Dubbele garantie voor alle verzekerden Algemeene Friesche Levensverzekering-Hij. Groot- Noordhollandsche van 1845 GEMENGD NIEUWS. Burmaniahuis Leeuwarden van Brienenhuis Amsterdam (Ingez. Mcd.) ZUIDBEVELAND Breede Watering Bewesten .I Ierseke. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER ZATERDAG, BIOSCOPEN. N00RDBEVELAND BURGERLIJKE STAND. In de Prins van Oranje te Goes werd Vrijdagmiddag een vergadering van inge landen van de „Breede Watering bewesten Ierseke" gehouden. De voorz., dijkgraaf C. D. V e r e e- k e, deelde in zijn openingswoord mede, dat 73 personen aanwezig uitbrengende 122 stemmen. Spr. herdacht voorts het overlijden van den heer P. Sijsouw en het bedanken als opzichter van den heer Boutens. In waardeerende woorden her dacht spr. wat beiden voor het Water schap gedaan hebben. Wat de dijken be treft, verkeeren deze in goeden toestand wat de berm betreft, de bovenglooiïng eischt waakzaamheid, daar er te Ierseke veel pannen opgeplaatst worden, waar door het gras veel lijdt. Hiertegen dient opgetreden te worden. Verder eischt de dijk van den calamiteuzen polder zorg, want het blijkt, dat deze nog niet geheel veilig is. De wegen bevinden zich in goe den stand, doch de wegelingen hebben teveel te lijden van het keeren met wa gens enz. Als betrekkingen en ambten dien door capitulanten vervuld kunnen worden, wer den aangewezen: hulp-machinist te Kat- tendijke en klerk bij den ontvanger-grif- fier. De zekerheidsstelling van Ben ontvan ger-griffier werd bepaald op 3900. Hierna was de begrooting 1938/1939 aan de orde, sluitend met 222.495.21 met een post onvoorzien 15.203.07. De heer E. C. van Dissel, als rapporteur van de Financieele Commissie, deelde mede, dat de commissie accoord gaat met 't bestuursvoorstel om de huur van de woningen voor de werklieden, die 30, 30 en 50 gulden bedraagt, te brengen op 100 gulden elk. Eveneens om het dijk- geschot te bepalen op 14 gulden, voor de schotbare gronden (onveranderd), op 12 gulden voor de vroonen (vorig jaar 10 gulden) en 1.4 pet. van de belastbare op brengst van het gebouwde eigendom (on veranderd). Het bestuur stelt verder voor, een leening van 35.000 aan te gaan voor het nieuwe gemaal te Ierseke; voorts het salaris voor den eersten opzichter te bepalen op 1800 met 7 één jaarlijksche verhoogingen van 100 en voor den 'twee den opzichter op 1200 met 6 één jaar lijksche verhoogingen van 100. Maximum 2500 en 1800. Ook met deze voorstel len gaat de T. C. accoord, doch zij is te gen het voorstel om zeven werklieden voor vast aan te stellen op een salaris van 800. De T. C. kan niet inzien, dat deze vaste aanstelling in het belang zou zijn van het waterschap. De T. C. meent, dat, wat mogelijk is, publiek aanbesteed moet worden en dit het voordeeligst is. In het bestek kunnen dan de belangen der werk lieden gewaarborgd worden. Er zal aan L. Paauwe een jaarlijksche toelage van 250 verleend worden en aan H. J. Bel- zer, zal tot aan zijn pensioen een toelage van 875 verstrekt worden. Het is een opzichter, die het waterschap noode zal missen. Spr. besluit met de cijfers te noe men, waarmede de begrooting zal sluiten indien het voorstel der T. C. aangenomen wordt. De heer M. in 't A'n k e r, Scho- re, bestuurslid, merkt op, dat het eindcij fer van de Commissie slechts een verschil van 55 toont met dat van het bestuur. Voornaamste geschilpunt is het al of niet vast aanstellen van zeven vaste werklie den. Nadat met 10 tegen 1 stem het be stuur besloten had, tot het aanstellen van een vaste kern, werd dit bestuursvoorstel met 7 tegen 3 stemmen aangenomen. Spr. critiseert de wijze, waarop vorig jaar de aanbestedingen gehouden zijn, toen de aannemers met het loon van de werklie den speelden. Spr. zet dan uiteen, hoe het bestuur de werkzaamheden over de zeven werklieden wil verdeeler,. Door vaste werklieden zal er een hechter verband tus- schen enkele werklieden en den polder zijn. Het kwam tot een salaris van 800 hoe wel spr. dat nog te laag vindt, want na aftrek van 100 huur en 80 pensioenpre mie blijft er 620 over. Wat klein is naar wat een goede boer zijn vaste arbeiders be taalt. De commissie spreekt van „flinke" woningen voor die 100, maar men moet er maar eens gaan kijken. Spr. critiseert verder toestanden zooals er nu één voordoet met Paauwe. De man is reeds 3 maanden ziek. De Breede Watering zegt, we hebben voor je geplakt, hier is nog 250 per jaar, en nu kan je gaan. Men behoeft geen socialist of communist te zijn omdit af te keuren. Ook als een Christenmensch heeft men de plicht voor zijn arbeiders te zor gen. Zoolang spr. in het bestuur zit, zijn er geen klachten over de menschen. Het zijn flinke arbeiders. En men moet ook om hun vrouwen denken. Als zoo'n arbei der sterft, kan zijn vrouw naar het arm bestuur gaan. De heer Z a n d e e, Kloetinge, onder schrijft het betoog van den vorigen spr. Het spijt spr., dat de Fin. Comm. met dit voorstel kwam. Ook spr. wijst er op, dat vrouw en kinderen geheel onverzorgd ach terblijven als thans één der arbeiders op jeugdigen leeftijd komt te vallen. De heer Dekker, Wemeldinge, zegt, dat het bestuur het vraagstuk breed heeft bekeken. Men stelde eerst de menschen op arbeidsvoorwaarden aan, maar dit kon niet volgehouden worden. Dan had men er allemaal ambtenaren van moeten ma ken. Gaat men door met enkel aanbeste dingen, dan zullen straks arbeiders, die reeds jaren in den polder werkten, op straat komen. Dit is moreel niet verant woord. De vaste aanstelling zal weinig meer kosten. Mogelijk dacht de F. C. aan inkoopsommen, maar dit zal met hoogstens één het geval kunnen zijn. Verder wijst spr. er nog op, dat het bestuur de meer dere kosten gedekt heeft met de hoogere huur. Daarom zit deze aan het voorstel tot het aanstellen van vaste werklieden vast. De heer Chamuleau, Goes, ge looft, dat de vrees voor het woord „amb tenaar" een rol speelt. Spr. zou meer voor een proef gevoelen en bv. na twee jaar een aanstelling voor vast. De heer 't Anker: als een vaste arbeider zijn plicht niet doet, wordt hij evengoed ontslagen. En wat het woord ambtenaar betreft, een putjesschepper in gemeentedienst is dat ook. De Voorz. wijst er op, dat de be stekken zoo opgemaakt kunnen worden, dat bjj de aanbestedingen de eigen men' schen ingeschakeld moeten worden. Spr. noemt den Willem Annapolder, die ook alles aanbesteed en dat gaat goed. Spr. wil met aanbesteden voortgaan en het ^systeem verbeteren. De heer 't Anker wijst er op,/dat ook de bedoeling is de meer bijzondere werken te blijven aanbesteden. De heer T r i m p e, Goes, (lid F.C.) is door de betoogen nog niet van ziens wijze veranderd. Spr. hoorde alleen, wat het belang der schotters was, maar wat is het belang van den polder? En de vraag is ook, wat is het belang der schot ters? Spr. maakt dan ëen berekening vol gens welke de arbeiders bij den huidigen gang van zaken beter uit zijn. En men heeft ook gezegd, als de vrouw overleeft wordt deze armlastig. Maar men moet dit niet overdrijven. Er zijn ook ingelanden, die de eindjes niet aan elkaar kunnen pas sen, nog niet eens kunnen plakken. En wat zal de ambtenaarsbond over een sa laris van 800 zeggen? Dat zal wel wat hooger gesteld moeten worden. Spr. be grijpt de bestuursmeerderheid niet, terwijl rijk en provincie alles doen om van de ambtenaren af te komen. De heer Lenshoek, Kloetinge, vraagt hoe de menschen er zelf tegenover staan. De Voorz. zegt, dat niet te weten. De heer Lenshoek begrijpt niet, dat er geen overleg gepleegd is. De heer T r i m p e merkt op, dat de F. C. niet wist, dat de huurverhooging verband hield'met dit voorstel. Zij wil de menschen niet achteruit laten gaan. De heer Dekker, Wemeldinge, zegt, dat het bestuur niet met de menschen zelf gepraat heeft, omdat het de belangen van den polder allereerst op het oog heeft. Voor de geregelde werkzaamheden zijn zeven menschen noodig. Laten we niet meer knoeien als vorig jaar, betoogt spr. Voor verhooging van het salaris is spr. niet bang. Men heeft het vastgesteld naar de gemeenteloonen voor dergelijken arbeid. Ook met andere polders zijn ver gelijkingen gemaakt, maar elke polder heeft zijn eigen eischen. De heer P h i 1 i p s e, 's-Heer-Arends- kerke, begrijpt het lange praten niet. Er is geen financieel verschil en spr. is^ over tuigd dat het belang van den polder met het bestuursvoorstel gediend is. Ook spr. gevoelt de plicht,voor deze menschen iets te doen. De heer W. Kakebeeke, Goes, wijst er op, dat er zoowel bij aanbestedin gen als vaste werklieden wel eens ledige oogenblikken komen, dat men vraagt: wat moet men de menschen laten doen? En elk geval moet op zichzelf bekeken wor den. Wat de Breede Watering betreft, spr. gelooft, dat een vaste kern van eigen men schen gewenscht is. Je moet menschen hebben, die bij je behooren. Ook de men taliteit van de arbeiders is anders gewor den, en ook daar moet rekening mede ge houden worden. Ze hebben meer besef van hun verantwoordelijkheid gekregen. En, naar spr. uiteen zet, ze gaan, als ambtena- Denemarken Oblig. 1925-5 100% Amsterdam 1936-3% 101%—101% Zeeuws Hyp. B-4 100 Cities Service Cy. P. 1958 5 4141% A Amsterd. Bank 156-155% A Pref. Jurgens A 140%141% A Ned. Gist- en Spiritusf. 512510 A De Schelde N.B. 42%^3% C Am. Smelt Ref. 25%37% A Born. Sum. H.M. 176%—175 A Houth. Alberts 99% C Union Pac. Rr. 46% ^5% C Int. Nickel Cy. 33%—33% Ned. 38 1000-3 101%—101%-% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 84%—84 A Koloniale Bnk 110112% A N.I. Hbk. 1000 127%—126% C Ned. H. M. 1000 159%—158% A v. Berkels Pat. 52%53 C Calvé-Delft 89—88% A Philips Gem. B. afg. 270274%-71 C Unilever 151%—152%-53 C Am. Car en Foundry 12%13 C Anaconda Cop. 19%19%-20 C Bethlehem St. 33%— 33%-34% C Kennec Copper 23%23%-24 C U. States St. C. 31%— 31%-32 C North Am. Cy. 11%—12% A Kon. Petr. Mpij. 323%—324-25% C Contin. Oil Cy. 18%—19% C Phillips Petr. Comp. 23%-23% C Shell Union O.C. 9%—9%-% C Tide Water Ass. Oil 9%10-% A Ned. Scheepv. U. 117%—117%-18 A H.V. Amsterdam 409%—408-12 A Java Cult. Mij. 131%—130% A N.I. Suiker U. 138—140 A Deli Batavia 215-215-16 C Deli Mij. 1000 265—265%-67 Rubber Markt Obl.Markt Tabak - (Wettig H.V.A. Philips Unilever Koninkl. Olie Amerika Suiker gedeponeerd.) A Senembah 251250-52 C Baltimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 8%8%-9% A Southern Rlw. 55% A Amst. Rubb. C. 188%—192-89% A Deli-Bat. Rubb. 117—118%-19% A Hessa Rubber 100%100% A Serbadjadi S.R. 77%78 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.96 8.96 Berlijn 72.22% 72.22% aPrijs 5.51 5.51% Brussel 30.25% 30.26 New-York 1.79% 1.79% MIDDELBURG. CITY Fury. (-§-) Fritz Lang heeft in.deze rolprent het euvel der massajustitie op den korrel genomen: een specifiek Amerikaansch eu vel. Het lynchen is in de Ver. Staten nog steeds een geregeld voorkomend verschijn sel. Een ontzinde menigte, die zich van een gevangene meester maakt, om op haar wijze het recht te oefenen: welk een on derwerp voor een bekwamen filmregisseur. De gevangene, die hier het afschuwelijk lot van de wraak eener horde ondergaat, is onschuldig. In het eerste deel der film, ziet men zich het drama voltrekken. Een ze kere Joseph Wilson, (Spencer Tracy), in een auto op weg naar zijn verloofde, wordt aangehouden en na een summier onder zoek er van verdacht betrokken te zijn bij een geval van kinderroof. In het kleine stadje, waar de arrestatie plaats vindt, verbreidt haar sensationeele nieuws zich als het befaamde loopende vuurtje: dat wil hier zeggen van de eene kwebbelende en vies fluisterende mond naar de an dere. Totdat eerzame en minder eerzame burgers in een staat van massale domme opwinding geraken, en na vergeefs bi) den sheriff op korte metten te hebben aangedrongen eendrachtig de gevange nis bestormen en in brand steken. Fritz Lang heeft dit alles meesterlijk op het witte doek weten te verbeelden. De afschuwelijke waanzin van een ziedende horde, wordt telkens even psychologisch verdiept door een individueele confronta tie van enkele der voornaamste helden, koel, zakelijk en scherp. Daarmee had het uit kunnen zijn. De verbranding der gevan genis met het slachtoffer er in, zou het beste slot van het verhaal zfln geweest. Blijkbaar heeft de Amerikaansche film producent de naakte waarheid echter niet op zichzelf durfden laten staan. Het ver haal gaat na den brand door, in modern- romantische Amerikaansche lijn. Dat maakt de film er niet beter op, maar Fritz Lang laat zich ook in dit tweede deel gel den als een cineast van ongewoon formaat en Spencer Tracy als een formidabel goed speler. Van kwaad tot erger. Voor de pauze kan de toeschouwer zich vermeien met de dwaasheden van Stan Laurel en Oliver Hardy, die er ditmaal aan het slot liefst in slagen, wederzijds een beetje van gedaante te verwisselen, dank zij een knallende bloedtransfusie. ELECTRO. Het groene licht. Een Amerikaansche dominee zooals hij in deze film gepresenteerd wordt vat zjjn taak op als een soort consultatie bureau, waar allen, die in geestelijken nood verkeeren, als bij een dokter advies kun nen krijgen. Dat is prachtig, doch voor den anders geaarden Nederlander, ook wel een beetje zonderling. De Christelijke ethiek, hoe nobel ook bedoeld, blijft naar onze gevoelens wel wat aan de oppervlak te. Overigens gebruikt deze predikant treffende beelden, zooals dat van het groe ne licht, aan de verkeerstechniek ont leent. Wanneer alles is vastgeloopen schit tert het groene licht. Men kan weer ver der. Er is weer hoop. Dat is dus de op timistische tendenz die er aan ten grond slag ligt. En zoo is het ook uitgewerkt in het leven van dr. Paige, die een fout van een collega den dood van een patiënt ten gevolge hebbende, voor zijn rekening neemt en zoodoende zijn carrière vernietigt ziet. Dan moet hij een moeilijken weg af leggen, waarbij hij zich in dienst der we tenschap vrijwillig opoffert ,doeh niet ten onder gaat. Tal van personen in deze goe de rolprent waarin Errol Flynn de hoofd rol speelt, komen op hun beurt te staan voor de beslissende oogenblikken in hun leven. Ook zij overwinnen, omdat de eer lijke figuur van dr. Paige hun tot( bezin ning brengt. Er wordt knap spel gegeven en de meeste indruk maakt eigenlijk de bacterioloog die niet werkt voor eigen eer en roem, maar om de menschheid te die nen met zijn levensgevaarlijke onderzoe kingen. Doch deze is niet bij den dominéé op consult geweest. De droomer. Emil Jannings, eens een acteur van den eersten rang doch, thans erg op den achter grond geraakt, geeft hier nog eens een creatie zooals hij er zoovele gegeven heeft, van den man op leeftijd, die ten onder gaat aan een vrouw of, zooals hier aan zijn goedheid. Met de eenvoudige middelen van zijn mimiek en gebaar weet hij een levensware figuur te scheppen. Jannings als de rector, die zijn vertrouwen in de jeugd heeft en deswege blind is voor de veletel fouten dier jonge menschen, weet de tra-1 Pelle is intussehen toegezegd, dat de weg giek die voor hem daar uit voortvloeit, noj? ee?s goed nagezien zal worden. ren, toch een meer zekeren ouden dag te gemoet. Terwijl dit het Waterschap slechts een klein bedrag kost. Spr. is vóór het bestuursvoorstel. De heer Lindenbergh, 's-Heer- Arendskerke, zegt, dat hij, als dijkgraaf over den vasten arbeider, en het geheele bestuur, zeer tevreden is. Er is veel ge werkt met gevoelsargumenten, maar als men zijn gevoel werkelijk wil laten spre ken, moet men nog iets verder gaan, en zorgen dat de menschen 800, netto overhouden. De heer v. d. Have, Kapelle, wil het bestuursvoorstel aanhouden, en een omlijnd voorstel: wie aangesteld zullen worden, hun loon, pensioen, uitkeering aan kinderen. De heer Joh. Pilaar, lid der FC„ is op reis geweest en wilde zijn standpunt bepalen naar wat hij over dit voorstel zou hooren. Spr. wil nu beschouwd worden als een minderheid der Fin. Com missie en hij gelooft, dat het bestuursvoor stel in het belang van den polder is. Na nog eenige bespreking en intrekking van het voorstel v. d. Have wordt het be stuursvoorstel met 68 tegen 52 stemmen aangenomen. Het salaris en de pensioengrondslagen van de nieuw te benoemen waterbouwkun dige opzichters werden volgens bestuurs voorstel vastgesteld, evenals die voor de ambtenaren-werklieden. De volgende aanbevelingen werden op gemaakt wegens de periodieke aftreding van de heeren P. de Koeyer Cz„ P. W. van Overbeeke en C. Zandee. 1. P. de Koeyer, A. dé Putter, J. Schip per. 2. P. W. van Overbeeke, A. v. d. Have, W. Bierens. 3. C. Zandee, J. Wisse, P. Scheele. Bij de rondvraag vroeg de heer Phi- 1 i p s e, in verband met de fraude-risico, of het voor het waterschap niet van be lang zou zijn zich aan te sluiten bij de Fraude Onderlinge van Gemeenten. (F. O. G.) De Voorz. zegde onderzoek toe. De heer Wisse, Kapelle, critiseerde den toestand waarin men den weg Kapel leDijkwel liet liggen, nadat deze voor overdracht aan Kapelle in aanmerking kwam. Spr. noemt den: toestand een schan daal. Als men een weg overdraagt moet die goed zijn. De Voorz. en de heer Zandee meenen, dat het zoo erg niet is. Aan Ka- woners, het welk in de toekomst meer be dragen vordert. De voorz. antwoordde dat in verband met de angst voor meer financieele lasten, we toch in 1941 aan de 3000 inwoners zul len komen aan de hand van de bevolkings statistiek der laatste 17 jaar en de laatste 7 jaar. Besloten werd te adviseeren de grenswij ziging Wemeldinge-Kapelle te doen komen langs Hoogepad, de hofstede „Jonge Boom- gaards" in te lijven bij Kapelle met haar bewoners en indien schadeloosstelling wordt geëischt dit voor Wemeldinge te boek te stellen, ook in verband met de reeds hooge kosten betaald voor den nu zoo mooien bestraten Wemeldingschen grint weg. Overigens werd het plan zooals Ged. Staten voorstelden aannemelijk geacht. De voorz. dankte alle leden voor de ver leende medewerking, droeg den secretaris op voor goede formuleering zorg te dragen en dit nog eens samen na te zien. Verder hoopte spr. op goede resultaten en dat het financieel zoowel als het moreel belang mag ten nutte strekken van de gemeente. KOLIJNSPLAAT. Vrijdagavond werd in de Hervormde Kerk een wijdingssamen komst gehouden door de Chr. Oranjever- eeniging „Bijbel en Oranje". De vergade ring stond onder leiding van den voorzit ter ds. M. Bons, die sprak over het leven van Prinses Juliana. Daarna behandelde de heer A. van der Wal, hoofd van de bijzon dere school, de beteekenis van het Huis van Oranje voor ons land. Ds. Veenstra sprak het slotwoord. levensecht uit te beelden en daardoor de geschiedenis boeiend te maken. GOES. GRAND THEATER. Die Fledermaus. Deze wereldberoemde operette van Joh. Strauss wordt op uitmuntende wijze ge speeld en is een lust voor oog en oor. De hoofdrollen worden vertolkt door de tem peramentvolle Lida Baarova en de be kende zangers Hans Soehnker en Hans Moser. Zang en muziek zijn van zeer goed I gehalte, terwijl de geheele vertooning een sfeer van vroolijkheid schept. De droom van den beroemden zanger, waarin zij steeds geplaagd wordt door „vleermuizen", doet hem onbewust zijn eigen leven in de toe komst zien, wanneer hij zou toegeven aan zijn verlangen om kennis te maken metl een onbekende gesluierde dame, die zijn uitvoeringen geregeld bijwoont en waarme de hij juist een afspraak heeft gemaakt. Gelijk een droom is ook hetgeen regie en artisten meermalen hebben tot stand weten te brengen; aankleeding en balletten zijn voortreffeijlk terwijl de geheele inhoud der film pittig en vlot wordt vertolkt. Vroolijk- heid is in deze film hoofdzaak en de aller aardigst gevonden situaties doen menig maal een lachsalvo ontstaan, doch vooral I is de muziek en zang in deze film van zoo'n voortreffelijk gehalte, dat daarmede „Die Fledermaus" zich aan de spits kan stellen van de verschillende operettefilms. intussehen De heer Wisse: maar doet men er niets aan. Hierna sloot de voorzitter met een kort woord deze vergadering. RAAD VAN KAPELLE. Het plan inzake de grenswijzi ging in hoofdzaak goedgekeurd. KAPELLE. De commissie bedoeld in art. 158 der Gemeentewet, de z.g. dubbele Raad der Gemeente Kapelle, kwam in openbare zitting bjjeen onder voorzitterschap van burgemeester Bierens. Allen waren tegen woordig. De voorz. zette uiteen het ontwerp zoo als dit van Ged. Staten werd ontvangen tot wijzigingen van de grenzen van Kapelle, Kattendijke en Wemeldinge. De voorz. deel de mee, dat de raad in hoofdzaak besloot zich hiermee te kunnen vereenigen, alleen werd opgemerkt dat de hofstede „Jonge Boomgaards" bewoond door B. Burger, thans behoorende tot de gemeente Katten dijke, aan Wemeldinge zal worden toegewe zen, en dat dit niet de instemming kon ver krijgen. Gewezen is er op, dat deze met haar bewoners op Kapelle is georienteerd, dat door hen steeds Kerk en school te Ka pelle worden bezocht, ook aan het plaatse lijk vereenigingsleven wordt actief deelge nomen. Ook werd naar voren gebracht dat de schadeloosstelling behoorde door Wemel dinge te worden betaald, omdat deze een vrij aanzienlijk grondgebied zich toegewe zen ziet. In het kort komt het hier op neer De man die beslag legt. I dat 117 ha grond aan Wemeldinge wordt Ook het tweede hoofdnummer is een vroolijk en daarbij ondeugend verhaal van iemand met twaalf ambachten en één lief de. De hoofdrol wordt gespeeld door Ro bert Taylor terwijl als vrouwelijke partner Jean Harlow de hoofdrol vervult. Reeds deze bekende sterren laten geen twijfel of de film moet goed zijn. En inderdaad is dit een vlotte comedie waarbij de uit de fa milie gebannen zoon zich door zijn ver schillende beroepen toch weet te plaatsen in de kringen waarin hij thuis hoort. Aller- vermakelijkste scènes doen zich in deze film voor. toegevoegd van Kapelle. Een drukke be spreking volgde, waaraan deelgenomen werd door alle leden. Naar voren werd ge bracht, om de grenswijziging Kapelle-We- meldinge langs de Hoogepad te doen loo- pen en niet op zulk een grillige wijze langs slooten enz. als werd voorgesteld. Gewe zen werd op de hooge kosten verbetering Wemeldingsehe grintweg voor de gemeente Kapelle, hiermede dient Wemeldinge reke ning te houden. Ook werd gewezen op de fi nancieele gevolgen in verband overname Kattendijkschen grintweg, de mogelijke uitbreiding om te komen boven de 3000 in- Door zolderluik gevallen en omgekomen. Gisteren is de veehouder A. P. te Bun schoten, toen hij zijn vrouw behulpzaam was bij den schoonmaak, door een zolder luik gevallen. Hij kwam met het hoofd op den steenen rand van een veevoederbak te recht en liep een schedelbreuk op. Een uur na het ongeval is P. aan de be komen verwondingen overleden. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Tilburg: 1 doode. Gistermiddag is de 16-jarige bakkers knecht Van Sprang, uit Haren, die op den Bosscheweg te Tilburg met een driewielige bakfiets reed, door een hem achterop rij dende vrachtauto aangereden. De ongeluk kige werd tegen den grond gesmakt en was op slag dood. Utrecht: 1 doode. Gistermiddag slipte een zeventienjarig meisje, dat per rijwiel over den Amster- damschen straatweg te Utrecht reed, in de tramrails. Zij kwam terecht onder de ach terwielen van een juist passeerende auto bus uit Breukelen. Zij was op slag dood. Ierseke. Van 23—30 April. Ondertrouwd: W. M. Snoep 30 j. jm. te Schore en L. D. Polderman 31 j. jd. (I.C.) Kruiningen. Van 21—28 April. Bevallen: J. Schreurs, geb. Spruit d., M. A. den Boer, geb. Stobbelaar d„ M. Groot- jans, geb. Kievit d. Overleden: A. Mallekotte 71 j. wed. J. D. de Raad. Getrouwd: A. I. Hirdes 26 j. jm. en A'. A. E. Ribbens 28 j. jd. (D.Z.)' Wemeldinge. Van 21—28 April. Bevallen: M. Luteijn, geb. Schouwenaar dochter. Ondertrouwd: P. van de Visser 24 j. jm. en P. E. Timmerman 25 j. jd., L. Daane 26 j. jm. en D. de Rijke 20 j. jd. Getrouwd: H. I. Cornelisse 23 j. jm. en D. C. A. Adriaanse 24 j. jdv (I.C.) Wissekerke. Bevallen: N. Huibregtse, geb. Flipse z. Getrouwd: C. G. Flikweert 27 j. jm. en M. M. Leendertse 21 j. jd. (N.B.)] Kortgene. Ondertrouwd: J. de Looff 23 j. jm. te Middelburg en J. A. Verburg 21 j. jd. (N.B.)] Kolijnsplaat. Bevallen: P. J. de Smit, geb. Korsuize zoon. Overleden: A. Bouwense 34 j. echtgen. A. P. de Looff, P. Verburg 89 j. wed. P. Janse, J. de Wit 79 j. echtgen. L. v. d. Weele. Ondertrouwd: L. de Smit 33 j. urn. en J. Bouwense 29 j. jd. Getrouwd: A. A. Boot 22 j. jm. en J. de Wilde 25 j. jd. (N-5-*

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2