BUITENLAND. SPORT. WALCHEREN. N00RDBEVELAND Zeeuwen naar Duitschland. DUITSCHLAND. ENGELAND. BALKAN, POLEN. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. HANDEL EN NIJVERHEID, BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN, AGENDA. groote beteekenis er van te begrijpen en feliciteerde de Goesche groep. Bij den aanvang van den avond heeft de heer I. M. Boasson, als voorzitter van „Ni venkos" uit naam van dez^ groep „La Sud- bevelanda rondo" gecomplimenteerd, on der aanbieding van een esperanto-boek- werk. Rijwielpad langs den Koudekerkscheweg. Lqngs den Koudekerkscheweg is van Koudekerke aan de Oostzijde een zeer goed rijwielpad, dat echter eindigt bij de grens tusschen Koudekerke en Vlissingen. De wielrijders, rijdende in de richting Noord- Zuid zijn daardoor genoodzaakt ter plaat se den rijweg over te steken, hetgeen in verband met het snelle en vrij drukke ver keer, niet zonder gevaar is. De A.N.W.B. heeft tot Ged. Staten het verzoek gericht, doortrekking van "dit rij wielpad te bevorderen. AANLEG RIJWIELPADEN. De weg NieuwlandVlissingen komt voorloopig niet aan de orde. Van den rijksweg GoesMiddelburg, die voor een groot gedeelte reeds voorzien is van rijwielpaden, doch waarvan het vak NieuwlandMiddelburg nog in den ouden toestand verkeert, zal binnenkort ook het laatste stuk voor het verkeer in orde wor den gemaakt. Weldra zal met den aanleg van rijwielpaden ter weerszijde van den weg een begin van uitvoering worden ge maakt. Daar de paden zooveel mogelijk ach ter de boomen zullen worden gelegd, in verband waarmede aanzienlijke hoeveelhe den grond zullen moeten worden verplaatst, zal het echter wel 1939 worden voordat dit werk geheel voltooid zal zijn. In niet mindere mate dan de electrifica- tie van de Stationsbrug te Middelburg leek de aanleg van de rijwielpaden langs dezen weg ons een aanwijzing, dat de nieuwe ver binding NieuwlandVlissingen vooralsnog wel niet aan de orde zal komen. Bij infor matie te bevoegder plaatse vernamen we inderdaad, dat genoemde verbinding, die nog op het wegenfonds voorkomt, momen teel niet' tot de urgente werken wordt ge rekend, en dat de weg NieuwlandVlissin gen, waarover destijds heel wat te doen is geweest, de eerste 10 jaar niet tot stand zal komen. DOMBURG. Zooals gewoonlijk tegen het voorjaar, is hier de werkloosheid al aardig afgenomen, vooral wat betreft de timmer lieden, metselaars en schilders. In tegen stelling met andere jaren is er echter dezen winter geheel geen werkverschaffing ge weest. Allen, die daarvoor in aanmerking kwamen, werden in de steunregeling opge nomen. Slechts enkele weken is door een kleine ploeg werkloozen te Oostkapelle en in sa menwerking met een gelijke ploeg van werkloozen aldaar, een stuk weiland van een particulier z.g. „diepgespit" en aange legd tot boomgaard. Zulks geschiedde in werkverschaffing. In de raadsvergadering van 28 October 1937 was toch besloten om in 1938 werken uit te doen voeren aan de straten tot een bedrag van f 2000 en is rente en aflossing van dit bedrag op de begrooting geplaatst. Waar in de zomer dergelijke werken hier niet plegen te geschieden, zal indien een en ander door de hoogere instanties is of wordt goedgekeurd, nu wel blijven rusten tot dit najaar. Maandagavond werd alhier de jaar vergadering gehouden van de Coöperatieve Kolenvereeniging „Domburg U.A.", in het lokaal „Veldzicht", onder voorzitterschap van den heer P. J. Elout. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging thans 240 leden telt. Over 1937 waren 5919 hl brandstof door de leden afgenomen. Blij kens het verslag van de penningmeesteres- se, uitgebracht door den voorzitter, was de totale opbrengst der brandstoffen 8033 en de inkoopprijs 7432, zoodat een bruto winst gemaakt was van 601. Na aftrek der onkosten bleek de netto-winst te zijn 174. Dit bedrag overgebracht naar de ka pitaal-rekening, gaf deze een winst-saldo van 202. Een ontvangen retributie op een soort brandstof wegens mindere kwaliteit dan overeen gekomen, was direct aan de betrokken leden uitbetaald. Als bestuursleden werden herkozen de heeren J. Wisse Pz. en Jac. Brouwer, terwijl in den raad van toezicht (vac. A. Trielier Dz.) gekozen werd de heer Abr. Provoost Johzn. Tot op heden was het de gewoonte dat het vervoer der brandstoffen door het be stuur werd aanbesteed. Een voorstel om in het vervolg het bestuur het vervoer te doen aanbieden tegen een door hem vastgestel- den prijs, werd m.a.s. aangenomen. Een verzoek om in het vervolg ook jeug dige personen (niet-leden) als dragers aan te nemen, kon niet worden ingewilligd, we gens het groote aanbod van leden der ver eeniging. SOEBURG. Maandagmiddag geraakte het schoolgaand dochtertje van den heer S. al hier, dat met eenige vriendinnetjes aan het spelen was, door een ruit van een woning aan de Paspoortstraat. Het meisje bekwam hierbij aan een der polsen ernstige snjjwon- den, zoodat het raadzaam werd geacht haar naar een ziekenhuis te vervoeren. KOLIJNSPLAAT. Maandagmorgen is door B. en W. aanbesteed het door werk- looze hoofden van gezinnen of door werk- looze kostwinners met behuip van een modderbak uitdiepen van de haven. Er werden 8 biljetten ingeleverd. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer K. van Liere c.s. voor 42% cent per m3. Vorige jaren werd het uitdiepen als geheele karwei aanbesteed, doch dan kwa men telkens klachten binnen over het niet naar behooren uitvoeren van het werk. Om deze reden is thans een proef genomen met aanbesteding per m3. KORTGENE. De veerboot, welke Zon dagavond op een paal bij het Wolfaarts- dijksche veer is gevaren, is om half 11 's avonds, van het Kortgeensche Veer naar dat van Wolfaartsdijk gevaren. Er waren automobilisten, die niet minder dan 8 uren hebben gewacht, totdat ze overgezet kou den woraen. j_>e veerDOot is door de ruwe zee, den ebstroom en den wind op den paal terecht gekomen. De boot zat vast, op de plaats waar de bovenbouw (het dek) zich bevindt. Het personeel van de veerboot, en dat der Prov. boot uit Zierikzee heeft zich kranig gehouden. Men stond voor zwaar en ondankbaar werk. Op de veerboot heeft een bekwame stuurman gestaan die jaren lang gevaren heeft. Maar tegen de krach ten der natuur is in bepaalde omstandig heden niets bestand. Als landarbeiders. Ruim 450 gega digden. Evenals in andere deelen des lands is men in Zeeland doende landarbeiders voor Duitschland te werven. De hoofden der districtsarbeidsbeurzen hebben, zooals wij destijds in dit blad hebben gemeld, in ver schillende onzer gemeenten de gegadigden van voorlichting gediend, en het resultaat is, dat zich in onze provincie tot nu toe ruim 450 personen hebben opgegeven om dit jaar op het Duitsche land te gaan wer ken. Morgen reeds vertrekt de eerste ploeg Zeeuwen naar het naburige Rijk, waar zij, in verband met de taal en met de levens gewoonten, in het Rijnland over de ver schillende landbouwbedrijven zullen wor den verdeeld. In een onderhoud, dat we hadden met den heer H. P. Staal, directeur der dis trictsarbeidsbeurs Middelburg, heeft deze ons een en ander mèegedeeld over de wer ving in zijn district, dat zich uitstrekt over Walcheren, Schouwen-Duiveland, Noord en Zuid-Beveland. De heer Staal zei, dat de 20 personen uit zijn district, die het vorige jaar in Duitschland werkzaam zijn geweest, der mate goede ervaringen hebben opgedaan, dat dit jaar de lust tot den trek naar het naburige land mede daardoor sterk is toe genomen. Aan de hand van de bekende Maart-circulaire van den minister van eco nomische zaken kunnen thans werkloozen door inhouding van het steunbedrag wor den gedwongen in Duitschland te gaan werken, doch daar het spreekwoord, dat het met onwillige honden slecht hazen vangen is, ook bij het plaatsen van land arbeiders geldt, heeft men er de voorkeur aan gegeven door het houden van lezin gen en het verstrekken van inlichtingen, het zich vrijwillig voor het werk melden aan te wakkeren. Dit heeft in het district Middelburg tot resultaat gehad, dat tot nu toe zich 160 personen hebben opgege ven. Te samen met dé opgaven in Zeeuwseh-Vlaanderen, waar van ouds her in de zomermaanden velen naar elders trekken om er werk te vinden, vormt dit uit onze provincie een belangrijk contin gent. - Heeft Zeeland in den zomer zooveel landarbeiders te missen? vroegen we den heer Staal. Zelfs gedurende de oogstmaanden blij ven in tal van Zeeuwsche gemeenten heel wat landarbeiders werkloos, luidde het antwoord. Dit komt o.a. doordat de werk periode op het land door het toenemend gebruik van landbouwmachines aanmerke lijk korter is dan vroeger. Degenen, die naar Duitschland gaan, zijn tot December geborgen, doch ook al omdat men er meer verdient dan hier, gaat men meer en meer het voordeel van tijdelijke immigratie in zien. Terwijl een landarbeider hier in doorsnee 2.50 per werkdag verdient zon der den kost, kan hij in Duitschland in accoordloon tot 22 per week maken met kost en inwoning. Zijn er plotseling zooveel landarbeiders noodig in Duitschland? Onze naburen hebben in de zomer maanden altijd een leger buitenlandsche arbeiders noodig gehad. Voor den oorlog waren het voornamelijk Polen, die het Duitsche land hielpen bewerken, doch men geeft thans de voorkeur aan Nederlan ders, die bekend staan goed en zelfstandig te kunnen werken. Als wij ze hadden zou den we gemakkelijk 100.000 landarbeiders in Duitschland kunnen plaatsen. Is het aantal, dat nu gaat, van veel invloed op de werkloosheid in Zeeland. Dat is het stellig, zei de heer Staal. Het verlicht de kleine, landelijke gemeen ten doordat deze aanmerkelijk «minder steun behoeven te betalen, en in verschil lende dorpen verruimt het de werkgelegen heid voor de blijvers. Stuurt U alleen ongehuwden uit? We hebben onder de aanmeldingen ook vele gehuwden, en zelfs gezinnen met een aantal mee-werkende kinderen. De laatsten maken natuurlijk straks prachtige inkomens. Voor vaders, die hier hun ge zinnen achter laten, is het nog wel eens een heel ding, heelemaal naar Duitschland te trekken, maar als ze er het reisgeld voor over hebben kunnen ze tusschentijds gerust eens met verlof gaan. En hoe staat het met de behandeling van de menschen in hun nieuwe omge ving? Onze ervaring leert, dat die slechts lof verdient, aldus de heer Staal. En er wordt ook op toegezien, dat onze menschen, zoo zij zich behoorlijk gedra gen, niets in den weg wordt gelegd. De omgang van onze landarbeiders met de Duitsche arbeiders en met de boeren laat niets te wenschen. Vergeet niet, dat het leven op het platteland in Duitschland heel wat minder is toegespitst dan in de ste den, en dat men er onze menschen noo dig heeft. Niet slechts dit jaar, maar ook volgend jaar en nog vele jaren. Bij min der goede behandeling zouden de Neder landers immers weg blijven. Onze rustige Zeeuwen kunnen zich rustig onder de Duit sche bevolking begeven, en ook hun gods dienst-belangen kunnen zij er even goed behartigen als hier. Bovendien zullen ge regeld Nederlandsche predikanten en gees telijken uit onze grensplaatsen met de Nederlanders in contact komen. Dat de drie landarbeidersbonden in ons land ge heel achter de uitzending van de menschen staan, bewijst trouwens beter dan allerlei theoriën, dat aan de uitzending geen groo te bezwaren verbonden zijn. Tot zoover de heer Staal over de Zeeuw sche landarbeiders, die in de komende maanden in Duitschland werk zullen vin den, en die voor een tijdvak van onge^ veer 9 maanden aan den lediggang ont trokken zullen zijn. NIEUWE RIJKSLEENING VAN EEN MILLIARD. De Duitsche regeering heeft een nieuwe leening uitgeschreven ten bedrage van een milliard rm. De leeining zal 4% pet. rente dragen en uitgegeven worden in den vorm van aflosbare schatkistbiljetten van 1938, tweede serie. De gemiddelde looptijd zal 17 jaar zijn. Arbeidersafgevaardigde geeft conservatief een oorveeg. Tot groote verbazing en ontsteltenis van het Lagerhuis heeft zich gister tijdens de zitting een voor het Britsche parlement uiterst ongewoon incident voorgedaan. In verband met een aantal aanvullende vra gen aan den onder-secretaris van bui- tenlandsche zaken stond n.l. de labour- afgevaardigde Shinwell plotseling uit zijn bank op, liep op den conservatief Bower toe, gaf hem een klap in het gelaat en verliet de zaal. In het eerst leek het, als of Bower den verwonderlijken aanval op gelijke wijze wilde beantwoorden. Hij be- heerschte zich echter, sloeg de armen over elkander, en ging met het hoofd in den nek zittefi. Het montj- en klauwzeer breidt zich weer uit. De laatste 36 uur is o.a. in de districten Nottingham, Birmingham, Shipton oir Stour (Warwickshire) en Byfield weder mond en klauwzeer uitgebroken. De minister van landbouw heeft in verband hiermede voor bijna geheel Engeland het vervoer van vee verboden. Door dezen maatregel worden rond 25 millioen runderen, schapen en var kens getroffen. 200 huizen in de asch gelegd. Een door een storm aangewakkerde brand heeft in het dorp Brest (district Nicipolis Bulgarije) tweehonderd huizen in de asch gelegd. Dorpen door brand geteisterd. Te Przeremska nabij Lodz zijn 26 boer derijen met 64 woonhuizen een prooi der vlammen geworden. Hierbij werden 130 personen dakloos, terwijl twee bejaarde dorpelingen in de vlammen zijn omgeko men. In een ander dorp in hetzelfde district, Posadowka, zijn elf boerderijen door brand verwoest. Ook hier kwam een boer in vlammen om. VOETBAL. Wedstrijdprogramma Z.V.B. Zaterdagcompetitie „Walcheren". RCV. 1V.V.V.V.V., Oostkapelle 1Serooskerke 1, VlissingenS.M.Z. 1. BekerwedstrijdenGroede-Hontenisse, Schoonöijke-BKW., De Zeeuwen 2-Kruinin- gen, R.C.S. 2Domburg, De Zeeuwen 3 Walcheren, Hontenisse 2B.K.V.V. 2, Ria- Groede 2. Ie KI. B. Corn. Boys; 2S.V.O., Terneu- zen 3Philippine, Hulst 2Terneuz. Boys. Ie KI. C. Breskens 2Hoofdplaat 2, Oost burg 2Breskens 3, Schoondijke 2—S.C.D. Overgangski. Zeelandia 3Noormannen. 2e KI. A. KattendijkeCortgene, E.M.M. 2—Kapelle, Goes 4—R.C.S. 3, Zeelandia 4— De Zeeuwén 4. 2e KI. B. Hulst 3—Terneuz. Boys 2, Ter- neuzen 4Philippine 2, S.V.O. 2Corn. Boys 3, Sluiskil 2Ria 2. 3e KI. A. Zeelandia 5—Walcheren 3, De Zeeuwen 6—Vlissingen 5, Domburg 2— R.C.S. 4, E.M.M. 3—Walcheren 2. Zaterdagcomp. Walcheren. Arnemuiden schijnt totaal in de put te zitten. Na een zoo fraai begin der com petitie gaat het in de laatste wedstrijden geheel mis. Nu werd weer van Seroosker ke verloren. En nog wel met 90. Kom Arnemuidenaren, dat kan toch wel beter. Oostkapelle behaalde een goede overwin ning op RCS, terwijl SMZ teleur stelde door van R.C.V. II te verliezen. Intusschen goed werk van laatstgenoemde. De stand is nu: Vlissingen 12 11 1 0 7123 23 RCV I 14 10 3 1 68—27 23 Arnemuiden 15 9 2 4 6337 20 Serooskerke 14 6 3 5 6545 15 WWV 14 5 3 6 4953 13 SMZ 14 5 2 7 39—52 12 Oostkapelle 14 4 2 8 2971 10 RCS 16 2 3 11 35—60 7 RCV II 15 2 1 12 37—78 5 le klasse A. In den stand van de le klasse A is ver leden' wëek.een foutje geslopen. Deze klas se is uitgespeeld en de eindstand luidt: De Zeeuwen H ...16 14 1 1 5925 29 Kruiningen 16 9 2 5 4129 20 Ierseke 16 8 2 6 5336 18 Middelburg III 16 8 1 7 4348 17 Domburg 16 7 1 8 5553 15 Vlissingen III 16 7 0 9 3951 14 Hansw. Boys 16 5 1 10 4255 11 Goes III 16 5 I 10 35—48 11 RCS II 16 5 1 10 29—51 11 2e klasse A. RCS III won haar uitwedstrijd tegen De Zeeuwen IV. De Soeburgers hebben daar door hun eerste plaats verstevigd. Zij ma ken een prachtige kans op het kampioen schap. 3e klasse A. Middelburg V behaalde een mooie zege op De Zeeuwen VI. De groen-witten heb ben zich daarmede zoo goed als veilig ge steld voor de onderste plaats. EMM III leed een nederlaag tegen Vlissingen V, doch verandering bracht dit weinig op de rang lijst. Alleen EMM III zakte een plaatsje. HOCKEY. WalesNederland dames 01. Gistermiddag is te Neath (Wales) de Iandenwedstrijd gespeeld tusschen de da- mesploegen van Wales en Nederland. Deze ontmoetingen is in een welverdiende 10 overwinning van de Nederlandsche dames geëindigd. Reeds bij rust stonden zij met 10 voor. Aan het Bureau van Politie. Honden penning, sportkous, kaatsbal. Bij Particulieren: Port. met inh. en vul potlood, Antheunisse, Nadorstweg 11, hand schoen, Wedts de Swart, Brand. Molengang 4, tompouse, van Giezen, K. Delft 19, poes, mevr. Breel, Noordsingel 28, rekenboekje, Vermazen, KI. Vlaanderen 36, kinderarm bandje, W. Kiters, Overveldslaan E 77, schooltasch met inh., Wed. Dronkers, Hee renstraat 36, armband, N. Hollebrandse, Noordsingel 148, rozenkrans, G. Nagel- kerke, Teerp.straat 30, huissleutel, R. Poel man, Stationstraat 17, kinderport. met inh. B. Castel, Schuitvlotstr. 32, koperen ge wicht, J. de Leeuw, Karelsgang 28, kinder- port., J. Moerland, Seisweg 189, eenige bloedkoralen, A. Timmermans, St. Jan straat 21, bruine muts, N. Goeman, Noord- weg 8, gouden ringetje J. van Cemert, Baanstraat 6, dames polshorloge, J. Ros kam, Spuistraat 16, notitieboekje, J. F. v|d Ven, N. Vliss. weg E 161, belastingmerk, R. de Rijke, Oud Arm. pad 84, paar handschoe nen, L. Hendrikse, K. Gortstraat 8, Cein tuur, J. Gilde, Seisweg 25, duimstok, Th. Visser, Pluimstraat 10, dameshandschoen, Dunner, Segeerstraat 41, damesport. met inh., A. Dourlein, Segeersingel 106, jongens jas, de Koning, Oude Kerkstraat 3, belas tingmerk, F. Hendriks, Lat. Schoolstraat 12, sleuteltje, Engelkes, Blauwendijk 37, damestasch met inh., H. Vermazen, Klein Vlaanderen 36, stukje goud, J. v)d Putte, Nadorstweg 44, zakje inh. vleesch, C. Hondsmerk, Verwerijstraat 19, riem, C. van Leerdam, Nw. en St. Joosland A 87, boekje, A. J. de Nood, Segeerstraat 52, 2 gordijntjes A. Labruijere, Rozenstraat 2, handschoen, J. Boogaard, Oude Vliss. weg 43, dames- haridschoen, mevr. Stam, L. Giststraat 35, belastingmerk, J. Schout, Pijpstraat 29, 12 pakjes kachelglans, J. Tollenaar, Leliestr. 20, 2 pakjes roomboter, W. den Engelsman, Kinderdijk 80, rozenkrans, Melse, N. Vliss. weg 295, Wagenmoer 2 stuks, de Boks, Na dorstweg 43, achterlicht, Cor de Bree, Hof plein 37, belastingmerk, Guiran, St. Pieter straat 14, kruisje, N. Cuje, St. Pieterstraat 42, heerenhoed, mevr. Steenland, Tram singel, militaire ordeteeken, A. Griep, Noordweg 45. RADIO-PROGRAMMA. WOENSDAG 6 APRIL. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. muziek (gr. pl.). 8.30 Gram. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Zang met pianobegel. (In de pauze: Gram.). 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 Apollo-kwintet. (In de pauze: Gram.). 2.00 Gram. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzame laars. 3.00 Haagsch Trio en gram. 4.45 Feli citaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gram. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Taalles en causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie. 7.25 Gram. 7.35 Causerie. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Ber. 8.15 Evang. Koor, solisten en spr. 9.45 Gram. 10.00 Ber. ANP. 10.05 Dampraatje. 10.20 Piano. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram. ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301,5 M. VARA-Uitzending. 10.0010.20 v.m. VP RO. 11.00—11.30 en 6.30—7.00 RVU. 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gram. 9.30 Causerie. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Progr. Arbeiders Continube drijven. 11.00 Causerie. 11.30 Causerie. 12.00 Gram. 12.45—1.45 VARA-Orkest. 2.00 Knip- los. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinde ren. 5.30 Orgelspel en zang. 6.05 Ramblers. 6.30 Causerie. 7.00 Gram. 7.10 Zang. 7.30 Cyclus. 8.00 Herh. SOS-Ber. 8.03 Ber. ANP. 8.15 Gram. 8.30 Radio-tooneel. 9.30 VARA- Orkest m.m.v. solisten. (Om 10.00 Ber. ANP.). 10.30 Reportage (gr. pl.). 11.00 Es- meralda-Septet. 11.3012.00 Gram. DROIT WICH 1500 m. 11.15 Orgelspel. 12.00 Gram. 12.20 Reportage. 12.35 Schotsch orkest. 1.35 Variété (gr.pl.). 2.05 Olof Sex tet. 2.50 Empire-orkest m.m.v. solist. 3.35 Gram. 4.05 Causerie. 4.20 Vesper. 5.20 Gram. 5.40 Wilbur en zijn band en solisten. 6.20 Berichten. 6.40 Voor de boeren. 7.00 Zang. 7.25 Mario de Pietro en zijn Estudiantina m.m.v. solist. 8.05 Orkest m.m.v. solist. 9.20 Berichten. 9.40 Variété-orkest., BBC-Koor en solisten. 10.20 Ensemble „Musica Anti- qua". 11.00 Declamatie. 11.20 Oscar Rabin en zijn Romany Dance Band. 11.5012.20 Jazzmuziek (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 6.55—8.05 en 9.30 Gram. 11.35 Andolfi-orkest (Om 12.50 Zang) 2.05 Piano. 2.20 Zang. 3.20 Viool. 3.35 Zang. 4.20 Giardino-orkest. 7.50 Zang. 8.2010.20 Pop. concert. KEULEN 456 m. 5.30 Amusementsorkest. 7.50 SA-Orkest. 11.20 Fabrieksorkest. 12.35 Rehfeld's orkest, de Stuttgarter Volksmu ziek en solist. 1.30 Gram. 2.50 Conc. 3.50 Amusementsorkest. 5.45 Piano-duetten. 6.30 Orkest, koor en solisten. 8.20 Rijkszending „Das Lieben bringt gross' Freud". 8.50 Ac cordeon-orkest. 9.35 Gram. 9.50 Weensch Omroeporkest. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 11.20 Gram. 11.50 Orkest. 12.05—1.20 Gram. 4.20 4.50 Salonorkest. 5.50 Orkest. 7.20 Gram. 7.50 Symphonie-orkest en koor m.m.v. so listen. 9.50 Folkloristisch progr. 10.1010.20 Gram. 484 m: 11.20 Gram. 11.50 Klein orkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Strens'-strijkkwartet. 5.20 Kleinorkest. 6.05 dito. 6.35 en 7.20 Gram. 7.55 Reportages en koor. 9.30 Gram. 9.45—10.20 Gram. DEUTSCHT. ANDSEND ER, 1571 m. 6.30 Gevar. conc. 7.20 Deutschlandecho. 7.35 SS- Orkest. 8.20 Rijkszending: Zie progr. van Keulen. 8.50 Gram. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Berichten. 10.20 Weensch Omroeporkest. 11.202.20 Nacht concert. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen wekelijksche openbaarmakingen i.z. Het Handelsregister betreffende Zeeland, ont- leenen wij het volgende: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Wijzigingen Firma S. Boogerd de Dreu, Middel burg, graanmalerij, meelmengerij en foura- gehandel. Overl. venn.: S. Boogerd. Venn, ontbonden. J. A. Coomans, Kolijnsplaat, bakkerij en kruidenierswinkel. Uitgetr. E.: J. A. Coomans. Handelsnaam gew. in: P. H. Coomans. Nieuwe E.: P. H. Coomans. C. J. M. Hackenberg, Middelburg, goud en zilversmid. Uitgetr. E.: Wed. P. A. HackenbergMeertens. Volmacht ingetr. van: M. D. P. L. Hackenberg. Nieuwe E.: M. P. D. L. Hackenberg. „La Venezia", Middelburg, fabriek van consumptieijs en melksalon. Uitgetr. Venn.: E. Uceelli. Uitgetr. Venn.: Mej. G. Olivot- to, Vlissingen. Nieuwe Venn.: Mej. I. Oli- votto. ZWEMMEN. Nieuw wereldrecord 100 m schoolslag heeren. Tijdens wedstrijden fe Detroit (V.S.) ver beterde Jack Kasley het wereldrecord over 100 m schoolslag door dezen afstand af te leggen in 1 min. 8,6 sec. Het oude wereld record stond op naam van zijn landgenoot John Higgins met een tijd van 1 m. 10 sec Goes. Ondertrouwd: J. Wiskerke 29 j. jm. te 's-Heer-Arendskerke en J. Langebeeke 25 j. jd. te 's-Heer-Arendskerke, laatst te Goes, A. Harinck 24 j. jm. te Oostkapelle, laatst te Goes en G. M. Bax 21 j. jd., te Jutphaas. Overleden: P. Cijsouw 64 j. echtgen. L. de Fouw te Wemeldinge. (D.Z.) Vlissingen. Van 31 Maart4 April. Ondertrouwd: J. Lieuwen 26 j. en N. C. Wortel 24 j., H. Valstar 32 j. en B. L. Stroo 20 j., W. Meerman 29 j. en P. Meulmeester 18 j., J. B. van Kesselen 27 j. en A. C. Maas 27 j., F. J. H. Haverman 28 j. en W. C. van Wezel 28 j., J. Suurmond 26 j. en M. C. Huser 25 j. Getrouwd: P. J. Bulthuis 27 j. en T. W. van de Grijp 25 j., P. Hendrikse 20 j. en C. Dingemanse 18 j., H. Simoons 26 j. en E. C. M. Risseeuw 33 j. Bevallen: T. C. de Kam, geb. Peters d., E. Kuijper, geb. Rosier d. (V.C.) Westkapelle. Van 28 Maart4 April. Bevallen: N. Lievense, geb. Roelse z. Getrouwd: Korns. Kooman jm. 27 j. (Oostkapelle) en Piëta, de Vos jd. 26 j. Borsele. Over de maand Maart. Bevallen: D. v. d. Dries, geb. Hoondert z., J. Reinhoud, geb. Overbeeke z., D. Mal- jaars, geb. Schaick z. Getrouwd: M. de Jager 33 j. jm. te Kloe- tinge en C. J. de Regt 23 j. jd. Overleden: H. de Jonge 66 j. echtgen. J. de Baar. (D.Z.) Driewegen. Over de maand Maart. Overleden: N. Bliek 80 j. wed. P. Koole, J. Bosman 43 j. echtgen. N. C. Mol. Bevallen: M. Heer enthals, geb. Van Sab- ben z., C. de Witte, geb. Fierloos d. (D.Z.) 's-GravenpoIder. Over de maand Maart. Getrouwd: M. de Schipper 47 j. wedn. en J. Anthonisse 33 j. jd. Bevallen: L. Kopmels geb. Lokerse z., P. Looij, geb. Schijf d., J. Vermue, geb. Smits dochter. (D.Z.) Heinkenszand. Over de maand Maart. Bevallen: K. Moison, geb. Rijk d., G- Traas, geb. Verbrugge d. Ondertrouwd: P. H. Westveer 21 j. jm. te Aksel en J. Huissoon 24 j. jd., G. Poort vliet 22 j. jm. te Hoedekenskerke en M. Priem 27 j. jd. (D.Z.) Waarde. Over de maand Maart. Bevallen: C. M. van Fraassen, geb. Van de Velde d., T. M. van Houte, geb. Koster zoon. Getrouwd: H. A. van Houte 26 j. jm. en G. Meeuwsen 21 j. jd. (D.Z.) Middelburg, 4 April. Groentenveï- ling. Snjjsla 9—12 c„ Spinazie 6—11 c., Postelein 30 c., Slavellen 2—5 c., Bruine boonen 11 c., Mangels 1,5 c., Spruiten 11 19 c., Witlof 49 c., Koolrapen 22,5 c., Wijnpeën 22,5 c., Andijvie 616 c., Was- peen 2,5—4,5 c„ Kroten 3 c., Roode kool 4 9 c., Prei 36 c., alles per kg. Peën 11 c., Selderie 2—5,5 c., Rabarber 2—5 c., Ra dijs 3,5—5,5 c., alles per bos, Bloemkool 4 -25 c., Kropsla 1—8 c., beide per stuk. Bloemen: Violen 6—15 c., Madeliefjes 6 —17 c„ Bakkruid 15 c., Dhalia's 15 c., alles per 10 stuks; Geraniums 8 c., Ceneraria 9 —12 c., Primula's 15 c., Calecolaria 17 c., alles per pot, Narcissen 34 c., Blauwe Druifjes 1,5 beider per bos. Kapelle, 4 April. Veilingsvereeniging „Kapelle-Biezelinge en Omgeving". Spinazie 6,5—8, Snijsla 10—15, Witlof 5,5, Aardappelen 2, Breekpeen 0.5, alles per k,g Glassla 2.60—3.50, per 100 krop, Radijs 22.60, per 100 bos, Tulpen 811 per b. Hulst, 4 April. Gerst f 8—8.10, rogge f 7.25, haver f 6.50, erwten f 9—10, bruine boonen f 9—10.50, lijnzaad f 8.75. MIDDELBURG. Dl 5 Apr WO 6 Apr. Bonds-Av. A.N.W.B., m. lez. tent. en vert. klankfilm, „De Ver genoeging". WO 6 Apr. Alg. verg. Zeeuwsch Gen. d. Wetenschapp. spr. mr. P. Dieleman, 20.00 h. WO 6 Apr. Oud Geref. Gem. spr. ds. Blaak, Sint-Filipsland, Bogardz. 19.30 h. DO 7 Apr. Alg. Ledenverg. Openb. Leesz. en Bibliotheek; 17.00 h. GOES. Dl 5 Apr. Lez. voor de bijenteelt vereen, spr. dr. A. Minderhoud, te Wage- ningen; „Prins van Oranje" 11 uur. Dl 5 Apr. Bondsav. A.N.W.B. m. lez. tent. en vert, klankfilm, Schuttersh. 20 h. WO 6 Apr Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M'bavg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6