LAATSTE BERICHTEN. SPORT. GEMENGD NIEUWS. AHfERTENTiSÜ INGEZONDEN STUKKEN. KERK EN SCHOOL. MARKTBERICHTEN. GROEDE RECHTSZAKEN, CONCENTREER op het krachtigste reclame-middel dagblad-reclame FINANCIEELE BERICHTEN. ENGELINA FLORENTINA DIJKHUIS, geb. d'Abo. A A. L. MOOLENBURGH DIJKHUIS. Mr. J. MOOLENBURGH. Middelburg, 10 April 1938. JOHANNA MARGRIETHA JACOBA TIMMERMANS, geboren Langejan, ENGELAND WIL DE VEROVERING VAN ABESSYNIë DOEN ERKENNEN. Uit Genève: De Britsche regeering heeft den Volkenbond een nota gezonden, waarin zij verzoekt, in de eerstvolgende zitting van den Volkenbondsraad, die op 1 Mei zal wor den geopend, de Abessijnsche kwestie te re gelen. DRIE WONINGEN AFGEBRAND. Zaterdagavond, te omstreeks zeven uur zijn te Mijdrecht de drie arbeiderswoningen onder een dak, bewoond door de gezinnen W. Rip, J. Rip fen G. van Tol tot den grond afgebrand. Opstal en inventaris waren, hoe wel laag, verzekerd. De brandweer was spoedig ter plaatse. Zij moest zich beperken tot het nathouden van de aangrenzende openbare school en een doodkistenfabriek. Geheimzinnige vondst. Gistermiddag heeft een tweetal leidsters van een welpengroep op de heide te Laren, nabij de witte bergen een stalen geldkistje gevonden. Het kistje bleek geforceerd te zijn en nog 95 aan bankpapier te bevat ten, terwijl voorts enkele brieven in het kistje werden gevonden. Deze bleken te behooren aan een inwoner van Bussum, die nooit evenwel aangifte heeft gedaan van een inbraak. De politie stelt een onderzoek in. Zwerver op onbewaakten overweg omgekomen. Zaterdagavond omstreeks half zeven is de 73-jarige- zwerver H. R. op den onbe waakten overweg aan den Kalkovenweg te Alkmaar door den electrischen trein naar Amsterdam gegrepen. De man was op slag dood. Geheime zenders wederom in actie. Ook Zondag hebben geheime zenders in Twente zich weer doen hooren. Op een golflengte van 199 meter werd omstreeks elf uur gramofoonmuziek uitgezonden, doch er trad een ernstige stoornis op. De om roeper deelde mede, dat het een proefuit- zending betrof, als vervolg op de uitzen dingen van den inbeslag genomen zender „de Nachtegaal". Ook deelde hij mede, dat de zender zich in een auto bevond. De uit zending duurde tot twaalf uur. Een twee de geheime zender werkte op een golf lengte van 400 meter. MOORDAANSLAG. Zaterdag heeft te Maarssen (Utr.) de 22-jarige werklooze timmerman J. uit Tê- teringen een moordaanslag gepleegd op zijn vroegere verloofde. De dader had tot voor kort een half jaar bij de ouders van het meisje ingewoond en zich met haar verloofd. Toen de jongeman werkloos werd verzocht hij in Maarssen te mogen blijven, omdat hij oneenigheid met zijn familie zou hebben. Toen de moeder van het meisje echter in Teteringen ging informeeren bleek de jongeman daar minder gunstig bekend te staan. Men besloot hem toen niet langer in huis te houden en ook het meisje verbrak haar verloving. Na her haalde malen lastig te hebben gevallen begaf J. zich Zaterdagmorgen weer naar de woning van het meisje. Toen zij hem aan de deur te woord stond heeft j. drie schoten op het meisje gelost, waarna hij ijlings de vlucht nam. Onderweg bedreig de hij ook nog een voorbijganger, die den dader wilde grijpen. Het meisje bleek door een kogel slechts licht aan het hoofd ge wond. De dader is Zondag in zijn woon plaats te Teteringen aangehouden. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Roosendaal: 1 doode. Gistermiddag reed op den rijksweg Etten Roosendaal in de richting Roosendaal een personenauto, bestuurd door jhr. F. Röell uit Amsterdam. Plotseling zwenkte de auto door tot nu toe onbekende oorzaak naar de linkerweghelft. Uit de tegenovergestelde richting naderde op hetzelfde oogenblik de personenauto van den heer Dijkhuis uit Voorburg. Deze kon niet tijdig meer uit wijken en reed met volle vaart op den an deren wagen in. In de auto bevonden zich behalve de hr. Dijkhuis, diens vrouw en achtjarige zoon. De heer Dijkhuis en zijn zoon bekwamen slechts lichte verwondingen. Mevrouw Dijkhuis evenwel werd met een ernstige schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis te Roosendaal overgebracht, waar zij gister avond aan haar verwondingen is bezweken. Jhr. Röell kwam met den schrik vrij. De familie Dijkhuis kwam terug van een bezoek aan de dochter en schoonzoon te Middelburg, den heer en mevrouw J. Moo- lenburghDijkhuis. VOETBAL. Wedstrijduitslagen Z.V.B. Zaterdag. R.C.V. 1—V.V.V.V.V. 4—1. Oost- kapelle 1Serooskerke 1 0—-4. Zondag. Bekerwedstrijden. Groede 1 Hontenisse 1 35. Schoondijke 1B.K.V.V. 1 35 (gestaakt). De Zeeuwen 2Kruinin- gen 1 21. Burgh 2—Zierikzee 2 05. R.C. S. 2Domburg 1 (R.C.S. 2 teruggetr.). De Zeeuwen 3Walcheren 1 14. Hontenisse 2B.K.V.V. 2 2—3. Ria 1—Groede 2 7—1. Ie kl. B. Corn Boys 2—S.V.O. 0—5. Ter- neuzen 3Philippine 1 112. Hulst 2Ter- neüz. Boys 1 09. Ie kl. C. Breskens 2Hoofdplaat 2 42. Oostburg 2Breskens 3 43. Schoondijke 2—S.C.D. 4—3. Overgangsklasse: Zeelandia 3De Noor mannen 45. 2e kl. A: KattendijkeCortgene 24; EMM 2—Kapelle 0—2; Goes 4—RCS 3 2— 14. 2e kl. B: Hulst 3Tern. Boys 2 17; Terneuzen 4Philippine 2 23; SVO 2 Corn. Boys 3 51; Sluiskil 2Ria 2 90. 3e kl. A: Zeelandia 5Walcheren 3 11— 3; De Zeeuwen 6Vlissingen 5 2O; Dom burg 2RCS 4 62; EMM 3Walcheren 2 4—3. BiervlietSluiskil 11. De laatste wedstrijd van dit seizoen is door de gastheeren op lofwaardige wijze ge speeld en beëindigd. Het is een volkomen gelijk opgaande strijd geworden, met wat meer aanvallen der Biervlietenaren voor de rust, wat wel kwam door het windvoor- deel. De verdedigingen wisten echter eiken aanval af te slaan, zoodat er gedraaid werd met blanken stand. Na de hervatting waren het de gasten die vaker ten aanval trokken, doch van eenig overwicht was ook geen sprake. Als er 10 min. gespeeld zijn, en er een doel- worsteling voor het doel der gastheeren ontstaat, krijgt onverwacht de spil De Regt den bal voor zijn voeten en schiet het leer in de touwen (01). Dit *is voor de Bier vliet jongens een prikkel om alle zeilen bij te zetten, en energiek trekken zij ten aan val, zoodat zij de gasten wat terug dringen. Na 25 min. is er zoo'n druk op het doel, dat eeh doelpunt ontstaat, doch scheidsrechter Le Due heeft terecht buitenspel ge constateerd. Het is echter maar uitstel, want 5 minuten later brengt De Lijser door en geeft den doelman geen schijn van kans (11). In dezen stand komt geen veran dering meer. Het was een zeer sportieve en spannende wedstrijd, waar scheidsrech ter Le Due voorbeeldig aan meewerkte. OostburgCorn. Boys 01. Corn Boys wint den toss en Oostburg trapt onder vrij sterken wind af. Voor rust laat Oostburg zien, dat zij toch nog voet ballen kan. Oostburg speelt of alles er nog van af hangt. Tot de rust houdt de thuis club goed stand. Na de hervatting dachten we, dat Oostburg wel met de overwinning zou gaan strijken, maar na ongeveer een half uur spelen maakt de rechtsbinnen van Corn Boys gebruik van een misverstand van een van de backs van Oostburg en maakt hij de eenige goal (01). Dit betee- kent tevens de overwinning voor Corn Boys. Een gelijk spel zou een betere verhouding zijn geweest. De schieteing had een zeer gezellig ver loop en er werd fel gestreden om de hoofd- prijzen. ZWEEFVLIEGEN. HAAGSCH ZWEEFVLIEGTUIG GEDAALD. Op het vliegveld Vlissingen. Gistermiddag, toen enkele Walchersche zweefvliegers op het vliegveld Vlissingen aan het oefenen waren, kwam in statige glijvlucht een vreemd zweeftoestel op het terrein neer. Een jonge man, gekleed in een leeren jas en een lichte sportbroek, stapte uit de Grunau-baby, wreef zich de verkleumde handen, en zei: „Ik kom van Ypenburg". Degene, wiens naam in de historie van de Vlissingsche luchthaven vermeld zal moe ten worden, omdat hij de eerste zweefvlie ger zal blijven, die in een vliegtuig zonder motor van elders naar Vlissingen kwam, is de Hagenaar H, van Zanten, lid van de Haagsche zweefclub. Hij was gistermorgen te half elf van het Haagsche vliegveld Ypenburg door den sleep-piloot Van Goens op een hoogte van 600 m gebracht, had zich vrij gemaakt, en was, min of meer zonder bepaald doel, aan het zweven gegaan. Er stond een straffe Noordenwind, er waren geschikte cumulus wolken langs de kustlijn, en in het brein van den Haagschen zweefvlieger, die het vorige jaar zijn C-brevet behaalde, rijpte het plan tot zijn eersten grooten tocht. Stijgwinden brachten hem op 1800 m en met een flinke snelheid ging het naar het Zuiden toe. Ergens boven Zuid-Beveland, toen de Grunau-baby naar de aarde scheen te ver langen en reeds op 300 m was gedaald, dacht Van Zanten, dat het einde van zijn avontuur was genaderd, doch terwijl hij naar een geschikt landingsterrein uitkeek, voerde wat stijgwind hem weer op 1200 m. Hij kreeg Vlissingen in het oog en besloot daar te landen. In glijvlucht ging het op TOURINGCAR-RITTEN. Groot, Arn. Voedpad 19, kinder port. met inh., N. Buijs, Rozenstraat 35, wandelstok, Gaat en vermenigvuldighet aantal I Heijstek, Hendrikstr. 11. werkloozen en noodlijdenden. Dit schijnt op 't oogenblik het advies te zijn van onze overheid, want van alle kan ten wordt het ons, touringcarondernemers, moeilijk gemaakt om onze bedrijven uit te oefenen. Door ons werden eenige weken geleden vergunningen aangevraagd voor toerwa- genritten naar de Jaarbeurs te Utrecht en naar de Bloemententoonstelling „Primave- ra" te Rotterdam, maar deze tochten zijn geweigerd omdat: le deze reizen geen uitgesproken toe ristisch doel hebben; 2e met deze reizen aan het algemeen reizigersvervoer wordt deelgenomen op da gen dat druk reizigersvervoer te wachten is. Op deze laatste weigering zijn wij in be roep gegaan bij Zijne Ex. den Minister van Waterstaat, welke hierop, om dezelfde re denen, afwijzend heeft beschikt. Er komt in de weigering dan nog voor dat een tocht wordt afgewezen op grond van het feit dat tusschen het eventueel gevraagde traject, het vervoer dient te worden overgelaten aan de bestaande geregelde vervoerdiens ten, in dit geval de Spoorwegen. Dit is nu juist een verkeerd standpunt. De Spoorwegen ondervinden van deze toer- wagenritten geen nadeel; nu zulke ritten worden geweigerd gaan de menschen toch niet met den trein, dit is al verschillende malen ondervonden. Dat wij natuurlijk toeren ondernemen naar plaatsen waarvan wij redelijk ver wachten kunnen ook deelnemers te zullen krijgen is toch logisch. Het publiek gaat met een toerwagenrit mee om dat het een prachtige tocht is over mooie wegen en het wil genieten van het schoone landschap in een moderne touringcar, er wordt zoowel op de heenreis als op de terugreis aan een Indien een voorwerp bij een der particu lieren wordt afgehaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. het doel af en' om 10 minuten voor half uitspanning gestopt om iets te gebruiken HoofdplaatHulst 15. Alvorens de wedstrijd een aanvang neemt wordt één minuut stilte in acht genomen, ter nagedachtenis van den overleden secre taris van „Hulst". Het spel gaat gelijk op. Langzamerhand wordt Hulst iets sterker en na 14 min. neemt zij de leiding (01) Hoofdplaat komt er weer wat beter in, maar het plaatsen van de gasten is verzorg der. Na 22 min. begaat de keeper van Hoofdplaat een fout en Hulst vergroot haar voorsprong (02). Na 30 min. pro fiteert Hulst van een misverstand tusschen den rechtshalf en den keeper van Hoofd plaat (03). Na 42 min. breekt Hulst door en van dichtbij scoort de midvoor (04). Na de rust heeft Hoofdplaat het voordeel van den wind. Hoofdplaat neemt direct het spel in handen en na zes min. wordt den achterstand verkleind (14). Hoofdplaat blijft een zwaren druk uitoefenen op het doel van Hulst doch het geluk zit niet mee. Doelpalen en lat brengen hulp aan Hulst. Zoo duurt de strijd 40 min. voort. Dan weet Hulst zich even los te werken, schiet op het doel van Hoofdplaat en de keeper mist voor de zooveelste maal (15). Hulst wordt hierna weer teruggedrongen doch er komt geen verandering meer in den stand. Hulst zal dit seizoen niet veel wedstrijden gespeeld hebben waar zij de doelpunten zoo gemakkelijk verkregen heeft. Ver. van Chr. Onderwijzers. De afdeeling Walcheren van de Vereent ging van Chr. onderwijzers hield Zaterdag middag in de Chr. Kweekschool te Middel brug een algemeene vergadering, welke druk bezocht was. Na de gebruikelijke opening en de be handeling der ingekomen stukken werd de agenda der voorvergadering besproken. De directeur der Kweekschool dr. K. Huizenga hield een inleiding over: „De kern van on ze geschiedenisvertellingen". Hierop volgde een geanimeerde discussie. Het financieel verslag sloot met een batig saldo. In de plaats van den heer J. Birza te Aagtekerke, die aan de beurt van af treden, doch niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer J. Schipper te 't Zand. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergade ring werd gekozen de heer I. van Noppen te Middelburg en als secundus de heer P. J Vergers te Domburg. Het bestuurslid de heer A. Coumou bracht namens de leden den heer Birza dank voor zijn arbeid als bestuurslid en zijn leiding als voorzitter der afdeeling. Het vrij groot aantal leden, dat in de laatste jaren de vergadering bezocht, bewijst ook, dat het voorzitterschap van den heer Birza op prijs werd gesteld. Besloten werd nog, dat in den aanstaan den zomer de afdeeling een excursie zal maken naar het fort Rammekens onder leiding van den heer B. J. de Meij te Rit tem. Tot notabel bij de Ned. Herv. kerk te Borsele is gekozen de heer F. Dronke.rs. twee had de Haagsche zweefvlieger zwe vend niet slechts den afstand Ypenburg Vlissingen, die in rechte lijn circa 85 km bedraagt, overbrugd, doch tevens het vlieg veld Vlissingen het eerste, op eigen kracht gearriveerde zweefvliegtuig bezorgd. Dat er enthousiasme onder de Walcher sche zweefvliegers heerschte, laat zich ver staan. Want een zweefvlucht van een kleine twee uur, op zich zelf in ons land nog een opmerkelijke prestatie, krijgt een bijzonder relief als zij voor het grootste gedeelte is gemaakt boven een streek, die tot nu toe voor zweefvliegen niet geëigend scheen. De theorie luidde, dat de Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden door het vele water de voor zweven noodige thermiek mist. Maar Van Zanten's tocht leidde over een grooten afstand over deze eilanden. De Walchersche zweefvliegers trokken uit zijn prestatie de conclusie, dat Zeeland voor de zweefsport dus toch heel wat ge schikter is dan men steeds heeft gemeend en over de practische bewijslevering waren zij alleszins begrijpelijk, zelfs op het gras tapijt van de luchthaven, volkomen in de wolken. Tot degenen, die den zweefvlieger kwa men complimenteeren, behoorde de heer C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlis singen. Tegen half zes is de heer Van Zanten op sleeptouw genomen door den sleep-piloot Van Goens, die hiervoor uit Ypenburg was overgekomen, weer naar de residentie ver trokken. Zweefvlucht van Teuge naar Welschap. Gistermiddag is de bekende zweefvlieger Jan Hoekstra, instructeur van het Neder- landsche instituut voor zweefvliegen, er in geslaagd met zijn zweefyliegtuig de PH 63 een oefenvlucht te volbrengen van het vliegveld Teuge naar Welschap. Om twaalf uur 50 was Hoekstra te Teuge door een motorvliegtuig opgesleept. Op wisse lende hoogten steeds de gunstigste lucht- stroomingen onder de wolken opzoekende, gleed de PH 63, voortgestuwd door den Noordoostenwind, in de richting van Bra bant. Om tien minuten voor half drie precies anderhalf uur na het vertrek van Teuge daalde de P.H. 63 vlak voor de hangar van het Eindhovensche vliegveld. POSTDUIVEN. Prijsvlucht „Nog Sneller" te Breskens uit Moescron A. Versprille le, 6e, 14e; G. Boekhout 2e; J. Wisse 3e; C. Klaaysen 4e; Wisse Czn. 5e en 10e; D. Morel 7e; A. v. d Velde 8e, 17e; J. v. Gijs 9e, 20e; P. Haart- sen 11e; De Veij 12e en 22e; A. J. Cam- bier 13e; J. Faas 15e; M. Visser 16e; W. Pleijte 18e; M. Quaars 19e; J. Risseeuw 21e; P. Back 24e; Bourgraaf 25e. EngelandSchotland 01. 93.000 personen hebben Zaterdagmiddag I in het Wembley stadion te Londen den landenwedstrijd Engeland-Schotland bijge-1 woond. De eerste helft was slechts vijf mi nuten oud, toen de Schotsche rechtsbin non, Walker, een goed doelpunt maakte, I dat, naar later beek, voldoende was om zijn land aan de overwinning te helpen. In de eerste helft waren de Schotten in de meerderheid. Na de rust speelden de Engelschen veel beter voetbal dan in de eerste heft, maar de Schotten verdedigden hun voorsprong met beleia. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ZEELAND. In de finale om het damkampioenschap van Zeeland werden de volgende wedstrij den Zaterdag te Middelburg gespeeld: W. Boogaard (Middelburg)J. Strooband (Middelburg) 02. J. Strooband (Middelburg)A. Kotvis (Zuidzande) 11. BOOGSCHIETEN. De Kon. Handböogsocieteit „Jacoba van Beieren" te Goes hield gisteren^een concours op de liggende wip, waaraan do5r 10 sociëteiten werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel dhr P. Boonman, „Jacoba van Beieren": le klepprijs dhr M. van Stee, idem; 2e klep- prijs dhr C. Koens, „Zeelandia" Ovezande: 3e klepprjjs dhr C. Bek, ;,Soranus", Hein- kenszand; le zijvogel dhr. H. A. Rijk, „Zee landia" Ovezande; 2e zijvogel M. Koens, „Spes nostra" Ovezande; le kol dhr. C. Vermeulen „Soranus" Heinkenszand; 2e kol dhr C. Rijk, „Zeelandia" Ovezande; 3e kol dhr. H. de Jonge, idem; 4e kol dhr. C. Rijk, idem. zoo weet het publiek dat een reis met een touringcar altijd een mooie dag is waarin men eens een oogenblik de zorgen vergeet van het dagelijksche leven. Dat de overheid het uitvoeren van wilde busdiensten belet is begrijpelijk, maar dat voor bovenstaande ritten geen vergunning wordt verleend is onbegrijpelijk. Zoo is de mogelijkheid wel open gebleven voor ver- eenigingen die met haar leden een tocht willen maken omdat zij dan niet gebonden zijn en de voorkeur geven aan een auto tocht, vooral om de mooie plekjes van ons land te kunnen aanschouwen. Ons bedrijf heeft zich veel geldelijke of fers getroost om aan de voorwaarden voor reizigersvervoer gesteld te voldoen, er moet heel wat betaald worden aan belasting eer men kan rijden en als men daaraan heeft voldaan, zoekt men steeds weer naar al lerlei middelen om ons bedrijf ten gronde te helpen; daardoor op den duur weer werklooze chauffeurs en noodlijdende be drijven. De overheid dient soepele maatregelen te nemen, want de gevolgen van het ons bemoeilijken zijn zoo aan te wijzen, want ook vele zaken zooals uitspanningen, lunch rooms, café's en winkeliers onderweg lijden er onder. Wij spreken den wensch uit dat de pers door haar publiciteit er toe zal medewer ken dat spoedig verandering zal komen, ook in het belang van het Vreemdelingen verkeer, want wat ons overkomt, overkomt ook anderen ondernemers die tochten naar Zeeland willen organiseeren. De zomer staat voor de deur, laat men niet wachten tot het te laat is, spoedig in grijpen is hoog noodig. Gebrs. van Fraassen. Bus - en Touringcarondernemers. Vlissingen. LEUGENS EN VERDACHTMAKINGEN! De N.S.B. geeft voor dat „bewezen fei ten" leugens en verdachtmakingen zijn! Had de N.S.B. inzender D. G. nu werkelijk geen beter betoog als „een verdachtma king" dat een lidmaat der Ned. Herv. Kerk, valsche voorstellingen en leugens in de cou rant schrijft? Of durft schrijven (zoolang er in Nederland nog geen concentratie kampen zijn!) In elk geval, de kleine pen- nevrucht van dezen N.S.B. man is „zeer ge-' slaagd"! Immers: de politiek zou toch bui ten de kerk blijven? •Middelburg. Joh. J. Smit. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Te bevragen aan het bureau van politie: sleuteltje, huissleutelring met sleutels. Bij Particulieren: Militair ordeteeken, A. I Griep, Noordweg 45, zakdoek inh. geldsbe drag, J. W. Segboer, Heerengracht 44, leeren kinder beursje met inh., van Sluijs, L. Giststr. 10, sleuteltje, v. Keulen, Vlas- markt 43, zilver vulpotlood, Schroevers, I Seisweg 55, bruine das, J. v. Flierenburg, j oorbel, T. de Kam, N.O.straat 19, heeren garbadine re-1 genjas, L. de Looff, Arnem. Voetpad 41, schort, J. Schuit, Heerengracht 68, pakje I enveloppen, Kodde, Zach. Jansenstr. 17, da meshoed, A. de Leeuw, Veerscheweg 66, gouden broche, Tevel, Rozenstraat 18, da- mestasch met inhoud, S. Wattel, St. Lau-1 rens B 91, mica klap-gelaatbeschermer, Rotterdam, 11 April. Aanvoer to taal 1901; vette runderen 699; vette kal veren 300; nuchtere kalveren 20; schapen en lammeren 376; varkens 505; bokken en geiten 1. Prijzen per kg. Vette koeien le kw. 76; 2e kw. 68; 3e kw. 5054; vette ossen le kw. 70; 2e kw. 66; 3e kw. 5056; vette kalveren le kw. 115; 2e kw. 100; 3e kw. 65—75; varkens (levend gewicht) le kw. 55; 2e kw. 54; 3e kw. 53; schapen le kw. 50; 2e kw. 45; 3e kw. 40. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 28; 2e kw. 24; 3e kw. 20; zuiglammeren le kw. 16; 2e kw. 14; 3e kw. 10. Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer; handel matig;; prijzen le kw. koeien iets lager, overigens als vorige week Dinsdag pr. koe 80, os 74; vette kalveren, aanvoer groot; handel kalm; prijzen onveranderd, pr. 1.25; schapen en lammeren, aanvoer als vorige week; handel redelijk; prijzen ruim prijshoudend; varkens, aanvoer iets ruimer, handel matig; prijzen iets lager; zuiglammeren, aanvoer ruimer; handel stroef; prijzen onveranderd. Rotterdam, 11 April. Aardappe len: Brielsche Eigenheimers f 2.302.70; Zeeuwsche Eigenheimers f 22.30; Zeeuw sche bonte f 3.253.50; Zeeuwsche blauwe f 3.253.50; Drielingen f 1.401.70; Be velanders f 2—2.30; Red Star f 2.25—2.50; Bitnjes f 1.401.75 alles per hl. Malta's (winter) 1213% per kg. Oude Alva's f 1.251.60 met kalmen aanvoer, gerin gen handel. Vlas-aanvoer: 15400 kg blauw, schoon f 6072; 3000 kg Groningsch f 5065; 19600 kg Hollandsch Geel f 6072; 1000 kg Dauwroot 5560 alles per kg. Marktheden kalm gestemd. Er was wel eenige kooplust. Handel stroef, prijzen da lende. Aanvoer gedeeltelijk onverkocht. Fijne zaden: Mosterdzaad (geeD 1315; Karwijzaad2122; Blauw Maanzaad 39 40. Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van de Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last, gezond, boordvrij). Mais (per 2000 kg) Gele la Plata disp. 168%; Idem nieuwe oogst stoomend 173; idem Amerik. ~nr. 2 aangekomen 148, stoo mend 147%; gele Amerik. nr. 3, aangeko men 147; witte Zuid-Afrik. nr. 2 disp. 147; gele Braziliaansche aangekomen 152; Gele Yoegoslavische disp. 147%. Binnenlandsche granen (per 100 kg). Haver 6.256.60; Gerst Chevalier 7.25—7.85; rogge 7.50. Peulvruchten (per 100 kg). Erwten, klei ne groene 8.5010.75; Schokkers 11 ƒ1314; Bruine Boonen 8.5011.25. Amsterdamsche aardappelmarkt. Amsterdam, 11 April. Zeeuwsche bonte en blauwe 3.603.90, idem Eigenh. 2.302.60, idem Bevelanders 2.502.80, idem bintjes 2.202.40, idem redstar 2.703, idem industrie 2.10—2.25, idem poters 2.502.80, IJpolder blauwe en bonte 3.253.50, idem Bevelanders 2.30 2.50, idem redstar 2.502.80, Friesche bintjes 2.202.40, idem borgers 2.40 2.60, idem blauwe 3.603.90, idem red star 2.S03.20, idem industrie 2.10 2.20, Duinzand aardappelen 44.50, Anna Paulowna zandaardappelen 4-4.25, Drent- sche zandaardappelen 2.402.60, alles p. hl. Malta 12% cent per Kg, Aanvoer 152.000 kg. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent IZ. VERDUIJN—DE BEER, Groede, Drieweg O 237. i«*S£&S35SC9flaa! RECHTBANK TE MIDDELBURG. In de zitting van Maandag werden de volgende vonnissen uitgesproken: J. C. P., 24 jaar, winkelbediende te Zie-1 riksee, thans gedetineerd, wegens verduis- Volderölaagte 6, zilveren terin: 4 maanden gevangenisstraf met af-1 trek voorarrest; J. J. D., 56 jaar, slager te Soeburg, we-1 gens overtreding Jachtwet, bevestiging von nis kantongerecht, 10 of 10 d. h., met ver beurd verklaring niet in beslag genomen geweer, waarde geschat op 25; D. J. 1. C., 40 jaar, garagehouder te Goes, I wegens overtreding van het Reglement veldwachter, St."Laurens7bruine da-1 A n4/\»T/\*nTr«/\w IJAwnAvinn Tfntivunlimvira Tr/tnvtin I Autovervoer Personen, vernietiging vonnis kantongerecht, vrijspraak; A. H. R., 19 jaar, chauffeur te Goes, als-| voren, bevestiging vonnis kantongerecht: vrijspraak; P. K., 46 jaar, garagehouder, Middelburg, I alsvoren, vernietiging vonnis kantongerecht, vrijspraak; M. D., 29 jaar, koopman te Rotterdam, I wegens oplichting, 3 maanden gevangenis straf voorw., 2 jaar proeftijd met bijz. voor- waarden. De Twentsche Bank N.V. Uit het jaarverslag van de Twentsche Bank over 1937 blijkt, dat het saldo debi teuren per 31 December bedroeg 99 mil lioen, depositie's 47 millioen, crediteuren 133 millioen gulden. Na reserveering en af schrijving resteert een saldo winst van 3.340.000 (v.j. 3.168.000). De statuaire re serve wordt gebracht op 10 millioen. Aan aandeelhouders kan een dividend worden uitgekeerd van 5% meshandschoen, A. Verdaasdonk, Lange Geere 34, roode dames port. met inh., N. Westerweel, Rozenstraat 47, zilveren bro che, Simpelaar, Seisweg 126, grijze mantel band, S. M. Blokpoel, Oostkerkplein 2, zakdoek, C. Foksil, Vischmarkt 6, rijwiel achterlicht, E. Davidse, Noordweg B 38, rolletje platen, P. L. Dieleman, Kl. Vlaan deren 26, gouden ring, J. J. Bos, Rozenstr. I 17, zilveren oorbel, C. Christaleijn, Haven- dijk 17, zakdoek, J. v. Swichem, Dwarskaai 18, ceintuur blauw en rood, C. Kandel, Jas- mijnstr. 49, belastingmerk, M. Vos, v. Tei-1 lingenstr. 12, Soeburg, gummibal, W. J. Verdaasdonk, Lange Geere 34, huls van I auto schokbreker, J. Tollenaar, Bur. van Politie, blauwe das: gem. A., P. J. Snoep, I Veerschesingel 102, zwarte ceintuur, Hu-1 bregtsen, Hal Stadhuis, dames polshorloge, M. Poortvliet, Noordweg 107, vulpotlood, de D-reu, Lange Delft 125, boordspeld, L. de Jong, Kraanstraat 2, hooihaak, A. Dubel, Veerscheweg 181, snoertje sierkoralen, J. Fijnout, achter Hofplein 39, grijze das, Drost, Korte Noordstr. 57, rolzeil, J. de Heden overleed tot onze diepe droefheid, tengevolge van een noodlottig ongeval, onze geliefde Moeder en Be- huwdmoeder, In Jezus ontslapen, onze lieve zorgzame Vrouw, Moe der, Behuwd- en Grootmoe der, in den ouderdom van ruim 82 jaar. Uit aller naam, J. M. TIMMERMANS. Middelburg, 11 April 1938. Noordweg 93. Eenige algemeene kennisgeving. Geen rouwbezoek.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3