BUITENLAND. KUNST EN WETENSCHAP. Nieuwe kwartaalabonnees GRATIS. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. DUITSCHLAND. Het „schoonmaakproces" in Oostenrijk. ENGELAND. BEURSTHERMOMETER VRIJDAG. LANDBOUW. alléén bu KREYMBORG FRANKRIJK EEN FLINKE MEERDERHEID VOOR BLUM. DENEMARKEN. BURGERLIJKEN STAND. Zij, die zich met ingang van 1 April a.s. op ons blad abonneeren, ont vangen de tot dien datum verschij nende nummers KAPELLE. De verplaatsing van den as sistent der directe belastingen enz. P. M. van Baren van Kapelle naar Heemstede is uitgesteld tot 1 Juli 1938. KRUININGEN. Donderdagavond hield overste Bierman na ingeleid te zijn door den burgemeester, een lezing over de ge varen, verbonden aan een eventueelen luchtaanval. De lezing werd gehouden in hotel „De Korenbeurs" en 60 personen volgden haar met zeer groote aandacht. Een aantal lantaarnplaatjes toonden aan hoe men zich bij een luchtaanval kan be schermen en hoe men zich dient te ge dragen. Aan het einde van de lezing wekte de heer Bierman de aanwezigen op om lid te worden van de Nederlandsche Vereeni- ging van Luchtbescherming. Spr. deelde mede, dat die vereeniging momenteel 23000 leden telt. Er werd een afdeeling van de vereeniging opgericht, waarvoor zich 42 personen als lid opgaven. Enkele personen maakten gebruik van de gelegenheid tot vragen stellen, die tot aller tevredenheid werden beantwoord. SCHORE. De collecte ten bate van het Blinden-Instituut te Wolpheze heeft opge bracht ruim 13. WEMELDINGE. Gisteravond had onder voorzitterschap van burgemeester Willem- sen een vergadering plaats, in verband met de samenstelling van de commissie krach tens art. 158 der Gem. Wet. Voor de grens wijziging zullen worden aangewezen 2 ver tegenwoordigers van de vrijzinnige kiezers, 2 Ant. Rev., 1 S.D.A.P., 1 lijst A. Domini- cus en 1 Chr. Hist.; terwijl de candidaten- Üjst zal worden aangevuld met een candi- daat van elk der vorenvermelde groepen. Gistermiddag en- avond had in de zaal van het hotel Korstanje alhier, een filmvoorstelling van de Maggi's fabrieken van voedingsmiddelen te Amsterdam plaats, welke beide keeren druk bezocht was. Bo vendien kregen de bezoeksters gelegenheid om de bouillon en soep te proeven. WééR EEN GRAFKELDER GEVONDEN. KORTGENE. Op de weide, waar het vroegere dorp Emelisse heeft gestaan, is Donderdag wéér een grafkelder voor den dag gekomen. Dit is nu het vierde exem plaar. De kelder was Donderdagavond nog niet geheel ontbloot. Men kon evenwel zooveel onderscheiden, dat deze kelder presies eender gemaakt is als den vorigen. De gevonden kelder was aan den zijkant stuk gemaakt. Hij lag even ten Westen van den vorige. Het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen te Middelburg is met de nieuwe vondst weer in kennis gesteld. BRESKENS. Benoemd tot referendaris I der P. T. en T. de referendaris 2e klasse A. J. Salomé directeur van het post-, telegraaf en telefoonkantoor alhier. RAAD VAN OOSTBURG. OOSTBURG. Donderdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van burge meester P. Erasmus, voltallig. Tot lid der commissie voor de Arbeids beurs werd benoemd dr. F. A. Philips. Aan de mondharmonicavereeniging werd met algemeene stemmen een subsidie ver leend van f 25 per jaar. Ingevolge het verzoek van het bestuur der vereeniging de ambachtsschool voor Oostburg en omstreken tot het instellen van een cursus, aan de dagschool of de avondteekenschool, in auto- en motortech niek, werd met algemeene stemmen be sloten, dat de Raad het noodig oordeelt dat een dergelijke cursus ingesteld wordt. Voor de behandeling der consessiev'oor- waarden der gasfabriek en bespreking kantoorruimte in de Rijkskantoren, werd de vergadering met gesloten deuren voort gezet. De gasfabriek verkocht. Na de gehouden besloten zitting is het geheel onverwacht in den Raad tot een beslissing gekomen ten aanzien der gas fabriek. Deze is met 6 stemmen tegen 1 (uitgebracht op den heer Desclee te Brug ge) verkocht aan den heer Metz, directeur van het gémeentelijk gasbedrijf te Sappe- meer, met ingang van 1 Juli a.s. of zoo veel vroeger als met het oog op hoogere goedkeuring enz. mogelijk is. De heer Metz neemt het geheele per soneel over. Ook komen de nog op het bedrijf rustende schulden met aflossing enz. voor rekening van den kooper. Ongeveer twee millioen gulden schade van den brand te Waalwijk. In verband met den brand, welke in den vroegen morgen van Donderdag heeft ge woed in de N.V. chroomlederfabriek „De Amstel", v.h. firma L. S. Gompen te Waal wjjk en waarbij de geheele fabriek is ver nield, kan nog worden gemeld, dat de scha de wordt geschat op omstreeks twee mil lioen gulden. Knikker ingeslikt en overleden. Te W a a 1 r e heeft het 5-jarig jongetje V. een knikker ingeslikt. De knaap is aan de gevolgen overleden. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Dordrecht: X doode. In de Bosboom Toussaintstraat te Dordrecht is gistermiddag de twaalfjarige H. Faassen van een met kalkzandsteen ge laden vrachtauto, gevallen, waarop hü ter sluiks was geklomen. De jongen kwam met het hoofd onder het rechterachterwiel van de auto terecht en was op slag dood. De Spaansche burgeroorlog. MOORDDADIGE LUCHTAANVALLEN OP BARCELONA. Ruim 600 dooden. De vliegtuigen van Franco hebben giste ren den geheelen dag een moorddadig bom bardement op Barcelona uitgevoerd. De luchtaanvallen zijn feitelijk reeds Woens dagavond om 10 uur begonnen en met re gelmatige tusschenpoozen keerden de rechtsche vliegtuigen terug om hun bom- menlast op de stad te laten vallen. Zoo telde men gistermorgen tusschen 8 en 10 uur twaalf bombardementen. En dit is zoo den geheelen dag doorgegaan. Men kan zich indenken welk een enorme verwoes ting de bommen hebben aangericht en ook dat het aantal slachtoffers zeer groot is. De bommen uit de rechtsche vliegtui gen kwamen terecht, zoowel in de ar beiderswijken, waar vele vrouwen en kin deren als slachtoffers vielen, als in het centrum der stad. Het plein van Catalonië bijv. werd getroffen toen zich daar een talrijk publiek bevond. Een bom viel op een café, een tweede op een zes verdie pingen hoog gebouw, dat in brand vloog. Het plein van Catalonië en de Rambla de Canaletas liggen bezaaid met puin. De étalageruiten der winkels zijn in splinters gevlogen. Het totaal aantal dooden, dat gevallen is in de reeks luchtaanvallen werd heden morgen geschat op 600, terwijl ruim 100 personen verwondingen bekwamen. Onder de puinen worden nog vele dooden gevon den, zoodat men vermoedt, dat het doo- dencijfer nog wel tot ver boven de 600 zal stijgen. De rechtsche opmarsch in Aragon. De rechtsche troepen aan het front van Aragon hebben gisteren hun opmarsch weer voortgezet. Zij veroverden Caspe en maakten zich voorts meester van een viertal dorpen, na verwoede gevechten met de regeeringstroepen te hebben gevoerd. Alcaniz werd bezet door twee di visies Italiaansche troepen. De speciale correspondent van Reuter te Hendaye verklaart, na een bezoek aan alle fronten tijdens de campagne van de vorige week, thans in staat te zijn onge censureerde bijzonderheden te geven over buitenlandsche troepen, die deelnemen aan het offensief der opstandelingen aan het front in Aragon. Het middelste gedeelte der legerafdeeling, welke Alcaniz heeft be zet, omvat twee volledige divisies Ita liaansche troepen, die elk ongeveer 12.000 man tellen. Daarenboven is er een gemengde divisie van het vreemdelingen legioen, dat voor 90 procent der man schappen en waarschijnlijk een iets lager percentage der officieren uit Spanjaarden bestaat. De rechtsche troepen tellen vermoedelijk 180.000 man, die tot verschillende nationa liteiten behooren. Er strijden op het oogenblik geen Duit- schers mede, behalve dan degenen, die zijn ingedeeld bp de artillerie en de lucht macht. De Duitschers zijn niet bijzonder talrijk. Zij zijn in hoofdzaak belast met technische vraagstukken en verkeersmiddelen. de aangaat is er geen initiatief, waartoe niet zou worden besloten of dat niet zou worden aanvaard. Het wil ook zijn volledige onafhankelijkheid behouden, zijn levensbe langen, de veiligheid van zijn grenzen en zijn verkeerswegen beschermen en ten vol le, zooals wij zoo pas nog hernieuw verze kerd hebben, de verplichtingen nakomen, welke het met zijn handteekening heeft be krachtigd. Wij zullen echter van onzen kant nimmer toegeven dat deze beide be doelingen onvereenigbaar zijn en zullen tot de uiterste menschelijke krachtsinspanning gaan om zich met elkaar te verzoenen. Daar de omstandigheden er ons land toe dwingen, zijn wij voornemens zijn militaire macht nog te vergrooten. Aanvullende plannen voor bewapening zullen zonder eenig verwijl, in het werk worden gesteld. Niets zal gespaard worden om de mate- rieele productie-middelen te ontwikkelen, ze rationeel te ordenen, hun toepassing voor den arbeid tot het hoogste punt te voeren." Na de regeeringsverklaring is een poosje gedebatteerd over eenige verzoeken, om interpellaties te mogen houden. Blum zei- de, dat de regeering deze uitgesteld wenschte te zien en verbond daaraan de kwestie van vertrouwen. De motie werd aangenomen met 369 tegen 169 stemmen. Voorshands beschikt de nieuwe regeering dus over een flinke meerderheid, bestaande uit socialisten, radicalen, communisten en een paar groepjes'van het midden. INCIDENT IN HET LAGERHUIS. Tijdens de debatten in het Lagerhuis heeft zich een incident voorgedaan. Toen Churchill interrumpeerde tijdens de besprekingen over de begrootingen van de BEURS VAN AMSTERDAM. Denemarken Oblig. 1926-5 101% Amsterdam 1936-3% 10099% Zeeuws. Hyp. B-4 100 Cities Service Cy. P. 1958 5 41% A Amsterd. Bank 153153% A Born. Sum. H.M. 178%—179 A Houth. Alberts 9696% C Union Pac. Rr. 5452 C Int. Nickel Cy. 36%—36 A Pref. Jurgens A 143% A Ned. Gist- en Spiritusf. 520518 A De Schelde N.B. 52%—54 C Am. Smelt en Ref. 34%34% Ned. 38 1000-3 99%—99%-100% O. Indië 37 1000-3 99%—99% Engeland 1960-90 4 82%—82% A Koloniale Bnk. 116%114 A N.I. Hbk. 1000 126%—128%' C Ned. H. M. 1000 153—151 A v. Berkels Pat. 55%—57% C Calvé-Delft 83—84 A Philips Gem. B. afg. 278%—275%-79 C Unilever 143%—141%-44% C Am. Car Foundry 15%15 C Anaconda Cop. 23%22%-3% C Bethlehem St. 41—407/8—1% C Kennec Copper 2727%-% C U. States St. C. 38%—37%-8% C North Am. Cy. 12%—12% A Kon. Petr. Mpij. 336%—336%-41 C Contin. Oil Cy. 20%20 C Phillips Petr. Comp. 26%26% C Shell Union O.C. 9%—9%-% C Tide Water Ass. Oil 10%—10 A Ned. Scheepv. U. 113%—113% 114% A H.V. Amsterdam 416%—415-19% A Java Cult. Mp. 145143 A N.I. Suiker U. 120%—120 A Deli Batavia 221%—221-23 C Deli M«. 1000 292%—291-90 Tabak Rubber Philips Markt (Wettig Obl.Markt H.V.A. Koninkl. Amerika Suiker Schepen gedeponeerd.)] A Senembah 295%293-91 C Baltimore Ohio 5%5% C Southern Pac. Cy. 10%10%-% A Southern Rlw. 7—6% A Amst. Rubb. C. 201—197%—201. A Deli-Bat. Rubb. 126%—126% A Hessa Rubber 121% A Serbadjadi S.R. 97%94 j WISSELKOERSEN. Heden. Gister. Londen 8.98 8.98% Briyn 72.60 72.60 Parijs 5.55 5.64 Brussel 30.46 30.44 New-York 1.81% 1.81 ZEEUWSCHE LANDBOUW MIJ. Vergadering dagelijksch bestuur. Het dagelpksch bestuur der Z.L.M. ver gaderde Maandag in het Landbouwhuis te Goes. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in bespreking: Aardappelteeltregeling 1938. Naar aan leiding van een schrijven van het Land- bouw-Comité gericht aan den minister van economische zaken, waarin de bezwaren te- van de Italiaansche vlootbases aan de Mid- na elke nummer heel harteiyk geapplau- I gen de verhoogde teeltheffing van 50 per Honderden stuks in Uw maat en honderden stuks in de kleur, die U wenscht, maar alle honderd toch iets aparts. Dat is Waarborg- kleeding. (ïngez. Med.) dellandsche en Roode Zee, ontstond op de publieke tribune rumoer, een aantal man nen wierp pakken pamfletten omlaag on der het roepen:* „Chamberlain moet aftre den". De onrustzaaiers werden onmiddellijk door de deurwaarders verwijderd. Engeland-Singapore binnen twee dagen. De Engelsche vlieger Clouston die een poging doet het vliegrecord Engeland diseerd. Aan het slot groeide het applaus uit tot een ovatie, welke natuuriyk vooral de soliste gold. Laatste Bijzondere Filmavond City-Theater, Middelburg. Als laatste in de reeks bijzondere I ha worden uiteengezet, vond een uitvoe rige gedachtenwisseling plaats. Het dag. bestuur verklaarde zich in beginsel ermede accoord, dat de consumptie-aardappelrege ling t.z.t. door den georganiseerden land bouw wordt overgenomen, mits de teelthef fing belangrijk lager wordt gesteld dan filmavonden van het speelseizoen 1937-'3S thans het gevai iS en een eventueel tekort is gegaan „Le grand jeu" van ^Jacques voor rekenjng zai komen van het Land bouwcrisisfonds. Voorts handhaafde het Bestuur zijn reeds Feyder. Een naar vorm en inhoud uitste kende Fransche film, ook, naar vorm en Naar een speciale correspondent van Reuter meldt, woedt thans een verschrik kelijk „schoonmaakproces" in Oostenrijk Duizenden personen zijn gearresteerd en nog steeds komen talrijke gevallen van zelfmoord voor. Behalve arrestaties door de geheime po litie en door uit Duitschland afkomstige beambten, wordt ook nog steeds melding gemaakt van onregelmatigheden. Zoo zijn bijv. talrijke Joden en anderen gedwon gen zich aan te sluiten bij werktroepen. Bij de tot de linkerzijde behoorende per sonen, die gearresteerd zijn, behooren alle leden der commisie, welke met Schuschnigg hebben geconfereerd over de houding der arbeiders. Beweringen over geheime wapen opslagplaatsen in kerken. Officieele kringen te Weenen beweren dat belangrijke opslagplaatsen van wape nen en voorraden van tegen Hitier ge richte vlugschriften zijn ontdekt in een aantal katholieke kerken en kloosters de buurt van Linz. Zelfs wordt beweerd, dat wapenen gevonden zijn in het gewelf van de kathedraal te Linz. Het verluidt, dat een aantal priesters is gearresteerd, o. m. de voorzitter der katholieke party. De spoorwegen geannexeerd. Uit Beriy'n: De rijksregeering heeft de Oostenrijksche bondsspoorwegen, bij de creet als bijzonder vermogen van het rijk doen opnemen in de rijksspoorwegen. 1 Rijksmark is 1% schelling. Bij decreet is bepaald, dat de rijksmark voor Oostenrijk naast de schelling geldt. Een ryksmark is gelijk aan anderhalve schelling. De rijksbank heeft de zaken der Oostenröksche nationale bank overgeno men. Oostenrijksche arbeiders uitgenoo- digd een reis naar Duitschland te maken. Het Duitsche arbeidsfront heeft tiendui zend Oostenrüksche arbeiders uitgenoodigd een reis te maken naar Duitschland. Over enkele dagen zullen zij met tien speciale treinen Weenen verlaten. Militaire tractor verongelukt. In het district Salzburg is een artillerie tractor van het Duitsche leger omgeslagen, waardoor zeven soldaten om het leven kwamen en talrijke gewond werden. Gistermiddag heeft het nieuwe kabinet- Blum zich aan de Kamer voorgesteld. Aan de regeeringsverklaring, welke Blum zelf voorlas ontleenen wü het volgende: „Wy zijn aan het bewind gekomen den dag na een schokkende gebeurtenis, welke heel Europa heeft getroffen en van streek gebracht en welke wel eens gevaariyke ge volgen met zich zou kunnen brengen of kunnen aankondigen. Wij moeten vooral de gevaren afweren van den buitenlandschen toestand. Heel Frankrijk wenscht hartstochtelijk den vre de. Voorzoover het den Europeeschen vre- oorlogsmarine en wees op het gevaar van oorlog, dat ontstaat door de versterking te Singapore aangekomen. Clouston heeft den afstand Gravesend (Eng.)Singapore binnen 48 uur afgelegd. Nog gisteravond is de vlieger uit Singapore naar Port Dar win vertrokken. DE DUITSCHE MINDERHEID IN SLEESWIJK IN ACTIE. Uit Kopenhagen: Het blad „Hejndal' meldt, dat de Duitsche minderheid te Slees- wpk vergaderingen heeft gehouden te Aabenra en te Toendern en haar instem ming met de aanhechting van Oostenrijk betuigd heeft. Nationaal-socialisten hebben Hitier een telegram doen toekomen, waarin zijn hem als baanbreker der eenheid van een Groot-Duitschland de verzekering van hun trouw geven. Nieuw Zeeland te verbeteren is gisteravond inhoud, bij^ uitstek Fransch, gecomponeerd eer(jer ingenomen standpunt dat de ver hooging der teeltheffing tot 50 bezwaar lik kan worden aanvaard, daar deze ver hooging niet door meerdere denaturatie- steun wordt gecompenseerd. De met aard appelen beteelde oppervlakte is ook in Zee land verminderd, vergeleken met het vo rige jaar. Liever nog dan de handhaving ook in de toekomst van genoemde heffing zou de vergadering een kleine beperking van de teelt zien aangebracht. Instelling Landbouwraad. Uit een schrij ven, dat is ingekomen van het Landbouw- Comité, is gebleken, dat de minister van economische zaken voornemens is de in stelling van een Landbouwraad -te bevor deren. Het dageiyksch bestuur was geenszins overtuigd van de noodzaak om daartoe over te gaan. De instelling van een dergebjk lichaam werd voorshands niet noodig ge oordeeld, daar de georganiseerde landbouw thans via de drie centrale landbouworgani saties in geregeld contact met de Regeering staat en de behoefte niet wordt gevoeld dat hierin een ingrijpende wijziging wordt aan gebracht. Tarwelevering. Ingekomen was een schrij ven van den kring Axel der Z.L.M., waarin afkeuring werd uitgesproken over de hui dige regeling der tarwe-inname. Besloten werd het bestuur der geweste- ljjke tarweorganisatie te verzoeken een zoo danige regeling te treffen, dat elke land bouwer zpn tarwe kan leveren, naar het hem zelf goeddunkt. Horwijdte voor aardappelen. Het bestuur van den Bond van Handelaren in aardap pelen heeft het verzoek ingediend art. 5 der algemeene handelsvoorwaarden bp ver- i j iv, Jion Ver. voor Instumentale Muziek te Middelburg Beethoven-avond Soliste: Riele Queling, viool. (-§-) Drie groote werken van Beethoven: de ouvertüre „Die Geschöpfe des Prome theus", de tweede symphonie en het viool concert. Uiteraard was men in de eerste plaats benieuwd naar de vertolking van het laat ste nummer, dat na de pauze gespeeld werd. Riele Queling is een jonge Neder landsche violiste, die allengs naam begint te maken. Voor zulke talenten kan men de uitvoering van Beethoven's viool-concert min of meer als een vuurproef beschou wen. Er was een tijd, vlak nadat Beetho- op de motieven liefde en dapperheid maar dan in hun goeden zin en niet ver- paskwild op z'n Hollywoodsche show-films. De liefde: van het bedorven rijkeluisjon- gent je voor de vamp; de dapperheid: van den krijger in het Fransche koloniale le ger, en dan weer: de liefde, maar nu, he laas, wederom eenzijdig: van de verstoo- telinge voor den flinken sergeantdie haar aanvaardt, maar toch ook weer niet heelemaal kan aanvaarden, en die tenslot te haar, losgekocht uit het slijk, heenzendt, en zelf andermaal voor vpf jaren „bijtee- kent", nu, als de kaarten niet liegen, een zekeren dood tegemoet. Ik weet het: dit klinkt nog al draaksch. Maar 't is zulks allerminst, integendeel: het is een film van zachtmoedige en die pe menschelijkheid en menschelpke goed heid, die overal te vinden is De belangstelling was zeer matig, en dat verwondert ons niet. Deze filmavonden lijden aan tweeslachtigheid. Vroeger deed men resoluut de keuze voor de werkelijk bijzondere kunstfilms, en daardoor hadden deze avonden een zeker cultureel-artistiek j peil. Het spreekt vanzelf, dat daarbij niet iedere bezoeker iedere film „mooi" kon vinden, maar dat behoeft ook niet. Het komt ons echter voor dat dit peil langza merhand vervangen is door een ander, nl. dat van de gewone goede films die men, uit een exploitatie-oogpunt, niet in de we- kelijksche programma's meent te kunnen opnemen. Dat dunkt óns evenwel niet voldoende voor zulk een serie abonnementsvoorstel lingen; het afnemen der belangstelling] heeft dat trouwens wel bewezen. Naar 't ons wil voorkomen zal men een ,,;pn ven het grootsche werk had gecomponeerd, I volgend seizoen radicaal van koers moet en °op dpfaere hormaat dan 33 mm dat het vrijwel voor onspeelbaar gold. I veranderen, ofmen zal films als de zin, dat een Kieineie P voor Sindsdien heeft ook de violistische tech niek vorderingen gemaakt, van dien aard, dat het niet meer uitsluitend de allergroot sten zijn, die zich aan het werk mogen wagen. Maar ook heden ten dage beteekent zijn vertolking toch nog wel degelijk een prestatie, waarvoor meesterschap vereischt wordt. thans^vertoonde moTten 'trachten in* het bij 'verhandeling van consumptie-aardappe- gewone programma op te nemen. Middelburg. Bevallen: W. Kole, geb. van Rossum z„ N. Steketee, geb. de Rijke d„ M. J. Ver- len voor de binnenlandsche markt niet is toegestaan. Het dagelijksch bestuur besloot hieraan geen medewerking te verleenen, daar z.i. het belang van kooper en verkooper hier mede niet zijn gediend. Subsidie tentoonstellingen. Besloten werd een geldeiyke bijdrage te verleenen aan Riele Queling heeft bewezen, dat de veel- j meulen, geb.^den^ Hollander z„ M. Onwijn, j (jezen zomer te houden tuinbouwten toonstelling te Kapelle en te Zieriksee. Monopolieheffingen op granen. Het dag. bestuur nam met verontrusting kennis van de daling der graanprijzen, met name die van gerst en rogge. In verband hiermede werd er op gewezen, dat in het teeltplan- 1937 voor den akkerbouw is bepaald, dat j„ H. Voorhans 26 j. en ti. j rjcbtprijs voor gerst zal worden vast gesteld op 7, oploopende tot 8.25 per 10 kg, terwyi de richtprijs voor rogge ge middeld 7.75 per 100 kg zal bedragen. Waar de graanprijzen op de wereldmarkt thans reeds zoover zyn gedaald, dat het ge- middelde van de voor gerst en rogge vast- Ondertrouwd: K. J. Zoete 25 j. en C. J. I gestelde richtpryzen niet meer wordt be- Wissekerke 18 j. reikt, besloot het dag. bestuur via het Lana- uC van UC,1 nCCi vaiu Getrouwd: A. W. Vreeken 25 j. en J. W. bouw.Comité bij den minister op ver- begeleidde. Mutatis mutandis geldt ten Minderhoud 19 j„ G. C. Polderman 25 j. en g;ng der monopolieheffmgen voo g aanzien van zijn aandeel in het succes, wat T. van de Gruiter 22 j„ P. Romijn 25 j. en I aan te dringen. J. J. A. Priesnitz 23 j. I Het dag. best n-ernjK gezegu nauuen we meu uuxven va-. Bevallen: J. C. Verslups, geb. Cové z„ G. gend belang dat voor de toekomst een^loo- wachten, dat de vereeniging, welke nu een-1 A. Soolsma, geb. Gunter d., S. L. Sorge-I nend prijsniveau JL H mnnonolie' maal voor 't overgroote deel niet uit vak- drager, geb. van der Weel d„ J. van der waarborgd. Ver o^g PPrst.< menschen bestaat, zooveel van de wel heel I Meule, geb. van de Ketterij (levenl.) vergende taak in het domein van haar be reik ligt. Zij beschikt over een uitmuntende scholing en een muzikaliteit, welke den geest van een machtige compositie als de onderhavige vermag te peilen. De vertol king was weliswaar niet vlekkeloos. Het zal vermoedelijk nog wel eenigen tijd du ren, voordat zp dit vioolconcert op haar individueele wijze werkelpk beheerscht, maar dat neemt niet weg, dat de prestatie eerbied afdwong, en men herhaaldelijk werd ontroerd door de bewuste interpretatie, welke de violiste van Beethoven's grooten geest wist te geven. Het orkest komt daarbij mede lof toe voor de wijze, waarop het onder de beken de leiding van den heer Caro Riele Queling geb. van Belzen d. Overleden: F. H. J. Martijn wed. van A. D. v. Heuven 82 j. Ondertrouwd: P. J. Maartense 26 j. en F. J. Nppjes 23 j„ S. Sintem 27 j. en C. C. Moens 23 j. Getrouwd: J. Ravestein 32 j. en H. J- Dronkers 29 Belderok 26 j. Goes. Bevallen: C. H. Schippers, geb. Ubben z, (D.Z.) Vlissingen. Van 14—17 Maart. zware opgave zou terecht brengen. Ook voor de pauze heeft het orkest zich in dezen geest onderscheiden. Beethoven's tweede symphonie behoort niet tot zijn (in technisch en muzikaal opzicht) moeilijkste orkestwerken, maar het vergt desalniette min van dilettanten meer dan zij gewoon- Ipk kunnen presteeren. Dit in aanmerking K. Verhage, 30 j„ jd. genomen, heeft men het er verbluffend goed afgebracht. De weer niet-talrijke aanwezigen hebben genoot van E. Sanders. van Baal 34 j. Overleden: M. C van J. Mörsheim. Soeburg, Van 915 Maart 1938. vrouw (V.C.) waai uuigu' ww - heffingen op granen is daarvoor een eerste voorwaarde. Uitbetaling tarwe. Besloten werd een schrijven van de afdeeling Zaamslag, waar- vall 3w ±tJ_aai L bij medewerking wordt verzocht om de tar- BevallenM. Moens, geb. Bliek, d.; G. J. webetaling weer over de boerenieenbanken Mpprtpns seb Aarden z te Terneuzen en Aksel te doen loopen, met Ondertrouwd: A. de Visser, 28 j. jm. en gunstig advies door te zendenl aan g - -A- "Ti-"'69

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2