BUITENLAND. Aspirin GEMENGD NIEUWS. SPORT. Een raadgeving voor allen: Zorg Aspirin in huis te hebben) 20 tabletten in een buisje 75 cent. (InjJez. Med.) ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. AFLOOP VERKOOPINGEN. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG» alléén bij KREYMBORG DUITSCHLAND. KERK EN SCHOOL, INGEZONDEN STUKKEN, ENGELAND, GROEDE De Spaansche burgeroorlog «MT< BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI de vereeniging te winnen. Daarna hield dokter Griep een lezing met als onder werp: Dierziekten die op den mensch kun nen overgaan. Deze lezing werd met groo- te aandacht gevolgd. KLOETINGE. Tot bode van de Vereeni ging Zïekenhuisverpleging op Zuid- en Noordbeveland, plaatselijke afdeeling, is benoemd de heer M. Kole. BRESKENS. Naar men ons mededeelt hebben Zondagavond ongenoode gasten de Winkellade van de winkelier M. alhier na gezien. Een bedrag van pl.m. zeven gulden wordt vermist. (Br. Crt.) BEGRAFENIS Mr. J. ERASMUS. OOSTBURG. Men vestigde er onze aan dacht op, dat namens de rechterlijke macht aan de groeve van mr. J. Erasmus nog het woord gevoerd is, door mr. A. J. M. Oonincx, kantonrechter te Terneuzen en waarnemer van het kantongerecht te Oost burg, van welk laatste mr. Erasmus kan- tonrechter-plaatsvervanger was. ERNSTIG VERKEERSONGELUK. Onder HontenisseTerhole heeft he- DE REGEERING S TROEPEN BIEDEN MEER TEGENSTAND IN CATALONIë. De opmarsch der rechtschen is gisteren voortgezet, doch het veroverde gebied was maar klein, daar de regeeringstroepen feller tegenstand boden en tegenaanvallen ondernamen. De hevigste gevechten zijn geleverd ten Zuiden van de Ebro en ten Z. W. van Alcaniz. Volgens berichten uit Salamanca konden de tegenaanvallen der regeeringstroepen door de opstandelingen worden afgeslagen. Bij Albarracin lieten de regeeringstroepen 200 dooden achter. In den sector Caspe zouden de rechtschen een vijandelijke brigade in de pan hebben gehakt. Ten Noorden van Fraga en in den sector Barbastro boekten de rechtsche troepen terreinwinst. Na een verbitterden strijd voor Caspe hebben de troepen van Franco gisteren den weg Fraga-Maella bereikt op onge veer 18 km van Caspe. Volgens te Barcelona ontvangen berich ten zijn de regeeringstroepen er in ge slaagd tegenover de rechtsche luchtmacht een groot aantal vliegtuigen in den strijd te brengen, welke de infanterie in staat stelde doelmatiger tegenstand te bieden aan de rechtsche aanvallen. Bombardementen. De luchtmacht der opstandelingen bom bardeerde in den ochtend Lerida. Tijdens een luchtgevecht haalden de regeerings- vliegtuigen boven de stad drie vliegtuigen neer. De strijd in het Verre Oosten. DE JAPANNERS HEROVEREN LINTSJENG EN TSENING. Aan de groote successen welke de Chi- neesche troepen in Zuid Sjantoeng de laatste dagen wisten te behalen, en waar bij de Japansche troepen werden terugge dreven schijnt thans reeds een einde te zijn gekomen. In allerijl zijn Japansche versterkingen van Noord China naar Sjan toeng gezonden, omdat de Japanneezen door de zware verliezen, die zij tijdens de gevechten in het gebied van den spoorweg Tientsin-Poekau hebben geleden, aan dit front in groot gevaar verkeerden. De versehe troepen zijn na aankomst direct in den strijd geworpen en de Japan ners slaagden er in, naar uit Hankau ge meld wordt, de steden Lintsjeng en Tsi- ning te heroveren. De Chineezen tracht ten nu weer Lintsjeng te omsingelen, ter wijl een Chineesche troepenmacht door den Japanschen rechtervleugel tracht heen te dringen, door Tsining aan te val len. Japanneezen omsingeld. Reuter meldt uit Hankau, dat in den centralen sector van het front langs den dan zal geen enkele politiek heil brengen. De minister besloot zijn toespraak, on der toejuichingen van de meerderheid, met de verklaring, dat wanneer het land zal hebben begrepen, welke groote rol het moet spelen in de toekomst van de wereld, het met alle kracht zal medewerken. Wilde olifanten vallen pelgrims aan. Veertig wilde olifanten hebben een ver woeden aanval gepleegd op een groote menigte pelgrims, die aan de oevers van den Ganges saamgekomen waren voor de beroemde Kumoh Mela, de heilige cere monie van het baden in den Ganges bij Hardwar (N.W. Britsch-Indië). Toen de olifanten in wilden ren uit het nabije woud naderden, stoven de pelgrims in alle richtingen uiteen, juist op tijd, aangezien zij anders ongetwijfeld verpletterd zouden zijn. In de nabijheid waren kort geleden zes pelgrims door olifanten gedood. Ten overstaan van notaris H. van Ma- zijk werd Dinsdag ten verzoeke van de er ven van den heer J. Lako in het hotel van M. Sanders-de Paauw in één zitting ver kocht: een woonhuis met schuurtje en verder aanbehooren te Sluis aan de Hoogstraat, groot 1.58 a. Kooper Adr. Risseeuw te Sluis voor f 3250. Ten overstaan van notaris J. Mijs en ten verzoeke van J. T. Stuy te Oostburg werd verkocht een woonhuis met tuin, ge legen aan de Nieuwstraat te Oostburg, groot 2 a 68 ca. Kooper D. Scheèle te Aardenburg (Draai brug) voor 4000. Denemarken Oblig. 1926-5 101% Amsterdam 1936-3% 100%—100 Zeeuws. Hyp. B-4 100100 Cities Service Cy. P. 1958 5 34%—31% A Amsterd. Bank 150145 A Pref. Jurgens A 136 A Ned. Gist- en Spiritusfabr. 510501% A De Schelde N.B. 42—37 C Am. Smelt Ref. 30—27% A Born. Sum. H.M. 178—175 A Houth. Alberts 9795% C Union Pac. Rr. 4746 C Int. Nickel Cy. 32 y8— 31 Ned. 38 1000-3 100% 100-% O. Indië 37 1000-3 99%— 99% Engeland 1960-90 4 82%—82% A Koloniale Bnk. 107—100% A N.I. Hbk. 1000 124%—118 C Ned. H. M. 1000 151-149-% A v. Berkels Pat. 5244 C Calvé-Delft 80—.— A PhUips Gem. B. afg. 253—240%-45 C Unilever 139%—134%-35 C Am. Car en Foundry 119%-10 C Anaconda Cop. 18%16%-17 C Bethlehem St. 34%—31%32% C Kennec Copper 22%20-% C U. States St. C. 31%—29%-% C North Am. Cy. 11—10% A Kon. Petr. Mpij. 300%—291-85 C Contin. Oil Cy. 15%—15-% C Phillips Petr. Comp. 21%—19% C Shell Union O.C. 7%—7%-7% C Tide Water Ass. Oil 8%—7%-7% A Ned. Scheepv. U. 105%—98-100 A H.V. Amsterdam 391%—379-83 A Java Cult. Mij. 125—115% A N.I. Suiker U. 107—100 A Deli Batavia 211%—207%-13 C Deli Mij. 1000 263%—255-60 I Koninkl, Markt Amerika Philips Rubber Suiker Tabak (Wettig Schepen Obl.Markt Unilever gedeponeerd.])] A Senembah 261%257%-60 C Baltimore Ohio 3%3% C Southern Pac. Cy. 7%6%-7% A Southern Rlw. 4%4 A Amst. Rubb. C. 181%—169%-65 A Deli-Bat. Rubb. 106-80-91 A Hessa Rubber 99%—76-78 A Serbadjadi S.R. 7462%-65 WISSELKOERSEN. Heden. Gister; 8.97 8.97 72.47% 72.50 5.50 5.52 30.51 30.50 Londen Berlijn Parijs Brussel New-York 1.80% 1.80% Gewone kleeding is meest massa-werk. Waarborg-kleeding is kleermakerswerk. Ge wone kleeding wordt bij duizenden tegelijk gemaakt. Waarborg-kleeding is apart van bewerking en apart van stof. (Ingez. Med.) denmorgen een ernstig verkeersongeval I spoorweg TientsinPoekau ten Noorden plaats gehad. Eenige scholieren reden per I van het groote kanaal, volgens een mede- rijwiel op het langs den weg gelegen rij-1 deeling van den Chineeschen opperbevel- wielpad, toen op een gegeven moment, de hebber, vier- tot vijfduizend man Japan- 15-jarige L. W., wonende te Hontenisse sche troepen zijn omsingeld. Zij kunnen een meisje, eveneens gezeten op een rij-1 elk oogenblik vernietigd worden. Naar wiel, wilde passeeren. Ze kwamen met el-1 gemeld wordt, hebben de Japansche co- kander in botsing. Het meisje viel met lonnes overal aan dit front tijdelijk het haar rijwiel in een sloot; de jongen kwam tegenoffensief gestaakt en rukken zij naar tijdens zijn val in aanraking met een juist I den centralen sector op om te pogen, de passeerende vrachtauto uit Noord-Hol land. De jongen kreeg zeer ernstige ver wondingen aan het hoofd en werd een in de buurt staande woning binnengedragen terwijl een 2 tal spoedig ter plaatse ver schenen doktoren de eerste hulp verleen den. De toestand van den jongen is be- denkelijk. Naar we vernemen, moet den I mergut, nabij Salzburg, zal een groot con- chauffeur van de passeerende vrachtauto I centratiekamp worden ingericht. Gouwlei bedreigde troepen te ontzetten. EEN CONCENTRATIEKAMP ALS BELOONING. Reuter meldt uit Weenen: In Salzkam- Jubileum ds. Hoogenraad. Heden herdenkt Ds. A. E. V. Hoogen raad, Ned. Herv. predikant te Waarde, 1 leerling, den dag waarop hij voor 25 jaar zijn ambt aanvaardde. Ds. Hoogenraad werd in 1884 geboren en in 1911 candidaat in Zeeland, om 30 Maart 1913 zijn ambt te aanvaarden te Hooge- loon. In 1916 verwisselde hij deze stand plaats met Boxtel, om 17 Nov. 1929 zijn intrede te doen bij zijn tegenwoordige ge meente. Ds. Hoogenraad, die quaestor is van den kring Kruiningen, behoudt zich met nadruk het recht voor om niet te ju- bileeren. geen schuld treffen. De politie stelt onderzoek in. LANDSVERDEDIGING. Mijnheer de Redacteur, Sta mij toe, dat ik in Uw blad terugkom op het stuk van dr. Bouman „Een offer, maar(Zie Perskroniek M.C. van 29 Maart). der Eigruber heeft bekend gemaakt, dat dit concentratiekamp geplaatst zou wor den onder de hoede van de nationaal-so- cialisten van Salzkammergut bij wijze van belooning voor hun diensten bij den Ansch luss bewezen. LORD HALIFAX VERDEDIGT DE HUIDIGE BUITENLANDSCHE POLITIEK. Gistermiddag zijn in het Hoogerhuis de- Dr. Bouman is terecht van meening, dat batten gehouden over de buitenlandsche wij in den internationalen bewapenings wedloop niet mogen achterblijven. Deze be- politiek. De afgevaardigde van de Labour- partij, Lord Snell, oefende critiek uit op wapeningswedloop zelf echter, die ruineus I de politiek ten opzichte van Spanje. is en beangstigend, kan geen redding bren gen ondanks alle nationale offervaardig heid. Namens de regeering antwoordde Lord Halifax, de minister van buitenl. zaken. Hij zeide, dat geen bewijs was geleverd Daarom bepleite men in de eerste plaats voor de herhaalde beschuldigingen, dat dat, wat wel redding kan brengen: een ter ritoriale en koloniale herziening der vre desverdragen onder enkele voor de Euro- peesche vrede belangrijke voorbehouden. U dankend voor de mij verleende plaats ruimte, D. Kruyder. Italië nog onlangs Franco steun zou heb ben verleend. Hij zeide verder, dat het opgeven van de niet-inmenging zeer ge vaarlijk zou zijn voor den vrede. De Brit- sche regeering zal alles doen wat in haar macht is om de niet-inmenging te doen handhaven zoolang de burgeroorlog zal [Niet: in de eerste plaats. Dat hééft duren en ook wanneer de burgeroorlog gegolden, nu is die tijd voorbij. Als buur mans huis brandt, dan gaat men geen voorstel aan den gemeenteraad zenden, een nieuwe bouwverordening met betere brand veiligheidsvoorschriften vast te stellen, maar dan roept men de brandweer op. Die geëindigd zal zijn. Na te hebben verwezen naar de woor den van den minister-president, dat het voorstel van de Sovjet Unie inzake een conferentie ontijdig en nutteloos was, le verde Lord Halifax kritiek op de houding een redevoering. Deze vergelijking doortrekkende wil dit echter niet zeggen, dat men, indien zij den brand bluscht. Met water. Niet met van de oppositie, welke hij een politiek van een collectief ultimatum noemde. Hij voegde hieraan toe, dat de regeering er meer prijs op stelde individueel de betrek noódig is, en dat7s~z« hier,"een'verbetering I kingen met de mogendheden te verbete der bouwverordening maar ad calendas ren- Vervolgens zeide hij, dat Engeland graecas mag verschuiven: neen, principieel de politieagent van Europa kan zijn - en in zooverre heeft inzender volkomen £warand_ zal kunnen zeggen, dat Enge gelijk is verbetering der brandveiligheid, in 't algemeen: de preventie, en het weg nemen der oorzaken van zelfontbranding, inderdaad het belangrijkst, het primaire. Maar n u is primaire geworden, laat ons hopen tijdelijk: de openbaring van den on- verzetteltjken en waarlijk offervaardigen I verplichtingen ten aanzien van Frankrijk land zijn verplichtingen licht opneemt Zij, aan wie Engeland zijn woord heeft gegeven, zullen hierop kunnen vertrou wen. Er bestaat evenwel verschil tusschen de verplichtingen van het Volkenbonds handvest en de duidelijk omschreven wil tot behoud der nationale zelfstandig heid, en wel door middel van wat thans het eerst en het krachtigst in bepaalde ge vallen helaas zelfs uitsluitend spreekt: de wapenen. Red.] en België in geval van een niet uitgelok ten aanval. De minister van buitenlandsche zaken verklaarde verder te veronderstellen, dat door de huidige onderhandelingen met de regeering van Italië de goede betrekkin gen zullen worden hersteld, waardoor een ware dienst zal worden bewezen aan het algemeen welzijn. Voorkomen moet wor den, dat Europa in twee vijandige kampen DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Bergen op Zoom: 1 doode. Op het rijwielpad van Heibergen naar Ossendrecht zijn twee wielrijders zoodanig I wordt verdeeld, met elkaar in botsing gekomen, dat een Lord Halifax verklaarde verder, dat in hunner met zware verwondingen naar het I dien het land de overige mogendheden ziekenhuis te Bergen op Zoom moest wor- kan overtuigen van zijn moreele en mate den overgebracht. De jongeman is aldaar rieele kracht de politiek van Engeland zal overleden. slagen. Indien het niet hierin kan slagen Een bontdievegge. Gistermiddag vervoegde zich een Fransch sprekende dame van Russische nationali teit, wier leeftijd ongeveer bij de veertig te schatten is, in een bontzaak aan het Noord einde, te Den Haag, klaarblijkelijk met het doel iets te koopen. Van de gelegenheid, dat de winkelier zich even uit de winkel ruimte verwijderde, maakte de koopster gebruik om haar slag te slaan en heen te gaan. Op aanwijzing van den winkelier Sommeijer, Ovezande; H. J. Steutel, Hans- weerd; Jac. de Visser, Goes; K. van Veen Kloetinge; Corn. Visser, Goes; afgewezen heeft een agent van politie de dame, die leerling. I zich nog slechts enkele passen had kunnen Afdeeling Electro-techniek. Van le naar I verwijderen, aangehouden. Zij bleek onder 2e klasse: R. Hundersmarck, Kapelle; H. haar mantel niet minder dan vijf zilver- W. van Koeveringe, Schore; Chr. Kole, vossen ter waarde van ongeveer 500 te Kloetinge; Adr. J. Perrels, Borsele M. I hebben medegenomen. De politie heeft de A. Platschorre, Ellewoudsdijk; A. C. Schrij- I vreemdelinge in bewaring gesteld. STAKING VAN MARKTKOOPLIEDEN TE BREDA. De officieele intocht van het nieuwe ver, Goes; C. M. Stouthamer, EUewouds-1 dijk; Joh. van den Vliet, Hansweerd niet bevorderd 4 leerlingen. Gediplomeerd 2e klas Electro-techniek: I tweede bataljon van het zesde regiment In- Vrijdag 1 April a.s. viert de heer A. P. Jungcurt te Den Haag zijn zilveren ju bileum als secretaris van de Unie van Chr. Onderwijzers. De jubilaris werd in 1886 te Amsterdam geboren. In 1912 vertrok de heer Jungcurt als onderwijzer naar Vlissingen, waar hij werkzaam was aan de Chr. school (Pa lingstraat). In 1913 gekozen tot lid van het hoofdbestuur van de Unie, werd hij 1 April van dat jaar belast met het secretariaat. De omvang van dit werk maakte het na 6 aar noodzakelijk de school vaarwel te zeggen en geheel zich te geven aan het werk voor de Unie. Op politiek gebied is de jubilaris een vooraanstaand figuur in de Chr. Dem. Unie. AMBACHTSSCHOOL TE GOES. Cursusjaar 19371938. Bevordering der leerlingen en uitreiking diploma's: Afdeeling timmeren: le naar 2e klasse: W. Bierens, Kapelle; G. J. Dekker, 's-Gra- venpolder; Adr. Heyboer, Heinkenszand; F. P. M. Hopmans, Goes; D. van Loo, Driewegen; Jac. Marteijn, Ierseke; L. Pee- ters, Kwadendamme; F. Slabbekoorn, Ka pelle; A. M. van Veghel, Goes; niet be vorderd 4 leerlingen. Gediplomeerd 2e klas timmeren: M. Beenhakker, 's-Heer-Arendskerke H. W. Bierens, Kapelle; E. Corstanje, Goes, A. M. Eversdijk, Kapelle; A. A. Heijnsdijk, Goes; Adr. de Jonge, Kapelle; Anth. La- ban, Ierseke; D. van Maris, Kapelle; C. Nieuwdorp, Kapelle; D. Priester, s-Heer Hendrikskinderen; G. M. Priester, Elle woudsdijk; C. J. Rijk, Heinkenszand; L. P. Schrier, Goes*); P. Peeters, 's Heeren- hoek, herexamen; niet bevorderd 3 leer lingen. Gediplomeerd 3e klas timmeren: P. de Boe, Kloetinge; L. de Blaij, Wolfaartsdijk; A. M. J. Effenberger, Goes; A. J. Engel- bert, 's-Heerenhoek; J. T, Hopmans, Goes; P. Huizen, 's-Heerenhoek; D. de Jonge, Kwadendamme; Adr. Klap, Waarde; J. de Muijnck, Borsele; L. Molhoek, Krabben- dijke; J. van Oosten, Kapelle; L. M. Oom, Ierseke; W. H. Ooms, Goes; J. Priem, Ovezande J. Steketee, Ierseke; C. J. Vogelaar, Kortgene. Afgewezen 1 leerling. Afdeeling Rijw. en Motortechniek. Van le naar de 2e klasse: J. Almekinders, Hein kenszand J. Jac. Brugge, Groede; L, J. Florisse, Wemeldinge; Joh. Heijnsdijk: Goes; Joh. Huijsen, Borsele; G. J. Leen- dertse, Wissekerke; M. van Liere, Scho re M. A. Munter, Kortgene; W. Phi lipse, Schore; H. van Stel, Wemeldinge Anth. Tempelaar, Goes; P. B. E. Verstren- ge, Goes; M. J. de Dreu, Goes V.V.; M. J Le Conté, Goes V.V. Niet bevorderd 8 leerlingen. Gediplomeerd 2e klasse Rijwiel- en Mo {ortechniek: C. Baarends, Goes; Jac. Brand, Goes; A. F. Bocksx, Wolfaartsdijk J. Boonman, Goes; M. J. de Back, Goes B. van Eenenaam, Hansweerd*), Adr. Hol- lestelle, Kloetinge; M. A. de Mol, Baar land; afgewezen 6 leerlingen. Gediplomeerd 3e klasse Rijwiel- en Mo tortechniek: A. Akkerman, Goes; Jac, Boonman, Ovezande; C. M. van Dijke, Kruiningen; J. Joh. Franse, 's-Heerenhoek M. de Goffau, Waarde; J. A. Hunders marck, Kapelle; J. C. de Jonge, Goes; Chr, P. van Koeveringe, Schore; Jac. Louwer se, Nisse; C. Pauwe, Goes; M. B. Rijn, Goes J. F. Schuurman, Ovezande; Adr. B. Doornheim, Kruiningen; W. van Maris, Goes; H. H. J. Steinmeier, Kloe- tinge; J. E. Vos, Goes; A. A. M. C. Mey- ler, Goes; herexamen; afgewezen 1 leer-1 ling. Gediplomeerd 3e klas Electro-techniek: fanterie heeft te Breda tot onverwachte incidenten geleid. In verband met het défilé voor het stad huis kon de gewone Dinsdagsche week markt op de Groote Markt geen doorgang vinden, zoodat Maandag zoo- F. J. Baarends, Goes; And. Baarends, wei }n <je plaatselijke bladen als door Goes; J. Hollestelle, Goes; P. de Jonge, i <je radio was bekend gemaakt, dat de 's-Heerenhoek H. B. van Noort, Drie- markt verplaatst werd naar de Nieuwe Gin- wegen; H. Rademaker, Hansweerd; H. van nekenstraat, zooals ook in de kermisweek Stel, Wemeldinge; Jac. Stevense, Schore; gebeurt. De marktkooplieden, die van oor- Jac. Sinke, Schore; J. J. Zembsch, Goes deel zijn dat de Nieuwe Ginnekenstraat Afdeeling Smeden, Rankwerken. Van de voor het houden van de markt minder gun- le naar de 2e klasse: M. van Doorn, Baar- syg js> vonden daarin aanleiding in staking land J. de Jonge, 's-Heerenhoek; Adr. I gaan. Zij verschenen wel met hun pak- J. Kiel, 's-Heer-Abtskerke; Jac. C. Lou-1 hen met koopwaar ter plaatse, en depo- werse, Kolijnsplaat; P. van Loo, Driewe-1 neerden deze ook wel op straat, doch de gen; J. F. Meewse, Kapelle; C. Slabbe-1 kramen werden niet ingenomen en de pak- koorn, Schore; J. Slabbekoorn, Schore; I ken werden niet uitgepakt, zoodat er geen Adr. Vleugel, Goes; niet bevorderd 5 leer- I kraamhuur en geen marktgeld kon wor- lingen. Gediplomeerd 2e klas Smeden, Bank- den geïncasseerd. Door de afdeeling Breda van den Neder- werken: Jac. van den Berg, Goes; H. L-1 iandschen bond van marktkoopliedenver- Jdnssen, Kruiningen; C. Markusse, 's-Heer-1 eenigingen in Nederland werd een pamflet Arendskerke; L. de Pree, Goes; Adr. Zan- verspreid, waarin van het niet uitpakken dee, Melissant; J. Zuidweg, Heinkenszand; I ais protest tegen de maatregelen van het afgewezen 2 leerlingen. Gediplomeerd 3e klas Smeden, gemeentebestuur, waardoor vooral de bui- Bank- I tenstands-kooplieden ten zeerste zouden werken: Adr. Buijs, Goes; M. A. Jopse, I Worden gedupeerd, werd kennis gegeven. Goes; C. P. Krant, Kapelle W. van Slechts de kooplieden in groenten, fruit, Loenhout, Goes; P. Looise, Goes; M. van visch en andere aan bederf onderhevige wa den Poel, Waarde; Jac. Vleugel, Goes. I ren namen achter hun kraam plaats, doch Afdeeling Schilderen. Van de le naar de de andere kramen bleven leeg. Een kaas- 2e klasse: J. van Ballegooyen, Kruiningen; boertje dat wèl uitpakte, kreeg zoo'n drom C. Hundersmarck, Kattendijke; W. van 't marktkooplieden om zijn kraam, dat van Veer, Kapelle J. Oele, Oudelande, I verkoopen niets kwam, zoodat de man maar voorwaardelijk. Gediplomeerd 2e klasse schilderen: J. A. van Steenbergen, Ovezande C. J. Ver weer inpakte. Reeds vroeg verlieten de meeste koop lieden de markt, waar wel veel koopers boom, 's-Gravenpolder, Joh. Ver ijzer, Goes; I waren, doch waar door verkoopers gewei- 1 leerling nog examen doen wegens ziek-1 gerd werd te verkoopen. te. I De politie, die in grooten getale op het Gediplomeerd 3e klas schilderen: Adr. marktterrein aanwezig was, waakte er voor Franse, Kwadendamme; J. M. Linthout, I <jat er geen ernstige incidenten voorvielen, Hoedekenskerke; Joh. Simonse, Goes. Geen speelgoed voor kinderen. De Nederlandsche Vereeniging tot be scherming van dieren brengt onder de aan dacht van het publiek: dat in verschillende Geeft de prijs van het Ochtmanfonds aan. Zondagmorgen werd ds. G. de Ru, ge- gemeenten van ons land thans in grooten komen van R i 11 e m in de vacature-dr. J. getale jonge eendenkuikens aan de H. Semmelink, bevestigd bij de Ned. Herv. komen - alle -woerdjes dm door de broed- Gem. te Almen-Harfsen door ds. A. Dron- machines bij duizendtallen wordenuitge kers, van Hontenisse, met een predicatie b™edjm^die jra ;.om. dp over Luc. 24: 30, 31a en 32. Na den dienst hebben, voor de eier- werd toegezongen „U zeeg'r dags deed ds. de Ru zijn intrede met een I maften eenTekere at- predikmg over 1 Cor. 3: 23a, doch #ra/¥fs#i 7Ün Trnnr "höt rmKliPk. dat Ze ZOU- gij zijt van Christus". Ds. de Ru werd toe gesproken door ds. Vermaas, van Lochem, J tractie zijn voor het publiek, dat ze zon der nadenken voor enkele centen koopt om er de kinderen mede te verblijden. Daar- voorzitter van den ring Zutphen; burge- tg bestaat ernstig bezwaar. Men laat de meester L. R. Wentholt, van Gorssel; den kuikeng dikwijls Vrij rond loopen, hetgeen heer E. J. KI. Kranenberg, namens den VQor deze diertjes, die groote behoefte aan kerkeraad en ds. v. d. Hoeven, van Warns- warmte hebben doorgaans den dood tege- veld, consulent. Toegezongen werd Gez. volge heeft. Voor de kinderen is het een 215: 4. I groote pret, ze in een tobbe te laten zwem men; maar helaas de meeste van deze beestjes zijn „loopeenden", die in het ge heel geen behoefte aan zwemgelegenheid hebben. Voegt men hierbij nog de moeilijke kwestie van de voeding, dan is het niet te verwonderen, dat deze eendenkuikens bjj honderdtallen op wreede wijs om het leven Naar wij vernemen zal de boschloop,! k0™e,n- -,ho<.tlll1T. van dp Ned Ver. tot lie ieder jaar door de Middelburgsche f k ing van rtieren doet nu een beroep athletiekvereeniging E.M.M. m de bosch- b®scbe JLk wanneer voor de diertjes schen van Domburg georganiseerd wordt, opef^fme™rden gevonden, ko- Zaterdag 30 April a.s. worden „iet meer ter markt. ATHLETIEK. E.M.M.-BOSCHLOOP. dit jaar op gehouden. Deze loop gaat voor de athleten (alle klassen) over een afstand van onge veer 3000 meter. Voor de juniores is een afstand van ongeveer 1500 m vastgesteld. Bij beide afstanden is een D-klasse toege voegd voor die deelnemers, die geen K.N. A.U. lid zijn; vroeger was dit alleen bij de heeren mogelijk. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agem, IZ. VERDUIJNDE BEER» Groede, Drieweg O 237.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2