SPORT. WALCHEREN. HET SPOOK VAN HET SLOT GOTHEBORGH. RADIO-PROGRAMMA, MARKTBERICHTEN. AGENDA. rx. persoonlijke gelukwenschen aan den heer v. d. Harst on spreker. De heer S. M e n d e 1 s, de oud-secretaris, zeide gaarne persoonlijk zijn gelukwenschen te zijn komen aanbieden en wees er op, dat het jubileum juist valt op den dag na de herdenking van den dag, dat het 405 jaar geleden was, dat de Vader der Vaderlands, •tie grondlegger van vrijheid en verdraag zaamheid in ons land, geboren werd. De Armenraad is het voorbeeld van samen werking en verdraagzaamheid en de Mid- idelburgsche Armenraad heeft steeds goed samengewerkt en spr. is dankbaar daar van 1916 tot 1921 aan mede te hebben ge werkt. Die jaren behooren tot de mooiste .jaren van zijn leven. Middelburg kan hij nooit vergeten, hij denkt dan aan zijn overleden medewerkers in den Armenraad, zijn voorganger Wagtho, mr. F. J. Spren- ger, Ch. Boasson, J. P. Pieterse. Maar niet •minder aan den heer P. Dumon Tak, toen burgemeester, die hij aanvankelijk leerde waardeeren in het werk voor de centrale ■voedingscommissie. Ook zijn arbeid in het steuncomité memoreerde spr. denkende aan den voorzitter mr. J. J. Heijse en wij len ds. N. M. de Ligt en wijlen den heer Chr. Boasson. Onder de aanwezigen be groette spr. speciaal den heer J. Onderdijk, voor wien hij steeds zeer vriendschappe lijke gevoelens heeft behouden, de dames TurkSnouck Hurgronje en Ermerins. Spr. hoopte, dat de Armenraad te Middel burg zal blijven voortwerken in de door hem in den aanvang genoemde richting. De voorzitter bracht den heer heer Mendels dank voor zijn komst en voor zijn woorden. De hr. A. D. L i 11 o o y zeide namens het burgerlijk armbestuur te willen spreken en dat wel voor de eerste maal in plaats van den heer Evers in diens tegenwoordigheid. Het was hem een aangename taak in die kwaliteit namens het Armbestuur, dat toch als hij het eens in een zakenterm mag zeg gen, de beste klant van den Armenraad is, zijn gelukwenschen met het jubileum aan te bieden en dit speciaal ook aan mr. Evers van wien hij hoopte, dat deze nog vele ja ren voorzitter van Armbestuur en Armen raad zou zijn. De voorzitter bracht dank en meen de, dat klant en zaak beide over de afge- loopen kwart eeuw tevreden zijn. Mr. W. F. E. baron van der Feltz zeide, dat de Chr. Volksbond den Armen raad zeer dankbaar is voor het voortzetten van het door dien Bond begonnen werk en den voorzitter voor zijn herinnering aan dat werk. De voorzitter bracht ook voor deze woorden dank. De laatste spreker was dr. S. S. Sme- d i n g die namens de pers woorden van gelukwenschen en waardeering uitsprak voor het werk van den Raad. Spr. weester op dat het niet altijd makkelijk is om aan verzoeken- tot opname van berichten te voldoen, dat er aan een courant ook een advertentie-afdeeling is, maar dat de cou rant dikwijls grooten steun heeft gehad van den Armenraad bij de beslissing over het al of niet opnemen van bepaalde ad vertenties, bijv., waarin onder allerlei mooie belofte gelden ter leen worden aangeboden. De voorzitter zeide, dat hem nog nooit opname van berichten is geweigerd, al voelt hij wel eens dat hij om ruimte in de courant bedelt. Hij zal echter met dit bedelen, zoo noodig, voortgaan. Tenslotte bracht spr. alle aanwezigen dank voor hun komst en voor de uitge sproken goede wenschen en sloot het meer officieele deel van de bijeenkomst. Men bleef nog eenigen tijd bijeen onder gebruik van aangeboden ververschingen. Weg afgesloten. Ged. Staten hebben gehandeld overeen komstig het verzoek van B. en W. van met motorrijtuigen, rijwielen en vee van een met motorijtuigen, rijwielen en vee van een weg, welke, aanvangende bij het Noordein de van den bij het Domburgsche Villapark van den Noordweg (Oostkapelle-Domburg) in noordelijke richting aftakkenden Burge- meester-van-Teijlingenweg, eerst in noor delijke, daarna in noordwestelijke, vervol gens in oostelijke en ten slotte in noord oostelijke richting over eene lengte van ongeveer 189 m uit het begin tot aan het hek van het landgoed Hoogduin loopt. De Emmabloem collecte bracht te Koudekerke 24, te Zoutelande 20, te Biggekerke 13 en te Meliskerke 9 op. Oorspronkelijke detective-roman door John Simson. 13). „En waar zagen jullie dat spook nu pre cies?" informeerde Daddy verder. „Daér, meneer. Het bewoog déar langs dien muuren verdween toen ineens in dien hoek!" „In dien hoek daar? Is dat niet de deur van de binnentrap naar boven?" „Ja, precies, meneer ja, daar verdween hij!" „Misschien even op de trap gaan zitten om wat uit te rusten", veronderstelde Willem en Lena hief weer haar elleboog tegen hem op, terwijl Jan zacht zat te grin niken. „Ik dacht eerst nog, dat ik 't 'me ver beeldde!" zei Lena. „Maar toen Mina het ook zag, rekende ik uit, dat dat toch wel niet het geval zou zijn. En bovendien hoor den wij wat ritselen ook". „Een rat!" bromde Willem binnens monds. Toch verstonden allen hem. Lena stoof dadelijk overeind. „Geen rat, zeg ik je. Het was een spook! „Ik houd vol, dat het een rat was!" „En ik zeg je, dat het beslist een spook was. Maar wat klets jij eigenlijk? Jij hebt heelemaal niets gezien, anders zou je heusch wel anders praten!" „Misschien wel! Mogelijk zou ik dan zeg gen: het was geen rat, maar een muis!" Toen beduidde Daddy hem, dat hij even zwijgen moest. „En, Lena", vroeg hij verder, „wat deed RAAD VAN NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND. Maandag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burgemeester G. A. Harff. Afwezig de heeren De Kater en Verlare. Van Ged. Staten was bericht ingekomen dat de verordening op de heffing van stei ger- en kaaigeld niet goedgekeurd kan wor den, aangezien een gedeelte van de haven op grondgebied der gemeente Middelburg ligt en de verordening daar niet van kracht kan zijn. Besloten werd aan de Koningin concessie te vragen voor het heffen van havengelden voor het gedeelte der haven, dat in de gemeente Middelburg ligt. Besloten werd een bedrag van 30 be schikbaar te stellen voor eiken leerling, die de school voor buitengewoon lager onder wijs te Middelburg zal bezoeken. Van Ged. Staten was bericht ingekomen een regeling te treffen t.a.v. de verzekering van gemeentegelden. Aangezien de gemeen te reeds sedert 1934 vrijwillig is verzekerd, werd besloten deze verzekering te handha ven en daarop de goedkeuring van Ged. Staten te vragen. Van een werklooze was een verzoek in gekomen om medewerking te verleenen voor zijn plaatsing op een werkloozencursus te Middelburg. Besloten werd hieraan te voldoen, doch de kosten op betrokkene te verhalen, aangezien deze niet onbemiddeld is. Evenals vorig jaar werd besloten een be drag van 2 per werklooze beschikbaar te stellen voor extra steun. Het Rijk draagt 3.70 per werklooze bij. De v o o r z. deel de naar aanleiding hiervan nog mede, dat B. en W. voornemens zijn den steun van het Rijk in natura te aanvaarden aangezien de goederen, die verstrekt worden, van zeer goede kwaliteit en goedkoop zijn. De v o o r z. deelde verder mede, dat hem verlof is verleend van 29 April tot 26 Mei a.s. en dat wethouder Van Strien hem ver vangen zal. De heer Houterman vroeg in het ver volg de vergaderingen te openen en te slui ten met gebed. Aangehouden tot een vol gende vergadering. De heer Van Eenennaam vroeg of het niet wenschelijk zou zijn bij de bestra ting op den Molendijk een lantaarn te plaat sen om eventueele ongelukken te voorko men. Hiervoor zal gezorgd worden. SOEBURG. Vrijdag a.s. des nam. te twee uur komt de Raad in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m. de volgênde punten: Voorstel van B. en W. om de nieuwe straat die een verbinding vormt tusschen de Burchtstraat en de Van Turnhoutstraat in verband met het 40 jarig ambtsjubileum van H. M. de Koningin „Wilhelminastraat" te doen heeten. Voorstel van B. en W. om het perceel bouwgrond aan de Kanaalstraat bestemd v.oor den bouw van een nieuw gemeente huis, te verpachten tot 1 September a.s. bij openbare inschrijving. In verband met de wijziging, die arti kel 297 der Gemeentewet met ingang van 1 Januari 1938 heeft ondergaan, moeten de kohieren der hondenbelasting van dien da tum af inplaats van door den Raad, door B. en W. worden vastgesteld. Nu de verordening op de heffing van een hondenbelasting in deze gemeente hierme de in overeenstemming dient te worden ge bracht, nemen B. en W. de gelegenheid te vens te baat voor te itellen, eenige in de practijk wenschelijk gebleken aanvullingen in de verordening op te nemen. B. en W. stellen voor, artikel 5 aan te vullen met een 3e lid, waardoor voorkomen wordt, dat voor een hond die in den loop van het jaar is overgegaan aan een ande ren houder in de gemeente, in dat jaar tweemaal belasting kan worden gevorderd. En verder een nieuw artikel 6 in te voe gen inhoudend de mogelijkheid tot het verkrijgen van ontheffing van hondenbe lasting. Volgens het le lid zal ontheffing kunnen worden verleend indien in de eerste helft van het jaar: le een hond overlijdt 2e een houder zijn hond wegdoet; 3e een houder met zijn hond uit de gemeente ver trekt. Het 2e lid geeft de bevoegdheid tot het verleenen van ontheffing, indien een hond in de eerste zes maanden van het jaar niet meer tot de eerste, maar tot de twee de klasse blijkt te behooren. Voorstel van B. en W. om aan de ver- eeniging tot stichting en instandhouding van Christelijke scholen Voor zwakzinnige kinderen op Walcheren voor eiken leerling uit deze gemeente, welke de op te richten school zal bezoeken een jaarlijksche bijdra ge in uitzicht te stellen van maximaal 30 benevens een nader te bepalen aandeel in de vervoerkosten der kinderen. je, toen je dat spook hoorde ritselen?" Met groote oogen staarde het opper hoofd hem aan, terwijl Mina antwoordde: „Bibberen als een klein kinden dat beslist niet van de kou! Ik heb die meid nog nooit zoo bang gezien. Het was een merakel!" „Kom nou! Ik bibberen! Kom meid, jij bibberde net zoo hard als ikmisschien nog wel harder. Maar waar maken we ons eigenlijk druk om? We hebben allebei dat spook gezien, en dan schrikt je toch wel even. Wat zegt u nou, meneer?" „Zeker!" gaf Daddy toe. „Ik kan mij be grijpen, dat jullie daar even van onder den indruk waren, want spoken zie je nu niet dagelijks." Toen proestte Jan het plotseling uit. „Wat heb je?" vroeg Lene verstoord. Zij kon dien Jan gewoon niet uitstaan. „Ik dacht juist over wat mijnheer daar zei: „dat je spoken niet dagelijks ziet". Dat voorrecht geniet ik namelijk wel!" „Wat? Heb jij dat spook dan al meer ge zien?" „Dat niet", zei Jan vinnig, „maar ik zie jou toch dagelijks." „Leelijke kwajongen!" stoof Lena op. „Als je nog eens zoo'n grapje weet, zal ik je zwart maken met de pook. Of beter nog: ik zal je je hersens ermee inslaan." „Laat maar!" zei Mina. „Hij heeft toch immers geen hersens!" Commissaris Feldslag teekende haastig aan, dat ook in de keuken geen onverdeel de eensgezindheid heerschte. En juist, toen hij daarmee bezig was, weerklonk onder het fornuis een slag als een kanonschot. De commissaris schrok er van: zijn potlood schoot een mijl ver uit. Trouwens, Daddy VOETBAL. WAGENINGEN—MIDDELBURG VOOR DEN BEKER. Naar wij vernemen zal Middelburg in de vierde ronde voor den Nederlandschen voetbalbeker een uitwedstrijd spelen tegen den Oostelijken eersteklasser Wageningen. Dat wordt een zware, doch een interes sante wedstrijd voor de groen-witten. Mid delburg brengt het er tot nu toe uitstekend af in het bekertournooi. De vierde ronde is bereikt, en deze verrichting is zeer goed te noemen. Als wij het bij het rechte eind hebben is het tot nu nog aan geen enkele Zeeuwsche vereeniging gelukt de derde ronde van een bekertournooi te overleven en in de vierde ronde uit te komen, zooals Middelburg. WEST ZEEUWSCH VLAAMSCHE Z.V.B. ELFTALLEN. Zooals we reeds eenige weken geleden hebben gemeld zullen op 15 Mei a.s. te Sehoondijke twee wedstrijden tusschen combinaties worden gespeeld. De samen stelling van de combinaties, gevormd uit K.N.V.B.-ers hebben wij reeds gepubli ceerd. De combinaties van Z.V.B.-ers zijn als volgt samengesteld: Rood-geel: (Sehoondijke, Biervliet, IJzen- dijke, SCD): doel: J. de Jonge (Schoond.); achter: H. Willems (Biervl.) en A. Geel hoed (Schoond.); midden: I. Kornelis (S CD) ;E. Tourcois (Schoond.) en G. de Poorter (IJz.); voor: C..Impens (IJz.); A. Babijn (SCD); W. Michielsen (Biervl.), F. Tourcois (Schoond.) en W. de Jonge (Biervl.) Blauw-wit: (Breskens, Groede, Hoofd plaat, Oostburg): doel: B. de Gardeyn (Groede); achter: E. Sijnesaal (Hoofdpl.) en H. Elfrink (Groede); midden: J. Bak ker (Oostb.); I. Oosterling (Breskens en J. Fenijn (Breskens); voor: B. Tange (Breskens); V. Ghijs (Groede); A. Groos- man (Oostb.); R. Scherbeijn (Hoofdpl.) en D. de Hondt (Breskens). Wedstrijdprogramma Z.V.B. Zaterdagcompetitie „Walcheren". R.C.V. 2Vlissingen. Zondag. Bekerwedstrijden. Hontenisse Breskens. KruiningenGoes 2.B.K.V.V. 2 Breskens 2. le kl. B. Corn. Boys 2Hulst 2. Ria Terneuzen 3. Tern. BoysPhilippine. le kl. C. Breskens 3Hoofdplaat 2. Oost burg 2Biervliet 2. Sehoondijke 2Groe de 1. Ze kl. A. CortgeneZeelandia 4. Goes 4 Kapelle. De Zeeuwen 4Kattendijke. 2e kl. B. Corn. Boys 3Hulst 3. Ria 2 Terneuzen 4. Sluiskil 2S.V.O. 2. 3e kl. A. Zeelandia 5Walcheren 2. Zaterdagcomp. Walcheren. Vlissingen heeft haar concurrente RCV I een nederlaag toegebracht. Vlissingen heeft nu nog één punt uit twee wedstrij den noodig om kampioen te zijn. Oostkapelle deed weer eens goed werk door in een uitwedstrijd SMZ te overwin nen. Een goed slot derhalve van de Oost- kapelsche voetballers. De stand is nu: Vlissingen 14 12 1 1 -76—28 25 RCV I 16 11 Arnemuiden 16 10 Serooskerke 16 8 VWW 16 5 SMZ 15 5 Oostkapelle 16 5 RCS 16 2 RCV II 15 2 3 2 74—32 25 2 4 66—38' 22 3 5 74—48 19 3 8 53—62 13 2 8 43—57 12 2 9 34—79 12 3 11 35—60 7 1 12 37—78 5 le klasse C. De leider Sehoondijke I stelde zeer te leur door op eigen terrein van Groede I te verliezen. Breskens II heeft daardoor weer een mooie kans gekregen. Intusschen van Groede I een prachtige verrichting. IJzendijke II klopte overtuigend Oostburg II. De leiding in deze klasse hebben nu (er moeten 20 wedstrijden gespeeld wor den) Voorstel van B. en W. om de vergoe ding voor de bijzondere lagere scholen over 1936 vast te stellen als volgt: a. voor de Vereen, voor Chr. Volksonder wijs (Julianaschool) op 1379. b. voor de Vereen, voor Chr. Volksonder wijs (Marnixschool) op 759; c. voor de Vereep. „School met den Bij bel" op 1348. Alle drie scholen ontvingen meer dan deze bedragen. Ze zullen moeten terugge ven resp. 20, 40 en 131. en Landhof schrokken ook. Alleen Willem scheen het heel gewoon te vinden. „Komt je spook aanzetten!" plaagde hij. ,Met muziek voorop!" „Je weet heel goed, dat 't de rattenval is, die dichtklapt", snauwde Lena hem toe. „Dan zou ik maar eens gauw gaan kijken: misschien zit je spook er wel in. Weet je, wat je dan doen moet? Lekker opbraden en in stukjes snijden. Dat zal wat fijn sma ken: gebraden spokenvleesch!" Lena zat intusschen al op haar hurken voor 't fornuis; zij haalde er een groote val onder vandaan en zie, een grauwe, grijze rat liep angstig heen en weer achter de tralies.' „Zoo vangen we ze dagelijks", legde Lena uit, „maar 't geeft niets: er zijn er veel te veel. En brutaal, dat die krengen zijn! Van morgen miste ik een heel stuk brood „Tarwe-brood of gewoon wit?" infor meerde Daddy belangstellend. De dikke keukenmeid keek hem hoogst verwonderd aan. „Tarwe!" zei ze dan. „Een heel oud stuk: de kruimels lagen nog voor de kast, waar ze uit gehaald hadden. Die kon ik opvegen. En ze moeten ook een heel stuk leverworst hebben meegenomen." „Met of zondes vel!" vroeg Daddy weer en Lena dacht niet anders, of die lange mijnheer was niet goed snik geworden. „Met vel en al!" knikte ze dan. „Grappig!" hikte Jan opeens, dan kun nen ze een boterham met leverworst ge nieten, die mirakels!" „Lach jjj maar!" beet Lena hem toe. „Je bent nu eenmaal niet wijzer!" en met een bekeek ze nogmaals de rat, die in het valletje zat. Sehoondijke I 17 13 2 2 85—28 28 Breskens II 15 13 0 2 63—29 26 Hoofdplaat II 17 11 1 5 62—31 23 2e klasse A. Cortgene behaalde een verdienstelijke overwinning op RCS III, de leider dezer klasse. Goed werk van Cortgene. Kapelle behield haar kans door Zeelandia IV een flinke nederlaag toe te brengen. Dat wordt een spannende eindspurt voor de Kapel- lenaars, want zij kunnen gelijk komen met RCS III. Kattendijke leverde ook geen half werk en stuurde EMM II met een groote nederlaag naar huis. De stand in deze klasse is nu: RCS III 15 12 0 3 79—25 24 13 10 0 3 63—20 20 Cortgene 14 9 1 4 60—33 19 Kattendijke 13 8 2 3 58—24 18 De Zeeuwen V 13 5 4 4 33—47 14 De Zeeuwen IV 14 5 3 6 42—44 13 Goes IV 13 4 1 8 33—51 7* EMM II 16 2 2 12 26—66 6 Zeelandia IV 13 0 1 12 13—97 1 2 w.p.i.m. w. n. 0. 3e klasse A. Zeelandia V verloor tegen Vlissingen V. denlijst. ATHLETIEK EEN ONTMOETING VLAANDEREN— ZEELAND. Verleden jaar werden door het district Zeeland van de K.N.A.U. onderhandelingen geopend met de Belgische athleten om te komen tot een athletiek-ontmoeting in België. Door terreingebrek kon deze ont moeting toen niet door gaan. Thans is overeengekomen dat een trialmeet tus schen W est-Vlaanderen, Oost-Vlaanderen en Zeeland zal plaats hebben op 28 Au gustus a.s. op het athletiekterrein te Aalst. Het is de bedoeling volgend jaar de Bel gische athleten in Zeeland te ontvangen. SCHAKEN. Het tournooi te Margate. Gisteren is de vijfde ronde van het in ternationaal schaaktournooi te Margate ge houden. Het sensationeelste feit was, de nederlaag van den wereldkampioen dr. Al- jechin tegen den Let Petrov. In de reservetournooien verstevigden on ze landgenooten Landau en Prins hun lei derspositie door hun partijen te winnen. De resultaten waren: Premier reserve tournooi A: Klein (Wee- nen)Van Seters Premier reserve tournooi B: Winser (Eng.)Landau 01; Illingworth (Eng.)— Prins 01. Premier reserve tournooi C: Van Does- burgh—Meyer (Eng.) y2; Jameson (Eng.)Schelfhout afgebroken. De afgebroken partij tegen Son ja Graf verloor Schelfhout. MOTORSPORT. Fernihough doodelijb verongelukt. De befaamde Engelsche motorrenner Eric Fernihough is Zaterdag tijdens re cordpogingen op de autostrada tusschen Gyon en Boedapest op tragische wijze om 't leven gekomen. Fernihough had met zijn 1000 cc. Brough Superior reeds twee mis lukte pogingen gedaan, waarbij zijn ma chine reeds bedenkelijk gezwaaid had, maar toch ondernam de Engelschman een derde poging, welke hem noodlottig zou worden. Hij had reeds een snelheid van 270 km per uur, toen de machine plotseling hevig be gon te slingeren, van den weg vloog en met een harden klap tegen een boom te recht kwam. Toen de aanwezige menschen ontzet kwamen toesnellen, vonden zij den renner nog levend, doch de zware schedel breuk maakte den toestand hopeloos. Tij dens het vervoer naar een ziekenhuis over leed Fernihough. POSTDUIVEN. Prijsvlucht „Nog Sneller" te Breskens op Moescroen: A. de Jonge: le en 2e; P. Jacobs; 3e, 17e; J. Wisse 4e; A. v. d. Velde, 5e, 6e; J. de Meijer: 7e; W. Pleyte: 8e; Joz. Pleyte: 9e; Risseuw: 10e; Jan Qu- aars: 11e; Wisse Czn.: 12e; Bondewel: 13e; Faas Mzn: 14e; Roskes: 15e; Jan v. Gijs: 16e, 18e; P. de Poorter: 19e; Hamerlinck: 20e; Iz. Leenhouts: 21e; Porrey: 22e; Jan Pleyte: 23e, 29e; A. Riteco: 24e; M. Qu- aars: 25e, 27e; H. de Baare: 26e; P. Bark: 28e; Verberkmoes: 30e. Prijsvlucht „Nog Sneller" te Breskens op Arras. 135 km. J. Maas: le; C. Klaaysen: 2e; W. Klaaysen: 3e; Dusardeyn: 4e, 8e, 9e; E. de Rooy: 5e; Bondewel: 6e; A. de Munck; 7e; P. v. d. Walle: 10e. WOENSDAG 27 APRIL. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. muziek (gr.pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Be richten. 12.15 Gram. 12.30 Vervolg Ensem ble Van der Horst en Gram. 1.45 Gram. 2.00 Orgelspel. 3.00 Chr. lectuur. 3.30 Gram. 3.45 Chr. Liederenuurtje. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 6.30 Taalles en cause rie. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespr. 7.45 Re portage. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Gram. 9.00 Causerie. 9.30 Zang en piano. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Damles. 10.20 Vervolg conc. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. Ca. 11.50 12.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Mor genwijding. 10.20 Voor Arbeiders Continu bedrijven. 11.30 Causerie. 12.00 Gram. 12.45 —1.45 VARA-Orkest. 2.00 Kniples. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Esmeralda-Septet. 6.05 Gram. 6.15 Ram blers. 6.45 Causerie. 7.00 Gram. 7.10 Zang. 7.30 Cyclus. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Orgelspel. 8.30 Radiotooneel. 10.00 Ber. ANP. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Amsterdamsch a capel- la-koor en solisten (tot 12.00). DROITWICH, 1500 m. 10.20 Gram. 10.50 Pianosyncopations. 11.05 Gram. 11.45 Sven Sköld's orkest (Uit Stockholm). 12.10 Nor thern Orkest. 1.20 Gram. 2.05 Stanley Sex tet. 2.35 Piano. 3.05 Causerie. 3.20 Vesper. 4.20 Gram. 4.40 Henry Hall en zijn Band. 5.20 Berichten. 5.40 Landbouwpraatje. 6.00 Harmonie-orkest. 6.35 Zang. 7.05 Causerie. 7.20 Midland-orkest en soliste. 8.20 Berich ten. 8.40 Causerie. 8.50 Dulayas kwintet en solisten. 9.35 Theater-orkest. 10.20 Flome en zijn Band. 10.50—11.20 Jazzmuz. (gr.pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 7.10—8.05 en 9.10 Gram. 11.35 Stafmuziek Garde Républicaine. (Om 12.50 Zang). 2.05 Cello. 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Piano. 4.20 Giardino-Orkest. 7.50 Variété. 9.5010.05 Gram. KEULEN, 456 m. 5.50 en 6.30 Gram. 7.50 Militair orkest. 11.20 Schupo-Orkest. 12.35 Amusementssextet. 1.30 Pop. conc. 3.50 Amusementsorkest en solist. 5.50 Zang met piano. 6.30 Orkest. 7.50 Cabaret. 9.35 Gram. 9.5011.20 Amusementsorkest en Weenseh Onderwijzers-a-capella-koor. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 11.20 Gram. 11.50 Orkest. 12.50—1.20 Gram, 4.20 Orkest. 5.50 Gram. 6.20 Gram. 6.25 Zang. 7.20 Symphonie-orkest en solist. 7.55 Radio tooneel. 8.20 Vervolg conc. 9.5010.20 Gram. 484 m: 11.20 Gram. 12.00 Dansorkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Kleinorkest en so listen. 5.35 Haagsch Trio. 6.35 Gram. 8.05 Fluit en cembalo. 8.20 Radiotooneel. 9.30 Gram. 9.4510.20 Dansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 m. 7.30 SA-Blaasorkest. 8.35 Radiotooneel. 9.20 Be richten. 9.4010.00 Politiek maandover zicht. 10.05 Berichten. 10.20 Noorsch-Euro- peesch conc. (gr.opn.). 10.4011.20 Gram. Middelburg, 25 April. Groentenvei- ling. Slavellen 310 c., Snijsla 28 c., Spinazie 310 c., Postelein 2226 c., Mis- krul 5 c., Witlof 515 c„ Koolrapen 1,5 2 c„ Wijnpeen 2,53 c., Andijvie 818 c., Kroten 3 c.,- Prei 4,59 c., alles per kg, Peën 917 c., Raapstelen 2 c., Selderie 1 3 c., Rabarber 38 c., Radijs 12 c., Ram menas 2,53,5 c„ alles per bos, Bloemkool 324 c., Kropsla 14 c., Komkommers 12 15 c., alles per stuk, Pioenen 2 c., Violen 38 c., Bakkruid 513 c„ Madelieven 6 c„ alles per 10 stuks, Tulpen 512 c., per b., Geraniums 9 c., Cineraria's 1114 c„ alles per pot, Aardbeien 1452 c., per doos. MIDDELBURG. Dl 26 Apr WO 27 Apr. Verg. Uit 't Volk—Voor 't Volk mjd buurtcommissies. GOES. Dl 26 Apr WO 27 Apr ALGEMEEN. WO 27 Apr. Uitv. (Kinderzangspel) Kou- dekerk's Kinderkoor, te Koudekerke, Ofienb. school 19.30 h. „Misschien heeft hij er ook wel van ge snoept!" zei ze. „Wacht, we zullen hem eens lekker verdrinken!" Een emmer water stond al klaar. Lena gooide de val er in, en hield die toen met een eind hout diep onder water, tot het slachtoffer geen teekenen van leven meer gaf. „Zoo!" zei ze verlucht. „Die is er alweer geweest!" „Dat is de vraag nog!" plaagde Willem weer. „Als je hem er vlug uithaalt, kun je misschien nog met succes kunstmatige ademhaling toepassen! Je kunt nooit we ten!" Intusschen vond de politie het zoo zoet jes aan tijd worden om eens te gaan. Zij dankte de keuken wel voor haar inlichtin gen en zocht de trap weer op naar boven. Daar troffen ze mevrouw Messing in de blauwe zaal. „Denkt u er om," zei de officier haar, „dat het lijk van uw zoon zoo meteen ge rechtelijk geschouwd moet worden." „Ik zal het niet vergeten!" zei de lief hebbende moeder hard. Toen vertrokken ze met een stijve buiging. In de auto vroeg Landhof: „Daddy, wat vond je er van?" „Wel: dat de moord bitter weinig indruk gemaakt heeft. Vooral in de keuken." „Vond ik ook!" bromde Feldslag. „Maar dat was voor ons juist heel prettigveel prettiger, dan dat ze allemaal snotteren en met natte zakdoeken zitten te draaien. Woensdagmiddag half één. Op het gezellige kabinet van den officier van justitie begon Daddy dadelijk zijn han den te warmen aan een heerlijk knappend houtvuurtje, dat daar brandde. Landhof zocht onderwijl de noodige sigaren en ciga- retten bij elkaar, terwijl hij commissaris Feldslag vriendelijk verzocht plaats te wil len nemen. Daddy volgde onmiddellijk diens voorbeeld en weldra kringelden er rook wolkjes naar den zolder. „Aanvankelijk heb ik er niet aan getwij feld", zei Daddy langzaam, „of Karl Mes sing is met Domburg meegegaan naar Pa- rijs!" „Lijkt mij ook zeer waarschijnlijk", knik te de officier. „Hij heeft er alleen niet op gerekend, dat zijn dierbare vrouw een en ander met spoed zou opblazen tot een zeep bel „Precies, zooals je zegt! Maar nu die zeepbel gesprongen is en bepaald leelijk uit elkaar is gespat, zullen we onze veronder stelling toch moeten herzien. Op 't oogen- blik hangt alles om zoo te zeggen in de lucht, terwijl nog niet te overzien is, hoe veel schakeeringen het ding vertoont. Mis schien is hij wel gekleurd! 't Kan soms gek gaan met zoo'n spattende zeepbel!" „Hoe of wat ook", bromde Feldslag. „Bij mij staat 't vast, dat mevrouw Messing ook denkt, dat hij naar Parijs gegaan is." „Wat mevrouw Messing dénkt,, hebben we niet mee te maken", zei de officier kort en krachtig. „Maar ik zou wel eens willen weten, wat zij wéét!" „O zoo! Dat is mannentaal!" knikte Dad dy. „Lief persoontje anders, die mevrouw Messing, vinden jullie niet?" „Neen!" bromde Feldslag. „Ik kan haar niet uitstaan!" ((Wordt vervolgd'*

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6