instantine ZEELAND. BUITENLAND. GEMENGD NIEUWS. Het moderne middel Tegen pij Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen I MIDDELBURG. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. BEURS VAN AMSTERDAM. BEURSTHERMOMETER WOENSDAG, HARDNEKKIGE HOEST, BRONCHITIS rusland. de doodvonnissen voltrokken. belgie. pijnen is Instantine. In Instantine zijn IüSlCUltinC voortreffelijke werking en absolute onschadelijkheid op ideale wijze vereenigd. Doosjes a 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten 15 ct. -sr'jT" (Ingez. Med.) De excursie van het 15e internationaal aardrijkskundig- congres. Ongeveer 1200 gedelegeerden uit 29 lan den zullen van Maandag 18 Juli tot Don derdag 28 Juli te Amsterdam vereenigd zijn ter gelegenheid van het 15e int. aardrijkskundig congres, dat een der be langrijkste wetenschappelijke, internationa le samensprekingen van onzén tijd is. In enkele woorden samengevat is het doel van dit congres de uitwisseling van studies en gedachten betreffende de aardrijkskundige wetenschap die zich bezig houdt met de studie der aarde. Het congres heeft een belangrijke econo mische beteekenis voor Nederland, door het verblijf van de vreemdelingen in ons land en de excursies die georganiseerd worden. Zoo rekent men op een excursie van 400 personen naar Zeeland, welke 52.50 per persoon kost. Telt men daar nog eens bij 5 per persoon per dag (de excursie duurt zes dagen), dan zullen de 400 excursisten in Zeeland de ronde som van 33.000 uitgeven. WERKLOOSHEID. Een vermindering van 8.06 De stand der werkloosheid in het district van de Arbeidsbeurs te Middelburg per 28 Februari luidt als volgt: Middelburg 884 (888), Vlissingen 596 (568), Goes 226 (196), Aagtekerke 12 (12), Arnemuiden 210 (207), Baarland 52 (66), Biggekerke 27 (29), Borssele 76 (88), Brou wershaven 60 (64), Bruinisse 165 (148), Burgh 5 (6), Colijnsplaat 90 (120), Dom burg 65 (70), Driewegen 32 (34), Dreischor 21 (25), Duivendijke 0 (0), Eikerzee 14 (13), Ellemeet 16 (26), Ellewoutsdijk 20. (28), 's-Gravenpolder 30 (59), Grijpskerke 9 (23), Haamstede 0.(16), 's-Heer Abtskerke 6 (6), 's Heer Arendskerke 127 (181), 's Heeren- hoek 101 (111), Heinkenszand 67 (99), Hoe- dekenskerke 84 (86), Ierseke 142 (134), Ka- pelle 66 (69), Kats 33 (44), Kattendijke 19 (18), Kerkwerve 26 (27), Kloetinge 42 (52), Kortgene 57 (78), Koudekerke 82 (80), Krabbendijke 79 (96), Kruiningen 119 (138), Meliskerke 17 (20), Nieuwerkerk 86 (94), Nieuwland 34 (52), Nisse 10 (9), Noordgou- we 35 (38), Noordwelle 14 (20), Oosterland 123 (122), Oostkapelle 35 (36), Oudelande 38 (54), Ouwerkerk 38 (54), Ovezand 57 (64), Renesse 3 (15), Rilland-Bath 70 (82), Ritthem 12 (11), Schore 22 (18), Seroos- kerke (W.) 40 (44), Serooskerke (S.) 4 (8), Sint Laurens 20 (19), Souburg 156 (162), Veere 16 (36), Vrouwenpolder 29 (33), Waarde 40 (35), Wemeldinge 67 (91), West- kapelle 176 (199), Wissenkerke 141 (180), Wolphaartsdijk 71 (87), Zierikzee 271 (301), Zonnemaire 16 (12), Zoutelande 22 (23). De getallen tusschen haakjes geven den stand op 31 Januari aan. Totaal stonden per 28 Februari 5350 per sonen als werkzoekenden ingeschreven, te gen 5819 op 31 Januari. NIETS BIJZONDERS. Vanmorgen passeerden hier vrij veel mi litairen. In verband met de rede van dr. Coljjn van gisteravond, schijnt- daarover eenige ongerustheid te zijn ontstaan. Naar wij vernemen, bestaat voor ongerustheid echter geen reden. Men heeft hier te doen met een gewone oefening van de motor brigade. De zaak heeft totaal niets met de nieuwe politieke spanningen iri Europa te maken. Ministerieele deelneming. Naar wij vernemen betuigde de rijksin specteur voor de werkverschaffing in Zee land, ir. Marktvoort, namens den minister van Sociale Zaken zijn deelneming met het doodelijk ongeval, de Goesche werkloozen Rijn en Stroosnijder Dinsdagavond 1.1. over komen, aan de beide weduwen. De collecte voor het Fonds voor Bij zondere Nooden heeft deze week 36 op gebracht. De minister van Financiën maakt be kend, dat ten behoeve van 's rijks schat kist is ontvangen wegens te weinig betaalde belasting naar inkomen en|of vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der di recte belastingen alhier 150. DE GASVERGIFTIGING. Dr. Hulst heeft sectie verricht. Over de noodlottige gasvergiftiging die Zaterdagmorgen werd ontdekt in de kap perszaak van den heer M. aan de Badhuis straat, doen vreemde geruchten de ronde. Het feit dat de vrouw van den heer M. is overleden, terwijl de heer M. zelf, die bewusteloos werd aangetroffen, spoedig weer het bewustzijn heeft herkregen, was zeer zeker voor de justitie aanleiding om een ernstig onderzoek in te stellen. Zooals wij reeds berichtten, vertoefde Maandag het parket uit Middelburg ter plaatse en zijn er foto's van het interieur gemaakt. Gister was het parket wederom hier, nu vergezeld van dr. Hulst uit Leiden, die op het Ijjk van de^vrouw, dat door de politie in beslag is genomen, sectie heeft verricht. Hoewel het resultaat van deze sectie ons niet bekend is, meenen wij toch uit de ver kregen inlichtingen te mogen afleiden, dat misdaad hier is uitgesloten. Zooals bekend is een gaskachel de oor zaak geweest van deze noodlottige gasver giftiging. Het echtpaar bevond zich in de huiskamer en daar het bed onbeslapen was, mag men veilig aannemen dat de vergif tiging heeft plaats gehad in den laten Vrij dagavond. Mevr. M., zat in een feauteuil met een boek in haar handen. Vlak bij haar voeten bevond zich de gaskachel. De heer M. zat met een krant in zijn handen, ver der verwijderd van de gaskachel. Vermoed wordt nu dat de vrouw het ongeluk heeft gehad om met haar voeten de slang van de gaskachel los te maken, met het gevolg dat zij door het uitstroomende gas het meest werd getroffen. Doordat de heer M. verder van de gas kachel zat verwijderd, heeft het gas op hem niet zoo'n nadeeligen invloed kunnen uitoefenen. Tot zoover de reconstructie van de feiten zooals deze ons uit betrouwbare bron wer den verteld. Het resultaat van het onderzoek der ju stitie is zoodanig dat vermoedelijk van een verder onderzoek, zal worden afgezien. Naar wij Dinsdagavond verder vernamen heeft de sectie op het lijk van de vrouw niets ten nadeele van den man opgeleverd. Het lijk is vrij gegeven en is Woensdag morgen op de algemeene begraafplaats ter aarde gesteld: VREEMDELINGENWEE. Vorige week kwamen hier drie Duitsche Joden, resp. 60, 48 en 32 jaar oud, wien de toegang tot Engeland was ontzegd, met de mailboot terug. Een hunner kon zijn weg verder vervolgen, doch de beide oudsten durfden niet naar hun vaderland terug te keeren. Zij werden op het politiebureau gebracht. Thans na ongeveer een week is ook voor hen een oplossing gevonden. De 60-jarige is met een hem bevriend Berlijnsch advo caat, in wien hij volkomen vertrouwen stelt naar Berlijn vertrokken, de andere is van bevriende zijde aan voldoende middelen geholpen, en daar zijn papieren in orde waren naar Brussel vertrokken. Nauwelijks waren deze Duitschers weg of een 21-jarige Oostenrijker werd onder de hoede van den commissaris van politie gesteld. Deze man had de laatste maanden in Engeland vertoefd, was korten tijd af wezig geweest* om zijn ouders te Berlijn op te zoeken en werd nu hij weer Engeland binnen wilde, geweigerd. Ook de papieren van dezen man waren in orde. Hij is naar Parijs vertrokken. O. EN W. SOUBURG. Vrijdagmiddag komt de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m.: de benoeming van een onder wijzer aan de openbare lagere school. B. en W. hebben den minister gevraagd een vijfde leerkracht te mogen aanstellen in verband met het hooge aantal leerlingen der openbare lagere school. De minister heeft bericht, dat het Rijk de jaarwedde van een vijfde leerkracht zal vergoeden van 1 April a.s. af, mits het aantal leer lingen op dien datum 201 bedraagt en gedurende dat jaar ten minste 201 blijft. Daar dit het geval zal zijn stellen B. en W. voor tot benoeming van een onderwij zer over te gaan. De voordracht luidt: 1 J. de Voogd, Borssele; 2 L. P. Pieterse, Kat tendijke en 3 A. B. Holster, Middelburg. B. en W. stellen den Raad voor de ver ordening tot heffing van een recht we gens het hebben van draden voor radio distributie in deze gemeente, wederom vast te stellen en heffing van dit recht na 1 April onveranderd voort te zetten Over 1937 was de opbrengst van het recht geheven van de Z. Ned. Radio-distributie Mij. f 843. B. en W. doen den Raad het ontwerp eener schoolgeldverordening ter vaststel ling toekómen. Met eenige noodzakelijke wijzigingen is rekening gehouden, vnl. be treft dit een verruiming van de zooge naamde reductiebepaling. Onder deze be paling vallen alle kinderen die een lagere school, dus ook een Ulo-school, bezoeken, terwijl ook met de kinderen die in een andere gemeente een lagere school bezoe ken bij de berekening van een gereduceerd tarief rekening zal moeten worden ge houden. B. en W. stellen voor tot het vergoe den van 2 rente per jaar wegens stor tingen voor bestrating van wegen, indien niet binnen één jaar na de betaling tot bestrating wordt overgegaan. De Souburgsche Oranjevereeniging heeft bij het feest ter gelegenheid van de ge boorte van Prinses Beatrix op het Oran jeplein door de schoolkinderen een boom doen planten, aan welke de naam van Beatrixboom is gegeven. B. en W. stellen nu voor dezen boom in eigendom over te nemen tegen een koopsom van f 0,25. De Commissaris'der Koningin bezoekt Woensdag, 23 Maart a.s. de gemeenten Wolphaartsdijk, Schore, Krabbendijke en Waarde. DRIEWEGEN. De burgerwacht hield Maandagavond haar jaarvergadering on der voorzitterschap van den heer J. van Oosten. De secretaris-penningmeester bracht verslag uit en mocht een batig sal do boeken. Daarna sprak burgemeester G. M. C. Ort over de plannen voor lucht bescherming en deed een beroep op de leden voor medewerking. Ook sprak hij den wensch uit, dat het ledental der bur gerwacht wat sterker mocht worden, vooral met het oog op dezen rumoerigen tijd. Spr. deelde voorts mede dat hij een wisselbeker voor de vereeniging beschik baar stelde. Aanstaande zomer zal een onderlinge schietwedstrijd gehouden wor den. Als bestuurslid is herkozen A. Smal- legange en als ondercommandant is aan gesteld A. Korstanje. Gistermiddag nam de onderwijzeres der openbare lagere school, mej. G. A. van Noort alhier wegens haar aanstaand huwelijk afscheid van de schoolkinderen. De kinderen boden de scheidende onder wijzeres een fraaie schemerlamp benevens een potplant aan. IJERSEKE, Door de bemanning ^van de YE 56, firma Gebrs. Padmos alhier, is de eerste rog aangebracht. Dit is voor deze soort visch vroeg. De eerste netten voor de roggevangst zullen pas 1 April a.s. worden uitgezet. Maandagmiddag is bij mevr. de wed. Sauer in de bijkeuken een schoorsteen brand uitgebroken welke enrstige vormen aannam doordat de teer in den schoorsteen een geweldige hitte afgaf en het dek vlam deed vatten. De generaal-brandweermees- ter, de heer M. J. Goeman die juist in de nabijheid was, wist de uitslaande vlammen te dooven en zoo erger te voorkomen. KAPELLE. Voor leden van den dubbe len Raad voor deze gemeente werden aangewezen de heeren: A. Slabbekoorn en P. M. Keim in verband met de grenswij ziging. Gevonden een kunstgebit en een be lastingplaatje, terug te bekomen bij den ge meenteveldwachter. De grenswijziging. KLOETINGE. In een gisteravond onder leiding van burgemeester Zandee gehou den vergadering van de groepen welke bij de laatste gemeenteraadsverkiezing candi- datenlijsten hebben ingediend werd in prin cipe overeenstemming bereikt om bij de a.s. candidaatstelling voor de commissie uit de ingezetenen (de z.g. dubbele raad) slechts één candidatenlijst in te dienen. Dientengevolge zal de lijst er als volgt uitzien: 1 Chr. Hist., 1 groep W. N. van Liere (lib.), 1 Anti rev., 1 Neutrale werklieden- vereeniging, 1 groep J. Oele Azn (V.D.), 1 R.K. en 1 Staatk. Ger. Voor de 5 reserve plaatsen werd als volgt overeengekomen: 2 Chr. His. 1 groep W. N. van Liere (lib.), 1 Anti rev. en 1 Neutrale werkliedenver. KLOETINGE. Het bestuur van de Coöpe ratieve Boerenleenbank alhier heeft in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer M. Eversdijk benoemd tot kassier den heer C. Zandee Azn., burgemeester. KRUININGEN. Het aantal kiezers op de kiezerslijst 1938'39 bedraagt 2330. KRUININGEN. Maandagmiddag verga dert de Raad dezer gemeente. Behandeld zullen o.m. worden: voorstel tot verhooging jaarwedde gemeente-werkman M. Hooge- steger; verbetering van den Zanddijk be noorden den spoorweg; benoeming lid Burg. Armbestuur (voordracht: 1. M. v. d. Berge, 2. A. Dieleman)benoeming van een onderwijzeres aan de openbare school te Kruiningen. DE GRAFKELDER GEOPEND. KORTGENE. Dinsdagmiddag is de 13de eeuwsche grafkelder, welke men bij de af graving van de Emelisse weië op Noord- Beveland gevonden heeft, geopend. Aanwe zig waren dr. L. A. J. Burgersdijk uit Mid delburg conservator van de zg. „steenen kamer" van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen aldaar en dr. L. G. Gel derman uit Kortgene. Dr. v. d. Feen, de anthropoloog, uit Domburg, was verhin derd. Dr. Burgersdijk heeft de eerste steenen van het graf genomen. Werklieden hielpen mee om het graf verder te ontruimen. Men vond in het graf eerst een massa grond. Nauwkeurig werd alles bekeken. Voorzich tig ging men dieper en dieper. Men vond resten van kalk, steen en hout, welke laat ste substantie van een kist afkomstig was. Later vond men er de scharnieren van. Geleidelijk kwamen stukjes bloot van een geraamte. Het was onmogelijk om het skelet gaaf bloot te leggen; het eene stuk lag hooger of lager dan 't andere. Het lijk was West-Oost begraven, precies zooals men dat nog doet. Met stukjes en beetjes werd het skelet door dr. Gelderman uit 't graf gehaald. De schedel was nog vrij gaaf. De tanden eveneens; vooral het onderge bit was mooi. Beschildering vond men niet aan de wanden, zooals men had gedacht. Ook geen kruis, rozenkrans of crucifix. De schedel lag onder een verhard gedeel te. Op den bodem van het 13de eeuwsche graf lagen leitjes. Het geraamte, was ver moedelijk van een vrouw afkomstig. Het skelet werd meegenomen yoor het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. COLIJNSPLAAT. Maandagavond werd bij den heer H. Verburg een gecombineerde vergadering gehouden van de besturen van de vier buurtvereenigingen met het cen traal bestuur onder leiding van den 'heer J. M. Bom. Uit een tweetal concept-regle menten werd een reglement voor de ver schillende vereenigingen vastgesteld. Hier na vertoonde de heer G. de Koster enkele door hem zelf opgenomen films, waarvan vooral die van het feest ter eere van de geboorte van Prinses Beatrix zeer in den smaak viel. Besloten werd het 40-jarig regeeringsju- bileum van H. M. de Koningin te vieren met een groot volksfeest. In de tweede helft van de maand Juli zal opnieuw een vergadering gehouden worden, waar dit plan nader zal worden uitgewerkt. Ongeveer 25 jaar geleden verloor de echtgenoote van den heer v. G. haar trouwring. Al het mogelijke werd toen ge daan om dien terug te vinden, doch alle [moeite was tevergeefs. Thans heeft de heer C. D. bij het zaaien in zijn tuin hem gevon den in een kluitje aarde. AARDENBURG. Sedert enkele dagen is alhier weer eenige werkverruiming geko men door het oprichten van een pudding poeder- en maizena-fabriek door de firma gebr. Catsman. AARDENBURG. De verschillende stra ten ondergaan hier langzaam maar zeker een gunstige verandering doordat ze be straat worden met z.g. klinkerkeien. Zijn in 1937 reeds de Tuimelsteenstraat en de St. Denemarken Oblig. 1926-5 101%101% Amsterdam 1936-3% 100%100 Zeeuws. Hyp. B-4 100100 Cities Service Cy. P. 1958 5 42%42% A Amsterd. Bank 157 A Pref. Jugrens A 143%- A Ned. Gist- en Spiritusfbr. 535526 A De Schelde N.B. 55—53% C Am. Smelt en Ref. 35%36% A Born. Sum. H.M. 184%—179% A Houth. Alberts 9999 C Union Pac. Rr. 5555 C Int. Nickel Cy. 36%—37% Ned. 38 10000-3 100%—99%-100% O. Indië 37 1000-3 100%—99% Engeland 1960-90 4 83%—82 A Koloniale Bnk. 121 A N.I. Hbk. 1000 135—.— C Ned. H. M. 1000 160—155 A v. Berkels Pat. 6056% C Calvé-Delft 88%—85% A Philips G. B. afg. 290%—285%-75 C Unilever 148%145-43% C Am. Car Foundry 16%16% C Anaconda Cop. 23%24%-% C Bethlehem St. 42%—42%-43 C Kennec Copper 27%28-% C U. States St. C. 38%—39%-% C North Am. Cy. 13%—13% A Kon. Petr. Mpij. 342%—341%-35% C Contin. Oil Cy. 20%—21 C Phillips Petr. Comp. 2627% C Shell Union O.C. 10%—10-% C Tide Water Ass. Oil 10%—10%-%' A Ned. Scheepv. U. 115—115%-12%' A H.V. Amsterdam 431424%-18 A Java Cult. Mij. 151145 A N.I. Suiker U. 127—121% A Deli Batavia 234%—225-20 C Deli Mij. 1000 301%—299-92 Bavostr. klaar gekomen, thans is ook een gedeelte van de Sassenstr. en de Brouwerij straat zoo goed als vernieuwd. Ook de bei de gedeelten traverse ondergaan voor de zooveelste maal een verandering; thans zullen ook die met „klinkerkeien" worden bestraat. Verscheidene werkloozen vinden hier geruimen tijd werk. BIERVLIET. Maandagavond werd door de afd. BiervlietDriewegen van den mo dernen landarbeidersbond een film-avond georganiseerd, onderdeel van de film-tour- née van het N.V.V. De voorzitter, de heer Jos Klaeijsen te Driewegen heette de talrij ke aanwezigen, ongeveer 200 personen, har telijk welkom en deelde mede, dat de spre ker voor dezen avond nog niet present was. Ook later op den avond is hij niet versche nen. Overigens is de avond uitstekend ge slaagd. Naast goede aanvullingsfilmen wer den een paar propagandafilmpjes gegeven en na de pauze de hoofdfilm: „Het leven van Louis Pasteur", die een prachtig beeld gaf van de taaie volharding van den groo- ten geleerde, die zooveel zegen bracht aan de menschheid. SLUIS. Benoemd tot eere-voorzitter der plaatselijke Commissie van den B.V.L. de heer J. Berkers oud-burgemeester van Sluis. IJZENDIJKE. Benoemd tot voorzitter der plaatselijke afd. van den B.V.L. jhr. L. E. D. S. von Bönninghausen tot Heringhaven, burgemeester dezer gemeente. De Spaansche burgeroorlog. Amerika Tabak Philips Unilever Rubber Markt (Wettig Schepen Obl .Markt H.V.A. Unilever gedeponeerd.)] A Senembah 304%296-94 C Baltimore en Ohio 5%5%-% C Southern Pac. Cy. 11%12 A Southern Rlw. 7%7% A Amst. Rubb. C. 207%—205—200. A Deli-Bat. Rubb. 134-134-28 A Hessa Rubber 127%—123 A Serbadjadi S.R. 100—99% WISSELKOERSEN. Londen Berlijn Parijs Brussel New-York Heden. Gister. 9.00% 8.97% 72.65 5.53 30.46 1.81% 72.42% 5.46 30.36 1.! Sedert meer dan 30 Jaar wordt Siroop Famel door doktoren gewaardeerd als een betrouw baar geneesmiddel ter bestrijding vee en andere aandoeningen der ademhalingsorganen GROOTS FLACON 1.9» (Ingez. Med.)j regiment nam deel aan schietoefeningen in. het kamp van Beverloo, toen, door nog on* bekende oorzaak, een der toestellen op het veld neerkwam en in brand geraakte. De beide officieren, die zich aan boord van het toestel bevonden, zijn levend verbrand. Het doodvonnis, dat door het militair col lege van het Hoog Gerechtshof te Moskou was uitgesproken tegen Boecharin, Rykof, Jagoda, Krestinski, Rosengoltz, Iwanow, en nog 13 andere beklaagden is gisteren ten uitvoer gebracht. DE RECHTSCHE OPMARSCII IN ARAGON. Het offensief der rechtsche troepen aan het front van Aragon, tusschen Saragossa en Teruel is wel heel snel verloopen. De troepen van Franco hebben thans volledig bezit genomen van de steden Caspe, Al- caniz en Montalban. De frontlijn tusschen deze drie steden ligt ongeveer 70 km van de Middellandsche Zeekust. Sinds den aan vang van dit offensief zijn de rechtsche troepen over een afstand van 100 km op gerukt over een frontbreedte van 60 km. De tegenstand der regeeringstroepen blijft zwak. De troepen van Franco maakten vele krijgsgevangenen. Geruchten. Gisteren deden geruchten de ronde, vol gens welke de regeering van de Spaansche republiek een wapenstilstand zou hebben verzocht; voorts dat te Barcelona de anar chisten wederom ernstige ongeregeldheden zouden hebben verwekt. Van de zijde der regeering worden deze geruchten echter met klem tegengesproken. Britsch stoomschip gebombardeerd, Het Britsche stoomschip „Stanwell" is bij een bombardement door rechtsche vlieg tuigen van de haven van Tarragona, door een bom getroffen. Het schip, dat met steenkolen geladen was, geraakte in brand. Twee leden der bemanning werden gedood en vier ernstig gewond. De Deensche waar nemer der niet-inmenging liep levensge vaarlijke verwondingen op. In totaal werden tijdens dit bombarde ment van Tarragona 40 burgers gedood. Geruchten over Duitsche troepen- zending. De Spaansche ambassade te Londen heeft gisteravond medegedeeld, dat het Spaan sche ministerie van buitenlandsche zaken mededeelingen heeft ontvangen, volgens welke Duitschland een nieuwe inmenging in Spanje zou voorbereiden. Volgens deze inlichtingen zouden dertigduizend man S.A. Maandag met Duitsche schepen naar Spanje zijn vertrokken. Zij zouden door des kundigen van de Reichswehr zijn opgeleid voor infanterie- en artilleriegevechten. Vliegtuig met Duitsche bemanning neergeschoten. Het ministerie van landsverdediging te Barcelona, deelt mede, dat gistermorgen een watervliegtuig, komende uit Palma de Majorca, toen het een trein in de nabijheid van Benicarlo in het oog kreeg, tot geringe hoogte daalde. Het vliegtuig werd toen neergeschoten door de verdedigingsafdee- ling van den trein. Het toestel, dat door vijf Duitschers bemand was, kwam nabij Vinaroz terecht. Militair vliegtuig verongelukt. Tegen het middaguur heeft zich bij het kamp van Beverloo een vliegtuigongeluk voorgedaan. Een escadrille van het eerste Sportvliegtuig afgegleden. Gistermiddag is aan den rand van het vliegveld Schiphol een sportvliegtuig van de Nationale Luehtvaartschool afgegleden, waarbij het toestel gedeeltelijk vernield werd, doch waarbij zich geen persoonlijke ongevallen hebben voorgedaan. De sportvlieger Judel had een oefenvlucht gemaakt met een Koolhoven F.K. 46, van de N.L.S. en wilde te ruim half vier landen. Hij heeft blijkbaar zijn landing iets te kort berekend, want met het landingsgestel raakte hij de daklijst van een tegenover Schiphol aan den Schipholweg staande villa en vervolgens kwam hij op den weg terecht, waar hij met moeite er in slaagde het lichte toestel juist op den berm van de sloot, die den weg van het vliegveld scheidt, tot staan te brengen. De schroef, de rechter ondervleugel en het landingsgestel waren vernield, terwijl de bestuurder zelf met den schrik vrij kwam. EEN ROOKENDE PASSAGIER IN EEN VLIEGTUIG BETRAPT. Op weg van Amsterdam naar Pa rijs te Brussel uit het toestel ge zet. Het K.L.M.-vliegtuig PH-AKJ, de Dou glas, die in aansluiting op den dienst Mal- möAmsterdam gistermiddag tegen vier uur uit Amsterdam naar Parijs vertrok, heeft te Brussel een niet in de dienstrege ling opgenomen tusschenlanding gemaakt. Gezagvoerder Von Weyrother had nl. door de merkwaardige luchtstroomingen die in de kajuit van een verkeersvliegtuig tijdens de vlucht optreden, bemerkt dat in het vliegtuig gerookt werd. Het bleek, dat een der passagiers zich naar het toilet achter in de kajuit had begeven en daar een sigaret had opgestoken, ondanks dé voorschriften, die het rooken aan boord van Nederlandsche vliegtuigen verbieden. De rookende passagier zag zich tot zijn verrassing betrapt en moest zijn sigaret natuurlijk weggooien. Maar Von Weyrother meende, dat tegen een zoo onverantwoordelijke overtreding der reglementén maatregelen genomen moesten worden en weigerde met dezen passagier de vlucht voort te zetten. Dus landde hij op het Bruselsche vliegveld Haeren, waar de passagier uit het vlieg tuig werd gezet en rapport werd uitge bracht aan de Belgische luchtvaart-autori teiten, die den rooklustigen luchtreiziger een verhoor afnamen. Het K.L.M.-vliegtuig heeft met geringe vertraging zijn tocht voortgezet. DOODENDAG BOEK VAN HET VERKEER Den BOSCH: 1 doode. Hedenmorgen is op het veemarktterrein te Den Bosch een omstreeks 35-jarige man door een tractor overreden. De tractor ging den ongelukkige over het hoofd, zoo dat deze op slag dood was.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 2