P föwtrittciule $cexmr0cb>e MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT BINNENLAND. ZEELAND. H. M. de Koningin naar Vlissingen. dag3rdieTetm^a°f 4'™ handelS" MIDDELBURG. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND Een juist gekozen naam. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureauxte MIDDELBURGSt. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes18 ct. NUMMER 102. TWEE BLADEN. MAANDAG 2 MEI 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. f-T, H. M. de Koningin is hedenochtend om 10.40 uur per auto van het paleis Het Loo naar-. Arnhem vertrokken. Vandaar heeft H. M. de reis per trein voortgezet naar Vlissingen, waar H. M. hedenmiddag tegen woordig zou zijn bp de onthulling van het borstbeeld van wijlen Z. K. H. Prins Hen- ■drik. DE DOOPPLECHTIGHEID VAN PRINSES BEATRIX. Het militaire eerbetoon. Aan het militair eerbetoon langs den te volgen weg bij de doopplechtigheid van H. K. H. Prinses Beatrix op 12 Mei zal worden deelgenomen door een detachement van het korps rijdende artillerie, de 2e bataljons van de regimenten grenadiers, jagers, de 2e ba taljons van het 3e, het 5e, het 10e, het 16e, het 21e en het 22e regiment infanterie, het 2e bataljon van het regiment wielrijders, een detachement van het 6e regiment veld artillerie, een detachement van de lucht- vaartafdeeling, een detachement van het 3e halfregiment huzaren, de koloniale reserve ■en een bataljon van de koninklijke marine. Voorts zullen bij het paleis Noordeinde een eerewacht van grenadiers en jagers, en de koninklijke militaire kapel worden opge steld. Bij de kerk zal de eerewacht worden gevormd door secties van de koninklijke marine, terwijl hierbij tevens de marine kapel wordt opgesteld. Tenslotte zal de muziek van het 6e regi ment infanterie bij het standbeeld op het Buitenhof worden geplaatst. De troepen langs de route moeten om kwart over tien haar plaatsen hebben ingenomen en de bei de eerewachten om kwart voor elf, MONUMENT TER GEDACHTENIS VAN PRINSES BEATRIX'S GEBOORTE. In de gemeente Wassenaar is in het be gin van dit jaar een monument gebouwd, ter gedachtenis van de geboorte van Prin ses Beatrix, dat Zaterdagmiddag door den kamerheer van H. M. de Koningin, Ph. J. graaf van Zuylen van Nijevelt, plechtig is onthuld. Spr. noemde het gedenkteeken een symbool van de verknochtheid van de Was- senaarsche bevolking aan het Huis van Oranje en trok, terwijl het „Wilhelmus" gespeeld werd, het doek ter zijde, dat tot nu toe het monument voor het oog ver hulde. Onmiddellijk daarop legden de schoolkinderen tuilen voorjaarsbloemen aan den voet van het gedenkteeken neer, waar na de voorzitter van het comité het volle bouwwerk aan de burgerij aanbood, na mens welke het door den burgemeester in dank werd aanvaard. BAARN EN SOEST HULDIGDEN DE JARIGE PRINSES. Zaterdagmorgen heeft de Baarnsche en Soester bevolking Prinses Juliana ter gele genheid van haar verjaardag een bloemen hulde gebracht. Het was een stoet van dui zenden menschen uit de wijde omgeving, alle bouquetten in de hand dragende. De Baarnsche stoet marcheerde eerst den paleistuin binnen. De koninklijke familie had zich voor een der ramen opgesteld van de kamer, naast den hoofdingang van de prinselijke woonvertrekken gelegen. In het midden was Prinses Juliana gezeten, ge kleed in een licht groene japon, met Prin ses Beatrix op haar arm. Achter haar stond Prins Bernhard, gekleed in donker colbert, terwijl rechts van de Prinses de Koningin gezeten was en links van haar de Prinses van Erbach. Toen een groep ouden van da gen, die in een autobus waren meegeko men, bloemen deponeerde hield Prinses Ju liana haar dochter nog eens extra in de hoogte, opdat de oude menschen de kleine vooral goed zouden kunnen zien. Daarna trokken bonte rijen van men schen voorbij, steeds juichende en groeten de naar de koninklijke familie. PAASCHCOLLECTE BIO-V ACANTEEOORD De Paasehcollecte, die in bijna alle Ne- derlandsche bioscopen is gehouden, ten ba te van het ,,Bio-vacantieoord", de stichting van het Nederlandsche film- en bioscoopbe drijf, heeft evenals het vorige jaar een be drag van circa 27.000 opgebracht. LUCHTVERBINDING NEDERL. EVDIë—AUSTRALIë. Op 3 Juli zal een nieuwe luchtlijn van de K.N.I.L.M. van Batavia naar Sydney ge opend worden. Dit traject zal tweemaal per week worden gevlogen. Hierdoor zal het Nederlandsche luchtnet worden vergroot m° nieuwe 4in> die een lengte heeft van 6609 km. De K.N.I.L.M vliegtuigen zullen aansluiting geven op de K.L.M. vlieg tuigen van den Amsterdam-Batavia-dienst. GODSLASTERING. Tegen den redacteur van „De Vrijden ker J. Hoving, is opnieuw proces-verbaal opgemaakt wegens godslastering Dit naar aanleiding van een artikel „puer Nobis Nascitur" in het nummer van 1 Januari 1933, dat vertaald was uit „La libre pen- sée" en onderteekend door Bonsels. Don derdag 5 Mei a.s. zal Hoving te Haarlem uioeten terechtstaan. BEWIJS VAN HANDELSKENNIS VOLGENS DE VESTIGINGSWET. Einddiploma 3- en 4-jarige han- Tnt a de'sdagschool als zoodanig geldig. einddiploma616 hadden bezitters van het den verwerven r^ht "Sdipl0ma wU" boekhouden handrf^ ,°P vnJstelling voor handelscorespondentie? 6n' Ned" taal en va„taïïaïïsfsrs: en 4-jarigen cursus aangewezen als era der diplomas die erkend kunnen worden Ids be w«s van handelskennis ingevolge het vesti- Vlissingsche matrozen gaan 12 Mei naar Den Haag. Aan het militaire eerbetoon te Den Haag op 12 Mèi a.s. den dag van de doopplechtig heid van H.K.H. Prinses Beatrix, zal een compagnie matrozen uit Vlissingen deelne men, welke onder commando zal staan van luitenant ter zee le klasse W. H. van Za delhof! Het geheele marinecontingent zal onder commando staan van den kapitein-luite nant ter zee C. Hellingman. (VI. Crt.) GASMASKERS. Zaterdagmiddag liep door Middelburg rustig wandelend een groep burgers, waar bij een tweetal leden van het politiekorps allen met een gasmasker op, begeleid door den kapitein De Feijter. Het betrof hier deelnemers aan een cursus, welke is ingesteld met 't doel ver schillende personen op te leiden tot instruc teurs van de burgerbevolking inzake het gebruik van gasmaskers. Deze cursus wordt gegeven door kapi tein De Feijter, gedurende enkele Za terdagmiddagen. Verschillende personen uit Middelburg, zoowel van de politie als burgers die een functie hebben bij den luchtbeschermingsdienst, uit Soeburg en Domburg nemen er aan deel. De wandeling door de stad had een tweeledig doel. In de eerste plaats om de cursisten te oefenen in heil dragen van een gasmasker en in de tweede plaats om de bevolking te doen zien, dater ten deze ook hard gewerkt wordt. Molenwater eerst speelterrein dan oefenterrein voor motorrijtuigen. Het aantal adspirant motorrijders en autobestuurders, dat het Molenwater ge bruikt als oefenterrein neemt hand over hand toe. Dit is niet alleen hinderlijk voor de om wonenden o.a. door het herhaaldelijk met helsch lawaai aanzetten van de motoren maar veel erger is het gevaar voor op het terrein spelende kinderen, vooral omdat men hier met leerling-bestuurders te doen heeft. Dit gevaar is de reden, dat van nu af de politie streng toe zal zien, dat geen oe feningen als bedoeld plaats hebben op tij den, dat er kinderen op het plein spelen. Als men er oefenen wil, zal men vroegere morgenuren of schooltijden moeten kiezen, als de kans op spelende kinderen gering is. Het Mei-deuntje. Nu de eerste Mei op Zondag viel, werd het de tweede Mei eer van het carillon van den Abdij-toren het Mei-deuntje over de stad klonk. Op vier Vrijdagavonden zal dit ook het geval zijn. Ditmaal wapperde tevens het rood, wit en blauw met den Oranje wimpel van den toren, als een groet aan onze Vorstin, die de hoofdstad tweemaal passeerde voor Haar kort bezoek aan Vlissingen. DE WERKLOOSHEID TE MIDDELBURG. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg ston den heden ingeschreven: geheel werkloos: 755 mannen en 19 vrouwen; gedeeltelijk werkloos: 8 mannen en 0 vrouwen; niet werkloos: 5 mannen en 1 vrouw. Algemeen totaal vorige week 800; bijgekomen 40; af gegaan 52; over 788. VERDORVEN JEUGD. Het gedrag van een hier ter stede ver blijvend 18-jarig meisje was van dien aard, dat de politie meende te moeten ingrijpen, opdat het meisje naar haar ouders in Lim burg zou kunnen terugkeeren. Bij onder zoek echter bleek dat deze ouders op een terugkeer van hun dochter geen prijs stel den en haar maar liever kwijt wilden. De politie had haar nu weliswaar toch op transport kunnen stellen naar haar ou ders, doch zij vreesde, dat het meisje dan opnieuw de wijde wereld in zou trekken, met al de funeste gevolgen van dien. Daarom is de voogdijraad in de arm ge nomen en heeft de rechtbank te Roermond de ouders uit de ouderlijke macht ontzet en tot voogdes benoemd de R.K. Vereeni- ging tot Bescherming van Meisjes. Daar op is het meisje door de politie op trans port gesteld naar Den Haag, waar zij in een stichting zal worden ondergebracht. MEERPAAL GERAAKT. Nadat Zaterdagmorgen het- nieuwe tank schip „Cleodora" van de werf der N.V. Kon. Maatsch. „De Schelde" was te water ge laten, is dit schip bij het zwaaien, door den wind gegrepen en tegen een meer paal nabij het Rijksbetonningsmagazijn ge dreven. De meerpaal werd flink beschadigd, doch de „Cleodora" bekwam geen schade. Het gelukte de sleepbooten spoedig het schip in bedwang te krijgen en het op de bestemde plaats te brengen. VECHTEND ECHTPAAR. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de hulp van de politie ingeroepen voor een ernstige huiselijke twist, die van de zijde van de omwonenden heel wat be langstelling trok. Het bleek dat een echt paar erg ruzie had. dat de echtgenoote haar wederhelft met een gloeiende pook te Ijjf wilde. De man verweerde zich natuurlijk, doch daarbij kwam de pook tegen een der gingsbesluit slagersbedrijven. In verband met het feit dat deze eischen van handelskennis vermoedelijk voor een groot aantal bedrijven dezelfde zullen zijn beteekentdeze ministerieele beschikking, dat bezitters van het einddiploma eener 3- of 4-jarige handelsdagschool dit diploma kunnen beschouwen als bewijs van handels kennis indien zij zich als zelfstandig onder nemer in een tak van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid willen vestigen. De eerste voorwaarde van alle ware opvoeding is deze, dat de opvoeder met den kweekeling geheel en al wil medeleven. armen van de vrouw, die daarop een flesch greep en deze naar het hoofd van haar man wierp. De flesch miste echter haar doel en verdween dwars door een der ruiten, waarna zij met veel lawaai op de straat terecht kwam. Dat was het moment voor de politie on» in te grijpen en door tactisch optreden gelukte het haar de huiselijke vrede te herstellen. ARNEMUIDEN. De vereeniging „Het Groene Kruis" vergaderde Vrijdagavond onder leiding van den heer J. J. Huijssen. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer J. P. Israël ontleenen we, dat het ledental gestegen is van 503 tot 517. Voor zoover noodig werd het verple- gingsmateriaal vernieuwd en aangevuld. Het werd als steeds op uitstekende wijze beheerd, zulks tot volle tevredenheid van het bestuur, door den magazijnmeester bode. Uitgeleend werden in het verslag jaar 282 stuks ten behoeve van 121 gezin nen. Ook de wijkverpleegster-huisbezoekster, zuster A. P. A. van der Klooster verricht te het geheele jaar onafgebroken op uit stekende wijze haar arbeid ten bate van de zieken. Zij verleende hulp aan 112 per sonen, waarvan 23 uitsluitend t.b.c.-lijders, 53 kraamvrouwen en zuigelingen en in 36 andere ziektegevallen. Het aantal door haar verrichtte huisbezoeken bedroeg 3627, waarvan 296 bij tbc-patiënten, 477 bij kraamvrouwen en 2854 bij andere ziek tegevallen. In 1937 werden geen ligtenten gebruikt. Door 19 patiënten werd gebruik gemaakt van de hoogtezon. Ontsmetting had 3 maal plaats. De in het najaar 1936 begonnen diploma cursus in E.H.B.O, werd met goed gevolg voortgezet zoodat aan 11 dames het diplo ma kon worden uitgereikt. Gedurende 1937 werd een vereenigng voor E.H.B.O. opgericht, die in nauw con tact met de vereeniging „Het Groene Kruis" bleef staan. Gezien het nuttige werk dat deze nieuwe vereeniging ten algemee- ne nutte kan verrichten werd-besloten haa* financieel te steunen. Hierna werd het be stuursvoorstel tot herziening der pensioen regeling van de wijkverpleegster aangeno men. Eveneens een voorstel van J. Lan- gebeeke inzake verzekering zuster tegen ongelukken. Uit het jaarverslag van den penningmeester A. B u ij s, bleek dat de ontvangsten voor de afdeéling het Groe ne Kruis bedroegen 1.888; de uitgaven 1.883; afdeeling tbc-bestrijding, ont vangsten 728; de uitgaven 746. Ondanks het regenachtige weer maakte de muziekvereeniging Zaterdag avond een muzikale rondgang door de ge meente. De talrijke aanwezigen en de mu zikanten moesten echter plotseling vluch ten voor een echte regenbui, juist toen het Zeeuwsche Volkslied werd gespeeld op het Stationsplein. DOMBURG. Daar de heer H. Geertse wegens huwelijk moest bedanken als vice- voorzitter van de Geref. Jongelingsvereeni- ging werd in zijn plaats gekozen de heer C. Bosselaar Jzn. Tot penningmeester werd gekozen de heer J. Vreeke Czn. in de va cature J. Louwerse, die als zoodanig had bedankt. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. In de Christelijke School alhier werd Vrijdag, de jaarlijksche ouderavond gehouden, welke voor ditmaal was uitgesteld tot den laai- sten dag van het schooljaar, omdat hei tienjarig bestaan der school werd herdacht. Daarom waren voor ditmaal niet slechts de ouders, maar tevens alle oud-leerlingen der school uitgenoodigd. De Voorz. der Ver. voor Chr. L. O., de heer A. de Jager opende en gaf een overzicht van de Ver- eenigingszaken in de afgeloopen tien jaar. Vervolgens hield dr. K. Huizenga uit Middelburg een feestrede, waarin hij naa>- voren bracht, en met feiten uit de tachtig jarige schoolstrijd aantoonde, hoe vaak, wat de menschen ten kwade dachten, door God ten goede werd beschikt. Na de pauze sprak ds. Burger zeer waardeerende woorden, en wenschte be stuur en personeel Gods besten zegen toe voor hun verderen arbeid. Hierna voerde de heer J. Dingemanse het woord, die namens leden, ouders en oud-leerlingen een renteloos-voorschot aan bood ter aflossing van de vereenigings- schuld groot 2220. De Voorz. dankte alle schenkers en verklaarde dat, mede" door de verlaging van den rentevoet der overige schuld, de vereeniging thans dank zij deze mooie gift op een zeer gezonde basis is komen te rusten. Hierna zich wendende tot hét hoofd der school, den heer L. Sluimer herinnerde de voorzitter er aan, dat deze als hoofd der school mede jubileerde. Spr. bood hem als waardeering voor zijn arbeid namens de vereeniging een boekwerk aan. De secretaris der Chr. Jong. Ver. bracht den dank dezer vereeniging over voor het gebruik der schoollokalen voor haar ver gaderingen, en overhandigde als blijk van erkentelijkheid een klok om in den school- gang op te hangen. Aan het slot sprak het hoofd der school alle oud-leerlingen toe. Spr'. gaf een over zicht van de bestemmingen, waarheen deze gedurende de afgeloopen tien jaar wa ren vertrokken. Bij de rondvraag werd nog het woord ge voerd door en heer L. Th. Vogelaar, oud bestuurslid der school, thans te Krabben- dijke, waarna dr. K. Huizenga eindigde met dankzegging. VERE. Dat het thans na de rioleering ook met de plannen ve*>r een behoorlijke watervoorziening ernst is, blijkt uit het feit, dat men van gemeentewege druk doende is om onderhandelingen te voeren met de waterleidingmaatschappij Midden Zeeland. Degenen, die hun woning direct laten aansluiten, zullen ongeveer acht me ter buis en een kraan gratis krijgen, het geen vooral voor de kleinere huizen hier op neerkomt, dat de onkosten voor de waterleiding beperkt zullen blijven tot de verbruikskosten. Men moet evenwel de zekerheid hebben, dat ongeveer twee der de der aansluitbare perceelen waterleiding zullen krjjgen. Dat het tot stand komen van een waternet een niet te versmaden werkobject zal zijn, behoeft geen betoog. De onderhandelingen zijn zoover gevorderd, dat morgen, Dinsdag dr. ir. J. E. Carrière van het Rijksbureau voor drinkwatervoor ziening te Den Haag een lezing zal hou den, toegelicht door een film, over drink watervoorziening. Twee groepen oud-catechisanten der Ned. Herv. gemeente hebben een wand kaart van Palestina en één van Paulus' reizen geschonken ten behoeve der cate chisaties. Van andere zijde werd een gift van 3 voor de inrichting van het dr. Weyland- huis ontvangen. De Ernmabloemcollecte heeft alhier 20 opgebracht ZOUTELANDE. De Raad •zal Dinsdag 3 Mei, des nam. om half twee uur, verga deren. Op de agenda staan o.a.: Voorstel van B. en W. om het verzoek van de ver eeniging tot stichting en instandhouding van Christelijke Scholen voor Zwakzinnigen kinderen op Walcheren) gevestgid te Mid delburg, om een bijdrage, af te w ij- z e n. Voorstel van B. en W. inzake ex tra hulp aan werkeloozen en kleine boe ren; voorstel avn B. en W. om een assu rantieovereenkomst met de Incassobank N.V. aan te gaan ter verzekering van de gemeentegelden tegen fraude enz.; voor stel van B. en W. om hen te machtigen om maatregelen te treffen voor het bouwtoe zicht in de gemeente totdat de Benoeming van een bouwkundige zal plaats hebben. Na afloop der vergadering zal dr. Car rière, hoofdingenieur van het Rijksbureau voor de drinkwatervoorziening, in een bij eenkomst met de Raadsleden, over de voorziening van drinkwater, door middel van waterleiding, spreken. RAAD VAN 's-HEER-ABTSKERKE. Afscheid gemeente-secretaris. 's-HEER-ABTSKERKE. Zaterdag verga derde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester, voltallig. De voorz. deelde o.a. mede, dat per 1 April jl. op verzoek eervol ontslag is ver leend aan mej. S. C. A. Blanker, kweeke- •linge met akte aan de openbare lagere school; en dat per 1 April jl. is benoemd tot kweekelinge met akte mej. J. Ridder te Koudekerke. Een verzoek van de vereeniging van ge meenteveldwachters om subsidie voor de onkosten inzake een studielokaal ten be drage van 2.50 werd ingewilligd. Beslo ten werd, voorloopig voor den tijd van 1 jaar, een verzekering te sluiten inzake borg stelling betreffende den gemeenteontvan ger. Voor de luchtbescherming werd een post gevoteerd ten bedrage van 40. Den gemeente-secretaris, den heer J. M. Slegt, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend onder dankzegging voor de gedu rende 35 jaar aan de gemeente bewezen diensten. Daarna deed de voor z„ voorlezing van een K.B. waarbij wordt bepaald, dat in de gemeente het ambt van secretaris wordt waargenomen door den burgemeester en vond de beëdiging plaats in handen van wethouder Tolhoek. De heer Slegt werd nu op hartelijke wijze toegesproken door den burgemeester; mede namens de wethouders en de leden van den Raad, bood spreker den scheiden den secretaris, een wandelstok aan, daarbij den wensch uitsprekende, dat de heer Slegt nog vele jaren van zijn welverdiende rust zal mogen genieten. De heer Slegt hield daarna een af scheidsrede en memoreerde een en ander uit den tijd dat hij werkzaam is. geweest als secretaris van deze gemeente. Hij dank te den burgemeester, de wethouders en de leden van den Raad voor de aangename wijze waarop hij met allen mocht omgaan. Ook tot den gemeente-ontvanger en den veldwachter richtte spr. zich met woorden van dank voor samenwerking en omgang. Hij sprak daarna zijn beste wenschen uit voor den burgemeester, de leden van den Raad, de ambtenaren en de gemeente. De gemeente-ontvanger, dankte den heer Slegt voor het vele, dat hij heeft geleerd door, en de aangename omgang met hem, en wenschte hem toe nog menig jaar van zijn welverdiende rust te mogen genieten. BORSELE. Zaterdag vergaderde de co öperatieve vereeniging „Weegbruggen Monsterweg en Witte Pauw". De winst over 1937 bedroeg 92. Op voorstel van het bestuur besloot men daarvan 50 te besteden voor afschrijving: 10 te stor ten in het reservefonds en de rest als ba tig slot op de pieuwe rekening te bren gen. Het voorstel van den heer J. Steketee, om dit jaar de geheele schuld der ver eeniging af te lossen, werd aangenomen. Men koos als bestuurslid den heer Johs. Nieuwenhuyse in de vacature C. Rottier Jz. De heer Rottier wenschte nl. niet meer in aanmerking te komen. Tot lid der com missie van toezicht benoemde de vergade ring den heer P. van den Dries. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest matige O. tot N. wind, in het Noorden gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog weer met koude en heldere nacht, in het Zuiden half tot zwaar bewolkt tot betrokken, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. UKKEL: Matige of vrij sterke wind uit N.O. richtingen, betrokken hemel, enkele opklaringen, bij tusschenpoozen regen, vrij koel. Di. 3 Mei. Zon op: 4 h 28; onder: 19 h 27. Licht op: 19 h 57. Maan op: 6 h 55; onder: 23 h 23. E.K.: 6 Mei. Hoog- en Laag water te Vlissingen: Mei. Hoogwater. Laagwater. Maandag 2 2.22 14.47 9.00 21.18 Dinsdag 3 S 3.08 15.33 9.42 22.08 Woensdag 4 3.55 16.20 10.28 22.56 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Mei. Hoogwater. Laagwater. Maandag 2 4.24 16.52 9.55 22.16 Dinsdag 3 5.10 17.39 10.40 23.06 Woensdag 4S 5.55 18.23 11.31 23.57 De hartvormige cachets welke zoo bui tengewoon goed helpen bij Ge vatte koude, Griep en allerlei pij nen, kregen den naam van Mijnhardtjes, omdat ze hartvormig zijn en gefabriceerd worden door den bekenden Apotheker fabrikant Mijnhardt te Zeist. Deze naam duidt dus zoowel den vorm als den fa brikant van dit geneesmiddel aan. (Ingez. Med.) Het voorstel van den heer P. van den Dries, om de weegloonen met 0.05 per 1000 kg te verhoogen, werd verworpen. Deze blijven, overeenkomstig het bestuurs voorstel 0.10 voor leden en 0.15 voor niet-leden per 1000 kg. De wegers werden weer voor een jaar benoemd. Het loon van den weger C. Ver- maire verhoogde men van 9 tot 12 per week, gedurende de bietencampagne. BORSELE. Ter gelegenheid van den jaar dag van Prinses Juliana begaf het muziek gezelschap zich naar de woning van den burgemeester, waar het' eenige vaderland- sche liederen deed hooren. De burgemeester sprak er zijn voldoening over uit, dat „Oefening kweekt Kunst" blijk gaf van zijn aanhankelijkheid aan ons vorstenhuis. Daarna werd nog een muzikale wandeling door het dorp gemaakt. 's-GRAVENPOLDER. Vrijdagavond werd in de herberg van den heer Schelling een vergadering gehouden van de onderafdee- ling 's-Gravenpolder der Ver. voor Zieken- huisverpleging op Zuid- en Noord-Beve land. Tegenwoordig waren 17 leden van de 464. Uit het verslag van den secretaris bleek dat het ledental nog steeds toeneemt. De ontvangsten over het afgeloopen jaar bedroegen in totaal 1285 en de uitgaven 1078, zoodat er een goed slot was van 20. De secretaris-penningmeester de hr. de Klerk werd bij acclamatie herkozen. In de bestaande bestuursvacature werd geko zen de heer C. L. Duininck. Besloten werd om met het bestuur van de Centrale-ver- eeniging mede te gaan wat betreft de voor stellen te doen op 14 Mei 1938. HEINKENSZAND. Zaterdagavond gaf de Tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" met medewerking van Euterpe" alhier haar tweede winterconcert. Nadat het fan fare gezelschap eenige nummers -,-ten beste had gegeven, voerde de tooneelvereeniging op het bljjspel „Rijk en geen geld" in vijf bedrijven. Zoowel het muziekgezelschap als de tooneelvereeniging hebben zich weder om uitstekend van hun taak gekweten. De zaal was vol en het gedurig applaus bewees dat de toehoorders een genotvollen avond hebben gehad. IERSEKE. Omtrent het smokkelen van cocaïne vernemen we nader, dat het in be slag genomen schip niet va"n Hollandsche maar van Belgische nationaliteit is. Het schip is op reis naar Ierseke op de Schelde aangekomen en na visitatie is ongeveer 1% kg cocaïne in fleschjes gevonden. Schip en lading zijn in beslag genomen, de schip per gearresteerd. De importeur der pan nen doet natuurlijk zijn best om de lading vrij te krijgen. Zaterdagavond zijn door de speciale recherche van verdoovende mid delen bij 2 personen te Ierseke huiszoekin gen verricht en verhooren afgenomen. Ook zijn personen voorgeleid en in de mare- chaussee-kezerne te Hansweerd verhoord. KAPELLE. Niettegenstaande het minder gunstige weder heeft het fanfarekorps „Ons Genoegen" Zaterdag, ter gelegenheid van den verjaardag van onze Prinses een rondgang door het dorp gemaakt. KLOETINGE. Zaterdagavond vergaderde de commissie uit de ingezetenen ex art. 158 der gemeentewet onder voorzitterschap van burgemeester Zandee. Met kennisge ving waren afwezig de heeren K. Doekes en J. Oele Azn. Nadat de geloofsbrieven waren onderzocht werd tot toelating, be sloten van J. F. Buijsrogge; J. Dekker Lzn.: K. Doekes; J. Hoekman: G. Kor- stanje; M. van de Linde; J. Oele Azn. De voorzitter las hierna voor het schrij ven van Ged. Staten waarin het plan van grenswijziging is vervat en deelde mede dat het in de bedoeling ligt na ongeveer

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1