Instantine KREYMBORG Tegen pijnen Om radeloos van te worden! Instnntine 1 a 2 tabletten Instantine brengen binnen luttele minuten al ver lichting. Doosjes o 12 tabletten 70 ct.. zakjes a 2 tabletten 15 ct. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG. alléén bij VLISSINGEN. WALCHEREN. actie van de werklieden der Vlissingsche gasfabriek egen de Imperial Continental Gas Association. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREM W.D. ÜSSifii Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen I (Ingez. Med.) van Kloetinge, liggende ten Zuiden der spoorbaan. De motiveering van dit laatste is, dat bedoeld gebied reeds nu grooten- deels bewoond wordt door menschen, die uit hoofde van hun werkkring en in maat schappelijk opzicht deel uitmaken van de Goessche samenleving en uitsluitend nog administratief tot Kloetinge behooren. De ze motiveering is o.i. volkomen juist en bij vroeger gevoerde besprekingen ook meer dere malen naar voren gebracht. Dat van den wensch van toevoeging van het ge bied ten Zuiden der spoorlijn tenslotte werd afgezien, vindt zijn oorzaak in de omstan digheid, dat prijs werd gesteld op toevoe ging van bovengemeld deel van Katten- dijke aan Goes, omdat verwacht mag wor den, dat in de toekomst aldaar opslagter reinen langs de haven zullen worden ge vestigd, terwijl ook de aanleg van een vliegveld op dit gebied niet tot de onmo gelijkheden moet geacht worden te be hooren. Nu door het doen vervallen van het plan tot opheffing van Kattendijke de mogelijkheid is opgegeven om de gemeen te Goes aan den Noordkant uit te breiden, komt vanzelf de wenschehjkheid van ver-, legging der grens ten Zuiden der spoor baan met te meer nadruk naar voren. Zooals reeds gezegd, achten wij deze toe voeging volkomen gemotiveerd. In den loop van ongeveer 30 jaren is dit gebied langzamerhand nagenoeg volgebouwd ge worden en hebben zich aldaar in hoofd zaak gevestigd personen, afkomstig uit de gemeente Goes, die, hetzij uit hoofde van lagere belasting, hetzij omdat er op dat moment te Goes voor hen geen geschikte woning aanwezig bleek te zijn, Kloetinge als woonplaats hebben gekozen, doch ove rigens in alle opzichten tot de Goesche ge meenschap zijn blijven behooren. Komt de voorgenomen grenswijziging tot stand, dan keert de Kloetingsche gemeen schap tot haar oude proporties terug, m.a. w. er kan behoudens misschien een enkele uitzondering niet gezegd worden, dat personen, tot die plattelandsgemeen schap behoorende, hierdoor kunstmatig tot stedelingen worden omgevormd. De gemeente Kloetinge treedt terug tot haar ouden staat van dorpsgemeente, welke de kern der gemeente ook nog behouden heeft en tot de stadsgemeenschap Goes keeren terug zij, die daartoe in feite steeds zijn blijven behooren, doch die uit hoofde van de bestaande begrenzing, administra* tief zijn komen te behooren tot Kloetinge, waarmede zij overigens maar weinig con tact hebben. Naar onze meening dient de voorgeno men grenswijziging wat dit onderdeel betreft in dit licht te worden bezien. Om nu de gemeente Kloetinge in staat te stellen, zich geleidelijk aan den veran derden toestand aan te passen, meenen Gedeputeerde Staten aan Goes de voor waarde te moeten opleggen van een af- loopende geldelijke uitkeering aan Kloe tinge, zulks met een looptijd van 20 jaar. Gedurende het eerste jaar zal die uitkee ring overeenkomen met de door de ge meente Kloetinge gederfde belastingop brengst uit het betrokken gebied, als maat staf waarvoor het gemdidelde over de laatste vijf jaren zal worden genomen. Over het laatstverloopen belastingjaar heeft die belasting opgebracht ruim 11000. Verwacht mag worden, dat het gemiddelde bedrag over de laatste vijf ja ren daar iets beneden zal liggen. Het ligt voor de hand, aan te nemen, dat het bedrag der uitkeering jaarlijks met 500 zal worden verminderd. Veronder stellende, dat over het eerste jaar de uit keering 10.000 zal bedragen, dan zal de ze dus den veronderstelden opzet aan nemende over het tweede jaar bedragen 9500, over het derde 9000 en zoo ver volgens. Terwille van de volledigheid dient nog te worden vermeld, dat vermoedelijk de werkzaamheden van het politiecorps en van den reinigingsdienst eenige uitbreiding zullen ondergaan. Hierbij dient men even wel in aanmerking te nemen, dat het toe zicht, resp. het vuilophalen van beide, zich thans reeds uitstrekken tot aan het café „De Tol". Ook zullen de werkzaamheden ter secretarie eenigszins toenemen in ver band met het feit, dat de bevolking dezer gemeente met naar schatting 700 a 800 zie len zal wórden uitgebreid. Of de verschil lende uitbreidingen der werkzaamheden vermeerdering van personeel noodzakelijk zullen maken is een vraag, die later door de practijk dient te worden opgelost. Staat de gemeente Goes dus, wanneer het plan van Gedeputeerde Staten eenmaal tot uitvoering zal zijn gekomen, aanvanke lijk voor een tamelijk groote verhooging der uitgaven, niet vergeten moet worden dat: le. de uitkeering aan Kloetinge elk jaar vermindert; 2e. de belastingen, die thans in het aan Goes toevallende gebied geheven worden, voortaan aan Goes zullen toevallen; 3e. de opbrengst dier belastin gen ongetwijfeld van jaar tot jaar zal toe nemen, gezien de groote geneigdheid die er bestaat tot vestiging in dat gebied; "5e. eenige heffingen te Goes nog alhoewel tegenwoordig nog maar weinig hooger zijn dan te Kloetinge, zoodat ook daar door de te verwachten meerdere belasting opbrengst nog iets zal worden opgevoerd; 5e. er te Goes enkele heffingen bestaan zooals rioolbelasting, straatbelasting, pre cariorechten, enz., die men te Kloetinge voor zooveel wij weten nog niet kent Hoewel wij nog niet hebben kunnen na gaan, of alle bewoners, resp. eigenaars van het nieuwe gebied in deze heffingen zul len kunnen worden betrokken, mag toch wel eenige opbrengst uit dezen hoofde worden verwacht. Tenslotte uient nog te worden vermeld, de wettelijke verplichting die men aan Goes wil opleggen om langs eenige dee- len der nieuwe gemeentegrens een strook van 50 meter onbebouwd te laten. Het oogmerk hiervan is om in de toekomst aan- eengroeiïng van de bebouwingen der beide gemeenten te voorkomen. Resumeerende komen wij tot de con clusie dat, alhoewel dit nieuwe plan voor Goes niet geheel zonder bezwaren moet worden geacht, en niet volledig aan zijn wenschen wordt tegemoet gekomen, de gelegenheid die thans aan onze gemeente geboden wordt om uit het keurslijf, dat de bestaande begrenzing meer en meer om haar vormt, verlost te worden en haar uitbreiding op gezonde en regelmatige wijze voort te zetten, wel van zoo groote waarde mag worden geacht, dat de voor- deelen tegen de nadeelen ruimschoots op wegen. Mitsdien bevelen wij U met volle over tuiging aan om met het plan zooals het daar ligt, Uw instemming te betuigen." DE GOESCHE WIJKVERPLEGING. Aan het jaarverslag van de Goesche Wijkverpleging ontleenen wg het volgende: „Als we terugzien op 1937 hebben we re den om dankbaar te zijn. Al te groote fi- nancieele zorgen hebben we niet, al moeten we weer op teruggang van inkomsten wij zen. Zeker, we werden verleden jaar ver blijd met twee erflatingen, één van 2000 en één van 200, maar, daar die sommen niet in de gewone rekening mogen worden verwerkt, (hoe vreemd het klinke), verte genwoordigen ze verlies. Immers, in den heer A. Dekker, die ons de 2000 lega teerde, verloren we een contribuant wiens bijdragen verre overtroffen werden door de rente, die de erflating ons geeft, terwijl ook mej. Rembges, die ons de 200 toebe- schikte, ons in contributie jaarlijks steun de. Het is dit jaar de t.b.c.-bestrijding, die met een tekort sluit. We zullen trachten dat tekort weg te werken door in den loop van het jaar vergunning te vragen voor een verloting. Door de Zusters T. Ouwehand en J. van DalenAnthonisse werden in 1937 bijna 10000 bezoeken gebracht. 183 patiënten werden geholpen, van wie 38 mannen, 102 vrouwen en 43 kinderen. Bij plotselinge sterfgevallen werd achtmaal hulp verleend. In vacantie-tijd en ziekte werden we uit stekend geholpen door Zuster Geluk. In 1937 deed Zuster Ouwehand met succes examen voor t.b.c.-huisbezoekster, voor welke functie ze in 1938 een drietal maan den bij consultatie-bureau te Haarlem ver der practisch wordt bekwaamd. Een Kerst- lijst, die bij velen werd gepresenteerd, bracht 127 op, terwijl tevens 50 stuks goed van de Nederl. Naaivereeniging werd ontvangen. Ook gaven verschillende firma's goederen in natura. 40 gezinnen ontvingen Kerstpakketten, 12 gezinnen levensmidde len en aan 17 gezinnen kon een versnape ring worden gezonden. Zuster Ten Hoeve bericht van haar werk: het aantal voor huisbezoek ingeschreven gezninen, daalde ook dit jaar weer aan merkelijk. 1 Januari 1937 waren in Goes en Wilhelminadorp samen ingeschreven voor huisbezoek 83 gezinnen met 108 patiënten. In den loop van het jaar werden 24 gezin nen met 30 patiënten afgeschreven. Deels door overlijden of vertrek, maar ook een enkele omdat men het toezicht niet wilde en dwaas genoeg was om adviezen te ne- geeren. Ingeschreven werden 7 gezinnen met 8 patiënten, zoodat op 1 Januari het getal ingeschreven gezinnen bedroeg 66 met 86 patiënten. In die gezinnen werden 2006 bezoeken gebracht. Ook dit jaar kon den weer verschillende kinderen worden verzorgd in sanatoria en andere herstel lingsoorden. 4 gingen er naar Zonneveld, van wie 2 er een half jaar en 2 drie maan den vertoefden. Naar het Kleuterbosch „de Krabbebosschen", ging 1 kind voor 4 maan den. Naar gezondheidskolonies gingen 26 kinderen, van wie een gedeelte kwam uit gezinnen, die voor huisbezoek werden in geschreven. Eén patiënt ging naar het Sa natorium „Zonnegloren", één bleef nog al tijd in het Sanatorium „Berg en Bosch terwijl 6 patiënten in een ziekenhuis wer den opgenomen. Verder konden we 8 pa tiënten steunen met melk of room, daar voor werden 1635 liter melk verstrekt en 36500 gram room. Aan 2 personen werd 'n bijdrage verstrekt in de verpleging, 3 ont vingen huurtoeslag en even zoovelen hulp in de huishouding. Ook zuster Ten Hoeve kon op Kerstfeest verschillende gezinnen verrassen. Van de Nederl. Naaivereeniging werd 40 stuks goederen ontvangen, terwijl ook enkele particulieren eenige warme kleedingstukken beschikbaar stelden. Br verschillende filanthropischen arbeid, waar bij ons werk indirect groot belang heeft hielp onze Zuster, terwijl met enkele dames de Emmabloem-collecte werd georgani seerd die 288.41 in kas bracht. VOETBRUG OOSTVEST. In de raadsvergadering van 16 Decem ber 1.1. werd door den heer P. Crucq, ver zocht om een onderzoek te willen instellen naar de mogelijkheid van het maken eener overbrugging van de Oostvest, ter verkof- ting van den weg van het centrum der stad naar Bouwplan III. Op verzoek van B. en W. heeft de Direc teur van Gemeentewerken een plan voor den bouw van een brug samengesteld, ver gezeld van een raming van kosten. De Di recteur heeft zich voorgesteld den bouw van een voetbrug tegenover het Prinses Beatrixplein. Het blijkt, dat de kosten vrij hoog zullen zijn n.l. 1700, waarvan 200 arbeidsloon. Bij de beoordeeling van laatst genoemd bedrag dient men echter in het oog te houden, dat wanneer het werk wordt uitgevoerd door jeugdige werkloo- zen, deze geen hoogere vergoeding mogen ontvangen dan 2.50 per week, waaruit leg van deze brug zal gebaat zijn. Van de zijde der bewoners van den Oostsingel, noch van die van Bouwplan III neeft B. en W. ooit een verzoek om een rechtstreeksche verbinding met den Oostwal en daardoor met de binnenstad bereikt, de behoefte hieraan is dus, volgens B. en W. blijkbaar niet dringend. Hiertegenover staat, dat het aantal bewoners van Bouwplan III regel matig toeneemt, waarmede natuurlijk de groei der belangstelling voor een betere verbinding gelijken tred zal houden. Het derde punt hetwelk aangestipt dient worden is het feit, dat er op de gemeen- -begrooting voor 1938 voor dit werk geen gelden zijn uitgetrokken en B. en W. mo menteel nog moeilijk kunnen beoordeelen, zulks alsnog mogelijk zal zijn. Met het bovenstaande wil niet gezegd zijn dat B. en W. onsympathiek tegenover den bouw van een brugverbinding als in dit prae-advies bedoeld zouden staan, doch wèl wil het hen voorkomen, dat deze bouw niet urgent genoemd mag worden. Daar hierin een zij het betrekkelijk klein werk- object is gelegen voor jeugdige werkloo- zen en het van belang moet worden geacht om deze personen aan regelmatigen arbeid te gewennen, wil het B. en W. echter voor komen, dat uitvoering te eeniger tijd, van dit werk aanbeveling verdient. B. en W. geven den Raad dus in overweging, in be ginsel tot den bouw van bedoelde brug te besluiten en aan hun College op te dragen om-de voor de definitieve uitvoering van dit besluit noodzakelijke maatregelen te treffen, zoodra de behoefte aan deze ver binding is gebleken en de benoodigde gelden aanwezig moeten worden geacht. Denemarken Oblig. 1926-5 101%101% Amsterdam 1936-3% 100%—100% Zeeuws. Hyp. B-4 100100 Cities Service Cy. P. 1958 5 4039% A Amsterd. Bank 155153% A Pref. Jurgens A 136 A Ned. Gist- en Spiritusf. 524% A De Schelde N.B. 51%—50 C Am. Smelt Ref. 35%—33% A Born. Sum. H.M. 181—178 A Houth. Alberts 97%98% C Union Pac. Rr. 48%46 - - C Int. Nickel Cy. 35%—35% Ned. 38 1000-3 100%—100%-% Oé Indie 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 82%—82%-% A Koloniale Bnk. 120109 A N.I. Hbk. 1000 130%—127% C Ned. H.M. 1000 158%—155% A v. Berkels Pat. 55%—55% C Calvé-Delft 86—84% A Philips Gem. B. afg. 277%273-69. C Unilever 143%—141%-40 C Am. Car Foundry 13%—13%-12% C Anaconda Cop. 21%—21%-20% C Bethlehem St. 38—38%-37% C Kennec Copper 25%—25%-24% C U. States St. C. 36%—35%-% C North Am. Cy. 12%12-% A Kon. Petr. Mpij. 328%325-17 C Contin. Oil Cy. 1817% C Phillips Petr. Comp. 24%—23% C Shell Union O.C. 9%— 9%-8% C Tide Water Ass. Oil 9%—9%-% A Ned. Scheepv. U. 112%—112-10 A H.V. Amsterdam 410%409-03 A Java Cult. Mij. 140—135% A N.I. Suiker U. 112—108 A Deli Batavia 222220-18 C Deli Mp. 1000 278—280%-75 Rubber Amerika Koninkl. Philips Tabak (Wettig Unilever Markt Obl.Markt H.V.A. gedeponeerd.) A Senembah 281-278-82 C Baltimore Ohio 4%4 C Southern Pac. Cy. 99%-% A Southern Rlw. 5 A Amst. Rubb. C. 193%191%-87% A Deli-Bat. Rubb. 117%—111-% A Hessa Rubber 115106 A Serbadjadi S.R. 90%84% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen Berlijn Pargs Brussel New-York 8.97% 72.47% 5.53% 30.48 1.80% 8.97% 72.'52% 5.55 30.41% 1.80% Ook de Waarborg-Tweedjassen zijn water proof. De vlotte, sportieve modellen, in hun groote verscheidenheid van kleuren en de zeer billijke prijzen, maken de vraag er naar zoo groot, dat Kreymborg elke week een nieuwe collectie Tweedjassen brengt. (Ingez. Med.) volgt, dat dit werk 10 jeugdige werkloozen gedurende ongeveer 8 weken zal kunnen bezig houden. Uit een sociaal oogpunt be zien, kan dit werk dus niet geheel zonder belang worden geacht. De vraag doet zich thans op, of de gemeenschap met den aan- Woningbouw Patijnweg. Blijkens een schreven aan B. en W. ver zoekt de firma J. M. J. Schryver Zonen alhier om aan haar te verkoopen ongeveer 600 m2 bouwterrein aan den Patynweg. Het gevraagde perceel grond is gelegen ten Westen van de aan genoemde straat staande ry woningen. Aanvankeiyk lag het niet in de bedoeling, dat deze grond tot bouwterrein zou worden bestemd, zoodat hiervoor ook geen verkoopsprijs is vastge steld. Het wil B. en W. evenwel voorkomen, dat een blok van twee huizen nog ter plaat se kan worden gebouwd zonder dat schade wordt gedaan aan de bebouwing als geheel genomen. Verder westelijk kan evenwel niet meer gebouwd worden, omdat alsdan in strijd zou worden gehandeld met het uitbreidingsplan. Bestaat er dus, naar de meening van B. en W. geen bezwaar tegen verkoop van den aangegeven grond als bouwterrein, een an dere vraag is, of deze verkoop moet ge schieden aan adressanten. Er bestaat voor dezen grond veel belang stelling en de mogeiykheid achten B. en W. niet buitengesloten, dat een andere ge gadigde een bebouwingsplan produceert, dat uit aesthestisch oogpunt bezien, de voorkeur verdient boven dat van adressan ten, die in hun project een huis hebben opgenomen, hetwelk verdeeld is in een be neden- en een bovenwoning. Resumeerende geven B. en W. den Raad in overweging om htm College te machti gen tot het verkoopen van den meerbe- doelden grond voor den prgs van 10 per m2, zulks onder de voor den verkoop der gemeentelijke bouwterreinen gestelde voor waarden. MEER ZITBANKEN. Bij de behandeling der gemeente-begroo ting in de raadsvergadering van 16 Decem ber 1.1. werd door den heer C. Kloosterman de wensch naar voren gebracht uitbreiding te geven aan het aantal zitbanken in de openbare plantsoenen. Door den dienst van Gemeentewerken is in dezen een onderzoek ingesteld. Uit het aan B. en W. gezonden rapport biykt, dat nog zeer goed een vgf- tal banken bijgeplaatst zouden kunnen worden, waarvon de kosten worden ge raamd op 350. Gedacht is hierbg aan uit voering van het werk door jeugdige werk loozen. B. en W. geven den Raad in overweging, tot het laten uitvoeren van dit werk te be sluiten. Het m.s. „Ruys" gaat vertrekken. Het motorschip „Ruys" dat alhier bij de Kon. Maatschappy „De Schelde" voor rekening van de K.P.M. werd gebouwd, is thans geheel gereed gekomen en zal Za terdag a.s. zgn officieelen proeftocht ma ken en na de overname te Schiedam gaan dokken. BIGGEKERKE. Woensdagavond had de eindles plaats van de gedurende den win ter onder leiding van dr. F. G. Vaandra ger van Zoutelande gehouden cursuf in eerste hulp by ongelukken. De voorzitter, de heer C. Stuy bracht dank aan dr. Vaan drager voor diens bereidwilligheid den cur sus te willen leiden en voor de aangename, leerrijke wyze waarop steeds de lessen zijn gegeven. Als blpk van waardeering hier voor bood hij hem namens de cursisten een boekwerk aan. De heer Vaandrager dankte voor het ontvangen geschenk en wekte de cursisten op het geleerde by te houden, opdat den volgenden winter des te gemakkelijker het eigenlijke doel kan worden bereikt: het diploma met speld van de E.H.B.O. Burgemeester Simonse zeide, dat de cursus E.H.B.O. de volle belangstelling heeft van het gemeentebestuur, vooral met het oog op den luchtbeschermings dienst, van welken hy hoopte dat de deel nemers straks flinke leden zullen bbjken Verder zegde hij voor het vervolg de volle medewerking van het gemeentebestuur toe. Toen in 1934 de Concessie voor de ex ploitatie van de gasfabriek te Vlissingen door de Imperial Continental Gas Associ ation te Londen had opgehouden en de gemeente Vlissingen, samen met de Ned. Indische Gasmaatschappij te Rotterdam, de exploitatie op zich had genomen, welke intusschen weder is overgegaan op de N.V. Zeeuwsche Gasmaatschappij (Z.E.G. A.M.), hebben de arbeiders, totaal 52, ie der twee processen tegen de Imperial aan hangig gemaakt. Een er van betrof recht op pensioen voor zich zelf, het andere voor hun weduwen- en weezen. De N.I.G.A.M., en later de Z.E.G.A.M., stonden achter de werklieden en zegden hen toe, dat, als zg de processen tegen de Imperial voerden, en in het ongelijk zou den worden gesteld, hun nieuwe werkgeef ster bij de bepaling van, hun pensioen twee derden van den tijd doorgebracht in dienst van de Imperial in rekening zou brengen. In Januari 1936 diende deze kwestie voor den waarnemenden kantonrechter te Mid delburg, mr. F. B. Evers; voor de Imperial, die het recht op pensioen ontkende, werd gepleit door mr. J. Offerhaus uit Rotter dam, terwijl voor de arbeiders, of wil men voor de Z.E.G.A.M., optraden mr. Walter F. C. Baars uit Rotterdam en mr. J. J. van de Velde uit Amsterdam. Op 23 Maart verklaarde de waarnemen de kantonrechter zich onbevoegd kennis te nemen van de vorderingen van de eiscliers. Voorts werden de eischers niet ontvanke bjk verklaard in hun vordering, gegrond op door gedaagden gepleegde wanprestatie, en werden zij verwezen in de kosten van geding. Op 13 October 1937 werd de kwestie in hooger beroep voor de rechtbank te Mid delburg behandeld; toen pleitte mr. Offer haus weder voor de Imperial en mr. Wal ter F. C. Baars alleen voor de werklieden of, wil men, voor de ZEGAM. Op 22 December deed de rechtbank uit spraak en stelde ook de werklieden in het ongelijk. Sindsdien zijn dus drie maanden verloopen en nu, naar wij vernemen, door de eischers geen gebruik gemaakt is van de gelegenheid om cassatie aan te teeke nen, is hiermede dus dit proces ten eihde; de Imperial Gas Association is in het ge lijk gesteld, terwijl de ZEGAM verplicht zal zijn de kosten, waarin de eischers ver oordeeld zijn, voor dezen te betalen. En voor hen twee derden van den tijd bg de Imperial doorgebracht in rekening te brengen bij de vaststelling van hun pen sioengrondslag. Naar wij reeds hebben hooren verluiden moet het hierbq om enorme bedragen gaan. SINT-LAURENS. Woensdagavond verga derde de Woningbouwvereeniging „Huis en Hof" alhier onder leiding van P. Vader Hz. Het verslag van den penningmeester gaf een voordeelig saldo aan van 4. Als bestuurslid werd herkozen A. Willeboordse en als Commissaris werd gekozen P. Boon zulks in de plaats van J. H. van 't Hoff, die zich niet meer beschikbaar stelde. Betreffende het onderhoud der wonin gen zal het bestuur maatregelen treffen. WESTKAPELLE. In het raadsverslag is gisteren een foutje geslopen, en wel ten opzichte van de verharding van den Groe- neweg. Op verzoek van enkele aangelanden be sloot de Raad bij wflze van uitzondering daarvoor 35 pet. (gisteren stond 45 pet. ver meld) bij te dragen en aan den Polder Wal cheren 20 pet. der kosten te vragen, waar door aangelanden nog 45 pet. (gisteren stond er 35 pet.) zullen hebben te betalen. 's-HEER-ARENDSKERKE. Gisteravond werd alhier in het vereenigingsgebouw een jaarfeest voor begunstigers en genoodigden van de meisjesvereeniging „Emanuël" ge houden. De eere-voorzitter, ds. v. d. Waa, opende deze feestvergadering. Uit het jaar verslag van de secretaresse en de penning- meesteresse bleek, dat de vereeniging mo menteel 15 leden telt en dat de financieele toestand der vereeniging gunstig genoemd mag worden. Hierna kregen de afgevaar digden van de verschillende vereenigingen gelegenheid gelukwenschen aan te bieden. De avond werd verder gevuld met voor drachten en samenspraken. IERSEKE. Volgens het politie-reglement van Ierseke mogen de postduiven van 1 April tot 1 Mei niet uitvliegen. Natuuriyk begrijpt men dat daarover zeer veel onte vredenheid heerscht. Als uiterste concessie mogen de postduiven nu uitvliegen van 11- 12 uur voor den middag. Voor wedvluchten kan ontheffing worden verleend. IERSEKE. De kreeftenvisschers mogen 1 April a.s. hun korven uitzetten en hun net ten voor de „zog". Naar wij vernemen is de achteruitgang in den kreeftenstand op enkele perceelen zoo groot, dat de eigenaars dier perceelen niet meer aan deze visscherö" zullen deelnemen. Ze zullen om geld te sparen hun korven thuis laten. Was andere jaren even voor den vischtijd overal drukte en beweging, nu ziet men niets. Verplaatst met ingang van 16 April a.s. de assistent der directe bel. enz. J. Poschmann van Putte naar IJzendijke. KAPELLE. Het comité voor Chr. winter- lezingen kwam onder voorzitterschap van den heer F. P. de Graaf in jaarvergadering byeen. Uit 't jaarverslag van den secreta ris bleek dat het ledental met 9 was ver minderd door vertrek en overlijden. Er zyn nu 48 leden. Aan contributie was ontvangen 65, de ontvangsten bedroegen 105, de uitgaven 76, saldo 29. Besloten werd weder drie sprekers uit te noodigen. Herkozen werden de aftredende bestuursleden F. P. de Graaf en P. M. Keim. WEMELDINGE, Woensdagavond verga derde de Coöp. Boerenleenbank „Wemel- dinge" onder leiding van den heer Jac. de Zeeuw. In het bestuur werd herkozen de heer K. J. Dominicus Fz. in den raad van toezicht de heer P. A. Lindenbergh. De rekening 1937 bedroeg in totaal 934157 met een saldowinst van 1581 welk bij de reservefonds zal worden gevoegd. Gevonden een padvinder- en kinder- portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij den gem. veldwachter. WEMELDINGE. Woensdag a.s. ver trekt de burgemeester met enkele dagen verlof naar het buitenland. Loco burge meester is wethouder J. A. Dominicus. Mr. J. ERASMUS t OOSTBURG. Zooals ,wij gisteren reeds in het kort vermeld hebben is alhier plot seling overleden de heer Mr. J. Erasmus,; sedert 1923 advocaat bij de rechtbank te Middelburg. De overledene, die den 45-jarigen leeftyd heeft bereikt, had gisterenmorgen tot 12 uur nog de kantongerechtzitting by ge woond. Toen hij alvorens zijn werkzaamhe den op het kantoor aan te vangen, te on geveer twee uur even in den tuin werk zaamheden verrichtte werd hij door een, hartaanval getroffen. Nadat het aanvanke iyk was gelukt hem weer bij te brengen, overleed hy kort daarop, achterlatende een vrouw en twee nog zeer jeugdige kinderen. De overledene, die in verschillende ver eenigingen in zijn woonplaats en in Zeeuwsch Vlaanderen in het algemeen, een voorna me plaats innam, is buiten de grenzen van zyn geboortestreek ook geen onbekende. Dit niet alleen als advocaat, doch met na me ook als werker voor de vrijzinnige ge dachten in het algemeen, en die van de Li berale Staatsparty in het bijzonder. Jaren lang was hg secretaris van de Centrale Zeeland der Liberale Staatspartij en redac teur van het Zeeuwsch weekblad van den Vryheidsbond. De op a.s. Zaterdag uitge schreven, maar thans uitgestelde verg** dering van de Centrale zou, zoo weetoe N.R.C. te melden, daar hg de eenige meel gestelde candidaat was zljn ming tot Zeeuwsch lid van het hoofdbe-

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2