Hi SPORT. DO B Het Loss Sch< Roll Heei Dag? ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. KERK EN SCHOOL. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. DÏ a.s. 6 ut na sche dag plaa 7.30 wert door ook i ban haar atanc kom te hebben geheeten, vroeg de voor zitter, de heer J. de Priester, zich in zijn openingswoord af, of een propaganda-avond voor de openbare school in deze gemeente nog wel noodig is, aangezien het aantal leer lingen der drie hier bestaande bijzondere scholen dalende is en dat der openbare school steeds stijgt. Het aantal leerlingen der openb. school steeg in de jaren 1931 1937 van 139% tot 174%. In verband hier mede hebben B. en W. den minister mach tiging gevraagd tot het aanstellen van een vijfde leerkracht. Deze machtiging werd verleend onder voorwaarde, dat het aantal leerlingen gedurende 1938 niet daalt bene den 201. Bij een vlottende bevolking als te Soeburg is het zaak, bij de nieuwe inwo riers de openb. school te propageeren, om het vereischte aantal te behouden. Hiervoor deed spd. een beroep op alle aanwezigen. Tenslotte bracht spr. hulde aan een kleine groep menschen, die met succes propaganda voeren bij ouders van wie re delijkerwijs mag worden verondersteld, dat hun kinderen op de openbare school hoo ren. De heer H. G. v. d. Veen sprak over „Het wezen en karakter der openb. school in hoofdzaak naar aanleiding van Art 195 der Grondwet en art. 42 der L.O. wet 1920 waarin wezen en karakter der openb. school liggen verankerd. Spr. zette duidelijk uiteen, dat de open bare school er naar streeft de kinderen te onderwijzen in Christelijke en maatschap pelijke deugden en dat er de grondslag wordt gelegd, niet voor een bepaald begin sel, doch voor elke belijdenis, zoodat ze kan bevatten kinderen van alle gezindten. De onderwijzer de heer H. K. v. Duiven voorde, trad eenige keeren met de kinderen uit de hoogste klassen op en deed de aan wezigen genieten van een tiental school versjes, die onder zijn uitstekende leiding waren ingestudeerd. De heer Olijslager wist met eenige aar dige schetsjes de goede stemming eveneens te bevorderen. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND. Vrijdag avond hield de Burgerwacht haar goed be zochte jaarvergadering in de openbare school. De secretaris gaf in zijn jaarverslag een uitvoerig overzicht van het lief en leed der vereeniging in de afgeloopen twee jaar, waarbij vaak de komische noot niet ont brak. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de financieele toestand der vereeniging gezond is en dat ruim 40 in kas was. De burgemeester zeide o.m. dat het hem verheugde, dat in deze gemeente een flinke burgerwacht bestaat en prees de goede verstandhouding met den B.V.L. Hij achtte beide instituten nu meer dan ooit noodzakelijk. Ook hij riep de medewerking van de leden in voor de luchtbeschermings organisatie. Daarna werden door den bur gemeester de prijzen uitgereikt van den schietwedstrijd. Negentien schutters namen hieraan deel, hoogste schutter was C. Baas. Nadat door enkele dames in de pauze ver- verschingen waren aangeboden, vertoonde de burgemeester een zelfopgenomen film van de feestelijkheden bij de geboorte van Prinses Beatrix, hier en elders, waarbij vele bekenden op het doek verschenen, het geen uiteraard groote belangstelling trok. Ook werd nog een dierenfilm gegeven, die zeer belangwekkend was. De voorzitter dankte tenslotte allen, die aan het welslagen van dezen avond mede werkten, in het bijzonder den burgemeester, en riep allen een tot weerziens toe. De heer Verlare, voorzitter van den B.V.L., dankte voor het gulle onthaal en verzekerde, dat de leden van dezen avond een prettige her innering zullen medenemen. De bijeen komst werd gesloten met het zingen van het Eeeuwsche volkslied. DRIEWEGEN. Op de Vrijdagavond ge houden eindles van den driejarigen alge- meenen tuinbouwcursus verkregen een aan- teekening op het diploma van den twee jarigen cursus P. van Weele, A. Goetheer en A. Ringelberg te Driewegen, P. J. Mol te Oudelande, M. J. Platschorre en J. M. Platschorre te" Ellewoudsdijk, M. W. Steke- tee en M. van de Guchte te Driewegen. De heer P. Koeman zegde, gezien het nut van het tuinbouwonderwijs, reeds namens B. en W. toe, dat mochten te zijner tijd weer in Driewegen voldoende leerlingen voor een nieuwen cursus aanwezig zijn, op dezelfde medewerking gerekend kan worden. De heer P. van Weele dankte namens de leer lingen de heeren H. L. K. Leijs en W. J. Robijn voor het genoten onderwijs. KLOETINGE. De lijst van candidaten voor de commissie ingevolge art. 158 der gemeentewet (dubbele raad) welke op 28 Maart zal worden ingediend zal er als volgt uitzien: 1. Jb. Dekker Lzn. (c.h.); 2. M. van de Linde (groep Van Liere, vrijzinnige kie zers); 3. K. Doeker (a.r.); 4. G. Korstanje (neutrale werklieden vereeniging)5. J. Oe- le Azn. (v.d.); 6. J. F. Buijsrogge (r.k.); 7. J. Hoekman (Stk. Ger.); 8. C. Kousemaker (c.h.); 9. K. K. Maartense (c.h.); 10. M. J. Noteboom (groep Van Liere, vrijzinnige kiezers); 11. W. Nieuwdorp (a.r.); 12. J. Leijs (neutrale werkliedenvereeniging). De commissie zal waarschijnlijk bestaan uit de personen genummerd 1 tot en met 7. OOSTBURG. De tooneelvereeniging „Op gang" heeft nimmer te klagen over gebrek aan belangstelling; zelfs j.l. Vrijdagavond, toen het weer in alle opzichten tegenwerk te, was er nog een flinke opkomst, zoowel uit Oostburg als van elders, toen opgevoerd werd „Wit en Rood" (Pantsertrein no. 4) door Jean Bommart (vertaling E. P. van van der Werff). Het was geen stuk om bij te huilen of uitbundig te lachen doch het boeide van begin tot eind en gaf een kijk op de Russische revolutie 19171918 met al zijn momenten van veraad, spionnage en contra-spionnage. Het stuk werd zeer goed gespeeld. Na het le bedrijf deelde een lid van het Beursbestuur mede dat het overlijden van mr. J. Erasmus, voorzitter der vereeniging tot exploitatie van het Beursgebouw, ge vallen was op een tijdstip dat het zoo goed als ondoenlijk was deze uitvoering uit te stellen. Om de nagedachtenis van den over ledene verzocht spr. allen aanwezigen zich gedurende een halve minuut onder inacht neming van volkomen stilte, van hunne ze tels te verheffen, aan welk verzoek vol daan werd. VOETBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland. FeijenoordDWS 00. Afd. I: prom. comp. 2e kl.: DOS—DWV 5—2. Afd. II: prom. comp. 2e kl.: Hermes DVSOvermaas 32. Afd. Ill: prom. comp. 2e kl. QuickPEC 6—0. Afd. IV: le klasse: PSVBleijerheide 60; NOAD—Eindhoven 13; Roermond NAC 1—2; BW—Juilana 2—5; Longa MW 3—1. Afd. V: le kl.: GVAVLeeuwarden 22; Be QuickAchilles 3^4; Hoogezand- Veendam 02. Prom. comp. 2e kl.: FVCGRC 40. 2e klasse A. ZeelandiaRCS 11; GoesRBC 20. 3e klasse A. BreskensHulst 63; Corn. Boys Axel 33; OostburgIJzendijke 18. 3e klasse B. EMMEiland Boys 12; Middelburg II Hansweert 30. Bekerwedstrijden. De voornaamste uitslagen in de eerste ronde om den Ned. Voetbalbeker zijn: Sparta—EHS 7—1; DFC-VVA 3—0; Ri valen—VSV 0—6; KW—Ajax 0—7; RFC DIO 30; HaarlemAlphia 112; VIOSDHC 5—1; HBS—DCL 4—1; SIOD Blauw Wit 06; StormvogelsODS 4 0; CW—LSV 5—0; 't Gooi—Unitas 2—1; Xerxes's-Gravendeel 50; Enschede Falto 80; TubantiaAlmelo 32; Heer- de—AGO VV 3—7; BAWZAC 0—5; TW Wageningen 12; Vaasser BoysHenge lo 29; Vliss^n ge nS 1 ui s k il 100; ZierikseeM i d d e lburg 1—1; TSC—PAZO 4—2. Kampioenen. PSV te Eindhoven werd kampioen der le kl. van afd. IV, terwijl Be Quick te Groningen het le kl. kampioenschap van Afd. V veroverde. De Zeeuwen onderaan. De beslissing is gevallen: De Zeeuwen moet degradatiewedstrijden spelen. Het eene punt dat Zeelandia nog noodig had om zich volkomen veilig te stellen be haalde zij in haar laatsten wedstrijd tegen RCS. Zeelandia eindigde daardoor juist één punt boven De Zeeuwen. Goes behaalde een overwinning op RBC. De Goesenaren besloten daarmede hun thuiswedstrijden goed. Gespeeld moet nu nog worden: RCSGoes. De stand is: Hero 18 11 4 3 48—32 26 Middelburg 18 8 7 3 34—25 23 Breda 18 9 4 5 41—38 22 De Baronie 18 7 5 6 4032 19 Vlissingen 18 8 2 8 3938 18 RCS 17 7 3 7 4342 17 Goes 17 6 3 8 29—34 15 Zeelandia 18 4 5 9 32^0 13 RBC 18 4 5 9 34—45 13 De Zeeuwen 18 5 2 11 3448 12 Oostburg definitief onderaan. Breskens heeft Hulst met duidelijke cij fers verslagen en daarmede hebben de Bressiaanders weer getoond de tweede plaats volkomen waard te zijn. Corn. Boys deed op eigen terrein weer goed werk door Axel een punt afhandig te maken. De laatste thuiswedstrijden van Corn. Boys hebben hun wel mooie successen ge geven. Oostburg verloor met groote cijfers van IJzendijke. Daarmede is thans definitief beslist dat Oostburg de laatste plaats zal blijven bezetten. IJzendijke heeft dezen wedstrijd zeker aangegrepen om haar doelgemiddelde positief te doen worden. Zij zijn daarin geslaagd. De stand is: Terneuzen 18 15 2 1 10727 32 Breskens 17 13 1 3 6431 27 Axel 17 9 3 5 45—33 21 IJzendijke 18 10 1 7 4947 21 Sluiskil 16 10 0 6 5840 20 Hulst 17 8 1 8 5049 17 Hoofdplaat 16 6 3 7 3442 15 Corn. Boys 16 2 4 10 2361 8 Biervliet 17 2 2 13 2262 6 Oostburg 16 0 1 15 2080 1 Middelburg II op de eerste plaats. Middelburg II won haar laatsten wed strijd tegen Hansweert. De groen-witten namen de eerste plaats van Vlissingen II over, doch laatstgenoemde heeft nog twee wedstrijden voor den boeg. Eiland Boys won van EMM met het kleinst mogelijke verschil, waardoor Eiland Boys de derde plaats van Goes II* overnam. De stand is: Middelburg II 16 10 2 4 51—22 22 Vlissingen II 14 9 2 3 5025 20 Eiland Boys 15 10 0 5 52—*34 20 Goes II 15 9 1 5 42—23 19 Terneuzen II 15 7 3 5 4834 17 EMM 16 8' 1 7 49—54 17 Zeelandia II 16 4 2 10 3358 10 Hansweert 14 3 0 11 2058 6 Goesche Boys 16 2 1 12 25—62 5 ZEELANDIA—R.C.S. 1—1. Geestdriftig spel der Zeelandianen. Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Zeelandia bewezen, dat wanneer de wil er is en men van de eerste tot de laat ste minuut zich vol geestdrift in den strijd werpt, behoorlijke resultaten verkregen kunnen worden. In verschillende onderdee- len van het spel was R.C.S., vooral tech nisch, zeker beter, maar al deze voor- deelen werden te niet gedaan door de strijdlust en het enthousiasme der Zeelan- dia-spelers. Toch toonde het spelbeeld ver schillende uiteenloopende phasen. In het begin van den wedstrijd bv. was R.C.S. be slist sterker, speelde beter voetbal en gaf den toon aan. De Soeburgers waren telkens weer in den aanval. Dit kon temeer ge schieden, omdat Zeelandia de tactiek (ook wel gedwongen) van een versterkte verde diging toepaste. De geheele middenlinie opereerde voor of op gelijke hoogte met de backs. Daartegen liep de R.C.S.-aanval meestal vast. Alleen Gillisse heeft met zijn harde schoten getracht dezen verdedigjngs- muur te doorbreken. En deze pogingen wa ren niet ongevaarlijk. Daar de R.C.S.-spil stuwend werkte en de binnenspelers scha kels vormden tusschen voorhoede en mid denlinie kon het offensief lang gehand haafd blijven, temeer daar bij Zeelandia juist het tegenovergestelde viel te bespeu ren: een gaping tusschen voorhoede en middenlinie. Gevolg van de tactiek en het niet terugkomen der binnenspelers. Naar mate de eerste helft verstreek kwam Zee landia er beter in en waren de aanvallen ook heel wat talrijker. Zoo was men bij het schot op de paal ongelukkig De rust ging met blanken stand in. Een kleine voor sprong had R.C.S. toen wel verdiend. Kort na de hervatting ontstond na aardig driehoekspel het eerste doelpunt van kor ten afstand door Gillisse gemaakt (10) Zeelandia gooide er, zoo mogelijk, nog een schepje op en inderdaad slaagde Philipse er in een vérdedigingsfout van R.C.S. met een goed doelpunt af te straffen (11) Van dit oogenblik af was het Zeelandia dat den toon aangaf. Sterk kwam de thuisclub in den aanval. De middenlinie waagde zich meer naar voren en dit uitte zich merkbaar in het spelbeeld. Het hooge tempo bleef ge handhaafd bij Zeelandia. Bij R.C.S. daaren tegen scheen de animo er uit. Er werd zon der overtuiging verder gespeeld, danig ge> knoeid en soms werd met kunst- en vlieg werk het doel schoon gehouden. Neen, dan speelde R.C.S. verleden week tegen De Zeeuwen heel wat beter en meer berekend. Van het strijdlustige R.C.S.-elftal dat den wedstrijd aanving, was op het einde niets meer te bespeuren. De ontmoeting in z'n geheel beschouwd had Zeelandia een over winning wel verdiend. De spelers. Zeelandia trof het niet dat na een kwar tier spelen Nijsse moest uitvallen. Echter, zijn vervanging door Gabriëlse en het inne men van de plaats van laatstgenoemde door De Bruijn konden we geen verzwakking vinden. Het spel der Zeelandiaspelers zul len we ditmaal niet man voor man opnoe men. Alle elf'spelers dienen op één lijn ge steld te worden, omdat zij zonder uitzonde ring, sportief gestreden hebben tot de laat ste seconde. Daarvoor dienen zij allen te zamen gewaardeerd te worden. Van de R.C.S. spelers kan dit niet gezegd worden. Wel geldt voor allen, dat zij na een goed begin, tegen het" einde afgezakt wa ren tot een peil van lusteloosheid en zon der animo. Het best kwam dit tot uiting bij den keeper, die het laatste half uur maar eigenaardig spel te zien gaf. De backs waren wel voldoende. In de middenlinie vielen de beide halfspelers tegen; hun plaatsen was onzuiver. Labeur op de spil- plaats kan over zijn spel tevreden zijn. De beide vleugelspelers konden zich niet ge makkelijk vrijspelen en zij bleven dan ook beneden de verwachting. Gillisse was vooral in de eerste helft goed op dreef. Later ging het ook met hem mis. Van Roo zwierf ach ter de voorhoede aan, doch had bijna geen bal of verknoeide de kansen. Wanjon ten slotte speelde ook geen besten wedstrijd. Hij haalde wel vele ballen op, doch veel nut had dit niet, daar het leder door zijn slecht plaatsen vaak onmiddellijk geretourneerd werd. Wij zien dezen speler liever op de spilplaats. Scheidsrechter Ridder van Rappard leid de feilloos. Een pracht arbiter. Middelburg IIHansweert 30. Deze laatste voor de competitie gespeel de wedstrijd, onder de goede leiding van scheidsrechter Meulmeester, is door de Middelburg-reserves gewonnen, zoodat zij uit deze competitie, een totaal van 22 winstpunten hebben bereikt. De reserves verschenen met eenige in vallers en hun spel was niet, zooals_we dit van hun gewoon zijn. Het spel werd den geheelen wedstrijd te kort gehouden, sporadisch werden de vleugels in het spel betrokken. De rust ging in met 10, welk doelpunt door Flipse werd gemaakt. Na de rust had Koster met Polvliet van plaats verwisseld, hetgeen een verbetering was. Nu werden de vleugels meer in het spel betrokken. Uit een voorzet van links doelpunt Koster (20). Eenigen tijd later krijgt Flipse den bal in zijn bezit en doel punt (30). Wat Hansweert ook pro beerde zij kon geen tegenpunt maken. Voor hun hard werken hadden de gasten wel een tegenpunt verdiend. Doelverdediger Van Koeveringe kon geen der doelpunten voorkomen, zelfs heeft hij verschillende moeilijke ballen uit zijn doel gehouden. BreskensHulst 63. Direct na den aftrap zitten de Breskens- spelers voor het doel der gasten en als een back te zacht terugspeelt maakt Ver meulen hiervan dankbaar gebruik om zijn ploeg de leiding te geven (10). Een hard schot van H. Fenijn ketst van de lat te rug, doch de bal wordt door De Baare op gevangen en in het net geschoten (20). Er zijn dan slechts enkele minuten ge- spueeld. Dan komt Hulst wat opzetten en van een misverstand tusschen de verdedi gers maakt de midvoor een tegenpunt (2 1). Dan is het H. Vermeulen die met een hard schot den stand op 31 brengt. Als even later J. de Visser op doel schiet kopt Vermeulen achterwaarts den bal in den bovenhoek (41). Wanneer Verduijn, bij 't uitloopen niets anders kan doen dan den bal trappen, schiet hij tegen een toe stormende speler aan en Hulst komt goed koop aan haar 2de doelpunt (42). Kort voor de rust schiet Neuféglise no. 5 in de touwen. Na rust is het terrein door den regen zeer glad en slecht bespeelbaar. Hulst maakt weer een doelpunt als Verduijn de gladde bal niet vasthouden kan. Dan is het NeuféglTse die met een hard schot den eindstand op 63 brengt. Scheidsrech ter Kouwijzer leidde bevredigend. KORFBAL. WEDSTRIJDUITSLAGEN Z.K.B. De uitslagen van Zaterdag waren: 2e klasse: H.B.S. I—E.W.W. 1—1; Mad- joe II—Swift II 2—1. H.B.S. I heeft het er zeer verdienstelijk afgebracht tegen E.W.W.het gelijke spel is een goed resultaat voor de H.B.S.ers. Swift II stelde teleur door in Vlissingen van Madjoe II te verliezen. Niettemin de kampioenskansen zijn nog goed voor Swift II; haar laatste wedstrijd tegen H.B.S. I heeft zij te winnen en dan is het kampioen schap een feit. De stand is: Swift II 9 8 0 1 69—9 16 Madjoe II 8 6 1 1 26—10 13 E.W.W. 10 5 1 4 23—23 11 H.B.S. I 9 4 1 4 38—23 9 Swift III 9 1 2 6 9—38 4 H.B.S. II 9 0 1 8 5—67 1 H. B. S. I—E. W. W. 1—1. Vooral in de eerste helft was de thuisclub sterker. Talrijk waren de aanvallen van de H. B. S.-ers, doch steeds troffen de schoten van Eiff en Wisse geen doel. De H. B. S.- verdediging was goed op dreef, waardoor de E. W. W.-aanval weinig doelkansen kreeg. Het middenvak echter maakte de fout, den bal niet vlug genoeg door te spelen; er werd teveel in de breedte gespeeld, zoodat E. W. W. hier nog al eens kon ingrijpen Vóór de rust werd niet gescoord. In de tweede helft had E.W.W. ret voor deel van den vrij sterken wind in den rug. Hiervan werd goed gebruik gemaakt en de bal was dan ook in deze periode dikwijls in den E.W.W.-aanval. Na ongeveer 10 minuten vond een E.W. W.-dame den korf (01). H.B.S. pakte nu energiek aan en eindelijk na 25 minuten spelen gelukte het Wisse met een goed schot den stand weer gelijk te maken. (1 1). In het laatste kwartier kregen beide aanvallen nog wel eenige kansen, die ech ter niet benut werden. In den stand kwam dan ook geen verandering meer. MADJOE H—SWIFT H 2—1. Swift II heeft tegen Madjoe II een ver diende nederlaag geleden. In alle vakken toonde Madjoe II een meerderheid. De Madjoeneezen speelden een tempo vlugger, het samenspel en het vrijspelen ging hun beter af. Ook nu weer bleek dat het Mad- joespel de Swiftianen niet ligt. Zij kunnen hun spel niet voldoende ontplooien en hun tempo blijft gedrukt. Waar dit aan ligt? Och het heeft vele oorzaken, doch de voor naamste is wel dat Madjoe den Swiftianen geen vrij spel toe laat, hen niet in staat stelt hun gewone spel te spelen hoofdzake lijk door zwaar dekken, vooral van de meest gevaarlijk geachte spelers en speel sters. Deze tactiek heeft dus wel succes, doch daarmede is het goede dan ook ge zegd. Voor den toeschouwer is dergelijk spel niet mooi en wanneer zooals dezen middag, de leiding zeer slap is, werkt het forsch spel danig in de hand. Madjoe II heeft gebruik gemaakt van de fouten der Swiftianen. Swift II, dat twee invalsters telde, en bovendien de handicap had, dat mej. v. d. Kamp nog voor de rust moest uitvallen, heeft in alle vakken ge faald. Het aanvalsvak hield het spel veel te kort, terwijl de dames zoowel in vangen als in 't aangeven van den bal onvoldoende waren. Ook het middenvak leed aan zwak ke damesspeelsters, terwijl de verdediging slecht speelde. Alleen mej. Reekers speelde hier een goede partij. De twee punten van Madjoe waren ook aan fouten van deze verdediging te wijten. Het eerst punt werd gemaakt door Baars, na ongeveer 13 min. spelen; het tweede 20 min na de rust even eens door Baars. Het Madjoespel was vlugger en verras sender en voornamelijk de eerste aanval speelde zeer snel en schiep zich fraaie kan sen. Reyers wist 5 min voor het einde, met een van z'n bekende verre worpen de eer te redden (21). Verder kregen de Swift- aanvallers geen kans, daarvoor werden zij te stevig gedekt. Het was geen mooie wedstrijd, en ook geen prettige, terwijl de leiding veel te wenschen overliet. Vele overtredingen ble ven ongestraft. Voorts ontsierden vele ge dekte doelpogingen het spel. Z. K. B.-Nieuws. Omtrent de pogingen die aangewend worden om op de Bevelanden korfbalver- eenigingen te stichten kan gemeld worden, dat te Wemeldinge zich reeds 15 dames en 8 heeren hebben aangemeld. Vrijdag zal de oprichting van een vereeniging plaats vinden. Te Kortgene is thans tot de oprichting van een vereeniging besloten. De training zal spoedig begonnen worden. Te Kapelle zal getracht worden bij de gymnastiek ver. „Olympia" een afdeeling korfbal op te richten. BOOGSCHIETEN. De Handboogsociteit „St. Sebastiaan" te Heinkenszand hield een concours op de lig gende wip. Er werd door 31 schutters aan deelgenomen van 10 verschillende socitei- ten. De uitslag was: Hoofdvogel: P. de Jonge, van „Vios" te 's Heerenhoek; le Zijvogel: W. de Jonge, van „Soranes" te Heinkenszand; 2e zijvogel, P. Schruers, „Zeelandia", Ovezande; le Kaal P. J. Rijk, „St. Sebastiaan", Hein kenszand; 2e Kaal, idem; 3e Kaal: J. v. Heel, „Batavieren, Goes; 4e Kaal: idem; le Klep: C. Bek, „Soranes", Heinkenszand; 2e Klep: L. de Haas, „Batavieren", Goes; 3e Klep: P. de Jonge, „Vios", 's-Heeren- hoek. WIELRENNEN. Anton van Schendel wint de laatste étappe ParijsNice. De vijfde en laatste dag-étappe van den wegwedstrijd ParijsNice, welke Zondag verreden werd tusschen Marseille en Nice over 265 km, is in den sprint gewonnen door onzen landgenoot Anton van Schen del in den tijd van 7 uur 33 min. In de al- gemeene rangschikking kwam de Belg Lowie op de eerste plaats te staan; twee de werd Dissaux (België); terwijl Anton van Schendel derde werd. Heeft Albert van Schendel het vorig jaar op fraaie wijze de Nederlandsche kleuren in den rit ParijsNice verdedigd, ditmaal was het zijn broer Anton, die deze taak prachtig overnam met een étappeoverwin ning en zijn derde plaats in het eindklas sement. Anton van Schendel was Al- bert was tijdens de tweede étappe uitge vallen voortdurend in de voorste gele deren en speelde daar een rol van betee- kenis. De wegwedstrijd AntwerpenGentAnt werpen over 200 km werd gisteren gewon nen door Huts in 5 uur 37 min. 30 sec. d'Hooge was tweede; Middelkamp werd 7e; Gyzen 12e; Schulte 18e en Van Am sterdam 19e. MOTORBOOTSPORT. Twee wereldrecords door Nederlander verbeterd. Gisteren werd op de Dieze bij Den Bosch door de Kon. Ned. Motorbootclub een internationale recordpoging georgani seerd. De heer A. Lieven uit Den Bosch heeft hierbij het bestaande wereldrecord voor booten met buitenboordmotor, klas se X met 1000 kubieke cm inhoud, dat op naam stond .van den Engelschman Fedden met 45,95 km per uur, gebracht op 50.52 km per uur. Het bestaande wereldrecord voor zes uur, dat op naam stond van den Franschman Caron en 37.03 km per uur bedroeg, werd gisteren eveneens door den heer A. Lieven verbeterd, doordat hij een gemiddelde snelheid bereikte van 48,59 km per uur. KRUININGEN. Wegens ziekte van den heer G. Mazure onderwijzer aan de o.l. school te Hansweerd is benoemd tot tijde lijk onderwijzeres mej. Evertse, kweeke- linge met akte te Kloetinge. WISSEKERKE. Aan de bijzondere lage re school (dorpskom) is benoemd tot kwee- keling met acte mej. Goedheer te Wol- faartsdijk. DINSDAG 29 MAART 1938. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Orgelconc. m.m.v. solist. 12.15 Gram. 1.00 Omroeporkest. 1.45 Gram. 2.00 Omroepor kest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Lyra-Trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Aeolian-orkest. 6.15 Gram. 7.00 Voor de kin deren. 7.05 AVRO-Musette-ensemble en so liste. 7.30 Eng. les. 8.00 Ber. ANP. Gram. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.20 Gram. 10.30 Reportage. 10.45 Gram. 11.00 Ber. ANP. Hierna: Veres Lajos' Zigeunerorkest. 11.3012.00 Eddie Oliver's Dansorkest. HILVERSUM H 301.5 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-melodisten en solist. (Van 1.001.20 Gram.) 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 KRO-Kamerorkest. 4.45 Gram. 5.05 KRO-Melodisten en solist. (Om 5.45 Feli- citatiebezoek). 6.40 Esperanto. 7.00 Berich ten. 7.15 KRO-Orkest. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 Stedelijk Orkest van Maastricht en solist. 10.15 Russische Koorzang (gr. opn.) 10.30 Ber. ANP. 10.40 KRO-Melodisten en so list. 11.20—12.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 11.20—11.45 Orgel spel. 12.05 Gram. 12.35 Radiotooneel. 1.15 Pianosyncopations. 1.352.20 Gram. 3.20 Midland-Orkest en solist. 4.20 Jack Wil son's Kwintet. 4.50 Gram. 5.20 Zang. 5.40 Ralph Elman-Sextet. 6.20 Berichten. 6.45 Reg. King en zijn orkest. 7.20 Orgelspel. 7.50 Causerie. 8.10 Orkest en solist. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch nieuws. 10.00 Variété-Orkest en solisten. 10.45 Gram. 11.20 Grosvenor House-Dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 m. 7.55—8.05, 9.10 en 10.20 Gram. 11.50 Giardino-Orkest. (Om 12.50 Zang). 2.05 Piano. 2.20 en 3.20 Zang. 3.35 Cello. 4.20 Locatelli-Orkest. 7.35 Gen- til-kwartet. 8.05—11.05 Radiotooneel. KEULEN 456 m. 5.50 Militair Orkest. 7.50 Amusementsorkest. 9.20 Volksdansen en -liederen. 11.20 orkest en solist. 1.30 Amusements-sextet. 3.20 Bielefelder Con certorkest. 5.20 Solistenconc. 6.35 Concert. 7.50—11.20 H. Hagestedt's dansorkest m.m. v. solisten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 11.20 en 12.30—1.20 Gram. 4.20 Salonorkest en Gram. 5.50 en 6.20 Dansorkest en Gram. 7.20 Kleinorkest m.m.v. solist. 7.50 Gram. 8.05 Radiotooneel. 8.45 Kleinorkest en so liste. 9.30—10.20 Gram. 484 m: 11.20 Gram. 11.50 Orkest. 12.30 Salonorkest. 12.501.20 en 5.35 Gram. 5.55 SalonorEest. 7.20 Radiotooneel. 8.05 Orkest m.m.v. solist. 9.30—10.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDEB 1571 m. 7.20 Orkest (gr. pl.) 8.20 Politiek Dagbladoverz. 8.35 Orkest (gr. opn.) 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Berichten. 10.20— 11.20 Hagestedt's dansorkest en solisten. GEVONDEN VOORWERPEN TE MIDDELBURG. Gevonden en te bevragen aan het bureau van politie: Bandenspanningmeter, Huis sleutel, Kop rijwiellantaarn, Bril en etui. En vervolgens bij particulieren: Krielkip, Keijzer, Kl. Vlaanderen 7; Kin dermuts, B. Schuilwerve, Zuidsingel 64; Oorbel, J. Poppe, Oud Arn. pad 38; Paar glacé handschoenen, L. v. Langeraad, Nieuwpoortstr. 10; Mantelband, K. v. Schelven, Koepoort 101; Schuifmaatje, Pan huizen, Bagijnhof 36; Jongensjas, Cornel- lisse, K. Delft 48; Boerrinne broche (goud), L. v. d. Kam, L. Viele 20; Broche, Henk Sies, L. Delft 62; Model lips sleutel, H. Driessen, Eigenhaardstr. 4; Rijwielpendaal, J. v. Steenbergen, Molstraat 19; Motorkap houder, M. Kuzee, N. en St. Joosland A 182 Mantelband, Ko Zwigtman, Beenh. singel 5; Huissleutel, P. Schuilwerve, St. Bastiaan- straat 9; Geldstukje, P. Klaver, N. Ooster- schestr. 38; Herenport. met inh., v. d. Zwan, Domb. Schuitvlot 8; Eenig geld, Joh. Ga briëlse, Markt 34/35; Sleuteltje, P. Janse, Schoorsteenvegerssingel 156; Taschje, A. v. Geele, Nieuwstraat 26; Padvindersport., J. Sinke, Vlasmarkt 47; Voetbal, Verdaas donk, Bagijnhof 28; Huissleutel, W. Beurs- kens, Kinderdijk 82; Kurkentrekker, A. v. d. Velde, K. Giststraat 1; Boodschappen- mandje, Roeleven, Jasmijnstr. 46; Kinder- port, met inh., Armands, Nieuwstraat 7; Duimstok, A. Heijstek, Hendrikstraat 11; Heeren handschoen (glace), J. J. v. d. Moore, Lambrechtstraat 23; Kinderport. m. inh., v. d. Roost,' Oud Arn. Pad 56. Indien een voorwerp bij een der particu lieren wordt afghaald, melde men dit aan het Bureau van Politie. MIDDELBURG. MA 28 Mrt. Jaarverg. Handelsbelang; St. Joris 20.15 h. MA 28 Mrt. Muz. wandeling tambours- en pijperscorps „Juliana" aanv. Singel straat 19.30 h. Dl 29 Mrt. Jaarl. Verg. Aandeelh. N. V. J. G. en J. J. v. d. Harst; ten kantore der N.V. 20.00 h. Dl 29, WO 30 en DO 31 Mrt. Bazaar der C.J.M.V., Concertzaal. Dl 29 Mrt. Oud Geref. Gem. voorganger de hr. v. d. Gruiter van Bruinisse, Bo- gardzaal 19.30 h. Dl 29 Mrt. Alg. Ledenverg. Ned. Prot. Bond, Geb. Vrijz. Herv. (St. Pieter straat) 20.15 h. GOES. MA 28 Mrt Dl 29 Mrt Elec. Drukker^ G. w. den Boer, M'buig.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6