ZEELAND. STOOMWASSCHERÜ „ZEELAND" LangevielesingelD 197-Tel. 637 Middelburg Tarief per kilo en per stuk. MIDDELBURG. GOES. 10.75 re^chcnkcnhui^ WALCHEREN. ZUIDBEVELAND BIOSCOPEN. MIDDELBURG. GOES. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. DE NIEUWE HOEDJES. RECHTSZAKEN. WAAR IS WERK? achtte om de organisatie in den strijd te werpen. Aangezien thans is toegezegd, dat meer rekening zal worden gehouden met den handel en de organisatie, zal door op- bouwenden arbeid en langs den weg van overleg gestreefd moeten worden naar vol ledige medezeggenschap van den. handel bij de regeling van de saneering van den brandstoffenhandel. Naar aanleiding van de gedane mede- deelingen ontspon zich een discussie, waar uit bleek, dat de leden, wanneer het tot strijd had moeten komen, zich achter het het bestuur zouden hebben geschaard, doch zich thans evenzeer achter het bestuur stel den, nu dit meende, gezien hetgeen bereikt was, geen strijd te moeten ontketenen. De vergadering vereenigde zich dan ook ook met een door het bestuur aan de ver gadering voorgelegde motie, waarin de verkregen resultaten zijn vastgelegd. Aan het bestuur werd voorts opgedra gen om langs den weg van overleg te ijve ren voor verbetering van de saneering van den handel in brandstoffen. (ïngez. Mad.) RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middelburg en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Maart 1938 ingelegd 167.413 en terugbetaald 10.047. Het laat ste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 43125. Kosten van verpleging en behandeling in het Gasthuis. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om de loopende overeenkomst tus- schen de gemeente en het Bestuur der Godshuizen nopens verpleging en behande ling van patiënten in het Gasthuis tot 1 Juli 1939 te verlengen, deelde de com missie van financiën mede, dat daar 'eeni- ge wijziging in het tarief redelijk voorkomt. De tarieven van het gasthuis zijn, naar de commissie bekend is, in den laatsten tijd eenigszins veranderd en de gemeente zal daarvan natuurlijk even goed kunnen pro- fiteeren als andere belanghebbenden. Naar aanleiding van deze opmerking der Commissie stelden B. en W. zich nader in verbinding met het Bestuur der Godshui zen en als resultaat daarvan zijn enkele wijzigingen aangebracht in de ontwerp overeenkomst. „Zoo lachen de Vlamingen." Vrijdagavond had in het Schuttershof de laatste ontwikkelingsavond plaats uit gaande van de af deeling Walcheren der N. R. V. De Voorzitter, de heer C. C. Mantz, kon wederom talrijke aanwezigen welkom hee- ten en allen dank brengen voor de groote belangstelling die het bestuur op alle bij eenkomsten in 't afgeloopen winterseizoen heeft mogen vast stellen. Spr. wekte op volgend jaar een zelfde belangstelling te toonen en anderen op te wekken ook kaar ten te nemen. Ook wekte spr. op in de a.s. zomermaanden voor reizen gebruik te maken van de voorlichting van N.R.V., die over een 32-jarige ervaring beschikt. Hierna verkreeg de heer Jan Verheijen uit Amsterdam het woord om zijn onder werp „Zoo lachen de Vlamingen", te be handelen. Eerst heeft de heer Verheijen gesproken over het ontstaan der Vlaamsche litera tuur en er op gewezen hoe bijna alle be kende Vlaamsche schrijvers uit het volk zjjn voortgekomen en juist daarom in al hun werk zoo juist den Vlaamschen geest naar voren weten te brengen. Van dat werk heeft spr. voor en ifa de pauze enkele mpoie humoristische stukken op zeer verdienstelijke wijze gedeclameerd en daarvoor dankbaar applaus der aanwe zigen en dankwoorden van den voorzitter geincasseerd. JAARVERGADERING „VOLKSONDERWIJS". De afdeeling Goes bloeit. De afdeeling Goes van „Volksonderwijs" hield in de Prins van Oranje haar jaarver gadering. De voorzitter de hr. J. Ruisaard, drukte in zijn openingswoord zijn spijt uit over de zeer matige opkomst der leden, en deelde voorts mede, dat het aantal leden met plm. 70 steeg tot 230. De secretaris, de heer H. v. d. Veen, her innerde o.a. aan de gehouden vergadering, en de bazaar, die netto 620 opbracht, en de collecte voor het „Fonds tot Steun", die met de bijdrage der vaste contribuanten 189 opbracht. De heer J. E. Harthoorn bracht alle me dewerkers en in het bijzonder den heer v. d. Veen dank voor het vele, dat zij voor den bazaar deden. De penningmeester, de heer F. Baren, deelde in zijn afrekening mede, dat er over 1937 een batig saldo is van 49. Tevens bracht hij verslag uit als afgevaardigde naar de algemeene vergadering. Na bespreking werd besloten tot een krachtige propaganda voor het bezoek van jonge leerlingen aan de openbare scholen. Tenslotte werden nog uitvoerige besprekin gen gewijd aan een te houden propaganda- avond, die op 28 of 29 April gesteld werd. Besloten werd naast amusement (een too- neelstuk) ook een spreker te doen komen. Zoo mogelijk ds. Westmeyse. Voor „Hom" om z'n dassen netjes op te bergen. Leuk cadeautje (Ingez. Med.) AAGTEKERKE. Over het le kwartaal 1938, hhdden in deze gemeente geen sterf gevallen plaats. Ook werden er geen hu welijken gesloten. ARNEMUIDEN. De broodprijs is ingaan de 31 Maart j.l. met 1 cent verlaagd en ge bracht van 17 op 16 cent per 8 ons. BIGGEKERKE. Voor den op 4, 6 en 7 Juni a.s. te houden jubileumschietwedstrijd door de schietvereeniging „Nut en Genoe gen" alhier, ter herdenking van haar 40- jarig bestaan, zijn van H.M. de Koningin, H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, alsmede van den Commissaris der Koningin in Zeeland prachtige zilveren medailles ontvangen. SINT-LAURENS. De kiezerslijst 1938-'39 is vastgesteld met een aantal van 800 kie zers voor de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en den Gemeenreraad. ELLEWOUDSDIJK. Bij het vee van P. de Winter te Nisse, zich bevindende in de weide onder Coudorpe (gem. Ellewouds- dijk) is mond- en klauwzeer geconstateerd. ELECTRO. Fanny Elssler. Fannu Elssler is een groot danseres, ge vierd en beroemd. De film legt daar al di rect, in de eerste tientallen meters, den na druk op. Een enorm ballet van kleine, lief tallige danseresjes in 't wit, tegen den don keren achtergrond, geeft een aardig effect. Zij dwarrelen, springen en draaien met in hun midden Fanny, de leidster en beziel ster van het geheel. Dit aanvangstafereel is een show welke haast identiek is aan die welke men in vele Amerikaansche revue films aantreft. En bij dit eene nummertje blijft het niet. Telkens wordt het verhaal onderbroken om Lilian Harvey gelegenheid te geven haar dansen uit te voeren, waar bij zijn dan geassisteerd wordt door een groote schare danseressen en dansers. *Het verhaal speelt zich eigenlijk niet in, doch voor en na deze balletten en dansver- tooningen af. Aan het keizerlijk hof te Weenen acht men het een politieke nood zaak dat Fanny zich bemoeit met den jon gen hertog, Napoleon's zoon. Aan diens ambities voor Frankrijk meent men ge makkelijk paal en perk te kunnen stellen door bemiddeling van Fanny. De kennisma king tusschen den hertog en de danseres geschiedt echter op geheel andere wijze, dan men zich aan het keizerlijk hof had voorgesteld. Het tweetal vat groote liefde voor elkaar op. Na vele avonturen even wel blijkt het een tragische liefde te wor den. In deze showfilm spelen Lilian Harvey en Willy Birgel de hoofdrollen. De helleveeg. Een typisch Amerikaansche film. Veel geschreeuw, vele gebaren, geren en sensatie. Deze rolprent geeft de avonturen van een sensatie-verslaggever weer. Als er schandaaltjes te verwachten zijn krijgt hij een tip, en vergezeld van een fotograaf, die de wildste tafereelen moet vereeuwigen, is hij er als de kippen bjj om het meest fan tastische verhaal samen te stellen. Natuur lijk raakt hij zelf in moeilijkheden, is er een meisje dat voor het happy ending kan zorg dragen en wordt er flink op los geranseld. Inderdaad: sensatie. CITY. Carnaval. De titel is niet een vlag die de lading dekt. Van een carnavalsstemming is geen spoor te ontdekken en van een feest van dien naam nog minder. Dit mysterie blijft dus verborgen, of het moet zijn dat er heel diepzinnig 's levens narrenspel mee bedoeld wordt. Dat zou dan zoo ongeveer kloppen, omdat de hoofdpersonen bewust of onbe wust, elkaar in allerlei moeilijkheden brengen en tenslotte toch bemerken, dat ze bij elkaar hooren. 't Gansche geval speelt zich tusschen kermisartisten af. Amerikaansche dan met een altijd schoon boordje en frische cos- tuumpjes. Nette lui dus. Er is ook een kind, Poochy genaamd. Het heeft geen moeder meer. De vader vertoont marionet ten en zal de baby zelf opvoeden, daarbij geassisteerd door een handigen vriend. De helpster Daisy houdt veel van haar pa troon, doch deze is ziende blind en hooren- de doof. Uit deze dingen worden bewogen tafereelen geboren, ook al omdat Poochy volgens de voogdijwet een goede verzorging moet hebben, anders komt 't in een ge sticht. Dat nooit, zegt de papa en hij gaat op zoek naar een echtgenoot, waaronder de arme Daisy lijdt. Er moet eerst een op windende gebeurtenis plaats hebben, waar bij Poochy zoek raakt en allerlei erge en nare zaken zich voordoen, voordat Daisy eindelijk tot echte moeder van het kind ge promoveerd wordt. Met belangstelling volgt men het verhaal dat met groote gerouti neerdheid in elkaar gezet is en door goede spelers vertolkt wordt. De ideale secretaresse. De Duitsche films munten altijd uit door de groote vaardigheid, waarmede men in het verhaal de verwikkelingen op elkaar stapelt. Hier is er weer een voorbeeld van. Een eenvoudig meisje dat goed bespraakt is, weet langs tal van wegen een huwelijk dat spaak dreigt te loopen, weer in 't reine te brengen. De middelen die zij daartoe bezigt zijn vele en gevaarlijke. Uit iedere situatie weet zij zich toch weer te redden. En ze trouwt nog ook. Grete Weiser is de hoofdpersoon en zij weet aan deze vroolijke film een pittige noot te geven. HANSWEERD. Vrijdagmorgen had een aanvaring plaats tusschen het uitgaande schip „Rolf" en het binnenkomende schip „Buiten Verwachting". De „Rolf bekwam zware schade en kon de reis niet voortzet ten, zoodat het in de haven is teruggekeerd alwaar het een expert afwacht. De „Buiten Verwachting" bekwam slechts lichte scha de. RAAD VAN WEMELDINGE. WEMELDINGE. Donderdagavond verga derde de Raad voltallig onder voorzitter schap van burgemeester A. C. Willemsen. B. en W. stelden voor hun te verleenen een machtiging tot verkoop van de niet benoodigde straatkeien, die vrij komen door de bestrating met klinkerkeien van den Bonzijweg. De heer Adr. Dominicus zeide, dat zijn stem zal afhangen van den prijs, welke geboden wordt en vroeg, of het geen aanbeveling zou verdienen deze keien door de werkloozen te doen verwer ken tot steenslag. De v o o r z. merkte op, dat met een enkel bod geen genoegen zal worden genomen, aangezien het de bedoe ling is de keien zoo duur mogelijk te ver- koopen. De heer W a b e k e verklaarde zich tegen den verkoop en tegen aankoop van kunststeen. De heer R u i s s e n vroeg, of een globaal bod kan worden gedaan, dan wel of de keien per stuk zullen worden verkocht. Spr. kon met de zienswijze van de heeren A. Dominicus en Wabeke niet instemmen; een opslagplaats voor steen slag zou spr. niet kunnen aanwijzen. De heer Lindenbergh juichte het voor stel ten zeerste toe. Het voorstel, in stem ming gebracht, werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Wa beke en A. Dominicus. In nauw verband met het vorige stond het 2e voorstel van B. en W. nl. om het raadsbesluit van 7 Jan. jl. tot demping en rioleering van de Rijksbermsloot nabij de Bonzijbrug (westzijde) in te trekken en in plaats daarvan te besluiten tot verdere be strating van den Bonzijweg met demping en rioleering van de Zuidelijke wegsloot tot het perceel van de wed. M. Kole. De v o o r z. zeide, dat aan de uitvoering van het besluit van 7 Jan. een uitgaaf zou zijn verbonden van ongeveer f 1000 bij dichting met slechts 1 m grond. Voor algeheele aan vulling zal 13000 a 14000 m3 grond noodig zijn, waaraan in de gegeven omstandighe den niet valt te denken. Daarbij dient re kening te worden gehouden met de bezwa ren van aansluiting aan het riool en te stellen recognities. B. en W. achtten dit plan practisch onuitvoerbaar. In plaats daarvan werd voorgesteld te besluiten tot verdere bestrating van den Bonzijweg en tot demping en rioleering van de zuidel. wegsloot, met dien verstande, dat de aan liggende eigenaren de kosten der rioolbui zen voor hun rekening nemen. De kosten van deze werkzaamheden worden bestre den uit de opbrengst der keien en hetgeen op de uitvoering van de tegenwoordige werkzaamheden over is. De heer De Jon ge zou voor dit voorstel stemmen, indien hjj zekerheid kreeg, dat de bermslootdem- ping en- rioleering bij de nieuwe begroo ting zal worden geraamd. De heer J. A. Dominicus meende, dat thans niet kan worden gesproken over de gemeente-be grooting voor 1939,' althans niet of daarin een bepaalde post al of niet zal worden op genomen. De heer De Jonge geloofde, dat de bermsloot wel behoorlijk gedempt zal kunnen worden. De heer R u i s s e n verklaarde zich voor het voorstel van B. en W. Het speet spr. dat een aanliggende eigenaar niet tot medewerking bereid is, ofschoon spr. meende, dat de rioolbuizen voor een aan een boomgaard grenzende wegsloot voor rekening der gemeente kun nen komen zooals ook in een ander geval werd gedaan. De v o o r z. en weth. Dek ker toonden aan, dat deze gevallen niet gelijk kunnen worden beoordeeld. Het voorstel werd met alg. st. aangenomen. Met intrekking van het vorige raadsbe sluit werd m.a.s. besloten de jaarwedde van den gemeente-bode te herzien en deze tij GRAND THEATER. De goede aarde. Dit is de geschiedenis van een armen Chineeschen boer, die een groot heer wordt. Verder wordt het verhaal be heerscht door de aarde en de vrouw, die zijn vader voor hem uitzoekt. Met de groo te dag van het huwelijk vangt de film aan, O-Lan blijkt een goede en arbeidzame vrouw te zijn. Ze behartigt haar huishou den, helpt haar man op het land, en geeft hem twee zonen en een dochter. De aarde is goed voor het gezin. Wang koopt een tweede stuk grond, een derde, een vierde en heeft tenslotte vijf velden. Er is arbeid, voedsel en geluk. Doch dan keeren de go den zich af. De zegen blijft uit, er komt een groote hongersnood. En Wang, die zijn ge zin ziet verhongeren, besluit zijn grond te verkoopen. Maar O-Lan voorkomt dit. Zij wil den grond behouden. Ook voor haar kinderen. Het gezin moet echter op zoek naar voedsel en trekt naar het Zuiden, be delend. Als ze in de groote stad zijn breekt de revolutie uit. Er wordt gemoord en ge plunderd. O-Lan vindt een zakje met edel- steenen en het gezin kan terugkeeren naar zijn grond. Want de regens zijn weer geval len. Wang wordt nu een groot man. Hij laat een huis bouwen en neemt een tweede vrouw. Maar hiermede eindigt zijn geluk, en vooral het geluk van zijn gezin. Tot de nood weer dreigt en een groote sprinkha- nenzwerm de geheele oogst zal vernietigen. Dan worden allen weer naar het land ge dreven en vecht men schouder aan schou der om te behouden wat maar eenigszins te behouden is. Ook Wang zelf, en met hem zijn jongste zoon, die hij om zijn tweede vrouw verstootte. Het is de aarde, die hen weer bijeen brengt. Dit zijn de groote lijnen, doch zij kunnen nimmer doen beseffen, hoe treffend deze film is. En hoe belangwekkend. Elk onder deel pakt. De weergave van de liefde tus schen man, vrouw, en kinderen. De strijd tegen de droogte. De trek naar het Zuiden Een film, die men niet gauw vergeet. delijk te bepalen op f 170. De heer De Jonge besprak bij het punt „voorkomende zaken" de wensen- lijkheid om de werkloozen niet te verwij zen naar Duitschland voor het vinden van werk, terwijl de heer R u i s s e n in over weging gaf het zand van het schoolplein der o.l.s. te gebruiken voor slootdemping evenals anderen vrijkomenden grond. BRESKENS. Donderdagavond gaf de muziekvereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" haar voorjaarsuitvoering in Sumajo. De vice-voorzitter, de heer F. Koster heette de aanwezigen met een kort woord welkom. Het muzikale gedeelte werd on der de uitstekende leiding van den heer C. Schijve vlot en goed afgewerkt. Na de pauze voerde de tooneelvereeniging een blijspel in 3 bedrijven op nl. „Suikerfreu le" van Henri van Wermeskerken. Na ie der bedrijf werden de spelers met een har telijk applaus beloond voor hun mooie spel. De vice-voorzitter dankte allen dié aan de uitvoering hadden meegewerkt. BIERVLIET. Donderdagavond gaf Bler- vliets Kinderkoor een uitvoering onder leiding van den heer L. J. Goedbloed. Er was groote belangstelling. Opgevoerd werd een tooneel-zangspel„De vroolijke schoen maker", door J. Buma, dat zeer in den smaak viel. In de pauzes werd muziek ge geven door „The Musical Boys" onder lei ding van den heer Jasper Anthonisse. RAAD VAN NIEUWVLIET. NIEUWVLIET. Donderdag vergaderde de voltallige Raad onder voorzitterschap van burgemeester Wagtho. Besloten werd deel te nemen aan de Frauderisico-onderlinge, ter vervanging van de zekerheidstelling van den ontvanger, welke door de nieuwe gemeentewet is komen te vervallen. Ontheffing van schoolgeld werd verleend aan A. J. Hoste, A. J. de Hullu en D. Kraaij- mes. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd benoemd de heer A. J. Provoost, in de plaats van A. J. de Hullu, die bedankt had. De rekening van het Burgerlijk armbe stuur werd goedgekeurd met een goed slot van 178. Aan B. en W. werd opgedragen, in over leg met den uitvoerder van de vernieuwing der Dorpsstraat, teneinde te bereiken, dat de putten, die ondanks de vernieuwing in de straat voorkomen, gelicht worden. De toren zal voorzien worden van een nieuw eikenhouten gestoelte, waarin de to renklok hangt, waardoor een regelmatig functionneeren dier klok gewaarborgd zal worden. De moderne dameshoedjes Voor den zomer zijn er weer. Eigenlijk zijn deze dingen Heelemaal geen hoedjes meer. 't Eene heeft iets van een taartje, 't And're lijkt een soort granaat, 'n Derde is precies een soepbord, Waar een rooie veer op staat. Platte schijven, spitse kegels, Blauw en rood en groen gelakt, Worden als een soort versiering Tegen 'n vrouwenhoofd geplakt, 't Hangt niet, 't staat niet, 't zit niet, ['t zweeft niet, 't Zit niet los en 't zit niet vast. 't Schijnt, dat zelfs een gramofoonplaat Op een dameshoofdje past. D'eene hoed loopt als een glijbaan Steil en loodrecht naar benêe. 'n And're steigert hoog naar boven Als een schuit in hooge zee. Hoogst modern is ook een fietswiel, Dat het linkeroor bedekt, Of een dopje, dat den indruk Van een vingerhoedje wekt. O, die nieuwste dameshoedjes Doen het van den zomer vast. Zijn ze niet als heel de wereld: 'n Malle, rare poppenkast? Lange Jan. Kantongerecht Oostburg. Uitspraken van de strafzitting van 24 Maart 1938. Verkeersovertredingen: P. M., Breskens 75 s. 30 d. h„ met toewijzing van 2 civiele vorderingen, ad resp. 32 en 30; F. L., IJzendijke 2 s. 2 d. h.; J. P. L. R., Bres kens 2 s. 2 d. h.; C. W. C„ Schoondijke 1.50 s. 1 d. h.; L. M. de L„ IJzendijke 5 s. 5 d. h.; J. B„ Groede 3 s. 3 d. h.; P. C. v. d. W., Breskens 3 s. d. h.; A. S., Wa terlandkerkje 3 s. 3 d. h.; J. de W„ Aar denburg 1 s. 1 d. h.; J. B„ Groede 5 s. 5 d. h.; C. A. R„ Oostburg 1 s. 1 d. h. en 0.50 s. 1 d. h.; C. V. G„ Aardenburg 3 s. 3 d. h.; J. I. E., Oostburg 3 s. 3 d. h.; R. V., Aardenburg 3 s. 3 d. h.; dezelfde 5 s. 5 d. h.; J. B., Breskens 2 s. 1 d. h.; A. S., IJzendijke 3 s. 3 d. h.; C. v. d. W., Groede 3 s. 3 d. h.; C. A. C., IJzendijke 3 s. 3 d. h.; R. B., Waterlandkerkje 2 m. 3 s. 2 m. 3 d. h.; L. M. de L„ Schoondijke 5 s. 5 d. h.; A. I. R. B., Kadzand 1 s. 1 d. h.; A. A., Kadzand 1 s. 1 d. h.; L. M- de L„ Schoondijke 2 s. 2 d. h.; dezelfde nog maals 2 s. 2 d. h. Overtreding geitenverordening: C. A- A- P., IJzendijke 10 s. 6 d. h. Overtreding Crisis Zuivelbesluit: B. J. van V., IJzendijke 1 s. 1 d. h. met ver beurdverklaring. Overtreding vuurwapenwet: C. c. B., Nieuwvliet 5 s. 3 d. h. met verbeurdver klaring; C. de S., Schoondijke 5 s. 5 d. h. en 2 s. 2 d. h. Overtreding warenwet: (melk met te hoog watergehalte ten verkoop in voor raad houden) P. I. V., IJzendijke 150 s. 30 d. h. Visschen zonder vergunning: O. I. C. B., Eede 2 s. 2 d. h.; Overtreding jachtwet: M. S., Oostburg 5 s. 1 week tuchtschool, met verbeurdver klaring, dezelfde 5 s. 1 week tuchtschool, Loopen op verboden grond: M. S., Oost burg: vrijspraak. DR HENRI POLAK WEGENS BELEEDIGING VAN EEN VOLKSGROEP VEROORDEELD. De Amsterdamsche rechtbank heeft Don derdag uitspraak gedaan in de straf zaak tegen dr. Henri Polak en hem wegens VOETBAL COMPETITIE- EN BEKER WEDSTRIJDEN. Voor Zondag 10 April zijn de volgende competitiewedstrij den vastgesteld Prom. comn. 3e kl.: Gudok Terneuzen. 3e kl. A: Hoofdplaat--Hulst; Biervliet— SluiskilOostburgCorn. Boys. 3e kl. B: Vlissingen IIHansweert. BekerwedstrijdenVlissingenMiddel burg. Op 2e Paaschdag, 18 April, zal worden gespeeld voor de tweede bekerronde: win naar Goes—Alliance tegen winaar RBC RCS. BELGIë—NEDERLAND. De nationale elftallen van België en Ne derland binden morgen weer den strijd aan. De ontmoetingen tusschen deze beide lan den trekken ieder jaar weer enorme be langstelling, temeer omdat deze wedstrij den dikwijls zooveel verrassingen schen ken. Vóór den laatsten wedstrijd te Rot terdam gespeeld bijv. kende men Nederland slechts geringe kansen toe op de overwin ning. Edoch, het werd maar liefst. 72 voor de Oranjemannen. Met dit resultaat voor oogen zal men misschien weer een flinke zege van ons nationale elftal ver wachten. Men zal evenwel goed doen daarop maar niet al te vast te rekenen, want de historie leert dat na groote over winningen in eigen land meestal een ver deeling der punten of een verlies volgt bi) de tegenontmoeting in België. Bovendien heeft België een veel sterker elftal op de been kunnen brengen dan voor den wed strijd in Rotterdam. Het belooft dus weer een spannende kamp te worden over wel ker resultaat niets te zeggen valt. De samenstelling der elftallen is als volgt: Nederland: d.: Van Male; a.: Weber en Caldenhove; m.: Paauwe, Andriessen en Van Heel; v.: Wels, v. Spaandonck, Vente, Smit en Mijnders. België: d.: Badjou; a.: Paverik en Petit; h.: Van Alphen, Stijnen en Dewinter; v.: v. d. Wouwer, Voorhoof, Isenborgh, Braine en Buyle. Scheidsrechter is de Engelsman Jewell. Stijnen spil van het Belgisch elftal. Zooals wel te verwachten was heeft de Belgische keuze commissie Stijnen van Olympique Charleroi tot spil van het Bel gisch elftal uitverkoren, dat Zondag a.s. te Antwerpen tegen Nederland zal spelen. Oostenrijksche voetbalbond bestaat niet meer. Bij het secretariaat van de F.I.F.A. is een brief van dr. R. Eberstaller uit Weenen binnengekomen, waarin kennis gegeven wordt van het feit, dat de Oostenrijksche voetbal bond gelikwideerd is en dat de ge heele organisatie van zijn aangesloten ver- eenigingen overgedragen is aan de Duit sche Reichsbund für Leibesübungen Fachamt Fussball. De Oostenrijksche voet bal bond bestaat niet meer als zelfstandige nationale bond. SCHAKEN. SerooskerkeMiddelburg III 62. Woensdagavond speelden acht leden van de schaakclub „Serooskerke" tegen een zelfde aantal van Middelburg III. De resul taten waren: S. A. VersluisD. Vos 01; S. de Visser Maartense 10; L. TonC. Stoel 10; I. C. FlipseBlokpoel 10; A. Wondergem v. Flierenburg 1—0; M. Korstanje—J. Danielse 10; L. AdriaanseCujé 01; Adr. de WolfBastiaanse 10. Totaal dus: 62 voor Serooskerke. De districts-Arbeidsbeurs voor alle gemeen ten op Walcheren; N.- en Z.-Beveland, Schouwen en Duiveland, zendt ons de vol gende aanvragen Binnenland. NIJMEGENvoor electrische modelma kerij, fijn modelmaker voor gietmodellen (precieswerk), moet genegen zijn op proef te werken; dad.; loon indien bekw. 5560 ct. p. u.; voor onbep. tijd. UTRECHT: voor cliem. wasscherij- en ververij, chem. wasschei' of persoon, die be kend is met de concentratiepers; ongeh., dad.; loon n.o.t.k.; voor onbep. tijd. UTRECHT: voor waarneming gevr. een verpleger, dipl. A.; bekend met de praktijk der eerste hulpverleening en in staat een voudig administratief werk te verrichten; gezegelde soil, in te zenden vóór 10 April 1938. AMSTERDAM: 2 kw. modelmakers; 10 bekw. metaaldraaiers; dad.; loon volde den Metaalbond. AMSTERDAM: bekw. orth«>«edlscn strumentmaker; dad.; loon cr,nrt_ GRONINGEN: voor sokken- en spor kousenfabriek, flink hulPmonteur' kend zijn met Maxim-, Corona-, Hilsche-, Glatte en Wendeplattier- en Autoswiftma chines; soil, onder opgave van levensloop, godsdienst; leeftijd; verlangd loon enz 's GRAVENHAGE: geroutineerde cor respondentie-stenotypiste, in staat gehee zelfstandig brieven in perfect Duitsch en Engelsch te vertalen en met ervaring m h. buitenl.; salaris 150 per maand. HILVERSUM: kunstglasblazer, daa., f 50—60 per week. HAARLEM: waterbouwk. opz.-teekenaa opleiding M.T.S. pl.m. 6 jr. praküjk.op ar beidscontract; aanvangssalaris 2000 P- 3-, pers. kennismaking alleen na opr R Alle aanbiedingen ultsl"^sbemiddel Plaatselijke Organen der Arbeidsbemiddel. beleediging -«""SS tnt <=en geldboete van 25, subs. 10 aagen. hechtenif. Ook het O. M. had 25 boete geDr.CPolak had in „Het Volk" van 6 Maart 1937 een kroniek geschreven naar aanlei ding waarvan de Amsterdamsche advocaat JTr Wver zich als achtte. Naar aanleiding van zijn klacht S6nf inete°gfSiedr.Vp. degens teleS^ van een tofde bevolking behoorende groep van personen.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6