BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. JEen succes der wetenschap I Poosje, a 12 tabletten 70 ct, eakjes a 2 .able«en"l5 cT (Ingez. Mcd.) jen pijnen Prijs 70 cent. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. Installatie burgemeester A. F. J. Aernaudts, DE RECHTSCHE OPMARSCH. DUITSCHLAND GEWEZEN OFFICIEREN MOETEN ALS LEGERINSTRUCTEURS OPTREDEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHLKMOMETER DONDERDAG FRANKRIJK. ENGELAND. TURKIJE. De aardbeving in Anatolië. ZUID-AMERIKA. MEXICO. PALESTINA* VER. STATEN* de we" fastan^ne tenschaphetpi|nstillendemiddel - van den modernen tijd. In I nstaRitiiieziin voortref felijke werking en absolute on schadelijkheid op ideale wijxe vereenigd. X B A (BAYER E VRy pet. evenals die voor loopende rekening houders in credit. Voor bedragen boven 5000 wordt 1 pet. vergoed. De debetrente voor voorschotten en loopende rekeningen is vastgesteld op 3,96 pet. Het bestuur met den raad van toezicht nog even in vergadering bijeen benoemde tot directeur en voorzitter den heer P. Mol en als secretaris den heer J. Tollenaar. In de raad van toezicht kwam geen verande ring. KAPELLE. Onder voorzitterschap van burgemeester Bierens kwam de commissie, (de dubbele Raad) in verband met art 158. der gemeentewet in openbare zitting bij een. Na onderzoek van de geloofsbrieven werd tot toelating besloten van de heeren C. van der Kuyl, B. de Jonge, P. C. van der Vliet, A. Slabbekoorn Wz., P. M. Keim, C. Traas jr. en Q. van de Vrie. GROEDE. Men verzocht ons te melden, dat de auto, waarmede het ongeluk bij Stroobrugge is voor gevallen was van W. M. Risseeuw. Dit omdat hier twee auto verhuurders van denzelfden naam zijn. HOOFDPLAAT. In den ouderdom van 87 jaren is plotseling overleden mej. Tan netje Boes, in leven gedurende zeer lange jaren kantoorhoudster der Posterijen, in welke functie zij indertijd haar vader op volgde, die eveneens zeer lang dit ambt bekleedde. De. overledene stond bekend als een accuraat en zeer dienst- en hulpvaar dige ambtenares, die door de Hoofdplaat- sche bevolking hoog geacht werd. SLUIS. Woensdag was het voor onze gemeente een zeer gewichtige dag; onze nieuwbenoemde burgemeester deed jzijn intrede. Reeds 's morgens vroeg was men, ondanks de minder gunstige weersomstan digheden, in touw om de diverse voorbe reidingen te treffen. Langzamerhand zag men van de ambtsgebouwen en de wonin gen de vlaggen ontplooien, als symbool van welkom aan den nieuwen burgemeester. Hoewel het weer zich aanvankelijk drei gend liet aanzien, brak toch tegen den mid dag de zon door de wolken en deze heeft ons niet meer verlaten. Na den middag begon de drukte en tegen drie uur maak ten de ingezetenen zich op tot ontvangst. Ook van elders stroomde het volk toe en weidra heerschteeen aangename drukte in de straten. Omstreeks drie uur stelde zich op de grens van de gemeente en haar wijk Heille de Commissie, gevormd uit de ver schillende buurtschappen op. De muziek- vereeniging Apollo, alsmede een eerewocht te paard, bestaande uit een zestigtal ruit- ters, voorafgegaan door bereden mare chaussee en aangevoerd door den hoofd man Geluk .allen gekleed in de Sluissche kleuren Rood-Wit, waren mede ter verwel koming aanwezig. Het geduld van de wachtende menigte werd niet lang op de proef gesteld, want weldra kwam het rij tuig, waarin de burgemeester met zijn ge zin was gezeten in zicht, en nadat het ge zelschap bij de prachtige eerepoort, welke aldaar was gezet en waarop stond: Deze poort, gebouwd met moed en verlangen, Om onzen nieuwen burgemeester te ontvangen, en waaronder stond Welkom met daaron der een door rozen versierde hoofdletter A, was aangekomen, werden aan mevrouw Aernaudts door een der dochtertjes van den landbouwer De Rijcke een fraai bou quet bloemen aangeboden, waarna de bur gemeester werd toegesproken namens de Commissie door den oud-burgemeester Berkers. Deze sprak als volgt: Mijnheer de Burgemeester, Het is ons een eer, als leden van de com missie van ontvangst de eersten te mogen zij, om U als burgemeester welkom te mogen heeten. Wij roepen u van deze plaats af een hartelijk welkom toe en we hopen, dat gij, mijnheer Aernaudts, die voor Sluis geen onbekende zijt, een goed burgervader voor de gemeente zult zijn. Van de genegenheid van de burgerij kunt ge ten volle verzekerd zijn. Zich alsdan tot mevrouw Aernaudts richtende, zei spr.: Ook U roepen wij van harte welkom toe. In de toekomst zult ook gij naast Uwen echtgenoot aan het hoofd der gemeente staan, ook van U verwacht de Sluissche bevolking veel en ongetwijfeld ligt er voor U als burgemeestersvrouw een ruim ar beidsveld klaar. Moogt gij beiden hierin slagen, is onzen, innigen wensch. De burgemeester dankte daarop in har telijke bewoordingen voor deze ontvangst. Hierna werd de tocht door de gemeente aanvaard. Voorafgegaan door een tweetal bereden marechaussee, gevolgd door een 60-tal ruiters aangevoerd door den hoofd man Geluk, ging het met de muziekver- eeniging voorop naar het Raadhuis. Ook hier was de belangstelling zeer groot. Om streeks vier uur waren zeer veel belang stellenden in de in een waren sprookjestuin herschapen raadzaal samengekomen, waar onder wij, behalve de familieleden en vele vooraanstaande ingezetenen, opmerkten burgemeesters en secretarissen uit de aan grenzende gemeenten. De nieuwbenoemde burgemeester, verge zeld van zijn echtgenoote en kinderen, werd door het oudste en 'het jongste raads lid de raadzaal binnengeleid, nadat de mu- ziekvereeniging voor het binnentreden het Wilhelmus had gespeeld, dat door velen werd meegezongen. Bjj het binnentreden verhieven alle aanwezigen zich van hun zetels, totdat de burgemeester en zijn echtgenoote hadden plaats genomen. De Spaansche burgeroorlog. De troepen van Franco hebben gisteren het Arandal aan de Fransche grens gelegen, geheel bezet. Gisterochtend traden de rechtsche troepen in contact met de Fransche grenswacht. Een groep phalan- gisten namen bezit van de Spaansche grens wacht te Val d'Aran. Drie bataljons recht sche troepen, van duizend man elk, hadden opdracht Val d'Aran te bezetten, doch na den pas van Bonaigue ondervonden zij geen tegenstand meer. De linkervleugel van het leger van Aran- da, die gisterochtend van Santa Magdalena vertrokken was in Zuidelijke richting, is des middags op vier kilometer van Alcale de Chivert aangekomen. De rechtsche troe pen hebben thans langs de kust een strook van meer dan 70 kilometer en een derde deel van de provincie Castellon in hun be zit. Italië is trotsch op zijn vrijwilligers Alle Italiaansche bladen spreken in tal rijke kolommen lof van het werk der Itali aansche legionnarissen, die door bij Tortosa de hoofdmacht der regeeringstroepen vast te houden, de rechtsche troepen in staat gesteld hebben de Middellandsche zee te bereiken en de regeeringsstellingen aan de monding van den Ebro te omsingelen. In de Spaansche kerk te Rome is een herdenkingsdienst gehouden voor kapitein Haya en de Spaansche vliegers en legioen soldaten, die in Spanje gevallen zijn. De dienst werd o.m. bijgewoond door ex-ko ning Alfonso, don Jaime de Bourbon, de Spaansche ambassadeurs bij vaticaan en Quirinaal, den broer van generaal Franco, Nicolas Franco, en tal van Italiaansche re- geerings- en partijvertegenwoordigers. De strijd in het Verre Oosten. De stad Lini weer in Japansche handen. In den sector van Lini wordt, naar het Chineesehe persbureau meldt, reeds dagen lang verwoed gevochten. De Westelijke en Noordelijke poorten van Lini zijn hevig door de Japansche artillerie gebombar deerd. Een Japansch detachement trok daarop de stad binnen. Bij de Westelijke poorten werden bloedige straatgevechten geleverd. In Chineesehe berichten wordt toegege ven, dat Lini in Japansche handen is ge vallen. In de straten wordt nog gevoch ten en Chineesehe afdeelingen, welke bui ten de stad lagen, zijn naar de stad "ge trokken om te pogen de Japanneezen te verdrijven. Het Japansche succes is te verklaren doordat in dezen sector belangrijke Japan sche versterkingen uit Tsingtao in het veld gebracht zijn. Chineesehe successen. Gebruik makend van de verplaatsing van een groot aantal Japansche troepen uit Zuid Sjantoeng zenden de Chineezen krach tige versterkingen naar Zuid Sjansi en Noord Honan om te trachten de Japannee zen in te sluiten. In Oost Sjansi hebben de Chineezen on geveer drie- tot vierduizend Japanneezen gedood en honderd tr'ansportauto's buitge maakt. Acht districten in West Sjansi zijn thans van Japansche troepen gezuiverd. China vormt nieuwe troepen. China is bezig met het opleiden van dui zenden nieuwe soldaten. Een buitenlandsch waarnemer verklaart, dat de geheele man nelijke bevolking van de provincies Hoe nan, Kwangsi en Kweitsjau een militaire opleiding schijnt te krijgen. Er schijnt een overvloed van munitie te zijn. Duizenden kisten geweren en andere wapens worden vervoerd naar afgelegen opslagplaatsen die in de heuvelen verborgen liggen. Overal wijzen teekenen op weloverwogen activi teit, vliegvelden worden aangelegd, wegen gebaand, stalen bruggen gebouwd, spoor wegen uitgebreid. OP BEZOEK BIJ GöRING, DEN PRACHTLEEVENDE. Göring heeft onlangs ter gelegenheid van de internationale jachttentoonstelling te Berlijn, een aantal jagers uit het buiten land op zijn kasteel „Karinhall", 60 km ten N.O. van Berlijn uitgenoodigd. Uit Enge land, Frankrijk, Skandinavië en uit andere landen waren eenige gasten opgekomen Onder hen bevond zich een Deen, dr. Böje Benzon, die over zijn bezoek enkele indruk ken ten beste heeft in de „Berlingske Ti- dende" een dagblad, dat te Kopenhagen verschijnt. Wij laten hier volgen, wat dr Benzon schrijft: „Wij werden eerst in een voorhal ge bracht, waarin wij zeer fraaie Romeinsche sarcophagen en een aantal prachtige schil der ij en van Lucas Granach te bewonderen kregen. Göring stond, tegen een schrijfbu reau geleund, in de reusachtige feestzaal, die zich over de gansche oppervlakte van het kasteel uitstrekt. Hij droeg een uiterst origineel sportcostuum, dat onwillekeurig De vergadering werd geopend door den heer Van Mazijk. De publieke tribune had zich intussehen geheel gevuld. Na de ope ning werd proces-verbaal van de eedsafleg ging voorgelezen. Hierna had de installatie plaats. Verslag hiervan volgt morgen. Na de installatie werd door de burge meestersfamilie, welke op de pui van het raadhuis had postgevat een défilé gadege slagen. Vervolgens is aan de leden van den Raad door den burgemeester in het Hof van Brussel een maaltijd aangeboden. onze blikken trof. Het bestond uit lange, groene stukken uit wildleder, die aan den voorkant tot boven de knieën reikten en en uit een donker groene ledervest zonder mouwen, voorzien van knoopen, die ver vaardigd waren uit met zilver beslagen slagtanden van door Göring geschoten edel herten. Verder droeg hij een beige broek, eveneens uit wildleder, een wit hemd met een buitengewoon groote boord en zeer breecje mouwen, die aan de polsen enger werden; om den hals een rooden shawl, geruit naar Schotsch model, waarop een opvallend groote gouden dasspeld. Aan een met goud bestikten ljjfriem hing in een gouden scheede een gouden jachtmes. Op de linkerborst prijkte het onderscheidings- teeken van de Duitsche jagersvereeniging; een edelhert met een hakenkruis in het gewei. Het edelhert was uit goud vervaar digd, het hakenkruis uit brillanten, die bij iedere beweging van den „Reichsjagermeis- ter" schitterden en fonkelden. Op weg naar de eetzaal doorkruisten wij een aan tal kamers en zalen, allen in verschillen den stijl ingericht; o.a. kwamen wij door een zaal in Byzantijnschen stijl met een fontein in het midden en door een Wikin- gerzaal in zuiver Noordschen stijl. De eet zaal was in Louis XV, met 'n aantal Fran sche ramen, die op een groot terras uit zagen, van waar uit men het heerlijkste uitzicht had op het meer. Achter iederen stoel stond een dienaar in jacht-kleedij uit de 18e eeuw: lange witte laarzen, een groen fluweelen rok, een kanten jabot en kanten manchetten, doch zonder pruik. Mijn buur man, die goed op de hoogte bleek te zijn, wist dienaangaande te vertellen, dat de dienaren gedurende de jacht geen pruik droegen, omdat deze al te licht in de tak ken der boomen zou kunnen blijven han gen. Wjj kregen een jachtlunch voorgezet met kaviaar, soep, groene asperges, reerug 'en dessert. Ieder aanzittende had vier wijn glazen voor zijn bord staan, welke achter eenvolgens met de kostbaarste wijnen wer den gevuld; ik had voordien nog nooit wijn van zulke uitgelezen kwaliteit gedronken. Op de de glazen en op het eetservies prijk ten, geschilderd of gegraveerd, de wapens van Göring; een gepantserde vuist, die een ijzeren ring omklemt. Na de luch werden koffie en likeur in de Wikingerzaal opge diend. Göring onderhield zich druk met zijn gasten. Later bood hij aan het kasteel te bezichtigen en leidde ons door talrijke za len. Vooral de gymnastiekzaal met al haar apparaten trok mijn aandacht. Ik bemerk te er o.a. een elektrisch rijpaard, roeiappa- raten, boksersballen, hoogtezonnen, enz. Er was eveneens een schietbaan in miniatuur en een kegelbaan voorhanden. Ten slotte bracht Göring ons tot onder het dak. De reusachtige zoldervloer was in een artifi cieel berglandschap herschapen, waardoor heen de prachtigste kinderspoortrein slin gerde. Göring vertelde al lachend, dat hij hier bij regenweer op jacht toog. Hij bracht een paar hevels in beweging en onmiddel lijk snelden uit de bergplaatsen locomotie ven en treinen en ijlden door het landschap. Boven en onder de spoorbaan liepen auto wegen, waarop auto's raasden; als slotef fect vloog een aan een draad bevestigd vliegtuig boven het landschap. Wij schreven onze namen in het gast boek, alvorens afscheid te nemen en ieder van ons ontving een jachtmes, dat Göring's wapen droeg, als herinnering. Bij ons ver trek weerklonken hoornfanfares, terwijl de wacht het geweer presenteerde." De „Daily Telegraph and Morning Post" meldt uit Berlijn, dat bijzonderheden zijn bekend geworden over een verzoek, dat ge richt is tot gewezen officieren van het Duit sche leger, die thans in het buitenland ver blijf houden. Zelfs, indien zij den leeftijdsgrens een paar jaar hebben overschreden, wordt hun ver zocht naar Duitschland terug te keeren om behulpzaam te zijn bij de opleiding van sol daten voor het nieuwe Duitsche leger. Er is nog steeds een tekort aan goede instruc teurs. Het verzoek is niet bedoeld als een defi nitief bevel. Zij, die er geen antwoord op geven, worden niet beschouwd als te zijn tekort geschoten in hun plicht. Candidaten die zaken leiden ten behoeve van het Duit sche bedrijfsleven, zal niet gevraagd wor den deze op te geven. Duitschers, die werkzaam zijn in andere bedrijven, worden evenwel terug verwacht, zoodra zij kunnen. Naar schatting zal men langs dezen weg de beschikking krijgen over ongeveer 2500 instructeurs. Van Duitsche nationaliteit vervallen verklaard. Het staatsblad publiceert weer een lijst van 30 menschen, voor het meerendeel Jo den, die van de Duitsche nationaliteit ver vallen verklaard zijn. WEDEROM EEN FEL ARTIKEL TEGEN OTTO VAN HABSBURG. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat van anti-Duitsche zijde de bewering was geuit, dat het tegen Otto van Habsburg uitgevaardigde bevel tot inhechtenisneming slechts een voorwendsel zou zijn voor het rijk zich in het bezit te stellen van het vermogen der Habsburgers. De Berliner Borsenzeitung schrijft, dat het vermogen der Habsburgers reeds se dert weken in beslag is genomen. De fe denen daarvoor heeft Otto van Habsburg volgens het blad op 16 Maart jl. geleverd toen hij een landverraderlijk interview toe stond aan de „Petit Parisien". Dat men hem niet de mogelijkheid kon laten met behulp van het in Oostenrijk en daarmede in het Groot-Duitsche rijk aanwezige ver mogen zijn hoog- en landverraderlijke on derneming te financieren, was geheel na tuurlijk. Met de van krachtwording der wet over de hereeniging van Duitsch Oostenrijk met het Rijk op 13 Maart was Otto van Habsburg Duitsch staatsburger geworden en daarmede aan het Rijk en den Führer tot trouw verplicht. Met zijn interview heeft hij het buitenland tegen rijk, volk en Führer opgezet en tegelijker tijd op het Duitsche geslacht der Habs burgers de schandvlek geworpen den laat sten separatist te hebben opgeleverd. Denemarken Oblig. 1926-5 100% Amsterdam 1936-3% 100%101% Zeeuws. Hyp. B-4 100% Cities Service Cy. P. 1958 5 40%41 Amsterd. Bank 153153% A Pref. Jurgens A A Ned. Gist- en Spiritusf. 515—510 De Schelde N.B. 46%47% Am. Smelt en Ref. 32%33% Born. Sum. H.M. 179%—179% Houth. Alberts 102100% Union Pac. Rr. 47%46 Int. Nickel Cy. 34% Ned. 38 1000-3 100%—101% Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 83%84 Koloniale Bank 109%111 N.I. Hbk. 1000 127—127% Ned. H. M. 1000 160—161% v. Berkels Pat. 55%54% Calvé-Delft 86%86% Philips Gem. B. afg. 278282-78 Unilever 151%—152%-50% Am. Car en Foundry 13%14% Anaconda Cop. 20%21%-% Bethlehem St. 35%36%-36 Kennec Copper 24%25%-% U. States St. C. 33%—33%-% North Am. Cy. 12%12% Kon. Petr. Mpij. 332%334-36 Contin. Oil Cy. 20%—20 Phillips Petr. Comp. 24%25% Shell Union O.C. 10%10% Tide Water Ass. Oil 10%10%-% Ned. Scheepv. U. 111%—113%-12% H.V. Amsterdam 425429%-28 Java Cult. Mij. 133132% N.I. Suiker U. 139—139 Deli Batavia 236235 Deli M\j. 1000 288%—286 Industrie Markt Amerika Koninkl. Obl.Markt (Wettig Rubber Tabak Olie gedeponeerd.)] A Senembah 265265%-% C Baltimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 8%—8% A Southern Rlw. 5%—5% A Amst. Rubb. C. 193%—199% -97% A Deli-Bat. Rubb. 121%—122%-23 A Hessa Rubber 111%—112% A Serbadjadi S.R. 80%—83%-82% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.96% 8.97 Berlijn 72.33 72.35 Parijs 5.61% 5.67 Brussel 30.31 30.31 New-York 1.79% 1.79 MAATREGELEN TEGEN' ONGEWENSCHTE VREEMDELINGEN. Sarraut, de minister van binnenlandsche zaken, heeft gister den ministerraad op de hoogte gebracht van maatregelen, die ge nomen zijn voor het uitoefenen van toe zicht op en de verwijdering van onge- wenschte vreemdelingen. Categorische in structies zjjn door den minister gegeven aan de prefecten om het toezicht op de vreemdelingen te versterken met het doel de belangen der landsverdediging te bevei ligen en de openbare veiligheid te verze keren. Bijgevolg zijn de vorige week reeds 220 ongewenschte vreemdelingen uit het land gezet. Een interministerieele commissie bereidt thans het ontwerp voor een decreet-wet voor, dat ten doel heeft het toezicht op en de uitwijzing van ongewenschte vreem delingen zoo snel en doeltreffend moge lijk te doen werken. Mijnongeluk eischt vier dooden. In een mijn te Craigbank (Zuid-West Schotland) is gistermiddag het verbindings touw van zes transportwagentjes gebroken, waardoor deze in de diepte stortten en een aantal mijnwerkers troffen. Vier hiervan waren op slag dood, terwijl twee-en-twintïg gedeeltelijk zwaar, gewond werden. De toenemende spionnage. De „Star" meent te weten, dat de aan zienlijke toeneming van het aantal spion nen, dat naar Engeland gekomen is sedert het bewapeningsprogramma wordt uitge voerd, levendige ongerustheid wekt bij het ministerie van oorlog.' Te Aldershot, aldus het blad, wordt als huisbedienden in de of ficierswoningen het grootste aantal vreem delingen gebruikt. Bijgevolg zou het Wa- roffice gehuwden officieren instructies hebben gegeven thuis zich te onthouden van bespreking van kwesties van militairen aard .Gelijke stappen zouden zijn gedaan bij de functionnarissen van de admiraliteit en het ministerie van luchtvaart. Het blad voegt hieraan toe, dat in Whitehall, het centrum der ministeries, de hotels, restau rants en tearooms dagelijks vol spionnen zitten, amateurs zoowel als beroepsspion nen, die hopen inlichtingen te vernemen, die een indiscreet ambtenaar zich zou kun nen laten ontsnappen. Er zouden meer dan duizend dooden zijn. Een speciale verslaggever van het dag blad Tan, die een bezoek heeft gebracht aan het district Kircheir meldt, dat bij de aardbeving in midden Anatolië veel meer slachtoffers te betreuren zjjn dan eerst werd vermoed. Het totaal aantal slachtoffers zou meer dan duizend bedragen, terwijl gisteren mel ding werd gemaakt van slechts twee honderd. Vijf en twintig dorpen werden geheel verwoest, o.m. Turkalpinar, waar alle hui zen werden weggevaagd. In die plaats zijn duizend personen dakloos geraakt. Er zijn speciale maatregelen genomen voor de dak- loozen. Zestien dooden bij auto-ongeluk. BÜ Trebizonde is een vrachtauto waarop zes-en-twintig menschen hadden plaats ge nomen, ten gevolge van een defect aan de stuurinrichting, door de leuing van een brug gereden en in een rivier gevallen. Zes tien menschen kwamen om het leven, tien personen werden ernstig gewond. DUITSCHER UIT BRAZILIë UITGEWEZEN. Het blad "O Globo" meldt uit Porto Alegre, dat een zekere Guilherme Tender, die de leider genoemd wordt van de agen ten van het Derde Rijk in de Braziliaan- sche provincie Rio Grande do Sul, last heeft gekregen Brazilië te verlaten. Elf dooden bij een kwestie over grond- verdeeling. Uit Mexico wordt aan de New York Ti mes gemeld, dat volgens sommige berich ten in de Mexicaansche pers elf personen Werden gedood en verscheidene gewond tij dens vechtpartijen, die zich hebben voorge daan bij de verdeeling van grond aan de boeren. De politie is overal opgetreden. Zij heeft de orde hersteld. Gevecht tusschen politie en Arabische vrijscharen. Arabische vrijscharen hebben gisteren- een politiepost te Beisan aangevallen. Lan gen tijd werd over en weer gevuurd, waar bij een politie-agent werd gedood. In de na bijheid van Beisan kwam het tot een ern stige botsing tusschen politie, Britsche mili tairen en Arabische vrijscharen. De strijd duurde tot in de avonduren. Bij het ge vecht zjjn vijf Arabieren gedood. In den afgeloopen nacht zijn verscheidene Jood- sche kolonies in het dal van den Jordaan beschoten. Twee dooden bij vliegongeluk. Gisteren is te Duncansville (Pennsylva nia) een sportvliegtuig op een boerderij te pletter gevallen. De beide inzittenden kwa men om het leven. De verdwijning van Peter Levine. Uit New York: De heer Murray Levine,- wiens 12-jarig zoontje Peter bijna twee maanden geleden spoorloos is verdwenen, heeft gisteren een belooning van 25.000' 'dollar uitgeloofd, voor inlichtingen welke leiden tot het terugvinden van den knaapr en een belooning van 5.000 dollar voor in lichtingen welke leiden tot het vinden van zijn lijk, indien hij reeds dood mocht zijn. Van vijf meter hoog dak doodgevallen. De 24-jarige W. van de Ven, die Dinsdag middag te St. Michcelsgestel door het vijf meter hooge dak van de bierbrouwerij Bra- bantia is gevallen en in bewusteloozen toe stand werd overgebracht .naar het groot ziekengasthuis te 's-Hertogenbosch, is daar vanochtend, ondanks operatief ingrijpen overleden. VROUW GEARRESTEERD WEGENS POGING TOT DOODSLAG. De mareschaussee te Stadskanaal heeft voor den officier van justitie te Assen ge leid Elsiena B. vrouw van A. S. te Gassel- ternijveenschemond, wegens poging tot doodslag öp haar man. Met vork en mes zou zij haar man bij een huiselijke twist te lijf zijn gegaan. Na verhoor is de vrouw in arrest gesteld. Verduistering van een chèque. Op het politiebureau Raampoort te Am sterdam is een 23-jarige kantoorbediende ingesloten, die ten nadeele van zijn patroon een chèque van 70 pond heeft verduisterd. Vorige week had de jongeman in een café dusdanige verteringen gemaakt, dat hij genoodzaakt was de chèque in betaling te geven. De kellner vertrouwde de zaak echter niet, en stelde de politie van het geval in kennis. Gistermiddag is de man, verdacht van verduistering, aangehouden. DE AANHOUDER WINT. In den sigarenwinkel van H. G. aan de Putsche laan te Rotterdam vervoegde zich gisteren een man, die een bestelling wilde opgeven. Aangezien de winkelier zelf niet thuis was, stond de vrouw des huizes hem te woord. De klant vertelde, dat hij een groote partij rookartikelen noodig had, wel ke waren bestemd voor het s.s. „Veendam". Voor hij echter definitief kon besluiten, wilde hij de diverse benoodigde artikelen graag even zien, waar natuurlijk niets tegen was. Verschillende artikelen werden hem getoond, maar één daarvan had de winke lierster niet bij de hand, dat moest zij even uit den kelder, die als opslagplaats dient, halen. Zulks geschiedde. De klant was in genomen met de kwaliteit en hij bepaalde zijn keus. Alle gekochte artikelen moesten worden bezorgd aan het s.s. „Veendam De bestelling geschiedde ten name van een der koks van dit schip. Daarop ging de klant zijns weegs. Even later moest de vrouw iets betalen en toen kwam zij tot de ont dekking, dat uit de eene toonbanklade een bedrag van acht gulden was verdwenen. Toen zij de tweede lade opentrok, bleek daaruit een bedrag van 1190 te zjjn ver dwenen. Onmiddellijk werd van den diefstal aan gifte gedaan aan het bureau Sandelingplein. De politie vertrok direct naar de „Veen dam". Daar trof zij nog zes andere winke liers aan, die eveneens met rookartikelen- derwaarts ontboden waren. Blijkbaar heeft de goede klant dus by zes personen bot gevangen en is hij er pas den zevenden keer in geslaagd om de lade te lichten. De koks van de „Veendam" wisten van de geldaffaire natuurlijk niets. De politie zoekt thans naar den volhardenden klant.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2