WacüSötg ff kteeama dl/één bij KREYMBORG BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. RECHTSZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. DE RECHTSCHE OPMARSCH NOG NIET HERVAT. Chineesche guerillabenden opereeren nabij Sjanghai. FRANKRIJK. UITBREIDING DER STAKING IN DE METAALINDUSTRIE. DUITSCHLAND. BALKAN. RUSLAND. ITALIË. MEXICO, i PALESTINA. VER. STATEN. ROOSEVELT WIL STEUN VERLEENEN AAN HET ZAKENLEVEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETËR DINSDAG. Echtelijk drama te Roosendaal VAN ONZE ADVERTEERDERS. BURGERLIJKE STAND. De Spaansche burgeroorlog. De troepen van Franco in Katalonië hebben den opmarsch nog niet hervat. De rechtschen consolideeren hun stellingen en zuiveren het terrein. Het ministerie van landsverdediging te Barceona meldt, dat de regeeringstroepen het dorp Vallibona nabij Seros hebben veroverd. Het hoofd kwartier van generaal Franco daarentegen verklaart, dat de aanval op Vallibona af geslagen is. Aanvallen van de regeerings troepen op Granja de Escarpe en Seros werden eveneens door de Marokkanen af geslagen. De buitenlandsche inmenging. In het Engelsche Lagerhuis heeft Hen derson gisteren gesproken over de buiten landsche inmenging in Spanje. Hij zeid.e o.a. dat sedert de verklaring van Cham berlain op 22 Februari een aantal Duitsche en Italiaansche vliegtuigen naar Spanje is gezonden, volgens sommige inlichtingen meer dan 300 Italiaansche toestellen tus- schen 200 en 300 Duitsche. Spr. hoopte, dat het bericht van Maandag, dat de Spaansche regeering toestellen uit de Sov jet Unie heeft ontvangen, juist is. De onderstaatssecretaris van buitenland sche zaken, Butler, zeide hierop, dat het moeilijk is juiste inlichtingen te krijgen en hjj kon niet ontkennen, dat Duitsche versterking in Spanje is aangekomen. De regeering is overtuigd, dat de Italiaansche regeering de voorwaarde, dat geen wer kelijke versterkingen zouden worden ge zonden, heeft vervuld. Voor zoover de re geering is ingelicht, is de toestand niet ge wijzigd. De regeering is overtuigd, dat de niet-inmenging niet geheel is geslaagd. Butler voegde hieraan toe, dat de niet- inmengingingscommissie een plan tot het invoeren van een soort controle in de lucht bestudeert. De Engelsche premier Chamberlain voeg de hier nog aan toe, dat hij niet wilde ontkennen dat er misschien eenige ver sterking was gezonden maar die had in geen geval de positie van de Italianen in Spanje sterk gewijzigd en dat was de voorwaarde die de regeering gesteld had. Bovendien waren er ook voor de Spaansche regeering hulptroepen gearriveerd. De strijd in het Verre Oosten. Uit betrouwbare bron verneemt Reuter, dat de voorhoede der Chineesche strijd krachten en de guerilla-benden, die drie weken geleden zeer bedrijvig zijn geweest, ten Zuidwesten van Sjanghai, binnen 40 km afstand van Sjanghai zijn gekomen. Alle pogingen van de normale Japansche garnizoenen te Sjanghai en Hangtsjau, den Chineeschen opmarsch te stuiten, zijn vruchteloos gebleven. Men verneemt, dat 9 April 10.000' man nieuwe troepen te Poe- toeng geland zijn en naar het bedreigde gebied zijn vertrokken. Chineesche bewo ners die vluchten naar de internationale nederzetting en de Fransche concessie, ver tellen, dat de Japanneezen de burgers dwingen tot het inderhaast aanleggen van versterkingen. t Geruchten over verdwijning van Tsjang Kai sjek tegengesproken. De Japansche pers publiceert een be richt uit Sjanghai, waarin wordt medege deeld, dat maarschalk Tsjang Kai sjek wordt vermist sedert den gisteren gedanen aanval van de Japansche vliegtuigen op Tsjangha in de provincie Hupen. Volgens genoemd bericht uit Sjanghai zou bij dit bombardement een vijftigtal personen, die de opening van een nieuw legergebouw bij woonden, zijn gedood en ongeveer honderd zijn gewond. Behalve Tsjang Kai sjek zou ook Soeng vermist worden. Te Hankau worden deze beide berichten officieel tegengesproken. Medegedeeld wordt, dat Tsjang Kai sjek zich te Han kau bevond toen het bombardement plaats vond, en dat Soeng op het oogenblik te Hongkong vertoeft. Bombardementen. Japansche vliegers hebben gisteren Tsjangtsja, de. hoofdstad van Hoenan ge bombardeerd. De universiteitsgebouwen werden grootendeels verwoest. Meer dan 100 personen werden gedood. Vier Japansche bommenwerpers hebben gisteren Kanton gebombardeerd. Z£j wier pen zware brandbommen. Een fabriek werd getroffen. Het aantal slachtoffers moet groot zijn. DE KWESTIE VAN ABESSYNIë. De Negus bestudeert haar „met groote aandacht". De Abessijnsche legatie te Londen heeft gisteravond de volgende mededeeling be kend gemaakt: „Zijne majesteit de keizer van Ethiopië heeft met groote verwonde ring van het bericht nopens een Engelsch initiatief te Genève met betrekking tot de erkenning van de Italiaansche verovering van Abessynië kennis genomen en bestu deert deze kwestie met de grootste aan dacht". Thans ook de fabrieken Renault bezet. De staking der metaalarbeiders in de streek van Parijs heeft zich gistermiddag uitgebreid tot de fabrieken van Renault te Bologne-Bilancourt. De arbeiders begon' nen de fabrieken te bezetten. In den loop van den middag werd tevens bij de meeste andere fabrieken in het district Parijs door de metaalarbeiders de staking afgekondigd. Het aantal stakers nam toe met ongeveer 8000. Men kan van een algemeene staking spreken. De directie van de Renault-fabrieken deelde mede, dat een stemming, welke on der de medewerkers van de fabriek was georganiseerd, de volgende resultaten op leverde. Vóór staking waren er 874, tegen staking 2922. Tengevolge van deze gewel dige meerderheid heeft de directie haar medewerkers uitgenoodigd de arbeid van morgen normaal te hervatten. Ongeveer 10 pCt. der arbeiders in binnen de fabrie ken gebleven om deze te bezetten. Het conflict in de metaalnijverheid is dus plotseling verscherpt.. Een delegatie van arbeiders heeft de directies eischen kenbaar gemaakt. Aangezien de antwoor den niet bevredigend geacht werden, de arbeid op verschillende fabrieken gestaakt en de werkplaatsen bezet werden, zijn thans meer dan 130.000 arbeiders in sta king. Het vakverbond in de streek van Parijs verklaart, dat de arbeiders zich geplaatst zien voor een verscherping van het con flict, geheel tengevolge van halstarrigheid der werkgevers, die de oeconomische moei lijkheden trachten te vergrooten en de nationale verdediging willen saboteeren. De bond verklaart zich volkomen solidair met de stakers in de metaalnijverheid en zegt dat alle arbeiders moeten begrijpen, dat dit conflict buiten het kader der me taalindustrie uitgaat, *de geheele arbeiders klasse raakt en het probleem van de hand having der verkregen voordeelen en de verlenging der collectieve overeenkomsten op den voorgrond stelt. SCHADELOOSSTELLING AAN OOSTEN- RIJKSCHE NATIONAAL-SOCIALISTEN. Rijkskanselier Hitier heeft bij decreet be paald, dat personen, die in Oostenrijkschen overheiddienst waren en wegens hun na- tionaal-socialistische activiteit door de vroe gere machtshebbers werden gestraft, scha deloosstelling zullen ontvangen. Onder de ze bepaling vallen al degenen, die ontslagen of disciplinair gestraft waren, zoomede de nabestaanden van overleden ambtenaren en beambten, die gestraft waren. Generaal Zehner zou zelfmoord hebben gepleegd. Volgens een hardnekkig doch niet beves tigd gerucht zou generaal Zehner, staats secretaris van defensie in het kabinet van Schuschnigg, zich van het leven beroofd hebben. Zehner heeft zitting gehad in de krijgsraden, die doodvonnissen tegen na- tionaal-socialisten hebben uitgesproken na de gebeurtenissen in 1934. Autobus door trein verpletterd. Tusschen Galatz en Cetatea Alba (Roe menië) is een autobus op een overweg door een trein gegrepen en volkomen vernield. Zeven personen werden gedood en 21 ge wond, waarvan verscheidene ernstig. Het ongeluk is te wijten aan de schuld van den overwegwachter. OUD-METROPOLIET BREEKT MET DEN GODSDIENST. En beschuldigt geestelijken van ondergrondsche actie. De „Iswestia" meldt, dat een der hoog ste dignitarissen van den orthodoxe kerk, mgr. Platonof, oud-metropoliet van Le ningrad, met den godsdienst gebroken heeft en onlangs begonnen is met het geven van een serie lezingen voor leden van den bond vuh godloozen over het volgende the ma: „De ondergrondsche en contrarevolu- tionnaire activiteit van de geestelijkheid",. In deze lezingen beschuldigt hij o.a. bis-1 schop Boiarski en den metropoliet Alex-1 ander Wedenski. Koudegolf. Voor het eerst sinds menschenheugenis is de Vesuvius midden April met sneeuw bedekt. In geheel Italië heerscht een kou degolf en in vele hotels en woningen heeft men de verwarming, welke op 10 April reeds was weggenomen, weer aangemaakt. Twaalf dooden bij onlusten tjjdens verkiezingen. Bp gemeenteraadsverkiezingen in het gehucht Chiaultengo in den staat Puebla hebben de verslagen candidaten en hun vrienden de gekozenen aangevallen. Bij de I vechtpartij, die ontstond, werden twaalf personen gedood en veertien gewond. Prikkeldraad langs de grens. Uit Jerusalem wordt gemeld: Men meent) dat de Palestijnsche regeering thans defi- nitief besloten heeft een prikkeldraadver sperring ter hoogte van bijna 2% meter over een afstand van 40 kilometer langs de Noordelijke grens te doen aanleggen, het geen 60.000 pond sterling zou kosten. De versperring is bestemd om terroristen en illegale immigranten uit het land te hou den. Inschrijvingen voor dit werk zijn reeds j geopend, waaraan dag en nacht in' drie ploegen zou moeten wöfden gearbeid, on-1 der de bescherming van Britsehe troepen. Vier Arabieren bij bomontploffing om het leven gekomen. In de nabjjheid van de gebouwen dór Iran petroleum co. aan de baai van Haifa is een bom ontploft, waardoor vier Arabie ren gedood en één gewond werd. Door een anderen bom werden twee Britsehe polï- tie-agenten gedood. Vijf milliard in vijftien maanden. President Roosevelt is voornemens in dè eerstkomende (vijftien maanden vijf mil liard dollars uit te geven om den achter uitgang van het zakenleven tegen te gaan en handel en industrie nieuwe leven in te blazen. De president stelt zich voor op de vol gende wijze zijn doel te bereiken: 1. Hij wil het volgende belastingjaar twee milliard dollar beschikbaar stellen voor steunverleening. 2. De Refico (Reconstruction Finance Corporation) zal anderhalf millioen dollar leenen aan spoorwegmaatschappijen, open bare nutsbedrijven en industrieele onder- nemingen. 3. Roosevelt stelt zich voor anderhalf mil liard renteloos voor te schieten aan staten i en steden voor den bouw van woningen en den aanleg van openbare werken. Denemarken Oblig. 1926-5 101 Amsterdam 1936-3% 101%—101% Zeeuws. Hyp. B- 4 100% Cities Service Cy. P. 1958 5 411441 A Amsterd. Bank 148%148 A Pref. Jurgens A 137% A Ned. Gist- en Spiritusf. 534%530 A De Schelde N.B. 43%-44% C Am. Smelt Ref. 34%—33% A BoBrn. Sum. H.M. 175—177 A Houth. Alberts 100 C Union Pac. Rr. 50%—51% C Int. Nickel Cy. 34%—34 Ned. 38 1000-3 101%—101% O. Indië 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 83%—84% A Koloniale Bnk. 107107 A N.I. Hbk. 1000 122—122% C Ned. H. M. 1000 156—157 A v. Berkels Pat. 54%53% C Calvé-Delft 82—82% A Philips Gem. B. afg. 281%—278%-75 C Unilever 148%—146-47% C Am. Car en Foundry 14%—13% C Anaconda Cop. 21%19%-20 C Bethlehem St. 36%—34%-35%. C Kennec Copper 25%—24%-% C U. States St. C. 34%—33-% C North Am. Cy. 13%—12% A Koh. Petr. Mpij. 324%—323-27 C Contin. Oil Cy. 19%—19% C Philips Petr. Comp. 25%24% C Shell Union O.C. 10%—9'%-% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-% A Ned. Scheepv. U. 109108%-09 A H.V. Amsterdam 418414%;-18% A Java Cult. Mij. 133133% A N.I. Suiker 140—134 A Deli Batavia 234%228-32 C Deli Mij. 1000 281%—278-82 - H.V.A. (Wettig Koninkl. Amerika Rubber Obi .Markt Markt Tabak gedeponeerd.) A Senembah 255-254-58 C Baltimore en Ohio 54% C Southern Pac. Cy. 9%9%-% A Southern Rlw. 6%5%. A Amst. Rubb. C. 190%.186-89 A Deli-Bat. Rubb. 113-109-11 A Hessa Rubber 107100 A Serbadjadi S.R. 82—77%-80 WISSELKOERSEN. Heden, Gister. Londen 8.96 8.96% Berlijn 72.34 72.43 Parijs 5.57% 5.59% Brussel 30.35 30.39% New-York L80 1.80% Wie de voortreffelijke eigenschappen van Waarborg-Kleeding eenmaal ként, wil van geen gewone kleeding meer weten. k. (Ingez. Med.) Een oude redder overleden. In het Marine hospitaal te Den Helder is in den ouderdom van 78 jaar overleden Sijbrand Kuiper, een van de roemrijke oude garde der oude redders uit de Heldersche vereeniging „Moed, volharding, zelfopoffe ring Sijbrand Kuiper behoort niet tot die oude redders in de kringen der blauwe zee- Man berooft eerst zijn vrouw van het leven en pleegt daarna zelf moord. Te Roosendaal heeft gistermorgen een droevig familiedrama plaats gehad. Ver moedelijk heeft de 53-jarige P Sebregts I ^ieM. Gedwongen door'7e levensomstam ging daarbij aldus te werk: Zag hij ergens zijn vrouw door wurging van het leven* 6 1 --.-i—i~_ij j POLITIERECHTER TE MIDDELBURG. In de zitting Van Dinsdag waren deP vol gende personen gedagvaard: G. H. P., 38 jaar, roeier bij het Ned. Loodswezen te Vlissingen, wegens verhin dering van een handeling, door een amb tenaar ondernomen, te Vlissingen op 21 Febr. Eisch en vonnis 10 of 5 dl h. A. B„ 39 jaar, werkman te* Klinge, we gens verzet tegen dèn Rijksveldwachter F. 'van de Zandè. Eisch: 14 di gev. Vonnis: 6 w. voorw. met 3 jaar proeftijd en 15 of 10 dl h. L. O., 25 jaar, arbeider te Sas-: van Gent, wegens diefstal van een bol, toebehoorende aan A. Veerman. Eisch en vonnis 15 of 10 d. li;. A. M., 60 jaar, ploegbaas Schore; wegens mishandeling en beleediging van den ge meenteveldwachter J. van Almkerk te Scho- re op >7 Maart. Eisch: 25 of 20' d. h. Vonnis 25 of 15 d. h. J. M., 35 jaar, caféhouder te Lewedorp, 'wegens mishandeling van W. P. C. Joossen te Lewedorp op 4 Maart. Ma. Ha. E., 22 jaar, dagdienstbode te Vlissingen, wegens diefstal van een paar handschoenen, toebehoorende aan Ca. Vriendfc te Vlissingen op 28 Nov. Eisch 15 of 10 d. h. Vonnis 15 of 10 d.h. en toewijzing der civiele vordering van 1.50 J. v. d. B„ 34 jaar, opperman Soeburg, wegens mishandeling van B. D. B. Verbeem te Soeburg op 14 Maart. Eisch en vonnis 20 of 10 d. h. F. M. M., 46 jaar, winkelier te Middel burg, wegens het als belastingplichtige geen aangifte doen van een hond waarvoor be lasting verschuldigd is. Eisch en vonnis 10 of 5 d.h. J. M. W„ 42 jaar, schilder te Zaamslag, wegens beleediging van R. J. v. d. Veke en W. E. de Vos te Aksel op 6 Maart. Eisch en vonnis 15 of 10 d. h. Een handige dief. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft gistermiddag terecht gestaan de 30-jarige chauffeur J. H. wonende te Rotterdam en thans gedetineerd, die zich voor een serie ridders, die er een collectie medailles op I diefstallen had te verantwoorden. De man beroofd, waarna hij' zelf door verdrinking een einde aan zijn leven heeft gemaakt. In den loop van den ochtend vond men langs de haven te Roosendaal even voor bij de coöperatieve suikerfabriek een on beheerd rijwiel, waarbij ook een pet van een man werd aangetroffen. Daar men vreesde, dat hier een ongeluk was gebeurd, is men gaan dreggen, waarbij na eenigen tijd het lijk van een onbekenden man van ongeveer vijftigjarigen leeftijd werd op gehaald. Eerst enkele uren later werd het drama opgehelderd. Toen even na twaalf uur de kinderen an het gezin P. Sebregts aan den Gas- telschenweg onder de gemeente Roosendaal van hun werk thuis kwamen, vonden zij hun moeder dood in de huiskamer liggen, met een riem om den hals. Men heeft, na dat aangifte was gedaan, al spoedig dit drama kunnen reconstrueeren. In het gezin vonden den laatsten tijd voortdurend huiselijke twisten plaats, waarbij ook herhaaldelijk de hulp der po' litie moest worden ingeroepen. Vermoed wordt, dat bij een dezer twis ten vanochtend Sebregts zijn vrouw, zoo als reeds gemeld, door wurging van het leven heeft beroofd, waarna hij zelfmoord pleegde. De man was sinds eenigen tijd werkloos, terwijl het gezin zeer ernstig door ziekte werd getroffen. Twee kinderen zijn aan t.b.c. overleden, terwijl de oudste van de overige vijf kinderen met een ernstige ziek te in het ziekenhuis is opgenomen. De lijken van den man en de vrouw zijn in beslag genomen, in afwachting van het onderzoek van een politie-deskundge uit Breda. Brandkast leeggehaald. Via een zolderraam hebben ongewenscb- te gasten zich toegang verschaft tot de bedrijfskleedingzaak van de firma L. en l S. aan den Schiedamschedijk te Rot terdam. Alles is overhoop gehaald en de brandkast staande in het kantoor is volgens de regelen der kunst al sardi ne opengescheurd. l2en bedrag van f 576 aan contanten, dat daarin was opgeborgen is verdwenen. Van de inbrekers ontbreekt tot op heden] elk spoor. digheden koos hij liever de geldelijke be looning voor zijn reddingen in plaats van een medaille. In de tijden van Dorus Rij kers en Janus Kuiper behoorde hij menig maal tot de koene bemanning van de red dingboot, die de haven van Nieuwediep uitging, als er op de gevaarlijke gronden j van de Haaks een schip in nood zat. Hij maakte tal van moedige reddingen mee, waarvoor hij op laten leeftijd onderschei den werd met de bronzen medaille van de Oranje-Nassau-Orde. In totaal nam hij deel aan zeven reddingen, waarbij 73 schipbreu kelingen gered werden. In een tobbe met water verdronken. Het 1% jarig zoontje van de familie St. Den Hulst is in een onbewaakt oogenblik in een tobbe met water gevallen. Toen het kind gevonden., werd, bleken de levensgees ten reeds te zijn geweken. Defecte remmen van electiische trein veroorzaakt bijna een ongeluk. Tengevolge van een defect aan den lucht' toevoer van de remmen is Zondagmiddag een trein uit de richting Rotterdam, die om 3 u. 05 aan het station Schiedam moest stoppen, doorgereden en eerst op de spoor brug over de Schie, een eind voorbij het station, tot stilstand gekomen. Bij het passeeren van den bewaakten overweg van den Overschiescheweg, waren de boomen niet neergelaten. Zij worden pas neergelaten tegen den tijd, dat de trein van het station vertrekt. Ongeveer twintig personen, die zich op den overweg bevon den slaagden er in een goed heenkomen te vinden. Bijna had de trein een kind gegre pen, dat daar met zyn moeder liep te wan delen. De moeder slaagde er in het kind met een ruk voor den trein weg te trek ken. (N.R.C.) DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Enschede: 1 doode. In de Lage Bothofstraat te Enschede was gisteravond een aantal jongens aan het voetballen. Een van hen, de negenjarige J G. Geverink liep daarbij plotseling voor een vrachtauto. De knaap werd aangere den en zoo ernstig gewond, dat hjj vrijwel op slag dood was, een bestelauto onbeheerd staan, dan sneed hij een der banden door en reed dan op zijn fiets een eind de straat in. Kwam de chauffeur van de bewuste auto naar buiten dan kwam deze al heel gauw tot de minder aangename ontdekking, dat er een band lek was. Er zat dan in de meeste gevallen niets anders op, dan het wiel met den lek ken band van de as af te halen en er een wiel met reserveband op te zetten. Tijdens dit karwij legde de chauffeur zijn geld- tasch, die hij om den schouder droeg, zoo lang in de cabine, om zich daardoor ge makkelijker te kunnen bewegen. Dan werd er meestal nog een jas of hoed overheen gelegd, om te voorkomen, dat voorbijgan gers de tasch met inhoud zouden zien en van de gelegenheid zouden gebruik maken, de tasch te stelen. H. scheen met deze wijze van doen vol komen op de hoogte te zijn, want was de chauffeur met de reparatie bezig, dan kwam hij voorzichtig nader, opende de deur van de cabine en kaapte de geldtasch met inhoud. Was de chauffeur klaar met zijn werk, dan kwam hij tot de ontstellende ontdekking, dat zijn tasch gestolen was. Hij heeft zich van Juni 1937 tot Febr. met de ze minderwaardige practijken bezig gehou den waarbij hem ongeveer 2600 in han den viel. H. bekende de feiten volmondig. De officier van justitie eischte een ge vangenisstraf voor den tijd van twee jaar. Uitspraak 25 April a.s. ZEGAM-G ASIXCIIT Dfe directie van de N.V.- Zeeuwséhe Gas' Maatschappij schrijft ons ui® Rotterdam: „Onder ait of soortgelijk Hoofd vërsche-' nen er* den laatsteiï- tijd, naai* ons gebleken- is in dèe Zeeuwsche* pers verschillende be richten over de gestSe onzer vennootschap' en haren" rechtsgeleerde raadslieden. Dezé' berichten groepeeren zich om zékere vra gen van twee N.S.B.-Statenlede® aan Ge- deputeerde Staten, aangevuld met „mede- deelingen" van de zijde van de Imperial, voor wie de vroegere gaseoncessïe Vlissin gen in 1934 verloren ging. In het bijzonder betreffen deze berichten al hetgeen ge schied zoude zijn en nog staat te geschieden in verband met de bekende procedures van het vroegere personeel der Imperial, welke procedures gevoerd worden onder patrona ge van onze vennootschap. Voor het oogenblik volstaan' wij met vo renbedoelde berichtgeving te noemen: a) voor wat den feitelijken inhoud betreft: een complex van schee-- ve voorstellingen, onwaarheden en ver dichtselen; b) voor wat haar strekking be treft: een poging tot intimidatie eenerzijds en een onzuivere poging tot politieke re- lamemakerij anderzijds. Voor het laatste gaan wij niet op zij, zoo lang wij te goeder trouw, naar eer en ge weten de aan ons toevertrouwde belangen behartigen; de onwaarheden, scheeve voor stellingen en verdichtselen zullen wij als zoodanig onweersprekelijk aan de kaak stellen. Wij hebben aan het College van Gedepu teerde Staten voorgesteld te bevorderen dat na de a.s. Algemeene Vergadering van Aandeelhouders alle leden van de Provin ciale Staten, in tegenwoordigheid van dè pers, aanwezig zullen zijn, opdat ook wp eindelijk eens publiekelijk aan het woord zullen komen tegenover diegenen, die het terrein nu zoo vrijelijk voor zich meenen te hebben. Ook hopen wij daar te ontmoeten- de vragen stellende N.S.B.-statenleden. Overigens is de zaak onder den Rechter, en dan praat men er niet over! De belan gen van het personeel, die- der ZEGAM, dat zijn die der Provincie Zeeland, der gemeen te Vlissingen en der Ned. Indische Gas maatschappij! die, men vergete dit niet 2/5 gedeelte van het kapitaal houdt, zijn reeds in deze ten voordeele van de belang hebbenden bij de Imperial genoeg geschaad. Men steke den neus eens in andere richting in de lucht en beproeve die op hare zuiver heid!" De heer A. Ch. H. van den Driest, die nu enkele jaren geleden zeer bescheiden begon met het repareeren van motor- en rijwielen; heeft gedachtig aan onze Zeeuw- sche wapenspreuk, het zoover gebracht dat hij in het daarvoor keurig in orde ge brachte pand Heerenstraat 12, Middelburg, Zaterdagmiddag een flinke zaak in moto ren, rijwielen, toebehooren en motorklee- ding kon openen. Wij hebben aan de keurige etalages, net magazijn en de ruime werkplaats met uit gang naar de in de straat uitkomende poort, een bezoek gebracht en ons over tuigt dat energie en leveren van goed werk ook in deze moeilijke tijden, nog tot goed resultaat kan leiden. JUBILEUM C. BARENTSEN. De heer C. Barentsen districtbouwkundi- ge van den Rijksgebouwendienst in zijn ge boorteplaats Middelburg herdenkt Vrijdag a.s. den dag waarop hij voor 25 jaar na aan verschillende belangrijke architectenbu- reaux werkzaam te zijn geweest, in Rijks dienst trad. Eerst werkte hij in het toen malige tweede district te 's Gravenhage. Men weet, dat de heer Barentsen zijn liefde voor Zeeland ook tot uiting doet ko men als secretaris van Nehalennia -en als bestuurslid der Prov. Zeeuwsche schoon heidscommissie. DE STAKING IN DE METAALNIJVERHEID TE PARIJS EN OMGEVING. De staking in de metaalnijverheid in het district Parijs heeft zich vanmorgen op nieuw uitgebreid, doordat 6.500 arbeiders het werk hebben neergelegd. Echter hebben de arbeiders van de „Latil"-fabrieken te Suresnes de werk plaatsen ontruimd en het werk hervat. Het personeel van Renault, dat hedenmorgen werd uitgenoodigd, den arbeid te hervatten, heeft dit zonder incidenten gedaan. Goes. Ondertrouwd: P. A. M. de Poorte 30 j. j m. en A. E. Borgs 28 j. j.d. Getrouwd: J. Gelijns 22 j. jm. en G. IJsselstein 21 j. j.d. Rotterdam. Bevallen: J. de Bruin—Versluis z. Overleden: C. Sinke 86 j. wedn. van P. J. Mansbergen; M. E. Broekstra 25 J. Ge®^" truidenberg; K. Schouwenaar 66 3- echt- gen. van J. Wisse Wemeldinge. Aagtekerke. Van 2—9 April. Ondertrouwd: J. Simonse 32 j. jm. en E. Maljaars 26 j. jd.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2