiten waren daar mede aanwezig. Nadat H. M. de auto had verlaten, liet Zij vele autori teiten, w.o. den voorzitter en directeur der zeevaartschool en de leden van het comité, aan Zich voorstellen, terwijl het kleindoch tertje van den voorzitter H. M. bloemen aanbood. Bij het ter perse gaan van dit nummer, zou de onthullingsplechtigheid een aanvang nemen. Wij komen daar morgen op terug. Po^ie en justitie te Hengelo hebben een l?Va, gedaan ter> huize van W. aan den Krabbenbosweg aldaar, een der betrok- kenen bij de geheime zender-zaak. Ver moed werd, dat W. zich aan een ernstig misdrijf had schuldig gemaakt. In den tuin werd een kistje gevonden, bevattende de resten van een kinderlichaampje, dat eenige jaren geleden moet zijn begraven. W. werd onmiddellijk in arrest gesteld, doch na verhoor vrijgelaten. Het onder zoek wordt voortgezet. Dr. Hulst uit Lei den heeft sectie verricht. De verboden roode tulp. De politie van het bureau Marnixstraat te Amsterdam heeft tegen iemand proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van het uniformverbod, omdat hij met een roode tulp in het knoopsgat liep. DE aanslag op mr. blaupot ten cate. De landbouwer in vrijheid gesteld. De rechtbank te Zutphen heeft de invrij heidstelling gelast van den landbouwer M te Kootwijk, die op 23 April j.l. tijdens een woordenwisseling een aanslag heeft ge- Cate °P h6t l6Ven Van mr- H" BlauPot ten Naar wij vernemen, is de toestand van den advocaat, die in het r.k. ziekenhuis te Apeldoorn verpleegd wordt, hoewel niet le vensgevaarlijk, nog steeds zeer ernstig. Vonnis van de Middelburgsche rechtbank bekrachtigd. Het Haagsche gerechtshof heeft heden ar rest gewezen in de procedure tusschen de S Heinkenszand en de N.V. Spoor wegmaatschappij Zuid-Beveland. 1921 Sfe Heinkenszand had zich in deze N V °m geurende 50 jaren aan het personenvervoIrn^oLeLtdeZe Sp°°rlti" daarvan achtte de gZ?® ?P grond geen aanleiding meer voof Szand het subsidie aanwezig, ™g derenvervoer, dat gehandhaafd bleef leen belang had. De N.V. wilde genoegen nem»? ?rfl^ermindering van het subsidie met V? doch de gemeente besloot tot algeheele stop zetting van de subsidieering. genaaH°P ,steIde de N.V. een vordering te- 10516?nk,enfzand in' tot betaling van over 1934 (n-b een deel van het subsidie welke vordert V°U? bedrag over 1935) deltag M'<i- dat over6rdehwiize h6eft thans overw°gen zouden worden <L^a!f?p de sP°°rwegen overeengekomen en daPf i 6rd' "iets WaS kenszand in dit opzicht Semeente Hein- schen dan wat de redeUikw*^meeF.1^.?n ei" gebiedt. ikheid en billijkheid D,e le luitenant van de Mil. Admi nistratie G. Bijlenga, adminfstrateur bij het 14e regiment infanterie te Bergen op Zoom is benoemd en aangesteld tot kapitein van de militaire administratie van het 14e R. I. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Aan het bureau van politie: Belasting- merk, paar dameskousen, kannen, 2 melk emmers, band van leeren jas, klein kope ren sleuteltje, damesport. met inhoud. En vervolgens bij particulieren: paar hee renhandschoenen, Petiet Bogardstraat 4; ceintuur, M. Buis Leliestraat 48; Lipssleu- tel No. 1520, C. v. d. Bonk, Wal 3; mantel versiering, Bodbjjl, Ganzegang 3; dames- port. met inhoud, P. Snoek, St. Pieter straat 27; ijzeren gewicht 2 kg, J. Hooge- steger, St Janstraat; ijzeren gewicht 1 kg, N. C. van Hoepen, Vliss. straat; ceintuur, G. Aarnoutse, Leliestraat 2; Belastingmerk, L. Verhage, Hoogelande Grijpskerke B 74; Belastingmerk, Jac. Polvliet, Spanjaard straat 43; bout met twee moeren, J. An- theunisse, Noordweg St Laurens B 161; kosteloos belastingmerk, P. de Rijke, Brak straat 29; Belastingmerk in etui; Kinder armbandje, Van de Vijver, Veersche weg 7; port. met inhoud, Mevr. Dieleman, N. Vlissingsche weg 102; sleuteltje, C. v. d. Werf, Eigenhaardstraat 26; Enveloppe inh. eenige coupons, J. Tille, Wagenaarstraat, Veere A 93; snoer koralen, Schreienberg, Zuidsingel 26; glacé handschoen, P. Lam- pert, Seisweg 6; 2 glacé en 1 astrakan hee renhandschoenen !en belastingmerk, gem. veldwachter, Biggekerke; armband, J. Ver spoor, Noordweg 118; klein sleuteltje, W. Heijl, Simpelhuisstraat 8; riem met hon denpenning, J. Gillisse, Bastion 43; para- pluie, J. HollaersVerberkt, Markt 9 of 10; mantelband, Th. Smid, Segeerstraat 16; mantelband en riem, A. van Schaik, Bel- linkstraat 24; Damesport. met inh., Wor rell, K. Burg 13; huissleutel en hand schoen, F. Burgs, Eigenhaardstraat 20; ja ponband met sluiting, Marinusse, St. Pie terstraat 18; belastingmerk, W. F. Honds- merk, Bogardstraat 18; paar kinderhand schoenen, van Leeuwen, Dam 10, 2 boorden, P. Polderman, Veersche weg 36; pakje knoopen, G. Nellen, Dam 35; Hondje, J. Hoogstraate, Abdij 9; bos sleutels, Fran- soys, KI. Vlaanderen 5; Hondenpenning No. 286, C. de Munck, Winterstraat 8; Padvin- dersfluit, ,W. Jumelet, Veersche weg 20; eenige waschdoeken, L. de Voogd, Veersche weg 20; leesboek, F. J. van Iren, Zach. Jan- senstraat 19; cape, H. Hofman, Seisdam 36; handschoen, Versluis, Langeviele 63; Jon gensjasje, C. Jacobse, Spanjaardstraat 15; Angora poes, G. Damman KI. Vlaanderen 48; Insigne Midd. Voetbalvereeniging, C. Hamelink, Bureau van politie. 3 h- i Naar wij vernemen zal de leiding van den doopdienst van Prinses Beatrix op 12 Mei a.s. worden toevertrouwd aan ds. Blaauwen- draad, Ned. Hervormd predikant, te Baarn, in samenwerking met ds. W. L. Weiter, oud-hofprediker, te 's Gravenhage, een en ander in overleg met en met volle mede werking van den tegenwoordigen hofpre diker, prof. dr. H. Th, Obbink, te Utrecht. Zooals bekend mag worden veronder steld, heeft ds. Weiter indertijd Prinses Ju liana bevestigd als lidmaat der Ned. Her vormde kerk, terwijl dezelfde predikant met prof. Obbink in Januari van het vorig jaar het huwelijk van het prinselijk paar heeft voltrokken. Ds. Blaauwendraad is thans uitgenoodigd den doopdienst, te leiden, in verband met de omstandigheid, dat het prinselijk paar te Baarn woont en dus tot de kerkelijke gemeente van Baarn behoort. Ds. Blaau wendraad stond van 1928'32 te Vlissingen. Behalve de beide grootmoeders zullen als peten bij de doopplechtigheid o.m. aanwezig zijn: H.K.H. Prinses Alice van Groot-Bri- tannie, Z.H. Hertog Adolf Friedrich von Mecklenburg, H.D.H. Vorstin van Erbach- Schönberg en Gravin Kotzebue. STAATSLOTERIJ. (Trekking van heden). 5000: 19591 1500: 5474 1000: 4796 13046 17043 19390 400: 2521 8264 15598 21453 200: 6587 14109 100: 1856 3235 3272 4581 10237 11897 17610 aan een moderner verkeersmiddel, de auto bus, dat dezelfde verbindingen regelmatig onderhoudt. Ook in de oorspronkelijke be langen van Heinkenszand is derhalve wijzi ging ingetreden, zoodat zij door het stopzet ten van het personenvervoer op den spoor weg niet noemenswaard worden geschaad, terwijl de spoorwegmaatschappij niet geacht kan worden in de uitvoering der overeen komst te zijn te kort geschoten. Op deze gronden heeft het hof het von nis van de Middelburgsche rechtbank be krachtigd. VOETBAL. Wedstrijduitslagen Z.V.B. Zaterdagcomp. Walcheren: RCV 2Vlissingen 04. Vlissingen is kampioen. Bekerwedstrijden: Hontenisse IBres- kens I 34; KriuningenGoes 2 15; BKV V 2Breskens 2 04. le kl. B: Corn. Boys 2Hulst 2 23; RiaTerneuzen 3 43. le kl. C: Oostburg 2Biervliet 2 18; Schoondijke 2Groede 23. 2e kl. A. CortgeneZeelandia 4 193; Goes 4Kapelle 01. 2e kl. B: Corn. Boys 3Hulst 3 44; Rit 2Terneuzen 4 35; Sluiskil 2SVO 2 6—0. 3e kl. A: Zeelandia 5Walcheren 2 0-1. R.C.S.—GOES 3—4. R.C.S. trad volledig in het veld, tegen Goes, dat invallers telde voor Ploegaert en A. van Hese. De invallers, Peels en M. de Pan, hebben hun plaatsen echter goed be zet en evenals het geheele Goes-elftal een behoorlijken wedstrijd gespeeld. Ook R.C.S. gaf vaak aantrekkelijk spel te zien, en had zelfs korte perioden van meerderheid, doch over het geheel vlotte het bij Goes beter en was de zege zeker verdiend. De voor hoede van Goes was doortastender en voor al haar verdediging stelde zich beter op. Bij de thuisclub moest het hoofdzakelijk van Gillisen komen en de vleugelspelers waren bepaald zwak. Bij Goes was de ge heele voorhoede bewegelijker. Wel hadden de R.C.S.-voorwaartsen enkele malen pech, doch bij Goes was dit zeker niet minder het geval. Na een kwartier opende Leynse de score voor Goes (01). Tien min. later kwam R.C.S. goedkoop aan den gelijkma ker toen v. d. Sluis den bal in eigen doel sloeg. O.i. had dit doelpunt ongeldig ver klaard moeten worden, daar de Goes-kee per aangevallen werd, en nogal stevig vóór hij den bal kon bereiken. R.C.S. nam zelfs met een rollertje de leiding toen de Goeskeeper wat ver uitliep en Akkerman in den modder bleef steken. Voor rust maakte Goes gelijk, doch de scheidsrechter had voor strafschop gefloten. Lockefeir nam deze zuiver (22). Na rust, met wind mee, had Goes geregeld het beste van het spel. Zelfs al moest Sinke uitvallen en door Van Elsacker (vervangen worden, terwijl ook Schrijver liep te hinken. Leynse maak te er 23 en ook 24 van, na goed spel van Van Elsacker en De Pan. Tenslotte, nadat het nog lang voor het R.C.S. doel gespannen had, verkleinde Gillissen, met een goed schot, den achterstand tot 34. WAGENINGEN—MIDDELBURG 3—1. In de vierde ronde voor den K.N.V.B.- beker speelde Middelburg gisteren een uitwedstrijd tegen Wageningen, de Ooste lijke eerste klasser. De belangstelling voor dezen wedstrijd was matig. Wageningen was geheel volledig, Middelburg zondei Verhulst. Middelburg verscheen in de volgende op stelling: d. Moens; a. Hertogs en Dirkse; m.: Neufeglise, Ploegaert en Jongepier, v.: Merk, Koster, Carol, Kampman en Groe- newoud. Wageningen heeft de overwin ning volkomen verdiend, omdat de ploeg in techniek en tactiek, beter was. Zij heeft echter hard voor de punten moeten wer ken, eensdeels doordat Middelburg een geestdrift ten toon spreidde, welke Wagenin gen herhaaldelijk in moeilijkheden bracht en voorts omdat Middelburg het geluk niet aan haar zijde had. Bij Wageningen was het juist tegenovergesteld: zij kwam op gelukkige wijze aan de doelpunten. Een handicap voor Middelburg was dat Wageningen in de groen-witte kleuren speelde. Het duurde zoodoende geruimen tijd eer Middelburg hierop ingesteld was. Middelburg begon niet onverdienstelijk. Zij nam direct het initiatief tot den aan val, doch geleidelijk kwam Wageningen met mooie open aanvallen op het M'burg- doel af waarvan na ongeveer een kwar tier spelen, de rechtsbinnen Zittersteijn dan ook doelpuntte (10). Middelburg ant woordde direct met een mooien aanval en kreeg een vrijen trap te nemen. Deze werd door Neufeglise goed genomen en door Carol ineens op doel geschoten. Kee per v. Eist kon niet anders dan den bal corner slaan. Na eenigen tijd volgde een aanval van Wageningen nu door den zeer snellen links<- buiten Holleman geleid. Moens stopte het zeer harde schot, doch hij kwam te vallen. Wageningen kwam zoodoende gemakkelijk aan een voorsprong van 20. Het spel na rust was nog maar juist aangevangen en weer was het de links buiten Holleman die den bal tot de ho4k- vlag meenam en mooi voor doel plaatste. Neufeglise, die wegens een blessure nier tijdig kon ingrijpen, kon den bal niet -goed wegwerken. Een speler van Wagerrtngen kreeg het leder in zijn bezit en kon weer gemakkelijk er 30 van maken. Middelburg ging nu direct tot den aan van over en na een tiental minuten maak te Kampman voor Middelburg het vér- diende tegenpunt (3-1). Het klopte nu di rect beter bij Middelburg en de groen-witten drongen Wageningen geheel op eigen veld terug. Middelburg werd sterker, doch niets lukte meer om den achterstand in te ha len. Met een verdiende Overwinning voor Wageningen kwam het einde. Het resultaat is voor Middelburg eervol te noemen gezien het feit dat Wageningen in de competitie blijk heeft gegeven, op eigen veld de sterkste ploeg te kunnen slaan. Wageningen heeft bij Middelburg een aangenamen indruk achter gelaten. DAMMEN. Zaterdagmiddag speelden in „De Beurs" te Goes de Zeeuwsche dammers W. Boo gaard (Middelburg), kampioen 1937 en A. Kotvis Jr. (Zuidzande) een wedstrijd voor het kampioenschap van Zeeland. Deze ont moeting werd door W. Boogaard gewon nen^ Door dezen uitslagheeft de heer Boogaard wederom beslag gelegd op den Zeeuwschen damtitel, daar de nog te spe len partij KotvisStrooband van geen in vloed meer is. De heer Boogaard heeft twee. partijen gewonnen (tegen Kotvis en Strooband) één remise gespeeld (tegen Kotvis) en één ver loren (van Strooband). ATHLETIEK BOSCHLOOP VAN E.M.M. TE DOMBURG. De Middelburgsche athletiekvereeniging E.M.M. organiseerde Zaterdagmiddag voor de vierde maal de jaarlijksche boschloop te Domburg. Er was niet zooveel belangstel ling als de vorige keeren, wat wel voorna melijk aan het gure weer zal hebben gele gen. Bij de junioren, die ongeveer 1400 m moesten afleggen, verschenen in totaal 9 loopers aan den start. Daaronder waren vijf loopers van de V.V. Middelburg. Frisch bloed is altijd te waardeeren en hier wel te meer omdat een voetbalvereeniging nu blijk gaf ook de athletiekbeoefening voor haar jeugdige leden nuttig te achten. En dit is het ook. Het was overigens jammer dat DeBuek niet aan den start verscheen, want deze is toch nog altijd de ernstigste concurrent voor Dobbelaere. Laatstgenoem de ging nu onbedreigd door de finish, op ongeveer 40 m gevolgd door Barentsen. Nummer 3 en de overige deelnemers lagen ver achter. Juniores: 1. G. Dobbelaere (Mara thon) 4 min 544/g sec; 2. K. Barentsen (E.M.M.) 5 min S; 3. D. Slooves (Mar.) 5 min 15i/i0 s.; 4. F. Kolijn (A.V. '35) 5 m. 251/5 sec; 5. J. K. v. d. Voorde (V.V. Mid delburg) 5 min 28 c; 6. A. Jongepier (V.V. Middelburg)7. Pluymers (V.V. Middel burg); 8. P. J. Bliek (V.V. Middelburg); 9. L. B. Back (V.V. Middelburg). Senioren. De senioren moesten van het Groentje, door de bosschen van Hoogduin weer terug naar de startplaats, een afstand van on geveer 3400 m loopen. In deze klasse ver schenen 13 loopers, waaronder twee van de v.v. Domburg, aan den start. Het is bij der gelijke loopen altijd jammer dat men ze niet volgen kan. Men ziet slechts het vertrek en de aankomst. Niettemin heeft ook deze loop wel weer bewezen dat Dronkers mo menteel de beste Zeeuwsche looper is. Het gemak waarmede hij dezen loop ten einde bracht en de groote voorsprong, zeker wel meer dan 100 m, waarop hij voor no. 2 over de eindstreep ging, duiden er op dat er fei telijk weinig of geen strijd om de eerste plaats is geweest. Opmerkelijk is het goede resultaat van Van Opdorp, die zich nog voor Enkelaar wist te klasseeren. Enkelaar heeft doen zien, dat hij weer danig gaat meetellen. Na het goede resultaat bij den Vlissingschen Singelloop is hij ook thans op een uitstekende plaats geëindigd. Kambier is niet meegevallen. Hij bezette de vijfde plaats, nog achter Van Poelje. Ook van v. d. Feltz, die als laatste aankwam, had den we meer verwacht. Van de Domburgers heeft ook nu weer Jac. Vreeke zich kranig gehouden. Een zesde plaats is een prachtig resultaat voor den Domburger. Dronkers verbeterde het record van dezen loop ten name van Lacor staande met 1/5 sec. Senioren: 1. P. Dronkers (Marathon) 11 min 383/5 sec; 2. K. van Opdorp (E.M.M.) 11 min 59% sec; 3. H. Enkelaar (E.M.M.) 12 min 6% sec; 4. D. van Poelje (Mar.) 12 min 121/5 sec; 5. A. Kambier (E.M.M.); 6. Jac. Vreeke (Domburg)7. T. van Opber gen (Mar.); 8. P. Lipjes (Mar.); 9. A. Bijs- terveld (A.V. '35); 10. A. Scheijbeler (A.V. '35); 11. Jo Vreeke (Domburg); 12. G. v. d.Feltz (E.M.M.). Na afloop had in café Moggree de prijs uitreiking plaats. Voordat de voorzitter van E.M.M., de heer R. van Roo, daartoe over ging, werd op zijn verzoek een oogenblik stilte in acht genomen ter herdenking van wijlen burgemeester Van Voorthuijsen,die vorige malen zijn medewerking altijd aan de boschloopen verleende. Na de prijsuitreiking door den heer Van Roo, heeft burgemeester mr. F. L. S. F. van Tuyll van Serooskerke, die ook het startschot had gelost, den E.M.M.-prijs voor den Domburger beschikbaar gesteld, uitge reikt. Tenslotte heeft de heer K. de Vries nog een propagandawoord gesproken en de hoop uitgesproken dat ook te Domburg nog eens een athletiekvereeniging zal worden gesticht. Tenslotte zij nog gemeld, dat de organi satie weer in orde was. Het mededeelen van den uitslag na afloop was zeer juist. En het bleek ook dat men het waardeerde. ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD VAN RAGNHLLD 14 VEGER. Op 500 m borstcrawl. Tijdens wedstrijden te Kopenhagen is de Deensche zwemster Ragnhild Hveger op de 500 m borstcrawl er in geslaagd haar eigen wereldrecord met niet minder dan 6,6 sec. te verbeteren en te brengen op 6 min. 39.1 sec. Het oude record had zij op 14 Juni 1936 te Kopenhagen gevestigd, toen zij Willy den ouden op dezen afstand als we reldrecordhoudster onttroonde. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN én U zult 'b morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opge blazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is ver giftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75 (Ingez. Med.) CENTRAAL GENOOTSCHAP VOOR UITZENDING VAN KINDEREN. Morgen, Dinsdag wordt zooals elk jaar, de bloempjesdag gehouden van het Centraal Genootschap afd. Goes. 26 Kinderen met 1297 verpleegdagen kon den we in 1937 uitzenden, dank zfj de bij zondere inkomsten, die we in dat jaar ont vingen. Die extra-baten zullen in 1938 ont breken en toch zouden wij graag onze uit zending op hetzelfde peil houden. Daarom hopen wij, dat de opbrengst van onze bloempjesdag heel goed zal zijn. Ons werk is zoo noodzakelijk, er zijn zoo veel kleinen, die thuis de juiste verzorging en vooral de allernoodzakelijkste voeding niet krijgen. Onze uitzendingen zijn voor die kinderen de kurk waarop zij een tijd kunnen drijven. Helpt allen daarom mee. Gij, die zelf kin deren hebt, wien gij alles kunt geven wat zij noodig hebben, gij zult geen oogenblik aar zelen Uw steentjes bij te dragen. Gij, die geen kinderen hebt, gij zult deze gelegen heid met beide handen aangrijpen om ook iets te doen voor onze kleine bleekneusjes. Het is bekend, dat kinderen van alle ge zindten op doktersadvies worden uitgezon den. Welnu helpt dan allen, elk dubbeltje telt mee! De Voorz. van het Centr. Gen. De Roo. Middelburg. Overleden: F. den Herder wedn. v. C. Noussen 80 j. Getrouwd: C. P. Smolders 26 j. en B. C. de Caluwé 27 j., A. J. G. C. C. Mes 41 j. en J. M. A. Solbach 42 j. Oostkapelle. Van 23—30 April. Ondertrouwd: L. Riemens jm. 25 j. en N. Minderhoud jd. 22 j., A. Hoefkens jm. 25 j. en J. Vlieger jd. 21 j. te Vrouwenpolder, A. de Kam jm. 28 j. en A. L. Willemse jd. 25 j. Kattendijke. Over de maand April. Getrouwd: Adr. van der Hooft jm. 27 j. wonende te Vere en J. J. Sonke jd. 26 j. wonende te Kattendijke, Adr. Korshuize jm. 27 j. wonende te Wissenkerke en A. K. Zweedijk jd. 17 j. wonende te Kattendijke. Bevallen: J. W. Wisse, geb. Klap d., M. J. Feleus, geb. Meijer d. Goes, 29 Apr. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten. Spinazie 28, Snijsla 2, Witlof 9—15, Stoofsla 5—7, Bonte aard appelen 6.306.70, Blauwe idem 5.906.50, Lamsooren 8, per 100 kg, Bloemkool 10 17, idem He en Ille 2—9, Kropsla 2.10 4.50, Komkommers 10, per 100 stuks, wor telen 1013, Radijs 1.202.20, Rammenas 3.904.10, Rabarber 27, Selderij 0.80 2.20, Peterselie 1.80, Sjalotten 5, per 100 b. Bloemen: Tulpen 68, Narcissen 2.60 5.20, per 100 bos, Violen 0.600.70, Made liefjes 0.60, per 100 stuks, Begonia's 10 per 100 pot. Rotterdam, Aardappelmarkt 2 Mei. Aardappelen: Brielsche eigenheimers f 3.30 f 3.75; Zeeuwsche eigenheimers f 3. f 3.25; Zeeuwsche bonte f 5.25f 5.60; Zeeuwsche blauwe f 5.25f 5.60; Eigen heimers Blauwe f 5.25f 5.60; Oude La- vals f 2.60—f 3.—; Bintjes f 2.80—f 3.20; Bevelanders f 3.50—f 3.80; Red. Star f 3.80 f 4.20; Industrie f 2.50f 3.Malta's (winter) 14 ct.15 ct.; met flinken aan voer en vlotte handel. Vlas-aanvoer: 8140 kg. blauw, schoon f 60.f 70.—; 10400 kg. Hollandsch Geel f 60.f 70.1900 kg. Dauwroot f 50. f 60.alles per kg. Handel zeer kalm. Prijzen zwak. Matige handel alles verkocht. Rotterdam, Veemarkt, 2 Mei 1938. Aanvoer: Totaal 1714;' Vette runderen 577; Vette kalveren 221; Nuchtere kalve ren 11; Schapen en lammeren 179; Var kens 725; Bokken en geiten 1. Vette koeien, le kw. 76, 2e kw. 68, 3e kw. 52 tot 56; Vette ossen: le kw. 70, 2e kw. 66, 3e kw. 54 tot 58; Vette kalveren: le kw. 105, 2e kw. 90, 3e kw. 55 tot 65; Varkens: (levend gewicht) le kw. 52, 2e kw. 51, 3e kw. 50; Schapen: le kw. 50, 2e kw. 45, 3e kw. 40; alles per kg. Schapen: le kw. 28, 2e kw. 24, 3e kw. 18. Zuiglammerenle kw. 15, 2e kw. 12, 3e kw. 6; alles per stuk. Aanvoer vette koeien en ossen, korter, handel matig, prijzen als vorige week Maan dag, prima koe 80, os 14. Aanvoer vette kalveren iets kleiner, handel lui, prijzen le en 2e kw. als vorige week Dinsdag, 3e kw. iets lager, pr. 1.10. Aanvoer schapen en lammeren korter, handel traag, prijzen onveranderd. Aanvoer varkens ruimer, han del stroef, prijzen lager. Aanvoer zuiglam- meren klein, handel redelijk, prijzen iets hooger dan vorige week Maandag. Fijne zaden: heden geen noteering. Amsterdamsche aardappelprijzen. Amsterdam, 2 Mei. Zeeuwsche bonte en blauwe 55.50, idem Bevelanders 4.254.50, idem redstar 4.254.75, idem industrie 2.803, idem poters 3.50-3.75, IJpolder Bevelanders 3.504, idem red- star 3.754, Friesche bintjes 2.80— 3.20, idem redstar 55.50, idem industrie 2.803, Limburgsche industrie 2.40 2.60, Duinzandaardappelen 5.756, Anna Paulowna zandaardappelen 5.50, Drent- sche zandaardappelen 2.803, alles per hl. Malta 14% ct. per kg. Totaal aanvoer 366.000 kg. I

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3