ROODE STER In 't afgelegenst oord; Feest van de Roode Ster!1 WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. BIOSCOPEN. MIDDELBURG, GOES. UIT DE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN VOOR VIJFTIG JAAR. lV J TABAK draven. Hij ontbood schuschnigg, gelastte hem Seiss Inquart in zijn ministerie op te nemen en deze was het die de Duitschers riep. Waarom zou Hitier het nu niet met Tsjecho Slowakije probeeren of met De nemarken, kunnen probeeren, of wel Colijn roepen? Maar deze landen en ook Colijn zullen een beslist „neen" laten hooren. Er is in het geval Oostenrijk geen sprake van een aansluiting, eerder van een aanfluiting en in waarheid van een annexatie. Velen die in 1934 in Oostenrijk de soc. democratie vernietigd hebben, vallen nu de schellen van de oogen. Schuschnigg deed op het laatst nog een beroep op de arbeiders Spr. liet uitkomen, dat hij niet veel vertrou wen stelt in de Duitsche toezegging, dat men met Nederland op vriendschappelijken voet wil leven. Als de macht van het pan- germanisme los komt, zijn ook Nederland en de Scandinavische landen niet veilig, een voor een zullen de staten worden aan gevallen en dan kan men niet alleen vol staan met te vertrouwen op Frankrijk en Engeland, want die hebben beide ook groo- te zorgen. Als Franco wint, krijgt Frankrijk een toekomstigen vijand meer aan zijn grenzen en Engeland zal haar toegang tot de Middelandsche zee bemoeilijkt zien. Alle vredelievende staten moeten één blok vormen tegen het fascisme en de col lectieve veiligheid, die 'dood zou zijn, laten herleven. Men moet niet ingaan op de plannen van Rusland. Men moet samen met Amerika besprekingen houden, die kunnen leiden tot verbetering van de fouten van Versailles langs een anderen weg, dan dien van de wapenen. De Oslo-staten moeten een poging doen, het is een kleine kans, maar die moet ook worden aangegrepen om on heilen te voorkomen. Men moet begrijpen, dat een oorlog geen enkel vraagstuk tot oplossingen kan brengen. Spr. weet dat zijn woorden weerklank vinden bij S.D.A.P. en N.V.V., maar hij deed een beroep op het geheele Nederlandsche Volk. Nog is Euro pa niet verloren, maar het kan kort dag zijn. Men moet hier de lessen van Oostenrijk goed ter harte nemen. Ten eerste moet men de S.D.A.P. en het N.V.V. niet langer op zij duwen, men kan toch een vierde der be volking niet missen als men het land be schermen wil. Maar ook leert Oostenrijk, dat het nat. socialisme niet nationaal is, doch zijn eigen landgenooten verraadt. Ook de Nederlandsche nat. socialisten zijn met hun hart aan den verkeerden kant van de grens. Men moet begrijpen, dat de kracht van een volk niet uitsluitend zit in de be wapening, maar ook in den geest, die die heerscht. Men moet strijden tegen de werkloosheid en luisteren naar het „Plan van den Arbeid". Vroeger zeide men dat er geen geld was voor verbetering van de uit- keering, van het onderwijs enz. Nu is er een overvloed van geld, waarvoor geen be legging is en de rente daalde tot een on gekende laagte. Prof. Goudriaan hield re devoeringen en zeide, dat ieder land de werkloosheid heeft, die hetzelf wil. Ook de de oud-minister Verschuur sprak in die richting. Versterking van de weermacht was voor Nederland niet meer te voorko men, maar men mag niet alles aan de be wapening opofferen. Dat zou noodlottig worden voor de volkskracht. Spr. meent, dat men na de verkiezingen van verleden jaar misbruik heeft gemaakt van den uitslag. Men had een ander bree der kabinet moeten vormen. De R.K. en de S.D.A.P. hebben veel punten van overeen komst en zouden goed kunnen samenwer ken, doch de R.K. willen tot heden nog niet tot die samenwerking komen. Spr. besloot met er op te wijzen, dat alom donkere wolken dreigen, maar men moet blijven strijden voor de democratie, want die is een voorwaarde voor een menschwaardig bestaan. Men moet er zich niet op beroepen, dat men den oorlog niet kan tegenhouden, het is geen natuurramp, doch menschenwerk. Men mag vrees en moedeloosheid niet laten medespreken, men heeft reeds menigmaal voor groote moei lijkheden gestaan en ze ook overwonnen, Het geloof in de toekomst en in het goede in de menschen, moet leiden tot het ge- wenschte resultaat. Helpt ons, aldus spr., daarbij. Is het niet meer voor ons, dan wel licht voor de kinderen. Spr. eindigde onder applaus. De voorzit ter bracht ir. Albarda dank voor zijn rede. DOMBURG. In ons verslag van de verga dering van V. V. V. (zie de M. Crt. van 21 Maart) maakten we melding van een brief wisseling van den heer P. J. Elout met den A.N.W.B. aangaande de plaatsing van Duit sche gasten in de pensions. Het verwachte antwoord aan den heer Elout is thans ver schenen. De directie van „Toerisme" van den Koninklijken Nederlandschen toeristen bond A.N.W.B. schrijft, dat nopens de voor waarden van den Bond misverstand heerscht. Om het schild van den A.N.W.B. te mogen voeren, eischt hij, dat het betref fende hotel of pension minstens één bad kamer ter beschikking heeft voor welke gasten ook. Met de Duitsche bezoekers heeft die voorwaarde niets te maken. Voor de Duitsche bons kan een nieuwe regeling worden tegemoet gezien, die van de z.g. „zwerfbons", doch die houdt geen enkel verband met de eischen van den A.N.W.B.; alleen heeft deze de administratie ervan. De pensionhouders kunnen op gezagheb bend woord gerust zijn, dat de A.N.W.B. hun geen enkel beletsel in den weg zal leg gen. SOEBURG. Vrijdagavond vergaderden in de zaal van café „De Zwaan", de ouders der kinderen van het kinderkoortje, waarvan de heer H. K. v. Duijvenvoorde alhier di recteur is. Presidente was mevr. Gabriël- seKorndörffer, die na in 't bijzonder bur gemeester Stemerding en diens vrouw wel kom te hebben geheeten, den heer Duijven- voorde de gelegenheid gaf zijn leerlin gen eenige zangnummertjes te laten zingen, die één- en tweestemmig heel aardig klon ken. Het was niet de bedoeling een zang uitvoering te geven doch de ouders te laten hooren hoever hun kinderen het reeds in het half jaar van het bestaan der vereeni- ging in den zang hadden gebracht. Dit is hun zeker niet tegengevallen. De burge meester dankte den heer Duijvenvoorde en zeide met genoegen naar den zang te heb ben geluisterd. Hierna werd overgegaan tot het afwerken der huishoudelijke zaken. In verband met de uitbreiding van het le dental zullen de kinderen naar den leeftijd van 79 en 1013 jaar in twee klassen worden ingedeeld. Wanneer de financiën het toelaten zal een operette in studie wor den genomen. Wegens het overlijden van den heer P. Wisse werd tot bestuurslid ge kozen de heer B. Reijerse. VROUWENPOEDER. Vrijdagavond hield de onlangs alhier opgerichte afdeeling var. de Ned. Vereen, voor Luchtbescherming in het gemeentehuis onder voorzitterschap van burgemeester J. Louwerse Wzn., haar eerste algemeene vergadering, waarin twintig leden tegenwoordig waren. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren L. Maas, voorzitter, J. J. Franse, secr.-pen- ningmeester, en A. van Dis. Na bespreking werd m.a.st. besloten tot vaststelling van het afdeelingsreglement, waarna het werk plan der afdeeling een breedvoerig punt van bespreking uitmaakte. Besloten werd de uitwerking van dat werkplan, waarvan de algemeene richting werd aangegeven, aan het bestuur in overleg met den burge meester en het hoofd van de luchtbescher ming over te laten. ZOUTELANDE. Eenige jaren geleden heeft de eigenaar van een der grootste pensions alhier met groote witte letters op het roode dak den naam van het pension geschilderd. Zoo juist heeft de eigenaar van een ander pension, daar vlak bij, dit onge lukkig voorbeeld gevolgd, "waardoor een nieuwe ontluistering vein het schoone duin landschap plaats heeft gevonden. Naar onze meening zal het niet uitgeslo ten zjjn, dat zoo'n wijze van „reclame" ma ken eerder een averechtsche uitwerking heeft! En waar moet 't heen wanneer ten slotte alle pensionhouders hun daken met reclames gaan bekladden? BORSELE. Donderdag gaf het „Kinder koor" een uitvoering in de gemeentewo ning voor zijn donateurs. Verschillende tweestemmige schoolliederen werden op verdienstelijke wijze gezongen. Ook een viertal kleine kluchtspelen, die als afwis seling tusschen de verschillende zangnum mers werden opgevoerd, vielen zeer in den smaak van het in grooten getale op gekomen publiek. De leider van het koor tje, de heer H. de Priester, kan tevreden zjjn over de prestatie van zijn leerlingen. HANSWEERD. De sleepboot Taurus 2 op weg naar Antwerpen is met den schoor steen tegen de spoorbrug gevaren door dat de kapitein zich misrekend had. De schoorsteen werd zwaar beschadigd doch de boot kon de reis naar Antwerpen voort zetten. RAAD VAN WEMELDINGE. WEMELDINGE. Donderdagavond verga derde de Raad voltallig 'onder voorzitter schap van burgemeester A. C. Willemsen. Op verzoekschriften van J. Kerkvoort en J. Bout om ontheffing van schoolgeld werd gunstig beschikt. De verordening regelen de de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der gemeenteveldwachters werd herzien en overeenkomstig het voor stel van B. en W. vastgesteld, nadat door den heer De Jonge was voorgesteld de in overweging gegeven verlaging der in komsten van den tegenwoordigen funetion- naris die het einde van zijn diensttijd na dert niet over te némen. Het voorstel van B. en W. werd echter aangenomen. Tegen de heeren De Jonge en Ruissen. Aan het bestuur der Vereeniging van Chr. Volksonderwijs werd op zijn verzoek het gevraagde voorschot ad 1091 voor 1938 verleend. Op een verzoek van de Z. L. M. werd besloten subsidie te verleenen in de kosten van een cursus in landbouwhuis- houd-onderwijs en de benoodigde localiteit daarvoor beschikbaar te stellen. Na breed voerige bespreking werd voorts besloten gunstig te adviseeren op het nieuwe ont werp tot grenswijziging tusschen de ge meenten Kattendjjke, Kapelle en Wemel- dinge. Eveneens werd gunstig geadviseerd op het verzoek van den burgemeester om dispensatie van de verplichting tot wonen binnen deze gemeente tot 1 Augustus a.s. Besloten werd tot het aangaan eene geldleening ten behoeve van de Vereeni ging voor Chr. Onderwijs aan de schip perskinderen voor schoolbouw ten bedrage van 13.300 af te lossen in 25 jaar, en van een leening voor straatverbetering ten be drage van 4000 af te lossen in 20 jaar, beide leeningen rentende hoogstens 3% pet. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot onderhandsche wederinhuring van de terreinen in den Stormezande polder voor onbepaalden tijd voor de som van 50 pei jaar den hoop. De heer A. C. Willemsen, burgemeester werd met algemeene stem men benoemd tot ambtenaar van den bur gerlijken stand. Bij de rondvraag informeerde de heer D e J o n g e naar de bedoeling van B. en W. met de uitkomende keien uit den Bon- zijweg. De heer J. A. Dominicus zei de, dat B. en W. nog geen definitief plan hebben ontworpen. De heer De Jonge gaf in overweging om tot verkoop over te gaan. De heer W a b e k e moest dit ont raden. De heer Ruissen gaf den raad, om vooral niet over te gaan tot herleggen der keien en deze daarna te asphalteeren, gezien de slechte ervaringen in andere ge meenten opgedaan. Na ampele bespreking CITY. Hoogspanning-levensgevaarlijk. In vele beroepen vindt men van die stille werkers, die nimmer voor het voetlicht der publieke belangstelling of bewondering tre den, maar die desniettemin van onschat bare waarde zijn als het er op aankomt de menschheid te dienen, het leven te veraan genamen of te vergemakkelijken. De enke ling, die plannen ontwerpt, welke de wereld van groot nut zijn, wordt geëerd, doch de genen, die de plannen ten uitvoer brengen, verdwijnen in de massa. En toch, wat zou er van alle grootsche plannen als bv. bouw werken, krachtbronnen, ontginning etc. te recht komen zonder de nijvere stoere wer kers, die steen op steen leggen, de spade hanteeren, de kabels leggen enzoovoorts. Welk een gevaarlijke arbeid wordt daarbij soms niet verricht. Deze film wil een be paalde groep van deze stille werkers eeren. Het zijn de monteurs, de helden der electro- techniek, die hun gevaarlijk beroep met liefde blijken te verrichten. De film beziet dit beroep aan alle kanten. De monteurs bouwen de stalen masten, werken hoog bo ven den grond aan de hoogspanningsnetten, bewaken de lijnen en klimmen in alle weersomstandigheden de masten in, opdat de woningen, de bedrijven, de ziekenhuizen, en het verkeer den onmisbaren stroom zul len ontvangen. Dit groepje werkers, waarin kameraad schap heerscht, de humor niet ontbreekt, een opmerkelijk plichtsgevoel bestaat en een groot gevaarsrisico blijkt te bestaan, heeft deze film op aantrekkelijke en sym pathieke wijze op den voorgrond gesteld. Het is een aardig verhaal, vlot geteekend en origineel. Pat O'Brien, de sympathieke monteur, Henry Fonda, zijn trouwe kame raad en hun beider vriendin Margaret Lind say vervullen de hoofdrollen. De stad der verlorenen. Dit is wel een buitengewoon fantastisch verhaal. Stel u voor een ultra-modern labo ratorium, een krachtstation met televisie, doodende stralen, veel electriciteit etc., in het hartje van Afrika gelegen. Van daar uit bezorgt de leider van dit „wetenschappelijk" geval de wereld groote rampen. Een expeditie is er op uit een en ander onge daan te maken. Griezelige ervaringen dóet zij op. Negers die door electrisch opgewek te krachten langer gemaakt worden het geheugen verliezen, slaven worden en meer van dergelijke angstige dingen. Al de grie zelige voorvallen daar in het hartje van Afrika laten zich niet vertellen, maar het zijn er heel wat. ELECTRO Op glad ijs. Sinds de filmindustrie Sonja Henie aan zich verbonden heeft, heeft zich voor de show-film een nieuw terrein ontsloten. Welke mogelijkheden dit biedt, toont deze Foxfilm op overtuigende wijze aan. Nog meer dan het tooneel, biedt de gladde vloer van de kunstijsbaan gelegenheid tot het opvoeren van grootsche scènes, die door hun groote bewegelijkheid een on gekende charme hebben. En het moet ge zegd, men heeft dit op Amerikaansche wij ze aangepakt. Een overweldigend aantal kunstrijders ziet men in deze film dooreen warrelen, met Sonja als middelpunt. Het is wel iets buitengewoons wat dit kleine meisje op de smalle ijzers presteert. Welk een gratie gaat er uit van dit dansen, deze pirouettes, in ongekende vaart en elegantie uitgevoerd. Tusschen deze shows door speelt zich dan het verhaal af, waarin Sonja als een voudig schaatsleeraresje kennis maakt met een pseudo-journalist, die voorgeeft naar de drie-mogendheden-conferentie in de Zwitsersche wintersportplaats te zijn ge komen, doch die in werkelijkheid Prins Rudolf blijkt te zijn, de man om wien al les draait, doch die zich om politieke re denen op den achtergrond houdt. Tot het laatst toe blijft zij omtrent zijn ware per soonlijkheid in onwetendheid, doch intus- schen viert zij avond aan avond als prima ballerina op het Ijs triomfen. Om redepen van staat is een huwelijk tusschen de bei de gelieven tenslotte onvermijdelijk, waar tegen geen van beiden bezwaar maakt. Naast het optreden van Sonja, die ook door haar innemende spel de film draagt, is een damesband te bewonderen, wier leader enkele songs op origineele brengt. Joe- Brown als kampioen. Joe Brown is hier een ietwat eigenaar dige botanicus, student aan een universi teit, die geen hooger aspiraties heeft dan een kruising tusschen twee cactussoorten tot stand te brengen, wier onuitspreek bare namen ons ontschoten zijn. Daarnaast koestert hij een stille liefde voor een schoone meisjesstudente, aan wie hij prach tige brieven schrijft, doch niet verzendt. Om velerlei redenen komt hij tenslotte in een race voor zijn universiteit vjit, die hij wint, doch aleer het zoover is, "Reeft hij vele lachstuipen op zijn geweten. GRAND THEATER. Angel. De vrouw is jong en schoon, de man is diplomaat. De vrouw verlangt naar liefde, huiselijkheid, verzet nu en dan. De man evenzeer, maar de tijden zijn spannend. Conferenties In de hoofdsteden, lange ver gaderingen in Genève. Thuis: veel telefoon gesprekken, correspondentie, besprekingen met de ministers. En plotseling ontspoort de vrouw. Een nachtvlucht naar Parijs. Kennismaking met een charmanten man. Flirt-spel met de liefde, maar zijns ondanks vat deze man van de wereld een liefde voor deze zoo plotseling in zijn leven verschenen „angel" op, als hij nooit te voren kende. Ook de vrouw gevoelt voor dezen man een groote genegenheid, maar zij weifelt nog. Want voor haar blijft er de man op den achtergrond: haar diplomaat, die in Genève confereert. Ze ontvlucht Parijs weer, maar een tweede ontmoeting volgt. Eerst bij de wedrennen en dah in haar eigen woning. Want haar man en haar vriend blijken oorlogsmakkers te zijn. Nog even duurt de romance, en dan volgt een ontdekking en de ontknooping. Dè ontknooping. Want er kon geen andere zjjn. In het begin ligt het slot reeds begrepen. En de tusschenhande- ling is zuiver opgebouwd. Een goede ge schiedenis en buitengewoon knap gespeeld. Boeiend van het eerste tot het laatste beeld. Eén der béste werken Van Mariene Dietrich. Maar een film die evenzeer zijn beteekenis ontleent aan de schitterende creatie van den diplomaat door Herbert Marshall. De dood langs den weg. De film zou een romantische verkeers- film genoemd kunnen worden. Hoofdmo tief is eigenlijk een liefdesgeschiedenis en als zoodanig pakt de film den toeschouwer, maar de gevaren en de ernstige gevolgen van het roekefooze verkeer, zijn er zoo innig in verwerkt, dat zij in dit opzicht een beduidende opvoedende waarde heeft. Spel en entourage is van goede kwaliteit. I2e week 1888. In het district Middelburg werd .ge kozen tot lid van de TWeede Kamer de heer mr. C. Lucasse (A. en K.) met 1985 steihmen. Op den heer A. Smit werden 1895 stemmen uitgebracht. In het district Hontenisse werd ge kozen de heer mr. F. J. F. M. Walter (K.) met 1511 stemmen. Op den heer jhr. mr. J. J. Pompe van Meerdervoort (A) waren er 144Q uitgebracht. In het district Oostburg werd geko zen de heer N. Glinderman (A. en K.) met 1432 stemmen. De heer mr. P. C. J. Hen- nequin verkreeg er 1371. De nieuwe Kamer van 100 zal zijn samengesteld uit 45 liberalen, 26 anti-re volutionairen, 27 katholieken, 1 conserva tief en 1 sociaal-democraat. Tot leden van de Eerste Kamer wer den door de Provinciale Staten in Zee land gekozen de heer mr. J. Moolenburgh met 29 stemmen en jhr. mr. W. Six met 26 stemmen. Naar men ons meldt is de heer J. W. de Raad griffier ter gemeente secreta rie alhier, heden als waarnemend gemeen te-ontvanger opgetreden. Door den kerkeraad der Evangelisch Luthersche gemeente te Vlissingen is tot predikant beroepen de heer H. R. Snijder, thans te Tiel. Benoemd tot substituut-griffier bij de arr. rechtbank te Maastricht mr. J. H. van Bel, advocaat en procureur te 's-Gra- venhage. 1 April a.s. hoopt de heer J. H. van Linschoten, hoofd van het instituut te Middelburg, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar de betrekking van hoofd eener school aanvaardde. De heer dr. J. Riemens, pred. te Mid delburg komt voor op een twaalftal te Zwolle en op een drietal te Rotterdam. Tot plaatsvervangend lid der door de Nederl. Ver. voor Gemeentebelangen benoemde examencommissie is o.a. be noemd de heer A. de Vulder van Noorden te Middelburg. werden B. en W. in de gelegenheid gesteld zich hierover te beraden. Ten slotte ver zocht de heer Ruissen de noodige aandacht te schenken aan de ophooging van straatgedeelten aan de Loo met vrijkomend materiaal. De voorzitter zeide over weging toe. WEMELDINGE. Het Fransche motof- schip Tourane is 'alhier tegen den sluis muur gevaren waardoor die belangrijke schade bekwam. Na borgstelling kon het schip de reis voortzetten. WEMELDINGE. Donderdagavond hield de bloemenvereeniging „Floralia" alhier, haar jaarvergadering in hotel Smits. Be sloten werd om dit jaar indien dit moge lijk is collectief in te zenden op de te Ka pelle te houden bloemen- en fruittentoon- stelling en om in October een tentoonstel ling alhier te houden op bescheiden schaal, waarbij de hoofdschotel uit chrysanten zal bestaan. In verband hiermee werd beslo ten om de chrysanten-stekken collectief aan te koopen, waarvoor velen reeds hun opgave deden. Als bode werd evenals vo rig jaar de heer W. de Schipper benoemd. RAAD VAN WOLFAARTSDIJK. WOLFAARTSDIJK. Vrijdag vergaderde de Raad voltallig, onder voorzitterschap van den burgemeester. Door den heer Van Bleyswijk Tierens Verhagen, oud-burge meester dezer gemeente, werd met een begeleidend schrijven, waarin hij de ge heele gemeente het allerbeste wenschte, zijn portret aangeboden. Op voorstel van B. en W. werd besloten de photo te aan vaarden en deze op te hangen in de Raadszaal. Aan de bijzondere school Papeweg werd een voorschot verleend van 856, aan die aan den Prinses Julianaweg een voorschot van 535. Op voorstel van B. en W. werd besloten deel te nemen aan de fraude-ri sico-onderlinge van gemeenten. Als premie moet voorloopig worden gestort 43.80, doch het bedrag zal zeker minder worden. De veldwachters-verordening werd .op nieuw vastgesteld geheel overeenkomstig voorschrift van den Commissaris der Ko ningin. Het salaris werd vastgesteld op 1450. Op een verzoek van J. Rentmeester, om een bijdrage voor zijn kind, dat de school te Lewedorp bezoekt, werd gunstig beschikt; bedrag 13.61. B. en W. stelden voor subsidie te ver leenen aan het waterschap Oud-Wolf aarts dijk voor het teren van NoorddijkNaza reth en het Zandwegje voor eiken weg 10. De heer Van Wel zeide eerst zekerheid te moeten hebben of bedoelde wegen een behoorlijke afwatering zullen krijgen. Spr. had hierbij voornamelijk het oog op Nazareth. Deze weg watert op vele plaatsen af naar de woningen en spr. vreesde dat na het teren de hinder nog grooter zal worden. De heer Van d e r Vliet sprak in denzelfden geest. De Voorzitter deelde deze bezwaren niet en meende dat hier niet anders dan met groote kosten verandering in gebracht kan worden. Gezien het geringe subsidie, kan de gemeente geen te hooge eischen stellen aan het polderbestuur. De heer Goetheer zeide dat de fout schuilt in onoordeelkundig bouwen. Aan den Noorddijk staan huizen die geheel in den dijk zijn gebouwd. Het wordt tijd dat die worden opgeruimd en door betere vervan gen. Tenslotte werd het voorstel aange nomen met de stemmen van de heeren Van Wel en Van der Vliet tegen. Bij de rondvraag zeide de heer Goet- h e e r in de krant te hebben gelezen, dat de naam der gemeente verandert was en in plaats van Wolphaartsdijk Wolfaarts- dijk was geworden, en of hier geen aan leiding bestond om tegen deze naamsver andering actie te voeren. De Voorz. zei de dat de gemeente vrij wordt gelaten in de spelling en B. en W. hebben in deze tL 4V* i (A Nieuwe Roode Ster Tabak, No. 6 van 6 cent en No. 10 van 10 cent per half ons. Niemeijer verdriedub belt het aantal gelukkige rookers! Want tot ieders verbazing en vreugd stelt men 't vast: de karakteristieke „Roode Ster smaak" is óók bij de nieuwe Roode Ster No. 6 en No. 10 volmaakt gehandhaafd! Dus nu 6,10 of 13 cent per half ons! Haal Uw pakje! 't Is feest in rookersland! „De Ster op 'tpak - garantie voor rijpe tabak!" NIEMEIJER'S (Ingez. Med.)j nog geen besluit genomen. Volgens spr. bestaat er absoluut geen aanleiding voo actie, daar in vroeger jaren de naam ae gemeente werd geschreven zooals 1 door den minister is bepaald WdfaartsdO De heerG o e t h e e r bleek hier mee voldaan te rijn.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6