\s &eetxur0cfye GOESCHE COUHANT) De dekking der verhoogde defensie-uitgaven. BiNHENLAMO. DE UITBREIDING DER WEERMACHT I. v. J. antore arstell. jferdy's Ver- pr. ult idels- )efe- Éach's pnder igel- De „Neen"-Houding, zien. Bezwaren tegen de voorgestelde belastingver- hooging. Andere mogelijkheden, als een hef fing ineens, stuiten in de Tweede Kamer even eens op verzet. KERK EN SCHOOL. Komt U eens zien bij A. VAN R00N - Middelburg LANDBOUW. Oprichting bataljons in fanterie en wielrijders. WEERBERICHT. AFLOOP AANBESTEDINGEN, ar der tepel- itters- lehuis; h. Ide hr. Ih. lez. Ver- or, m. 20 h. ('burg, ?ardz. ^tem", tersh. Volk iees- eht". - en spr. aeek; tent. ffoog- ,,De 15 „Joe ZO Mrt. weg" lleen- men- tent. Sang* Dagblad. Uitg. N.V. De Middelburgsche Crt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr. 28, Telefoon Redactie 2Ó9, Administratie 139; te GOES Turfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. 26 MAART 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. «XV NUMMER 72. DRIE BLADEN. ZATERDAG lp forvtrhtct&le HIDDELBURGSCMI COURANT Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Een der principieele bezwaren, die wij tegen het nationaal-socialisme in Nederland hebben is: de op alles en altijd neen-zeg gende houding die het aanneemt tegenover wat niet uit eigen gedachtenkring afkom stig is. Huiselijker gezegd: heel het niet-natio- naalsocialistische deel van ons volk kan, in de oogen der N.S.B.-ers welteverstaan, een voudig geen goed doen. Enkelen, zeer en kelen, zullen in de oogen der N.S.B.-heeren misschien als te goeder trouw dolenden mo gen worden beschouwd, de rest is, politiek gesproken, eenvoudig tuig, onvaderlands lievende, slechts op eigen politiek of per soonlijk voordeel uit zijnde, lieden wat de hoofdpersonen betreft, en bij-den-neus-ge- nomen voor de rest. Nu is dit uit een oogpunt van propagan- da-techniek nog niet zoo heel dom gezien misschien. De N.S.B. overtuigt noch over reedt: zij stelt eenvoudig. Zóó is het. De anderen doen het verkeerd, altijd, overal. Ze kunnen het ook niet, de stumpers. Als wij eenmaal „de macht in handen genomen zullen hebben"dan zul je eens wat En men vergeet er aan toe te voegen: mocht gij dan nóg van oordeel zijn, dat óók wij het niet goed doen, dan zullen wjj U niet dezelfde gelegenheid geven dat zoo openlijk te zeggen als G ij, democraten, het ons thans wèl laat zeggen'. Weineen, dan moogt ge heelemaal niets meer zeggen: dan prijst Ge wat wij zullen wijzen, en an ders: in het concentratiekamp! Een merkwaardig voorbeeld van het on vermogen der N.S.B., te waardeeren wat een ander doet, troffen wij in het laatst' verschenen nommer van „Volk en Vader land" aan. De heer Mussert zet in een, als gewoon lijk daverend, hoofdartikel uiteen hoe de heer Colijn ons eens weer een verhaaltje op den mouw gespeld heeft met zijn radiorede, en hij, Mussert, vertelt dan „hoe de feiten w e r k e 1 ij k zijn". Nu zullen wij die pagina nazionale jour nalistiek niet in haar geheel ontleden: dat zou drie pagina's of meer van onze ruimte vergen, en niemand zou 't meer lezen. We zullen slechts een typisch symp toom er uit halen. Als een der schandelijke misdrijven van de nationale regeering Colijn noemt Mus sert: „5. Zonder eenig onderzoek de open hand ruw terugstooten, die de Duitsche regeering nog op 30 Ja nuari 1937 heeft uitgestoken, toen Hitler in den Rijksdag ver klaarde: „De Duitsche regeering heeft voorts aan België en Holland ver zekerd, dat zij bereid is deze Sta ten te allen tijde als onaantast bare neutrale gebieden t'e erken nen en te garandeeren". Dit was natuurlijk erg infaam van ons, althans volgens den grooten internationa len politicus Mussert, in wiens brein het niet opkomt, te onderzoeken, of de Neder- landsche regeering a. inderdaad „zonder eënig onderzoek" de toegestoken hand „ruw" heeft „terugge- stooten"; b. welke de beweeggronden waren, die het der Nederlandsche regeering in het na tionale belang geboden deden schijnen, zonder twijfel op hoffelijke wijze te verklaren, dat wij niet in dit voorstel willen treden. Had Mussert zulks wel gedaan, dan zou bij vermoedelijk ontdekt hebben, dat niets anders dan ons nationale zelfbe wust z ij n, onze nationale fierheid, ons gebood, hoffelijk maar beslist, af te wij zen het denkbeeld eener „te garandee ren onaantastbaarheid". Eenvoudig, omdat deze onaantastbaarheid voor ons a priori vast staat, als een axioma, als een huis, als een paal boven water, met of zonder garantie, van wien dan ook. Wij zijn nog geen vazalstaat van Duitseh- land, en wij verlangen niet door Hitler, of door wien ddn ook, die onaantast baarheid bij wijze van geschenk te ontvangen waarvoor we dan nog dankbaar zouden moeten zijn! Dat, en dat alléén was de reden, waarom wij niet in dit voorstel zijn getreden. Wij vinden het natuurlijk best, wanneer Duitschland verklaart: „nimmer zal ik er aan denken Nederlands grondgebied te schenden". Uitstekend, prachtig maar we zeggen er geen dank-u voor, zoomin als me neer A. of B. erkentelijk en dankbaar be hoeft te zijn voor de bescherming van zijn persoon, welke hij met iedere andere Ne derlander, van overheidswege geniet. Daar omtrent behoeven wij toch ook niet 'n bij zondere plechtige verzekering van over heidswege? Het is een grondwettig recht, een axioma. Dat is onze onafhankelijkheid voor iede- rel zelfbewusten Nederlander net zoo. t* htaar het wordt nog mooier. Ha naar echten nedernazitrant alles wat Colijn en onze huidige regeering deed, doet en doen zal, gekraakt en gehoond te heb ben, volgt een uiteenzetting van het natio- r^'soeialistisch verdedigingsstelsel. Daar- it blijkt, dat volgens Mussert de „buitenlandsche politiek van Neder land moet worden gedragen door twee pijiers: „A de eendrachtige sterke wil van eigen volk om zich te handhaven; neutram<M?1Strie.kt zekere zelfstandige tspolltlek met strikte eer- volken" Van de rechten van andere Nu vragen wij in gemoede: is dit niet evenzeer de opvatting van elke goede Ne derlander en vaderlandef buiten de riien der N.S.B. En: is het afwijzen van de Duitsche een zijdige garantie-verklaring nu iets anders Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot verhooging van de opcenten op de inkom sten- en de dividend- en tantième-belasting, ter gedeeltelijke dekking van de uitgaven voor de defensie. Wij ontleenen daaraan 't volgende: Verscheidene betreuren het ontbreken van een algemeen dekkingsplan. In ver schillende andere landen worden de uitga ven voor de uitbreiding van de defensie als een afzonderlijk geheel beschouwd, waar voor een speciaal dekkingsplan wordt over gelegd. Dit is ook voor ons land zeer ge- wenscht te achten. Wij zijn wat den be lastingdruk betreft de grens van onze ca paciteit genaderd. Er is bereidheid in dit opzicht zoover te gaan als maar eenigszins mogelijk is ter wille van het groote be lang, dat in militaire paraatheid is gelegen Maar men moet dan ook de gelegenheid hebben, bij de beoordeeling van voorge dragen nieuwe belastingen de bestemming van de opbrengst dier middelen nauwkeu rig in het oog te houden. Die gelegenheid heeft men niet, althans niet voldoende, als de dekkingsmaatregelen druppelsgewijs loskomen. Opgemerkt werd in dit verband nog, dat de samenstelling van zulk een algemeen plan ook de gelegenheid zou bieden, de opneming van een noodoffer in den vorm van een heffing ineens als dekkingsmiddel voor kapitaalsuitgaven ten behoeve van de defensie in beschouwing te nemen. Van andere zijde meende men reeds thans zulk een noodoffer op de daartegen bij herhaling aangevoerde gronden te moeten afwijzen. Verscheidene leden stelden de vraag, of het wel zoo vanzelfsprekend moet worden geacht, dat in de nieuwe uitgaven wordt voorzien door verhooging van belastingen. Deze leden waren van oordeel, dat een juist financieele beleid eischt, dat, voordat opnieuw tot zulk een verhooging wordt overgegaan, het uiterste worde in het werk gesteld om de noodige middelen te vinden in een bezuiniging, toe te passen op het bestaande staatsapparaat. Vele leden gaven in hun bevreemding te kennen over de omstandigheid, dat de re geering met geen enkel woord tracht aan te toonen, dat verhooging van eenige di recte belastingen een weg, en nog wel den eenigen weg vormt, waarlangs het gestel de doel kan worden bereikt. Herhaaldelijk is door tal van vooraanstaande deskundi gen, met name ook van de regeeringstafel, zelf, de vraag gesteld en in ontkennenden zin beantwoord, of verzwaring van de di recte belastingen en in het bijzonder van de inkomstenbelasting, nog mogelijk zou zijn. Andere mogelijkheden. Verscheidene leden stelden de vraag, of de voorgestelde verhooging van de opcen ten op de inkomstenbelasting niet zou kun nen worden vervangen door een verhoo ging van het successierecht, voorzoover niet geërfd wordt door afstammelingen in de rechte lijn of door den echtgenoot van den erflater. Voorts vroegen dezelfde leden, waarom niet een verhooging van de opcenten op de vermogensbelasting is voorgesteld, welke naar hun meening meer met de rechtvaar digheid zou strooken. Voor het geval inder daad tot verhooging van de opcenten op de inkomstenbelasting mocht worden besloten, zouden de hierbedoelde leden het tot stand brengen van een bepaling willen bepleiten, welke de laagste inkomens, bijv. die van 1400 en minder, aan deze nieuwe ver hooging onttrekt. Nog werd in dit verband het denkbeeld geopperd, de extraprogressie bij de inkom stenbelasting, welke thans eerst bij een in komen van 70.000 wordt toegepast, reeds bij een inkomen van 10.000 een aanvang te doen nemen. Vele andere leden meenden naar aanlei ding van deze beschouwingen, voorzoover daarin ter vervanging van een deel der voorgestelde dekkingsmiddelen andere bronnen van inkomst worden genoemd, een waarschuwend woord te moeten doen hoo- ren. Een verhooging van het successierecht meenden deze leden met nadruk te moeten ontraden. Naar hun oordeel zou een ver zwaring van deze toch in ons land reeds zoo hooge belasting, welke uitsluitend ter dekking van consumptieve uitgaven wordt geheven, een nieuwe kapitaalsvernietiging beteekenen. Ook een verhooging van de opcenten op de vermogensbelasting achtten zij niet aan bevelenswaardig. Deze belasting toch drukt reeds thans in een aantal gevallen uiter mate zwaar, met name indien hetgeen in dezen tijd herhaaldelijk voorkomt het door de belasting getroffen object weinig of geen inkomen oplevert. Een verschuiving van de grens der extra progressie in de inkomstenbelasting naar dan „een volstrekt zekere zelfstandi- g e neutraliteitspolitiek?" Maar als wij dan, warempel steunende op den tweeden der door Mussert eigen handig opgestelde pijlers, niet in Duitsch- lands voorstel traden, waarom moet Mus sert dat dan zoo scherp veroordeelen? Omdat het nu toevallig een Duitsche hand was, waarin wij niet toesloegen, zoo als wij in een andere hand ons in 't ver leden naar verluidt, wel toegestoken óók niet toegeslagen hebben? Of is het," omdat een niet-naziregeering nu eenmaal nooit iets goed kan doen? een lagere inkomstenklasse achtten deze leden tenslotte daarom ongewenscht, wijl de inkomstenbelasting reeds in zeer sterke mate progressief is. Zoodanige verschuiving zou leiden tot verslapping van de energie, noodig voor het streven naar vermeerde ring van inkomsten en daardoor tot uitdro ging van de belastingbron. Wat de voorgestelde verhooging van de opcenten op de dividend- en tantièmebelas ting betreft, werd vooreerst gewezen op het feit, dat de voordurende verzwaring van deze belasting een zeer eenzijdigen druk legt op de bezitters van aandeelen, die, indien de thans voorgestelde opcenten- verhooging tot stand komt, naast de inkom sten- en vermogensbelasting, welke zij over die aandeelen verschuldigd zijn, uit hoofde van deze heffing nog 12 pet. van de re venuen daarvan zullen moeten betalen. Dit zal ook een minder gunstigen invloed heb ben op het oeconomische leven, wijl het den in de tegenwoordige omstandigheden toch reeds niet grooten lust om gelden in aan deelen te beleggen nog 'zal verkleinen. Voorts vestigde men er de aandacht op, dat een verzwaring van die belasting de neiging nog zal doen toenemen, gemaakte winsten te reserveeren in stede van die uit te keeren, waardoor niet alleen aan deze belasting wordt ontkomen, doch ook de op brengst der inkomstenbelasting nadeelig wordt geïnfluenceerd, doordien hetgeen fei telijk belastbaar inkomen is als niet belast bare kapitaalsaanwas wordt genoten. Evenzeer zal de hierbedoelde verhooging een opvoeren van de salarissen der direc teuren van naamlooze vennootschappen, voorzoover die thans onder de grens van 10.000 liggen, en een verlaging met een gelijk bedrag van de aan die functionaris sen uit te betalen tantièmes in de hand werken, hetgeen weer een nadeeligen in vloed op de opbrengst van de heffing zal hebben. Gevraagd werd voorts, of niet de winst op het goud te verkrijgen ten gevolge van de depreciatie van den gulden, voor het thans beoogde doel kan worden besteed, en daarnevens, of niet een belasting zou kun nen worden geheven op het toegevloeide buitenlandsche kapitaal, gelijk ook in Zwit serland geschiedt. Andere leden merkten hiertegen in de eerste plaats op, dat de goudwinst, die ove rigens op zich zelf nog problematisch is slechts bestemd zal kunnen worden voor de dekking van kapitaalsuitgaven. Wat de aanbevolen belasting op het toe gevloeide buitenlandsche kapitaal betreft wezen deze leden er op, dat er geen enkel landsbelang bij betrokken is, het buiten landsche kapitaal uit ons land te doen ver dwijnen, hetgeen van de invoering van zulk een belasting het onmiddellijke gevolg zou zijn. Ook werd gedacht aan een radio-belas ting, welke naar men meende, millioenen zou kunnen opbrengen; Voorts aan een reisbelasting en aan een heffing op auto maten; ten slotte ook nog aan een jaarlijk- sche heffing op een binnenlandsche ver- blijfpas voor vreemdelingen, welke, naar men meende te weten, ook in België be staat. Andere leden wezen er op, dat, afgezien van de voor een deel zeer belangrijke be zwaren, welke tegen de genoemde nieuwe belastingen kunnen worden aangevoerd, de ze in elk geval op dit oogenblik niet in de plaats van de voorgestelde nieuwe heffin gen kunnen worden gesteld. DE GROE. In verband met ziekte van de onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, is met ingang van 25 Maart 1938 als tijdelijk onderwijzeres benoemd, mej. A. J. de Winde, kweekelinge te Schoondijke. Geslaagd voor het examen radio-tele grafist le klasse de heer C. Schoolmeester, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het machinisten examen diploma A, de heer P. L. J. Dagevos te K a t t e n d ij k e. Geref. Gem. Ds. H. Ligtenberg te Lisse heeft bedankt voor het beroep naar lerseke. Geen gebreek en dure leidingen NEEM PRIMA GAZ. Langeviele 62-64. (Ingez. Med.) Rundveekennis. e Na de eindles van den cursus Rundvee kennis, die door den heer C. Zwagerman, Rijkszuivelconsulent, te Goes voor den C.B.T.B. gehouden werd, kon het. diploma uitgereikt worden aan 22 cursisten. De heer Dominicus sprak een woord van dank namens den C.B.T.B. en voor de leerlingen voerde de heer Rouw het woord. De heer Rouw betuigde zijn dank aan den heer Zwagerman en den leeraar den heer Bou- deling en bood daarbij een aandenken aan. Brandstichting te Barneveld. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is brand uitgebroken in een houten gebouw, staande onder de gemeente Barneveld, waar zekere J. H. uit Lunteren het bedrijf van rijwielhandelaar en reparateur uit oefent. De Barneveldsche politie vond bij onderzoek diverse aanwijzingen, die op brandstichting duidden en toen H. daarover aan den tand werd gevoeld, bekende hij zelf den brand te hebben gesticht. Het geheele gebouw werd een prooi der vlammen. De commandant van het veldleger deelt mede, dat, inj^olge de door den minister van defensie gegeven aanwijzingen, heden. 26 Maart bij elk der vier en twintig regimenten infanterie en bij het regiilient wielrijders is opgericht een lie baltaljon. Van deze 25 nieuw geformeerde en met infanteriegeschut versterkte bataljons zul len 11 in nieuwe infanterie-garnizoenen worden gelegerd, te weten: 2e bataljon v.h. regiment jagers te Til burg; 't 2e bataljon v.h. 3e regiment infan terie te Roosendaal; 's 2e bataljon v.h. 4e regiment infanterie te Weert; 't 2e batal jon van het 7e regiment infanterie te De venter; 't 2e bataljon v.h. De regiment in fanterie te Steenwjjk; 't 2e bataljon v.h. 15e regiment infanterie te Grave; 't 2e ba taljon van het 16e regiment infanterie te Huizen (N.H.); 't 2e bataljon van het 17e regiment infanterie te Roermond; 't 2e bataljon van het 18e regiment infanterie te Doesburg; 't 2e bataljon v.h. 19e regi ment infanterie eveneens te Doesburg gn 't 2e bataljon van het 20e regiment infan terie te Zwolle. Dinsdag 29 Maart zullen vorengenoemde bataljons, op oorlogsvoet bewapend en be pakt, de nieuwe garnizoenen binnenrukken. Tijdens het binnenrukken zullen in elk der nieuwe garnizoenen de troepen wor den geïnspecteerd door den commandant van het veldleger, een der divisiecomman danten of een der infanterie-brigadecom- mandanten, vergezeld van de civiele auto riteiten ter plaatse, waarna, alvorens de troepen naar hun nieuwe kwartieren af- marcheeren, een défilé zal plaats hebben. De 14 overige nieuw gevormde, versterk te bataljons blijven in hun huidige gar nizoenen, te weten: 't 2e bataljon regiment grenadiers te 's-Gravenhage; 't 2e bataljon v.h. le regi ment infanterie te Assen; 't 2e bataljon v.h. 2e regiment infanterie te Venlo; 't 2e bataljon v.h. 5e regiment infanterie te Amersfoort (althans voorloopig); 't 2e ba taljon v.h. 6e regiment infanterie te Bre da; 't 2e bataljon v.h. 8e regiment te Arnhem; 't 2e bataljon v.h. 10e regiment infanterie te Ede; 't 2e bataljon v.h. He regiment infanterie te Nijmegen; 't '2e bataljon v.h. 12e regiment infanterie te Groningen; 't 2e bataljon v.h. 13e regiment infanterie te Maastricht; 't 2e bataljon v. h. 14e regiment infanterie te Bergen op Zoom; 't 2e bataljon v.h. 21e regiment in fanterie te Amersfoort (althans voorloo pig); 't 2e bataljon v.h. 22e regiment, in fanterie te Ede en het 2e bataljon van het regiment wielrijders te 's-Hertogenboseh. Deze bataljons zullen echter voor het overgroote deel worden ondergebracht in tijdelijke kwartieren, welke eveneens op 29 Maart na een marsch door het garni zoen worden betrokken; ook hierbij hdfaft voor elk bataljon een inspectie en een défilé plaats. Van het regiment kustartillerie zullen 29 Maart nieuwe compagniën te IJmui den en Hoek van Holland in garnizoen komen. Het korps motordienst staande ondei de bevelen van den chef van den generaier: staf heeft eveneens enkele nieuwe on- derdeelen geformeerd, welke 29 Maart te Apeldoorn en te 's-Hertogenbosch in gar nizoen zullen komen. DE VRIJWILLIGE BIJDRAGEN VOOR DE DEFENSIE. Tot heden ruim 30.000 verant woord. Voor de versterking van onze defensie zijn ook gisteren weer vele bijdragen op het departement van defensie binnengeko men. O.a. een gift vfhi 5000 van W. B. te Vaassen. In totaal werd t/m 25 Maart aan vrijwillige bijdragen ontvangen een bedrag van 30.100. EMIGRATIE NAAR LANDEN, ZONDER WERKLOOSHEID. Voor uitgewekenen om ras of geloof. Te Amsterdam is opgericht het Prote- stantsch Hulpcomité voor Uitgewekenen om ras of geloof. Zijn doel is, diegenen die berooid over onze grenzen komen, van het allernoodigste te voorzien en dan verder te trachten, hen zoo spoedig mogelijk te doen emigreeren naar landen, waar de werkloosheid niet zoo nijpend is als «in ons eigen land. Het Comi té dient dus tegelijk een humanitair en een nationaal belang. Belangstellenden kunnen storten op de Giro-rekening van den pen ningmeester van dat Comité, den heer H. P. Doodeheefver, kantoor Prinsengracht 730 te Amsterdam. Nummer 278600; liefst elke maand een bedrag automatisch. Er be vinden zich veel nooddruftige uitgewekenen in ons land en de stroom houdt regelmatig aan. DE ZAAK VAN HET NIJMEEGSCHE PAMFLET. Naar wij vernemen heeft de Raad van commissarissen der N. V. Nijmeegsche vei ling voor land- en tuinbouwproducten, aan de vergadering van aandeelhouders voorge steld om den directeur, den heer P. Schel lingerhout ontslag te geven. Dit voorstel houdt verband met het be kende anti-roomsch-katholieke pamflet, (Ingez. Med.) Verwachting tot morgenavond: DE BILT: meest matige, N.W. tot Z.W. wind, gedeeltelijk bewolkt, nog kans op regenbuien, koude nacht, overdag iets zachter. UKKEL: matige tot vrij sterke wind uit N.W. richtingen, afwisselend heldere en zwaar bewolkte hemel, morgen vrij lang durige opklaringen, plaatselijke regen of sneeuwbuien, plaatselijk koel, nachtvorst. Zo 27 Mrt. Zon op: 5 h. 50; onder: 18 h 23. Licht op: 18 h 53. Maan op: 3 h 42; onder: 3 h 43. N.M.: 31 Mrt. Ma 28 Mrt. Zon op: 5 h 47; onder: 18 h 24. Licht op: 18 h 54. Maan op: 4 h 05; onder: 14 h 53. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Maart. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 26 9.18 22.03 2.50 15.37 Zondag 27 10.40 23.09 4.16 17.00 Maandag 28 11.33 23.49 5.29 17.53 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Maart. Hoogwater. Laagwater. Zaterdag 26 10.43 23.32 3.51 16.41 Zondag 27 12.06 5.24 18.01 Maandag 28 0.43 13.11 6.28 19.00 hetwelk indertijd verschenen is over de be noemingen bij de afdeeling landbouw van het departement van economische zaken. Zooals men weet werd naar aanleiding van deze publicatie, welke van beleedigenden aard was, de rijkstuinbouwconsulent voor Zuid Gelderland, ir. R. van der Veen, ge schorst, terwijl diens secretaresse mevr. Roos, ontslagen werd. Bedoeld pamflet zou op het kantoor der Nijmeegsche veiling zijn verwerkt. Het bestur der waterkeering van den calamiteuze Oostbevelandpolder heeft Vrij dag in het vergaderlokaal te W i 1 h e 1- minadorp aanbesteed: het verbena- ren en onderhouden der waterkeerende werken en de gebouwen dienst 1938-1939. Raming 2908. Inschrijvers: P. Andriessen te Walsoor den 3105; W. van der Linde te Katten- dijke 3415; A. Warrens, te Vogelwaarde 3445; J. Kindt te Vogelwaarde 3450; L. van Boven te Ellewoudsclijk 3465; K. Lucasse te Walsoorden 3500; H. Klaas- sen te Zaamslag 3464. Onder nadere goedkeuring gegund aan den laagsten inschrijver. Het bestuur der waterkeering van den Calamiteuzen „Jonkvrouw-Annapol- der" te Kortgene heeft hedenmorgen te Kortgene aanbesteed: het ver beteren van steenglooiingswerk en hét on derhouden tot 30 April 1939 der waterkee rende en andere werken aan bovengenevjm- den Calamiteuzen Polder. Raming 4022. Inschrijvers: H. Klaassen, Zaamslag 4339; L. van Boven, Ellewoudsdijk 4220; L. van Popering, Scberpenisse 4080; J. de Oude en W. v. d. Berg, Zie- riksee en Bruinisse 4058: Geb. Kiovit, Kolijnsplaat 4050; K. Lucasse, Walsoor den 4033; Alph. Warrens, Ossenisse 4025; Joz. Kindt en Ph. Warrens, Osse nisse 4020; P. Andriessen, Walsoorden 3969; A. v. d. Werf, Scherpenisse 3880.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1