Lof of der Zotheid xxxxx &esta&n<lc greos Grens eerste pt&n GrcnJ nieuwe plan GOES—KLOETINGE. IN T KIELZOG VAN DE WEEK. INGEZONDEN STUKKEN. De FRANKRIJK Amerika gaat grootere slag schepen bouwen. RUSLAND. DUITSCHLAND. RADIO-PROGRAMMA. Op verzoek van vele lezers plaatsen wij hierbij een kaart van de bestaande grens, de aanvankelijk voorgestelde nieuwe grens en de thans herziene nieuwe grensregelihgs-voorstellen GoesKloetinge. De lieve jonge lente, die vandaag of ficieel 6 dagen oud is, maar die incognito intusschen bijna al een maand in ons mid den toeft, bleef ons deze week Hot gisteren tenminste) met haar wonderlijke, ontroe rende gaven overstelpen. De struiken en heesters heeft ze, ons ter eere, doorweven met het ijl-teere groen, waaraan het men- schelijk schoonheidgevoel zijn ragfijne dra den kan spinnen; in de lucht penseelde zij de wazige, vervloeiende tinten, die eiken niéuwen dag als een nieuwe verrukking doen beleven, en in de boomgaarden tooide zfj de eerste bruiden van het jaar in het smettelooze gewaad, dat de hoogste ver wachting des levens symboliseert. De lam meren dartelen in de weiden; op de ak kers gaan paarden en menschen in het deinend rhythme van den zorgenden ar beid; het zaad stuift over de aarde; de vo gels kwetteren hun liederen. Door de wijd geopende ramen draagt de zoele wind de zoete geuren, die het feest van de jonge lente vervolmaken, en die de menschen uit de binnenkamers naar buiten lokken. Wij ondergaan de zeer vroege en zeer milde komst van de lente, en verdiepen ons niet in verklaringen daaromtrent. Doch als de heeren van De Bilt ons per se willen doen gelooven, dat moeder Aarde sedert 1897 niet meer zoo'n voorlijk kind ten doop heeft gehouden als dit jaar, dan vinden we daarin een nieuwe basis voor onze ge nieting, die nu eenmaal niet goed meer buiten records kan, en die dus feitelijk een tikje droefenis moest puren uit de omstan digheid, dat Friesland's kievits- ei-record bedreigd wordt door Noord-Holland, waar meneer Willem uit Amsterdam het ge spikkeld nouveau-tétje intusschen gekneusd heeft Verklaringen van de vroege lente gaven lokken niet. Wij genieten en aan vaarden in vreugde. Zooals meneer Van Dijk van defensie in vreugde de vele goede guldens aanvaardt, die na het emotioneele gebaar van een onbekende dame, onge vraagd in het departementale laatje klet teren. De zilver-regen ten bate van onze weermacht blijft aanhouden, en hij ver leent ook fleur en glans aan het grijs groen, dat uiteindelijk toch weer troef is geworden na vele jaren van verguizing. Door Weenen zijn niet slechts de oogen, maar ook de beurzen open gegaan voor een doel, dat moeder Holland altijd zeer na aan het hart heeft gelegen Terwijl meneer Van Dijk lacht en i-nrt® v" 0ok zÜn ambtgenoot van binnen- h c ,e raken. Maar deze kijkt daarbij vrij t Want het aantal vreemdelingen, nfor -eg naar deze lage landen van ctHfrend J -6-n honig vindt, is nog steeds g „,v0I1n merhd kan meer vragen dpn Pt, met de 6 ..r6geerilig kan antwoor dt n^t T d.e uitspraak van meneer Her- IZi Amerika die ook wel eens aan re- geeren heeft gedaan, en die onze rust en onze eilandengheid heeft geprezen lost men zulke vraagstukken practisch ook al niet op. Zoodat meneer Van Boeyen, al tellende, alle reden heeft zijn tellenden collega van het departement, dat vele ja ren niet in tel is geweest, doch dat nu op geld doet, van harte te benijden. Misschien kijkt hij zelfs wel een tikje afgunstig naar meneer De Wilde, die maar een kwastje behoeft te gebruiken om de omzetbelasting aan een gloednieuw, duur zaam en een der regeering nog meer vreug de schenkend gewaad te helpen Ofschoon het vreemdelingen-vraag stuk het land een aantal zorgen baart, rus ten we toch niet voordat wij degenen, die eenmaal op onzen bodem verbleven, doch die hun heil elders zochten, weer in ons midden hebben. Waardeering in hooge ma te oogstte dies meneer Franco, die van de uit Nederland gevluchte Spanjaarden er 5 bij de kraag vatte, en ze op een vracht boot plaatste, van waar de commissaris van politie te Vlissingen hen Woensdag met een sleepboot heeft afgehaald Oss is erin geslaagd, dank zij de me dewerking van een bankier, ook deze week zijn reputatie te handhaven; het Amster- damsche gerechtshof heeft uitgemaakt, dat honden voortaan met volledige ooren door het hondsche leven dienen te snuffelen; het portret van meneer Euwe, dat we den laatsten tijd in de krant gemist hebben, zal vermoedelijk tegen Kerstmis, als me neer Capablanca hier komt, weer een da gelijks terugkeerende genieting opleveren; de Emmensche samenleving, blijkbaar van zin de wereld het bewijs te leveren, dat niet alleen in Twente maar ook in Drente zang vogels kunnen gedijen, heeft tot groote er gernis van den opsporingsdienst van tante Pos een koekoek uit het vervroegde Paasch-ei gepeld Of Greta uit Hollywood haar ruim salaris voortaan met den heer Stokowsky wil deelen schijnt nog steeds niet vast te staan. Wel staat vast, dat meneer Gou- driaan, de veel verlichte, de lamp heeft neer gelegd om de rails te gaan hanteeren, en dat de vaderlandsche kleine man met de schorre stem nieuw tafelzilver en nieuwe gouden cigaretten-kokers zal moeten aan schaffen omdat op het in zijn bezit zijnde edele metaal iemand van niet vaststaand signalement beslag heeft gelegd. Maar in welke handen de leiding van E.D.D. zal ko men te liggen, nu meneer Ritmeester zijn eenheidslier aan de wilgen heeft gehan gendaaromtrent bestaat niet meer vastigheid dan over de vraag of koning Winter nog zal probeeren achter den rug van mej. Lente om ons eenige parten te spelen Kwartiermeester. LANDGENOOTEN. Op een oogenblik van zware beproeving toen ons, vredewillende Nederlanders, aan grijnsden de gevaren om in den wereldoor log te worden medegesleept, hebben wij het hoofd hoog kunnen houden. Wij had den immers eene Koningin, van wie Wil son, de president van de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, wijzende op de alge- meene radeloosheid en verwarring, zeide: Er is thans in de wereld maar één man, Wilhelmina. Naast Hare Majesteit, tot wie heel Ne derland met het volste vertrouwen opzag, stond een ministerie van ernstige, vastbe raden mannen onder de leiding van onzen onvolprezen minister Cort van der Linden, die met vaste hand het roer van het staats schip hield en op het juiste oogenblik hét beste besluit wist te nemen. Vele jaren zijn sedert vervlogen. De groote mogendheden, die meenden in den Volkenbond een statuut in het leven te hebben geroepen welke den vrede zou kunnen verzekeren, hebben moeten aan zien, hoe dat instituut in beteekenis ver loor en thans niet meer kan voldoen aan de verwachtingen, welke ervan werden ge koesterd. Een land dat in den waan verkeerde vol komen veilig te zijn wegens allerlei, van vele zijden ontvangen verzekeringen, dat de onafhankelijkheid onaantastbaar was, werd dezer dagen in enkele oogentïïikken van zelfstandigen staat tot provincie van 'n nabuurland teruggebracht. En de groote mogendheden, op welke het had vertrouwd, spraken wel hunne afkeuring uit. Maar zij erkenden (de facto) den nieuw geschapen toestand waarbij het land als staat van de wereldkaart verdween. Wie zoude niet huiveren bij de gedachte, dat zoo iets ook ons zoude kunnen over komen! Maar, Landgenooten, laat ons als van ouds het hoofd koel houden maar dan toch ookRet kruit droog! Evenals in 1914 hebt Gij eene Koningin. Dezelfde Koningin, op wie wij toen ver trouwen en die nog altijd onze liefde en ons vertrouwen heeft. Daarom Nederlanders, rust op ons de plicht om met al ons vermogen de regee ring te steunen. Niet enkel door ons ver trouwen, maar ook door haar zooveel wij kunnen -te helpen om de lasten der noodzakelijke maatregelen te dragen. Eenige goede vaderlanders hebben mij aangespoord U, mijne landgenooten, op te wekken de handen ineen te slaan voor de verdediging des vaderlands. Zij meen den, dat een oproep daartoe kon uitgaan van mij, die geheel buiten elke partij sta, die het grootste deel van de oorlogsjaren als commandant van het gemobiliseer de veldleger de wacht aan de grens heb betrokken, wiens belangstelling in onze zaak nog in geenen deele is verflauwd en die nog altijd bereid is om zooveel zijne krachten zulks toelaten voor de verde diging van ons vaderland en de bescher ming van ons volk zijne diensten aan Hare Majesteit de Koningin aan te bieden. Reeds zijn verschillende giften bij den minister van defensie binnengekomen; het geen op verheugende wijze blijk geeft van eene, niet hoog genoeg te waardeeren opleving van nationaal gevoel in ons volk. Men meende, dat eenige organisatie ten deze van nut kan zijn en verzocht mij daar toe het initiatief te willen nemen. Gaarne wil ik aan dat verzoek voldoen. De vrouwen van Denemarken brachten destijds een groot bedrag bijeen, waardoor de regeering in staat was den bouw van fortificatiën om Kopenhagen te bekosti gen. Dat zjj ons allen een voorbeeld hoe onder moeilijke omstandigheden door vrij willige bijdragen iets groots in het belang van 's Lands verdediging is tot stand te brengen. Wilt landgenooten, die ook voor deze gedachte voelt mij een bewijs van Uwe instemming doen toekomen. Zoodra een voldoend aantal personen van hun instemming hebben doen blijken, zal het mogelijk zijn tot vorming van een landelijk Comité van actie te geraken. Gaarne wil ik daaraan mijne medewerking geven. In de hoop te zijner tijd een werkelijk nationaal geschenk aan onze Regeering te mogen zien groeien. W. H. van Terwisga, Gep. Luitenant-Generaal, Oud-Commandant van het Veldleger. Den Haag, Maart 1938. Bankastraat 84. VAN DE CITROëN-FABRIEKEN WAAIT DE ROODE VLAG. Stakende arbeiders der Citroënfabrieken te Parijs, die de werkplaatsen bezet houden, hebben gisteren het kantoorpersoneel be let, de bureaux binnen te gaan. Incidenten hebben zich hierbij niet voorgedaan. Aan den ingang der gebouwen is een groot aan tal roode vlaggen geheschen. Notawisseliing met Engeland verwacht. Het departement van buitenlandsche za ken te Washington heeft te kennen gege ven, dat de regeering der Vereenigde Sta ten besloten heeft, met een beroep op de desbetreffende clausule van het vlootver- drag van Londen, slagschepen van meer dan 35.000 ton te bouwen. De formeele mededeeling van dit besluit wordt binnenkort verwacht, waarschijnlijk in den vorm van een notawisseling tusschen de Vereenigde Staten en Engeland. Men meent te weten, dat Frankrijk niet tot den bouw van grootere slagschepen zal over gaan. In een persconferentie heeft Huil medegedeeld, dat de aanbeveling tot het doen van een beroep op de clausule gedaan is door de Amerikaansche diplomatieke en vlootvertegenwoordigers, die overleg heb ben gepleegd met Engeland en Frankrijk. Twee bisschoppen zouden gefusilleerd zyn, Volgens een door een Finsch blad gepu bliceerd bericht uit Moskou, zijn twee bis schoppen van de Grieksch-orthodoxe kerk aldaar wegens spionnage gefusilleerd, Voorts zijn twee Luthersche geestelijken uit het gebied van Ingrie en een Duitsch geestelijke gearresteerd. Tevens wordt uit Moskou gemeld, dat een groep „godsdien stige agitators" uit den weg is geruimd. Zij waren schuldig bevonden aan het publicee- ren en verspreiden van een pamflet, waarin bijdragen verzocht werden voor het houden van een uitvaartdienst voor Toeehatsjewski en andere „volksvijanden". Ja, waarom? Het genootschap „Onze Taal" schrijft een prijsvraag uit onder de leerlingen van hoogere burgerscholen, lycea en gymnasia, ter beantwoording van de vraag: „Waarom moeten wij goed Nederlandsch schrijven?" Een verbijsterende vraag, waarop ik de vol gende antwoorden verwacht: Wij moeten goed Nederlandsch schrij ven, omdat wij anders voor dat vak een on voldoende krijgen. Is dat de derde onvol doende, dan blijf je zitten. Blijf je zitten, dan heb je een bedorven vacantie en loop je je fiets of je lidmaatschap van 'n tennis club mis en kom je het volgend jaar in een klas te zitten met jonge kinderen, wat je het gevoel geeft dat je een stommert bent. Daarom moet je goed Nederlandsch schrij ven. Jan H. te M., 14 jaar. Ja, inderdaad, waarom moet je goed Ne derlandsch schrijven? Als je het niet doet, begrijpen de menschen je ook, dus het is maar verspilling van energie, en bovendien: niemand doet het, zelfs ministers niet, is het dan niet wat aanstellerig als een schooljongen het wél doet? Henk van D. te 's-G., 15 jaar. Wilt u mij eerst zeggen hóe men goed Nederlandsch schrijft? Er zijn op het oogenblik zeven spellingen. Als de heeren het eerst onderling hebben uitgevochten, wilt u mij dan waarschuwen? Willem T. te W., 15 jaar. Ik had mij tot dusver die vraag nog nooit gesteld. Maar nu ik haar plotseling in al haar vrouwelijke zelfstandigheid vóór me zie, begrijp ik daaruit ineens, dat het inderdaad moet. En dit geeft mij de kracht, het voortaan ook te doen. Tot dusver heb ik opzettelijk slecht Neder landsch geschreven. Ik had er een heime lijke vreugde in. Het zal niet meer gebeu ren, dat beloof ik u, Willem Frederik van P. te A., 12 jaar. We moeten goed Nederlandsch schrij ven omdat het anders slecht Nederlandsch is. W. A. te O., 12 jaar. Wij moeten het doen om dezelfde reden waarom we beleefd moeten zijn tegen onze leeraren, netjes op onze kleeren, gehoor zaam jegens onze ouders: omdat het het leven compliceert Théophile de B. te A., 17 jaar. Als de vraag nu ook nog aan studenten wordt voorgelegd, kan men de volgende antwoorden tegemoet zien: „Waarom wij goed Nederlandsch moeten schrijven? Om geen concurrentie aan te doen aan de opstellers van ambtelijke stuk ken, die hun brood verdienen met slecht Nederlandsch." „Ik weet het heusch niet. Het is ontzet tend moeilijk, de menschen begrijpen niet wat je bedoelt en niemand die er je dank voor zegt". „Omdat je er lenig en fit van blijft." „Omdat het chic staat, anders te doen dan de anderen." „Vanwege de vitamine C." „Omdat het ons behoedt tegen kaalhoof digheid." „Omdat het een krachtig werkend middel is ter bestrijding van neus- en keelverkoud- heid, neuscatarh, bronchitis en hooikoorts." „Omdat we er parelblanke tanden van krijgen," „Omdat het een voortreffelijk middel is om op veilige, snelle wijze van onze over tollige dikte bevrijd te worden en onze jeugdige vitaliteit te behouden." „Omdat het het ideale afwasch- en reini gingsmiddel is voor ons kristal, porselein, aardewerk en tafelzilver, het radicale schuurpoeder voor de reiniging van bad, waschbakken, tegelvloeren, potten, pannen en keukengerei." „Omdat het binnenkort Paschen is! „Omdat het het overtollige zuur weg neemt, dat voor 90 de oorzaak is van de alledaagsche kwaaltjes, waaraan het menschdom thans lijdt." „Omdat het u een bekoorlijke teint geeft, u er frisch, helder en sprankelend van le ven doet uitzien, u tien jaar verjongt; om dat het de meest glimmende huid mat maakt en de rimpels doet verdwijnen." „Omdat we daardoor de spastische oorza ken van de hoofdpijn verdrijven." „Omdat het onze costuums glansvrij maakt." Misschien zou er ook iemand zijn, die antwoordde: „Waarom moeten we goed Nederlandsch schrijven? Ja, en waarom moeten we wel luidende sonates componeeren? Waarom moeten we goede tooneelstukken in elkaar zetten? Waarom zuivere beeldhouwwerken en knappe schilderijen maken, boeiende boeken schrijven, knappe dansen uitvoeren, leuke prijsvragen bedenken? Omdat we er anderen een pleizier mee doen E. Rasmus. SCHUSCHNIGG WEIGERT HET LAND TE VERLATEN. Schuschnigg, die te Weenen wordt be waakt door manschappen der S.S., heeft van officieele zijde het voorstel ontvangen een vrijgeleide te aanvaarden voor "een door Schuschnigg op te geven grens. Schuschnigg heeft dit aanbod van de hand gewezen. Hij verklaarde in zijn land te willen blijven. Hij zeide voor de komst der nationaal-socialisten te hebben kunnen vluchten, indien dat in zijn bedoeling zou hebben gelegen. Te Berlijn beweert men, dat Schuschnigg door manschappen der S.S. moet worden beschermd, daar van de zijde der Oosten- rijksche nationaal-socialisten vergeldings maatregelen te duchten zouden zijn. ZONDAG 27 MAART 1938. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. 8.55 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram. 9.01 Sportnieuws. 9.05 Tuin- bouwhalfuurtje. 9.30 Gram. 9.40 Causerie. 10.00 Causerie. 10.30 Remonstrantsche kerkdienst. 11.50 Causerie. 12.00 Het woord van de week. 12.05 Filmpraatje. 12.30 Gram. 12.45 Twilight Serenaders. 1.30 Gram. 2.00 Boekbespr. 2.30 Omroeporkest m.m.v. solist. 4.00 Gram. 4.10 AVRO-dans- orkest. 4.40 Sportrep. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Gesprekken met luisteraars^ 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Noviteiten-Orkest. 6.30 Sportpraatje. 6.45 Sportnieuws ANP. Gram. 7.00 Tusschen Zeven en Acht. 8.00 Ber. ANP. 8.20 Concertgebouw-Orkest m. m. v. solisten. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Re- vue-progr. 10.40 Orgel en viool. 11.00 Ber. ANP. Hierna het AVRO-dansorkest. 11.40 12.00 Gram. HILVERSUM H 301.5 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45 —11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Hoogmis. 10.50 Gram. 12.15 KRO-Orkest. 1.00 Causerie. I.20 Vervolg conc. 2.00 Vragenbeant. 2.45 Bosch' Gem. Koor en Gram. 3.25 Inl. vol gende uitz. Hierna: Radiotooneel. 4.30 Zie- kenhalfuur. 4.55 Sportnieuws. 5.00 Gew. muziek (gr. pl.) 5.20 Ger. Kerkdienst. Hier na: Gew. muziek (gr. pl.) 7.45 Sportnieuws. 7.50 Causerie. 8.10 Ber. ANP. 8.25 Gram. 8.30 Verzoekprogr. (gr. pl.) (Om 9.00 Cau serie). 10.00 KRO-Orkest m.m.v. declama tor. 10.30 Ber. ANP. 10.40 Epiloog. 11.00— II.30 Esperanto. DROITWICH 1500 m. 12.50 Harmonie- Orkest en solist. 1.50 Cellini-Trio. 2.20 Voor tuinliefhebbers. 2.40 Medvedeff's Ba lalaika-Orkest. 3.05 Gram. 3.35 Orkest. 4.20 Radiotooneel. 4.50 Eugene Pini's Tan go-Orkest. 5.20 Rel. Causerie. 5.40 Piano. 6.20 Zang met piano. 6.50 Walford Hyden Magyar-Orkest. 7.30 Causerie. 7.508.15 Orgelspel. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadig- heidsoproep. 9.10 Berichten. 9.25 Radiotoo- neél. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 m. 10.25 Gram. 10.50 Orgelconc. 11.40 Gram. 11.50 Georges Lau- rent-Orkest. (Om 12.50 zang). 2.20 Vocaal ensemble Bobtchènok. 2.50 Zang. 3.05 Ac cordeon. 3.20 Radiotooneel. 5.50 Zang. 6.50 Radiotooneel. 7.35 Zang. 7.50 Uit Keulen: Omroeporkest. 8.50 Uit Keulen: Omroep- okest m.m.v. solist. 10.2012.20 J. Bouil lon's dansorkest. KEULEN 456 m. 5.20 Havenconc. 7.50 Solistenconc. 8.50 Gram. 10.05 Trioconc. 10.50 Vroolijk conc. 11.20 Westmark-Or kest. 1.20 Amusementssextet. 2.40 Gram. 3.20 Amusementsorkest. 6.35 Rijkszending: Reportage. 7.20 Mannenkoor. 7.50 Orkest. 8.50 Orkest m.m.v. solist. 10.20—11.20 Emil Roosz' orkest, pianoduo en solisten. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m. 8.25 Gram. 9.35 Orgelspel. 10.20 Gram. 10.50 Zang. 11.20 Gram. 11.50 en 12.30 Salonor kest en Gram. "1.051.20 en 1.35 Gram. 2.05 Piano. 3.05 Kon. Harmonie. 4.50 Gram. 5.35 Zang. 6.20 Fluitkwartet. 7.20 Orkest, solisten en de „Vocal Kings." 9.30 Pop. conc. 10.3511.20 Gram. 484 m: 8.22 Gram. 9.20 M. Alexys' orkest. 9.50 Gram. 10.20 Orgelconc. (Om 10.35 Gram.) 10.50 Vervolg van 9.20. 11.20 Gram. 11.50 „Fidélité", operette. 12.30 Choura Kouznetzoff's orkest. 1.201.35 Piano. 1.50 „Grafin Maritza", operette. In de pauzes: Gram. 6.35 Gram. 7.20 Symphonie-orkest. 7.35 Cabaret. 8.20 Vervolg conc. 9.30 Dans orkest en soliste. 10.20—11.20' Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Diverse orkesten en solisten. 9.20 Berich ten. 9.5012.15 Emil Roosz' orkest, piano duo JerochnikKirsch en solisten. (Om 10.05 Berichten.) MAANDAG 28 MAART 1938. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 10.00—10.20 vm. VPRO. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gram. 10.00 Morgen wijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Piano. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Gram. 12.451.45 VARA-orkest. 2.00 Gram. 2.35 Declamatie. 3.00 Residentie-orkest. 3.45 Declamatie. 4.00 Gram. 4.30 Voor de kinde ren. 5.05 Gram. 5.30 VARA-orkest; 6.30 Causerie. 7.10 Causerie. 7.30 Esmeralda- Septet. 8.00 Herh. SOS-Ber.. 8.03 Ber. ANP. 8.10 Residentieorkest, Haagsch Toon kunstkoor, Matrozenkoor en solisten. 11.00 Ber. ANP. 11.05—12.00 Gram. HILVERSUM H 301.5 M. N CR V-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gew. mu ziek (gr. pl.) 8.30 Gram. 9.30 Gelukwen- schen. 9.45 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30 Gram. 12.00 Berichten. 12.15 Gram. 12.30 „All Round Sextet". 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gram. 3.00 Voor tuinliefhebbers. 3.40 Gram. 3.45 Bijbelle zing. 4.45 Gram. 5.15 Voor de kinderen. 6.15 Gram. 6.30 Vragenuur. 7.00 Berichten. 7.15 Vervolg vragenuur. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP. Herh. SOS-ber. Sportnieuws. 8.15 Chr. Muziekver. 9.30 Causerie. 10.15 Ber. ANP. 10.20 Solistenconc. 10.45 Gym nastiekles. 11.00"Vervolg conc. 11.30 Gram. ca. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 m. 11.20—11.50 Or gelspel. 12.05 Gram. 12.20 Rel. causerie. 12.45 Orgelconc. 1.20 Gram. 1.50—2.20 Jack Leonardi en zijn orkest. 3.203.50 A. Sa lisbury en zijn orkest. 4.20 Orgelspel. 4.50 Gram. 5.20 Brill en zijn orkest, m.m.v. so liste. 6.20 Berichten. 6.40 Gram. 6.50 Cau serie. 7.20 Revue. 8.20 Filmpraatje. 8.50 Ray Ventura et ses Collégiens. 9.20 Be richten. 9.40 Buitenl. overzicht. 9.55 Tur ner Strijkkwartet m.m.v. soliste. 11.05 De clamatie. 11.20 Winnick en zijn orkest. 11.5012.20 Dansm. (gr. pl.) RADIO-PARIS 1648 m. 7.55—8.05, 9.10— 10.20 en 11.35 Gram. 12.50 Zang. 1.05 Gram. 1.25 Radiotooneel. 2.05 Piano. 2.20 Zang. 3.20 Viool. 4.20 Cantrelle-orkest. 7.35 Zang. 7.50 Orkest-conc. m.m.v. solisten, declama tie én radiotooneel. 9.0510.05 Gram. KEULEN 456 m. 5.50 Klein orkest. 7.50 Blaasensemble Silezische Orkestver. 11.20 Militair orkest. 12.35 Nedersaksisch Sym- phonieorkest m.m.v. solist. 1.30 Schrammel- ensemble en solist. 3.20 orkest. 4.30 Hans Bund's orkest (gr. opn.) 6.30 Landesorkest Gouw Westfalen-Noord. In de pauze: Ca baret. 8.00 West-Duitsch weekoverzicht. 8.20 orkest. 9.35 Gram. 9.5011.20 Orkest en pianoduo. BRUSSEL 322 en 484 en 322 m. 11.20 Gram. 11.50 Salonorkest. 12.30 Dansorkest. 12.501.20 Gram. 4.20 Dansorkest. 5.50, 6.20 en 7.20 Gram. 8.20 Symphonie-orkest m.m.v. soliste. 9.501'0.20 Gram. 484 m: 11.20 Gram. 11.50 Dansorkest. 12.30 Salonorkest. 12.501.20 Gram. 4.20 en 4.50 Jean Omer's orkest. 5.35 Salonor kest. 5.50 Gram. 6.00 Vervolg conc. 6.35 en 7.20 Gram. 7.35 Operette „Richard, Coeur de Lion". 9.10 en 9.30 Gram. 9.50 10.20 Dansmuziek (gr. pl.) DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Amusementsorkest. 8.20 Berichten. 8.35 Bruinier-kwartet. 9.20 Berichten. 9.50 Hoornduetten. 10.05 Berichten. 10.2011.20 Orkest.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 7