fft-U hx^feUuIrt en, fetes/iwi WM IJ RH AR DTj ES w VLISSINGEN. ZUIDBEVELAND GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG r VAN ONZE ADVERTEERDERS. MARKTBERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA, AGENDA. g n Z d L g ri L ri a! w Hi ir d( si hi w sc L. ei ee Yi ni in O tr te gi oi ri ze ge dr V£ g< dc ki st g( ki g' te zi t€ le bi VI A 01 Pi ri K h Pi SI H S( t« w V'1 J n v IS Ol le e< d g ii v d gevoerd door den president, mr. W. M. G. Jolles, terwijl mr. F. B. Evers, advocaat en procureur te Middelburg, de gevoelens der balie vertolkte. DE BAZAAR VAN DE C.J.M.V. Gistermiddag bracht de jeugd een be zoek aan de concert- en gehoorzaal en gisterenavond was het er drukker dan den eersten avond, er werd goed verkocht en veel geraden, geschoten, geworpen, ge- vischt en, niet te vergeten gevlogen. Hedenavond moet alles verkocht zijn. OPERETTE „REPELSTEELTJE" De gymnastiekvereeniging „Achilles" heeft de laatste weken op waardige wijze haar 15-jarig bestaan herdacht. Bij de verschillende feesten en uitvoeringen is weer gebleken welk een voorname plaats „Achiiles" in het vereenigingsleven in Middelburg, ja in geheel ons gewest, in neemt en hoe zij op de bres staat als het geldt de opvoeding en vorming der jeugd. Gisteravond zijn de feesten, ter gelegen heid van haar jubileum gegeven, besloten met de tweede opvoering van de operette „Repelsteeltje", van Johanna Veth, or- kestbeleiding, bewerking en leiding van den heer A. Bosdijk. Ook nu heeft een tot de laatste plaats bezette zaal een ge notvollen avond beleefd. De herhaling van de „Japansche poppetjes" uitgevoerd door de meisjeskabouterklasse vormde een goede inleiding tot deze operette. De opvoering van „Repelsteeltje" stond op hoog peil. Hoe vlot werden de verschil lende bedrijven gespeeld en hoe goed bleek alles ingestudeerd. Kan men zich een aardiger kabouterkoning voorstellen dan „Repelsteeltje"? Klein, dapper en gedurfd, of hij zoo uit een sprookje was weggeloo- pen. En is er een liever Prinses denkbaar dan Miranda, de Prinses van Dorea? Zulke zang en mimiek als van haar zouden ieder jeugdig actricetje sieren. Een vlotte knaap was de Prins van Dorea en met welk een gemak speelde hij z'n rol. We zullen de verleiding weerstaan alle deel nemers hier nog eens op te noemen, de waardige koningin, de afgunstige eereda mes!, de hofdames, hovelingen, elfjes en kabouters, zij allen hebben hun rollen prachtig gespeeld en een genoeglijken avond bezorgd. En niet minder werkten daartoe mee de kleurrijke aankleeding en de decors, alles eigen werk. Gemeld zij nog, dat de voorzitter de heer K. de Vries, een welkomstwoord sprak en in 't bijzonder den bondsvoorzitter, den hr W. de Graaf welkom heette. Spr. heeft ook nog den heer Bosdijk en alle andere medewerkenden dank gebracht. De heer A. Bosdijk heeft na de opvoe ring gewezen op de genoegelijke wijze waarop is samengewerkt. De meisjes en jongens hebben zich ware gymnasten ge toond, die discipline hebben geleerd. Spr. riep hen toe: houdt jullie leider in eere. Spr. heeft alle medewerkenden (in totaal niet minder dan 74) gehuldigd in den per soon van den kabouter koning Repelsteel tje, door dezen onder daverend applaus fraaie bloemen aan te bieden. STEUN AAN DE WEERMACHT. Diep getroffen door de wijze, waarop een Nederlandsche vrouw uiting heeft gegeven, aan haar behoefte haar land te dienen en als eerste een bedrag zond aan den minister van defensie voor versterking van de weermiddelen, heeft ook het bestuur van de afdeeling Vlissingen van de vereeniging voor Nationale Veiligheid gevoeld, dat in dit gewest bij velen eenzelfde drang be staat tot een daad. Want al is het oorlogs gerucht, voor zooverre is waar te nemen, op dit oogenblik verstomd, dezelfde oor zaken, die in het midden dezer maand en daarvoor werkten, werken door en zelfs het meest bezadigde volk neemt maatrege len tot versterking van zijn defensie en tot versnelling van het uitvoeringstempo dier versterking. Genoemd bestuur nu wil voor Vlissingen en omstreken leiding geven bij het inzamelen van vrijwillige bijdragen, die variëeren kunnen van uiterst gering (het penninkske van de weduwe) tot ongelimi teerd gróót. Te dien einde kwam het bestuur Woens dagavond in de R.H.B.S. in vergadering bij een, onder voorzitterschap van dr. H. de Noo. Aanwezig waren de burgemeesters van Vlissingen, Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande, terwijl de burgemeesters van Soeburg, Rittem en Biggekerke verhinderd waren. Verder waren aanwezig bestuursle den van de kiesvereenigingen afd. Vrijheids bond, A.R., C.H. en R.K., terwijl de S.D.A.P. bericht van excuus had gezonden. De V.D., ook uitgenoodigd, was niet verschenen. De voorzitter heeft in deze vergadering gewezen op de angstige spanning, welke er kort geleden heerschte en hoewel dit ge vaar is overgedreven, toch blijft er ook thans steeds gevaar bestaan. Het beste be wijs daarvoor is wel, dat een kalm land als Engeland, thans streeft naar steeds grooter bewapening. De burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woelderen, wees er terecht op, dat door de vrijwillige giften, welke thans worden geschonken, weliswaar niet het be drag bijeen kan komen, dat er hoog noodig moet zijn om onze weermacht te verster ken, doch het heeft dat voor, dat wanneer de minister van defensie straks een groot bedrag neemt, hij zeker weet, dat de be volking achter hem staat. Na een aangename discussie werd ten slotte besloten een circulaire samen te stel len en deze in het kiesdistrict Vlissingen te distribueeren. Aan de hand van deze cir culaire kan een ieder, die er iets voor ge voelt, een vrijwillige bijdrage storten bij den penningmeester van de afdeeling Vlis singen van de vereeniging voor Nationale Veiligheid, den heer ir. G. de Regt, Bak- kersdorplaan 15, gironummer 271953 Vlis singen. De bewoners van Koudekerke, Zou telande en Westkapelle kunnen desge- wenscht hun giften doen toekomen aan hun burgemeesters, terwijl ongetwijfeld ook de burgemeesters van Soeburg, Rittem en Big gekerke daarvoor bereid zullen zijn. 's-HEER-ARENDSKERKE. Bij den heer M. A. Nijsse alhier staan de pereboomen alsmede een perzikboom in vollen bloei. Dit is ongeveer 1 maand vroeger dan vorig jaar, (Vergadering van 30 Maart.) (Vervolg van het verslag in ons nummer van gisteren.) De vermakelijkheidsbelasting. Bij de verdere behandeling van het voorstel van B. en W. om voor uitvoerin gen met een cultureele strekking de ver makelijkheidsbelasting tot 10 te verla gen, zeide de VOORZ. nog dat het er om gaat,, dat B. en W. wat vrijer in hunne beslissingen ter zake zullen zijn. Alle ver- eenigingen die de heer Sulkers zou willen vrjj stellen, vallen er niet onder. B. en W. zeggen toe, later alle speciale tarie ven in beschouwing te zullen nemen. De heer v. d. FELTZ zeide, dat z.i. de Raad niet moet beginnen met het moge lijk maken van hooger beroep. Dit ligt niet op zijn weg. Men wordt dan zoo licht de spreekbuis van een bepaalde vereeni ging. De heer ONDERDIJK zeide, dat deze kwestie reeds meer is besproken. Aanvan kelijk was het 15 en later moest men als regeeringskind tot 20 gaan. Vele' vereenigingen moeten uitvoering geven om hun donaties te behouden. Het tot de helft terug brengen heeft beteeke- nis maar van 20 op 15 is niet voldoende in het belang van de zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" en de In strumentale. De VOORZITTER vroeg of de Raad verder de werking eens af te wachten. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen, rekening houdende met de opmerking van den heer Wondergem. Rechten gebruik gemeentewer ken enz. Ter vaststelling boden Burg. en Weth. een ontwerp-verordening tot heffing en invordering van rechten voor het gebruik gemeentewerken enz. aan waarbij met het nieuwe art. 270 der gemeentewet is reke ning gehouden. Z.h.s. aangenomen. Opheffing betrekking controleur gemeentebelastingen. Burg. en Weth. stelden voor de betrek king van controleur gemeentebelastingen op te heffen, zulks overeenkomstig den wensch van Ged. Staten en het thans va cant zijn dezer betrekking. Z.h.s. aangenomen. Wijziging gemeente-begrooting 1937. Aan de orde was de 15e wijziging van de gemeente-begrooting 1937. De heer PAUL maakte aanmerking op het verhoogen van den post uitgaven voor werkverschaffing en verlaging van de posten onderhoud straten, wegen, pompen enz. bij de gewone uitgaven. De VOORZITTER verdaagde het voor stel om inlichtingen in te winnen. Wijziging begrooting 1938. Het volgende voorstel was dat tbt een vijfde wijziging der Gemeente-begrooting 1938. Aldus besloten. Afmaken zwerfdieren. Burg. en Weth. stelden voor de subsidie aan de afd. Zeeland der Nederl. Ver. tot bescherming van dieren voor 1938 te ver hoogen van 25 op 50 voor het afma ken van zwerfdieren. Aldus besloten. Erfpachtsuitgiftc gemeente-terrein Zuidsingel. Het volgende voorstel wat dit om aan het rijk 1581 m2 grond aan den Zuidsingel in erfpacht uit te geven voor 1 per jaar ten einde daarop een schoolgebouw voor de S.D.O.A. te stichten. Naar aanleiding van een nog ingekomen rapport van de commissie van financiën, zeide de VOORZITTER dat na 75 jaar de comm. nu bepaald op f 1, opnieuw zal wor den vastgesteld. Mevrouw WEIJL kan dit uit het ont werp niet opmaken. De heer PORTHEINE wil dan het weg laten van een woordje „en" alle twijfel voorkomen. De VOORZITTER neemt dit over. Naar aanleiding van nog enkele opmer kingen, wees spr. er op, dat spoed ge- wenscht is en na veel overleg met alle in stanties overeenstemming is verkregen. Tot nader onderling overleg met de minis ter zjjn. B. en W. bereid, maar de zaak mag niet stagneeren. De heer PAUL zou niet medegaan met het overlaten van beslissingen aan den rechter als drie deskundigen het niet eens worden over de regeling bij eindigen van het erfpachtsrecht, wat de commissie van financiën o.a. heeft gewenscht. De bepaling van de waarde van het schoolgebouw is zeer moeilijk en daarom wil spr. het hebben over de waarde „Voor de gemeente". De heer ONDERDIJK wil het contract laten doorgaan en dan kan toch nog deze nadere definitie worden opgenomen. De heer v. d. FELTZ wijst er op, dat de waarde voor de gemeente ook afhangt of zij gebruik heeft voor het schoolgebouw. De heer ONDERDIJK zeide, dat dan des te meer de gevraagde toevoeging „voor de gemeente" verdedigbaar is. De heer MONDEEL meende, dat het ook een handelswaarde kan hebben in „de waarde" ligt al opgesloten, dat het die van de gemeente is. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. De VOORZITTER wees er op, dat de ge meenteraad dus heeft medegewerkt aan uitbreiding van het instituut, dat hier be staat. Hoek St. PieterstraatLange Gist- straat. Burg. en Weth. vroegen een crediet van 1080, uit te keeren- aan L. Roose, die mede wil werken tot verbetering van den toestand op den hoek St. Piet.erst.raat Lange Giststraat, door afbraak van het uitstekend deel van het hoekhuis. Alzoo besloten. Woningbouw Hendrikstraat. Daar dit als nog gewenscht blijkt, stel den Burg. en Weth. voor den grond, be stemd voor den bouw van 16 woningen aan de Hendrikstraat als nog om met in. eigen dom aan de Woningstichting Volksbelang af te staan. Alzoo besloten. Regeling grondgebruik. In verband met de demping van een deel van den Dokhaven stelden Burg. en Weth. Cr w W Cf W Of m 2M.N. HARTVORMIGE CACHETS A# (Ingez. Med.) een nadere regeling van het grondgebruik met A. Koster en H. F. Mink voor. Alzoo besloten. Bouw lokaliteit. Burg. en Weth. stelden voor hen een cre diet te verleenen van f 2400 tot uitbreiding van het gebouw van den dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling aan de Wagenaarstraat. De heer PAUL had bezwaar tegen een halfsteens-muren en achtte het gebouw feitelijk ongeschikt. De heer ONDERDIJK zeide, dat men dit laatste weet. Er is een grooter plan opge maakt, dat f 7500 voor een verbouwing vroeg. Er is toen eerst gedacht aan een der schoolgebouwen op de Nieuwe Haven of de Lange Delft. Dit had zjjn bezwaren. Toen is er naar een eenvoudige oplossing ge zocht. Men heeft gevraagd aan een aanne mer prijsopgave en men heeft dus nu geen raming doch een bedrag waarvoor het werk is uit te voeren. Er is eerder meer dan minder werkloosheid dan vroeger. Het gaat om een meer economische inrichting van het gebouw of personeelsuitbreiding. Men koos het eerste, en zag er tegen op de bovenwoning uit den huur te nemen, en de werkloozen naar boven te laten loopen, dit zal het gebouw niet ten goede komen. De heer PAUL blijft bezwaren hebben tegen de half steensmuur; het behoeft niet veel duurder te worden op andere wijze. (De heer Mondeel verlaat de vergade ring). De heer ONDERDIJK wilt het nog na gaan, maar vraagt nu het voorstel aan te nemen. Alzoo besloten. Verhuring gemeente-grond. Het volgende voorstel was dat tot weder verhuring van 230 m2 gemeente-grond in het Cellebroershof aan C. Ingelse voor f 23 per jaar. Alzoo besloten. Verhuring grasgewas. Burg. en Weth. stelden voor aan C. Joos- se het grasgewas op de opgehoogde ge meente-terreinen aan den Nadorstweg te verhuren voor f 25, zulks Voor 1938. Alzoo besloten. Huur weiland. Voorgesteld werd 24180 m2 weiland aan het Arnemuidsche pad wederom voor 7 jaar van het bestuur der Godshuizen te huren voor f 150 per jaar. Alzoo besloten. Verlichting Dam. Thans stelden B. en W. voor geen vlucht heuvels of dergelijke op den Dam aan te brengen, doch zich te bepalen tot het plaat sen van een electrische booglamp avond en nachtbrander van groote lichtsterkte, bij de Graanbeurs en vroegen zij daarvoor een crediet van f 200 aan. De heer PORTHEINE zeide, dat deze kwestie nog al eens gewijzigd inzicht ten gevolge heeft. Spr. kon zich met het huidige voorstel niet vereenigen en meent, dat men de lantaarn midden op het plein moet zetten evenals op het „Gasthuisplein" dus met een klein rond heuveltje, dat be ter helpt dan de verkeersstrepen, die er gestaan hebben. De heer PAUL zeide, dat hij zich ook niet met het plan kon vereenigen; het gaat om 'n passende verlichting en hij wil twee lantaarns op de grasrand plaatsen. Het kost iets meer, maar het zal beter voldoen. De heer BOASSON sprak van een lij dingsgeschiedenis. Het plan van den heer Portheine, voert weer terug naar het be gin der geschiedenis. Met deze plannen en met de moeilijkheden, door de verschillen de verkeersrichtingen, die hier elkaar kruizen. Daarom moet men geen verkeers obstakels plaatsen. Het gaat hier nu om een goede speciale verlichting. Laat men de lantaarn plaatsen en kijken hoe het gaat. Twee lantaarns is wellicht mooi, maar duurder. De heer PORTHEINE zeide niet over tuigd te zijn, hij blijft bij zijn plan. Het verkeer is er niet zoo overdruk; en men heeft in Kortedelft en Giststraat het één richtingsverkeer en spr. weet uit per soonlijke waarneming dat met een klein heuveltje men als van nature daarbij aan past. De heer BOASSON zeide, dat men toch het advies heeft van den Commissaris van politie. Mevr. WEIJL vroeg waarom de vlucht- heuveltjes niet voldeden, zijn er klachten geweest. De VOORZITTER zegt van niet direct, maar het zoeken van de oplossing is nim mer geweest dat er behoefte bestaat aan een verkeersregeling. Men werd het niet eens en wilde toen het verkeer ter zake uitschakelen en zich bepalen tot het verbeteren der verlichting. De heer PORTHEINE blijft er bij, dat met zijn plan, het verkeer toch eerder be vorderd dan benadeeld zal worden. De heer JERONIMUS wil de zaak nog eens aanhouden. Het amendement-Portheine werd ver worpen met 11 tegen 4 stemmen en daar na het voorstel z.h.s. aangenomen. Vaststelling bedrag per leerling voor vak-onderwijs over 1937. Burg. en Weth. stelden voor het bedrag per leerling voor vak-onderwijs over 1937 te bepalen op f 461 voor het gewoon en f 2297 voor het uitgebreid lager onderwijs. Aldus besloten. Vaststelling voorschotten 1938 aan besturen van bijzondere scholen. Het volgende voorstel was dat tot vast stelling van de reeds gepubliceerde voor schotten 1938 aan besturen voor bijzondere scholen. Aldus besloten. Wijziging kasgeld-besluit. Het laatste agenda punt was het voor stel tot verhooging van het maximum van de kasgeldleening 1938 van 250.000 op 350.000. Aldus besloten. Wijziging Begrooting 1937. Terugkomende op de wijziging der ge- meentebegrooting 1937 zeide de heer ON DERDIJK, dat de betrokken posten be treffen materiaal kosten, die eerst op ge wone werken stonden, maar welke nu bij de werkverschaffing moeten worden over gebracht, zulks naar aanleiding van op merkingen der Provinciale griffie. De heer PAUL blijft bezwaar hebben tegen het uitvoeren van productieve wer ken in werkverschaffing. De heer ONDERDIJK zeide, dat men dan vele werken zou uitsluiten van uit voering in werkverschaffing. De begrotingswijziging werd z.h.s. goedgekeurd. De heer v. d. FELTZ zeide ongeveer het volgende De rechtsche raadsfracties zijn van oor deel dat het wenschelijk is te komen tot een pensioenregeling voor wethouders. Haars inziens zou dienen te worden be paald, dat het pensioen in gaat op den 65-jarigen leeftijd, volgens de bepalingen in art. 101 der Gemeentewet genoemd, met dien verstande dat de aanspraken eerst ontstaan na een ambtstijd van 4 jaar, ter wijl voor iedere maand dienstijd 1/288 van het wethouderssalaris zal worden uitge keerd. Een wachtgeld zou h.i. dienen te worden toegekend volgens art. 101, 2e lid der Ge meentewet luidende: „Art. 1012. Het wachtgeld wordt genoten gedurende een tijdvak ten hoogste gelijk aan den diensttijd tot een maximum van 3 jaar. Het bedraagt ten hoogste gedurende het eerste jaar 75 gedurende het twee de jaar 50 en gedurende het derde jaar 25 van de laatstelijk genotenwedae. Het wachtgeld vervalt, indien de gewe zen Wethouder in de termen valt om ouderdomspensioen te genieten". Zij stellen U voor, over te gaan tot het benoemen van een raadscommissie en deze commissie te verzoeken in haar beraadsla gingen het al of niet invoeren van een we duwe- en weezenpensioen te betrekken. Het ligt volgens spr. in de bedoeling, dat de fracties tot de volgende vergadering zich ter zake de samenstelling kunnen beramen. De VOORZITTER begrijpt dus dat men nu in principe zou besluiten. De heer PAUL kan gaarne mede gaan met het principe, maar vraagt hoeveel le den men in de commissie zou willen' be noemen. De VOORZITTER voelt veel voor een nadere onderlinge bespreking. Mevrouw WEIJL zeide of van iedere fractie één of wel van één van de linker en een van de rechterzijde in beide ge vallen met den burgemeester als voor zitter. De heer v. d.FELTZ zeide, dat men de samenstelling der commissie nog nader wil overwegen, maar zij zal de geheele ma terie moeten overzien. Z.h.s. vereenigde de raad zich in prin cipe met de instelling eener commissie. De VOORZITTER bracht dank voor dit besluit. De beide wethouders die tijdelijk de ver gadering hadden verlaten, keerden weer terug. Thans stelde de heer SULKERS een twee tal vragen en wel hoe het komt, dat men in de Kuiperspoort een muur heeft weggebro ken, wat veel van het cachet van die poort heeft weggenomen en ten tweede hoe het staat met den bouw van de poort op de Ha ringplaats en of men daarbij ook wat de steen betreft rekening zal houden met de omgeving. De heer PAUL vroeg ook naar de Ha ringplaats en wel in het bijzonder naar de bestrating in de richting van den Bleek, ook betoogde hij de wenschelijkheid het verkeer op de Markt zoo te wijzigen, dat men komende uit de Noordstraat niet ge heel de Markt rond moet rijden om de Burg te bereiken, waarbij men dan o.a. de krui sing van de tram moet passeeren. De heer HEEMSKERK zou de lantaarn op den Dam bij het huis van notaris Terp stra als nachtbrander willen doen vervan gen door de lantaarn in de Korte Delft bij de Bellinkstraat. De heer ONDERDIJK zeide de kwestie van de Kuiperspoort bij gemeentewerken, waar zeker ter zake toestemming is ver leend, te zullen onderzoeken, en zeide, dat de nadere uitwerking van de plannen voor de poort bij de Bleek onder handen is. De bestrating op de Haringplaats is niet zoo eenvoudig, mede door de aanwezige pomp, maar spr. zal het nader overwegen. De VOORZITTER zal de kwestie van het verkeer op de Markt nader bespreken en ook een nog gedaan verzoek van den heer Jeronimus om de Korte Noordstraat voor rijwielen ook van de zijde van den water toren weder open te stellen. Te half vijf sloot de Voorzitter de verga dering. De heer Wondergem deelde ons mede, speciaal inzake de vermakelijkhedenbelas- ting te hebben gedoeld op de moeilijkheden, die hier worden ondervonden, ómdat men algemeen gebruikelijke contrölestroken hier niet kan gebruiken. Hij vroeg daarom soe pel in die gevallen te zijn. Verkwikkende, diepe slaap. Iedere nieuwe dag brengt weer moeilijk heden met zich mede, nieuwe haast, spoed en spanning. Alleen een gezond lichaam en een krachtig gestel zijn bestand tegen den modernen, jachtigen tijd. Om zich in het leven te handhaven moet men zorgen voor een goede nachtrust, voor een heerlijk ver- kwikkenden diepen slaap. We moeten sla pen en rusten tegelijk. Naast een „góede voeding", dient men ook aandacht te schenken aan een „goede ligging." De N.V. fabriek van stalen gezondheids matrassen „Auping" te Deventer, meent dat men moet gaan slapen in een beter bed. Zij heeft een brochure uitgegeven, waarin de beteekenis en de belangrijkheid van „het betere bed" uiteengezet wordt. In deze brochure, welke gratis wordt ver strekt, wordt ook verteld hoe het Auping bed is samengesteld, zoodat een verkwik kende, diepe slaap verkregen wordt. Middelburg, 30 Maart. Groen- tenveiling. Snijsla 512 c.; Slavellen 2 10 c.; Molsla 19 c.; Spinazie 411 c.; Pos telein 2230 c.; Zuring 58 c.; Andijvie 516 c.; Spruiten 616 c.; Witlof 38 c.Koolrapen 2 e.; Wijnpeen 23 c.; Was- peen 3 c.; Kroten 24 c.; Roode kool 3%—7 c.Prei 35 c. alles per kg. Selderie 1%3 c.; Rabarber 46 c.; Ra dijs 35 c.; alles per bos; Bloemkool 3 23 c.; Kropsla 26 c.; Knolselderie 2 c.; alles' per stuk; tuinkers 67 per doos; Uiplanten 9 c.; Sla 12 c.; Bloemkoolplan- ten 33 c. alles per 100 stuks. Bloemen: Violen 1016 c.; Madeliefjes 917 c.; Bakkruid 6—19 c.; Piretrium 17 c.; Gele Leliën 1018 c.; alles per 10 stuks; Ceneraria 1015 c.; Varens 5 c.; Blauwe Druifjes 5 c.; Primula 15 c. alles per pot; Vlieren 23 c.; Narcissen 25% c. beide per bos. K a p e 1 1 e, 30 Maart. Goudreinetten 920; Zure Bellefleur 611; Lady Key 8—13; Meipippin 9; Hollandsch Zoet 69; Ermgaard 611; Francisca Borgia 14; Gieser Wildeman 15; Spinazie 1213; Snijsla 1011; Rabarber 67%; Witlof 3%7%; Uien 7; Prei 2%6; Aardappe len 2 alles per kg.; Glassla 3.805.30 per 100 stuks; Radijs 2.302.60; Bosselderij 0.651.10 beiden per 100 bos; Knolselderij 2.50; Celinen 0.55; Vergeet mij niet 0.40 0.55; Curasausen 0.350.60; Viooltjes 1.50; Bakkruid 1.10 per 100 planten. Tulpen 68 per bos; Kipeieren 2.10 2.20; Eendeieren 2.50 beiden per 100 stuks. Oostburg, 30 Maart. Avicultura. Aanvoer 80% kg boter; prijs 1.08 tot 1.56 per kg. VRIJDAG 1 APRIL 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Causerie. 12.00 Berichten. 12.15 Modern Klein-Orkest. (Van 1.001.30 Gram.) 2.00 Orgelconc. 3.00 Gram. 3.45 KRO-Orkest. 4.30 Gram. 4.45 KRO-Orkest (Vervolg). 5.30 Gram. 6.05 KRO-Melodisten en solist. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie. 7.35 Bedrijfsrep. 8.00 Ber. ANP. 8.15 KRO-Orkest, KRO-Boys en solis ten. 10.30 Ber. ANP. 10.40—12.00 Gram. HILVERSUM H, 301,5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA- 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Zang met pianobegel. In de pauze: Gram. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Gram. 12.30 Jetty Cantor's ensemble. In de pauze: Gram. 2.00 Piano. 2.30 Variété. 4.00 Gram. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Cor Steyn's accordeonorkest. 6.05 Orgelspel. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.45 Gram. 6.50 NW-Uitz. 7.20 Ber. ANP. 7.30 Berichten. 7.35 Causerie. 8.00 Ensemble Stotijn. 8.30 Causerie. 9.00 Opera-Progr. (Solistenconc. 10.00 Fantasia en solisten. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Viool en piano. 11.30 Jazz (gr. pl.). 11.55—12.00 Gram. DROITWICH 15.00 m: 11.40-11.50 Piano- soli. 12.10 Orgelconc. 12.40 Tommy Kins man's dansorkest. 1.15 Volksliederen. 1.35 2.20 Birminghamsch Dameskwartet. 4.20 Jazzmuz. (gr. pl.). 4.50 Reportage. 5.20 Contrabas. 5.40 John Russell en zijn orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Zang en piano. 7.20 Gram. 7.50 Reportage. 8.20 BBC-Zangers. 8.35 Revue. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 10.00 Orkest en- Koor m.m.v. solist. 10.55 Leslie Bridgewater's kwintet. 11.35 Jack Jackson en zijn Band. 11.5012.20 Dans muziek (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m: 7.55—8.05, 9.10 en 10.20 Gram. 11.35 „Jane Evrard's dames orkest. (Om 12.50 Zang). 2.05 en 3.35 Zang. 4.20 Kamermuziek. 7.35 Zang. 7.50 Radio- tooneel. 9.50 Gram. 10.2011.50 Orkest concert. KEULEN 456 m: 5.30 en 6.30 Gram. 7.50 Schrammelensemble en Balalaika-kwintet. 11.20 Brandweer-Orkest. 12.35 Orkest. 1.30 Schrammelensemble. 2.20 Gevarr. progr. 3.20 Orkest, solisten en vocaal trio. 5.20 Maandrevue. 6.30 Vroolijk-progr. 8.20. Gevar. progr. 9.35 Gram. 10.2011.20 Jack Alban's dansorkest. BRUSSEL 333 en 484 m. 333 m: 11.20 Gram. 11.50 en 12,30 Kleinorkest. 12.50 1.20 Gram. 4.20 Kleinorkest. 5.50, 6.20 en 7.20 Gram. 7.50 Symphonie-Orkest en so listen. 9.3010.20 Gram. 484 m: 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 L. Langlois' orkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Orkest. 5.35 Gram. 5.50 Piano. 6.10 Gram. 6.35 Harmonicasoli. 7.20 Orkest. 7.35 Radio- tooneel. 8.05 Vervolg conc. 9.30 Gram. 9.45 10.20 Dansmuziek (gr. pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 m: 7.20 Gevar. progr. 8.20 1 April-Progr. 9.20 Be richten. 10.2011.20 Eugen Jahn's Orkest. MIDDELBURG. DO 31 Mrt. Bazaar der C.J.M.V., Concertz. DO 31 Mrt. Evangel. Bogardz. spr. ds. Don, Oostkapelle, 20.00 h. DO 31 Mrt. 3e Abonn. Tooneelvoorstell. N.V. A'damsche Tooneelver. „Ferdy*s Bekeering", Schouwburg 20.15 h. VR 1 Apr. N.R.V. Voordrachtav. Jan Ver- heyen, Schuttershof 20.15 h. VR 1 Apr. Lez. Chr. Hist. Unie spr. de hr. H. W. Tilanus, Bogardz. 20.00 h. GOES. DO 31 Mrt VR 1 Apr BIOSCOPEN. CITY, Midd. VR 1—DO 7 Apr.: „Carnaval" en „De ideale Secretaresse", 20.00 h. ZO 15.00 h. matinée. ELECTRO, Midd. VR 1—DO 7 Apr.: „Fanny Elssler" en „The Hell Cat" (De Helleveeg), 20.00 K. ZO 15.00 h. matinée. GRAND THEATER, Goes VR 1-DI 5 Apr.: „De Goede Aarde" en „Van Kwaad tot Erger", 20 h. ZO 15 h. matinée.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6