Rins o loSr/£eert> Dit is Nathaniel Nurks. KRONIEK van den DAG. ZEELAND. BINNENLAND. BUITENLAND. Dobbelntcmn lebber, man! TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBÜRGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN DONDERDAG 21 APRIL 1938. No. 93. het spook van het slot gotheborgh. Neem eens een proef met de nieuwe, „overvette" Rinso, het enige wasmiddel, dat speciaal gefabriceerd wordt voor het gebruik in de wasmachine. Door de bijzondere sa menstelling verwijdert Rinso al het vuil uit Uw goed in ongekend korte tijd. Bovendien kan het uiterst werkzame Rinso sop nog vele malen achtereen worden gebruikt Met één pakje Ririso van 12j cent krijgt U de hele ge- zinswas van 5 personen in "H uur volmaakt schoon. En niet alleen in elke wasmachine geeft Rinso dat schitterende resultaat, maar ook in elke tobbe! Bovendien heeft Rinso een bon voor geschenken. „OVERVETTE" RINSO, SPECIAAL VOOR DE WASMACHINE frankrijk. duitschland. Een onaangenaam mensch in den Haar lemmerhout. Mevrouw Elisabeth Nurks heeft wat met hem te stellen! Dan is de soep te zout, dan is het vleesch niet malsch, dan zit Nathaniel te kla gen over zijn zaken en over het weer. Wanneer Nathaniel maar niet op houdt mét mopperen pleegt zijne Elisabeth te zeggen: „Stop maar 'n pijpje IBIS, dan zie ik tenminste een vroolijk gezicht.'' De weinige oogenblikken, dat Elisa beth Nurks een opge ruimd gelaat tegenover zich ziet, dank zij aan IBIS. tsjecho-slowakije, y-ai Naar een Fransch-Italiaansche overeenkomst. Frankrijk is nu ook begonnen onderhan delingen met Italië op tow te zetten, ter restauratie van de vriendschap die voor den Abessijnschen oorlog tusschen Parijs en Rome bestond. Frankrijk moet wel. Het heeft al lang geen zelfstandige buitenland- sche politiek meer, bepaalt zijn koers naar den Engelschen. Een paar jaar geleden was dat niet zoo. Laval deed toen eigengereide zetten op het politieke schaakbord. Hij ver ijdelde de Engelsche pogingen, om Italië in Abessynië schaakmat te zetten, onder stellende op die wijs Mussolini tot vriend te kunnen houden. Maar die onderstelling kwam niet uit. Laval bleek minder geniaal dan hijzelf dacht: hij hielp den Duce aan de overwinning, en de Duce stortte toch zijn toorn ook over Frankrijk uit. Feitelijke groote geschilpunten hebben Frankrijk en Italië niet. Wat men te Parijs bet meeste vreest, dat Italië zich meester zou maken van een zekere voogdij over Spanje en daarmee het westelijk bekken der Middellandsche zee gaan beheerschen, heeft de Engelsch-Italiaansche overeenkomst afgedaan: Mussolini heeft beloofd zijn han den van Spanje af te zullen trekken, zoo dra de burgeroorlog ten einde is. Voor de Fransche regeering is er te dezen aanzien dus vrijwel niets meer te doen. Ze moet afwachten, of de Duce zijn woord zal hou den. En voor 't overige zijn de zaken, welke de beide landen gemeenschappelijk aangaan (koloniale kwesties in Noord- en Oost-Afri- ka) tamelijk deugdelijk geregeld in het in 1935, vlak voor den Abessijnschen oorlog gesloten vriendschapsverdrag. Het kan niet moeilijk zijn dit verdrag in het reine te brengen met het feit, dat Abessynië thans onder Italiaansche heerschappij staat. Wat de beide landen zoo vijandig verdeeld houdt zijn meer kwesties van ideologischen aard. Mussolini's zwarte fascisme en Frank- rijk's roode democratie waren de laatste ja ren als water en vuur ten opzichte van el kaar. De op touw gezette onderhandelin gen zullen daarin verandering moeten bren gen, willen ze belangrijk resultaat opleve ren. Graaf Ciano, de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, moet Zaterdag tot den Franschen zaakgelastigde Blondel gezegd hebben, dat het gemakkelijker is een leeuw te dooden dan honderd muggen. Met dit beeld teekende hij de situatie duidelijk. Het zijn allemaal kleine stekeligheden, uit de opgeblazen ideologische tegenstellingen voortgekomen, welke dienen te verdwijnen. Maar waarom zou dat niet lukken? Vlak voor den Abesijnschen oorlog had men te Rome ook geen last van Frankrijk's demo cratische uitspattingen en te Parijs trok men zich van Italië's fascistische bombarie weinig aan. Integendeel, men stichtte geza menlijk met Engeland het „front van Stre sa", dat den ondernemingslust van het na- tionaal-socialistische Duitschland in toom heette te zullen houden. Doordat Mussolini zijn Abessijnschen ondernemingslust vrij spel liet, plofte het front echter met een ver bazingwekkende snelheid in mekaar. De vraag dringt zich op, of de Engelsch- Italiaansche overeenkomst, (eerlang vermoe delijk aangevuld met een soortgelijk Fransch- Italiaansch accoord) misschien een nieuw front van Stresa inleidt. Door een deel der Engelsche en door vrijwel de geheele Ita liaansche pers is die vraag bereids ontken nend beantwoord. Slechts één Italiaansch blad maakte een uitzondering daarop. Het profeteerde, Zaterdagavond j.l., dat het front van Stresa zou herleven en voegde daaraan openhartig toe, dat aldus een die pe wensch van het Italiaansche volk ver vuld zou worden. De Italiaansche regeering heeft het voortvarende blad nog voortva render aan de gretige oogen van het Ita liaansche publiek onttrokken, aldus te ken nen gevend, dat de publicatie haar mishaag de. Maar de waarheid mishaagt niet zelden -meer dan de leugen, zoodat de inbeslag neming van het blad geenszins hoeft te be- teekenen, dat zijn beschouwingen er volko men naast zouden zijn. Integendeel, wij ge- looven, dat Mussolini wel degelijk aan genomen, dat hij zijn woord jegens Enge land gestand doet een beetje restauratie van het front van Stresa nastreeft, evenals Chamberlain en Daladier-Bonnet. En dat hoeft men niet te betreuren, als het maar niet demonstratief gaat gebeuren, in den vorm van een anti-Duitsche kongsi. Het beste, wat men kan wenschen is, dat het Oorspronkelijke detective-roman door John Simson. 9). VI. n„„ w°ensdagmorgen 10 uur. morgen bracht Daddy een bezoek aan het huis van Van Domburg, den Z?' ÜkfJa%Vn het gezelschap van den vermisten Karl Messing was gezien Het telefoonboek had hem op de hoogte gebracht van diens adres, en Bowle, Jjn trouwe chauffeur, reed hem daarheen. Een juffrouw van middelbaren leeftijd deed open. „Spijt mij wel, maar mijnheer Van Dom burg is niet thuis!" „Dat spijt mij ook! Kunt u dan misschien een adres opgeven, waar ik mijnheer vinden kan?" „Neen, mijnheer, dat zal heel moeilijk gaan. Ziet u: mijnheer Van Domburg is voor een heele poos op reis!" „Op reis? herhaalde Daddy en veegde even langs zijn neus. „Dat treft al bijzonder slecht. Ziet u, ik ben hoofdinspecteur van politie en had mijnheer graag even ge sproken!" De juffrouw van middelbaren leeftijd zet te heel groote oogen op. Dan maakte ze de deur wagenwijd open. „Komt u binnen!" knikte ze vriendelijk en Daddy maakte dadelijk van de uitnoo- diging gebruik. De juffrouw van middel baren leeftijd liet hem in een klein zijka mertje, blijkbaar voor ontvangst ingericht. Zij sloot zorgvuldig de deur achter zich. „Ik vrees, dat ik u niet veel zal kunnen Italiaansch-Engelsch accoord binnen afzien- baren tijd niet alleen een Fransch-Italiaan sche overeenkomst, doch eveneens bétere betrekkingen tusschen Frankrijk en Enge land eener-, Duitschland anderzijds ten ge volge zal hebben. Met dien verstande dan echter, dat Berlijn weet zoowel Frankrijk en Engeland als Italië tegenover zich te zullen krijgen, indien het nieuwe verrassin gen aan de reeks reeds geslaagde zou wil len toevoegen. Die verrassingen hebben Duitschland zooveel opgeleverd, dat het nu eens uit moet zijn. Italië heeft daar even veel belang bij als Frankrijk en Engeland. Waarom zou dan een 'klein beetje herleving van het front van Stresa uit den booze zijn? Zulk een herleving behoeft niet nood zakelijkerwijs een anti-Duitsche blokvor ming te-beteekenen. WETSONTWERP TOT VOORLICHTING OVER NEDERLAND IN HET BUITENLAND INGETROKKEN. De ministers van financiën en algemeene zaken deelen mede, dat het wetsontwerp tot wijziging en verhooging van het tweede hoofdstuk A der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1938 (voorlichting over Neder land in het buitenland) wordt ingetrokken. PANTSERGLAS VOOR LUCHTBESCHERMING. Gisterochtend werden op de schietbaan van het kamp Waalsdorp, proeven geno men met pantserglas, in het bijzonder met het doel dit glas voor luchtbeschermings doeleinden te gebruiken. Het ziet er uit als gewoon glas en is volkomen doorzich tig, zoodat het voor alle gewenschte doel einden gebezigd kan worden. Het proefglas, hetwelk in een „U"-vor- mig ijzeren raam gevat was, werd tus schen een rij van zandzakken geplaatst, waarop een zware stalen plaat gelegd werd, teneinde het eventueel terugslaan van ko gels te voorkomen. Het eerste schot werd gelost op een afstand van 10 meter, met een legerpi stool van 9 mm, hetwelk slechts weinig schade aan het proefglas toebracht. Het tweede schot werd gelost op een afstand van 5 meter met een mauserpistool van 7.65 mm. Ook deze kogel werd met suc ces weerstand geboden. Tenslotte werd nog een derde kogel met een mauserpistool van 7.65 mm op de pantserplaat afgevuurd', eveneens op 5 meter afstand, welke evenmin door het pantserglas heendrong. De proefneming slaagde volkomen, het geen vooral met het oog op luchtbescher mingsmogelijkheden, zooals voor bedrijven waar in oorlogstijden het werk voortgezet moet worden, evenals voor automobielen enz. van groote waarde kan blijken te zijn. BEHOUD VAN HET ZWIN OP BELGISCH GEBIED. Men schrijft aan de N.R.C.: Tot de wetenschappelijk interessantste landschappen van Nederland behoort het bekende Zwin in Zeeuwsch Vlaanderen. Te vens is het een der fraaiste. Dit in open verbinding met de zee staande gebied van zanden, slikken en schorren mag men een natuurmonument noemen; de menschelijke invloed is nagenoeg van geen beteekenls, de zoutflora is er heel bijzonder, o.a. door de aanwezigheid van een merkwaardige ve getatie van Statice Limonium, het limoen kruid, dat groote uitgestrektheden blauw- violet kleurt. Men herinnert zich, dat over dit natuur terrein nogal wat te doen is geweest. Er doken plannen op om een grooten weg langs den zeekant te maken, waardoor de inham zou worden afgesneden, hetgeen een einde zou maken aan de schoonheid van het gebied. Er werd toen een comité van actie tegen deze plannen in het leven ge roepen; van de plannen vernam men sinds dien niet meer. Thans komt uit België het verheugende bericht, dat eenige vooraanstaande figuren met succes een poging hebben gedaan om het merkwaardige landschap, voor zoover zich dit op Belgisch gebied bevindt, in on- gestoorden toestand te behouden. Men heeft namelijk een vereeniging zonder winstgevend doel gesticht, gevestigd te Knocke aan Zee (Le Zoute), welke blij kens hare statuten dit gebied vooral voor wetenschappelijke doeleinden in stand wenscht te houden. Het ligt in de bedoeling van de stichting om in contact te treden met de autoriteiten en de daarvoor in aan merking komende vereenigingen op het ge bied der natuurbescherming in Nederland teneinde te komen tot behoud van het ge heele gebied. Mr. P. G. van Tienhoven, voorzitter der Nederlandsche commissie voor Internatio nale natuurbescherming, werd bereid ge vonden deel uit te maken van den weten- schappelijken raad. Van het standpunt der internationale natuurbescherming is sa menwerking natuurlijk zeer nuttig te ach ten. Zoo dikwijls doet zich de gelegenheid niet voor om een terrein te behouden, dat zich over de grenzen van een tweetal lan den uitstrekt. Het ligt in de bedoeling der Belgen een floristisehen en faunistischen inventaris van het Zwin te maken. De vogels en plan ten zullen er natuurlijk volledige bescher ming genieten. Van het bestuur maken deel uit graaf M. Lippens, voorzitter, Léon Lippens, secre taris, graaf A. de Kerchove de Denterghem en Raymond Lippens. Wat beheersvorm betreft doet de nieu we vereeniging denken aan de Stichting Natuurmonument „De Beer" te onzent, al maakt de staat er geen deel van uit. Wij hopen zeer, dat de samenwerking - Qsm°chine I vertellen", zei ze, voortdurend buigend. „Maar als ik u mogelijk van eenigen dienst kan zijn, dan ben ik gaarne bereid, hoor! Mijnheer heeft toch hoop ik geen ongeluk gekregen?" „Daarvan is ons niets bekend", zei Daddy, „maar onmogelijk is het niet. U zeide zoo juist, dat mijnheer op reis was. Weet u ook waarheen?" „Zeker, mijnheer. Ja, mijnheer Van Dom burg is juist naar Egypte gegaan." „Naar Egypte? Dat is een drommels eind uit de buurt! Daar ben je zoo gauw nog maar niet. Weet u ook, is mijnheer voor pleizier gegaan?" „Neen, mijnheer! Heelemaal niet voor plezier! Ziet u, mijn meneer is archaeo- loogof Egyptoloogof zooiets. In ieder geval een loog. Ik weet niet, wat dat allemaal beteekent, maar het moet heel geleerd zijn. Een bijzonder lastig vak dat van loog!" „Dat zal wel uitkomen, juffrouw „Wips!" vulde de juffrouw van middel baren leeftijd aan. „Noemt u mij maar juf frouw Wips. Ziet u, ik ben mijnheer's huis houdster. Hij is ongetrouwd. Och, zoo'n lieve man!" „En waarheen is die lieve man nu pre cies vertrokken juffrouw Wips? Egypte is zoo groot!" Een aanminnig lachje plooide zich om de lippen van de huishoudster. Ondeugend zag ze de detective aan. „Ik weet het heusch niet!" zei ze dan. „Mijnheer heeft het mij wel gezegd, maar dien naam ben ik al lang weer verge ten „Toch niet naar Cairo of Alexandrië?" „NeenneenneenHet klonk (Ingez. Med.) heel anders." „Memphis, misschien? KarnakLu xor „Jaja, ja, die is het." Juffrouw Wips keek glunder, als had zij daar opeens een oude bekende ontmoet. '„Dus mijnheer Van Domburg is naar Luxor", herhaalde Daddy, .nabij het dal der koningen, waar het graf van Tuth-Ankh- Amon is boot geegd." „Jajaja, precies, zooals u zegt: Tuth- Ankh-Amon!" Dat bleek ook alweer zoo'n oude beken de van haar te zijn. „En kunt u mij dan nu nog zeggen, juf frouw Wips, welke route mijnheer Van Domburg genomen heeft? Er leiden nog al veel wegen naar Egypte, begrijpt u wel?" „Mijnheer is over Parijs gegaan." „Over Parijs? Hebt u mijnheer misschien weggebracht naar den trein". „Neen mijnheer, nee," zei jufrouw Wips preutsch, „Dat heb ik helaas niet gedaan. Ik zal u vertellen. Mijnheers trein ging gistermorgen om half zesen het sta tion is hier wel een half uur vandaan! Daarom had mijnheer afgesproken met zjjn vriend Messing, dat hij bij hem den nacht zou doorbrengen. Op kasteel Gotheborgh. Dat kent u wel, kasteel Gotheborgh. Geen drie minuten van het station." „O juist!" knikte Daddy. „Ja, dat was heel praktisch. Die mijnheer Messing heeft hem dan ook zeker naar den trein ge bracht." „Precies, mijnheer, precies. Ja, dat was het pan." „Kent u mijnheer Messing misschien ook?" De jufrouw van middelbaren leeftijd, de tusschen de Belgen en Nederlanders gunsti ge gevolgen zal hebben ook voor het be houd van het Zwin op Nederlandsch ge bied. Bij K.B. van 19 April zijn opnieuw be noemd tot burgemeester van Aagtekerke, de heer J. Bosselaar, van Westkapelle, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. De inzittenden verbrand. Gisterochtend is nabij Lyon een militair vliegtuig tijdens een oefening verongelukt. Het toestel is in brand gevlogen en de vijf inzittenden zijn in de vlammen om het le ven gekomen. NAT.-SOC. BEROOVING. Alle Joodsche autobezitters te Weenen hebben dezer dagen een formulier ontvan gen, waarin hun wordt medegedeeld, dat hun wagens, die ter gelegenheid van de in lijving van Oostenrijk werden geconfisceerd, niet alleen voortaan in dienst van de partij zullen blijven, doch dat de vroegere eige naren ook de onderhoudskosten van hun auto, de garagehuur, de verzekeringskosten, de door de nazi's gebruikte benzine en even tueel zelfs de bij ongevallen veroorzaakte schade zullen hebben te betalen. Het „Neue Tagebuch" van 16 April j.l., dat een afschrift bevat van een origineel exemplaar van het bedoelde formulier, ver meldt, als inhoud o.a. het volgende: „Uw wagen, merk nrwerd op in beslag genomen resp. op aanwijzing van hoogerhand in de garage gehouden. Tenein de het bestaan van de Arische Weensche garages en hun Arisch personeel te waar borgen, werd door de bevoegde politie-in- stantie reeds bepaald, dat de eigenaren van in beslag genomen resp. op aanwijzing van garagekosten inclusief den in den laatsten tijd genoten bijdiensten (wasschen, smeren, afhalen en binnenbrengen), alsmede aan het personeel regelmatig uitbetaalde bedra gen onderhoudsgelden) tot een onbepaald tijd stip verder moeten betalen, onverschil lig, waar zich de wagen thans ook bevindt. Om de zelfde redenen is ook het afbreken van de overeenkomst tot stalling gedurende dezen (onbepaalden) tijd niet mogelijk De garage aldus voorts het formulier heeft de strikte opdracht ontvangen, eventueele voorvallen, die in strijd zijn met deze aanwijzingen, onmidellijk aan de be voegde autoriteiten van partij of politie te melden, opdat deze verdere maatregelen kunnen nemen." Het formulier is voor de vakgroep Gara ges onderteekend door den beheerder Cesar Karrer. Terecht stelt het „Neue Tagebuch" vast, dat door deze handelwijze de ongeorgani seerde plundering der Weensche Joden is vervangen door een georganiseerde en sy stematische plundering van ambtswege. Een dergelijke volledige zij het ook in om vang slechts matige berooving is, aldus het „Neue Tagebuch", sedert de laatste hon derd jaren, zelfs in den oorlog en den we reldoorlog, in beschaafde landen niet meer voorgekomen. En dit formulier is nog slechts één der zeer weinige documenten, dat tot nu toe de hermetisch gesloten grens heeft kunnen passeeren „De Boheemsche leeuw". Het orgaan van de S.S. het „Schwarze Korps", publiceert een kaart van Duitsch land, waarbij Tsjechoslowakije is getee kend als de kop van een leeuw, waarvan de hals geklemd ligt tusschen Oostenrijk en Silezië. Hieronder staat het volgende onder schrift: „De Boheemsche leeuw misschien heeft hij keelpijn, want sedert 10 April brult hij niet meer zoo kwaadaardig". OOSTENRIJKERS IN ARREST. Het „Schwarze Korps" publiceerde gister de foto's van een aantal gearresteerde Oos tenrijkers, leden van het Vaderlandsche front. Zij zijn in gevangeniskleedij met een baard van enkele dagen. Het zijn Ludwig, de chef van den regeeringspersdienst, Trae- ger, chef van de staatspolitie te Graz, Franz Mayer, uitgever van de Wiener Stadstim- men, Eckert, secretaris van het Vaderland sche front, Alexander, commandant van de stormtroepen van het Vaderlandsche Front, en Stephan, de eerste secretaris van het huishoudster van den archaeloog Van Dom burg, trok even haar neusje op. „Niets geen vriend voor mijn meneer!" zei ze dan. „Hoe zoo, jufrouw Wips?" „Och, ik weet niet. Het is zoo'n groote, grove man, en hij doet niks netjes. Net een boer. Wilt u wel gelooven, hjj doet mij al tijd aan aardappels denken!" Daarbij lachte juffrouw Wips onbedaar lijk. „Och ziet u, ik zeg dat nu zoo, maar zoo kwaad meen ik dat toch niet. U moet we ten, dat hij vroeger in aardappelen gedaan heeft, 't Is een O.W.-er!" liet ze er dan vertrouwelijk op volgen. „Heel anders dan mijn meneer! Dat is zoo een echte fijne man, en zoo gevoelig! Ik snap gewoon niet, wat hij toch in dien meneer Messing ziet. Diens vrouw kan hij niet uitstaan! Daar heeft hij toch zoo'n hekel aan: dat heeft hfi mij dikwijls genoeg verteld. Maar om de wille van hem duldt hij ook haar. Begrijpt u dat nou?" Daddy fronste even zijn wenkbrauwen. „Weet u misschien ook, juffrouw Wips, waar mijnheer Van Domburg in Parijs lo geert?" vroeg hij opeens. „Ik zou het heusch niet kunnen zeggen! Meneer heeft wel een adres opgegeven inininoch, zegt u eens, 't is zoo'n bekend liedje." Daddy dacht een oogenblik na. „U bedoelt mischien Marseille?" „Jaja! De Marseillaise!" juichte juffrouw Wips. „Mijnheer heeft gezegd, dat hfi daar Vrijdag of Zaterdag zijn kon. Als er wat was, kon ik hem daarheen schrijven. Wil ik u het adres geven?" „Graag!" zei Daddy en juffrouw Wips V (Ingez. Med.> Vaderlandsche front. Het blad ontkent, dat zij gedood zouden zijn. Het „Schwarze Korps" werpt hun verschillende beleedigin- gen naar het hoofd. Alexander o.a. wordt een gangster eerste klas genoemd, „Al Ca- pone waardig". Aanvallen van het Schwarze Korps op priesters. Het orgaan van de S.S., het Schwarze Korps heeft gister een aanval gedaan op groothertogin Feodora van Saxen Weimar, die geweigerd zou hebben 25.000 mark be schikbaar te stellen voor de verkiezings propaganda. Verder verwijt het blad 358 priesters te Rome, dat zij aan boord van het Duitsche schip „Gaete" tegen de Führer zouden heb ben gestemd. Het blad noemt het Duitschers naar den vorm, doch het beschouwt hen niet meer als zoodanig. BURGERS MOETEN GASMASKERS KOOPEN. In den loop van deze week zal den koop van gasmaskers in Tsjecho-Slovakije ver plicht gesteld worden. De belastingplichti gen in de steden van meer dan 10.000 in woners zullen binnen twee maanden gas maskers voor hun gezinnen moeten aan schaffen. Het ligt in de bedoeling, dat de geheele bevolking van maskers voorzien zal worden. draafde weg. Onderwijl bepeinsde de detec tive, dat het Woensdag was en Van Dom burg dus Dinsdagmorgen vroeg naar Parijs was vertrokken. Waar hij eerst Vrijdag of Zaterdag in Marseille dacht aan te komen, en geen adres had opgegeven in Parijs, zoo was het hem duidelijk, dat de heer Van Domburg een paar dagen incognito in de groote Lichtstad wilde zijn. Daar kwam juffrouw Wips alweer terug met een groote kaart, die ze vol trots liet zien. Daddy las: Den Weledel Zeergeleerden Heer Dr. P. van Domburg, consérvator a|h oudheidkundig museum, Hotel Bristol, Marseille. „U ziet dus", zei juffrouw Wips glunde rend, „dat mijn meneer „zeergeleerd" is". „Dat zie ik!" knikte Daddy, terwijl hij het adres overnam. „En ik zie ook, dat hij conservator is van het oudheidkundig mu seum. Een heel mooie betrekking, juffrouw Wips. Is mijnheer dat al lang?" „Zoo lang, als ik mijnheer kenen dat is nu al bijna acht jaar!" „Een heele tijd", vond Daddy en maakte aanstalten om te gaan. Juffrouw Wips zette een heel pietluttig gezicht. „Alles goed en wel", zei ze knikkend. „Maar nu hebt u mij nog niet eens ver teld, wat er nu eigenlijk gebeurd is!" Daddy moest even lachen. „Ik heb geen bezwaar u dat te zeggen", zei hij welwillend. „De heer Messing wordt sinds Maandagnacht vermist en zijn op sporing is aan de politie verzocht". (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 5