SCHUDT UW LEVER WAKKER PERSKRONIEK. LAATSTE BERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. .Zedeloosheid in.Noord-Brabant Het nationale weerbaarheids geschenk. OOSTBURG AOVERTETnEII. Wat werd er door de roomsch-ka- tholieke geestelijkheid tegen ge daan? Dezer dagen hebben wij melding ge maakt van wantoestanden te Oss op ze delijk gebied. t)e marechausee was ten slotte overgegaan tot arrestatie van M. van Z. .42 jaar oud, directeur der N.V. tot bereiding van organische producten Or- ganon, op verdenking van overtreding van art. 249 Swb. Minderjarigen zouden reeds jaren lang met geld en geschenken tot wangedrag zijn overgehaald en de onzede lijke handelingen zouden zich niet tot minderjarigen hebben beperkt. De reeds bij vroegere gelegenheden aan den dag getreden nalatigheid van het gemeentebe stuur in deze werd gegispt. Ook de Avondpost (Chr. lib.) schrijft: „In breeden kring is onrust gewekt door wat er bekend wordt van het zedenfechan- daal in de Brabantsche gemeente Oss. Men weet, dat een der directeuren van de Zwanenberg-fabrieken is gearresteerd. Als maar één-tinde deel waar is van het geen in sommige bladen wordt medege deeld, dan zouden zich hier, met tal van meisjes, die daartoe meerendeels gedwon gen werden, walgelijke tooneelen hebben afgespeeld, waar het woord „schande" veel te zwak voor is. Men vraagt zich in ^ver bazing af, hoe zij zóó lang onbekend zijn gebleven, en of de oeconomische afhanke lijkheid van zoo velen dan werkelijk zoo groot was, dat zij uit pure vrees over deze zedenschandalen hun. mond hebben gehouden. Moge hier op radicale wijze recht worden gedaan zonder aanzien des persoonsV' In verband met hetzelfde zedenschandaal schrijft mr. H. P. Marchant in Ons Noor den (r.-k.): „Ik heb het zal in 1934 zijn geweest -twee vergaderingen bijgewoond van de Katholieke Jeugd-Vereeniging onder lei ding van mgr. Frencken, die beide een diepen indruk op mij hebben gemaakt. De eerste was een massa-vergadering in de groote markthal van den Bosch. Ook de bisschop was tegenwoordig. Hier voer den een aantal meisjes, telkens voor een afdeeling, op eenvoudige en aangrijpende wijze het woord. Schering en inslag waren de klachten over misbruiken van leidende mannen in inrichtingen van Nijverheid. Het was, zeiden zij, zoo moeilijk, daartegen iets te doen, omdat de slachtoffers zwe gen uit vrees voor verlies van het werk. Zelfs ouders, die in dezen tijd de inkom sten hunner kinderen niet konden missen, werden op een zware proef gesteld. Schrij nend waren de klachten. Deze meisjes, de moeders van straks, begrepen, wat deze pest beteekende. De tweede vergadering was er een van de leidsters op Bouvigne (Kasteel Bouvigne bij Breda, school der r.k. actie, vacantie- en studiehuis der K.J.V. Red. Midd. Crt.) Het waren weer dezelfde klachten; het was dezelfde schreeuw om hulp. Thans schijnt eindelijk de marechaussee, de reddende engel van Oss, er in te zijn ge slaagd, bewijsmateriaal te verzamelen, door de monden open te krijgen en het zwijgen uit angst te overwinnen. Men ziet het hier wederom bewezen: wij hebben veel meer noodig eerf®krachtige, onvervaard ingrij pende hand van de uitvoerende macht, van justitie en politie, dan nieuwe wetten en verordeningen. De verdachte (Zwanenberg) moet bij zijn arrestatie zich dreigend heb ben uitgelaten tegen de marechaussee, dat hun deze daad wel zou opbreken. Hij bleek zich van zijn oeconomische macht bewust Zedelijke verwoesting van de jeugd deed er minder toe". „Wat mr. Marchant hier meedeelt is verbijsterend", merkt dan verder De Avondpost op. „Wat is er destijds gedaan om aan die ontucht in Brabantsche instel lingen een eind te maken? Men zegt, dat by de zedenschandalen in Oss zeer vele vrouwen en meisjes (tegen haar zin, doch door haar directie gedwongen) betrokken zijn geweest. Waarom wordt er eerst nu opgetreden? Waarom heeft men die lei dende personen in de ondernemingen hun gang laten gaan? Hier is alle aanleiding voor een zeer grondig onderzoek. Wij drin gen daarop ernstig aan". „Wat is er", vervolgt hetzelfde blad, „met name ook door de geestelijkheid, ge daan na de vergaderingen van 1934, waar. over mr. Marchant schreef, en waarin tal van meisjes ernstige en „schrijnende" klachten deden hooren tegen „leidende personen in inrichtingen van Nijverheid" in Brabant?" „Wat is er daarna gebeurd? Niet door officieele autoriteiten en instanties maar door de geestelijkheid, tot wie die klachten waren gericht? Men is toch ze ker niet passief gebleven? Heeft men deze meisjes beschermd? Heeft men de betrok ken leiders van ondernemingen aangepakt? Heeft men er de justitie (zoo mogelijk) in gehaald? Een belangrijk (en ons sympathiek) deel van de roomsche propaganda is altijd ge richt op bestrijding der zedeloosheid in ons volk. Prachtig. Maar nu mr. Marchant zijn mededeelin gen publiceerde, hebben wij er recht op te weten, wat de Brabantsche geestelijkheid in deze blijkbaar talrijke gevallen heeft ge daan, om deze zedeloosheid te bestrijden Hier had men concrete gevallen, die aan gepakt konden worden; het behoefde nu niet meer bij een leus te blijven. Het gaat nu niet alleen meer om Oss. Na het artikel van mr. Marchant is er heel wat meer ingeding. En daarom klemt, de vraag, wat er na die vergaderingen, waar- hi zoo „schrijnend" over zedeloosheid werd geklaagd, is gedaan, om daar actief tegen op te treden, en aan den „kreet om hulp' tegemoet te komen. Overigens zullen ook wij geen bijzonder heden publiceeren van hetgeen, naar som mige bladen hebben bericht, in Oss is ge beurd. Er zijn er by, die ongelooflijk zijn van afschuwelijkheid. Maar de zaak heeft nu een voor Brabant algemeen aspect ge kregen. Wij vragen: wat is er van katholieke zij de tegen gedaan?" Zooals reeds is medegedeeld, hebben de initiatiefnemers voor een nationaal weer baarheidsgeschenk zich in verbinding ge steld met de Vereeniging voor Nationale Veiligheid, om met behulp van deze over het geheele land een vertakte organisatie, tot een verwezenlijking van het denkbeeld te komen. Hierdoor bestond temeer reden omdat de Vereeniging voor Nationale Veiligheid reeds een jaar bezig is met het inzamelen van vrijwillige bijdragen voor 's lands vei ligheid. Deze gelden, door 3500 personen, in be dragen, wisselend van 0,50 tot 10.000 bijeengebracht, werden gestort in het luchtverdedigingsfonds. Bij de stichting van dit fonds werd van den beginne af een veel omvattende doel stelling gekozen. Om echter terstond tot een nuttig effect van de ontvangen bijdra gen te komen werd het geld tot dusverre alleen besteed aan de opleiding van sport vliegers, tot een bepaalden graad van vei ligheid, door de militaire autoriteiten vast gesteld. Zoodoende konden reeds veertig jon ge mannen in opleiding worden genomen en werd aan achttien hunner reeds het M-brevet door den minister van defensie uitgereikt. Nu echter een spontane opwelling van het Nederlandsche volk zeer velen bereid blijken om een vrijwillige bijdrage beschik baar te stellen voor 's lands defensie, is door het bestuur terstond gedacht aan de verwezenlijking van de breedere doelstel ling. Daarom roept het alle landgenooten zonder uitzondering op om hun bedragen, groot en klein, te zenden aan de Vereeni ging voor Nationale Veiligheid. Indien de verwachtingen van het bestuur werkelijk heid worden, zal onverwijld in overleg wor den getreden met de autoriteiten om de be stemming te bepalen, waarbij bij voorbeeld gedacht wordt aan licht afweergeschut voor de plaatselijke actieve luchtverdedi ging. Bijdragen, groot en klein, worden gaarne ingewacht bij de Vereeniging voor Nationa le Veiligheid, postgiro 287177, 's-Gravenha- ge. Tot commandant van het 2e bataljon van het 4e R. I. te Weert is benoemd de majoor J. F. W. Hendriksz, van den staf der Ve infanterie Brigade vroeger te M i d- d e 1 b u r g. VLISSINGENS SCHIPBRUG NAAR MIDDELBURG? Van begin Sept.begin Dec. voor het Station. Naar wij geruimen tijd geleden meldden, zal het voor de electrificatie van de Mid- delburgsche stationsbrug noodig zijn, die brug voor het verkeer tijdelijk geheel te sluiten. Naast de stationsbrug was de Rijkswa terstaat dan voornemens een schipbrug te leggen. Aanvankelijk was daarbij aan de Hedelsche schipbrug, die nu buiten gebruik is, gedacht, maar deze verkeerde reeds in zoodanigen staat van ontbinding, dat het kwalijk meer gaan zou. Thans heeft, naar onze Vlissingsche cor respondent ons meldt, de Rijkswaterstaat het oog laten vallen op de schipbrug daar ter plaatse. Het is nl. gebleken, dat deze brug, die de verbinding vormt tusschen de Houtka de, ter hoogte van het stadhuis, en den Koningsweg, geschikt is om tijdelijk de plaats van de stationsbrug te Middelburg in te nemen. Dus is het de bedoeling dat deze schipbrug gedurende drie maanden, waarschijnlijk van begin September tot be gin December, naar Middelburg zal ver huizen, terwijl dan inplaats van de schip brug een kosteloos pontje het verkeer van voetgangers en wielrijders zal onderhouden, terwijl deze pont ook geschikt zou ge maakt worden voor kinderwagens. Naar vanzelf spreekt zijn er aan dezen maatregel enkele gegronde bezwaren ver bonden. Het is ons bekend dat er vele adviezen zijn ingewonnen en dat diverse bezwaren, zijn ingediend. Vooropgesteld dient te worden dat, naar wij vernemen, de directie van de N.V. Kon. Maatsch. „De Schelde", evenals de com missaris van politie te Vlissingen, de heer A. O. F. W. C. Gasinjet, zich met het plan kunnen vereenigen en het standpunt innemen, dat men in dezen tijd eendrach tig moet samenwerken om de uitgaven van het Rijk zoo gering mogelijk te maken Daartegenover staan echter zij, die van dezen maatregel veel schade ondervinden en daaronder behoort in de eerste plaats de directeur van het postkantoor, de heer J. van der Bend, die ons, in een persoon lijk onderhoud er o.a. op wees, dat de postauto's circa 40 maal per dag de schip brug passeeren, vnl. naar en van het sta tion. Is de brug weg, dan moeten de auto's een grooten omweg maken, mede door het éénrichtingsverkeer in de Walstraat. Ook het bestellen van telegrammen, expresse stukken e.a., zal veel hinder van een en ander moeten ondervinden. Juist met de bedrijven, gelegen in de omgeving van het station, bestaat een druk telegram- menverkeer. Verder zullen ook de brie venbestellers heel wat tijd verspelen. Onder de anderen, die veel nadeel van deze brugverplaatsing zullen ondervinden, behooren de gebr. Schout, die een taxi bedrijf en een stalhouderij drijven in de OnderstraatKoudenhoek, dus vlak bij de brug gelegen. Natuurlijk zijn er nog meer bedrijven en ondernemingen, die nadeel zullen ondervinden wanneer de schipbrug zal zijn verdwenen, zooals bv. tal van ar beiders van de „Schelde" en de bewoners van de Lampsiusstraat, Ruijterstraat en Koningsweg, doch of al deze bezwaren zul len opwegen tegen het voordeel dat het Rijk daardoor zal hebben, meenen wij te moeten betwijfelen. Wij zijn het eens met hen, die van mee' ning zijn, dat men eendrachtig moet sa- menwerken om het Rijk zooveel mogelijk te steunen. Laat men zich dus voor drie maanden behelpen. GROOT AANTAL BOERDERIJEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Gisteravond is brand ontstaan in de boer derij van den landbouwer E. Boukema te Uithuizen. Het vuur greep snel om zich heen en legde de boerderij, op het voorgedeelte na, in de asch. Zes paarden, een koe en drie kalveren kwamen in de vlammen om. Oor zaak onbekend, vérzekering dekt de schade. Gistermiddag is de kapitale boerderij van den heer W. A. Groot Zwaaftink te Wijhe, geheel door brand verwoest. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat de kinderen in de nabijheid van de hooiberg met luci fers speelden, waardoor het droge hooi spoedig vlam vatte. De veestapel kon nog bijtijds m veiligheid worden gesteld. Slechts een paar biggen kwamen in de vlammen om. Van den inboedel werd hoegenaamd niets gered. De boerderij was verzekerd. Te Kilder, gemeente Bergh, is gister middag de boerderij van den landbouwer Hietkamp tot den grond toe afgebrand. De oorzaak is onbekend, verzekering dekt de schade. Gistermiddag brak brand uit in de boerderij van den landbouwer C. Bloemen- daal onder Barneveld. Zoo snel greep het vuur in de met riet gedekte boerderij om zich heen, dat men, hoe spoedig ook te hulp gesneld, geen enkele kans kreeg om huisraad te redden. Slechts het aanwezi ge vee kon gered worden. Alles ging verlo ren. De schade wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. Nauwelijks waren de loco-burgemees ter, de chef van politie en de brigade-com mandant van de rijksveldwacht van den brand teruggekeerd, of de politie kreeg te lefonisch bericht, dat te Garderen, eveneens onder Barneveld behoorende, een groote landbouwschuur in brand was gevlogen. Ook deze brandde af. OUDE VROUW GESTIKT. In een perceel aan de Kruisstraat te Leiden is de alleen wonende 74-jarige we duwe J. C. van R., geboren M., dood te bed gevonden. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft uitgewezen, dat een houten balk on der het hoofdeinde van de bedstede, waar in de oude vrouw sliep, dusdanig vermolmd was, dat hij is doorgezakt, met het gevolg, dat de vrouw is afgegleden, waarbij het beddegoed zoodanig op haar hoofd terecht kwam, dat zij zich niet meer kon bevrij den en is gestikt. HET AUTO ONGELUK BIJ CAPPELLEN. Een der zwaargewonden over leden. De 34-jarige Adriaan Zuidweg uit Lewe- dorp die Zondag bij het ongeluk onder Cap- pellen nabij Antwerpen ernstig werd ge wond, is gisteren in het ziekenhuis te Cap- pellen overleden. Een gulzige muis. Bij het confroleeren van de kas kwam de kruidenier Maas, aan het Mgr. Zwijsen- plein, te Kerkdriel, tot de minder aangena me ontdekking, dat uit zijn winkellade, een bankbiljet van honderd, twee van twintig en een van tien gulden werden vermist. Aanvankelijk meende hij het slachtoffer te zijn geworden van een ladelichter, doch toen een aantal snippers werden gevonden kwam aan het licht, dat een muis de schul dige was geweest. De benadeelde winkelier heeft de over gebleven snippers verzameld en zal trach ten iets van zijn bezit terug te krijgen, door opzending aan de Ned. Bank. (N.R.C.) OOSTENRIJK EN DE VOLKENBOND. Susteren: 1 doode Gistermiddag is in het ziekenhuis „de Goddelijke voorzienigheid" te Sittard de machinist P. Engels uit Susteren, die Zon dagavond op den weg van Roosteren naar Susteren door een auto werd aangereden, overleden. E. reed dien avond per rijwiel in de richting Susteren, toen hij van voren gegrepen werd door den auto van H. uit Grave. Tragisch is, dat Engels, die machinist bij de Ned. Spoorwegen was, slechts goed twee weken te Susteren gestationneerd was. Hij was ruim 40 jaar oud en laat een weduwe met keven kinderen achter. Twee woonhuizen uitgebrand. Een felle brand heeft gistermiddag twee woningen aan den Veen weg te Hooglander veen (Utr.), bewoond door de weduwe A en haar schoonzoon S., volkomen verwoest De brand die op den zolder uitbrak, werd ontdekt door de weduwe A. Bij gebrek aan bluschmateriaal moest zij aanzien dat niet alleen haar huis, maar ook dat van haar schoonzoon een prooi der vlammen werd, Van den inboedel kon slechts een klein ge- deelte worden gered. De weduwe A. is te gen brandschade verzekerd, de heer S. ech ter niet. VERLANGEN NAAR DE „HEIMAT".. Een twaalfjarig Duitschertje, dat thans met zijn ouders in de Nederlandsche hoofd stad woont, had zoo prettige herinnerin gen aan zijn geboorteplaats, de speelgoed' stad Neurenberg, dat hij besloot terug te keeren. Geld had hij wel niet om een spoorkaar tje te bekostigen, maar: nood breekt wet redeneerde het voortvarende jog, en hi nam een fiets die de voorzienigheid daar wel zonder slot en onbewaakt langs den weg leek te hebben geplaatst om hem naar zijn vaderland terug te brengen. Inplaats dus van Maandag naar school te gaan, trapte hij lustig Oostwaarts voorloopig tot Utrecht. Deze eerste vreemde stad bracht hem tot bezinning en hij begon te rekenen. De som was gauw af. Geen geld en Neurenberg nog heel ver af een en ander kon alleen maar veel moeilijkheden en narigheid op' leveren. Hij besloot van zijn reisplannen voorloo' pig af te zien en reed naar Amsterdam te- rug. Intusschen hadden zijn ouders de vermis sing van hun zoon reeds bij de politie aan gegeven en eenmaal weer binnen de muren van zijn tegenwoordige woonplaats werd hij al gauw door de politie opgepikt en naar het bureau P. Aertszstraat overgebracht, Hier verklaarde hij zijn escapade kort en bondig met het feit, dat het hem hier niet ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgéns „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opge blazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is ver giftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrfj te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75 (Ingez. Med.) KERK EN SCHOOL. J. DOLS OVERLEDEN. Een roomsch-katholiek zendeling, die protestant werd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Rotterdam op 64-jarigen leeftijd overle den de heer J. Dols, die de laatste jaren dsjg A. F. J. Pieron als helper ter zijde heeft gestaan bij de Zending onder de Chineezen in Rotterdam-Zuid. De heer Dols, een Belg van geboorte, is aanvankelijk als R.K. Missionaris in China werkzaam geweest. Bij een studiereis naar Thibet is hij gaan twijfelen aan de waar heid der R.K. Kerk, welke twijfel ver sterkt werd toen hij met Protestantsche zendelingen in aanraking kwam. Na een verblijf van 18 jaar is hij naar België te- ruggekéerd, alwaar hij tijdens zijif verblijf in het klooster, dat hem uitgezonden had, met de R.K. Kerk heeft gebroken. Hij kwam toen in contact met de Geref. Kerk te Brussel, waar destijds ds. L. Auwers en ds. D. J. Couvée aan verbon den waren. Nadat hij als lid tot de Geref. Kerk was toegetreden, begaf zij zich om streeks 1928 naar Rotterdam, waar hij aan vankelijk voor het Bijbelgenootschap werk zaam was, terwijl hij later door de Geref. Kerk van Rotterdam-Zuid een losse aan stelling kreeg voor den arbeid onder de Chineezen, welke arbeid hij, na 1934, ook als helper van ds. Pieron heeft verricht. (De Stand.) Ds. J. Douma, predikant bij de Ger. kerk van Arnhem heeft op medisch advies zijn emeritaatsaanvrage ingediend. Ds. Douma studeerde aan de Theol. school te Kampen en deed 10 Jan. 1897 nog maar 23 jaar oud, zijn intrede in zijn eerste gemeente te Spijkenisse. In 1902 vertrok hij naar Alblasserdam, welke standplaats in 1907 met Leiden verwisseld werd. Na van 19111916 de kerk van Wa tergraafsmeer te heben gediend, deed ds Douma 29 Maart van laatstgenoemd jaar zijn intrede bij de ongedeelde Geref. kerk van 's Gravenhage. Bij de kerksplitsing in 1925 ging ds. Douma over naar de kerk van den Haag-Oost. In 1929 werd het be roep naar Arnhem aangenomen. De Part, Synode van Gelderland deputeerde hem bij herhaling naar de Generale Synode, waar van hij in 1930 (Arnhem), in 1933 (Mid delburg), en in 1936 (Amsterdam) deel heeft uitgemaakt. Met ds. Douma verlaat een kanselrede naar van faam in de Geref. Kerken den actieven dienst. Hij heeft vooral als spreker voor winter- lezingen, als Oranjeredenaar en pleitbe zorger van de Geref. Jongelingsvereeniging alom in den lande naam gemaakt. Daar naast heeft hij tal van stichtelijke wer ken geschreven. Het ligt in het voornemen van ds. Dou ma om Zondag 13 Juni a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente. Te Amsterdam slaagde voor het exa men apothekers assistent mej. J. Buijze te Zuidzande. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door de Agente Fa. A. J. BRONSWIJK. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Bevallen: M. J. Vriens, geb. Kloosterman d., P. Dunnes, geb. Barentsen d. Overleden: G. Versluijs man van C. v. d Putte 77 j. Goes. Ondertrouwd: A. Vinke 26 j. jm. en A, Timmers 21 j. jd-, te Delft, J. M. de Bruine 39 j. jm. en G. S. P. van Proosdij 31 j. jd. te 's Gravenhage, P. J. Maartense 26 j. jm. en F. J. Nijpjes 23 j. jd. te Middelburg. Overleden: T. C. van Essen 6 j. jd. (D.Z.) Hoofdplaat. Over de maand Febr. Bevallen: A. Langeraat, geb. Ceelaert d, P. de Vilder, geb. Peycke z. Getrouwd: A. Waybeke 21 j. jm. en A A. van Voren 20 j. jd. (Br. Crt.) MARKTBERICHTEN. Goes, 22 Mrt. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Appels: Goudreinetten extra 2021, idem A 1820, idem B 17- 20, idem C 1518, Zure Bellefleuren A 15, idem B 14, idem C 11.60, Westl. Bellefleur 1115, Court Pendu 5—13, Zucalmaglio Reinette 715, Zoete Ermgaarde 314, id, Bellefleur 313, idem Campagner 38, id, Ruster 7, Pomme d'Oranje 3-12, Kroet en stekappels 210 per 100 kg. Peren: St. Remy 1012, Kleiperen 7, per 100 kg. Diversen: Clyvia's 6576, Azalia's 28, per 100 pot, Tulpen 89, Narcissen 0.401.10, Blauwe druifjes 2, per 100 bos, Violen 1.80 1.90, Madeliefjes 1.101.30, Primula' 2.70, per 100 stuks, Honing 0.35, per fla con, Kippeneieren 2,202.60, per 100 st. Oostburg, 23 Maart. Op de graan markt was heden weinig aanvoer. De noteeringen waren: Gerst f 7.25 tot f 7.50 Haver f 6.tot f 6.25; Erwten f 9.tot f 10.Bruine boonen f 7.tot f 10. Maanzaad f 40. beviel en dat uitsluitend zijn verlangen naar Neurenberg hem had gedreven tot het wegnemen van de fiets. AFLOOP AANBESTEDINGEN. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft he denmorgen aanbesteed het aanleggen van een gedeelte van den Rijksweg 58 onder de gemeenten Kruiningen, Schore en Ka- pelle en het maken van verhardingen van cementbeton en klinkers op dit wegvak. Inschrijvers waren: P. Broeke, Breda f 176.850; J. G. Steens- ma, Lemmer f 168.500; N.V. Aannemers- en wegenbouwmaatschappij v.h. J. Heij- mans, 's-Hertogenbosch f 166.750; N.V. de Geruischlooze weg, Heemstede f 166.600; J. H. v. d. Ven, Vlissingen f 166.160; W. M. van Noordenne, Giesendam f 165.000; Iz. Lagasse en Zoon, Koudekerke f 163.900; J. van Etten en Zn, Enschede f 163.900; N.V. Enschedesche Bouw- en Betonmaatschappij Enschede f 163.100; J. Lindenbergh Czn., Wemeldinge f 158.800; O. Linzel, Soestdijk f 158.300; A. M. Kuiper, Middelburg f 158.000; P. F. de Waal, Kuitaard f 155.900, N.V. Jaarsveld's Wegenbouw, Silvolde f 155.200; N.V. Wegenbouwmaatschappij v.h. H. J. ten Siepe, Winterswijk f 155.200; P. F. Voet, Kloosterzande f 154.890; C. Verwater en Co., Teteringen f 154.000; P. Bruil en Zoon, Ede f 153.900; N.V. Ko- ning's wegenbouw, Oss f 152.900; N.V. Gebr. Honing, Arnhem f 151.900; W. Ra- senberg, Breda f 15Ï.000; H. A. Jaarsveld, Apeldoorn f149.300; L. vanDrunen, 's-Her togenbosch f 149.250; N.V. Reef's Aanne mers- en Handelmaatschappij, Oldenzaal f 147.900; L. J. Dekker, Veere f 147.160; N.V. Betumeweg, Utrecht f 146.450; N.V. Aannemersmaatschappij v.h. P. C. Zanen, Tilburg f 145.000; N.V. Wegenbouw Maat schappij, Harlingen f 144.900, N.V. van Dijck, Bergen op Zoom f 141.200; N.V. Joh. Mourik en Co., Groot-Ammers f 138.900; J. Dees, Kolijnsplaat f 138.000; N.V. Nederl. Basaltmaatschappij, Zaandam f 137.100; Hollandsche Betonmaatschappij, Den Haag f 134.320; firma J. H. Bunsma, Oldenzaal f 132.500; J. Haringman, Kolijnsplaat f 131.200. Een biljet was van onwaarde. Nog werd aanbesteed het vernieuwen en onderhouden van het verf-, behang- en glaswerk van kunstwerken, aanlegplaatsen, gebouwen en verdere inrichtingen, behoo rende tot het kanaal voor Walcheren ge durende 1938, 1939 en 1940 in twee percee- len en in massa. Raming perc. 1 f 6750, perc. 2 f 3850, massa f 10600. Voor het eerste perceel was een biljet in gekomen voor het tweede een van A. J. van Miert, Middelburg voor f 3725. Voor de massa schreven in: K. W. Dek ker, Veere f 8820, J. J. Polderman, Krab- bendijke f 8643 en J. J. Doma, Horst f 6900. Een biljet was van onwaarde. 477STE STAATSLOTERIJ. Ie kl. 2e lijst. Hooge Prijzen. Trekking van Dinsdag. 20.000: 1870 5000: 21411 2000: 5763 1500: 7360 1000: 5603 19116 Prijzen van 20. 3270 3280 3290 3296 8945 8972 8984 8989 8996 9925 9931 9950 9983 19136 Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het over lijden van onzen geliefden Man en Vader PIETER FEIJ, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Mej. de Wed. P. FEIJ— SLIMMEN. Middelburg, 23 Maart 1938. Waarom nog dure fiet sen Koopt ze toch rechtstreeks uit onze fabriek. Vraagt gratis franco prijsc. No. 10 HAAS' Rijwieleafabriek Maassluis Tel. 168 Neem den luchtweg en geniet. Snelheid, gevoegd bij reisge- noegen. Luchtreizigers uit en naar Vlissingen en Haamstede let op! 28 MAART nieuwe dienstregeling èn verlaagde tarieven. Vraagt deze bij de kantoren der KLM of hare agentschappen. Talrijke door verbindingen naar de voor naamste steden in Europa. V00RJAARSDIENST 28 Maart t/m 14 Mei

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3