ZIJDEN KOUSEN 75 S. WIENER Co. COURANT) ATERIK MIDDELBURG BINNENLAND. ZEELAND. SPORT. EEN NIEUW TYPE WATERVLIEGTUIG VOOR DE NEDERL.-INDISCHE MARINE. De spellingskwestie in een nieuw stadium, DE KWESTIE DER LEERLINGENSCHAAL. De Zegam. MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. KERK EN SCHOOL, KIJKT UT WIJ ETALEEREN! SaL in onze etalage Marktzijde 9 ZWART-WIT EEN CHIQUE COMBINATIE. WEERBERICHT, MIDDELBURG Dagblad. Uitg. N.V. DeMiddelburgscheCrt. Bureauxte MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel.17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 86. TWEE BLADEN, 181è JAAEti. BSaT5PFH3t*9 Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Voor versterking onzer defensie. Op de lijst van verantwoording van de vrijwillige bijdragen voor de versterking van de defensie komen o.m. voor een gift van 10 van Zeeuwsch Vlaming, Hoek en 10 J. H. K., Ellewoudsdijk. Ontvangen werd tot en met gisteren 94.167. Bij het bureau van de ver. voor nationale veiligheid is sedert de laatste opgave 190 binnengekomen. In totaal heeft deze ver- eeniging voor dit doel thans 9.688 ont vangen. Naar de N.R.C. verneemt, zijn bij de Ne- derlandsche vliegtuigenfabriek Fokker te Amsterdam vijf watervliegtuigen van een nieuw type ip aanbouw, welke bestemd zijn voor de marine in Nederl.-Indië. Deze watervliegtuigen worden uitgerust als tor pedo-bombardeervliegtuigen. Zij zullen een voor watervliegtuigen zeer groote snelheid bezitten, nl. ongeveer 300 km per uur. De vliegtuigen zullen van twee Wright Cy- clone-motoren worden voorzien en krijgen een bemanning, bestaande uit drie perso nen. De naam van het nieuwe type dat een middendekker is, luidt T VIIIW. Voorts heeft de Nederlandsche vliegtui genfabriek een bestelling gekregen van 25 gevechtsvliegtuigen van het type G I, wel ke voor Estland zijn bestemd. Zooals men weet, is een aantal van deze vliegtuigen in aanbouw voor de militaire luchtvaartaf- deeling te Soesterberg. De minister bereidt een nieuwe regeling voor. Het stelsel 1934 gedeeltelijk verlaten. In zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer aangaande de onderwijsbe- grooting, heeft minister Slotemaker de Bruine zijn voornemens ten aanzien van de spelling als volgt samengevat: 1. De schrijfwijze, die sinds 1934 voor de examens geldt, blijft voor zooveel betreft „e", „o" en „sch" gehandhaafd. 2. Een commissie wordt ingesteld, die op de basis van het woordbeeld 19341936 zal adviseeren over de schrijfwijze der woor den, waaromtrent twijfel bestaat en der aardrijkskundige namen. Zij adviseert voorts over de bastaardwoorden en de samenge stelde woorden. 3. Nadat deze commissie haar advies ter zake heeft uitgebracht en de regeering dienaangaande een beslissing heeft geno men, zal zij de nieuwe schrijf- w ij z e in- de van haar uit gaande stukken toepassen. 4. Inzake geslacht en voornaamwoorde lijke aanduidingen zal De Vries en Te Win kel weder gelden. 5. De bedoelde commissie zal de vraag onder het oog zien, in hoeverre in de toe komst op het stuk van geslacht en voor naamwoordelijke aanduiding wijziging wen- Schelijk zal blijken. 6. Een wetsontwerp wordt gereed ge maakt, waardoor de bemoeienis der regee ring met de schrijfwijze op wettelijke basis zal rusten. 7. Met het nemen der aangegeven beslis singen heeft de regeering niet gewacht, tot dat de wet zou zijn tot stand gekomen, omdat het noodzakelijk was, onmiddellijk zekerheid te verschaffen en een vacuum te vermijden. 8. De Belgische regeering zal een com missie instellen, die inzake bastaardwoor den, samengestelde woorden, geslacht en voornaamwoordelijke aanduiding in nauw contact met de Nederlandsche commissie zal arbeiden, terwijl zij zich op de hoogte houdt van hetgeen deze commissie inzake het woordbeeld verricht. Op de vragen van den heer Suring in verband met het toestaan van extra-onder wijzers voor rijksrekening door toepassing van het tweede lid van artikel 56 der La- geronderwijswet 1920 heeft de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen geantwoord 1. Gelijk de minister reeds op 22 De cember 1937 in de Tweede Kamer, heeft medegedeeld, is hij bezig aan artikel 56, tweede lid, der Lager-onderwijswet /1920 een ruimere toepassing te geven. Daarbij wordt in het belang der wacht gelders, waar zulks mogelijk is, als voor waarde gesteld, dat een wachtgelder be noemd worde. Deze voorwaarde geldt, „voor een jaar of een gedeelte van een jaar". De minister acht het, evenzoo in het belang der wachtgelders, uiterst ge- wenscht, dat de bedoelde benoeming vóór vast geschiede; hij dringt daarop dan ook met grooten ernst aan. Hij heeft er ech ter bij nader overwegen van afgezien, het verleenen van een vaste aanstelling als voorwaarde te stellen, reeds op grond van de overweging, dat daaruit ten onrechte zou kunnen worden afgeleid, dat de re geering er van overtuigd is, dat ook in de toekomst op het beschikbaar zijn van de middelen tot voortzetting van den thans genomen maatregel gerekend mag worden. 2. Aangezien de minister zijn beslissing, op een aanvrage slechts nemen kan, den onderwijsraad gehoord, heeft, hjj ter be spoediging van de afdoening der zaken een onderhoud met dat college gehad over de vraag, welke richtlijnen zouden kunnen worden gehanteerd om te beslissen, wan neer een „bijzonder geval" aanwezig is. Het overleg is nog niet zoo ver gevorderd] dat reeds thans gezegd kan worden,^wel ke de gevallen zijn, waarin aan artikel 56, tweede lid, toepassing zal worden gegeven. Wel kan reeds worden gesteld, dat uiter aard de financieele gelijkstelling van open baar en bijzonder onderwijs nauwkeurig in acht genomen zal worden en dat geen vast getal beneden het normgetal van de leerlingenschaal is. Hierdoor immers zoude langs een achterdeur een herziening van de leerlingenschaal tot stand komen, ter wijl aldus niet per se zou worden geholpen daar, waar de voorziening het meest ge raden is. 3. De werking der toepassing van arfï- kel 56, tweede lid oefent geen invloed op de beantwoording der vraag, of en wan neer de regeering zal kunnen besluiten, verbetering der leerlingenschaal te bevor deren. DE WERKLOOSHEID. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week 21 t/m 26 Maart 1938 bij gesubsidieerde vereeni- gingen met werkloozenkas waren aangeslo ten 555.400 personen (waarvan 75.600 land arbeiders). Voor de 479.800 verzekerden buiten de landarbeiders was hét werkloos heidspercentage 25,9 (in de vorige verslag- week, 7 t/m 12 Maart 1938, was dit percen tage 27,1). Voor de 555.400 verzekerden met inbegrip van de landarbeiders was het werkloos heidspercentage 24.4 (in de vorige verslag- week was het 25.8). In de tweede verslagweek van Maart was het werkloosheidspercentage voor alle verzekerden in de laatste jaren als volgt (tusschen haakjes zijn vermeld de percen tages, indien de landarbeiders buiten be schouwing worden gelaten)1935 28,4 (31,0); 1936 30.8 (33,4); 1937 26,8 (28,7); 1938 24,4 (25,9). In het eerste kwartaal 1938 is de werk loosheid lager geweest dan die in het eer ste kwartaal van de jaren 1933, 1935, 1936 en 1937. Na de zeer ongunstige jaren 1935 en 1936 vertoonde de werkloosheid in 1937 ongeveer hetzelfde beeld als die in 1933. Deze overeenkomst heeft zich in het eerste kwartaal 1938 voortgezet, de werkloosheid in dit kwartaal komt ongeveer overeen met die in het eerste kwartaal 1934. Op het einde van het kwartaal was zij lager dan in alle 5 voorgaande jaren. Zjj daalde geleide lijk dichter tot het peil van 1932 en was op het einde van het kwartaal daar nog slechts weinig boven. Bij de organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 26 Maart 1938 in totaal 396.251 werkzoekenden ingeschre ven, onder wie 374.252 mannen. Van deze werkzoekenden waren er 376.977 werkloos, onder .wie 360.601 mannen. Enkele cijfers over den internen kant van het bedrijfOnderhan delingen met Middelburg over gas levering in 'f groot. Daar de Zegam door het aanhangig ma ken van een nieuwe procedure inzake de pensioen-regeling van het personeel tegen de Imperial nogmaals in het midden der publieke belangstelling is geraakt, en om dat over deze instelling, mede naar aan leiding van de vragen, die door een twee tal leden van Provinciale Staten aan het college van Ged. Staten zijn gericht, over de Zegam allerlei geruchten de ronde doen; geruchten, die zich ook tot het za kelijk en finantieel beleid van het bedrijf richten, hebben wij getracht enkele cijfers te verzamelen, door middel waarvan de buitenstaander zich een beeld zou kunnen vormen van het interne beheer i van de Zegam. Blijkens de gegevens, waarover wjj konden beschikken, is de fabriek der Imperial in 1934 voor een bedrag van f 720.000 in het bezit van de Zegam ge komen. Van de koopsom werd geacht, dat f 80.000 bestemd zou zijn voor de overge dragen concessies der buitengemeenten en voor het feit, dat de fabriek op I Novem ber 1934 werd overgenomen, terwijl de Vlissingsche concessie eerst op 1 Juli 1935 afliep. Van deze f 80.000 is afgetrokken het bedrijfsoverschot tot 1 Juli 1935, groot f 17000. Het restant der som is geboekt onder het hoofd: „Oprichtings-verwervings- en reorganisatie-kosten." De boekwaarde van de fabriek en van den aanleg is gesteld op f 640.000, waar onder zijn begrepen f 36000 voor de ter reinen, waarop uiteraard niet wordt afge schreven. Op fabriek en aanleg is over het tweede halfjaar 1935 ruim f 23000 afgeschreven: op de oprichtingskosten ruim f 7000, zoo dat de totale afschrijving over dat jaar ruim f 31000 bedraagt. In 1936 is totaal ruim f 66000 afgeschre ven. In die jaren heeft de Zegam tevens een pensioenfonds gevormd, dat op 31 Decem ber 1936 reeds f 20.000 in kas had. In dit bedrag is begrepen de som, groot f 7000, die als winst over 1936 in het fonds werd gestort. De winst over 1936 lijkt wellicht vrij gering, doch als men het bedrag be schouwt in verband met de totale afschrij ving, krijgt zij een ander aspect. De vraag rijst wellicht waarom de Ze gam zooveel afschrijft. Het antwoord hier op luidt dat van het begin af een project bestaat voor een moderne gasfabriek, en dat het streven erop is gericht alle ver nieuwingen, die bedrijfs-technisch gewenscht zijn, tot stand te brengen. Van alles der bestaande fabriek, wat in dit project niet past, wordt 30 per jaar afgeschreven, en als gevolg van dezen opzet zal binnen 3% jaar een bedrag van f 50.000 uit de boe ken zijn verdwenen. Evenals vrijwel alle gasfabrieken hier te lande, heeft ook de Zegam haar gas- afgifte in 1935 sterk zien dalen. Door aqui- sitie is men er echter vrij spoedig in ge- Schande over hem, die het kwade kan zien zonder ergernis, het goede zonder blijde geestdrift. slaagd de dalende lijn tot staan te bren gen, en in 1936 werd zelfs al weer meer gas verkocht dan in 1935. Daaraan hebben de verlaagde gas-tarieven, die de eerste bedrijfsjaren natuurlijk sterken invoed uitoefenen, hun deel bijgedragen. Daar bij de stichting van de Zegam heeft voorgezeten, dat het bedrijf zich niet zou beperken tothet gebied, dat vroeger door de Imperial werd verzorgd, wordt naar een ruimeren werkkring voor het bedrijf gezocht. Met de gemeente Middelburg zijn onderhandelingen gaande over gas-le- vering en gros, en ook op ander ter rein is men deze werkzaam. Uit de bedrijfsresultaten der eerste jaren van het bestaan der Zegam is gebleken, dat dit semi-overheidsbedrijf voldoende levensvatbaarheid bezit. Een kijkje op den internen kant van het bedrijf vestigt bo vendien den indruk, dat deze levensvat baarheid nieuwe krachten put uit een voorzichtig beleid. RIT LANGS DE BLOEIENDE BOOM GAARDEN DOOR ZUID-BEVELAND. Door de V.V.V. te Goes wordt de vol gende route aanbevolen: Komend uit het Oosten rijdt men de eer ste brug na Kruiningen over het kanaal door Zuid-Beveland naar Schore. In het dorp slaat men rechtsaf richting Bieze- linge tot de A.N.W.B. wegwijzer no. 1713. Hier gaat men recht uit den dijk op rich ting 's-Gravenpolder. Bij wegwijzer no. 1096 links af richting 's-Gravenpolder tot roode pijl naar links. Bij de Wester-Schelde komt men aan een korten draai naar rechts pas op! Zoodra men on den dijk komt rechtsaf tot men bij den kom van 's-Gravenpolder komt. Dit dorp laat men rechts liggen en slaat links af richting Hoedekenskerke, doch halverwege bij wegwijzer no. 679 slaat men rechts af naar Kwadendamme. De borden „doorgaand verkeer" volgend, komt men aan de kom dezer gemeente, alwaar men links afslaat naar Baarland. Zoodra men in Baarland aankomt, slaat men bij wegwijzer 1350 rechts af naar Oudelande. In dit dorp gaat men links af naar Drie wegen. Onderweg kruist men tweemaal een locaalspoor. Direct na den 2e over weg slaat men rechts af en volge men de roode lijnen tot men aan den hoofdweg Driewegen—Ovezande komt. (Als de kerse- boomen bloeien verdient het aanbeveling even heen en weer naar het dorp te rij den). Nu hoofdweg volgen tot Ovezande, al waar men bij de kom bij de wegwijzer links af slaat, daarna 2e weg rechts, le weg links en dan rechts (roode pijlen vol gen) en steeds rechtdoor tot Nisse. Bij de kom slaat men rechts af en bij, wegwijzer no. 1077 weer rechts richting Ovezande tot men op een dijk komt, alwaar men linksaf slaat naar 's-Gravenpolder en verder door naar Goes. (Voor bezienswaardigheden wende men zich tot V.V.V. gevestigd in de Twentsche Bank, Groote Markt, aldaar). Teruggaande rijdt men eerst over Kloe- tinge richting Kapelle. Na den overweg slaat men niet links af, doch gaat recht uit eerst over een grintweg en later teer- weg volgen tot spoorweg. Deze steeds aan de linkerkant volgen (niet overgaan) tot dat men tot linksafslaan genoodzaakt wordt. Nu teerweg volgen tot den hoofd weg. Hier linksaf richting Kapelle en bij wegwijzer rechts af naar Wemeldinge tot men aan het kanaal komt en hier rechts af naar Kruiningen, enz. Komt men, met den tocht beginnende, uit de richting Goes, dan begint men, uit den aard der zaak, volgens de laatste alinea, met van Kloetinge naar Kruiningen te rijden en volgt dan de aanwijzingen waarmede dit artikeltje begint. Deze route is pas dezer dagen opnieuw uitgezet en, gezien de ondervindingen, de meest verkieselijke gebleken. De Armenraad 25 jaar. Op Vrijdag 25 April 1913 installeerde de toenmalige burgemeester, jhr. M. van den Brandele, den bij Kon. besluit van 13 Fe bruari ingestelden armenraad in een daar voor belegde bijeenkomst ten stadhuize. Het was na Den Haag, Amsterdam, Utrecht en Arnhem de vijfde Armenraad, die zijn taak daarmede aanvaardde. Op Maandag 25 April a.s. zal in de Raad zaal het zilveren jubileum worden her dacht. Vande leden, die in 1913 zitting na men, zijn thans de heeren mr. F. B. Evers en A. D. Littooij nog steeds lid. Eerst genoemde is reeds jaren lang voorzitter van den Raad. Openbare concerten. De data der openbare concerten zijn voor 1938 vastgesteld. De vereenigingen „Eupho- nia" en „Hosanna" zullen elk een concert geven in den tuin van het Schuttershof. Deze concerten zijn gratis voor een ieder toegankelijk met uitzondering van kinde ren beneden 14 jaar. De regeling is als volgt: Groote Markt! „Euphonia" 13 Mei, 16 Juni, 31 Augustus, 23 September; „Hosanna" 30 April, 15 Juni, 29 Juni, 8 September. Schuttershof: „Euphonia" 15 Juli; „Ho sanna" 9 Augustus. Het concert van 30 April wordt gege ven des namiddags 8 uur; de overige des namiddags 8.30 uur. Bij ongunstig weder worden de vastge stelde data ongeveer een week verschoven. Gestrande Roemenen. Hedenmorgen vervoegden zich aan het politiebureau twee personen van Roemeen- sche nationaliteit, die te kennen gaven, dat zij te Vlissingen waren gestrand en nu naar Antwerpen wilden gaan teneinde een boot te vinden. Zij verzochten om reisgeld, wat hun evenwel niet werd verstrekt. De beide personen werden aangehouden en zijn naar het huis van bewaring te Middelburg over gebracht. Rijkspostspaarbank. In den loop der maand Maart werd aan het kantoor alhier op spaarbankboekjes in gelegd 184.222 en terugbetaald 119.513, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 64.709. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 80. N.V. HAVEN VAN VLISSINGEN. Het verslag over 1937. Blijkens het aan aandeelhouders van de N.V. Haven van Vlissingen uitgebracht verslag over 1937 bedraagt de netto-wirtst over dat jaar 25.569, waarbij moet worden gevoegd het onverdeeld winst-sal do over 1936 ad 276, hetgeen een to taal geeft van 25.845. Voorgesteld wordt hiervan aan de di rectie uit te keeren 1,278; in het re serve-fonds te storten 24.500, en als sal do op de nieuwe rekening over te brengen 67. Ï|S& Medegedeeld wordt, dat in 1937 het aan tal schepen, dat Vlissingen aanliep voor andere doeleinden dan bunkeren, zich be langrijk uitbreidde. Deze toename werd echter genivelleerd, doordat het oliebun kerbedrijf minder schepen tot zich trok. Voor 1938 zijn de vooruitzichten van dat bedrijf wederom beter. De verhuurde op pervlakte van het havenkomterrein kon in 1937 worden vergroot. Gedurende 1937 werd besloten tot het bouwen van een tankinstallatie voor den opslag van melasse en eetbare oliën. Deze nieuwe tak van het bedrijf kon begin Augustus in exploitatie worden genomen en vond een regelmatig emplooi. De voor uitzichten voor 1938 zijn bevredigend. De hoeveelheid op- en overgeslagen goederen liet een belangrijken vooruitgang zien. De tonnage van de schepen, die in 1937 de haven binnen liepen bedraagt (de tus schen haakjes geplaatste getallen zijn die van 1936)2067 (2077) zeeschepen 2.220.216 (2.603.314) N.R.T.; 1890 (1873) binnensche pen 651.293 (759.894) tonnen draagvermo gen; 382 (375) schepen van de N.V. Stoom vaart Maatschappij „Zeeland" 430.042 (422.283) N.R.T.; 5470 (5415) schepen van den Prov. Stoombootdienst op de Wester- Schelde 1.462.671 (1.54.623) tonnen draag vermogen; 900 (1034) schepen van de Kon. Ned. Marine 593.409 (601.019) m3; 769 (782) loodsvaartuigen 238.788 (256.145) m3, ELLEWOUTSDIJK. De alhier gehouden collecte ten bate van de vereeniging tot werkverschaffing aan hulpbehoevende blin den, Plantage Middenlaan 64 te Amsterdam, heeft 9 opgebracht. HEINKENSZAND. Maandagavond hield de Coöp. Weegbruggen vereeniging haar jaarvergadering. Uit 't verslag van den pen ningmeester bleek, dat was ontvangen 2560 en uitgegeven 2389, batig slot 171. De winst over 1937 bedroeg 452. Gewogen was op de drie weegbruggen in deze gemeente een totaal gewicht van 8.780.434 kg. HOEDEKENSKERKE. In de Maandag gehouden vergadéring van stembevoegde ingelanden van het waterschap Hoedekens kerke waren 11 stemgerechtigde ingelan den tegenwoordig uitbrengende 14 stem men. Besloten werd om de Slabbekoorn- sche dijk II over een lengte van 360 m te doen verharden. De kosten daarvan wor den geraamd op ruim f 348. Voorts werd besloten aan Ged. Staten machtiging te vragen om thans voor vijf achtereenvol gende jaren 4 van de belastbare op brengst van de gebouwde eigendommen te mogen heffen. Een voorstel van den heer J. L. Over- beeke om de jaarwedde van den ontvanger- griffier met f 50 te verhoogen werd tot het volgend jaar aangehouden. De begroo ting van het jaar 1938-'39 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 20988 met een post van onvoorziene uit gaven groot f 430. Aan het verzoek van Ged. Staten om het polder-ambtenaren-reglement 1931 tè her zien, werd gedeeltelijk voldaan. Of de vas te werkman in dienst van den polder, P. J. Hoek van Dijke, onder de bepalingen van dit reglement valt, zal nog bij dit college nader worden onderzocht. KLOETINGE. De Emmabloemcollecte, gehouden te Kloetinge, 's-Gravenpolder en 's-HeerAbtskerke bracht 58 op. In drinkput verdronken. TERNEUZEN. Het zesjarig dochtertje van den landarbeider P. de Braai is tijdens het spelen in een weide onder de gemeen te Terneuzen in «en drinkput voor het vee geraakt met het noodlottig gevolg dat zij den verdrinkingsdood stierf. Een ijlings ontboden geneesheer heeft nog langen tijd getracht de levensgeesten op te wekken, doch zulks mocht helaas niet baten. Tè Doetinchem slaagde voor het exa men coupeuse o.a. mej. J. Melis Cd. te B o r s e 1 e. Maandag werd tot lid van het kies college bij de Ned. Herv. gemeente te Borsele in de vacature J. van Lie- re Jz. gekozen de heer C. van Sabben. Te 's Gravenhage slaagde voor het eerste gedeelte van het machinisten diplo ma B, de heer I. J. Vreke, leerling de „de Ruijterschool te Vlissingen. (Ingez. Med.) Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Zwakke tot matige wind uit N. richtingen, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tem peratuur. UKKEL: Matige wind uit N. tot N.O. richtingen, bewolkte hemel, tijdelijk helder, plaatselijk een weinig regen, geleidelijk hoogere temperatuur, slechts hier en daar nachtvorst. Wo 13 April. Zon op: 5 h 10; onder: 18 h 53. Licht op: 19 h 23. Maan op: 17 h 52; onder: 4 h 13. V.M. 14 April. Hoog- en Laagwater te Vlissingen; April. Hoogwater. Laagwater, Maandag 11 11.05 23.27 5.08 17.31 Dinsdag 12 12.01 6.03 18.17 Woensdag 13 0.16 12.47 6.48 19.00 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge; April. Hoogwater. Laagwater. Maandag 11 0.11 12.46 6.05 18.42 Dinsdag 12 1.14 13.43 7.02 19.29 Woensdag 13 2.06 14.34 7.47 20.10 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Nieuwste linten 2,25 1,95 1,50 1,35 1,15 0,95 cent (Ingez. Med.) KORFBAL. Zaterdagmiddag is te Soeburg een propa- gandawedstrijd gespeeld tusschen twee Vlissingsche twaalftallen, waarvoor tame lijke belangstelling bestond. Na afloop ga ven zich zes heeren en zes dames als lid op. Deze week nog zal getracht worden een korfbalvereeniging op te richten. Naar wij vernemen heeft de competi tieleider van den Z.K.B. aan E.W.W. een beperkende straf opgelegd wegens het la ten meespelen van een ongerechtigd spe ler in den wedstrijd H.B.S. 1—E.W.W. 1 (11). Deze beperkende straf behelst: boete en overspelen van den wedstrijd. E.V.W. is dus niet gestraft met twee ver- liespunten. WANDELSPORT. Op de Zondag 10 April jl. georgani seerde Wandeltocht door de Sportvereeni- ging Landsdrukkerij te Den Haag behaal de de W.S.V. De Amateur te Goes een eer ste prijs voor de verstkomencie vereeniging benevens een eervolle vermelding voor de keurige wijze waarop zij het parcours uit liep. DAMMEN. Naar wij vernemen is thans arbitrair beslist, dat Vlissingen 't clubkampioenschap dammen van Zeeland he;eft behaald. De eind-uitslag van den wedstrijd Goes 1-Vlis- singen 1 is namelijk met 119 in het voordeel van de Vlissingers uitgevallen. Vlissingen zal Zeeland dus vertegenwoor digen in den strijd om het kampioenschap van den Ned. Dambond. Horlogemaker met de Noorderzon vertrokken. Een 57-jarige horlogemaker, die zijn werkplaats had aan de Nieuwe Kamp te Utrecht,' een klein straatje in de buurt van het Servaas Bolwerk, is sedert eenigen tijd verdwenen. Klanten, die hem horloges en klokken ter reparatie hadden gegeven en die niets meer van hem hoorden, vonden bij onderzoek de werkplaats verlaten. Ook zijn vrouw is verdwenen. De politie heeft tal van klachten wegens verduistering in ontvangst genomen en heeft nu zijn op sporing verzocht. Vermoed wordt, dat hij de horloges heeft verkocht of beleend en er stil van door is gegaan. Tot nu toe heeft men hem niet kunnen vinden. (N.R.C.)

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1