MIDDELBURGSCHE COURANT Shelter UGOESCHE COURANT) Wat de uitbreiding der weermacht de komende jaren zal vergen. BINNENLAND. ZEELAND. beschaming In 1942 het toppunt met ruim 60 millioen meer dan in 1937. Verhooging van om zet- en personeele belasting in overweging. Nieuwe toelatingseischen voor hoogere burgerscholen. Extra hulp aan werkloozen ook voor 1938. MIDDELBURG. WALOHEREN. ZUIDBEVELAND N00RDBEVELAND taatkèm maar loopen ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. de ;.00 1.45 >.05 :en. ino- ins- L.35 1.20 5.20 :est. 7.20 ;ers. ;rie. 0.55 Tack ans- est- 7.50 itet. 1.30 ogr. 5.20 3.20. 'ack .1.20 50— en so- L. 4.20 ram. idio- 9.45 7.20 Be leest. steil, rdy's aval" 30 h. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. JW9SNPJ NUMMER 77. TWEE BLADEN. VRIJDAG i i 1 APRIL 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot tijdelijke voorziening tot versterking van de opbrengst van de inkomstenbelasting en van de- dividend- en tantièmebelasting tot gedeeltelijke dekking van uitgaven voor de defensie geeft de minister een becijfering van de bedragen, welke het Nederlandsche volk de komende jaren meer zal moeten opbrengen, om zijn weermacht op het ge- wenschte peil te brengen. Zooals men weet is de defensie-begrooting voor het loopende jaar reeds met circa 13.7 millioen geste gen. De minister raamt nu, dat het rijk voor 1938, in vergelijking met de begroo ting 1937, voor een hoogere uitgaaf voor de defensiedoeleinden staat van circa 34.8 millioen. Dit bedrag zal vervolgens nog meer stijgen: wegens rente en aflossing van de kosten voor moderniseering van het materieel der weermacht en kosten voor de kazerneering. Men kan aannemen, dat deze stijging zich geleidelijk zal voltrekken, totdat zij op de begrooting voor 1942 ten volle drukt. Daarna zal het totaal-bedrag zeer geleidelijk als gevolg van de regel matige aflossing van de schuld, aangegaan voor de moderniseering van het materieel der weermacht, dalen. Op de begrooting voor 1939 zal, weder vergeleken met 1937, 44.8 millioen meer drukken. Op die voor 1940 52 millioen meer, op die voor 1941 60 millioen meer en op die voor 1942 62,1 millioen meer. Men kan zonder overdrijving constatee- ren, aldus de minister, dat het als een eere zaak voor ons geheele volk moet worden beschouwd er voor zorg te dragen, dat de extra-lasten, welke de bijzondere interna tionale verhoudingen thans in het belang van ons volksbestaan noodzakelijk maken, ook worden opgebracht. De gedachten van den minister gaan op grond van deze over weging in de richting van een afzonderlijke financiering van de bedoelde uitgaven door middel van een nationaal defensiefonds. Al dus zou voor de financiering van deze voor het geheele volk hoogst belangrijke zaak een vorm kunnen worden verkregen, welke een ieder in staat stelt zich daaromtrent een volledig oordeel te vormen. Om het noodzakelijke evenwicht 'tot stand te brengen, overweegt de minister een verhooging van het percentage der om zetbelasting, eventueel nog aangevuld met matige verhooging der personeele belas ting. Inzake het voorgestelde noodoffer in den vorm van een heffing ineens, sluit de mi nister zich aan bij de meening van andere leden, die van oordeel zijn, dat dit voorstel om verschillende redenen moet worden af gewezen. Al moge voor de toekomst het financieel aspect der rijksfinanciën weinig rooskleurig zijn, een zoo radicale en, gezien den aan zienlijken teruggang in het nationaal ver mogen en inkomen als gevolg van de laat ste crisisperiode, zoo harden maatregel, welke bovendien tal van economisch onge- wenschte repercussies ten gevolge zou heb ben, acht hij onder de huidige omstandighe den volkomen onaannemelijk. In het algemeen kan de regeering wel meegaan met de geuite gedachte, dat een verbetering van 's lands financieelen toe stand te verwachten is van een toeneming van de bedrijvigheid. Overigens vestigt zij er in dit verband nog de aandacht op, dat ook deze defensie uitgaven hetzij direct, hetzij indirect de be drijvigheid hier te lande zullen stimuleeren en dientengevolge de werkloosheid zullen verminderen. Reeds aanstonds nadat de noodzakelijk heid van versterking van de defensie was gebleken, heeft de regeering aan het denk beeld van een weerbelasting haar aandacht geschonken. Zij heeft echter na bestudee ring van het in 1915 ingediende, doch later ingetrokken ontwerp van wet tot heffing van een weergeld en van de wijze, waarop het denkbeeld in enkele andere landen, met name in Duitschland en Zwitserland, is uitgewerkt, van toepasisng van dat denk beeld moeten afzien. De toelatingseischen voor hoogere bur gerscholen, welke bij Kon. besluit worden vastgesteld, zijn thans gewijzigd. Volgens de nieuwe regeling zal voort aan bij het toelatingsexamen een onder zoek moeten worden ingesteld naar de ge schiktheid van den candidaat tot het vol gen van middelbaar onderwijs. Voorts zal niet alleen op kennis van de verschillende vakken, maar ook op het in zicht dat de candidaat in die vakken heeft, gelet moeten worden. Ook is er een verandering gekomen in de samenstelling van de commissies die het toelatingsexamen afnemen. Tot nu toe bestonden deze uit leeraren van de be trokken hoogere burgerschool. Thans zul len er ook tenminste vier hoofden of on derwijzers van lagere scholen zitting in hebben, met een raadgevende stem. De minister van sociale zaken heeft, irt overleg met den minister van economische zaken, een circulaire gezonden aan de ge meentebesturen betreffende extra hulp aan werkloozen 1938. Blijkens dit rondschrijven zal, evenals voor het afgeloopen dienstjaar, ook voor 1938 extra hulp aan werkloozen kunnen worden verstrekt in den Vorm van dek king, kleeding en schoeisel. Voor deze steun ver leening komen in aanmerking de arbeiders, die hetzij uitkee- ring genieten ingevolge een steunregeling, hetzij bij een gesubsidieerde werkverschaf fing zijn geplaatst. Tevens komen hier voor in aanmerking de kleine grondgebrui kers, die kunnen worden gerangschikt on der de zgn. b- en c-groepen. Werkloozen die uit een werkloozenkas wekken, kunnen, indien en voor zoover zij daaraan dringende behoefte hebben, even eens voor de hierbedoelde extra hulp in aanmerking komen. In het algemeen zul len slechts die kastrekkers voor extra hulp in aanmerking komen, die kastoeslag ontvangen, of steun zouden genieten, in dien zij geen kasuitkeering ontvingen. In aansluiting op een vroegere circulai- re merkt de minister nog het volgendg op: De steunverleening b is een vorm van extra hulp, afhankelijk van de individueele behoeften en met een aanvullende steun waarvan ieder, daarvoor in beginsel in' aanmerking komend gezin, een evenredig aandeel toekomt. Aangezien nu deze be hoefte aan extra hulp over het algemeen gTo°ter zal zijn naarmatè het gezin groo- de en de inkomsten geringer zijn, is voor",jeun in de allereerste plaats bedoeld van la grootste gezinnen, waar tengevolge economSv!rige werkloosheid of langdurige gelet op bedrijfsmoeilijkheden, mede ziekte gezSizondere omstandigheden als king tot het ^komsten enz. met betrek king en schoeilShaffen van kleeding, dek- is ontstaan, dat zoodanlge achterstand hulp noodig is. Verstrekking van extra Voor ieder geval hoefte door middel va„°nder^k zal de be korden vastgesteld. Hieh^'sbezoek+moeten ?>erkt, dat bij de beoordeeii^0^, °Pf" b°efte geen rekening mag Wnra be" met de spaarregeling voor b^sfeun"' Evenals het afgeloopen jaar, behoudt de minister zich het recht voor, den b- steun geheel of gedeeltelijk niet in geld, doch in natura te verstrekken. Er dient op te worden gelet, dat de goederen, welke worden verstrekt, voor zooveel- mogelijk 'zijn van „Nederlandsch fabrikaat." Voor de versterking onzer defensie. De lijst van verantwoording van de vrij willige bijdragen voor de versterking van de defensie bevat o.a. een gift van f 75 van N. N., te Goes, en vier giften van f 1000. In totaal is tot en met gisteren ontvangen f 61.302. De vereeniging voor nationale veiligheid heeft sinds de vorige opgave f 465 ont vangen. In totaal is in de laatste dagen bij deze vereeniging binnengekomen f 5.112. LIBERALE STAATSPARTIJ. Jhr. Van Lidth de Jeude stelt zich niet beschikbaar voor het voor zitterschap. Naar de N.R.C. op het algemeen secreta riaat van de Liberale Staatspartij vernam, heeft jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude een brief tot de afdeelingsbesturen gericht, waarin hij mededeelt, dat hij niet bereid is, het voorzitterschap van de Libe rale Staatspartij, waarover a.s. Zaterdag in de buitengewone algemeene vergadering te Amsterdam beslist zal worden, te aanvaar den. EEN PROEFVLUCHT OP PETROLEUM. Gisteren zijn door den vlieger J. K. Hoek stra boven het vliegveld Ypenburg proeven genomen met een vliegtuig, waarin de ben zine vervangen was door petroleum. Des morgens steeg de heer Hoekstra op met een Koolhoven-junior-toesfel waarmede hij ongeveer 6 uur in de lucht bleef. De proe ven hebben betrekking op een uitvinding van ir. R. Arnold, volgens welke, naar een nieuw procédé vliegtuigen door pé'troleum worden voortbewogen. Dit nieuwe proce dé is een belangrijke uitvinding op zich zelf aangezien de petroleum daarbij niet wordt vergast, maar ontleed, en hierdoor groote voordeelen kunnen worden verkregen ver geleken met het vergassen van petroleum maar vooral vergeleken met benzine, en wel met betrekking tot het brandgevaar (geen benzine!), de slijtage van den motor, langeren vliegtijd (voor de vliegtuigen) be sparing door goedkoopere brandstof (ge vlogen werd op petroleum van 614 ct. per liter, terwijl vliegbenzine thans 19 ct. per 1. kost), roetlooze en rooklooze verbran ding, geen smeerolie-verdunning. Ook in auto's kan het hiervoor benoodig- de oelcracking-apparaat op betrekkelijk eenvoudige wijze tusschen den tank en den onveranderd blijvenden motor worden in geschakeld. Onder notarieel toezicht werd 90 liter pe troleum in de speciale tank geladen terwijl in een der benzinetanks 5 liter benzine werd gedaan, opdat de piloot op benzine zou kunnen opstijgen. Dit was als extra voorzorgsmaatregel bedoeld. Er was be dongen, dat de heer Hoekstra zes uur in de lucht zou blijven. Nadat deze tijd ver streken was, daalde de vlieger en werd aanstonds in een gesloten loods de machine nauwkeurig onderzocht. Op de vlucht bo ven Ypenburg, waarbij ongeveer 600 km was afgelegd, bleek dat er ongeveer 18 li ter petroleum van de 80 liter, die medege Wie niet wil als hij kan, loopt groot gevaar niet te kunnen, als hij wil.^_ Besmettelijke ziekten. In de week van 20 tot en met 26 Maart kwamen in onze provincie zeven gevallen van roodvonk voor, nl. drie te Westdorpe (waaronder twee gevallen in één gezin), twee te Ovezande en één te Hulst en te Terneuzen. Benoemd tot-controleur van het leer lingwezen (titel II der Nijverheidsonder wijswet) voor Vlissingen en omstreken de heer G. Wagenvoorde alhier. ZOUTELANDE. Woensdagavond hield de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer haar algemeene vergadering. De heer J. Verhaagen, die de ze vergadering leidde, herdacht in zijn openingswoord, den overleden voorzitter, den heer P. L. Franke. De secretaris, de heer J. Jobse, bracht verslag uit van het geen door de vereeniging in het afgeloopen jaar is verricht. Dank zij de economische opleving in ons land en in Nederlandsch Indië, is het vreemdelingenverkeer in 1937 in onze gemeente veel omvangrijker ge weest dan in 1936. Plus minus 3700 vreem delingen» hebben in het verleden jaar Zoute- lande bezocht, hetgeen ongeveer 800 meer is dan het aantal vreemdelingen, dat in 1936 onze gemeente bezocht. De vereeni ging heeft haar taak op bevredigende wijze volbracht. Het aantal leden der vereeniging bedroeg op 31 Dec. 1937, 126, waarvan 112 gewone leden en 14 buitengewone leden waren. De strandexploitatie is zeer bevredigend ver loopen. Er werden 205 strandtenten ge plaatst, waarvan 184 op het Zuiderstrand en 21 op het Noorderstrand. Het aantal ka nos bedroeg 37. De „Gids van Zoutelande" werd in 6000 ex. verspreid, en in 10 van de voornaamste bladen werden 83 adverten ties geplaatst. Aan het finantieel verslag van den pen ningmeester, den heer M. Adriaanse, is het volgende ontleend: ontvangsten 2348, uit gaven: 217; batig saldo 171. De heeren J. Verhaagen, J. Jobse en M. Adriaanse werden als bestuursleden herko zen. In de plaats van den heer G. Sturm, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer J. Dingemanse tot bestuurslid geko zen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den hef- P. L. Franke, werd dokter F. G. Vaandrager als bestuurslid ge kozen. Dokter Vaandrager is tot voorzitter van het bestuur benoemd. BORSELE. De rijks- en gemeentepolitie hebben een gouden slot met kralen, dat voor twee weken bij J. Ars alhier vermist werd, bij een winkelier te Terneuzen opge spoord. De dader van den diefstal bleek te zijn een broer van den bestolene, de 27-ja- rige A.A., die dezer dagen te Goes wegens rijwieldiefstal is aangehouden. Thans is ook wegens den diefstal alhier proces-verbaal tegen hem opgemaakt. BORSELE. Donderdag vergaderde de pl. afdeeling van het Groene Kruis onder voor zitterschap van den heer Kieviet. Het aan tal leden der afdeeling bedroeg op 1 Janu ari 1.1. 262. De rekening wees aan in ont vangsten 355 en in uitgaven 207, een goed slot dus van 148. Het vo'orstel van den penningmeester om een reservekas te vormen en dan te beginnen met 100 van het batig saldo in dit reservefonds te stor ten, vond algemeen instemming. Tot afge vaardigde naar de algemeene vergadering der provinciale vereeniging benoemde men den heer M. J. van 't Hof en tot diens plaatsvervanger den heer H. de Priester. De vergadering verklaarde zich voor het bestuursvoorstel, om als afdeeling een vast bedrag (4 cent per lid en per jaar) bij te dragen voor het gebruik van de ziekenauto waardoor de leden en hun gezinsleden slechts 0.15 per km voor het vervoer met die auto zullen hebben te betalen. Het be stuur zal een poging doen, om sommige le den te bewegen vrijwillig hun contributie te verhoogen. Daarna sprak de voorzitter over diphtheritis en over de bestrijding de zer ziekte. 's-GRAVENPOLDER. Woensdagavond vergaderde de afdeeling 's Gravenpolder van het Groene Kruis onder voorzitter schap van den heer Chr. C. Verhulst. Van de 212 leden waren er 22 opgekomen. In gekomen was de koninklijke goedkeuring op de verlenging der statuten. Volgens het jaarverslag van den secretaris was in 1937 aan contributie ontvangen van 215 leden een bedrag van f 172. Het verplegingsmate riaal verkeert in goeden staat en er werd in 1937 door den magazijnmeester-bode voor de vlucht van ruim zes uren 62 liter petroleum verbruikt was. De bougies werden uit het vliegtuig ge haald en zagen er volgens het oordeel van de deskundigen, als de heeren Schmidt Crans en Hoekstra, zeer goed uit. Ook de overgebleven benzine, die ge bruikt was voor het starten, werd afge tapt. Het bleek, dat er zich nog een kleine liter benzine in het toestel bevond. Het bleek ondertusschen, dat zich bij het vliegtuig geen roetafzetting had voorge daan in den motor, een zeer belangrijk iets naar de meening van deskundigen. Er wa ren ook geen moeilijkheden met de sme ring geweest. Deze proef kan dan ook als nomen was, was overgebleven, zoodat er gelukt worden beschouwd. 147 maal eenig materiaal afgegeven. De rekening van den penningmeester werd na gezien en goedgekeurd met een batig slot van f 157. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. van Meerenaonk. Bij de rond vraag wezen de voorzitter en de heer Dui- ninck op de wenschelijkheid om aan het gemeentebestuur medewerking te verlee- nen bij de organisatie van den luchtbescher mingsdienst door het beschikbaar stellen van materiaal bv. van een brancard. IERSEKE. Aan boord van de IJE 42 een motor-oesterboot van den heer J. de Koeyer-v. d. Velde had de 18-jarige A. Dek het ongeluk op een der oesterperceelen over boord te vallen. De schipper W. v. d. Endt had de tegenwoordigheid van geest onmiddellijk maatregelen te treffen den drenkeling, die reeds onder water was te redden. KRUININGEN. Donderdagavond gaf het strijkorkest „Apollo" een zeer geslaagde uitvoering onder leiding van den heer M. J. van den Berge in het Vereenigingslokaal te Kruiningen. Dit eerste concert mag zeer geslaagd worden genoemd. Buiten de num mers voor het strijkorkest, die verdienste lijk werden ten gehoore gebracht, werden ook nog enkele zangnummertjes voor so praan en alt ten beste gegeven door de gezusters Kakebeeke en een cello-nummer door den heer Veraart uit Ierseke. De Heilige Stad voor sopraan en alt viel buitengewoon in den smaak en werd twee maal gezongen. Aan de dames werden bloemen aangeboden. Er waren 100 aan wezigen, waarvan zich velen als donateur opgaven. Donderdagmiddag werd in het gym nastieklokaal der openbare lagere school te Kruiningen afscheid genomen van mevr, HondiusWaverijn, die als onderwijzeres van 1 Maart 1918 af aan die school ver bonden was. Het woord werd gevoerd door den bur gemeester, die zijn dank betuigde voor het zeer gewaardeerde werk. Het gemeentebe stuur heeft nog getracht U te houden, maar de minister heeft anders beslist. Spr. vroeg verder nog belangstelling voor de school en de leerlingen. Namens het ge meentebestuur werd aan mevr. Hondius een mand bloemen aangeboden. Verder werd nog het woord gevoerd door den heer L. Kostense in zijn functie van voorzitter der oudercommissie en door den heer Baarends uit naam der ouders en der oud-leerlingen. Een blauwe hortensia werd door de kinderen aangebo den en een schilderij uit naam van ver schillende ouders. Bij de plechtigheid waren aanwezig i B en W.; de oudercommissie; de meisjes uit de hoogere klassen en een 20-tal ouders Mevr. HondiusWaverijn bracht de ver schillende sprekers dank voor de tot haar gerichte woorden. RAAD VAN KLOETLNGE. De heer Straub tot wethouder gekozen. KLOETINGE. De Raad dezer gemeente kwam Donderdag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester Zandee. Na beëediging van den heer A. C. Lan- kester, als lid van den Raad (vacature wij len Eversdijk), deelde de v o o r z. mede dat een schrijven binnen kwam namens het hoofd van den luchtbeschermingsdienst in Zeeland, van mr. Van Dusseldorp, of Kloe- tinge gasmaskers en andere afweermidde len aan wil schaffen, daar, als de Zeeuw- sche gemeenten het gezamenlijk doen, dit voordeeliger uit zal komen. Verder bevatte het schrijven eenige opmerkingen in ver band met de wenschelijkheid van het hou den van oefeningen, eventueel in samen werking met andere gemeenten. Spr. merk te op, dat een volledige uitrusting aan de gemeente teveel zou kosten. Men kan ech ter beginnen met eenige van de meest nood zakelijke dingen, gasmaskers, gas- en brandvrije kleeding. Voorloopig acht spr. dat er een paar honderd gulden mede ge moeid zullen zijn. De hrn. Blomaard en Buiten huis merken op, dat men in deze dient te doen wat men kan, waarna de Raad met deze uitgave accoord gaat. De v o o r z. deelt verder mede, dat een antwoord in kwam op een vraag van B. en W. aan den inspecteur van volksgezond heid in verband met het verzoek van den heer Peeman Kakebeeke, om den gepro- jecteerden weg tusschen Patijnweg en Heernisseweg terug te brengen tot een breedte van 10 m. De inspecteur zette uit een, hier ernstig bezwaar tegen te hebben en zijn medewerking er niet aan te zullen verleenen. Op voorstel van B. en W. werd hierna besloten op het verzoek van den heer Pee man Kakebeeke afwijzend te beschikken. Vervolgens werd overgegaan tot benoe ming van een wethouder in de vacature wijlen Eversdijk. Gekozen werd bij eerste stemming, de heer Straub met 4 st. tegen 2 blanco en 1 op den heer Blomaard. De Emelisse-weië. KORTGENE. Hoewel men gedacht had, dat er op het laatste kleine stukje, dat nog afgegraven moet worden, geen bijzon dere dingen ontdekt of gevonden zouden worden, is dit nog meegevallen. Gister heeft men nl. een zerk gevonden. De leng te bedraagt 1 m; de breedte 0.85 cm. Op de zerk staat helaas niets te lezen; Wel stonden er twee kleine kruisteekens in ge grift. De geheele zerk is op moppen vastge- metseld. Daar de zerk erg bros en brok kelig is, en gauw stuk zou gaan, vreest men, dat de moppen er niet afgebeiteld kunnen worden. Eén der kruisteekens is van de zerk af gebrokkeld en door een bezoeker der wei meegenomen. Zijn Shelter-jas la bestand tegen de hevigste stortbui. Shelter is water dicht en krimpvTiJ. Shelter kleedt spor- tief en elegant Diverse modellen voor dames en heeren, in Gabar dine en Tweede 19.75 22.» 24» 26.» 29.» «nbogw (ïngez. Med.) WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT. Meest matige W. tot Z.W. wind, half tot zwaar bewolkt of betrok ken, weinig of geen regen, iets koeler in het Noorden, in het Zuiden weinig verande ring in temperatuur. UKKEL. Matige wind uit W. tot N.W. richting, zwaar bewolkt en nevelig, plaat selijk opklaringen, gedurende den nacht mistvorming. Za. 2 April. Zon op: 5 h 35; onder: 18 h 33. Licht op: 19 h 03. Maan op: 5 h 59; on der: 21 h 10. E.K.: 7 April. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: April. Hobgwater. Laagwater. Vrijdag 1 1.31 13.54 8.11 20.13 Zaterdag 2 2.05 14.27 8.46 20.46 Zondag 3S 2.41 15.05 9.20 21.28 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: April. Hoogwater. Laagwater. Vrijdag 1 3.28 15.51 9.03 21.17 Zaterdag 2 4.05 16.29 9.38 21.48 Zondag 3 4.42 17.08 10.14 22.31 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) De zerk kan afkomstig zijn van een graf of drempel. Onder de zerk waren geeh bijzondere dingen te zien, welke eenig licht hieromtrent verschaften. De werklui waren Donderdagmiddag be zig om een zeer zwaar fondament met breekijzers af te breken. Dit fondament zat een paar meter den grond in, en was vier kant. Waarschijnlijk is dat afkomstig van den toren der parochiekerk. In de buurt heeft men ook de zware fondamenten ka pot geslagen, waarvan in het laatste be richt sprake was. Na 8 jaar teruggevonden. KORTGENE. Acht jaar geleden verloor mej. Van OeverenVogelaar alhier haar gouden trouwring. Toen dezer dagen 'de heer Iz. Heijboer op de hofstede van den heer M. van Oeveren in den tuin aan 't spitten was, vond hij den ring terug. KOLIJNSPLAAT. Donderdagavond hield de afdeeling Kolijnsplaat van de Ned. Ver eeniging voor Luchtbescherming een alge meene vergadering, onder leiding van bur gemeester Stute. Het afdeelingsreglement werd vastgesteld en vervolgens werden tot bestuursleden gekozen de heeren M. Bons, B. Veenstra, L. P. Maas, J. van Dis en L. M. Vink. De heer Slager stelde voor een cursus in het leven te roepen'voor eers'te hulp bij on gelukken. De burgemeester antwoordde, dat dokter Maas als bestuurslid zeker wel zijn medewerking zou willen verleenen, daar inderdaad zulk een cursus onmisbaar is. Tot slot werd burgemeester Stute be noemd tot eere-voorzitter en de geméente- secretaris I. P. van Breda tot eere-lid van de afdeeling. SLUIS. Woensdag werd in het hotel van den heer M. Sanders—de Paauw vanwege de fabriek van Maggi's Voedingsmiddelen, 's middags en 's avonds een film vertoond, welke op duidelijke wijze liet uitkomen, hoe het bedrijf werkt en de voedingsmid delen als Maggi's Bouillonblokjes enz. tot stand komen. 's Middags was de opkomst van het pu bliek niet zoo groot, doch 's avonds was de zaal goed bezet. Tusschen de verschil lende bedrijven door werden de aanwezigen onthaald op kopjes Maggi-soep. LEGER EN VLOOT. Bij beschikking van den minister van defensie is de officier van den marine stoomvaartdienst le kl. J. W. van Winger den, den Isten April geplaatst a.b. van Hr. Ms. „Gruno".

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1