„Mijnhardtjes" zijn geen ronde, maar hartvormige cachets. 1 1 of der Zotheid BRIEVEN UIT BERLIJN. SPORT. LAI SL/ G. I Droi CUR zuid-amerika. ts jecho-slow aki je. staten-generaal. handel en nijverheid. marktberichten. uit de goesche courant van een halve eeuw geleden. radio-programma. agenda. ~~mS3ttSB3BtBBMSBB£3SBSBBÊtlÊM (Ingez. Med.) p A z h E b v b v v v i mi in he Zater geleg tusscl Midd Bui van I dag i. 3 uur ten a Bes Geme tegen ren v< n3 Aai 'dag 2 2 uur E Een nieuwe broodwinning. Ik vind het heel verkeerd, dat men in Zeeland het geheim van de Arnemuiders heeft verraden. Wat gaat het de wereld nu aan, dat de snoezige Arnemuidensche meiskes, die in haar pittoreske kleeder drachten de vreemdelingen in verrukking brengen, als ze Donderdags, gewapend met kiektoestellen, de Middelburgsche markt bezoeken, er een beroep vah- maken, zich te laten fotografeeren? Zulke dingen, hoorden eigenlijk geheim te blijven, want ik moet eerlijk bekennen, dat mijn eerste gedachte toen ik daarvan las, deze was: Wat let me, als ik eens niet meer van de pen kan leven, mij een Arnemuidseh pak je aan te schaffen en me Donderdags lis tiglijk en bedriegelijk tusschen de Middel burgsche kramen te begeven, om op die manier een oneerlijke boterham te verdie nen? Zouden niet duizenden andere land- genooten die om een baan verlegen zijn dezelfde zondige gedachte hebben gehad? Geld verdienen met poseeren! Tot dusver was dat geluk slechts weggelegd voor po litici, die (als poseur) een zekeren aan hang willen verwerven, en voor jonge vrouwen die met inspireerende trekken of vormen zijn gezegend. Dat ook gewestelij ke drachten een broodwinning konden opleveren dat was tot dusver niet ver toond, en als men binnekort, zoo dacht ik, op de Middelburgsche markt „Arne muiders" ziet rondslenteren met Amster- damsch, Urksch of Groningsch accent, of zelfs met een Vlaamschen of Duitschen tongval, dan is dat de schuld van hen, die het geheim der Zeeuwsche dorpelingen niet vóór zich hielden. Maar de Middelburgsche gemeenteraad zal er dra een stokje voor steken. En het is trouwens èrg de vraag, of de Arnemuid- sche modellen zich zouden laten verdrin genwant volgens de verhalen zijn het verre van doetjes. Als de toerist, die de snoesjes voor zijn lens heeft gehad, meent, met een handdruk en een knuffeltje vol doende zijn dankbaarheid te toonen, wor den (vertelt een Zeeuwsch correspondent) „de lieflijke kinderen in een handom draai tot jouwende, scheldende bengels, die zich krijschend aan colbertjasjes en cein tuurs vastklemmen, en zachtmoedige zwijg zame Zeeuwschen worden eensklaps van den tongriem gesneden, druk gebarendp furiën, die ook nog wel kans zien, in voor Engelschen verstaanbaar Engelsch haar niet bepaald vleiende meening om trent zeker soort lieden in het kort sa men te vatten." |Nounou, heeft die cor respondent 't niet wat dik opgelegd? Red. M.C.| Het gevolg is dan ook geweest, dat B. en W. van Middelburg besloten, tegen de excessen der Arnemuidsche families op te treden met een bepaling in de politiever ordening, die haar verbiedt, zich opdrin gerig te gedragen, met het doel zich te laten fotografeeren, of voor het poseeren geld te verlangen. Maar daarmee is de zaak niet uit! Som migen vreezen nu, dat het kiekhongerige toeristenpubliek, bij gebrek aan andere modellen, de boerinnen zal lastig vallen, die de markt bezoeken, met het doel er geld kwijt te raken in plaats van te ver dienen, en dat dezen het dragen van de schilderachtige gewestelijke kleeding mede daarvoor als een overlast zullen gaan voe len. Vandaar een voorstel om het poseer- beroep niet geheel te verbieden, maar het alleen toe te staan aan hen, die daartoe een vergunning verwerven. Poseeren-op-de-markt als gesloten be roepje moet aan de gedachte even wennen! Maar er zijn wel verwante ge vallen bekend. Bijvoorbeeld in Giethoorn, waar het gidsenwezen zoo streng is gere geld, dat je een bekeuring riskeert als je zonder vergunning een vreemdeling den weg wijst of vertelt in welk restaurant de biefstuk goed is. En als men dan poseervergunningen gaat uitreiken, laat men er dan oók voorwaar den aan verbinden, die klinken als een klok. Gelijk ook de vestigingswet voor slagers alleen een kans biedt aan gestu deerde bedrijfsoeconomen eerste-klas. „Onze" modellen moeten aan de hóóg ste eischen voldoen. Zij moeten een leven de propaganda voor Zeeland en daardoor voor ons heele land worden. Men eische van haar: Acte M. O. Engelsch. Einddiploma eener Nederlandsche kunst academie of filmschool. Kuiltjes in de wangen. Kuiltjes in de armen (facultatief). lederen dag een schoone kap en een schoon schort. Grondige kennis van de Engelsche ge schiedenis. Kennis van het Nederlandsche muntwe zen en van de samenstelling van een spoorboekje, benevens de eerste beginse len van de dubbele boekhouding, folklore en marktwezen E. Rasmus. Onlusten tusschen Spanjaarden. Wegens een vechtpartij tusschen aanhan gers der Spaansche regeering en die van generaal Franco in de Spaansche club te Valparaiso (Chili), heeft de gouverneur van deze stad gedreigd de club te laten slui ten, indien niet 'n einde gemaakt wordt aan deze handtastelijkheden. De laatste maal ontstond twist tijdens de verkiezing van het clubcomité. Dientengevolge moesten drie leden naar een ziekenhuis vervoerd worden, terwijl vijf andere ernstig gewond werden in een vechtpartij buiten de club, na de verkiezingen. Aan het clubmeubilair werd tot een bedrag van drieduizend gulden schade aangebracht. Aan sensatie geen gebrek De pogingen, Oostenrijk en Duitsch- land te vereenigen, dateeren reeds van 1919 Hitier zet zijn pro gramma met ijzeren wil door. (Eigen correspondentie). Berlijn, 13 Maart. Toen dezer dagen de perschef der Duit- sche Rijksregeering, de nog jeugdige staatssecretaris dr. Otto Dietrich, voor de te Berlijn geaccrediteerde vreemde diplo maten en journalisten een lange rede over journalistieke plichten hield, zei hij o.a. ook: „Ik weet heusch wel, dat de journa listiek het niet altijd zonder sensaties stel len kan. Maar biedt het nationaal-socia- listische Derde Rijk den journalisten soms niet sensaties genoeg?" Nu, daar was niet veel tegen in te brengen. De afgeloopen dagen hebben het nog eens op zeer drastische wijze beves tigd. Sedert 1933 is er voor een buiten- landschen journalist in de Duitsche hoofd stad zooveel te schrijven, dat een 24-urige werkdag vaak nog veel te kort schijnt. Er is nu eenmaal geen meer sensatio neel regeeringsbeleid denkbaar dan dat, hetwelk zijn kracht zoekt in het scheppen van voldongen feiten. De heeren, die te genwoordig in Duitschland de lakens uit- deelen, zijn verzot op verrassingen. Een neiging, die voor den beroepsjournalist een zwaren aanval op de zenuwen beteekent. Hoe gemakkelijk hebben het, daarmee vergeleken, de collega's-dagbladschrijvers in democratisch-parlementair geregeerde staten! Daar zijn politieke partijen, die er haar eigen bladen op na houden en die er het grootste belang bij hebben, de ge heime plannen van tegenstanders op te sporen, desnoods met groote financieele offers en onder inzet van machtige infor matie-troepen. Daar heeft de journalist slechts zijn verbindingen te zoeken, die meestal al te gaarne bereid zijn, door pu blicaties den tegenstander in verlegenheid te brengen. En wat men hem niet mon deling meedeelt, verklappen de partijbla den. De gebraden duiven plegen den nieuwsgierigen publicist in zulke landen bereidwillig in de geopende monden te vliegen. In autoritair-geregeerde staten is het een beetje anders! Daar is de buitenlandsche journalist, als hjj niet toevallig tot een bevriende fas cistische natie of volksgroep in den vreem de behoort, a priori de vijand, een ver tegenwoordiger van het verachte demo- liberalisme of conservatisme of marxisme, een tegenstander van de levensbeschou wing, een muggenzifter, een hatelijke zoe ker van spijkers op laag water. Heeft het eenig doel, hem in te lichten? Of is het niet een veel waardiger politiek, hem als „vijand des volks" te beschouwen, die van wat hij hoort toch tegen het gastland mis bruik maakt? Men is in autoritaire staten geen vriend van de journalistiek, gelijk die in andere landen thans nog gehandhaafd wordt. Men heeft in eigen staten deze dames en hee ren van „de pers" tot" een soort ambtena ren gemaakt en hen tot troost op het hart gedrukt, dat zij beroepsmenschen van hooge orde geworden zijn. Maar daarmee ia tevens geproclameerd, dat de buitenland sche journalisten, behalve dan in de „broe- derstaten", op een belangrijk lager peil zijn blijven staan en dat in het algemeen „de pers" er alleen is om de daden der eigen regeering te ondersteunen en de eigen regeerders in het volle zonnetje te zetten maar om 's hemels wil niet, om die daden critisch te beoordeelen. Het gevolg van een en ander is, dat bijv. de regeering in Berlijn er steeds in slaagt, de wereld met haar besluiten te verrassen, en ook de journalistieke waarnemers in haar onmiddellijke omgeving voor een voldongen feit te stellen. Dat is dezer da ge weer zeer typisch met de overrompe ling van Oostenrijk het geval geweest. Slechts weinigen onder ons hebben van deze plannen, de Oostenrijksche regeering door een militairen opmarsch op vreemd gebied te verrassen en te verjagen, iets geweten, al hebben velen vermoed, dat het er wel eens toe zou kunnen komen. Wij buitenlandsche berichtgevers in Ber lijn, maar vooral onze collega's in Wee- nen, krijgen nu weer van Duitsche zijde te hooren, dat we onze lezers steeds ver keerd ingelicht hebben, dat we uit onwe tendheid, uit haat of uit ingekankerde eenzijdigheid der wereld steeds verteld hebben, dat de groote meerderheid van het volk in Oostenrijk van Duitschland niets hebben moest en dat slechts van Ber lijn uit de Oostenrijksche meerderheid be dreigd werd. Het is mogelijk, dat enkele berichtgevers in Berlijn en in Weenen de dingen ver keerd gezien of althans onjuist voorge steld fiebben. De pogingen Duitschland en Oostenrijk weer tot elkaar te brengen, zijn intusschen geen uitvinding van Adolf Hitler en zijn nationaal-socialisten. Er was ook tusschen 1918 en 1933 een Duitsch- Oostenrijksehe Volksbond, die de beroem de „Anschluss" in zijn vaandel geschreven had, en de voorzitter van die beweging was de sociaal-democratische president van den Duitschen Rijksdag Paul Löbe. Het streven, de Duitschers in het Rijk eif" de Duitschers in Oostenrijk onder één hoed te brengen, is zoo oud als de geschiedenis dezer volksgroepen. Zij waren één onder Karei V, en slechts de huispolitiek der Habsburgers bracht hen steeds verder uit elkaar. Broeders zijn zij floor alle tijden gebleven. De Duitsch-Oostenrijksche con flicten na 1918 waren kunstmatig door de vredesverdragen van Versailles en van St. Germain gekweekt. Dat beide groepen toch weer tot elkaar zouden komen, daaraan heeft nooit een buitenlandsch waarnemer in Berlijn of Weenen getwij feld, zoolang hij de mogelijkheid had, de dingen onbevooroordeeld te zien en te be schrijven. Na 1918 waren het de marxisten in beide landen, die de leiding hadden bij „Anschluss"-acties; na 1933 waren het de nationaal-socialisten, die zich geroepen voelden „Mehrer des Reichs" te worden, en die zeker niet zullen rusten, totdat zij er in geslaagd zijn, hun Groot-Duitschland ten koste van andere staten te perfecti- onneeren. Er mag niet aan getwijfeld worden, dat men in Berlijn het eerlijke streven heeft, dit programma binnen wettelijke grenzen en zoo mogelijk ook zonder bloedvergieten af te werken. Het moet erkend worden, dat het geluk daarbij wel zeer opvallend aan hun zijde is. Zonder bloedvergieten kregen zij in 1933 de macht in Duitschland, zonder bloedvergieten konden zij het neu trale Rijnland opnieuw bezetten, en zonder bloedvergieten gelukt hun ook de hereeni- ging met Duitsch-Oostenrijk. Wij hebben op deze plaats steeds ge waarschuwd tegen onderschatting en ver keerde beoordeeling van de Duitsche na tionaal-socialisten. Men was er zoovele tientallen jaren aan gewend geraakt (na Bismarck) de Duitschers als slechte diplo maten en politici te beschouwen. Misschien waren ze dat ook. En er zijn heden nog vele Duitsche diplomaten en politici van de oude school in leven, die sedert 1933 met de wijze hoofden schudden en de nieuwe politiek van de Wilhelmstrasse „catastrophaal" noemen. Ze vergeten ech ter één ding: dat de werkelijke leider der politiek in deze 5 jaren Adolf Hitler heet, en dat deze Hitier zich ontpopt heeft als een staatsman, die meer en meer blijk geeft, een waardige opvolger van den grooten Bismarck te zijn. Hitier heeft nu al zoovele malen bewezen, over een ver bazingwekkend instinct te beschikken en het geluk aan zijn zijde te hebben. Daar mee is hij tot een internationale politie ke factor van den allereersten rang ge worden. Het is struisvogelpolitiek dat niet te willen zien, alleen omdat men hem en zijn politiek om welke reden dan ook on sympathiek vindt. Men leze er zijn boek „Mein Kampf" nog eens op na, en ook zijn „onveranderlijk partij-programma", en men zal tot de ietwat verbijsterende ontdekking komen, dat hij met ijzeren wil en groote koelbloe digheid alles doorzet, wat hij zich voorge nomen heeft. Dat hebben de meeste 1 buitenlandsche journalisten in Berlijn waarlijk wel zien aankomen, ook als de regeering in de Wil helmstrasse geen neiging toonde, hen in te lichten. Ook de nog niet in daden om gezette idealen van de nationaal-socialis- tische beweging zullen na korter of langer tijd werkelijkheden geworden zijn; zeker, zoolang in staten, die aan andere, tegenge stelde idealen vasthouden, gemeend wordt, dat men met protesten en perscampagne's al zijn plicht gedaan heeft. De menschen, die sedert 1933 in Berlijn regeeren, zijn uit een hard materiaal ge maakt en weten zeer nauwkeurig wat zij willen en op welke momenten ze hun wil kunnen doorzetten. Dr. Otto Dietrich heeft gelijk: bij zul ke menschen is voor den journalist aan sensatie's geen gebrek! Dorp door brand geteisterd. In de Slowaaksche gemeente Nizna in de buurt van de Poolsche grens heeft Dinsdag een brand gewoed, welke het halve dorp in de asch heeft gelegd. 65 huizen en schuren zijn een prooi der vlammen geworden. Een kind is in de vlammen om het leven geko men, een tweede kind heeft levensgevaar lijke brandwonden opgeloopen. HEBBEN DE LEDEN DER EERSTE KAMER HET ZOO DRUK? De Eerste Kamer kwam gisteravond te half negen in vergadering bijeen. Herstemd moest worden over hoofdstuk XI (dep. van sociale zaken) der rijksbe- grooting voor 1938 (bij de stemming op 4 Maart waren er niet voldoende leden aan wezig). De voorzitter hield een rede waar in hij o.a. zeide, dat hij een en andermaal er bij de leden op aangedrongen had de ver gaderingen van den aanvang tot het einde bij te wonen. Van zoodanigen aandrang zal ik mij verder onthouden, aldus spr. Er komt een oogenblik, waarop men moet weten af te laten. Ik bepaal er mij toe vast te stellen, dat op 4 Maart 1.1. bij de toen vóór 5% uur in den namiddag gehouden stemming niet minder dan 70 van de leden afwezig was. Mocht het absenteïsme hieraan te wijten zijn, dat, met het oog op werkzaamheden elders, voor verschillende leden onze ver gaderingen allengs te talrijk en te langdu rig zijn geworden, mede als gevolg van de zich steeds meer uitbreidende taak van den wetgever dan moet hieraan worden tegemoet gekomen. Het moet en het kan. Zie ik wel, dan zou dit op tweeerlei wijzen zijn te bereiken. Vooreerst zou aan allerlei zaken, die toch waarlijk niet verdienen in een senaat onderwerp van discussie uit te maken, geen plaats meer in onze, laatstelijk menigwerf al te zeer uitgesponnen, voorloopige versla gen ik denk daarbij o.a. aan het ver slag betreffende hoofdstuk VI der rijksbe- grooting 1938 behooren te worden inge ruimd. Bij de mondelinge behandeling van de betrokken wetsontwerpen zouden zij dan immers, als niet schriftelijk voorbereid, on besproken blijven. Ten tweede zou veelal gevoeglijk een kleiner "aantal leden aan het debat hebben deel te nemen, met inperking wijders van hunne redevoeringen. Zoowel de schrifte lijke als de mondelinge gedaehtenwisselin- gen zouden, wel verre van door een en ander te lijden, ongetwijfeld er bij win nen. Wellicht is hier een taak weggelegd voor de fractie-voorzitters en zouden zij te dezen nuttig werk kunnen verrichten. Daartoe doe ik op hen een beroep." Het begrotingshoofdstuk werd aange nomen met 42 tegen 4 stmmen (die van de N.S.B.) De vergadering werd te 9.10 uur ver daagd tot hedenmorgen. Faillissement M. Mol te Heinkenszand Het Weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in bovenge noemd faillissement. Deze lijst telt 49 cre diteuren met een totaal passief van f 26.345, waarvan preferent f 1.854. De ba ten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteur is: K. Janse geld- leening (borg) f 15.867. BILJARTEN. Om het kampioenschap 2e klasse. De Dinsdagavond te Vlissingen voortge zette partijen om het kampioenschap van Zeeland 2e klasse N.B.B., hadden het vol gende resultaat: Baarends 150 38 3.94 22 Coomans 122 38 3.21 15 Kesteloo Reinders 150 26 5.76 33 74 26 2.84 12 Baarends 150 45 3.33 16 Reinders 135 45 3.00 16 Kesteloo 150 29 5.17 43 Coomans 105 29 3.62 15 Door dezen laatsten uitslag is de Goese naar Baarends uitgeschakeld voor den titel, daar Kesteloo, al zou hij zijn laatste twee partijen verliezen, toch een hooger gemid delde zou hebben. Alleen Suurmond, de kampioen 1937, heeft nog een kleine kans, doch de titel zal wel terecht komen bij Kesteloo. ZESDAAGSCHE GEKNOEI. Hoe het publiek bij den neus wordt genomen. Nu de Parijsche zesdaagsche weer ten einde is, doen weer vele verhalen de ronde van knoeierijen, afspraken, omkooperijen enz. Hetzelfde liedje dus als na de Ant- werpsche zesdaagsche. Men zal zich herinneren, dat op den laatsten avond van de laatste zesdaagsche te Antwerpen, het Belgische koppel Buysse Billiet bij „verrassing" een ronde wist uit te loopen, waardoor deze Belgen de zes daagsche wonnen. In „Sport Echo" schrijft de bekende sportjournalist Joris van den Bergh in een artikel, dat tot titel draagt „De komieken op de snijtafel", dat BuysseBilliet moesten winnen, wantom zes uur des avonds was bekend hoé de uitslag om half elf zou wezen. Ja, zelfs was om zes uur bekend, dat tegen achten Buysse- Billiet hun ronde zouden nemen. De heer v. d. Bergh schrijft: Ruim 2% uur voor het einde sloeg Buys se op de vlucht. En toen hij 6 seconden had gesprint en daarbij 90 meter weg waswas er geen sterveling die hem nazette. Eerst toen BuysseBilliet 'n halve ronde voorsprong hadden, kwamen er in de groep 'n paar naar voren.En hoe? Dat hadt ge moeten zien!! Zij zwaaiden energiek met het hoofd en ze bewogen hun ellebogen nog ener gieker, maar wat ze niet deden was ener giek op de pedalen duwen. Met al hun drukte schoten ze niet op. En precies in 6 rondjes hadden BuysseBilliet hun win nende ronde genomen. Wat 'n reusachtige reuzen, hé, die Buys se en Billiet, om in 6 rondjes de geheele wereld-formatie van SlaatsPellenaars, PijnWals, DekuysscherDeneef, Van Schijndelv. d. Broek etc. te dubbelen. Wat 'n kapitale kerels, hè? Maar laat ik niet van kapitaal spreken. Want het kapitaal hadden Dekuyscher- Deneef. En de eer (rooiemüde eer) was voor BuysseBilliet. En weet u wat het mooiste was? Dat er 'n jury bijzat! En die jury bleef zeer gewichtig zitten en zat zeer gewichtig toe te kijken. Deze menschen hebben ditmaal vergeten de sport en zichzelf een dienst te bewij zen. Dat hadden zij kunnen doen door de course 'npaar minuten stil te leggen en door al de renners bij zich te roepen. Wan neer zij dan gezegd hadden: deze ronde wordt niet toegekend, en als BuysseBil liet wéér zoo'n ronde nemen worden zij door ons 5 ronden teruggesteld, en worden er vier koppels wegens zichtbare verstand houding en het niet verdedigen van hun kans 'n half jaar gedisqualifieeerd. De jury deed echter niets. En als ge de renners had gezien, och m'n lieve mensch, die lieten zich zoo se rieus masseeren, en zoo serieus soigneeren alsof ze dadelijk rtog geweldig aan den slag moesten. Misschien lieten zij zich het laatste restje schaamte weg wrijven! Wie zal dat betalen Naar thans bekend wordt hebben d,e F.I.S. (ski-) wereldkampioenschappen, wel ke van 2428 Februari jl. te Lahti (Fin land) zijn gehouden een nadeelig saldo van ruim f 20,000 opgeleverd. De kosten be droegen ongeveer f 90,000, terwijl de re cette ongeveer f 70,000 opleverde. De Finsche regeering zal nu wel moeten bij springen Middelburg, 22 Maart. Groentenvei- ling. Snijsla 224 c., Veldsla 314 c., Spi nazie 7—15 c., Postelein 5—7 c., Bruine boonen 10 c., Spruiten 518 c., Witlof 5— 8 c., Schorseneeren 12 c., Koolrapen 11,5 c., Wijnpeen 1,53 c., Andijvie 1520 c., Uien 10—11 c., Kroten 1,5—3 c., Roode kool 5—6 c., Prei 4—6 e., alles per kg, Raapstelen 0,51,5 c., Selderie 1,53 c., Rabarber 58,5 c., Radijs 13,5 c., alles per bos, Bloemkool 624 c., Kropsla 3—8 c., Knolselderie 34 c., alles per stuk; Pe terselie 615 c., Zuring 1012 c., beide p. chip. Bloemen: Silenen 2 c., Violen 1317 c., Madelieven 11—13 c., Bakkruid 9—14 c., Flierenplanten 4 c., alles per 10 stuks, Ge- neriums 8 c., Primula 917 c., Varens 5 c., Duifjes 5 c., Azalia 30 c., Cineraria 11 c„ Hyacinten 13 c., alles per pot, Narcissen 3 7 c., Flieren 4 c., beide per bos. Rotterdam. Op de gister in het vei lingslokaal, Warmoeziersstraat 37—39, ge houden veiling, deden kippeneieren 2.25 3.10. Aanvoer 160.000 stuks. 17 Maart. HOEDEKENSKERKE. Woensdag werd alhier een liberale kiesvereeniging opge richt onder den naam van „Welbegrepen Eigenbelang". De heer J. Welleman werd tot president gekozen. HEINKENSZAND. Door den gemeen teraad werd heden met algemeene stem men tot gemeentegeneesheer benoemd de hr Schllham te 's-Heer Arendskerke. 20 Maart. DE VERKIEZING. In het verkiezings nummer van „De Zeeuw" wordt jhr. mr. Pompe van Meerdervoort aanbevolen als iemand, die hier „gewonnen en geboren" is. Jhr. Pompe werd echter geboren te... Maastricht en woonde ook de grootste helft van zijn leven buiten Zeeland. Maar allicht lokt zoo'n opmerking enkele stem men. ELLEWOUDSDIJK. Zaterdagavond is alhier een kolenvereeniging opgericht. Een dertigtal personen sloot zich staande de vergadering aan. GEMENGDE BERICHTEN. In Gronin gen heeft het Vrijdag zoo sterk gesneeuwd dat op sommige plaatsen de sneeuw drie voet dik ligt. De treinen loopen bijna al len met vertraging. 22 Maart. DE VERKIEZING. Te Oostburg is N. Glinderman (a.r.) gekozen met 1432 st. De hr P. C. F. Hennequin (lib.) verkreeg 1371 st. In het „Nieuws- en Advertentieblad van Heerenveen" kwam dezer dagen een advertentie voor, waarin de president der anti-revolutionaire kiesvereeniging R. B. Looyenga, dringend aanbeval op den heer F. Domela Nieuwenhuis te stemmen. En dan durft de „Standaard" het nog laster te noemen, als men beweert, dat dr. Kuyper en zijn volgelingen heulen met de socialisten. GOES. Gisteren overleed te Vlissingen de heer Carel Goeree, geboren alhier op 4 Febr. 1791. De hr Goeree was één der nog levenden die Napoleon moesten vol gen bij zijn veldtocht tegen de Russen. Hij was thans de oudste ingezetene van Vlis singen. DONDERDAG 24 MAART. HILVERSUM I 1875 en 415,5 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Ensemble Jonny Kroon. 11.00 Kniples. 11.30 Vervolg ensemble Jonny Kroon. 12.30 AVRO-Dansorkest. 1.00 Orgel en piano en Gram. 1.45 Gram. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Zang met pianobegel. 3.00 Knip les. 3.45 Gram. 4.00 Voor zieken en thuis zittenden. 4.30 Orgelspel. 4.50 Voor de kin deren. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zangklas „Zang- lust". 7.30 Engelsche les. 8.00 Ber. ANP. 8.15 Twilight Serenaders. 9.00 Moderne zangdeclamatie. 9.20 Omroeporkest m.m.v. soliste. 10.00 Gram. 10.15 Omroeporkest. 11.00 Ber. ANP. Hierna AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gram. HILVERSUM II 301,5 m. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Orkest en Gram. 2.00 Handwerkuurtje. 2.55 Gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.30' Gram. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Pianoduetten en Gram. 6.30, Causerie. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekover zicht. 7.45 Reportage. 8.00 Ber. ANP, herh. SOS-Ber. 8.15 Gram. 9.00 Lijdensmeditatie. 9.30 Chr. Koor en Gram. (Om 10.00 Ber. ,ANP). 10.35 Gram. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gram., ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. DROITWICH, 1500 m. 11.25—11.45 Gram. 12.05 Bernard Crook Kwintet. 12.50 Radio- tooneel. 1.20 Gram. 1.50—2.20 Celebrity- Trio. 3.10 Causerie. 3.20 Gram. 3.35 Sted. orkest van Bournemouth en soliste. 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Gram. 5.40 Carroll Gibbons en de Savoy Orpheans. 6.20 Berich ten. 6.40 Causerie. 7.00 Schotsch orkest. 7.50 Variété. 8.50 Causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 9.45 Joe Marsala en zijn Band (gr.opn.). 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Theater-orkest m.m.v. soliste. 11.35 Bert Firman en zijn orkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO-PARIS, 1648 m. 7.50, 9.159.40 en 10.40 Gram. 12.40 Giardino-orkest. (Om I.50 Zang). 3.05 Piano. 3.20 Zang. 4.20 Gram. 5.20 Radiotooneel. 8.35 Zang. 8.50 II.15 Uit Milaan: „De Barbier van Sevilla"j opera. KEULEN, 456 m. 5.50 Dresdensch orkest. 7.50 Schrammelensemble. 8.50 Piano. 9.20 Volksliederenconc. 11.20 SA-Orkest. 12.35 Orkest. 3.20 Amusementsorkest. 4.35 Sted. Blaas-Kamermuziekver. 6.30 Mandoline- en citherconc. 7.30 Orkest. 8.2011.15 Uit Mi laan: „De Barbier van Sevilla", opera. BRUSSEL, 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Cabaret. 1.00 Orkest. 1.50 Ca baret. 2.00—2.20 Gram. 5.20 Salonorkest. 6.50 Gram. 8.20 Orkest. 10.30—11.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 1.30 Dansorkest. 1.50 2.20 en 5.20 Gram. 6.35 Dansorkest. 7.35 Gram. 8.20 „Les Mousquetaires au couvent", operette. (In de pauze's: Gram.). 10.30— 11.20 Gertler-kwartet m.m.v. solist. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.35 Huppertz' orkest. Hierna: Muz. causerie. 8.20—11.15 Uit Milaan: „De Barbier van Sevilla", opera. (In de pauze's: Berichten). middelburg. Van heden tot en met DO 24 Mrt. Expositie van schilderijen; St. Joris 1021 h. WO 23 Mrt. Bijeenk. m]d Buurtcomm. Ver. Uit 't Volk—Voor 't Volk, De Ver genoeging 20.45 h. DO 24 Mrt. Verg. Vereen. Jong Herv. DO 24 Mrt. Uitv. Chr. Gem. Zangver. „Looft den Heer" 't Zand; Concertz. 20 h. GOES. WO 23 Mrt DO 24 Mrt. ALGEMEEN. WO 23 Mrt. Jaarfeest Chr. Zangvereen. Soli Deo Gloria te Koudekerke; Openb. School 19.30 h.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6