BUITENLAND. RVet wormpjes ROL doet ze verdwijnen! GEMENGD NIEUWS. ZUID-BEVELAHD. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. LANDBOUW. OOSTBURG Litauen zal toegeven. DUITSCHLAND. Schuschnigg wordt uitsluitend voor eigen veiligheid bewaakt. BEURS VAN AMSTERDAM. BIOSCOPEN. MIDDELBURG. GOES BEURSTHERMOMETER ZATERDAG. MOORDENAAR VAN DOLLFUSS WORDT GEREHABILITEERD. ENGELAND. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. DENEMARKEN. ZUID-AFRIKA. huidonzuiverheden en puistje* Gébruikt bij gelaatsverzorging witte PuraL KERK EN SCHOOL. AFLOOP VERKOOPINGEN, AFLOOP AANBESTEDINGEN. BURGERLIJKE STAND. RAAD VAN ELLEWOUDSDIJK. ELLEWOUDSDIJK. Donderdagmiddag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de hr Goetheer. Besloten werd een nieuwe kas- geldleening aan te gaan van ten hoogste f 5000 en tegen een rente van (een half procent). In de verordening op de hef fing van secretarieleges werden eenige wij zigingen aangebracht in verband met het verstrekken van inlichtingen uit het be volkingsregister. Goedgekeurd werden eenige wijzigingen in de begrooting 1937 van het B. A. Verder werd besloten aan de waarborgs- regeling van de vereeniging „Frauderisico- onderlinge van gemeenten" deel te nemen en een bedrag van f 3000 aan gemeente gelden te verzekeren. Met het destructie bedrijf „Hecro" te Overschie zal een over eenkomst gesloten worden tot het on bruikbaar maken van vleesch en vlee'sch- waren in een destructor. HANSWEERD. Het motorschip Risico met een lading stukgoed naar Antwerpen kreeg machineschade. De sleepboot Vier Gebroeders heeft het schip naar zijn be stemming gesleept. Het Fransche sleepschip Octant op weg naar Straatsburg is bij het binnenko men van de haven op den Westberm om hooggevaren en blijven zitten. Korten tijd later is het schip door de sleepboot Rivière vlotgesleept en in de haven gebracht. Gister voormiddag heeft het schip de reis oogen- schijnlijk onbeschadigd voortgezet. HOEDEKENSKERKE. Woensdag werd alhier een propagandavergadering gehou den van den B.V.L. De vergadering was vrij druk bezocht. Burgemeester Slegt opende de bijeenkomst en verwelkomde de aanwezigen. De heer Eckhardt hield een lezing over het Communisme en toonde aan de hand van lantaarnplaatjes aan, wat we te verwachten hebben van de dictatuur. Als scherpe tegenstelling stelde hij er te genover de rust en orde in Nederland, wel ke in niet geringe mate verzekerd wordt door het bestaan van den B.V.L. Enkelen gaven zich op als lid van den B.V.L. Nadat nog enkele brevetten werden uit gereikt, sloot de voorzitter deze vruchtbare vergadering. IERSEKE. De coöperatieve Boerenleen bank hield in de zaal Nolet haar 32ste jaar vergadering onder presiduim van den heer Joos Schipper Dzn. Uit alle gegevens sprak een sterke vooruitgang in het afgeloopen jaar. De omzet bedroeg 453825. De balans staat per 31 Dec. op 416076. De winst be droeg 1226. Het ledental steeg met 5 en bedraagt thans 159. Het aftredende bestuurslid en het lid van den raad van toezicht resp. de heeren M. Mol en J. E. Zwagemaker werden her kozen. Vrijdagmiddag werd door notaris Van Dijke van Kruiningen getracht een oester- loods te verkoopen. Hoogste bieder was voor alles gecombineerd de heer Ph. Bom Lzn. 660. Het werd niet-gegund. Enkele jaren geleden was dit zaakje zeker 30.000 waard en leverde het een goed bestaan op. KLOETINGE. Donderdagavond werd in een vergadering van de onlangs opgerich te afdeeling Kloetinge van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging een definitief bestuur gekozen bestaande uit de heeren dokter K. H. Wouda, voorzitter, S. van de Vrede, secretaris-penningmeester en K. L. Kramer. Er werd besloten sollici tanten voor bode op te roepen en er werd medegedeeld dat reeds ruim 150 leden wa ren toegetreden. OVEZAND. De Raad vergaderde 18 de zer. Aanwezig 6 leden. Afwezig 't lid J. J. Mol. Een verzoek van de Studievereeniging voor gemeenteveldwachters om een sub sidie in de kosten voor lokaalhuur werd afgewezen. Op een verzoek van M. Moer dijk om een bijdrage uit de gemeentekas voor het bezoeken van de openbare school te Borsele door zijn kinderen, werd afwij zend beschikt, daar de afstand van zijn woning tot genoemde school minder dan 4 km bedraagt. Besloten werd met het bestuur der Chr. school een nieuw con tract te sluiten betreffende de huur van de onderwijzerswoning. WOLF AARTSDIJK.Donderdagavond hield de vereeniging het Groene Kruis een algem. verg. onder voorzitterschap van dokter Vos. Uit het verslag bleek dat het ledental 612 bedraagt. Door de com missie voor ziekenvoeding werden 770 liter melk en 62 eieren verstrekt tot een totaal bedrag van f 73; 25 gezinnen hebben hier van genoten. Door zuster De Bel zijn dit jaar 4285 bezoeken afgelegd. Het consul tatie-bureau voor zuigelingen werd door 37 moeders bezocht. Van het verplegings- materieel van het Groene Kruis werd 225 maal een artikel uitgegeven. De rekening sloot met aan inkomsten en uitgaven op f 975 waaronder een saldo van f 211; die der wijkverpleging met aan inkomsten en uitgaven f 2130; saldo f 63; die der tbc- bestrijding wees een eindcijfer aan van f 689 waaronder een tekort van f 5. De rekening uitzendfonds sloot op f 602, ba tig saldo f 489; begrooting Groene Kruis 1938 f 956; wijkverpleging f 2070; tbc-be- strijding f 697; uitzendfonds f 499. Tot lid van de controle commissie werd benoemd de heer Wijkhuijze. Tot leden van de com missie voor ziekenvoeding de heeren G. Hensdijk, Van der Vlis en D. Vleugel Jr. Tot bestuurslid van het Groene Kruis werd herkozen de heer L. Overbeeke en gekozen in de vacatures Van Bleijswijk en Snoodijk (beiden wegens vertrek bedankt) de heeren S. A. N. van Oeveren en W. A. van Wijck. DE GROE. Donderdagavond had alhier in het café van den heer J. de Rooij een al- gemeene vergadering plaats van de pl. afdeeling van den Bond voor Staatspensi- onneering. Uit de rekening bleek dat over het jaar 1937 was ontvangen f 190 en uit gegeven f 132; goed slot van f 58. De pe riodiek aftredende bestuursleden D. Ver- planke en Abr. Leenhouts werden herko zen. WESTKAPELLE. Vrijdagavond hield al hier in het Evangeliesatiegebouw de plaat selijke afdeeling Landbouw en Maatschap pij onder voorzitterschap van den heer P. Lievense haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag door den secretaris uitgebracht bleek o.m. dat het ledental in '37 gestegen is van 73 tot 78. Het fin. verslag meldt aan inkomsten 111 en aan uitgaven 88; goed slot 23. Het aftr. lid K. Van Rooijen werd her kozen. Na de huish. vergadering trad de heer ir. C. A. G. Spaan te Amsterdam op met een causerie over stikstofbemesting. KORTGENE. Donderdagavond werd de eindles gehouden van den 2-jarigen tuin- bouwcursus alhier. Het diploma werd uit gereikt aan de heeren: J. P. Bouwense, P. M. Bouwense en A. Schrier te Kortgene, J. B. v. Gilst, I. J. v. Gilst, K. Karman en C. Kloosterman te Kolijnsplaat, E. P. Priester en H. M. de Vos te Kats, L. C. de Oude en Abr. Heystek te Geersdijk, J. de Nooijer, A. J. de Looff en M. v. d. Maas te Wisse- kerke. De rijkstuinbouwconsulent, burgemeester Schuit van Kortgene, alsmede de heer J. S. de Regt, voorz. van den kring „Noord-Be veland" van de Z.L.M. voerden het woord. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door de Agente Fa. A. J. BRONSWIJK. De Spaansche burgeroorlog DE BOMBARDEMENTEN OP BARCELONA VOORTGEZET. Reeds 1300 slachtoffers. De verschrikkelijke luchtaanvallen door de vliegtuigen van Franco op Barcelona duurden gisteren den geheelen dag voort. Telkens maar weer kwamen de rechtsche vliegtuigen terug en lieten hun bommen- last op de stad vallen. De verwoestingen die werden aangericht zijn groot, en bij elk bombardement steeg het aantal slacht offers, soms met tientallen tegelijk. Gister middag werd medegedeeld, dat het aantal dooden 610 bedroeg, doch volgens een be richt van het Spaansche persagentschap waren tot vanmorgen vroeg uit de puin- hoopen 1300 slachtoffers geborgen. Het aantal gewonden bedraagt meer dan 2000. Reuter meldt uit Kaunas, dat de meeste leden van het Litausche kabinet voor inwil liging der Poolsche eischen zijn, hoewel zij uitdrukking geven aan hun afkeuring, dat zij gesteld zijn in den vorm van een ultima tum. De minister van buitenlandsche zaken zou heden in de vergadering van den Li- tauschen Landdag van het besluit der re geering mededeeling doen. Brief van den vader van den ge- dooden soldaat. De vader van den Poolschen soldaat, die door de Litausche grenswacht is gedood, heeft een brief gezonden aan den compag niescommandant van zijn zoon, waarin hij verklaarde den dood van zijn zoon te be treuren. Hij heeft evenwel nog vier zonen en hij verklaarde, zich aan hun opvoeding te zul len wijden om hen aan het vaderland te bieden om den dood van hun broeder te wreken NIEUW HANDELSVERDRAG TUSSCHEN ENGELAND EN ITALIë. Er is een nieuw handelsverdrag tusschen Engeland en Italië gesloten. Naar verluidt brengt de nieuwe overeenkomst een aan zienlijke vergrooting van den uitvoer van Britsche steenkolen, textielwaren en an dere goederen naar Italië mede. Door de clearingovereenkomst zullen groote bedra gen vrij komen voor de financiering van dezen uitvoer, bedragen, welke tevoren be stemd waren voor de liquidatie der schul den. De Britsche invoer in Italië zal met 27% pet. toenemen. Het D. N. B. meldt uit Weenen dat de vroegere bondskanselier Schuschnigg zich nog steeds in zijn woning in slot. Belvedere bevindt. Hij mag zich in zijn huis en zijn tuin vrij bewegen. Verdere bewegingen mag men hem echter niet toestaan omdat men in verband met de stemming van de Weensche bevolking tegen hem zijn veilig heid moet kunnen garandeeren. Hij wordt uitsluitend voor zijn eigen veiligheid be waakt. Hij mag echter vrij spreken en ook bezoek ontvangen en zijn gezondheidstoe stand is goed. Ook voor den vroegeren bondspresident Miklas heeft men eenige voorzorgsmaatre gelen moeten nemen, opdat hem geenerlei ongerief wordt aangdaan. De rust en de orde in Oostenrijk worden bewaard door den veiligheidsdienst, de ge heime politie, politie in uniform, S.A. en S.S. en door de Oostenrijksche politie. In de eerste dagen na de omwenteling, aldus gaat deze uiteenzetting van het Duitsche nieuwsbureau verder, hebben eenige plun deringen plaatsgevonden, waarvan sommi ge door lieden in uniform. Men heeft van al Denemarken Oblig. 1926-5 101% Amsterdam 1936-3% 99%—99% Zeeuws. Hyp. B-4 100 Cities Service Cy. P. 1958 5 41%—40% A Amsterd. Bank 153%153 A Pref. Jurgens A 143% A Ned. Gist- en Spiritusf. 518525 A De Schelde N.B. 54—52% C Am. Smelt en Ref. 34%33% A Born. Sum. H.M. 179—181 A Haouth. Alberts 96%97 C Union Pac. Rr. 52—51% C Int. Nickel Cy. 36—36 Ned. 38 1000-3 100%—100-% O. Indië 37 1000-3 99%—99 Engeland 1960-90 4 82%—82% A Koloniale Bnk. 114r-117% A N.I. Hbk. 1000 128%—129 C Ned. H. M. 1000 151—153% A v. Berkels Pat. 57%58 C Calvé-Delft 84—86 A Philips Gem. B. Afg. 277%—278-84 C Unilever 143-143-45 C Am. Car Foundry 1515% C Anaconda Cop. 22%22 - C Bethlehem St. 41-40-% C Kennec Copper 27%26%-% C U. States St. C. 38%—37%-% C North Am. Cy. 12%—12% A Kon. Petr. Mpij. 338%—336%-39 C Contin. Oil Cy. 20-19%-% C Phillips Petr. Comp. 26%26 C Shell Union O.C. 9%—9%-% C Tide Water Ass. Oil 10—9%-10 A Ned. Scheepv. U. 114—114%-16 A H.V. Amsterdam 417% ^17-23 A Java Cult. Mij. 143146 A N.I. Suiker U. 120—121% A Deli Batavia 222227-31 C Deli Mjj. 1000 290%—290%-92 CITY. Dracula's dochter. Toen de filmindustrie nog in de kinder schoenen stond, werd een groot deel der productie ingenomen door de sensatiefilm. Eensdeels was dit een gevolg van den smaak van het publiek, dat zich bekocht gevoelde indien het niet eens heerlijk kon griezelen en dat eischte dat alle moge lijkheden van de spectaculaire nieuwigheid die de film toenmaals was, werden uitge buit, anderzijds konden de heeren regis seurs op dit terrein ten volle htm fanta sieën botvieren en werden op deze wijze goedkoope successen geboekt. „Dracula's dochter" is een film die in die periode een uitstekend figuur geslagen zou hebben. En als „thriller" voldoet zij ook thans zeer zeker. Het is een griezelige ge schiedenis, met doodkisten die opengaan waaruit de dooden nachtelijke wandelingen doen en vampiers die het op het leven der menschen voorzien hebben. De film onderscheidt zich hierin van de oude griezelfilms, dat zij een moderne mon tage heeft en dat kan niet anders dan in haar voordeel zijn. Zij speelt in Londen waar de opmerkzaamheid van Scotland Yard wordt getroffen door herhaalde onop gehelderde moorden. Een professor tracht de politie van zijn theoriën omtrent de vampiers te overtuigen, doch men lacht er om, tot een bekend psychiater zich er mee gaat bemoeien. Aan het slot verplaatst het tooneel zich naar een echt spookkasteel in Transsylvanië, waar de griezelige geschie denis een onverwacht einde neemt. Gloria Holders in de titelrol is een fas- cineerende verschijning. Het uiteraard fantastische gegeven in boeiend verfilmd en als genrefilm wel te apprecieeren. De citadel van Warschau. Het is bekend met welk een onverzette lijkheid de Polen zich tegen het hun over- heerschende Rusland hebben verzet. Op il legale wijze zetten zij den ongelijken strijd voort en zij deden dit niet altijd even ver standig. Is het wonder dat Konraad Wel- gorska, na een jaar vestingstraf te hebben ondergaan, zich niet opnieuw in moeilijk heden wil brengen? Doch het bloed kruipt waar het niet gaan kan en als de kamera den hem noodig hebben is hij op zijn post, welke offers hem dit ook kost. Een gave film met Werner Hinz in de hoofdrol. ELECTRO. Lloyds of London. In 1770 sluiten twee knapen te Norfolk in Engeland vriendschap voor het leven. Hun namen zijn Jonathan Blake en Hari- ota Nelson. Eenmaal zullen zij in de histo rie van hun land een grootsche klank krij gen. Blake de man die Lloyds groot maakt, Nelson de held van Trafalgar. De film bemoeit zich voornamelijk met het leven van Blake, doch daarnevens is in forsche trekken de geschiedenis van Lloyds of Lon don, de groote, later wereldberoemde Ver zekeringsmaatschappij geschetst, 't Is voor al dit laatste dat de film zoo boeiend maakt. Men ziet hoe uit Lloyds Koffiehuis te Londen het geweldige syndicaat groeit, waarop de koopvaardij en dus de handel vertrouwen kan als op een rots en menig merkwaardig gebruik uit die dagen wordt in spannende tafereelen weergegeven. Bla ke is de man, die een zware strijd heeft om zijn nieuwe principes over het conservatis me te doen zegevieren. Hij slaagt daarin, doch het kost hem zijn levensgeluk. Zijn verbond met Nelson gesloten in hun^jeugd en waaraan beide trouw blijven, bezorgt hem hevige conflicten en ruïneert hem bij na. Treffend, en ook in filmisch opzicht bij zonder geslaagd, is het einde. Het is een sterke speelfilm, doch den vervaardigers komt de eer toe er een werk van te heb ben gemaakt dat naast zijn geschiedkundi ge bijzonderheden, een geest draagt van groote menschelijkheid en adeldom. Alle effectbejag is verre gehouden en zoo is het een monumentale rolprent geworden, die in alle opzichten verantwoord is. Wie haar gezien heeft zal voortaan weten waarom Lloyds of London het symbool is geworden van vertrouwen en zekerheid, omdat er eens mannen waren als Blake en Anger- stein, wien daden hier vastgelegd zijn. De humane bruut. In de zware industrie werken kerels van stavast. Mannen, die in de staalfabrieken beter stroomen gloeiend ijzèr in goede ba nen weten te leiden, dan met vrouwen kun nen omgaan. Reus Andrews is er zoo eentje. Een geweldige vent, die door z'n optreden ontzag inboezemt, doch daardoor ook in de penaire komt. Het is een eenvoudig ver haal, waarin Victor Mc Laglen de hoofd persoon uitbeeld en dat op zijn eigen voor treffelijk typeerende -manier doet. Meteen krijgt men een interessant bééld van het gigantische staalbedrijf in de U.S.A, en dat alleen al is de moeite waard. GRAND THEATER. Een model-echtgenoot. William Bartlett, is een zeer nauwgezet mensch. Zoowel als rijk bankdirecteur als in zijn privé-leven. Zoo tennist hij eiken dag precies één uur. Is de zestigste mi nuut verstreken, dan slaat hij geen bal meer, ook niet al is hij in den spannend- sten strijd gewikkeld. William zal ook nooit een stap bezijden den rechten, smal- len weg plaatsen en deze deugd, doet een lieftallig meisje op hem verliefd worden Doch als beiden getrouwd zijn, dan gaat het jonge vrouwtje beseffen, dat er niets vervelender is, dan het volmaakte. En ze snakt tenslotte naar 'n enkel klein mis stapje van haar echtgenoot. Enfin, haar wensch wordt vervuld, al valt het misstap je dan wel wat groot utt. Er is veel te waardeeren in deze film Er zijn prachtige opnamen van Venetië het spel staat op hoog peil; er zijn aar dige vondsten in verwerkt, en de humoi is in den regel van goede kwaliteit. Heinz Rühman vervult de hoofdrol. De geheime getuige. Over het algemeen verkeeren bij een film, waarin én of meer geheimzinnige misdaden voorkomen, zoowel de toeschou- werp als de politie in het onzekere over den snooden misdadiger. En meestalver denkt men hen, die bij de ontknooping zoo onschuldig blijken als een pasgeboren kind, Maar in deze geschiedenis weet de toe schouwer dadelijk wie de misdadiger is en hij is ook volkomen op de hoogte van de beweegredenen. Het gaat er echter om of ook zij, die den misdadiger zoeken, hem zullen weten te vinden, want hij gaat ge raffineerd te werk en laat telkens sporen na, die in een andere richting schijnen te wijzen. Zoo volgt de toeschouwer de handeling toch met spanning, mede om het goede suggestieve spel, in het bijzonder van Ed- mond Lowe. Tabak Koninkl. Markt Schepen Obl.Markt (Wettig Rubber Philips RVA gedeponeerd.), A Senembah 292293-94 C Baltimore Ohio 5%5-% C Southern Pac. Cy. 10%9%-10% A Southern Rlw. 6%—. A Amst. Rubb. C. 199%—200-204 A Deli-Bat. Rubb. 126%—126%-27% A Hessa Rubber 121%—123 A Serbadjadi S.R. 9493% WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.98% 8.98 Berlijn 72.57% 72.60 Parijs 5.59 5.55 Brussel 30.50 30.46 New-York 1.81%1.81% deze gevallen kunnen vaststellen, dat de daders communistische elementen in nazi uniform waren. (Wij gelooven dit niet. Red.) Zij zijn in hechtenis genomen en zul len gestraft worden. Volgens het blad Die Zeit zal het proces tegen Planetta die wegens den moord op Dollfuss ter dood veroordeeld en terecht gesteld is, het voorwerp van een plechtige herziening vormen, en zal Planetta gereha biliteerd worden. Zijn stoffelijk overschot zal opgegraven worden en overgebracht naar een eeregraf. Het nazi-dom schijnt het niet te kunnen laten, steeds weer weerzinwekkende karak tertrekken ten toon te stellen. Na de moor denaars van Rathenau wordt nu de misda diger die Dollfuss ombracht gerehabili teerd. Het is afschuwelijk. Uitdeeling van levensmiddelen. In de arbeiderswijken van Weenen zijn onder de armen ((levensmiddelen uitgedeeld, die gisteren per trein uit Beieren waren aangevoerd. Er werden 20.000 warme en 30.000 koude maaltijden verstrekt. Tijdens de uitdeeling weerklonk door luidsprekers een rede van Hitier, waarin hij de Ween sche „arbeidskameraden" begroette. Drie dooden. Een militair vliegtuig is in den mist te gen een heuvel bij Corfe Castle in Dorsey gevlogen. De drie inzittenden zijn in het brandende toestel omgekomen. Sedert het begin van het jaar zijn in Engeland 24 vliegongelukken voorgekomen en 32 vlie gers om het leven gekomen. Duitsch schip op een mijn geloopen en gezonken. Het Duitsche s.s. „Clauboege" is van nacht in de Noordzee op een mijn geloopen en binnen tien minuten gezonken. Het Zweedsche s.s. „Sverre" was spoedig ter plaatse en wist de geheele uit 21 koppen bestaande bemanning, behalve den kapi tein, te redden. Massamoord van religieuze fanatici. Religieuze fanatici hebben een in het bin nenland van den staat Bahia (Brazilië) ge legen Haciena overvallen en twaalf perso nen, waaronder een zevenjarig meisje, ver moord en de lijken verminkt. De moorde naars zijn te Bahia gearresteerd. SAMENZWERING IN BRAZILIë ONTDEKT. Duizenden groenhemden gear resteerd. Duizenden leden van de (fascistische) or> ganisatie der groenhemden zijn gister in Brazilië gearresteerd, in verband met de ontdekking van een samenzwering tegen de regeering, die door het geheele land ver spreid zou zijn. Het officieele communiqué deelt mede, dat de orde absoluut verzekerd is. De regeering heeft den steun van mili taire en vlootstrjjdkrachten. (Ingez. Med.), Onopgehelderde misdrijven? In Alphen a. d. Rijn werd gisteren een groote beroering gewekt door opgravingen, welke op last van de justitie werden ver richt op de r. k. begraafplaats aan de Pa radijslaan aldaar. De opgravingen bleken zich niet te be perken tot de begraafplaats zelf, waar ver scheidene kisten met stoffelijke resten wer den blootgelegd, doch zij strekten zich eveneens uit tot den boomgaard en den tuin van de r.k. pastorie, waar verschillen de planken werden opgegraven. Het werk werd verricht door doodgra vers geassisteerd door eenige werkloozen. Naar de N.R.C. verneemt zou een en ander in verband staan met de instructie tegen den juwelier S. M. te Alphen a. d. Rijn en den nachtwaker L. uit Leiden, die onlangs wegens diefstal en meineed zijn ge arresteerd en nog steeds in bewaring wor den gehouden, en tegen wie ernstige ver denking wordt gekoesterd in verband met andere tot dusver onopgehelderde misdrij ven. In den loop van den middag heeft het parket, dat vergezeld was door rijksveld- wacht en gemeente-politie, een bezoek ge bracht aan het pand van den juwelier aan de v. d. Mandersloostraat. Dit bezoek, dat waarschijnlijk een huiszoeking en verhoor van mevrouw M. ten doel had, duurde on geveer een uur. Eerst tegen den avond werden de opgravingen stopgezet en is het parket naar Den Haag teruggekeerd. NOODLOTTIGE STOEIPARTIJ OP DE FIETS. Gistermiddag fietsten drie jongens, scho lieren van de r.k. muloschool te Aalten (Geld.) naar huis. Onder het rijden stoei den zij met elkaar en daarbij stak de 14- jarige zoon van den garagehouder O. plot seling den weg over. Hij kwam hierbij vlak voor een montage-auto met aanhangwagen van de P.T.T. terecht. De jongen werd door den bumper omhoog geworpen en kwam vervolgens tegen de voorruit te recht. Hij was op slag dood. Aan de universiteit te Leiden slaagde voor het doctoraal examen rechten jhr. D. van Doorn te Koudekerk e. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. school te Her kingen (School Geref. Gem.) de heer K. de Jager te Kr abb en- dij k e. Notaris J. Terpstra heeft Vrijdag in het café Westdorp te Serooskerke, pu bliek verkocht in de gemeente Se rooskerke: 1. het huis met erf op het dorp aan den Oostkapelschen straat weg A 169, groot ong. 3.31 a (25 r.) 2 en 3 Tuingrond naast perceel 1, groot ongeveer 2.90 a (22 r.) Kooper J. Passé nier te Serooskerke voor f 3290. 4 Weiland ten Zuiden van de Zoetendaal- sche dreef, groot 1 ha 31 a (3 gemeten 101 roeden). 5-7 Bouwland naast perceel 4, groot 1 ha 66 a (4 gem. 69 r.) Kooper H. J. Al- laart te Serooskerke voor f 5520. 8. Bouwland Oostelijk aan perceel 4; groot 46 a 50 ca (1 gem. 55 r.) Opgehou den. Het bestuur van den calamiteuzen polder Borsele heeft Vrijdag aanbesteed het onderhoudswerk 19381939. Daarvoor schr^en in: G. Klaasse te Zaamslag 5760, J. Priem Jz. te Ovezande 5330, J. Vette en P. Raas te 's-Heerenhoek 5329, K. Lu- cases te Walsoorden 5311, J. Kind te Vogelwaarde 5300, A. Warre te Ossenisse 5280, J. Verheyke te Ellewoudsdijk f 5275, C. Wiskerke te Nieuwdorp 5240, P. An- driesse te Walsoorden 5163 en L. van Bo ven te Ellewoudsdijk 4842. Behoudens nadere goedkeuring gegund aan den laagsten inschrijver. De raming was 4700. Goes. Overleden: M. A. Quist 89 j. echtgen. L. M. Wolfers. (D.Z.)f Vrouwenpolder. Van 1319 Maart. Bevallen: P. Looise, geb. Van Maldegem dochter. Getrouwd: P. de Kam jm. 29 j. met E. de Kroo jd. 26 j. Ierseke. Van 1219 Maart. Bevallen: M. Verheule, geb. Van 't Le ven z., N. Laban, geb. Van Boven z. Overleden: W. J. Huijsse 78 j. echtgen. H. Wessel. (I.C.)' Kruiningen. Van 10—17 Maart. Bevallen: J. J. Minnaard, geb. Kole d. Ondertrouwd: P. N. Kruithof 39 j. jm. te Oostburg en H. A. H. Verhaagen 29 j. jd. (I.C.) Wissekerke. Bevallen: M. A. de Kam, geb. de Vos z. Overleden: W. J. Abrahamse, 53 j. echtgen. C. Dieleman. (N.B.) Kortgene. Ondertrouwd: P. G. de Jonge 26 j. jm. en P. Salomé 20 j. jd. T Overleden: G. de Waal 9 mné z. (N.B.)

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2