forxutrïttcïule MIDDELBURGSCHE COURANT tri (&GOESCHE COURANTE De omzetbelasting op de helling BINNENLAND. Verschillende wijzigingen voorgesteld, welke onbillijkheden wegnemen en „eenige millioe- nen" meer in het laatje zullen brengen. De geldigheidsduur verlengd tot 1 Januari 1944. Vrijwillige bii dragen voor de versterking van de defensie. Nieuwe kwartaalabonnees Dagblad. Uitg. N.V. DeMiddelburgscheCrt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, eldeVs f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goes 18 ct. NUMMER 70. TWEE BLADEN. DONDERDAG 24 MAART 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Bij de Staten-Generaal is ingediend een wetsontwerp tot herziening van de omzet- belastingwet 1923 en tot verlenging van haar geldigheidsduur. Aan de memorie van toelichting wordt ont leend: De minister ziet niet voorbij, dat de omzetbelasting in het bijzonder op het be drijfsleven zware lasten legt, maar de eischen van een goed financieel beleid slui ten het prijsgeven van deze voor 's rijks schatkist belangrijke bate voorshands uit. In het ontwerp van wet is in verband daarmede een bepaling opgenomen inge volge welke de geldigheidsduur van de om- zetbelastingwet van 1 Januari 1939 tot 1 Januari 1944 zal worden verlengd. Bij de voorgestelde wijzigingen spelen in hoofdzaak een zestal beweegredenen een min of meer zelfstandige rol: a. de wenschëlijkheid om zooveel moge lijk te voorkomen, dat voor de heffing van de belasting zekere, al dan niet opzettelijk met het oog op die heffing gekozen, i vor men van bedrijfsuitoefening zonder vol doenden grond in een meer voordeelige positie komen dan andere vormen van be drijfsuitoefening, ten gevolge waarvan de belastingheffing de bestaande concurrentie voorwaarden kan verstoren; b. de wenschelijkheid om den binnen- landschen fabrikant voor de heffing van de belasting niet te doen achterstaan bij den buitenlandschen producent; c. de wenschelijkheid om de opbrengst van de belasting te verhoogen door belas tingheffing ook in die gevallen, waarin zulks thans niet mogelijk is, doch niette min volgens de bedoeling van den wetge ver of in redelijkheid behoort te geschie den; d. de wenschelijkheid om, zoowel in het belang van de belastingschuldigen, met name in dat van de kleinere fabrikanten, als in het belang van de belastingadmini stratie, de thans in vele gevallen plaats hebbende belastingheffing door middel van aanslagen, waarbij min of meer belangrij ke bedragen achteraf nog met groote moeite moetbn worden betaald of met dwang moeten worden ingevorderd, te vervangen door een wijze van heffing, waarbij de belasting bij, althans niet lang na de belastbare levering, in den regel door middel van plakzegels, moet worden voldaan e. de wenschelijkheid om een wettelij- ken grondslag te geven aan in het be lang van zekere takken van het bedrijfs leven getroffen bijzondere regelingen; f. de wenschelijkheid om enkele op zich zelf staande gebreken in de wettelijke re geling weg te nemen en daarin enkele aanvullende bepalingen op te nemen, daar onder begrepen de wenschelijkheid om ze kere wijzigingen aan te brengen in de ta bellen a en b. DE VOORNAAMSTE DER VOORGESTELDE WIJZI GINGEN. De voornaamste wijzigingen nu zijn de volgende: le. de regeering stelt voor, om met le vering krachtens overeenkomst van koop en verkoop voortaan gelijk te stellen elke oplevering van een werk in roerenden staat, zulks onverschillig of bij die gele genheid goederen in eigendom worden overgedragen of niet. Uitzondering lijdt deze bepaling enkel in gevallen, waarin de opdrachtgever zelf als fabrikant van het werk moet worden aangemerkt, ge lijk bij voorbeeld het geval is, indien groothandelaars in papier dat papier in loondienst doen bedrukken en vervolgens afleveren. In stede van belastingheffing ter zake van de oplevering van het druk werk door den drukker behoort in die gevallen de omzetbelasting over de afle vering door den groothandelaar te wor den geheven; 2e. de regeering stelt voor de belastbaar heid van het eigen gebruik uit te breiden. De bestaande redactie van artikel der wet, blijkens welk artikel met levering krachtens overeenkomst van koop en ver koop wordt gelijkgesteld het beschikken door fabrikanten voor eigen gebruik, voor zichzelf en voor hun gezinnen, over goede ren uit hun bedrijfsvoorraad, is, aangezien zij enkel voor oogen heeft het gebruik voor particuliere doeleinden van den fabri kant, te beperkt. Het beschikken over in het bedrijf voortgebrachte, vervaardigde of bewerkte goederen ten behoeve van het fabrikantsbedrijf zelf blijft aldus onbelast. Zoo kan niet worden belast het in dienst stellen ten behoeve van eigen bedrijfsuit oefening van zelf vervaardigde machines, werktuigen en transportmiddelen, evenmin als het gebruik van in het bedrijf vervaar digde meubelen, papier, drukwerk, enz., hoezeer aan dengene, die genoemde goede ren ten behoeve »van zijn bedrijf aan an deren betrekt, wel belasting, althans een Prijs, waarin de belasting is verwerkt, wordt in rekening gebracht. Dl* uit een oogpunt van gelijke belas tingheffing niet te verdedigen voordeel van concentratie versterkt den veelal reeds bestaanden prikkel om, met uitschakeling van andere zelfstandige bedrijven, zelf in alles te voorzien. Het beteekent ook be voordeeling boven het kleinbedrijf van groote ondernemingen, bij wie zoodanige concentratie uit dien aard der zaak reeds aanwezig is en die, indien het nuttig voor komt in die richting verder te gaan, daar in ook gemakkelijker en effectiever zul len slagen. Belangrijke baten gaan aldus ook ten onrechte aan 's rijks schatkist voorbij. Een nieuwe redactie van art. 3 onder vangt al deze bezwaren. 3e. ten einde het bezwaar van het ont gaan van belasting door de oprichting van afzonderlijke verkoopmaatschappijen op te heffen, is in een artikel 4 bis het be drijf van een handelaar, dat ten opzichte van 't bedrijf den fabrikant of van de bedrij ven van de fabrikanten, van wie de han delaar zijn goederen, middellijk of onmid dellijk, in hoofdzaak betrekt, niet als on afhankelijk en wezenlijk zelfstandig kan worden beschouwd, voor de toepassing van de wet en de daarop gegronde bepalingen tot fabrikant gestempeld; 4e. de in art. 21 laatste lid, der wet voorziene mogelijkheid om aan handelaren die bijkomstig fabrikant zijn, vrijstelling van omzetbelasting te verleenen wegens de aan particulieren afgeleverde goederen, heeft in de practijk tot verschillende moei lijkheden aanleiding gegeven. De bezwa ren wegen zoo zwaar, dat een voorziening moest worden getroffen in dien zin, dat de- vrijstelling komt te vervallen; 5e. de minister is te rade geworden om, met behoud op den bestaanden voet van heffing van de belasting door middel van zegeling van facturen, de aanslagregeling te vervangen door een andere wijze van heffing. Het nieuwe artikel verplicht (voor gevallen waarin tot dusverre een aanslag werd opgelegd), den fabrikant de belasting te voldoen door middel van plakzegels, ter waarde van de belasting, welke hij hecht aan een formulier, dat binnen veertien da gen na 'afloop van het tijdvak, waarover de belasting wordt voldaan in den regel een kalenderkwartaal moet worden in geleverd bij den inspecteur der accijnzen binnen wiens ambtskring hij gevestigd is of bij een door den minister aangewezen ambtenaar (b.v. ontvanger der accijnzen). Een aanslag behoeft dan aan den fabri kant niet te worden opgelegd; 6e. teneinde tègemoet te komen aan bij zondere bezwaren, welke de heffing van omzetbelasting, zoo die geheel overeen komstig het in de wet neergelegde stelsel van heffing plaats heeft, in verschillende gevallen medebrengt, zijn niet lang na de invoering van de wet voor sommige tak ken van bedrijf als slagers-, bakkers-, café- en restaurantbedrijven op ver zoek van en ha overleg met in me be drijfstakken bestaande vereenigingen van belanghebbenden, door den ambtsvoorgan ger van den minister bijzondere regelin gen getroffen, waarbij met als uitgangs punt het vorderen van belasting tot het zelfde bedrag als verschuldigd is bij bere kening overeenkomstig het wettelijk stel sel, de belasting op een andere, meer een voudige wijze wordt vastgesteld. Bij die berekeningen zijn veelal de teruggaven, waarop ingevolge de wet aanspraak zou kunnen worden gemaakt, reeds dadelijk verwerkt. Zoowel het belang van de hier door in aanmerking komende bedrijfstak ken als dat van de belastingadministratie brengt mede, dat zoodanige bijzondere re gelingen blijven gehandhaafd en zoo noo- dig nog worden uitgebreid, doch het schijnt den minister noodig aan zoodanige rege lingen een wettelijken grondslag te geven. Daartoe strekt een onder artikel 17 opge nomen artikel 22bis van het ingediende voorstel; 7e. bij herhaling hebben den. minister uit het bedrijfsleven klachten bereikt, dat het verhaal van omzetbelasting op de verbrui kers in vele gevallen wordt bemoeilijkt doordat bepaalde fabrikanten en handela ren in hun aankondigingen en aanbiedin gen ten verkoop te kennen geven de om zetbelasting niet in rekening te brengen. Zoodanige handelwijze is in strijd met den geest van de wet, welker bepalingen erop zijn gericht te bevorderen, dat de ver schuldigde belasting wel op den consument zal worden verhaald en niet ten laste van de afleverende bedrijven zal komen. Daar bij komt, dat zoodanige aankondigingen en aanbiedingen niet zelden misleidend zijn, aangezien het niet afzonderlijk inrekening brengen van de omzetbelasting niet uit sluit, dat zij in den prijs van de goederen is verwerkt en mitsdien in wezen wel wordt verhaald. Onder die omstandigheden is de minister, hoezeer ervan overtuigd, dat de vraag of de omzetbelasting in werkelijkheid zal worden verhaald in laatste instantie door economische factoren en niet door wets bepalingen wordt beheerscht, niettemin van oordeel dat er in het kader van deze wet plaats is voor een bepaling, welke de strekking heeft te voorkomen, dat al of niet juiste aankondigingen omtrent het, in strijd met de strekking van de wet, niet verhalen van de omzetbelasting worden gebezigd als een welkom reclamemiddel in den concurrentiestrijd. In dien gedachten- gang wordt in een nieuw voorgesteld arti kel 31bis met geldboete strafbaar gesteld de fabrikant of handelaar die aan belas ting onderworpen goederen ten verkoop aankondigt of schriftelijk ten verkoop aan biedt op een wijze geschikt om bij het pu bliek of bij dengene tot wien de aankondi ging of het aanbod is gericht, den indruk te vestigen, dat ter zake van levering of invoer van die goederen geheven of te heffen omzetbelasting of bijzonder invoer recht niet, of niet geheel, te zijnen laste zal worden gebracht. Tenslotte is in het wetsontwerp voorzien een nieuwe redactie van tabel a en in eenige wijzigingen van tabel b. De minister is overtuigd, dat de voorge stelde voorzieningen voor vele groepen van het bedrijfsleven, doch in het bijzon der ten Bate van takken van kleinbedrijf, een belangrijke verbetering bij den be staanden toestand beteekenen. Evenzeer is hij overtuigd, dat aldus niet alle grieven welke in den feitelijken toestand steun Een goed huisgezin is de beste aller scholen, niet slechts voor de jeugd, maar ook voor de ouderen. vinden, zullen zijn weggenomen. Dit te be reiken zal trouwens, zeker bij een belasting als deze, waarbij h'et gevaar groot is, dat het wegnemen van de eene onbillijkheid een andere benadeeling in het leven roept, wel uitgesloten moeten worden geacht. Beperking moet ook hier worden betracht. In aansluiting met het vorenstaande zij nog medegedeeld, dat overweging van de positie van de gas- en electriciteitsbedrij- ven met betrekking tot de heffing van de omzetbelasting den minister niet aanlei ding heeft gegeven op dit punt eenige wettelijke voorziening voor të stellen. Ge zien de omstandigheid, dat voor die be drijven, met toepassing van artikel 4 der wet, een bevredigende regeling is getroffen, waaromtrent aan den minister geen ern stige bezwaren zijn gebleken, bestaat daar toe geen grond. De opbrengst eenige millioenen hooger geraamd. De voorgestelde wijzigingen zullen, naar verwacht mag worden, een gunstige wer king op de opbrengst van de belasting niet missen. Het maken daaromtrent van een schatting stuit, bij onderwerpen van tech- nischen aard als het onderwerpelijke, ge zien de ingewikkelde verhoudingen in het bedrijfsleven, op vrijwel onoverkomelijke bezwaren. De minister volstaat dan ook met mede te deelen, dat naar zijn meening met een bate voor 's rijks schatkist van eenige millioenen guldens mag worden re kening gehouden. De minister van defensie deelt mede, dat wederom een aantal vrijwillige bijdragen bij het departement zijn ingekomen. Ontvangen werd: 1 N. N. te Rotter' dam; 10, mevr. N. N. te Enschede; 10 N. N. te Wassenaar; 10 van oud-artil lerist. Het Wilhelmus 3e en 4e regel, le couplet; 5 N. N. te Leiden; 5 eefi Lim- burgsch kunstenaar;, 25 een sterk natio nalistisch voelende vrouw; 10 N. N. te Amsterdam; 20 A. E. te 's-Gravenhage 10 opdat hiervan een wal gevormd kan worden, die onze vrijheid en onafhankelijk heid zal kunnen beschermen en waar ach ter men, wat God behoede, onze grond zoo noodig zal kunnen verdedigen. Een navol ging van de dame van 500; 20 een dame uit Nijmegen; 20 N. N. uit een zieken huis te Heerlen; 500 van een Nederlander te 's-Gravenhage; 500 van een firma uit Rotterdam; 50 ik zal handhaven; 100 (Cheque) een bewijs van erkentelijkheid jegens de dienstplichtigen, die onverwachts langer onder de wapenen moeten blijven ten dienste van ons geheele volk. N. N.; 5 twee volbloed Nederlanders; 5.50 als ver tegenwoordiger van een klas van een H. B. S. heb ik de eer U hierbij van onze klas een kleine bijdrage te sturen voor onze weer macht. Het is gegeven met een groot hart, maar een kleine beurs. Wij hopen, dat ons voorbeeld doet volgen, en dat U meer dan ooit overtuigd is, dat de jeugd in Neder land trouw is aan vaderland en vorsten huis. Leve de Koningin; 1500 geschenk van een vaderlandslievende famlie te Gro ningen; 250 „hou en trouw" aan 't va derland en Oranjehuis. Een Nederland- sche; 25 economisch drs.; 25 een Neder lander te Den Haag; 6 uit spaarpot van jongen van elf jaar 1 van zijn grootouders 5 voor 's landsverdediging; 0.52 52 maal 1 cent van zijn steun. Maar dit moet er maar af. Een werkloos kantoorbediende; 0.50 mijn weekgeld voor 't behoud van Nederland. Jong Nederlander; 0.25 (postz.) een werklooze; 25 ir. N. N. te Den Haag; 2.000 in de overtuiging, ook hiermede te handelen in den geest van wij len de gebroeders-oprichters onzer ven nootschap. N.V. te Amsterdam; 100 zoo lang wij hebben handen, ziet, om te eten één, één om te vechten, zoo komen wij tot schande niet. Nederlander; 25 een 58-ja- rige te Amsterdam; 100 L. S. te 's-Gra- venhage; 100 Wij zullen handhaven, een Vaderlander; 50 (cheque) eenheid onder oranje-wit-blauw25 voor onze lucht vloot. Van een professor; 10 waar een Nederlandsche vrouw voorging en geden kend de regels met een variatie kleine dropp'len water, kleine korr'len zand, vor men saam de groote zee, en het „sterke" land. Schenkt ook de weduwe van een Ne- derlandsch-Indisch officier haar penningske 10 H. J. K. te 's-Gravenhage; 2.50 N. N. te Voorthuizen; 0.25 van een H. B. S'er, die er net een pakje cigaretten voor wilde koopen, maar toen geinspireerd werd door een ouderpaar uit Indië die 2.000 zond en vertelde dat per jaar meer dan 100.000.000 aan tabaksrook de lucht inge blazen werd. Leve de defensie; 4 voor de spaarpot van ons vaderland, uit de spaar pot van een schoolgaande tweeling. De minister deelt hierbij mede, dat uiter aard slechts uit een enkele van de begelei dende brieven een. deel van den inhoud kan worden medegedeeld in verband met de groote plaatsruimte die anders zou worden vereischt. Volstaan moet worden met de toevoeging dat uit de brieven oj> veelal treffende wijze een diep gevoel van vaderlandsliefde spreekt. Het feit dat naar den verkregen in druk in vele gevallen van een werkelijk „offer" kan worden gesproken, mag met groote dankbaarheid worden geconsta teerd. OOSTENRIJKERS MOGEN NIET WORDEN TOEGELATEN Tenzij ze aan bijzondere voor waarden voldoen. In een buitengewoon politieblad is op genomen een schrijven van den minister van justitie aan de procureurs-generaal, fungeerende directeuren van politie, waar in de voorwaarden zjjn opgesomd betreffen de toelating van (oud-) Oostenrijkers. Van verschillende zijden is gevraagd, hoe dient te worden gehandeld ten aanzien van de Oostenrijkers, die ten gevolge van de bekende gebeurtenissen van de laatste da gen naar Nederland zijn gekomen of zich nog daarheen begeven. De regeering heeft beslist, dat het be zwaarlijk gaat thans weder aan een nieuwe categorie vluchtelingen gelegenheid te ge ven hier te lande binnen te komen en te verblijven. Bepaald wordt daarom dat ban bedoelde Oostenrijkers alleen verblijf en toelating kan worden toegestaan, wanneer aan de navolgende voorwaarden is vol daan: le. bezit van een paspoort, nog minstens twee maanden geldig, en tevens van een verklaring der Duitsche overheid, dat de houder ongehinderd naar Duitschland, resp. Oostenrijk, kan terugkeeren, na hier te lande verbleven te hebben; 2. Bij het verzoek tot tijdelijk verblijf bezit van minstens 500 (vijfhonderd) Oos- tenrijksche schillings of een gelijkwaardig bedrag in ander geld. Bij verzoek tot vesti ging bezit van minstens een bedrag van 10.000 gulden of daarmede overeenkomende waarde. (Over de vergunning tot vestiging zal na binnenkomst nader beslist worden, de toelating sluit deze vergunning niet in). 3. De realiteit van het doel, medegedeeld als reden voor binnenkomst, zal aanneme lijk moeten worden gemaakt. 4. De binnenkomst in ons land moet via een doorlaatpost plaats vinden op de uren waarop deze geopend is, ten bewijze dat de binnenkomst aldus plaats heeft gehad, moet een stempel van een doorlaatpost in het paspoort gesteld zijn. 5. Wanneer zich in een bepaald geval zeer bijzondere omstandigheden voordoen, welke aanleiding zouden kunnen geven om bij uitzondering toelating hier te lande toe te staan, ook zonder dat beschikt wordt over de sub. 1 bedoelde bescheiden of de sub 2 bedoelde bedragen, zal deze toelating alleen na verkregen machtiging van den inspecteur der kon. marechaussee, bureau grensbewaking en vreemdelingendienst, die daartoe met den minister of het departe ment het noodige overleg pleegt, kunnen plaats hebben. P. KALBFLEISCH. f In den ouderdom van 71 jaar is in het Diaconessenhuis te Haarlem overleden de heer P. Kalbfleisch, in leven oud-referen daris, oud-chef van de afdeeling onderwijs en verkiezingen te Haarlem. Hij werd 3 Mei 1857 te V e r e geboren. Hij ontving gewoon lager onderwijs en werd op 3 Mei 1880 bediende op het stad huis te Vere. Zeven jaar lang vervulde hij deze betrekking. Intusschen werkte hij aan zijn eigen ontwikkeling, leerde hij vreemde talen, boekhouden enz. en in 1886 slaagde hij voor het examen candidaat-gemeente- secretaris en behaalde de acte M.O. staats inrichting. In 1887 werd hij benoemd tot ambtenaar ter gemeentesecretarie te Sloten in Noord-Holland. In 1892 werd hij bevorderd tot chef der secretarie aldaar. Op 1 Maart 1894 trad hij te Haarlem in functie als adjunct-commies, op 1 Januari 1897 werd hij bevorderd tot commies-chef, op 1 Januari 1907 tot hoofd commies-chef, en op 1 Januari 1914 tot refe rendaris, chef der vijfde afdeeling. Gedu rende 14 jaren was hij tegelijkertijd chef van de eerste afdeeling algemeene zaken. De heer Kalbfleisch heeft vele artikelen over gemeentezaken en een studie over de Kieswet-van Houten geschreven. Hij be woog zich ook in het sociale leven. Vijf gevluchte Spanjaarden in Den Haag De vijf uit ons land gevluchte Span jaarden, die gisteravond te Vlissingen zijn aangekomen, (zie tweede blad) zijn heden ochtend naar Den Haag doorgereisd, onder geleide van drie marechaussees in burger. Precies op tijd, om 10.17 uur, reed de trein uit Vlissingen, het station Hollandsch Spoor binnen. In den laatsten wagen zaten de Spanjaarden met hun bewakers. De vluchtelingen maakten een opgeruimden indruk. Bijna allen waren blootshoofds en droegen een valies. „Hebt u een goede reis gehad", vroeg een verslaggever van het A.N.P. aan één hunner. „Zeker, verleden week Donderdag zijn we uit Vigo vertrokken". „Zag u er niet tegen op naar Nederland terug te gaan?" Lachend antwoordde de Spanjaard: „Och, het moest wel". Een der bewakers zeide nog, dat het een gemoedelijk troepje was, dat zich rustig ge dragen had. Geen enkele poging tot ont snapping was gedaan. In drie taxi's reed het gezelschap van het station naar het huis van bewaring, waar de Spanjaarden voorloopig zijn on dergebracht. STEUNUITKEERINGEN AAN KLEINE BOEREN De minister van sociale zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire doen toekomen, waarin hjj herinnert aan een vorige circulaire, waarbij o.m. werd vastge legd, dat de vergoedingen aan de onder groep B vallende grondgebruikers die den leeftijd van 66 jaar nog niet hadden over schreden, geheel ten laste van de betrok ken gemeenten zouden komen, die daarin, ten voor zoover zij daarvoor in aanmerking kwamen, de gebruikelijke subsidie uit het werkloosheidsubsidiefonds zouden kunnen ontvangen. Zij, die zich met ingang van 1 April a.s. op ons blad abonneeren, ont vangen de tot dien datum verschij nende nummers GRATIS. WEERBERICHT. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Meest matige Z.W. wind, ne velig tot licht of half bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. UKKEL: Zwakke wind, vooral uit W. richtingen, schoon, maar vrij nevelig weer, plaattselijk ochtendmist,- zachte tempera tuur, nachtelijk temperatuursminimum van 5 tot 0 gr. Vr. 25 Mrt. Zon op: 5 h 54; onder: 18 h 19. Licht op: 18 h 49. Maan op: 2 h 46; onder: 11 h 30. N.M. 31 Mrt. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Maart. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 24 6.33 19.09 0.21 12.50 Vrijdag 25 7.49 20.29 1.20 13.56 Zaterdag 26 9.18 22.03 2.50 15.37 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Maart. Hoogwater. Laagwater. Donderdag 24 8.14 20.49 1.28 13.52 Vrijdag 25 9.20 22.02 2.23 15.00 Zaterdag 26 10.43 23.32 3.51 16.41 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springtij.) Bij nadere overweging heeft de minister echter met instemming van zijn ambtge- nooten van binnenlandsche zaken, van fi nanciën en van economische zaken beslo ten, hierin wijziging te brengen en met be trekking tot de subsidieering der steun- uitkeeringen aan bovenbedoelde B-groep grondgebruikers de navolgende regeling vast te stellen. De gemeentebesturen blijven belast met en verantwoordelijk voor de uitbetaling der steungelden aan de onder groep B vallende grondgebruikers. Van de steunuitkeeringen gedaan aan B-boeren onder de 67 jaar, wordt echter, nadat zij vanwege het depar tement van sociale zaken zijn onderzocht en accoord bevonden door het depart, van economische zaken 30 aan de betrokken gemeenten vergoed. De overige 70 vallen onder de gewone gemeentelijke uitgaven voor werkverschaffing en steunverleening, waarin onder de bekende voorwaarden de gebruikelijke subsidie uit het werkloos- heidssubsidiefonds kan worden ontvangen. Deze wijziging der bestaande subsidie regeling brengt dus onder meer mee, dat ook gemeenten, die ingevolge de daarvoor vastgestelde bepalingen en berekeningen niet voor een gewone bijdrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds in aanmerking ko men, en dientengevolge op grond van de aanvankelijk vastgestelde subsidie-regeling inzake steun aan kleine boeren, in de steun uitkeeringen, uitbetaald aan de onder groep B vallende grondgebruikers, die den leef tijd van 66 jaar nog niet hebben overschre den, geenerlei subsidie zouden kunnen ontvangen, thans een deel der éJan deze grondgebruikers uit te betalen steungel den vergoed krijgen, n.l. de 30 welke het dep. van economische zaken terzake voor zijn rekening neemt. LEGER EN VLOOT. Op 28 Maart a.s. komt bij de 2e school- compagnie regiment kustartillerie te Vlis singen onder de wapenen de reserve luitenant-kolonel H. J. Karei. Op 29 Maart a.s. worden van de 2e schoolcompagnie regiment kustartillerie te Vlissingen geplaatst te IJmuiden de sergeanten-eapitulant G. Dekker en W. L. Goedbloed. De majoor F. G. Triébel van den staf der Vile inf. brigade is overgeplaatst bij het 14e reg. inf., teneinde te worden be stemd voor de functie van commandant van het lie bataljon van het 14e regiment infanterie. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1