SSte. „Hoe groeien opeens die steeltjes naar boven?" BUITENLAND. Neen, mijnheer, die steeltjes zijn wel goed, maar de heele baan behang zit ten ondersteboven. En nu zit 'ie er op - maar nu moet 'ie er weer af. Want zóó kan men dat niet laten. O, wat een pechWat een lastWat een jammer van Uw behang en allen tijd, dien U voordeeliger had kunnen be steden! Doe dit nu ook nooit, nóóit weergeloof ons ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. DE TROEPEN VAN FRANCO NADEREN DE MIDDELLANDSCHE ZEEKUST. BELGIE. BEURS VAN AMSTERDAM. DUITSCHLAND. BEURSTHERMOMETER DINSDAG, FRANKRIJK Financieel wetsontwerp van Blum. WEERBERICHT. SCANDINAVISCHE LANDEN. ITALIË. VER. STATEN. (Ingez. Med.) van een varkenshok achter zijn woning B 7 waarover breedvoerig gesproken was. Toetreding waterleiding. Thans was aan de orde een voorstel van B. en W. inzake toetreding tot deel name aan de Waterleiding Mij. Midden Zeeland. De V o o r z. heette dr. ir. Carrière van het Rijksbureau van Drinkwatervoor ziening te Den Haag hartelijk welkom en waardeerde het ten zeerste dat deze be reid was de voorwaarden van deelname uiteen te komen zetten, waarna hij den heer Carrière het woord hiervoor gaf. De heer Carrière zeide dat het gedeelte van Walcheren waarin Arnemui- den ligt vrij spoedig van water kan wor den voorzien. De aansluiting voor deze gemeente kan plaats hebben op de trans portleiding die doorgaat naar Vlissingen. Als Arnemuiden deelneemt dan is zij ver plicht tot het nemen van 3 aandeelen a 100, dit aantal houdt verband met het aantal inwoners, hiervoor krijgt de ge meente 3 stemmen in de vergadering van aandeelhouders. Ter bevordering van de deelname zal den eersten tijd sinds den bouw en het eerste jaar dat de leiding in exploitatie is, de buitenleiding over een afstand van 40 m en de binnenleiding over een afstand van 8 m voor rekening van de Maatschappij Zeeland worden gelegd. Voor berekening van het tarief is voor deze gemeente genomen de kadastrale huurwaarde der aansluitbare perceelen. Verder zijn deze perceelen verdeeld in 18 klassen. De 1ste of laagste klas betaald 0.90 per maand, de 2de klas 1, de 3de 1.10 (in deze klasse vallen in deze ge meente 89 woningen) zoo klimt het tariet op tot de 18de klasse welke 4.50 per maand moet betalen. Voor de buurt Kle- verskerke die voorloopig nog van aanslui ting is verstoken zal het water voor 0.50 per m3 worden beschikbaar ge steld. De gemeente moet zich garant stellen voor een jaarlijksche afname tot een be drag van 5800. Hiervoor is noodig dat 60 procent van de aansluitbare perceelen het eerste jaar aansluiten, heeft 'dit niet plaats dan draagt de gemeenschap het tekort bij. De ervaring heeft evenwel ge leerd dat dit meestal niet hoeft. Het eer ste garantiejaar begint pas met 1 Jan 1939. Breedvoerige besprekingen volgden. Het principe van vrijwillige deelname vond algemeene instemming. De heer P u ij p e vroeg of de leiding over de spoorlijn gelegd wordt en of het niet gewenscht is dat de bevolking reeds vooraf zich schrif telijk verbindt dat ze de waterleiding wil hebben, hierdoor wordt dan het gevaar van bijpassen voor deg emeenschap ver minderd. De heer J. van Belzen vroeg inlichtingen over de 3 aandeelen daar de gemeente toch maar 2500 inwo ners telt, waarop de V o o r z. antwoord de, dat dit inwonertal naar boven wordt afgerond. De heer Franse zeide dat het uitgangspunt van B. en W. is vrije aansluiting, waarbij de gemeente zich ga rant stelt voor een bepaald bedrag tegen over de Waterleiding Midden Zeeland. Een garantie van de ingezetenen vragen, waar bij deze zich schriftelijk tegenover de ge meente verbinden inzake aansluiting op de waterleiding is van B. en W. niet te wach ten. Spr. twijfelde echter niet, gezien de voordeelige voorwaarden waaronder deze aansluiting den eersten tijd tot stand kan worden gebracht, of de waterleiding zal spoedig een groot afzetgebied vinden. Hij gaf toe dat een droge periode en eenige verbetering van de inkomsten der bevol king hier veel invloed zullen hebben. De V o o r z. bracht nu in stemming deel name voor 3 aandeelen en dat de leiding ook over de spoorlijn wordt gelegd en dat zoo spoedig mogelijk met de uitvoering wordt begonnen. Dit voorstel werd met al gemeene stemmen aangenomen. Op de vraag van den heer J. v a Belzen of er menschen uit deze ge meente aan dit werk mogen werken, ant woordde de heer Carrière dat de werkkrachten hier ter plaatse over de arbeidsbeurs zullen worden betrokken. Hierna bracht de voorzitter den heer Car rière hartelijk dank voor zijn duidelijke uitéénzetting. De heer A. Schuit wenschte den burgemeester en de ingezetenen geluk' met dit raadsbesluit. Verder vroeg de V o o r z. naar aan leiding van 'n schrijven van den Commis saris der Koningin machtiging tot aankoop van 5 gasmaskers, bestemd voor oefening hetwelk toegestaan werd. KOUDEKERKE. Hedenmorgen, toen de landbouwerszoon C. de Witte met een rol- blok, bespannen met een paard van het land op de hofstede kwam, liep de rol vast. De W. kwam daardoor te vallen. Het paard sloeg de W. op den arm. Het kwam zoo hard aan, dat de dokter, die geroepen was, constateerde dat de arm op twee plaatsen gebroken was. De man is naar „Befhesda" te Vlissingen overgebracht. OOSTKAPELLE. Gevonden voorwerpen: een fietsplaatje waarop staat „Cor Kok" te bevragen bij P. Zeeveld op Overduin. WESTKAPELLE. In de onlangs alhier gehouden bestuursvergadering van de Ned. Kantver. „Het Molenwiekje" heeft het bestuur het besluit genomen om haar werkzaamheden, die zich thans tot West- kapelle, Hellevoetsluis, Elburg en 's-Gra- venmoer beperken, ook in bepaalde geval len tot andere plaatsen in Nederland uit te breiden. De reden hiervan is het feit, dat herhaaldelijk verzoeken zijn ingeko men, om invalide en onvolwaardige per sonen een bescheiden bestaan te verschaf fen door ze als kantwerkers tot de Ver- eeniging toe te laten. Hierdoor zal een zeer nuttige arbeid worden verricht en het zal de belangstel ling voor „Het Molenwiekje" doen toene men. Als eerste stappen in deze richting zal thans in Rotterdam aan eenige invali de padvindstertjes en in Heerlen aan eeni ge invalide mijnwerkers en een invalide meisje het kantklossen worden geleerd. Reeds is nu gebleken, hoe sommige dezer ongelukkige menschen aanleg hebben voor treffelijke kantwerkers te worden. Een en ander zal natuurlijk dwingen tot uitbreiding van den afzet, welke thans ook in het buitenland, met name in de Vereenigde Staten en Engeland, met ijver ter hand zal worden genomen. De plan nen hiervoor verkeeren reeds in een ver gevorderd stadium. Als gevolg van een onlangs door den directeur van de Arbeidsbeurs te Middel burg, den heer Staal, gehouden bespreking over mogelijkheden van werkgelegenheid voor landarbeiders in Duitschland hebben zich alhier tot heden daarvoor beschikbaar gesteld vijf personen nl. 4 gehuwde en 1 ongehuwde. - Zondagmorgen om 8 uur werd alhier in 't Noorden achter rietklampen op den dijk door den gemeenteveldwachter, ge waarschuwd door een paar inwoners, in dronken toestand aangetroffen een zwerf ster, koopvrouw in kleine snuisterijen. Aan de politie gaf zij op te heeten Geest Jaeo- ba van de Steeg, geboren in 1875 te Fokshof, gem. Appingedam. Blijkbaar had zij den nacht op den dijk doorgebracht. Bij haar werd nog aange troffen een flesch gedeeltelijk gevuld met brandspiritus. Daar zij niet in staat was te loopen, werd zij per vrachtauto gebracht naar het arrestantenlokaal van de mare chaussee-kazerne, waar zij gelegenheid kreeg haar roes uit te slapen. Zondagavond werd zij in vrijheid gesteld nadat proces-verbaal was opgemaakt. IERSEKE. De oudste inwoonster van on ze gemeente, mej. de Wed. Staal, is Maandag in den ouderdom van 96 jaar overleden. De vrouw had eenige weken geleden het ongeluk gehad, haar arm te breken en was reeds eenige jaren hulp behoevend. S Benoemd tot volontair ter gemeente secretarie alhier mr. M. H. Tichelaar te Utrecht. SLUIS. Zooals reeds bekend is, is met in gang van 15 April 1938 tot burgemeester van de gemeente Sluis benoemd de heer A, F. J. Aernaudts. De heer Aernaudts is geboren te Sluis op 17 Februari 1885 en bereikte dus dit jaar den leeftijd van 53 jaar. Na in Nederland een paar jaar middelbaar onderwijs te heb ben genoten, zette hij zijn verdere studie voort op gymnasia in het buitenland. Tot 1925 bekleedde hij de functie van vice-con sul van België voor West Zeeuwsch Vlaan deren. Hij is thans 21 jaar lid van den ge meenteraad waarvan 12 jaren wethouder van Sluis. Tot 1931 was hij gedurende een periode van 15 jaar Voorzitter van de R. K. Kiesvereeniging en bestuurslid van den Statenkieskring Sluis, in welke hoedanig heid hij tot candidaat voor de Provinciale Staten werd aangesteld. Verder is hij een der leden van de beken de stallen „Aernaudts", tesamen met zijn broers. Wanneer de officieele installatie van den burgemeester zal plaats hebben zal nader worden bekend gemaakt. Nauwelijks was de heugelijke tijding be kend, dat de heer Alph. Aernaudts tot bur gemeester was benoemd, of van alle zijden stroomden de gelukwenschen toe, in den vorm van bouquetten, bloemenmanden, Iukstelegrammen, visite-kaarjes enz. Aller wegen werd de vlag uitgestoken, terwijl men op het pensionaat St. Joseph naast on ze vlag de Fransche nationale driekleur zag wapperen. 's Avonds bracht de muziekvereeniging „Apollo" den heer Aernaudts een serenade, waarbij hij bij monde van den voorzitter den heer G. Metz namens het korps werd gelukgewenscht met zijn benoeming. In zijn toespraak bracht deze o.a. naar voren, dat de familie Aernaudts steeds een steunpilaar voor het muziekgezelschap was geweest en naar te hopen is, zal blijven, waarop een hartelijk applaus weerklonk en de muziek een: „Lang zal hij leven" begon te spelen, De Spaansche burgeroorlog De rechtsche troepen rukken nog steeds op aan het Oostelijk front en men kan het slechts als een kwestie van eenige dagen beschouwen dat de trQ§pen van Franco de Middellandsche gee zullen bereiken en daarmeöe het regeeringsgebied in tweeën deelen. Gisteren heeft vooral rechter vleugel van de troepen van Franco aan dit front een groot gebied veroverd. Vol gens mededeelingen uit Salamanca hebben de rechtschen het ten Zuiden van Alcaniz gelegen stadje Morella, dat 50 km van de zee is gelegen, bezet. Meer dan 1000 krijgs gevangenen zouden zijn gemaakt, terwijl men zich meester maakte van een artille riepark met een enorme hoeveelheid ma teriaal. De rechtschen, die eergisteren be zit hebben genomen van Gandesa zouden gisteren zonder veel tegenstand te ontmoe ten verder zijn gemarcheerd in Zuid Oos telijke richting, met als eerste doel de stad Tortosa. Wanneer de rechtsche troe pen voor Tortosa liggen, staan de verbin dingswegen van de regeering langs de zee bloot aan het vuur van de rechtsche ar tillerie. Hoewel de legioensoldaten, die thans naar Tortosa oprukken, een kleineren af stand hebben af te leggen dein de troepen die onder generaal Aranda de stad Mo rella hebben ingenomen, zullen zij waar schijnlijk op krachtiger tegenstand stui ten. De troepen van Aranda zullen dan ook wellicht nog den wedloop naar de zee winnen. Verliescijfers. Havas meldt uit Burgos, dat de voorloo- pige balans der aan de regeeringstroepen toegebrachte verliezen tusschen 9 en 31 Maart aldus luidt: 18.300 krijgsgevangenen, 7.750 dooden. Buitgemaakt of vernield wer den 64 kanonnen, 235 mitrailleurs, 40 ma chinegeweren, 12 millioen patronen, 57 vrachtwagens, 29 tanks. De strqd in het Verre Oosten. NOG TEGENSTRIJDIGE BERICHTEN UIT ZUID SJANTOENG. Het Chineesche militaire hoofdkwartier verklaart, dat de Chineesche troepen nog steeds deelen van Taiertsjwang en Hantsj- wang in Zuid Sjantoeng bezet houden. Men verwacht aan Chineesche zijde, dat zij de ze streek zeer binnenkort geheel zullen bezet hebben. Daarentegen heeft het Japansche hoofd kwartier te Peking gisteren aan de hand van frontberichten en schetskaartjes aan getoond, dat Hantsjwang nooit door de Chineezen is genomen en dat van de stad Taiertsjwang minstens drievierden in han den der Japanneezen" is, nadat deze Zon dagochtend de -Zuidelijke poort veroverd hadden. Voorts deelde het hoofdkwartier mede, dat drie Japansche af deelingen door de Chineesche linies ten Oosten van Taiertsj wang gebroken zijn en in den ochtend van den derden April een linie op tien kilome ter ten Zuiden van deze stad bereikt heb ben. Japansche verliezen. Generaal Tsjeng-Tsjën, minister van po litieke zaken van deri Chineeschen natio- nalen militairen Raad, heeft, naar het Chineesche persbureau meldt, medegedeeld, dat sedert het begin der vijandelijkheden tot einde Februari 68.259 Japanneezen ge sneuveld en 220.072 gewond zijn. In de lucht of op den grond zijn 487 Japansche vliegtuigen vernield. Volgens Tsjeng zijn 21 van de 46 gemobiliseerde Japansche di visies reserve-divisies. Japan zou meer dan anderhalf millioen man gemobiliseerd heb ben. Vijfduizend erfgenamen deelen een nalatenschap. In het jaar 1925 is te Temsche bij Ant werpen een zekere juffrouw Orlay over leden, die een testamènt heeft achtergela ten, dat aanleiding heeft gegeven tot een allermerkwaardigste verdeeling van haar erfenis. Het testament bepaalde, dat na het over lijden van de broers der erflaatster haar neef Eduard eenige erfgenaam zou zijn. Mocht deze neef eerder overlijden en geen afstammelingen hebben, dan moest het vermogen, dat verscheidene millioenen be droeg, tien jaar na het overlijden der broers verdeeld worden onder de erfgenamen van juffrouw Orlay tot in den twaalfden graad, Vermoedelijk heeft de oude dame zich geen juiste voorstelling gemaakt van het aantal erfgenamen, dat men tot in den twaalfden graad heeft. Kort na juffrouw Orlay stierven ook haar broers terwijl neef Eduard gedurende den oorlog zoekgeraakt was en nooit meer iets van zich liet hoo ren. Na jaren werd een rechterlijk bevel tot afwikkeling van de nalatenschap gege ven. Een genealoog uit Brussel werkte maandenlang aan het opsporen der erfge namen tot in den twaalfden graad en aan het onderzoek van de aanspraken der tal looze gegadigden. Tenslotte kwam deze heer tot de con clusie, dat er niet minder dan 4760 perso nen, over de geheele wereld verspreid, tot een deel der erfenis gerechtigd waren. De Vlaamsche tak telt ongeveer 2900 erfgena men, de Waalsche 1860. Alle standen en beroepen zijn' natuurlijk vertegenwoordigd en zelf minister Rubbens profiteert van het zonderlingen testament der oude juf frouw uit Temsche. Tengevolge van allerlei moeilijkheden is de erfenis nog niet verdeeld. Maar in ieder geval weten de erfgenamen reeds, dat hun smart over het overlijden van juffrouw Or lay slechts door een erfdeel van enkele honderden franken gelenigd zal worden. Denemarken Oblig. 1926-5 100% Amsterdam 1936-3% 100%100% Zeeuws. Hyp. B-4 100 Cities Service Cy. P. 1958 5 37%37% A Amsterd. Bank 149%150 A Pref. Jurgens A 134%134% A Ned. Gist- en Spiritusf. 517^521 A De Schelde N.B. 45—44% C Am. Smelt en Ref. 30%30% A Born. gum. H.M. 174%—176% A Houth. Alberts 97%97% C Union Pac. Rr, 46 '4-^47% G Int. Nickel Cy. 3i%—31% Ned. 38 1ÖÖ0-3 100%—100-% O. Indië 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 82%—82% A Koloniale Bnk. 105105% A N.I. Hbk. 1000 121%—121% C Ned. H. M. 000 156—153% A v. Berkels Pat. 50%52 C Calvé-Delft 80—81% A Philips G. B. afg. 262%—261%-64% C Unilever 143%—143-44% C Am. Car Foundry 11%12-13 C 'Anaconda Cop. 18%18-% C Bethlehem St. 33—32%-33% C Kennec Copper 23%22% -23 C U. States St. C. 30%—30%-% C North Am. Cy. 11%—11% A Kon. Petr. Mpij. 309%—307-11 C Con tin. Oil Cy. 17—17% C Phillips Petr. Comp. 21%—22% Shell Union O.C. 8%—8%-9 C Tide Water Ass. Oil 9%—9-% A Ned. Scheepv. U. 106%—107-08 A H.V. Amsterdam 400%—396-402 A Java Cult. Mij. 125—128 A N.I. Suiker U. 110—137 A Deli Batavia 236%—231-29 C Deli Mjj. 1000 270—263%-61 Vijf S.A.-mannen bij auto-ongeval omgekomen. Uit Kiel: Toen een aantal S.A.-mannen zich per auto op weg begeven hadden om assistentie te verleenen bij de bestrijding van hoogwatergevaar op Fehmarn, veron gelukte gisteravond laat in een scherpen bocht voor Heiligenhafen de auto. Vijf S.A.-mannen kwamen om, tien werden ge wond. Unilever Koning, Rubber giüker Amerika (Wettig Philips Schepen Tabak Markt Obl.Markt gedeponeerd.) A Senembah 253%—250-48 C Baltimore en Ohio 4%5 C Southern Pac. Cy. 8%8%-9% A Southern Rlw. 5%6% A Amst. Rubb. C. 178%175%-79 A Deli-Bat. Rubb. 103-141-42 A Hessa Rubber 97%102 A Serbadjadi S.R. 7574-75 Londen Berlijn Parijs Brussel New-York WISSELKOERSEN. Heden. Gister. 8.96% 8.96% 72.44 72.50 50.61 5.60% 30.38 30.41 1.80% 1.80% Naar de zooveelste kabinetscrisis? De Kamer is vandaag begonnen met haar beraadslaging ovër een gisteren door de regeering-Blum ingediend wetsontwerp, dat zou beoogen de financieele en econo mische moeilijkheden, waaraan Frankrijk nu al eenige jaren sukkelt, met forsche hand tot een oplossing te brengen. De regeering vraagt in dit wetsontwerp mach tiging om tot 1 Juli a.s. door decreten dit doel te verwezenlijken. Ze zet daarbij echter uiteen op welken grondslag, nl.: 1. Alle permanente uitgaven op de be grooting brengen. 2. Wijziging van den grondslag der In komstenbelasting. 3. Vervanging van de fondsen aan hou der door een nieuw gemakkelijk te ver handelen type op naam. 4. Enkele technische-fiscale wijzigingen welke voor de ondernemingen een ver lichting zullen vormen. 5. Staking voor den tijd van twee jaar van de aflossing van de openbare schuld 6. Heffing van belasting op overwinsten van bedrijven, welke voor de landsverde diging werken. 7. Buitengewone heffing op het kapitaal met een progressief tarief van vier pet. af en betaling ter keuze van de contribua- belen in één vier of tien jaar; zulks te beginnen met kapitalen van 100.000 franken. 8. De volgende maatregelen van de schatkist: De bevoegdheid voor leveran ciers van den staat, op de administratie discomptabele wissels te trekken. Verlee ning van bevoegdheid aan de banken, om deze in staat te stellen, van hun deposi to's en deviezen gebruik te maken voor de inschrijving op schatkistbons. Emissie van bons in kleine coupures en op kor ten termijn. 9. Uitbreiding van de activiteit van de credietorganen; een politiek van verlaging van de rente en controle van de distribu tie van het crediet door de Bank van Frankrijk. 10. Herwaardeering van de goudvoorraad van de Bank van Frankrijk, Centralisatie van de deviezenoperaties bij de Bank van Frankrijk. 11. Tenslotte een aantal economische en sociale maatregelen als: Aanpassing der douanerechten aan de stijging der prijzen. Verleening van voordeelen aan buiten- landsche touristen. Nauwlettend toezicht op de prijzen. Toezicht op de industrieele belangengemeenschappen en feitelijke mo nopolies. Aanmoediging van den huizen bouw, oprichting van bureaux voor den aan- en verkoop van grondstoffen, bouw van waterkrachtcentrales en fabrieken van synthetische benzine. Verlenging van den werktijd in overleg met de arbeiders organisaties in de fabrieken, die voor de landsverdediging werken. En, in het algemeen, voor zoover de werkloosheid dit toelaat,, voltooiing van het statuut van den arbeid, pensioen voor oude arbeiders en uitbreiding van de gezinstoelagen. Het staat vrijwel vast, dat de Kamer het wetsontwerp zal aanvaarden (meerder heid van socialisten, communisten en een deel der burgerlijke redicalen). Of de Se naat het ook zal doen, is echter ten zeer ste de vraag. In de „Eerste Kamer" is de linksche meerderheid lang zoo groot niet als in de Kamer, terwijl heel wat ra dicale senatoren niets meer van de volks- fronterij moeten hebben. De voornaamste maatregelen (waardoor geld in het laatje komt) zijn: de heffing op de winsten der oorlogsindustriën en de extra-belasting van kapitalen boven 100.000 franken 5600). Tegen dit laatste be staat onder de radicalen veel verzet. Men acht daar deze kapitaalsheffing vooral na- deelig voor den boerenstand. Ook wordt de regeering verweten, dat ze vrijwel geen offers van de arbeiders vergt. Daladier, de minister van oorlog heeft gisteren in den kabinetsraad reeds de ra dicale bezwaren vertolkt. Hij wilde zich echter niet tegen de indiening van het wetsontwerp verzetten, omdat de beslis sing over aangelegenheden als de onder havige in het parlement behooren te val len. Uit Daladier's verklaring is intusschen gebleken, dat de radicale ministers het blijkbaar niet met hun socialistische col lega's eens zijn. Vermoedelijk zal die we tenschap den Senaat in zijn verzet stijven. Vrij algemeen verwacht men, dat de Se naat het wetsontwerp zal verwerpen, dat het kabinet-Blum dan zal aftreden en Da ladier met de vorming van een nieuw ka binet worden belast, een kabinet dus op Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest matige Z.W. tot W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrok ken, weinig of geen regen, iets zachter. UKKEL. Matige wind uit Z.W. tot W. richtingen, bewolkte tot betrokken hemel, op het laatst van den avond of gedurende den nacht regen, hoogere temperatuur, nachtelijk minimum ongeveer 5 graden. Wo 6 April. Zon op: 5 h 26; onder; 18 h 40. Licht op: 19 h 10. Maan op: 9 h 07; onder; 12 h 38. E.K. 7 April. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: April. Hoogwater. 5 4.07 16.24 6 4.53 17.14 7 5.47 18.14 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: April. Hoogwater. 5 6.02 18.23 6 6.45 19.10 7 7.35 20.03 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Dinsdag Woensdag Donderdag Dinsdag Woensdag Donderdag Laagwater. 10.39 23.00 11.22 23.49 12.19 Laagwater. 11.40 23.59 12.25 0.49 13.24 nationalen grondslag, d.w.z. met mede werking van de partijen van het midden en een deel van rechts. Wijziging aangebracht. Nader wordt uit Parijs gemeld, dat het voorstel inzake de vermogensbelasting in tusschen reeds is gewijzigd. De heffing zal nu beginnen bij 150.000 franken, inplaats van bij 100.000. Vier skiërs in sneeuwstorm omgekomen. Vijf Zweedsche en Noorsche vacantiegan- gers, die aan het skiën warén in de bergen van Jaemtland (Zweden), zijn door een he- vigen sneeuwstorm overvallen. Zij keerden niet terug in hun hotel, zoodat men op zoek ging. Een dag later trof men eindelijk een der skiërs nog in leven aan. De vier andere waren reeds omgekomen. Storm eischt slachtoffers. Een orkaan die gisternacht boven Noord- Italië en het Noordelijk deel van de Adria- tische zee heeft gewoed, heeft zes men- schenlevens geëischt. Kort nadat zij de monding van de Po waren uitgevaren, zijn vijf met kolen geladen schuiten, die door een wervelstorm werden verrast, gezonken. Van de 15 opvarenden konden er slechts negen gered worden. Het ongeluk tijdens de autoraces te Bologna. Het aantal slachtoffers van het ongeluk, dat zich Zondag te Bologna tijdens den aujtomobielwedstrijd heeft voorgedaan, is tot twaalf gestegen, daar drie gewonden inmiddels in het ziekenhuis zijn overleden. Een nieuwe oorlogsverschrikking. De fascistische schrijver Adone Nosari heeft de mogelijkheid beschreven om in tijd van oorlog in vijandelijke gebieden moed willig aardbevingen te veroorzaken. Het denkbeeld berust op de theorie, dat, zooals sommige geleerden verzekeren, aardbevin gen in hoofdzaak een electrisch verschijn sel zijn, dat onder zekere voorwaarden door electrische ontladingen in de atmosfeer kan worden teweeggebracht. Volgens den schrijver ontstaan deze voorwaarden in den toestand, welke bekend staat als „aardbe- vingsweer", d.i. een atmosfeer met electri- citeit van een bepaalden vorm. De theorie houdt nu in, dat vliegtuigen boven een vijandelijk gebied, dat onderhevig is aan een dergelijken toestand, electrischen stroom kunnen doen ontstaan en op kunst matige wijze een aardbeving kunnen ver oorzaken. SLAGSCHEPEN VAN 43.000 TON. Volgens mededeeling van Walsh, voor zitter der vlootcommissie van den Senaat, heeft admiraal Leahy, chef der vlootopera- ties, er op aangedrongen, dat de commissie machtiging zal geven tot den bouw van slagschepen van 45.000 ton. Leahy, die in een geheime zitting over de vlootwet ge hoord werd, gaf als zijn meening te ken nen, dat de Vereenigde Staten een geza- menlijken aanval der drie fascistische mo gendheden niet zouden kunnen weerstaan. Hoewel hij de voorkeur geeft aan ^sche pen van 35.000 ton, moet de vloot vrij zijn grootere schepen te bouwen, als andere landen daartoe overgaan.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2