Lof der Zotheid 1 „MIJNHARDTJES" fühw&uMhws fm iiitnem&ndheid SPORT. kunst en wetenschap. leger en vloot. Uil veel besproken landen. kerk en school, radio-programma. marktberichten. agenda. Hoe discussies verloopen. „Eenregerlijk geval van mishandeling van een moeder door haar 16-jarigen zoon had gisteren tot gevolg, dat de Haagsclie motorpolitie zich in allerijl naar een wo ning in de Van Ostadestraat moest spoe den, om de moeder hulp te verleenen, daar zij haar veelbelovenden zoon niet baas kon." Geachte Redactie, Uit het bericht van het jongemensch, dat zijn moeder mishandelde, blijkt nu we zoneklaar, dat de verhalen over „het don- kere Zuiden" op fabels berusten Men geeft altijd af op Brabant, men doet of het Zuiden de rotte appel in de mand is, die het heele land te schSnd maakt, maar hier betreft het toch Den Haag, het ver lichte Den Haag, een groote Hollandsche stad, die nog wel Residentie is, zetel van de beide Kamers der Staten Generaal, van het Vredespaleis, het Internationale Ge rechtshof en Wat niet al. Laten de Critici van het „Donkere Zuiden" voortaan eens op hun eigen omgeving letten. Oost, Westthuis is 't óók niet alles! Uw abonné W. A., Helmond. Mijnheer de Redacteur, Uw abonné W. A. draaft wel wat door. Ik ben de laatste om eenig speciaal deel van ons land te denigreeren, maar het schandelijke gedrag van één kwajongen is toch niet voldoende om heel Holland over één kam te scheren! Dat de aanwe zigheid van het Vredespaleis, het Inter nationaal Gerechtshof en de beide Kamers der Staten Generaal (de geachte inzender had er ook de Molen van de Meer-werk- actie en de diverse gezantschappen nog bij kunnen noemen) den 16-jarigen jongeman niet tot beter inzicht hebben gebracht, is zeker te betreuren, maar had iemand dit in ernst verwacht? Slechte typen vindt men overal. Maar een Oss zal men in Noord- of Zuid-Holland toch tevergeefs zoeken! Met dank voor de plaatsing, A. G., Den Haag. Zeer geachte Redactie, Ik wensch u mede te deelen, dat ver leden jaar ook in Leeuwarden een jongen zijn moeder heeft mishandeld. Als UEd. dit van belang acht, kunt u het in uw blad afdrukken. Hoogachtend, (Mej.) J. I., De Lemmer. Mijnheer de Redacteur, Natuurlijk, de naam Oss kon niet uit blijven! Maar het Zuiden wil óók niet met Oss over een kam worden geschoren. Oss Is een geval op zichzelf. En als men wacht meester De Gier maar in Oss had gelaten, zou het met de misdadigheid van Oss wel dra óók gedaan zijn geweest. De minister heeft met de verwijdering van dezen be kwamen man een groote verantwoording op zich geladen. Uw abonné C. van G., 's-Hertogenbosch. Hooggeachte Redactie, De heer C. van G. te 's-Hertogenbosch zegt iets, wat hij m.i. niet verantwoorden kan. Als minister Goseling verklaart, dat de marechaussee verkeerde practijken heeft toegepast bij het verhoor van ver dachten, hebben wtf niet het recht daaraan te twijfelen. Rechtszekerheid gaat in een vrij land boven alles. Uw abonné, J. C., Kerkrade. M. de R. Ik kan mij volkomen vereeni gen met de woorden van den heer J. C. te Kerkrade. Rechtszekerheid boven alles! Ik ben bijv. nu reeds driemaal bij den in specteur van de inkomstenbelasting ge weest, die maar niet van mij wil aanne men, dat ik geen vermogen heb belegd in effecten, die dividend afwerpen. Dienten gevolge blijft mijn aanslag op een veel te hoog bedrag gehandhaafd. Is daar niets aan te doen? Met dank voor de plaatsing, A. van der S., Amsterdam. Geachte redactie. Ik wensch te verkla ren, dat ik bij mijn bezoeken aan inspec teurs der belastingen steeds getroffen ben door de prettige, lankmoedige houding en het menschelijke .begrip van deze ambte naren. Wie zich over hen beklaagt, ïffoet m.i. boter op het hoofd hebben. Hoogachtend, Uw dw. dn. J. J. S., Schiedam. M. de R. Nu in Uw interessante Ingezon den Stukken-rubriek toch het onderwerp boter ter sprake komt, zou ik willen vra gen, of de minister van Defensie er niet eindelijk toe kan overgaan, het gebruik van roomboter in het leger verplicht te stellen. De boeren zijn ermee geholpen en de veerkracht van onze jongens zal erdoor toenemen. Uw abonné, C. van S., Alkmaar. (De discussie duurt voort). Voor copie conform: E. Rasmus. De te Middelburg woonachtige Vlaam- sche schilder Reimond Kimpe heeft be richt ontvangen, dat de Fransche staat het door hem op de tentoonstelling der onaf- hankelijken te Parijs geëxposeerde schilder stuk „Walchersche Boer" heeft aange kocht ter plaatsing in het Musée Luxembourg. du Bij Kon. besluit van 12 April is Ingang van den datum van dit besluit vordert tot officier te lste klasse, de officier van administratie der 2de klasse W. F. L. Waleveld Bij Kon. besluit van 12 April is, met gang van den datum van dit besluit vnrflotrï tnf A-fftrtlrtvi -.11 j, r, - mt zus! habtvormige cachets m f O (F VOETBAL. Z.V.B. met be- der in- be- j v<*11 oesiuit, be- vorderd tot officier-vlieger der 2de klasse de officier-vlieger der Vonk. 3de klasse J. F. In het wedstrijdprogramma van den Z.V.B. voor Maandag 18 April zijn eenige wijzigingen aangebracht. Uitgesteld zijn: Domburg IWalcheren I, De Zeeuwen II- Goes II, Hulst II—Ria I, Kapelle-Cortgene, Zeelandia IVDe Zeeuwen IV, De Zeeuwen V—Goes IV. Ingelascht werden: Kapelle-De Zeeuwen IV, Zeelandia IVDe Zeeuwen V. Een overzicht der competitie. Nog één wedstrijd moet gespeeld wor den (RCSGoes) en dan is de competitie weer beëindigd. Veel invloed op de rang lijst heeft deze laatste ontmoeting niet meer, daarom kunnen we nu wel reeds een overzicht van de geheele competitie geven Hero dan heeft het kampioenschap be haald. Verdiend, zal men vragen? Och het tegendeel kan niet direct gezegd worden, doch dat Hero nu dermate boven de ove rige gegadigden heeft uitgeblonken kan moeilijk beweerd worden. Wanneer wij het spel van de verschillende elftallen nog eens in gedachten de revue laten passeeren, dan meenen wij, dat het spel van De Ba ronie ons het meest heeft geïmponeerd. Echter: het gaat nu eenmaal om de mees te punten,en die heeft Hero veroverd. Middelburg is zeker niet de mindere van Hero geweest, doch het ontbreekt de groen-witten nog aan hardheid. Opmerke lijk is ook het groote aantal gelijke spelen (zeven) waarmede de Middelburgers ge noegen moesten nemen. Middelburg behoeft zeker geen spijt te hebben, dat de kam pioenstitel ditmaal haar voorbij ging, want een kampioenselftal hebben ook de groen- witten niet. Laat men verder gaan met het verjongen der ploeg, dan zal tenslotte weer met moed en voldoening in een vol gende competitie een gooi kunnen worden gedaan naar het kampioenschap. Breda heeft ook een groote rol gespeeld, doch zij speelde niet constant genoeg om een ernstige candiaat te blijven voor dg bovenste plaats. Dit geldt eigenlijkook voor de Baronie. Wanneer dit elftal in het begin der competitie beter gespeeld had en op het laatst ook niet in enkele wed- strijden had gefaald, dan zou dit elftal een mooie kans hebben gemaakt. Vlissingen is uitstekend begonnen, kon zich lang handhaven, maar zakte daarna af. Aanvankelijk meende men dat Vlissin gen een kampioenselftal had, doch het is gevaarlijk dit reeds na de eerste wedstrij den te beweren. Het verloop van deze com petitie heeft dit bewezen. Vlissingen heeft de race niet kunnen volhouden en op het laatste zakte zij danig af. Zijn de Vlis- singers misschien te vroeg in vorm ge weest RCS heeft nog een goede kans boven de Vlissingers te eindigen. Daarmede zouden zij zich dan „het tweede elftal van Wal cheren" kunnen noemen. RCS heeft zich kranig geweerd in de voor haar nieuwe om geving. Meende men de goede verrichtin gen in de derde klasse verleden jaar toe te moeten schrijven aan zwakke tegenstan ders, de promotiecompetitie en de nu afge sloten competitie hebben wel bewezen, dat RCS geen derde, doch een volbloed tweede klasser is. We spraken destijds de verwach-. ting uit dat RCS een aanwinst voor de tweede klasse zou zijn en de Souburgers hebben deze verwachting niet beschaamd. Het debuut is uitstekend geweest. Goes heeft steeds in gevaar verkeerd, doch zij wist zich toch steeds een of meer plaatsen boven de laagstgeplaatste te stel len. Er is voor gestreden moeten worden om zich veilig te houden doch in het geheel genomen moet toch gezegd worden dat Goes zich dapper heeft gehouden. Zeelandia heeft het ditmaal weer van een flinke eindspurt moeten hebben. Een uitstekend begin gaf hoopvolle verwachtin gen doch na eenige wedstrijden zakte het elftal al in en het is, met enkele opflik keringen, feitelijk steeds bergaf gegaan. Toen echter RBC zich ging herstellen heb ben de Zeeland) anen moeten vechten om niet ondejaan te komen. Dank zij het fa len van De Zeeuwen is dit gelukt. Zullen de Zeelandianen nu eindelijk eens geleerd hebben, dat een wedstrijd eerst dan gewon nen kan worden wanneer van het begin tot het eind flink wordt aangepakt en in harmonie wordt gspeeld? RBC is ook maar ,op het nippertje in veiligheid gekomen. Ook de Roosendalers hebben het van een eindspurt gehad, doch deze eindspurt is toch tijdig ingezet. De Zeeuwen heeft danig teleurge steld. Het begin was goed en ook op de helft der competitie was nog niet te voor spellen dat zij onderaan zou eindigen. In tegendeel steeds leek het er op, dat zij zich wel zou weten te redden. Toen het er op aankwam de puntjes te halen die haar in veiligheid zouden kunnen brengen, faal den de Vlissingers. En het zal haar nu zwaar vallen haar plaatsje in de tweede klasse te verdedigen. Op Zaterdag 21 Mei a.s. wanneer het Nederlandsche elftal in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tegen Schotland speelt, zal Han Hollander zijn vijftigsten inter landwedstrijd voor radioluisteraars ver slaan. Er heeft zich een klein werkcomité gevormd, dat, bijgestaan door een eereco mité van vooraanstaande figuren uit de sportwereld, het plan heeft opgevat Hol lander te huldigen. BILJARTEN. Gisteravond heeft de 12-jarige Keesje de Ruijter uit Waalwijk in Café „De Zon" te Middelburg zijn groote vaardigheid op het biljart doen zien. Dat deze jongen heel wat presteert bleek uit de partij, die hij tegen mej. Schrier speelde. De speelster won met 150 tegen 143 voor Keesje. Deze laatste won met 10043 van den heer Mondeel. Verschillende fraaie kunststooten hadden een warm applaus van de aanwezigen ten gevolge. HET MINDERHEDENVRAAGSTUK IN TSJECHOSLOWAKIJE. Het komt er op aan met wien men spreekt. Wat (le Tsjechen Ter tellen. Henlein wacht op orders uit Berlijn. Kunnen er uit de Sudeten-Dutschers betrouwbare ambtenaren komen? Ik weet het niet, of u veel van geschie denis heeft gehouden herinner ik mij het gansch liefde- en ook nog vaak ge- dachtenloos opdreunen van al de Dirken uit het Hollandsche huis dan zal deze liefde waarschijnlijk- niet onvermengd zijn, en derhalve zal ik u dan "ook met alte- veel geschiedenis niet vervelen. Maar toch is het goed, om eens even vluchtig de his torie door te nemen en dan natuurlijk stil te staan bij de car do questionis" de „spil waar alles om draait" de nationale vraag. Deze vraag is niet moeilijk door de getallen en cjjfes, maar vooral door de politieke en economische facetten die dit probleem vertoont. Laat ik het met mijn gestorven collega Vergilius houden, die destijds boven een gedicht schreef: Sum ma sequar fastigia rerum: ik zal enkel en alleen der dingen hoofdzaken behande len. En dit verstandige standpunt inne mend, wijs ik erop, dat hier dan sprake is van de beide grootste minderheden, te weten de Duitsche in de historische Bo- heemsche landen en de Hongaarsche in Slowakije en Karpathen-Rusland. Verre weg het belangrijkste zijn de ongeveer drie en een half millioen Duitschers een op zeer hoog cultureel en intellectueel niveau staande minderheid en daarbij van 'n zeer sterk ontwikkeld nationaal bewustzijn. Zij nemen in Tsjechoslowakije een plaats in, die van dezelve der nationale minderheden in andere landen ten zeerste afwijkt. In den beginne moesten zij van den Tsjechi- schen Staat heelemaal niets hebben en streefden zij naar een aansluiting bij het nieuwe voormalige Oostenrijk. Dat in deze verhouding een wending ten goede intrad is niet alleen te danken geweest aan de bezonnenheid der Tsjechen, maar zeer zeker niet minder aan de houding en aan het inzicht der voornaamste Duit sche leiders. Zij namen actief deel aan de ontwikkeling van den jongen staat, waar van zij nu eenmaal deel uitmaakten en trachtten het Engelsche spreekwoord tot waarheid te maken, dat ons leert dat men probeeren moet ergens het beste van te maken. Twee ministers traden in de re geering en de wagen bleef in het spoor, al was de weg dan ook niet altijd even glad en gebaand. Maar ook met de Hongaren had de Tsjechische Staat het noodige te stellen, en het viel dezen heeren niet gemakkelijk het verleden te vergeten, toen zij nog de heerschappij in Slowakije uitoefenden. Wie de verhalen hoort hoe de Hongaren zich destijds daar hebben gedragen, voelt een huivering van ontzetting over het lichaam loopen en toen men mij dit vertelde zou den mij hadde ik nog over een voldoend aantal beschikt dó haren ten berge zijn gerezen. Doch ook onder hen is een ken tering ingetreden en ofschoon zrj nog steeds niet voldoende van de zegeningen van het Tsjechische bewind schijnen doordrongen te zijn de ontevredenheid van eertijds is voor een groot gedeelte dan toch ver dwenen. Nu komt het er natuurlijk maar op aan, met wien men spreekt. Iedere zaak, be halve een die rond is, heeft op zijn minst twee kanten en de Tsjechen laten u bij voorkeur en met voorliefde de schoonste zien. Om het weer goed te maken, doen de Duitschers en Hongaren het net anders om en men dient buitengemeen voorzich tig te wezen. Daarbij komt nog in mijn ge val dat ik uit een land kom waar men met name op politiek gebied zooveel verbluffende successen heeft behaald, dat ik tegenover al deze Duitsche kalchten en die zijn niet gering wel een beetje sceptisch sta. Deze politieke successen zijn hoe zou het ook andes kunnen? ge zien wij allemaal menschen zijn en niets menschelijks ons vreemd is den Duit- scher een tikkeltje naar het hoofd geste gen en dan mag men ook niet vergeten, dat van de verte uit de toestand in het Derde Rijk er laten we nu maar eens heel erg neutraal zijn mooier lijkt, dan ze in werkelijkheid is. De Duitschers kla gen er o.a. over, dat zij in verhouding tot hun getalsterkte te weinig posten in verschillende meer of minder belangrij ke functies van het openbare leven be- kleeden en daarop heeft president Renesi in zijn bekende Reichenberger rede van Augustus 1936 geantwoord, dat het hier vooral een quaestie van vertrouwen be treft. Men moet zich dat zei Benesj er weliswaar niet bij, maar dat zeg ik eerst dat vertrouwen waardig toonen en zoover schijnt het nu nog altijd niet te zijn. „Het is begrijpelijk zoo vervolgde Benes het is begrijpelijk, dat een democrati sche staat zijn administratie niet wenscht toe te vertrouwen aan beambten met fas cistische totaliteitsprincipès of communis tische ideeën en opvattingen. Dat geldt, besloot hij, evengoed voor de Duitschers als ook voor de Tsjechen, maar en dat was voorzichtig uitgedrukt naar het zich momenteel laat aanzien is dat gevaar grooter in het Duitsche dan in het Tsje- chiesche kamp" En nu laat ik het woord aan een Tsje- chischen zegsman. Ik vertaal niet wat hij zeide, doch men zal het wel in het Duitsch begrijpen Hieruit volgt derhalve, „dass der Radl- kalismus, der als idïelle Emanation des Reichsdeutschen Nazismus totalitare Met hoden in die Republik einführen möchte, selbst der argste Schadling der Minder- heit ist, die einen ihr zukommenden An- teil am Angestelltenkader der öffentlichen und Staatsverwatung anstrebt Nu is er nog een heele groote quaestie en die vinden wij op het gebied van school en cultuur. Ook op dit gebied zijn de Duit schers ontevreden. Volkomen ten onrech te, zeggen de Tsjechen en beweren irïen moet een mensch vertrouwen zoolang tot u het tegendeel wordt bewezen, en dat bewijs: zal mij wel van de andere zijde ge leverd worden!dat, wanneer van een totaal van 433431 Duitsche kinderen 417ÓOO in Duitsche scholen door Duitsche onder wijzers worden onderwezen moeilijk kan worden volgehouden, dat het Tsjechisch- Slowaaksche schoolsysteem een zoogenaam de „Entnationalisierungspolitiek" voert. Ook op het gebied der hoogere en middelbare scholen heeft men den Duitschers gegeven wat men meent, dat hun toekomt en te genover de bewering der Sudeten-Duit- schers, met wie ik morgen hoop te zullen spreken en die mij dan wel en ook waar schijnlijk met cijfers zullen trachten aan te toonen, dat de Tsjechen er naast zijn staat de opvatting van mijn Tsjechische zegslieden, die aldus luidt: Dit staat als een paal boven watér: „Um das Recht der Schule, um die Sicherung der Grundvoraussetzungen für die Jugenderzie- hung in er Muttersprache muss keine Min- derkeit in der Tsjechoslowakeie am al- lerwenigsten die Deutsche einen Kampf führen En verder vertellen de Tsjechen, dat de Duitschers: eenvoudig verzwijgen, dat zij het bestuur van hun schoolwezen in de zen Staat voor het grootste deel in eigen hand hebben. Of dat waar is, is niet na te gaan; ik weet wel, dat er in Dutschland veel verzwegen wordt wat nu eenmaal be ter wordt geoordeeld, niet bekend te zijn... „Freiheit der völkischen Erziehung" wenscht Herr Henlein. Daar behoeven wij niet meer over te praten, zeggen de Tsjechen, die is er. En de Nederlandsche journalist, die èn van Tsjechische èn van Duitsche zijde even vriendelijk en voorkomend wordt ontvangen, denkt onwillekeurig aan het woord van wijlen rijkskanselier Michaelis, die het diplomatieke woord de wereld in zond: „Wie ich es auffasse Nu heeft de Tsjechische regeering, zoo als men zal weten, besloten tot het geven van het Minderhedenstatuut, een tegemoet koming, die den Duitschers weer niet ver genoeg gaat. Dit statuut is eigenlijk niets nieuws en wordt dan ook door hen, die er niet mee tevreden zijn, beschouwd als de ten onzent niet onbekende „doode musch." Het komt hierop neer, dat het in de wet in een codex vastlegt de bepa lingen en verordeningen, welke in der ja ren loop in zake de minderheden zijn ge troffen. Het is derhalve een zuiver forma listische geschiedenis. Men is er thans mee bezig; er is een tijdperk van rust inge treden en een maand lang zullen geen politieke vergaderingen mogen worden ge houden. Omdat men niet wenscht te ar beiden aan belangrijke vraagstukken on der den invloed van de straat om het maar eens op het poëtische af te zeggen Wanneer men zoo met verschillende men schen ook volkomen neutrale spreekt, dan ontkomt men niet aan den indruk, dat de in Sudeten-Duitsche kringen gemaakte propaganda zeer veel overeen komst vertoont met die, gelijk wij die uit het Derde Rijk kennen. Men vertelt van „dwang", van ondersteuning alleen wan neer de menschen bij de Sudetendeutsche partij zijn aangesloten. Heelemaal waar zal dit alles wel niet zijnheelemaal on waar intusschen ook niet, niettegenstaan de de altijd weer gehoorde bewering, dat men nergens vrijer leeft dan in het Derde Rijk. Het program van Henlein noemf men in Tsjechische kringen „nevelachtig"-vaag om lijnd. En een buitenlander, die hier lange jaren woont, zei mij, dat het er tenslotte van afhangt wat uit Berlijn wordt gede creteerd. Hij zei het nog een beetje dui delijker: Henlein en de zijnen wachten tot in de Duitsche hoofdstad op een knop wordt gedrukt De geschiedenis ontbeert zelden of nooit een element der ironie en een element der ironie is toch zeker wel het feit, dat, naar zij, die het weten kunnen, mij vertelden, Henlein is omgeven door de zoogenaamde „Kameradschaftsbund", een bond van men schen, die leerlingen of aanhangers zijn van den in Weenen gearresteerden profes sor Spahn, den man van den Standenstaat. Morgen ga ik naar het land der Sude- ten-Duitschers en ben benieuwd wat men mij daar vertellen zal. Wedden dat al de Tsjechen, die ik tot dusver gesproken heb, mij averechts ver keerd hebben ingelicht??? Van Sw. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs te Vlissingen. Woensdagavond had in het schoolgebouw onder leiding van den wethouder van on derwijs, den heer w. P. Edelman, voorzitter der commissie van toezicht op het Nver- heidsonderwijs, in tegenwoordigheid van de leden dezer commissie, alsmede van direc teur, oud-directeur en leeraren der school, de uitreiking plaats van de einddiploma's Van de afdeeling bankwerkers slaagden: F. J. Aerssens, C. Boone, A. W. van Bor- ren (m.i.), J. Bostelaar, A. de Bree, J. Buijs (m.L), A. P. van Dijk, G. de Dreu, A. J. G. Groen, B. Hoïting, E. P. Hokke, P. van der Hooft, E. C. de Kam, G. Th. Mannaart, A. Minderhoud, M. J. Pluijmers, A. van der Pijl, W. Roelse (m.L), H. Roersma, H. C. van der Runstraat (m.L), C. van Rijswijk, D. Versluijs, allen te Vlissingen, J. den En gelsman, te Soeburg. Afgewezen een leer ling. Van de afdeeling timmerlieden: J. M. Ar- dewijn (in.L), J. van As, A. de Bree (m.l.), allen te Vlissingen, A. de Nooijer en B. C. van Sabben, te Soeburg, A. Sonius (m.1.) te Koudekerke. Van de afdeeling scheepsbouwers: Ch. J. Ardewijn, K. P. van de Bulok, A. J. Bur gerhof (m.1.), E. W. B. van de Dood, L. Stroo, J. Surin, BI. Verheij, A. Visser (m.1.) allen te Vlissingen. Van de afdeeling schilders: P. Smit, F. Versteeg (m.L), beiden'te Vlissingen. De heer J. Ph. H. de Graaff te 's- Gravenhage, vroeger te Middelburg slaagde te Amsterdam voor het examen voor Chiropodist, van de Nederlandsche Academische Chiropodisten vereeniging voetbehandeling VRIJDAG, 15 APRIL 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. 11.00 Causerie. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodistén en Gram. 2.00 Gram, 3.00 Reportage. 4.30 Gram. 5.15 KRO-Orkest. 6.05 Declamatie. 6.20 Vervolg conc. 7.00 Berichten. 7.15 Cau serie, 7.35 Vervolg conc. 8.00 Ber. ANP. S.15 Gram. 8.30 Radiotooneel met muz. 10.30 Ber. ANP. 10.40—12.00 Grarn. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Gram. 11.10 Vervolg de clamatie. 11.30 Orgelspel. 12.00 Orkest en solisten. 1.00 Gram. 2.00 Lyra-Trio. 2.45 De clamatie. 3.15 Aeolian-Orkest. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.05 Ramblers. 6.30 Politiek Radiojournaal. 6.50 Hammond-Orgelspel. 7.00 Causerie. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Avondmaaldienst. 9.00 VARA-Solisten-Orkest. 9.30 Gram. 10.00 Religieus-soc. uitz. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Stem des Volks, afd. Amsterdam en Utrechtsch Sted. Orkest. 11.35—12.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 11.50 Richard Crean-Orkest. 12.50 Piano. 1.20 Falkman en zijn Apachen-Orkest. 1.50 Causerie. 2.05 Gram. 2.40 Hanwell Silver-Orkest. 3.20 Griller-Strijkkwartet en solist. 4.20 Zang. 4.50 Causerie. 5.105.45 Hartley en zijn Sextet. 5.50 Kerkdienst. 6.50 Reg. King en zijn orkest. 7.20 Symphonie-Orkest, Koor- vereen. en solisten. 8.05 Berichten. 8.20 9.25 Vervolg conc. RADIO-PARIS 1648 m. 6.55—8.05, 9.10 en 11.35 Gram. 12.50 Zang. 1.05 Gram. 1.50 Zang. 2.05 Gram. 2.20 Viool. 3.05 en 3.35 Zang. 4.10 Gram. 4.20 Ortambert-kwartet en solisten. 5.20 Zang. 5.35 Clavecymbel. 6.20 Piano. 7.35 Zang. 7.50 Radiotooneel met muz. 9.50 Gram. 10.2011.50 Nacht- concert. KEULEN 456 m. 5.20 Trompetterkorps. 7.50 Orgelconc. 8.50 Gram. 10.20 Prisca- kwartet. 11.20 Orkest. 1.20 Viool, zang en piano. 3.20 Orkest en solisten. 5.20 Radio tooneel met muz. 6.50 Gram. 8.20 Gevar. progr. 9.35 Gram. 10.05 Derde acte opera „Parsifal" (gr. opn.).. 11.201.20 Kauff- mann, Fierke en Fröhlich met hun or- kesten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m. 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Orkest. 12.50—1.20 Gram. 4.20 Pro Nova-kwartet. 5.20 Gram. 5.35 Piano. 6.20 Volksliederen. 7.20 Gram. 7.50 Radiotooneel. 8.35 Gram. 9.3010.20 Orkest en solisten. 484 m. 11.20 Gram. 11.50 Kleinorkest. 12.30 Gram. 12.501,20 Orgelconc. 4.20 Kleinorkest en solisten. 5.35 Gram. 5.50 en 7.20 Radiotooneel. 7.50 Gram. 8.20 Radio tooneel. 9.3010.20 De donkere metten van Goede Vrijdag. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Orkest. 8.20 Radiotooneel. 9.30 Berichten. 9.50 Causerie. 10.05 Berichten. 10.20 Klein orkest, pianoduo en solist. 11.201.20 Ro- manoff-Balalaika-kwintet, Fricke's orkest en solisten. AFLOOP VERKOOPING. Notaris E. C. van Dissel te Goes heeft op Woensdag te Driewegen, ten herberge van J. v. d. Guchte, voor den heer W. van Loo Wz., publiek verkocht: onder Drie wegen. 1. 61 a 21 ca Bouwland a|d Paulushoek- schen weg; 2. 68 a 80 ca bouwland aldaar; 3. 99 a 60 ca bouwland a|d Schoondijk- schen dijk. Perceelen 1 en 2 aan den heer Jacob Blok te Driewegen voor 1045 39.34 a of den hoop 3463. Perceel 3 aan denzelfden voor 870 per alsvoren of den hoop 2209. Woensdag werd te Kapelle door Jonkers publiek verkocht: 1. bouwland en uitweg, in de gemeente Kapelle aan den Lurschenweg, groot 3.31.91 ha aan den heer Ir. Johan Willem Spren- ger te Breda voor 2130 per ha is voor het geheel 7069,68. 2. Bouwland aldaar, aan den Wemelding- schen Zandweg, groot 98 a aan den heer Jan Adraan Nijssen te Kapelle voor f 2255 per ha is voor het geheel 2209.90. Middelburg, 13 April. Fruitveiling. Sla 615 c., Snijsla 58 c., Spinazie 510 c., Postelein 3038 c., Spruiten 1222 c., Witlof 311 c., Koolrapen 11,5 c., Wijn peen 2 c., Andijvie 819 c., Roode Kool 7 10 c., Prei 45 c., alles per kg, Peën 12 19 c., Raapstelen 2,5 c., Selderie 48 c„ Rabarber 2,55 c., Radijs 2,55 c., alles per bos, Bloemkool 426 c., Kropsla 16 c., beide per stuk. Bloemen: Violen 110 c., Madeliefjes 1 2 c., Bakkruid 1024 c., alles per 10, Cinararia's 815 e., Calceolaria's 13 c., Pri mula 9 c., alles per pot, Tulpen 10 c., Nar cissen 46 e„ Blauwe druifjes 2 c., Flieren 5,58,5 c., alles per bos. Goes, 13 Apr. Veilingsvereeniging „Zuid- Beveland". Groenten: Spinazie 312, Wit lof 512, Andijvie 810, Stoofsla 8, Prei 37, Blauwe Aardappelen 4.60, Eigenhei mers 1.10, Aardappelen (drielingen) 2,60, per 100 kg, Bloemkool 1024, Idem lie en Ille 29, Kropsla 1.204.60, per 100 stuks, Radijs 2.203.80, Rabarber 6, per 100 bos. Bloemen: Narcissen 2.804.60, Flieren 3.10, per 100 bos, Violen 1.101,20, Primu la's 1.101.20, per 100 stuks, Azalia's 10, Cyneraria's 10—16, per 100 pot. MIDDELBURG. DO 14 Apr VR 15 Apr GOES. DO 14 Apr VR 15 Apr BIOSCOPEN. ELECTRO, Midd. VR 15—DO 21 Apr.: „Manage" 20 h. ZO, Ma, Di 15.00 h. matinéé. CITY, Midd. VR 15—21 Apr.: „Tarzan's. Vlucht" 20.00 h. ZO, Ma, Di 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 15—DI 19 Apr.: „De trek naar het Westen", 20.00 h. ZO 15.00 h. Ma 14, 16 en 18 h DI 14 h.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 7