ASPIRIN Stèradent BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. Bij griep, verkoudheid, rheumatiek. DE RECHTSCHEN OP WEG NAAR DE MIDDELLANDSCHE ZEE. DE CHINEESCHE SUCCESSEN HOUDEN AAN. DE TOESTAND IN ABESSYNIë. Naar nauwere samenwerking tusschen de Britsche en de Fransche weermacht. DUITSCHLAND. ENGELAND. DE BRITSCHE REGEERING OVERWEEGT AMERIKAANSCHE MILITAIRE VLIEGTUIGEN TE KOOPEN. ZUID-AMERIKA. BEURS VAN AMSTERDAM, BEURSTHERMOMETER DONDERDAG De affaire der marechaussee te Oss. LEGER EN VLOOT. GENERAAL VON FRITSCH GEREHABILITEERD. AFLOOP VERKOOPINGEN. UW KUNSTGEBIT DE VIJFVOUDIGE MOORD TE LOCHEM. (Ingez. Med.) De Spaansche burgeroorlog. De troepen van Franco aan het Ooste lijke front, die op den rechtervleugel in den sector Morella opereeren zijn gister, naar uit Salamanca gemeld wordt, de stad San Mateo (Oostelijk van Morella) in het Noor den gepasseerd. San Mateo zou half om singeld zijn. De rechtschen die in dezen sector optreden, zouden zich op nog geen 20 km, in vogelvlucht gemeten, van de Middellandsche Zee bevinden. Voor de eerste maal sedert geruimen tijd verschenen gisteren bombardementstoe stellen van de regeering aan dit front. Zij wierpen luchttorpedo's neer in de omge ving van Morella en verdwenen na een raid van enkele minuten. Regeeringstroepen in den aanval. Uit Barcelona wordt gemeld, dat giste ren hevige gevechten zijn geleverd in den sector van Balaguer, in den driehoek die gevormd wordt door de wegen van Bala guer naar Lerida, en Val Balaguer naar Vilagrasa. Aan het einde van den dag om singelden de (regeeringstroepen het dorp Vallfogona, aan den weg van Lerida naar Balaguer, 5 km ten Zuiden van laatstge noemde plaats. Later werd medegedeeld, dat de regeeringstroepen de helft van het dorp Vallfogona hebben heroverd. Bij het vallen van den nacht duurde de strijd nog voort. De strijd in het Verre Oosten. Volgens het Chineesche persbureau wordt Jihsien het eenige punt in Zuid-Sjantoeng, waar nog hevig gevochten wordt, door de uit drie richtingen optrekkende Chineesche troepen bedreigd. Gisternacht is een kleine Japansche afdeeling in Oostelijke richting uit de stad ontsnapt, de rest blijft belegerd. Intusschen komen steeds Japansche ver sterkingen uit Tientsin in Zuid-Sjantoeng aan. Maandag alleen trokken 4000 man door Tientsin. Tusschen 3 en 25 Maart zijn in Sjansi minstens 15.000 Japanneezen gesneuveld. Onder meer vielen den Chineezen 2300 ge weren, acht stukken veldgeschut, dertig vrachtwagens, en 500 paarden in handen. Negentig vrachtwagens werden vernield. Verder hebben de Chineesche troepen in het N.W. van Honan een algemeen offen sief ingezet tegen de Japansche troepen in de drie steden Tsjijoean, Pingloe en Menghsien. RUSLAND ZOU NIEUWE TROE PEN NAAR DE MANTSJOERIJ- SCHE GRENS ZENDEN. De reisbureaux te Sjanghai hebben van het Sovjet consulaat instructie gekregen, voorloopig geen visa te verstrekken voor het reizen via Siberië. Dit -heeft aanleiding gegeven tot geruchten, dat gevechten zou den zijn uitgebroken tusschen Mantsjoe- kwo en de Sowjet Unie. Gewoonlijk goed ingelichte kringen opperen evenwel de ver onderstelling, dat de instructies slechts ge geven zijn, teneinde in verband met den gespannen toestand tusschen Japan en de Sovjet-Unie nieuwe troepen met spoed naar Siberië te kunnen zenden. DUITSCUE KRITIEK OP ROEMEENSCUE REGEERING. Over minderhedenpolitiek. Verscheidene Duitsche bladen toonen zich hoogst geprikkeld over hetgeen zij noemen het „chauvinisme der Roemeen- sche regeering tegen de minderheden en vooral de Duitsche minderheid". Het „Hamburger Fremdenblatt" spreekt van „geschonden verdragen" en verklaart dat „uit alle deelen van het Duitsche ge bied" in Roemenië, waar kolonisten wonen ernstige klachten binnenkomen over bena deeling die wordt ondervonden op het ge bied van het onderwijs, de Duitsche natio nale instellingen en de economische orga> nisaties". De „Essener National Zeitung", die in nauw contact met Goering staat, klaagt o.a. over de censuur die in Roemenië wordt toegepast op de bladen van de Duitsche volksgroep, en het blad verklaart, dat in het „nieuwe" Roemenië een droevig hoofd stuk is aangevangen. DE UITZENDINGEN VAN BARI. Geen anti-Britsehe propaganda meer. In antwoord op een vraag in hét Engel sche Lagerhuis heeft Butler verklaard, dat gedurende de laatste weken een zeer dui delijke verbetering is waar te nemen in den toon der radio-uitzendingen van het Italiaansche station Bari ten aanzien van Engeland. Hij zeide niets in de uitzendin gen te hebben opgemerkt, dat aanleiding tot bezwaren zou kunnen geven. Havas meldt uit Londen: Terwijl de Brit sche regeering de beweringen der opposi- tioneele afgevaardigden in het Lagerhuis, dat de Italianen nog groote moeilijkheden zouden ondervinden bij het vestigen van hun gezag in Abessynië, heeft tegengespro ken, meent de „Manchester Guardian" (lib.) nog nadere bijzonderheden te moeten geven, volgens welke in Noord-Tigre de Italiaansche garnizoenen in Aksoem, Adoea, Abbi Addo, Adigrat en Makalle, al- grens, van elkaar geïsoleerd zijn. Levens middelen en munitie moeten per vliegtuig worden aangevoerd. De rest van Tigre zou in handen der opstandige Abessijnen z}jn. De provincie Begameder Amhara bevindt zich, aldus het blad verdere, op de plaat sen Gondar en Debra Tabor na, waar Ita liaansche garnizoenen liggen, eveneens in handen der Abessijnen. De Abessijnen heb ben de Italianen uit Godjam weten te ver jagen, en beheerschen deze provincie vol komen. In de andere provincies strekt het gezag der Italianen zich slechts uit tot een beperkten kring rond de steden, waar gar nizoenen liggen, de Abessijnen zijn daar buiten volkomen heer en meester. Danakil en de provincie Aoessa zouden volkomen van de heerschappij der Italianen bevrijd zijn. In de provincie Harrar kunnen de te Harrar en Djidjiga gevestigde Italianen niet het minste gezag over de rest van het land uitoefenen. De Daily Express en de Daily Mail ver wachten een technische uitbreiding van het Britsch-Fransche bondgenootschap ter gelegenheid van de rechtstreeksche be sprekingen, die volgens deze bladen bin nenkort tusschen de ministers der beide landen zullen worden gevoerd. De diplomatieke redacteur van den Dai ly Express weet in dit verband te mel den, dat men thans bezig is met het op stellen van een gedetailleerd plan voor technische samenwerking, dat in wezen gelijk staat met een militair verbond tus schen de drie defensie-diensten van Frank rijk en Engeland. Verscheidene Fransche ministers, waar onder waarschijnlijk Daladier, Bonnet en Chautemps, komen over een paar weken naar Londen om hierover met Chamber lain, Halifax en de Britsche defensie-mi nisters te spreken. Ingeval van gevaar zou de Fransche marine de verantwoordelijkheid op zich ne men voor de verdediging van bepaalde sectoren, terwijl de Britsche vloot de ove rige voor haar rekening zou nemen, en daartoe zoo noodig van de Fransche ha vens gebruik zou kunnen maken. Wat de luchtverdediging betreft zijn, al les volgens genoemd blad, de besprekingen reeds begonnen en zullen de ministers der beide landen nog slechts enkele bijzonder heden hebben te regelen. Aan Britsche vliegtuigen zal worden toegestaan, van Fransche vliegvelden gebruik te maken. De strijdkrachten der beide landen zouden als één geheel beschouwd worden, zoo wel bij verdedigend als bij aanvallend op treden, alles volgens een algemeen coördi natieplan. De kwestie van het opperbevel zal nog besproken worden. De Daily Mail publiceert, zij het met minder bijzonderheden, soortgelijke mede deelingen. Het blad gelooft, dat de bij eenkomst zal worden gehouden nadat de Britsche begrooting op 26 dezer in stem ming zal zijn gebracht. Alle bladen zijn echter van oordeel, dat de bijeenkomst voor de vergadering van den Volkenbondsraad en voor het bezoek van Hitier aan Rome zal worden gehou den. Als plaats van bijeenkomst wordt Londen waarschijnlijk geacht, hoewel de Parijsche correspondent van de Times de mogelijkheid niet uitsluit, dat de Britsche ministers zich naar Parijs zullen begeven. Frankrijk. BEVEL TOT ONTRUIMING VAN BEZETTE FABRIEK. Bij rechterlijke beslissing is bevel gege> ven tot onmiddellijke verwijdering der ar beiders, die de automobielfabrieken van Simca te Nanterre in de buitenwijken van Parijs bezet hielden. De advocaat der werkgevers heeft de volgende uiteenzet ting gegeven van de wijze, waarop de be- gegaan: Op het oogenblik, waarop de ar- zetting der fabriek in haar werking was beiders hun werkplaatsen verlieten, heeft men zekere elementen, die met de fabriek niets te maken hebben, de lokalen zien binnendringen, stakingsposten zien uitzet ten en aldus verhinderen, dat de meeste arbeiders hun werkplaatsen weer binnen gingen. DS. NIEMOELLER. De Berlijnsche correspondent van de Daily Telegraph and Morning Post meldt aan zijn blad, dat ds. Niemoeller uit het concentratiekamp waar hij ondergebracht was, weer naar Berlijn is vervoerd, waar hij in de Moabitgevangenis is opgesloten. Deze maatregel is genomen in verband met een ziektegeval in zijn familie, teneinde hem in geval van ernst speciaal verlof te kunnen geven tot een bezoek. Ds. Niemoel ler zal tot Woensdag a.s. in de Moabitge vangenis blijven. Dien dag worden ver strekkende amnestiemaatregelen verwacht, Voorts verneemt de correspondent dat Hit Ier op voorspraak van verschillende in vloedrijke delegaties, o.m. van hooggeplaat ste legerofficieren, in principe toestemming heeft gegeven Niemoeller in eervolle hech tenis te plaatsen in fort Glatz. In gewoonlijk goed ingelichte kringen wordt verklaard, dat deze eereraad heeft bestaan uit Goering en de generaals Brau- chitsch en Keitel. Men verwacht, dat Hit- Ier binnenkort Von Fritsch op een of an dere wijze een blijk van zijn achting zal geven. Clandestiene radiozender opgespoord. Vernomen wordt, dat einde Maart een geheime radiozender werd in beslag geno men, welke op ongeregelde tijden uitzond. In verband met deze aangelegenheid zou den veertig arrestaties zijn^verricht. In het Engelsche Lagerhuis heeft lord Winter ton namens de regeer i(ng /op een desbetreffende vraag geantwoord, dat de finitieve stappen gedaan zijn ten opzichte van de mogelijkheid van aankoop van vliegtuigen voor de Britsche luchtmacht in de Vereenigde Staten en Canada. Deze me- dedeeling werd met gejuich ontvangen. De geruchten omtrent aankoop van mi litaire vliegtuigen voor Engelsche rekening in de Vereenigde Staten doen reeds gerui men tijd de ronde, meldt de „N. R. Ct. Zij vinden hun oorsprong in het feit dat het moderne materiaal benoodigd voor de uitbreiding van de Engelsche luchtmacht niet in voldoende snelheid en hoeveelheid door de Engelsche vliegtuigindustrie kan worden vervaardigd. Men heeft vorig jaar maatregelen getroffen om aan de vraag naar meer materiaal te voldoen door de creatie van een schaduw-industrie (sha dow-industry), waartoe talrijke nieuwe fabrieken zijn geopend. Daarin werden o.a. vliegtuigmotoren in samenwerking met de automobielindustrie gemaakt. Het schijnt, dat deze maatregel niet voldoende is om den aanmaak van materiaal te ver snellen. Vandaar dat nu van officieele zijde wordt toegegeven, dat onderhandelingen over den aankoop van Amerikaansche mi litaire vliegtuigen worden gevoerd. Het blijft echter een vraag, welke types de Ver. Staten aan Engeland wil verkoopen en of de daarvoor in aanmerking komende vliegtuigen in de Ver. Staten worden ver vaardigd en naar Engeland verscheept dan wel in licentie in Engeland zullen worden vervaardigd. De Engelsche luchtmacht heeft wel zin in de groote Amerikaansche vier-motorige Boeing-bommenwerper, wel ke thans in serie voor de luchtvaartafdee- ling van het Amerikaansche leger wordt vervaardigd en waarvan er reeds verschei dene in gebruik zijn. Dit vliegtuig, dat een kruissnelheid van omstreeks 350 km per uur heeft en een bemanning van zeven per sonen, schijnt uitstekend te voldoen. Verder zijn er nog tal van Amerikaansche vlieg tuigfabrieken als Douglas, Glenn Martin, Sikorsky, Consolidated, Seversky die we gens hun producten voor levering aan En geland in aanmerking zouden kunnen ko men. Er is voorts nog een mogelijkheid. Ver scheidene Amerikaansche vliegtuigfabrie ken hebben filialen in Canada. Deze fa brieken zouden voor Engelsche rekening kunnen gaan werken. Intusschen kan men er verzekerd van zijn, dat Engeland uitsluitend zeer moderne militaire vliegtuigen in de Ver. Staten zal willen aanschaffen en geen genoegen zal nemen met minder modern materiaal. Of de Amerikanen moderne /militaire typen beschikbaar voor Engeland zullen stellen staat echter geenszins vast. Het was de laatste jaren gebruik in de Ver. Staten om een militair vliegtuig voor export naar het buitenland vrij te geven, indien het eigen land daarvan voldoende voorraad had. Dit gold ook voor vliegtuigmotoren. De voor ziening van het eigen land nam dikwijls een a twee jaren in beslag in welk tijdperk soms weer een nieuw verbeterd type werd ontwikkeld, zoodat de buitenlandsche koo- per steeds genoegen moest nemen met eenigszins verouderd materiaal. JUWEELEN VAN DEN TSAAR GESTOLEN. Kostbare sieraden die deel hebben uit gemaakt van den juweelenschat der Rus sische Tsarenfamilie zijn door inbrekers in een landhuis nabij Londen buit gemaakt. De eigenaresse, Lady Zia Wernher, een dochter van den vroegeren grootvorst Mi chael, was tijdens den inbraak met haar echtgenoot op reis. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat echter nog geen resultaat heeft opgeleverd. Autobus door trein gegrepen. Te Bello Horizote, de hoofdstad van Mi- nas Geraes, (Brazilië), is gistermiddag een geheel bezette autobus door een spoortrein gegrepen. Tien personen kwamen om, vijf tien werden ernstig gewond. Denemarken Oblig. 1926-5 101 Amsterdam 1936--% 101—101 Zeeuws. Hyp. B-4 100%—100% Cities Service Cy. P. 1958 5 40%41% A Amsterd. Bank 149%150% A Pref. Jurgens A 137%140 A Ned. Gist- en Spiritusf. 530 A De Schelde N.B. 46-^6% C Am. Smelt Ref. 33%—33% A Born. Sum. H.M. 176%—179 A Houth. Alberts 100101 C Union Pac. Rr. 49%—51% C Int. Nickel Cy. 34%—34% Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 100%—100% Engeland 1960-90 4 83%—84% A Koloniale Bnk. 108108% A N.I. Hbk. 1000 123%—125 C Ned. H. M. 1000 157—159 A v. Berkels Pat. 54%54% C Calvé-Delft 83—85 A Philips Gem. B. afg. 287—280%-84 C Unilever 149%—149%-% C Am. Car en Foundry 13%14 C Anaconda Cop. 20%20%-% C Bethlehem St. 36%—35%-36 C Kennec Copper 24%24%-25 C U. States St. C. 33%—33%-% C North Am. Cy. 12%12% A Kon. Petr. Mpij. 333%—330%-32% C Contin. Oil Cy. 19-19%-% C Phillips Petr. Comp. 24% C Shell Union O.C. 10-10%-% C Tide Water Ass. Oil 10-10%-% A Ned. Scheepv. U. 110%—111%-12% A H.V. Amsterdam 426%422%-26% A Java Cult. My. 134 A N.I. Suiker U. 139 A Deli Batavia 234%—235%-33% C Deli Mij. 1000 285-284-82 Tabak Markt Amerika Unilever Obl.Markt (Wettig Rubber Suiker Philips Schepen gedeponeerd.) A Senembah 262—260%-61 C Batimore en Ohio 4%4% C Southern Pac. Cy. 9%8% A Southern Rlw. 5%5% A Amst. Rubb. C. 193%—192-97 A Deli-Bat. Rubb. 117%--122%-23% A Hessa Rubber 106110 A Serbadjadi S.R. 84%—85%-87 WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.96% 8.96% Berlijn 72.33 Parijs 5.67% Brussel 30.32 New-York 1.80 72.35 5.66% 30.32% 1.80% Perskroniek. I Ie dus in het gebied langs de Erythreesche heeft gerehabiliteerd. Generaal Von Fritsch werd bij zijn af treden in Februari jl., naar thans verno men wordt, beschuldigd van vergrijpen te gen de zeden. Hij heeft toen een beroep gedaan op een eereraad, die hem volkomen Bij beschikking van den minister van defensie is de kapitein-luitenant ter zee F. S. W. de Ronde den 2en Mei 1938 eervol ontheven als leeraar bij de Hoogere Marine Krijgsschool en ter beschikking gesteld; en is de luitenant ter zee der le klasse bij de kon. mar. res. D. J. Kommer den 19en April 1938 geplaatst aan boord van Hr. Ms. Gelderland. Bij beschikking van den minister van defensie is met 19 April de luitenant ter zee der 2e klasse B. M. C. Braat geplaatst in het commandement der marine te Wil lemsoord; de luitenant ter zee der 2e klas se jhr. J. H. W. S. Laman Trip bij den ra diodienst der Marine te Amsterdam. Het dagelijksche bestuur van den Pol der Walcheren te Middelburg heeft heden middag aanbesteed het uitvoeren van wer ken aan de zeewering in twee perceelen. Inschrijvers eerste perceel: C. v. d. Middelburg 5588, Iz. Lagasse en Zoon, Klippe, Vlissingen 5900, A. A. de Wilde, Koudekerke 5680, J. Lindenbergh Cz., Wemeldinge 5380. Tweede perceel: C. v. Klippe, 6250, A. A. de Wilde 6065, J. Lindenbergh Gz. 5960. De N. R. C. (lib.) is van oordeel, dat het beleid van den (r.k.) minister van justitie, mr. Goseling, te kort is geschoten ten aan zien van de rechtmatige belangen van het personeel der marechaussee-brigade te Oss en voor een evenwichtige handhaving van het gezag. Wij voegen daar dadelijk aan toe, aldus het blad, dat wij gaarne aannemen, dat de minister niet met opzet tweeërlei weeg steen heeft gebruikt met betrekking tot het opsporingsonderzoek van de Ossche marechaussee en het opsporingsonderzoek van andere justitieele ambtenaren in den lande in tal van gevallen. Wat dit laatste betreft, denke men maar aan de interpel latie over de reeds gisteren in herinne ring gebrachte Haagsche zedenzaak on der den vorigen Minister van Justitie. Wij willen evenmin beweren, dat de tegen woordige minister met opzet bepaalde per soonlijke en kerkelijke belangen ontzien heeft op een wijze, dié eveneens het ge bruik van tweeërlei weegsteen in de ge dachte oproept. Maar de Minister kan als ieder ander dwalen en het is zelfs mogelijk, dat hij óók menschelijk in sommige opzichten bevooroordeeld is geweest. De eene mensch leeft nu eenmaal in een an dere sfeer dan de andere, en ieder mensch is onderhevig aan het gevaar, te veel ge vangen te blijven in eigen sfeer op oogen- blikken, dat hij als overheidspersoon heeft te handelen in een qualiteit, die een ruime ren gezichtskring verlangt. Op grond van alles, wat tegen de maat regelen met betrekking tot de Ossche Bri gade is aangevoerd, kunnen wij er dan van uitgaan, dat van de zijde der mare chaussee fouten zijn gemaakt. Dit is in confèsso, zouden wij kunnen zeggen. Wat echter niet kan worden erkend, is, dat de fouten zóó ernstig waren, dat zij de maatregelen rechtvaardigen, en voorts, dat die fouten, althans een deel daarvan, niet onafscheidenlijk verbonden zijn aan elk opsporingsonderzoek, dat in den aanvang dikwijls slechts op nog vage en halve ge gevens heeft af te gaan. Het is om die twee redenen vooral, dat men de bejege ning van de marechaussee als onrechtvaar dig gevoelt. Maar er is nog meer. De onmiddellijke chefs van de Brigade en van het Wapen zijn buiten het onderzoek van den minis ter gehouden en zelfs is met hen voorat geen overleg gepleegd over de aan de Brigade opgelegde onthouding van ieder opsporingsonderzoek, zooals de opdracht aan den procureur-generaal luidde. Het is ook ten opzichte van dit punt, dat wij hebben moeten veronderstellen, dat de minister in een bepaalde sfeer gevangen was. Bovendien heeft de bewindsman bij de behandeling van de interpellatie in de Tweede Kamer er niet voldoende licht op laten vallen, dat de handelingen van de marechaussee in verschillende gevallen ge dekt zfln geweest door den officier van jus titie en den rechter-commissaris. Men kon het alleen indirect heel flauwtjes afleiden uit de opmerking van den minister, dat hij aan den officier van justitie had doen blijken, dat deze minder sterk had behooren te verkeeren onder den invloed van som mige leden der Brigade. Van anti-papisme, zoo besluit het blad, weten wij ons vrij. Zoo vrij als van anti semitisme, anders wel het gruwelijkste verschijnsel van onzen tijd, niet alleen van wege het psysieke leed, dat den slachtof fers daarvan wordt aangedaan, maar voor al om het onteerende, vernederende gees- wordt als nieuw door daffetykseh* behandeling met Door 10.000 tandartsen aanbevolen (Ingez. Med.) teljjke leed, dat de Joden, vooral als ou ders, lijden! Dit beteekent echter niet, dat wij ons tegenover wie of wien ook van kritiek hebben te onthouden. Zoodat wij ook het beleid van een minister van justiie, al is hij r.-k., aan de voor eiken bewindsman geldende eischen mogen toetsen, mits op behoorlijke wijze en met argumenten en gegevens gestaafd. En dan moeten wij als conclusie van wat wij meenen in die richting te hebben ge daan stellen: dat de interpellatie in de Tweede Kamer niet het sluitstuk mag zijn van de met het rechtsgevoel strijdige maat regelen ten aanzien van de brigade mare chaussee te Oss. Gistermiddag hebben dr. Hulst uit Lei den en dr. Hesselink uit Arnhem sectie verricht op de lijken van.de vijf slachtof fers van den moord te Lochem en op dat van den dader. Hierbij is komen vast te staan, dat de vijf slachtoffers door moord om het leven zijn gekomen, nog voordat de brand werd gesticht. In de nabijheid van de boerderij is een met bloed besmeurde lantaarn en voorts een bijl gevonden, waarmede de moord moet zijn gepleegd. Wat de dader na den moord gedaan heeft is niet precies komen vast te staan. Zijn lijk, dat onder de resten van de hooi berg werd gevonden, was door het vuur verkoold, hetgeen de sectie zeer bemoei lijkte. Het is niet komen vast te staan, dat de man zich door ophanging van het leven heeft beroofd. Na de sectie zijn de stoffe lijke overschotten naar het lijkenhuisje te Lochem overgebracht. Gistermiddag smeulden de puinhoopen van de gedeeltelijk afgebrande boerderij nog. De nog overeind staande resten zijn in den laten middag omvergehaald. Twee jeugdige dieven aangehouden. In den laatsten tijd zijn te Assen twee inbraken gepleegd, die veel overeenkomst met elkaar vertoonden. De gemeente poli tie is er thans in geslaagd een tweetal 17- jarige jongelui te arresteeren. Het zijn A. B., die de hoofddader bleek te zijn, en J. W. beiden te Assen woonachtig. Beiden hebben een volledige bekentenis afgelegd. Naar thans blijkt, zijn verschillende an dere inbraken op dezelfde wijze gepleegd. Zoo werd vijfmaal ingebroken aan het adres van den winkelier Joling aan de Ged. Singel, tweemaal bij een winkelier in de Kruisstraat en nog eenmaal bij een ande ren winkelier in die straat. Van deze dief stallen was aanvankelijk geen aangifte ge daan. In totaal zijn tien inbraken tot op heldering gebracht. By een gehouden huiszoeking heeft de politie boven in de hanebalken van de wo ning van A. B. een bedrag van 122 te ruggevonden van de 160, die bij de Gruno waren gestolen. TELEFOONTARIEF MET BELGÏë VERLAAGD. In het telefoonverkeer tusschen Neder land en België wordt op 1 Mei a.s. een verlaging der tarieven ingevoerd. Voor een gesprek van 3 minuten, dat volgens het oude tarief tusschen 8 en 19 uur 1.20 en tusschen 19 en 8 uur (nachttarief) 0.75 kostte, is thans 1.05 resp. verschuldigd. 0.65 Kind verdronken. Op onverklaarbare wijze is gistermiddag het vierjarig dochtertje van den heer J. G. te Barwoutswaarder te water geraakt en verdronken. doodendagboek van het verkeer Rotterdam: 1 doode. Op den oprit aan de van der Takstraat te Rotterdam, wilde gisteravond de 14-jarige D. Stolk, matroos op het opleidingschip, met zqn fiets tusschen een auto en een an- O I «iet ^JJIl 11CL& luaauicu tc** De pros van gesprekken van 3 mmuten I deren wielrijder doorglippen, toen hf, de in de tweede zone van het grensverkeer t verloor en viel. Hij (2040 km) is teruggebracht van 0 40 macht over zijn stuur terecht. en 0,25 (nachttarief) tot 0.30 en 0^0.1 rechterwiel ging den knaap over de In het tarief voor het grensverkeer der Hek rechterwiel |ing hterwiel 0ver de eerste zone (0—20 km) is geen wijziging beenen en het recnte a inwen- aangebracht, zoodat de prijs van 0.20 en borst. Hiji liep ^arbij vrywei 0p slag 0.15 (nachttarief) voor een gesprek van dige kneuzingen op, da 3 minuten gehandhaafd blijft. dood was.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2