Pfwwtidale £eetmr0cfye &eetixtr0cfye MIDDELBURGSCHE COURANT (&GOESCHE COURANT) BMNEII1JUID. ZEELÜND. RAADSOVERZICHT VAN MIDDELBURG, MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. ZUIDBEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN_W.D. ZEEUWSGH-VLAANDEREN O.D. Hier is: Perfecte Maatkleeding! LEGER EN VLOOT, WEERBERICHT, RECHTSZAKEN, RAADSOVERZICHT VAN GOES. Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 76. TWE1E BLADEN. DONDERDAG i 31 MAART 1938. EERSTE BEAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. VOOR DE VERSTERKING ONZER DEFENSIE. Bij de verantwoording van de gisteren bij het dep. van defensie ingekomen vrij willige bijdragen voor de versterking van de defensie was o.a. een gift van f 5 van een Nederlandsche te Terneuzen. De bij drage» varieeren van 1000 tot 0.05. Tot en met gisteren werd in totaal ont vangen 53.014. Bij de vereeniging van nationale veilig heid is per giro ontvangen een bedrag van 1165. In totaal is in de laatste dagen bij de vereeniging gestort 4647. Prins Bernhard voor eenige weken naar het buitenland vertrokken. Men meldt ons, dat Prins Bernhard gis teren, in gezelschap van Prins Aschwin, voor eenige weken naar het buitenland is vertrókken, ter bevordering van zijn defi nitief herstel. Bij Kon. besluit is benoemd tot no taris te Groningen (vacature T. H. Hum- melen) H. R. J. van der Veen, thans no taris te Terneuzen, sedert 29 Sept. 1926. Teekenkamerpersoneel der Fokker fabrieken besluit tot staking. In een gisteravond onder leiding der vier samenwerkende organisaties gehouden vergadering heeft het personeel van de teekenkamers der N.V. Nederlandsche vliegtuigenfabriek Fokker, besloten met ingang van Vrijdag 1 April a.s. het werk neer te leggen, aangezien de directie niet bereid is met de organisaties overleg te plegen over een salarisregeling en de be staande salarissen als ver beneden eiken redelijken eisch worden beschouwd. Van het teekenkamerpersoneel bij de Fokkerfabrieken is circa 95 pet. (73 tee kenaren) georganiseerd. Van de zijde van het bestuur werd o.m. verklaard, dat blijkens publicaties in de pers het bedrijf in het afgeloopen jaar ruim één millioen winst had gemaakt, en dat op de te houden aandeelhoudersverga dering zal worden voorgesteld een divi dend van 25 uit te keeren. In ditzelfde bedrijf zijn teekenaars te werk gesteld in het bezit van het einddiploma M. T. S., die op 22 a 24-jarigen leeftijd salarissen van 60 a 65 per maand verdienen, en werken personen met 12 of 15 dienstjaren op salarissen van 45 per week. 31-in-'33. 23 Agendapunten. Duur: 14.00—16.30. Veel valt er niet van te vertellen. Wat benoemingen. Een grapje van den heer Kögeler (of meende-n-ie het heusch?) dat er tusschen de Kon. Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" en de mondharmonica- vereeniging „Blazen Maar", uit culturee- len gezichtshoek bezien, toch eigenlijk geen principieel doch slechts een gradueel verschil bestond. Een keurig-scherpe te rechtwijzing van een overigens keurig- weinig sprekend soc.-democratisch Raads lid aan zeker ander keurig meersprekend en zijn mond wel eens wat voorbijpratend Raadslid van rechts, die maar niet nauw keurig weet te onderscheiden tusschen de Rechtzaal, en de Raadzaal, de Rechtzaal, waar het klaarblijkelijk zijn dure plicht is alles en iedereen te w a ntrouwen en achter elke uitspraak naar leugen, bedrog en wat dies meer zij, te speuren, totdat hij van de waarheid eindelijk overtuigd geraakt, en de Raadzaal, waar het net an dersom zijn dure plicht is alles en ieder een in de eerste plaats te v e rtrouwen, tenzij er redelijke aanwijsbare, opvallende gronden zijn die nolens volens tot wan trouwen dwingen. Een ander soc.-democratisch Raadslid, dat eens weer last had van het spraak water, waartegen een scherpe voorzitter- lijke injectie niet de minste uitwerking had; een liberaal Raadslid dat te elfder ure een ook o.i. betere plaats voor den lij denslantaren op den Dam had uitgevon den, maar die in dezen laatsten wanhopi- gen stormaanval helaas slechts vier stem men wist meê te krijgen, wijl de Raad beu van het gezeur over Damsche lantarens met en zonder rechte, kromme, slinger- vormige, doorbroken en doorloopende, vluchtheuveltjes was en nu maar wildo doen wat B. en W. in arren moede als laatste redmiddel hadden voorgesteld. Het belangrijkste punt der agenda was wel de uitgifte van grond in erfpacht aan den Zuidsingel. Dat lijkt zoo onschuldig maar het was toch de klink die de tewa terlating van het nieuwe schip der S.D.O. A. nog tegenhield. De aanbesteding was al geschied, de gunning echter nog aangehou den: n u zal echter weldra met den bouw van de nieuwe school begonnen kunnen worden. Vermelden we tenslotte nog, dat de „rechtsche raadsfracties" een gezamen lijk voorstel hebben ingediend om nu de wethouderspensioenen eens te regelen. Het komt ons voor dat geheel afge- scaeWen van de zaak waarom het gaat, wij I die ook onze instemming heeft de- ^„+1#UUr- ?taatsrechtelijk beschouwd, toch I**" 1S' De gemaentewet kent, mee- rtnoh '^eehtsche raadsfracties", doch slechts tot behartiging der gemeene belangen gestelde Raadsl e d e n - le- lukkig, mogen we er wel aan toevoegen. °nLn0g kunnen inden ken dat de tot de rechterzijde geacht wor dende te behooren leden van den Raad in een bepaalde zaak, waarin zij gezamenlijk een specifiek, waar of vermeend, „Rechts" belang meenen te moeten behartigen, een gezamenlijke stap ondernamen, maar voor het onderhavige geval kunnen wij voor- ."v? ïmt specifiek „rechtsche" element in dit denkbeeld der wethouderspensionee- Ter versterking van 's lands weermacht. Eerste verantwoording van de bij het co mité Middelburg e.o. van de Vereeniging voor Nationale Veiligheid ingekomen gel den, ter versterking van 's lands weer macht. I. P. J. de G. te M. f 25, B. te M. f 5, A. P.-O. te M. f 10, N. N. te V. f 5, E. v. D. te V. f 10, N. W. X. te M. f 25, N. N. te M. f 20. Samen f 100. EEN AFSCHEID. Hedenmorgen is het werk op de Provin ciale Griffie even onderbroken en verza melden zich in het lokaal der expeditie alle ambtenaren de griffier was door ziekte afwezig -om afscheid te nemen van den heer J. J. Kerkmeijer, die wegens het be reiken van den 65-jarigen leeftijd met in gang van morgen met pensioen gaat. Toen de heer Kerkmeijer met zijn doch ter zich bij het gezelschap had gevoegd en plaats had genomen in de voor hem be stemde stoelen nam de referendaris, mr dr L. J. A. van der Harst, het woord. Spr. wees er op, dat de heer Kerkmeijer op 1 October a.s. 45 jaar in dienst der provincie zou zijn geweest. Spr. wees verder op den eervollen loopbaan van den scheidende die nu 19 jaar aan het hoofd van de afdeeling expeditie staat. Duizenden brieven zijn door zijn handen gegaan. De heer Kerk meijer stond bij allen als behulpzaam en vriendschappelijk ambtenaar bekend en men ziet hem dan ook noode heengaan. Als blijk van waardeering bood spr. namens den grifier en alle ambtenaren een mak kelijken stoel aan. Men weet, dat de heer Kerkmeijer nog niet zal gaan rusten, maar tijd en lust zal hebben om zich aan het algemeen belang te wijden. Het gaat u wel, aldus besloot de heer v. d. Harst. De heer Kerkmeijer bracht dank voor de woorden en het geschenk en zeide getrof fen te zijn door dit afscheid, al wist hij zich wel in de 44% jaar geen vijanden te heb ben gemaakt. Het is zeker zijn bedoeling zich aan het algemeen belang te wijden. De heer C. Dockheer, opvolger van den heer Kerkmeijer bracht dank voor de prettige samenwerking en bood mej. Kerk meijer bloemen aan met het verzoek deze aan haar moeder te overhandigen, die tot aller spijt door ziekte niet aanwezig kon zijn. De heer Kerkmeijer verzocht de ambte naren den heer Dockheer dezelfde mede werking te verleenen, als hij steeds mocht ondervinden. IJSFABRIEK WALCHEREN. In de gisteravond onder voorzitterschap van den heer L. Leijdesdorff gehouden le den vergadering der Coöperatieve Ijsfa briek Walcheren werden de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd en besloten aan aandeelhouders 5 dividend over 1937 uit te keeren. Het indertijd door aandeelhouders gestorte bedrag van f 10. wordt terugbetaald. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. van Leur en als lid van den raad van toezicht de heer G. Wol- ders. Wij ontvingen het verslag over 1936 der gemeentebedrijven. Dit document stel den wij in handen van onzen geschiedkun digen medewerker, die bezig is met een vergelijkende studie over de aquaducten der Romeinen. Geeft richting aan! C. P. K. te Schore, C. M. v. D. te Krui- ningen en H. »L. j. en H. R. te Hansweerd, werden gisteren allen bekeurd wegens het met hun rijwiel veranderen van richting zonder dit aan te geven. Rijwieldief opgespoord. Het is de politie gelukt den dader van den rijwieldiefstal in de Zuidvlietstraat op te sporen. Het bleek de 27-jarige B. A„ wonende te Borsele, te zijn. Op verzoek der Goesche politie werd hij door den veld wachter te Borsele gearresteerd en naar hier overgebracht. A„ die een bekentenis aflegde, bevond zich hedenmorgen, in ver band met het onderzoek, nog in arrest. Jubileum „Ons Belang". De Coöperatieve verbruiksvereeniging „Ons Belang" zal Maandag 4 April a.s. haar 25-jarig bestaan vieren. AAGTEKERKE. Dinsdagavond hield de geitenfokvereeniging „Ter Veredeling", on der leiding van den heer P. Boone haar jaarvergadering. Aanwezig 19 leden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het afgeloopen jaar 2 nieuwe leden wa ren toegetreden en de vereeniging thans 82 leden telt. De penningmeester sloot de boe ken met een batig saldo. De beide bokhou- ders werden wederom voor een jaar be noemd. Verder werd nog besloten op de eerstvolgende algemeene vergadering 't're- glement te herzien. ARNEMUIDEN. Toen het schoolgaand 7- jarig zoontje van C. een theepot van de kachel wilde halen, kreeg de kleine een ketel kokend water op zijn rechterbeentje, ring niet vinden. En dan betreuren wij het, dat op deze wijze een scheidslijn, die, naar ons gevoelen, alle beteekenis heeft verloren en die dus niet reëel meer is, door de rechterzijde aldus noodeloos wordt gemarkeerd en geaccentueerd. Het is een demonstratie van „rechts"- looze rechterheid en, misschien zelfs nog wel meer schijn dan werkelijkheid zijnde rechtsche „eenheid", die overbodig schijnt. Bij het graf zijner moeder, wordt ieder nog eenmaal kind. hetwelk van de knie tot den voet met brandwonden werd overdekt. ARNEMUIDEN. Heden is het juist 80 jaar geleden dat op Woensdag 31 Maart 1858 de eerste steen gelegd is van de tegenwoordige Ned. Herv. kerk op het Marktplein. Verschillende personen, ook vertegen woordigers der regeering waren uitgenoo- digd op het raadhuis bijeen te komen. Om elf uur begaven de genoodigden zich naar de met vlaggen versierde plaats waar een korte plechtigheid zou plaats vinden. Het leggen van den eersten steen werd ver richt door den toenmaligen burgemeester van Arnemuiden, den heer C. J. Baars. Tot den bouw van deze kerk was men be sloten wegens de zeer groote bouwvallig heid en het dure onderhoud van de vorige, veel grootere kerk. De bouw werd gegund aan de heeren J. Sonius, metselaar en P. J. van Puffelen, timmerman te Middelburg voor de som van 9500. Hieronder was begrepen het afbreken van de oude en het bouwen van de tegenwoordige kerk met toren en consistoriekamer. In het kerkgebouw vindt men thans nog de lichtkronen en de 2 houten borden waarop vermeld de tien geboden. Deze bor den dagteekenen van voor 1595, en sierden ook reeds de oude kerk. In de loopgangen vindt men nog diverse grafsteenen van personen die in en om de oude kerk be graven geweest zijn met jaartallen van 1500 enz. Jammer genoeg zijn verschillen de familiewapens hiervan afgehakt. OOSTKAPELLE. Men verzoekt ons te vermeldden, dat 't doel van den bazaar die „Crescendo" inricht niet enkel is aanvulling der instrumenten, maar dat men tevens daardoor de fondsen voor een muziek tent hoopt te krijgen. Dit laatste wordt in Oostkapelle van veel belang geacht, om dat er in het dorp geen goede gelegenheid tot concerteeren bestaat. SOEBURG. Dinsdagavond hield de buurt- vereeniging OranjepleinMiddelburgsche straat alhier in café Dorpzicht haar eerste jaarvergadering, die vrij goed bezocht was. O.a. waren aanwezig burgemeester A. H. S. Stemerding en zijn vrouw. Het verslag van den secretaris getuigde van een opgewekt vereenigingsleven. De vereeniging telde op 1 Maart 64 leden. Er is een batig slot van ruim 19. Wegens vertrek naar een ander deel der gemeente werd in de plaats van den heer B. van Luijk tot bestuurslid gekozen, de heer P. van de Woestijne. Na afdoening der overige huishoudelijke zaken, draaide de heer A. Kruithof eenige films o.a. van de feestelijkheden bij de installatie van burge meester Stemerding en de feesten bij de geboorte van Prinses Beatrix hier. Tot groote vreugde van de jeugdige bezoekers werden eenige leuke teekenfilms op het doek gebracht. Eenige voordrachten in Zeeuwsch dialect brachten de lachspieren danig in beweging. Aan het eind van dezen prettigen avond sprak burgemeester Stemerding een woord van opwekking tot de niet-leden om zich bij de vereeniging aan te sluiten. 's-HEER-ARENDSKERKE. Bij den land bouwer Kole alhier wierp één koe 3 kal veren. Als bijzonderheid dient vermeid te worden, dat dezelfde koe vorig jaar 4 kal- veien ter wereld bracht. BAARLAND. Op de Dinsdagavond ge houden eindles van het le leerjaar van den tuinbouwcursus werden tot het 2e leerjaar bevorderd M. A. D. Bolier, L. de Bruijne, M. C. Burgel, P. Dronkers en J. Elenbaas te Baarland, J. den Herder en J. op 't Hof te Oudelande, Chr. Huissen en J. C. Mol t^ Baarland, H. W. Remijn- se te Oudelande, C. Riemens te Baarland, P. van Sabben te Oudelande, C. de Vriend Hz., W. de Vriend en P. Zandee te Baar- land. Na vragen uit de leerstof door de hee ren H. L. K. Leys en A. W. Buteyn wer den door den heer J. Traas Cz. onder toe passelijke woorden de cijferlijsten uitge reikt. Wethouder H. de Vriend wees op het nut voor de leerlingen voor hun ver der leven van dit onderwijs. De heer J. L. Overbeeke als oud-leerling sprekende, zei, dat hij den cursus verlatende, dadelijk nut van de theoretische kennis had. Met gebroken paal gevallen: 's-GRAVENPOLDER. Toen C. Mol, wo nende te Baarland, op den 's-Gravenpolder- schen weg bezig was met eenige werkzaam heden in één der palen van de radio-distri butie, brak deze paal en viel hij op den straatweg. Dokter Wouda, die de eerste hulp verleende, constateerde een gebroken dijbeen en eenige lichte verwondingen aan het hoofd. Nadat M. voorloopig verbonden was, werd hij ter verdere behandeling naar het ziekenhuis Oostwal te Goes overge bracht. IERSEKE. Het gaat nu met de verzen ding van mosselen hard achteruit. Antwer pen neemt van Ierseke niets meer. Brussel en Mechelen heel weinig, Parijs is af wisselend, maar sterk afnemend. Londen is een geregelde maar kleine afnemer. De totale afname der mosselen uit ge heel Zeeland is ongeveer 470.000 ton, dit is 4748 pet. van de geschatte hoeveelheid der Zeeuwsche mosselboeren, en iets meer dan het vorig seizoen, toen er rond de 450.000 ton zijn weggegaan. De export naar België wordt met de Paschen geheel stop gezet, daar dan de Belgen den invoer zullen verbieden. Vraagt Frankrijk neg mosselen na de Paschen dan zal het Centraal Verkoop kantoor te Bergen op Zoom gelegenheid geven tot export, anders zal de geheele mosselexport worden stilgelegd. KAPELLE. De vereeniging Liefdadigheid naar Vermogen kwam in algemeene leden vergadering bijeen onder voorzitterschap van dr. J. D. Schmidt, om het 40-jarig be staan te herdenken. De voorz. bracht hulde aan het bestuurs lid den heer J. van Wingen, de medeoprich ter, die ook jubileerde en 40 jaar onafge broken de vereeniging diende. De secr., de heer Keim herdacht in zijn jaarverslag de oprichting, 40 jaar geleden op 3 Jan. 1898 door den gemeente-genees heer van Kapelle H. K. Persant Snoep met als secr.-penningm. A. v. d. Brugge. De eerste voorz. was ds. E. M. van IJsendjjk. Verder herdacht de secr. den heer H. Blok Sr., die langen tijd voorz. van de vereeni ging is geweest. De vereeniging verminderden in het af geloopen jaar met drie leden, zes nieuwe leden traden toe en telt thans 300 leden. Uit 't verslag van den penningm. J. de Ja- ger-Zegers bleek dat aan contributie f 233 was ontvéngen, uitgegeven werden voor versterkende middelen f 39 voor, verple- gingsartikelen f 67. Ook nu werd weder veel gebruik gemaakt van de bestaande verplegingsartikelen. Het kassaldo met vorig saldo bedraagt f 273, ingeteerd werd f 25. Herkozen werden de aftredende bestuurs leden: J. van Wingen, Jn. de Jager en H. Eversdijk. Ingewilligd werd de aanvragen van de wijkzuster om herstel en aankoop van ver- plegingsmateriaal. SCHORE. De zaal van Van den Borgt was goed bezet toen burgemeester Trimpe de jaarvergadering van den B.V.L. alhier opende. Hij herdacht in enkele treffende woorden den landstormer Joh. van Liere, die ons door den dood ontviel. Nadat hij allen had verwelkomd gaf hij het woord aan den heer J. G. Eckhardt, den secretaris van het Zeeuwsch Verband, die verschillende mededeelingen deed van huishoudelijken aard. Spr. achtte het zich een groote eer, aan den burgemeester het brevet van scherpschutter te kunnen uit reiken. Na de pauze sprak de heer Eck hardt over het communisme. OOSTBURG. Alhier kwamen Woensdag bijeen afgevaardigden van verschillende afdeelingen der vereeniging „Het Groene Kruis". Besloten werd pogingen aan te wenden om te komen tot oprichting van een bakercursus. Aan zijn verwondingen overleden. De 13-jarige scholier L. W. uit Honte- nisse, die gisterochtend, toen hij per rijwiel op den provincialen weg ter hoogte van Terhole reed, met een uit tegenovergestel de richting komenden wielrijder in botsing kwam, waardoor de jongen tegen een juist passeerende auto viel, is gisteren in den loop van den dag aan zijn bekomen ver wondingen overleden. „The lour Aces", een unieke collectie Heerenstoffen in 4 prijsklassen, biedt U een keus uit 375 stalenI Vraagt toezending! ROTTERDAM - DEN HAAG - UTRECHT HAARLEM - ZIERIKZEE GOES, LANGE KERKSTRAAT (Ingez. Med.) De le luit. van het reg. kustartillerie P. J. de Wit is overgeplaatst van V 1 i s- s i n g e n naar Den Helder. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest matige wind uit W. rich tingen, aanvankelijk licht tot half bewolkt, later weer toenemende bewolking, aanvan kelijk droog weer, weinig verandering in temperatuur, later wellicht koeler. UKKEL. Matige wind uit Z.W. tot W. richtingen, bewolkte tot betrokken hemel, enkele opklaringen, plaatselijk een weinig regen, zachte temperatuur, nachtelijk mi nimum ongeveer 5 gr. Vr. 1 April. Zon op: 5 h 37; onder: 18 h 31. Licht op: 19 h 01. Maan op: 5 h 31; on der: 19 h 52. E.K.: 7 April. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Maart. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 31 0.57 13.24 7.36 19.40 April. Vrijdag 1 1.31 13.54 8.11 20.13 Zaterdag 2 2.05 14.27 8.46 20.46 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Maart. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 31 2.52 15.15 8.30 20.46 April. Vrijdag 1 3.28 15.51 9.03 21.17 Zaterdag 2 4.05 16.29 9.38 21.48 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; 'Veere 38 min. later. (S springtij.) UITSTEL VAN DE ZAAK J. F. V. Van een der getuigen, die aanvankelijk tegen morgen was gedagvaard in de straf zaak tegen J. F. V., directeur van den ge meentelijken reinigings- en ontsmettings- dienst alhier, vernamen wij: dat een nade re dagvaarding is uitgebracht, tegen Vrij dag 8 April. Goes 30-3-'38. Ondanks dat de agenda voor deze raadsvergadering 23 punten telde en er eenige belangrijke onderwerpen onder voor kwamen, duurde de zitting nog geen twee uur. Deze korte duur is ditmaal wel vooral te danken aan het feit, dat over het belang rijkste punt, de grenswijziging tusschen Goes en Kloetinge, nauwelijks vijf minuten gesproken werd. De voorzitter verzocht al leen, geen principieele beschouwingen te houden, maar de Raad wenschte er niets over te zeggen. Behalve dan, dat de hr. Laport zeide, er voor te zijn om de nood zaak, en dat de hr. Visscher onderstreepte, dat dit nieuwe plan geheel van hoogerhand afkomstig is. Blijkbaar wilde men Kloetinge doen weten, dat het geen reden heeft om boos op Goes te zijn. Ook wij kunnen het hierbij laten. Men weet dat wij, reeds lang voordat het nieu we plan bekend was, de conclusie trokken, dat de thans voorgestelde uitbreiding, de meest logische is, hoe onaangenaam dat misschien ook moge zijn voor het gemeente bestuur van Kloetinge en een deel der in woners. Het agendapunt, dat één van de minst- beteekenende was de benoeming van een lid in de commissie voor de strafverorde ningen, nam ditmaal het meeste tijd in be islag. Behalve den burgemeester telt de Raad geen jurist, en verder schenen de le den het niet van al te veel gewicht te ach ten, wie deze plaats in zou nemen. Bij de eerste vrije stemming verkreeg bijna elk Raadslid een stem. Met de tweede vrije stemming kwam echter de moeilijkheid. Want toen kregen 3 leden elk drie stem men. En de reglementen brachten geen uit komst. Lieten in elk geval veel twijfel, of nu het lot moest beslissen welke van deze drie leden de functie zal vervullen, of, dat er eerst één af moest vallen, waarna dan tusschen de twee overblijvenden definitief gestemd zou moeten worden. De voorzitter huldigde de laatste gedachte nadat in ge schorste zitting de kwestie eerst gemoede lijk besproken was. Heel zeker was de voor zitter echter ook niet, want toen de heer Laport slachtoffer was, raadde hij dezen aan, tegen de stemming in beroep te gaan, om zoo een hoogere uitspraak te verkrijgen. De hr. Laport scheen hier niet veel voor te gevoelen, maar het geval lijkt ons er wel de moeite waard voor. Het kan meer voorko men, en bij zeer belangrijke benoemingen. Verder werd nog vrij lang gediscussieerd over de voetbrug over de Oostvest. Men zag wel het belang van deze brug als werkob- ject voor de jeugdige werkloozen, doch meende, dat er nog niet zoo'n behoefte aan is, terwijl de kosten, gezien de tijdsomstan digheden, nogal hoog werden gevonden. Met den heer Visscher zijn wij van meening, dat de arbeid, die er voor jeugdige werkloozen in zit, van meer belang is dan de enkele honderden guldens, die deze brug zal kosten. Juist nu is er behoefte aan werk voor hen en is het van veel belang hen bezig te hou den. En dit temeer, omdat deze brug door zeer vele bewoners van bouwplan III zeker met dankbaarheid begroet zal worden. Dat men er in bouwplan III nog niet om vroeg, kan niet als maatstaf beschouwd worden. Evenmin als dat èen adres van alle bewo ners om een brug een direct bewijs voor de dringende noodzaak zou zijn. Maar wie ter plaatse goed bekend is, zal begrijpen, dat een dergelijke brug van belang is, eerstens omdat de afstand van dat punt Oostsingel tot Ganzpoortstraat er bijna de helft mede bekort wordt, tweedens omdat de Oostwal (als plantsoen), er dadelijk mede te berei ken is; en derdens en dit niet in het minst omdat de weg naar verschillende scholen er voor vele kinderen minder ge vaarlijk door wordt. Enfin, tenslotte kwam de brug er, en zonder hoofdelijke stemming. Maar de aan leg zal wachten tot de behoefte er aan blijkt. Dus zal het toch tot een adres moeten komen. En tenslotte was nog de mededeeling van belang, dat Goes door de arbitrale uitspraak inzake het Gas-geschil met „Oosteinde", bij na geheel in het gelijk is gesteld. De voor zitter bevestigde ons vermoeden, dat wij uitspraken bij ons bericht over deze beslis sing, dat de betrokken gemeenten heel wat voordeeliger uit geweest zouden zijn met 'n minnelijke schikking, waartoe Goes zich, om de goede nabuurschap, gaarne bereid toonde. Maar men wilde niet en zal nu vrij wel het volle pond moeten betalen.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1