I MIMHELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANT) BINNENLAND. ZEELAND. PRIMA GAZ ^wvlticiale &ecuxv0c}$e Gilbran. MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. A. v. R00N - MIDDELBURG LANGEVIELE 62-64. TELEF. 330. WEERBERICHT. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. /VU kant en 2en speld sant en |ndt, kun vliegen zo heb- een heel Dagblad. Uifg-N-V. DeMiddelburgscheCrt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOES: Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMEB 73. TWEE BLADEN. MAANDAG 28 MAART 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Ter gelegenheid van de feestelijke her denking van het 40-jarig regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin, zal in het Nederlandsche Legermuseum in het kas teel Doorwerth, een tentoonstelling wor den gehouden, betreffende het krijgswezen gedurende die regeeringsperiode. DE EERSTE GRASBOTER. Aan de Koningin aangeboden. De eerste grasboter is Vrijdag aan H.M. de Koningin aangeboden door den veehou der G. Dekker Jzn. te Papendrecht. Jongeren-hulde aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van het veertigjarig regeeringsjubileum. Zaterdagmiddag had in de groote verga derzaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht onder voorzit terschap van mr. L. J. A. Trip, voorzitter van het nationale comité tot viering van het veertigjarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin een zeer druk bezochte vergadering van vertegenwoordigers van jongerenorganisaties plaats. Aanwezig waren op deze vergadering vertegenwoordigers van enkele tientallen organisaties, weerspiegelende vrijwel alle Nederlandsche jeugdbewegingen. M. Trip deelde mede, dat het denkbeeld van de algemeene hulde van jong-Neder- land aan H. M. de Koningin ter gelegen heid van haar veertigjarig regeeeringsjubi- leum op 6 September van dit jaar was ge rezen bp het Nationaal Jongerenverbond en gaf verder een uiteenzetting van de juiste beteekenis dezer hulde en het doel der bijeenkomst te weten: het doen van de eerste stap tot* het verkrijgen van de al gemeene samenwerking om de bedoeling tot haar volle recht te doen komen. H.M. de Koningin heeft in beginsel haar goedkeuring gehecht aan een hulde van de Nederlandsche jongeren, en het nationale comité en het Amsterdamsche comité heb ben in het programma een plaats inge ruimd voor deze hulde. Op voorstel van mr. Trip zullen de sa menwerkende vereenigingen binnen 14 da gen mededeelen, welke twee vertegen woordigers zij in een te vormen landelijk comité zullen aanwijzen. Er zal dan een kleiner uitvoerend comité gevormd worden, bestaande uit een twaalf personen. Te zijner tijd zullen uitvoerige mede deelingen gedaan worden over den vorm en het karakter van deze jeugdhulde. Het voorloopige adres van het comité is Javastraat 44a, Den Haag. Teraardebestelling P. Kalbfleisch. Zaterdagmiddag is onder vele blijken van belangstelling op de algemeene be graafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem ter aarde besteld het' stoffelijk overschot van den heer P. Kalbfleisch, oud-admini strateur ter gemeente-secretarie te Haar lem geb. te Vere. Ds. A. M. Boeyinga, predikant bij de Geref. kerk te Haarlem vroeg aandacht voor hetgeen de overledene in het maat schappelijk leven is geweest. Vervolgens spraken nog de heer A. van der Plas, die veertig jaar met den over ledene bevriend is geweest, en 'mevrouw Plasschaert uit Zeeland, een nicht van den overledene, die hem namens de Zeeuwsche familie en namens alle Zeeuwen een laat- sten afscheidsgroet bracht. Tenslotte dankte de zoon van den ont slapene voor de deelneming en belang stelling. MR. DR. J. VAN BRUGGEN. Benoemd tot lid van de Verzeke ringskamer. Naar de Standaard, verneemt is benoemd tot lid der Verzekeringskamer mr. dr. J. van Bruggen, voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam. Mr. dr. J. van Bruggen werd in 1889 te Teteringen geboren. Hij bezocht de H. B. S. te Goes en deed in 1905 aldaar Wet goed gevolg zijn eindexamen. Hij zet- *e toen zijn studie voort en reeds twee laar later deed hij staatsexamen A en B, waarna hij aan de universiteit verder stu deerde. Hij zocht zijn loopbaan voorloopig bij het onderwijs en was in 1914 en 1915 leeraar te Zetten (G.) Steeds gevoelde hij zich tot de studie aangetrokken en tij dens zijn functie bij het onderwijs stu deerde hij in de wis- en natuurkunde door en behaalde in 1915 te Utrecht den titel van doctor in de Wis- en Natuurkunde. Dr. van Bruggen werd toen leeraa; aan de Rijks H.B.S. te Goes en bij de instelling der Raden van Arbeid werd hij benoemd tot secretaris van den Raad van Arbeid te Goes, wat toen een bij functie was, welke hij dan ook naast zijn leeraarsambt vervulde. in 1922 echter werd hij in plaats van den heer J. H. den Bandt benoemd tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht, waar hij tot 1932 werkzaam bleef. Intusschen was bij reeds met de studie in de rechten be gonnen en deze studie zette hij in zijn Hordtsche jaren voort, waarna hij in 1927 aan de Vrije Universiteit te Amsterdam zijn doctoraal examen in de rechten deed. in October 1932 volgde zijn benoeming to voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam, welke functie hij tot nu toe ver\ u d, doch thans bij zijn benoeming tot lid der Verzekeringskamer moet loslaten. Sterfgevallen tengevolge van het mond- en klauwzeer. In de week van 13 tot en met 19 dezer is het aantal sterfgevallen tengevolge van het mond- en klauwzeer hier te lande nog eeni- germate toegenomen. Onder de runderen kwamen in genoemde week slechts 5 ge vallen met doodelijken afloop voor, doch daarnaast stierven 31 kalveren, 6 varkens en biggen, 26 schapen en een geit aan deze ziekte. In totaal zijn thans sedert de week van 1926 September j.l. aan mond- en klauw zeer bezweken 3101 runderen, 3892 kalve ren, 2990 varkens en biggen, 234 schapen en 50 geiten. MINISTER SLOTEMAKER DE BRl ïNE TE BRUSSEL. Minister Slotemaker de Bruine heeft Za terdag wederom een bespreking gehad met zijn Belgischen ambtgenoot Hoste. Het on derhoud gold de kwestie der spelling van de Nederlandsche taal. JAARVERGADERING C. H. KAMER- KRENG. De kamerkringvereeniging „Middelburg" welke geheel Zeeland omvat, van de Chr. Historischen Unie hield Zaterdagmiddag in de sociëteit St. Joris te Middelburg haar jaarvergadering onder leiding van ds. P. J. Steinz te Goes. Na de gebruikelijke opening wees de voorzitter op het woelige wereldgebeuren, maar ook op den nog bestaanden vrede en den zegen in ons eigen land, waar het volk zich eendrachtig schaart om het Koninklijke huis. Hij deelde o.m. mede, dat dezen zomer vanwege de C.H.U. een landdag zal worden gehouden te Goes, als zijnde het geografisch centrum der provincie. Het voorgelezen jaarverslag werd goedgekeurd. De rekening en verantwoording sloot met een batig sal do. De heer Van der Feltz deed nog mede deelingen over de ingestelde propaganda- commissie. Mr. H. van der Beke Callenfels te Vlis- singen, G. van Duin te Zieriksee en W. van Ploeg te Oud-Vossemeer werden als be stuursleden van den Kamerkring herko zen, evenals mr. W. F. E. baron van der Feltz als lid van het hoofdbestuur. De heer Tj. Krol, lid van de Tweede Ka mer, hield hierna een rede over de C.H. Unie en den huidigen politieken toestand. Wij leven in een bezeten wereld, hierbij niet uitsluitend kijkende naar Rusland, Duitschland en andere landen, maar ook naar ons eigen land. Wij moeten terugkee- ren naar de Christelijke grondslagen van ons volksleven. Niet dr. Colijn is de leider van het Nederlandsche volk, zooals de A.R. in hun propagandalectuur hebben gezegd. De C.H. en andere partijen zeggen, dat het onze Koningin is (applaus). In de Tweede Kamer is er onder de Pro testanten groote verdeeldheid, waartegen over staat de eenheid van de Roomsch- Katholieken. De samenstelling van het huidige kabinet besprekende, zeide de heer Krol, dat de C.H. hiervan geheel onkundig waren ge laten, al is het ook, dat er twee zetels door haar werden bezet. De C.H. willen met elk ministerie samenwerken, mits de Chr. grondslagen in ons volksleven worden be waard. Ofschoon de Nederlanders van natuur niet militairistisch zijn, willen zij zich zelf blijven. Om in tijden van nood door groote mogendheden geholpen te kunnen worden, moeten wij zoo goed mogelijk voor onze defensie zorgen en hiermede komen wij ten achter. Die achterstand dient te worden in gehaald. Het bevreemdde den spreker, dat de Soc. Democraten en de Vrijz. Democraten wel voor de defensie hebben gestemd, maar te gen de noodzakelijke uitbreiding van den dienstplicht. De C.H. hadden gaarne meer gelden zien uitgetrokken voor sociale doeleinden. Door dat 2 R.K. ministers 4% millioen hebben gekregen voor de tuinders en den veesteun, wordt in de R.K. pers met trots gewezen op den „domineerenden invloed" van haar partij". Minister Slotemaker de Bruine zat alleen achter de ministertafel, toen hij de begroo ting van Onderwijs moest verdedigen. Zeer gaarne had spreker gezien, dat door dit ministerie wat gedaan werd voor de werk- looze onderwijzers. Er zijn er, die in de werkkampen grondwerk verrichten. Ook dient meer gedaan te worden voor de werk- loozen onder de rijpende jeugd. Verder voor de ouden van dagen, die nog van al len steun zijn uitgesloten. Met te wijzen op het feit, dat de C.H.U. een beginselpartij is en dus alleen beginsel- politiek dient kan voeren, eindigde de spr. zijn rede. Vijf personen stelden vragen. De eerste Zeeuwsche kievitseieren. Zaterdag j.l. zijn de eerste kievitseieren aan den Commissaris der Koningin aange boden door den heer Louwerse, Seisweg B 60, Grijpskerke en door den fruithandel de „Toko" te Middelburg. DE WADDENZEE OPEN VOOR ZEEUWSCHE MOSSELZAADVISSCHERS. Men meldt ons uit Bruinisse: Door den voorzitter van de vereeniging „Algemeen Schippers- en Visschersbelang' alhier is bericht ontvangen dat op het ver zoek der vereeniging om de Waddenzee open te stellen voor het visschen van mos selzaad door Zeeuwsche kweekers gunstig is beschikt. Gedurende een zeker tijdvak zal dezen zomer de Waddenzee zijn opengesteld voor de mosselzaadvisscherij. Zoowel met de be langen der Zeeuwsche als met die der Wad- denzeevisschers zal rekening worden gehou- den. Wie eenigszins met den toestand te dezer plaatse op de hoogte is, zal begrijpen dat dit bericht onder de kweekers een zekere ontspanning heeft teweeggebracht. De tel- kenjare terugkeerende vraag: Hoe krijg ik mijn perceelen bezaaid? was vooral dit jaar urgent, daar de meesten nog geheel zonder mosselzaad zijn en hét zaad dat aan de markt komt zeer duur is. Verlangend wordt nu uitgezien naar een nadere preciseering van dit bericht, namelijk hoe langen tijd en Gij moogt de lichamen uwer kinde ren huisvestenmaar niet hun zielen, want die wonen in het huis van mor gen, dat gij niet kunt betreden, zelfs niet in uw gedachten. of werkelijk de geheele Waddenzee zal wor den opengesteld. Feestavond van „Mercurius." Zaterdag gaf de afdeeling Middelburg van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" haar jaarlijksche soireé in de Sociëteit „De Ver genoeging." De voorzitter, de heer A. J. Barto, heet te de talrijke aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder het provinciaal bestuurslid den heer Appel, de leden van de afd. Vlis- singen en de vertegenwoordigers van den Walcherschen Besturénbond. Volgens spre ker beoogen avonden als deze naast het praktische werk in den bond aan de leden eenige ontspanning te geven, vooral om den onderlingen band onder de leden te versterken hetgeen omgekeerd stimulee- rend kan werken om de belangstelling in het bondswerk te vergrooten. De afd. is door enkele jaren van hard werken sterk gegroeid en is momenteel ter plaatse we der de grootste organisatie van uitsluitend kantoorbedienden. Spr. wekte de aanwezi gen op zich aan te sluiten voor zoover zij geen lid waren, omdat slechts door samen werking betere bestaansvoorwaarden kun nen worden verkregen. Daarna werd het programma op vlotte wijze afgewerkt. Door de leden van de amusements- en ontwikkelingsclub „Mer curius" werden twee vroolijke éénacters opgevoerd nl. „De bonte kakatoe" en „De macht der vrouw" welke veel bijval oogst ten. Een gezellig bal met attracties, waarbij de muziek ook werd verzorgd door „The Rhythm Swingers", besloot dit zeer ge slaagd feest. Opbrengst vlaggetjesverkoop. De Zaterdag gehouden collecte met vlag' getjesverkoop ten bate van de afdeeling Middelburg van het Centraal Genootschap voor Kinder vacantie- en herstellingskolO' nies bracht 212 op. De busjes voor het Koninginnefeest. Heden zijn aan de secretarissen van alle buurtcommissies busjes bezorgd met bijbe- hoorende circulaire. Aan deze circulaire "ontleenen wij: Onder de plannen behoort ook het afste ken van een vuurwerk op de Loskade. Wil dit echter aan behoorlijke eischen voldoen dan zal dit een bedrag vorderen dat te bezwarend wordt voor de begrooting van „Uit het VolkVoor het Volk". Ten einde daarin zooveel mogelijk tegemoet te komen werd het comité samengesteld dat zal trachten een bijdrage voor dat doel te verkrijgen, door middel van een aantal bus jes te plaatsen bij de buurtcommissies, par ticulieren, vereenigingen en allen, die uit sympathie voor hte doel een busje aanvra gen bij den secretaris hunner buurtcommis- sie. De busjes moeten als zij vol zijn (dus 50 dubbeljtes geofferd zijn) of uiterst Au gustus bij den heer L. LeijdesdoMf, Markt, worden ingeleverd. Deze houdt een lijst bij van de volgorde van inlevering der volle busjes. CHRISTELIJKE U.L.O. SCHOOL. Afscheid J. A. de Mey, Vrijdag heeft de heer J. A. de Mey, on derwijzer aan de Chr. u.l.o. school te Goes, van de leerlingen der school afscheid ge nomen, wegens vertrek naar Zaandam. Al le leerlingen hadden zich daarvoor in één lokaal vereenigd. Nadat de heer en mevr. De Mey waren binnengeleid en hadden plaats genomen, richtte het hoofd der school tot den scheidenden onderwijzer 't woord om hem mede te deelen, dat het initiatief voor het afscheid op dezen dag eigenlijk van de leerlingen zelf is uitge gaan. Eén der oudste leerlingen nam daarop het woord om in zeer goed gekozen woor den den scheidenden leeraar mede te dee len, hoe zeer het hun speet, dat hij de school te Goes ging verlaten. Vervolgens boden eenige leerlingen namens allen ge schenken aan die den dank der leerlingen moesten vertolken voor den prettigen om gang welke er steeds tusschen onderwijzer en leerlingen heeft bestaan. Bewogen dank te de heer De Mey hiervoor. Zaterdag werd officieel afscheid genomen van bestuur en collega's, waarbij het woord werd gevoerd door ds. P. J. Steinz en het hoofd der school, den heer H. C. van Donk, Verkeerszonden. De heer P. J., wonende alhier, werd ver- baliseerd omdat hij met zijn auto een voer tuig aan den verkeerden kant passeerde. Zaterdagnacht kreeg A. H. K„ te 's- Heer-Arendskerke een bekeuring omdat hii in staat van dronkenschap een rijwiel be reed. Op het politiebureau kreeg hij gele genheid weer nuchter te worden. In de fuik. Een Chinees, P. L. te Middelburg, D. G. te Wemeldinge en A. W. te Rotterdam wer den door de politie aangehouden omdat zij nog een en ander met de justitie te veref fenen hadden. Eerstgenoemden betaalden hun boeten. Laatstgenoemde werd naar Middelburg overgebracht. Om een erfenis? Zaterdag vertrok met de mailboot een Duitsche zanger naar Engeland die zeide daar een flinke erfenis te regelen te hebben De Engelsche politie geloofde niet veel daarvan en zond hem gisteren naar hier terug. Hij werd ter beschikking van den commissaris van politie alhier gesteld, die ook niet veel van de erfenis geloofde, te meer daar 's mans geheele bezit bestond uit één dubbeltje. Na den nacht op het politiebureau te heb ben vertoefd, is de man heden over de grens geleid. Zij wilden auto rijden. Gisterenavond hebben eenige onbekende personen een auto, die op het Bellamypark stond weggenomen, klaarblijkelijk om er een gratis ritje mede te maken. Dit ritje is echter van korten duur ge weest, want reeds in de Hendrikstraat reed de auto tegen een boompje aan, dat geheel vernield werd. De auto kwam tot stilstand en bleek flink beschadigd te zijn. De bal dadige Zondaghouders gingen er van door. Ooggetuigen verklaarden dat de auto met gedempte lichten reed en over den weg slingerde, zoodat het een groot geluk mag genoemd worden, dat het ritje maar van korten duur was. De politie stelt een streng onderzoek in. ARNEMUIDEN. Onder leiding van ds. J. W. Dippel te Middelburg hield de Ned. Herv. meisjesvereen. „Ken den Heere in al uwe wegen" haar jaarvergadering. Spr. memoreerde in zijn toespraak den grooten bloei van de vereeniging in het afgeloopen jaar. Verder bracht spr. dank aan de leid sters mevr. Van MaelsaekeKlaassen en mevr. KrijgerBurger. De avond werd verder gezellig doorge bracht met voordracht en zang begeleid met viool door den heer P. I. Krijger. Na afloop der vergadering vergastte de heer P. C. Maelseake de aanwezigen op lantaarnplaatjes betreffende een reis naar Spanje en Marokko. DOMBURG. Voor de zgn. Duitsche bons komt een geheel nieuwe regeling welke geen enkel verband meer houdt met de A. N.W.B. zwerfbons. 'Het eenig punt van overeenkomst is nog dat de A.N.W.B. beide administreert. OOSTKAPELLE. De muziekvereeniging „Crescendo" alhier is voornemens om op 1820 April a.s. een bazaar te houden met als doel het verwerven van fondsen voor nieuwe instrumenten. Er is een comité van aanbeveling ge vormd bestaande uit de volgende personen: K. Fabius, burgemeester van Oostkapelle en mevr. Fabiusgeb. B.esse v. Heemstra; jhr. W. Z. van Teijlingen, oud-burgemees ter van Oostkapelle en jhr. G. J. v. Teijlin gen; jkvr. S. van Citters; jkvr. A. van Cit- ters; jkvr. C. van Citters; jkvr. E. v. Reij- gersberg Versluis; H. F. Lantsheer, voorz. van den Polder Walcheren; mevr. Lants- heer-HoeufftC. v. d. Harst, arts; mevr. v. d. HarstRootlieb; jhr. H. A. van Adri- chem Boogaert, dir. N.V. „Duinbeek"; me vr. Van Adrichem Boogaert, geb. Heyse; L. J. J. Geldof, dierenarts; mevr. Geldof Guyot; Z. Maljaars en F. C. de Roo, wet houders van Oostkapelle, en H. Brand, oud ste raadslid. RITTEM. Toen de burgemeester, de heer P. W. ter Haar, met mej. H. E. Fabius te Amsterdam hier de vorige week in onder trouw werd opgenomen, is er allerharte lijkst feest gevierd. In het dorp waren zeer veel vlaggen uitgestoken. Voor den ingang van het gemeentehuis was een met groen versierde baldakijn opgericht. Deze keurige versiering werd verzorgd door de Oranje-vereeniging, welke daar voor van den burgemeester behalve woor den van dank, een enveloppe met inhoud mocht ontvangen. Na de aanteekening brachten de bruid en de bruidegom eerst een bezoek aan de school, waar zij door 't hoofd werden toe gesproken, nadat een meisje, in Zeeuwsch costuum, namens de leerlingen mej. Fabius een bouquet had aangeboden. De kinderen zongen de a.s. echtgenooten een welkomst en een zegenlied toe, waarna zij op gulle wijze werden getracteerd. De burgemeester heeft ook de armen der gemeente in zijn blijdschap doen deelen door hen te bedenken. In den avond kwamen de besturen van zoo goed als alle vereenigingen het toekom stig echtpaar in de versierde gemeenteka mer gelukwenschen. Ook bracht de muziekvereeniging, waar van de burgemeester eere-voorzitter is, een serenade, waarna de heer H. Barentsen als voorzitter namens het muziekkorps het bruidspaar geluk wenschte. De burgemees ter dankte, mede namens zijn aanstaande, voor de gebrachte hulde en reikte den heer Barentsen een enveloppe met inhoud over. Daarop werd door het dorp nog een rond gang gedaan, gevolgd door een vroolijke menigte. In de gemeentekamer werd aan de Raads leden en andere genoodigden met hun echt genooten receptie gegeven. Hierbij werd bi monde van den eersten wethouder den heer W. Boogaard een mooie en practisch ge schenk gepresenteerd bestaande uit een prachtige vlag met stok, waarop als knop het wapen van Rittem is aangebracht. Tal van prachtige bloemstukken uit de gemeen te waren in den loop van den dag aangebo den. Uit dit feest, zoo spontaan uit de bevol king opgekomen is wel heel duidelijk geble ken, dat de burgemeester er in geslaagd is, zich van een belangrijke plaats in het soci ale hart zijner gemeentenaren meester te maken. VERE. Vrijdag verspeelde het sleepschip „Dickens" van Rotterdam op weg naar Vlissingen in de Zandkreek een anker met ketting, dat Zaterdag is opgevischt. om op te koken-, voor Uw bad en voor verlichting. (Ingez. Med.) Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest matige, later wellicht toenemende N.W. tot Z.W. wind, zwaar be wolkt tot betrokken, aanvankelijk weinig of geen regen, later waarschijnlijk tijdelijk regen, iets kouder overdag. Di. 29 Mrt. Zon op: 5 h 45; onder: 18 h 26. Licht op: 18 h 56. Maan op: 4 h 26; on der: 16 h 04. N.M.: 31 Maart. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Maart. Hoogwater. Laagwater. Maandag 28 11.33 23.49 5.29 17.53 Dinsdag 29 12.17 6.22 18.35 Woensdag 30 0.27 12.54 7.01 19.08 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Maart. Hoogwater. Laagwater. Maandag 28 0.43 13.11 6-28 19.00 Dinsdag 29 1.35 13.59 7.21 19.43 Woensdag 30 2.18 14.40 7.58 20.16 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) 's-HEER-ARENDSKERKE. Dezer dagen werd door den landbouwer W. alhier bij de rijksveldwacht aangifte gedaan, dat onbe kenden een gedeelte van de op zijn land staande uienren hadden afgebroken en ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. DRIEWEGEN. In tegenwoordigheid van de commissie van toezicht vond Vrijdag avond de eindles plaats van het 3de leer jaar van den wintertuinbouwcursus. Dat er onder de leerlingen waren, die hun kennis op dit gebied gaarne vermeer derden, blijkt uit het feit, dat één hunner in de, 3 jaren geen enkele maal, terwijl de anderen zeer weinig verzuimden. De cursisten P. van Weele, A. Ringelberg, J. en M. Platschorre, P. Mol, A. Goetheer, M. van de Guchte en M. Steketee verwier ven allen het diploma met handteekening. De oudste der leerlingen sprak woorden van dank tot de beide onderwijzers de hee- ren Leijs en Robijn; vervolgens aan het ge meentebestuur voor het kosteloos afstaan van het vergaderlokaal benevens vuur en licht; ook aan de commissie van toezicht en ten laatste aan de familie De Dreu, welke hun boomgaard beschikbaar stelden tot het nemen van practische lessen. HANSWÈERD. Zondagmiddag werd de heer G. op de sluizen aangereden met een motorrijwiel hetwelk bestuurd werd door den heer B. uit Ierseke. De heer G. kwam te vallen en heeft zijn been ernstig be zeerd zoodat hij niet meer loopen kon. Het sleepschip Dickens heeft in de Zandkreek een anker met ketting ver speeld. Het bergingsvaartuig Bruinvisch al hier kreeg opdracht het té gaan visschen. Toen het vaartuig ter plaatse kwam was het echter juist gevischt door ankervis- schers uit Vere. KRUININGEN. Bij het verbranden van een vuilnishoop onder het dorp liepen daar uit weg een bunzing en 4 halfwas jongen. NISSE. Vrijdagavond j.l. hield het Meis jes Zangkoor „Con Zelo", alhier, onder lei ding van hun directeur den heer J. Schip per, haar jaarlijksche zang- en tooneeluit- voering in de gang van de openbare school. Een en ander viel zeer in den smaak, dat bleek uit het voortdurend applaudiseeren van het talrijk aanwezige publiek. De Emelisse-weië. KORTGENE. De werkzaamheden in de Emelisse-weië, zullen, als het weer deze week wat meeloopt, denkelijk op het eind dezer week geëindigd zijn. De grond is dan geëffend, en de heuvelachtige weide is in -bouwland herschappen. De arbeiders zijn nu bezig om de laatste hoogten af te gra ven. Maar het laatste stuk houdt nog goed tegen. Er kqmen nu nl. zulke zware fon damenten bloot, dat de arbeiders voor een zwaren kluif staan. Er ligt dan ook momen teel zeer veel puin op het terrein. Er zijn brokken steen bij, van meer dan een meter lang en breed. Met breekijzers worden de muren van het fondament gesloopt. Het is duidelijk, dat de muren afkomstig zijn van een groot officieel gebouw (misschien de parochiekerk). De steen hiervan is nog goed gaaf; zulks in tegenstelling met an dere plaatsen op het terrein, waar de steen verbrokkeld is. Jammer is het, dat de wei niet afgegra ven is, volgens wetenschappelijke methode. Er zou dan veel meer te zien geweest zijn o.a. de loop der gebouwen en hun grootte. Maar om financieele redenen èn omdat de eigenaar dit jaar nog wil zaaien, kon dat niet. KORTGENE. Maandag is de werkver schaffing stopgezet. De voornaamste objec ten waren: het aanbrengen van een klin kerbestrating in de Snellen- en -Van Cit- tersstraat met bijbehoorende trottoirs. Ook in den West-Achterweg is een nieuwe straat gelegd tot notaris Klop, terwijl al daar de schutting van mej. wed. v. d. Hage verzet is geworden omdat het verkeer, van wege een gevaarlijke bocht ter plaatse, door de schutting in gevaar werd gebracht.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1