MIDDELBURGSCHE COURANT GOESCHE COURANTE De lichting 1938 moet 11 maanden onder de wapenen blijven. BINNENLAND. Goed zoo vader Colijn. De gebeurtenissen in Oostenrijk. De politieke toestand in Europa maakt dezen bijzonderen maatregel noodzakelijk. Radio rede van dr, Colijn. FRANKRIJK ZAL TSJECHO- SLOWAKIJE TE HULP KOMEN DREIGENDE TAAL VAN DE SUDETEN-DUITSCHERS, Nieuwe kwartaalabonnees Zij, die zich met ingang van 1 April a.s. op ons blad abonneeren, ont vangen de tot dien datum verschij nende nummers staan tn Vtvzeker- beiduJd- Open Brief. UITBREIDING VAN HET AANTAL CAPITULANTEN, WEERBERICHT. W itter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ct Doos 20 ct. IVOROL (Ingez. Med.) AFLOOP VERKOOPINGEN, LEGER EN VLOOT. CORRESPONDENTIE. Dagblad. Uitg. N.V. DeMiddelburgscheCrt. Bureaux: te MIDDELBURG: St. Pieterstr.28, Telefoon Redactie 269, Administratie 139; te GOESTurfkade Tel. 17. Postgiro 43255. Abonnementsprijs voor Middelburg en Goes f 2.30, elders f 2.50 per kwartaal. Week abonnementen in Middelburg en Goesl8 ct. NUMMER 63. TWEE BLADEN. WOENSDAG i 16 MAART 1938. EERSTE BLAD. 181e JAARG. Advertentiën 30 ct per regel, ingezonden mededeelingen 60 ct p. r. Bij contract lager. Tarief op aanvraag. Familieberichten en dankbetuigingen minimum f 2.10. „Kleine Advertenties", max. 6 regels, 75 cent, bij vooruitbetaling. „Brieven, of adres bureau v. d. blad" 10 ct extra. Bewijsnummers 5 ct. Merkwaardige tegenstelling: Hitier en Colijn. Beiden, enkele minuten na elkaar, spre ken uit het radiokastje, de een, in Wee- nem, tot de Oostenrijkers, die nu, door zijn wil, Duitschers zijn geworden, de an der in Nederland tot de Nederlanders, die door eigen wil Nederlanders zijn en wil len blijven. Hitier: een volksredenaar van de super klasse; Colijn: de rustige, vaderlijke stem van den bezadigden Nederlander. Hitier: een daverende, rommelende, schallende, scherp doordringende stem, een en al hartstocht en felheid; Colijn: waardig, kalm, bewogen-rustig, geloovig- vertrouwend, maar niet zonder innerlijke, voelbare spanning noch zonder daadkracht op den achtergrond. Hitier: als hij spreekt, spreekt ook voor ons staat dit vast de thans door een zeer groot deel van zijn volk vereer de, door velen zelfs aanbedene, tot zijn volk; Colijn in de zeldzame momenten waarop hij wederom de boven-partijdige nationale figuur wordt als hoedanig een zeer groot deel van het Nederlandsche volk hem gewaardeerd heeft en nog waardeert sprekende als de echte Ne derlandsche leider van het Nederlandsche volk, waarin wij, zoo we hem in zijn te genwoordige gewoon-politieke doen en la ten zekerlijk niet immer kunnen waardee- ren, als de nood aan den man komt en de politeke hakketakkerqtjes aan kant gezet worden, niettemin dan, als echt- nationale figuur nog steeds weer hetzelf de vertrouwen krijgen als we van jaren her hadden. Toen jhr. Alting von Geusau nu enkele dagen geleden in Middelburg voor het Comité Nationale Veiligheid sprak, zei deze generaal o.a. we zullen zoo om streeks 't voorjaar 1939 een zoodanige le- gerorganisatie hebben, dat er a 1 t ij d 24 geoefende bataljons van 800 man voor de onmiddellijke landsverdediging dag en nacht gereed zullen staan. Menigeen zal toen gedacht hebben: kan 't nog lijden, een jaar daarmêe te wach ten? Hitier heeft het antwoord op die vraag gegeven: dat kon niet meer lijden. En Colijn heeft onmiddellijk de conse quentie getrokken en aanvaard: dan laten we den toestand van over een jaar nu reeds in gaan, en we houden de geoefen- den die over enkele dagen zouden afzwaai en, onmiddellijk de volle elf maanden in dienst. Geen goede Nederlander zal de noodza kelijkheid van dezen harden maatregel ontkennen. Hard: voor vele personen, zeker. Maar: voor de veiligheid van grondge bied en vaderland mag niemand nimmer een offer te groot zijn, als de nood aan den man komt. Die nood is er nu: Colijn heeft het ons zelf gisteravond duidelijk gezegd. Welnu: dan aanvaarden wij plichtsgetrouw het on vermijdelijke. Maar vader Colijn heeft er goed aan gedaan, het zijn burgers persoonlijk, elk in zijn huiskamer, mede te deelen. Er is geen betere boodschapper dan de man zelf! Hitier naar München keerd. terugge- Gistermiddag heeft te Weenen een para de plaats gehad. Het was een geweldig bombastisch schouwspel, dat door duizen den en duizenden onder aanhoudend ge juich en geschreeuw werd gadegeslagen. De vertooning duurde twee uur. Hitler is daarna per vliegtuig uit Wee nen vertrokken en in den loop van den avond te München geland, waar hij door een duizendkoppige menigte opnieuw geest driftig werd bejubeld. Nazi-terreur. Overal in Oostenrijk vieren de nazi's thans hun politieke lusten bot. Vooral op geschoten slungels, die een paar dagen ge leden nog winkelbedienden en zoo waren, hangen nu de brani uit. Buitenlanders, die in Oostenrijk vertoefden en nu terugreizen, ondervinden van dit soort lieden veel last, vooral aan de grensstations. Hun geld wordt hun vaak afgenomen. Uiteraard heb ben de Joden het bij een en ander het hardst te verduren. Verscheidene buiten landers hebben verklaard, dat ze niet zou den geloofd hebben, dat het steeds zoo ge moedelijke Oostenrijk, in een paar dagen zoo hard, stug en eigenwijs kon worden, als nu het geval is geweest. Seyss Inquart rijksstadhouder voor het land Oostenrijk. Hitier heeft gistermiddag in een rede op den Heldenplatz te Weenen bekend ge maakt, dat hp dr. Seyss Inquart tot dusver bondskanselier van Oostenrijk, benoemd heeft tot rijksstadhouder voor het land Oostenrijk. De rijksleider der S. S. en chef van de Duitsche politie, Himmler, heeft reeds maatregelen genomen om de Oostenrijk- sche politie aan te sluiten bij de Duitsche. Politie en gendarmerie worden een. On der de veiligheidspolitie vallen de Gestapo, de crimineele politie en voor Oostenrijk ook de bestuurspolitie. De tekst van het stembiljet. De tekst van het stembiljet, dat wordt Uitgegeven voor de op i0 April te houden volksstemming luidt: U ,uit voor onzen Führer Adolf Hitler en daarmede voor de od 13 Maart 1938 voltrokken hereeniging van Oostenrijk met het Duitsche rijk?" Schuschnigg zou in het huweliik getreden zijn. De bijzondere correspondent van de Na tion Beige te Weenen meldt, dat Schusch nigg pergisteren in zijn woning bezoek Minister Colijn heeft zich gisteravond voor de radio met de volgende rede tot het Nederlandsche volk gericht: De gebeurtenissen van de laatste dagen in het buitenland hebben ook op het Neder landsche volk éen diepen indruk gemaakt. Ook onze zorgen en moeiten zijn er door vermeerderd. Want al is het nu zoo, dat geen onmid dellijk oorlogsgevaar dreigt, al mag men er voor danken, dat ook deze wolk voorbij dreef zonder ravage over ons werelddeel aan te richten, het is niettemin juist wat de Engelsche minister-president gisteren in het Lagerhuis getuigde, dat de jongste gebeur tenissen een effect moeten hebben, dat men thans nog wel niet met nauwkeurigheid bepalen kan, maar dat toch hierop neer komt, dat het gevoel van onzekerheid en onveiligheid in Europa in sterke mate ver hoogd is. Juist is ook wat de heer Chamberlain op merkte, dat men zich weliswaar behoort te onthouden van al te haastige besluiten en van achtelooze woorden, maar dat zulks niet mag leiden tot veronachtzaming van de noodzakelijke voorzorgen. Het is niet nu voor het eerst, dat ook de Nederlandsche regeering zich verplicht achtte om rekening te houden met de po litieke spanningen om ons heen en om de voorzorgen te treffen die noodig werden geacht. Het feit, dat wp niet het geheele jaar door de beschikking hebben over geoefende militairen, noopte reeds éénmaal nu twee jaren geleden tot een buitengewone voor ziening van tijdelijken aard. Daarna heeft de regeering een wijziging van ons leger- stelsel in overweging genomen, dat er op gericht was deze zwakke stee in ons defen siestelsel te doen verdwijnen en in gemeen overleg met de Staten-Generaal is de wet van 21 Februari 1938 tot stand gekomen, waarbij de duur van de eerste oefening voor de infanterie van 5% maand tot 11 maan den werd verlengd. De aldus gewijzigde Dienstplichtwet is 5 Maart j.l. in werking getreden en daardoor is de weg gebaand om het geheele jaar te kunnen beschikken over een, zij het niet zeer sterke, voldoend geoefende troepenmacht, die in staat is het eerste verzet te bieden tegen aantasting, van ons grondgebied. Tot nu toe waren er vele maanden in het jaar, dat geen enkel verzet tegen plotselinge verrassingen mogelijk was. In het licht van het zeer snelle verloop van militaire acties als thans mogelijk bleek, mag zulk een toestand onder de huidige om standigheden geen dag langer bestendigd worden. Het is daarom, dat de regeering besloten heeft gebruik te maken van de bevoegd heid, die zij krachtens de gewijzigde Dienst plichtwet bezit, om den verlengden eersten oefentijd reeds te doen gelden voor de lich ting 1938, dus ook voor dat deel er van, dat in het begin van October 1937 voor eer ste oefening onder de wapenen is gekomen. Het gevolg hiervan is derhalve, dat dat deel der lichting 1938, dat 25 Maart a.s. met groot verlof naar huis zou zijn terugge keerd, na dien datum onder de wapenen zal b 1 ij v e n. Aanvankelijk was dit de bedoeling der regeering niet. Zij hoopte, om allerlei re' denen, dat zij de verlenging van den eer sten oefentijd eerst zou behoeven toe te passen op de lichting 1939, waarvan het een ste deel in October a.s. onder de wapenen moet komen. De omstandigheden dwingen ons thans dat voornemen prijs te geven. De hoogste belangen van het land nopen daartoe. Voor sommigen zal dit regeeringsbesluit ongetwij feld een teleurstelling zijn, maar ook zjj zullen begrijpen, dat de algemeene politieke toestand niet toelaat om op-zien-komen te spelen; ook zij zullen inzien, dat het treffen van voorzorgen in dezen tijd niet mag worden nagelaten. En voor het overige ligt het in het voornemen van den minister van defensie om met ernstige persoonlijke be langen, met inbegrip van die van verwan ten, zooveel als 's lands belang toelaat, ter dege rekening te houden. Ten slotte doe ik een beroep op het ge heele vaderland om kracht te toonen door rustige aanvaarding van wat noodzakelijk is. En ik besluit met de bede, dat de Al machtige God ons werelddeel en daardoor ook ons vaderland, behoede voor een nieuw armageddon Armageddon, ontleend aan de Open' baring van Johannes (16,16), waar het de plaats is vein den eindstrijd tusschen de machten van het goed en het kwaad, werd vooral in Engeland gebruikt als uitdruk king ter aanduiding van het gruwelijke vein den wereldoorlog. Red. heeft ontvangen van een geestelijke. Deze trof daar gravin 'Czernin aan, de vroegere prinses Fugger, waarmede de oud-kanselier sedert een jaar verloofd was. Het is bekend, dat hij pas zou trouwen, zoodra hij niet meer in functie zou zijn. De priester gaf het paar den huwelijkszegen en de jongge huwden brachten hun eersten dag in de ge meenschappelijke gevangenis door. Konoye feliciteert Hitier. De Japansche premier, prins Konoye, heeft den Führer en rijkskanselier ter ge legenheid van den terugkeer van Oostenrijk bij het Duitsche Rijk een hartelijk geluks telegram gezonden, waarop de Führer te legrafisch heeft geantwoord. Paul Boncour, de nieuwe Fransche mi nister van buitenl. zaken, heeft in een on derhoud met den ambassadeur van Groot Brittannië duidelijk gepreciseerd, dat Frankrijk vastbesloten is, indien noodig, Tsjecho Slowakije, op grond van het ver drag, dat beide landen vereenigt en dat on der alle omstandigheden zal worden ge stand gedaan, hulp te verleenen. OOK DE SOVJET-UNIE"" ZOU TSJECHO-SLOWAKIJE WIL LEN HELPEN. Uit Moskou wordt gemeld, d.d. 15 Maart: Vanavond werd van welingelichte zjjde medegedeeld, dat de Sovjet-Unie Tsjecho- Slowakije in geval van een aanval zal steu nen, mits Frankrijk eveneens zal helpen, overeenkomstig het verdrag van weder- keerigen bijstand. Op de vraag hoe geholpen kan worden aangezien Rusland door Polen en Roemenië van Tsjecho-Slowakije en Duitschland wordt gescheiden, werd geantwoord, dat een „corridor" zal moeten worden gescha pen! De afgevaardigde Frank van de Henlein party heeft gisteren in de Tsjechoslowaak- sche Kamer een verklaring afgelegd van de Sudeten Duitsche partij. Hij zeide o.m.: Twee staten hebben zich in overeenstem ming met den wil van het Duitsche volk vereenigd. De aaneensluiting van Oosten rijk bij Duitschland is binnen eenige uren, langs legalen weg en zonder dat er bloed gevloeid is tot stand gekomen. De party van de Sudeten Duitschers wil en kan de ze gebeurtenis niet laten voorbygaan zon der van deze tribune af aan het Duitsche volk en het nieuwe rijk zijn broederlijken groet te zenden en zijn hartelijke wenschen. Op dit buitengewoon belangrijke oogenblik moet de Sudeten Duitsche partij zich tot de verantwoordelijke leiders van het Tsjecho- slowaaksche volk wenden. Het Sudetene volk koestert den krachti- gen wensch om te leven en het heeft de partij der Sudeten Duitschers gesticht als politiek instrument in dezen strijd. De lei ders van den Tsjechoslowaakschen staat hebben tegenover deze realiteit een sclnjn gesteld. Inplaats van de wettige eischen van de Sudeten Duitschers te vervullen en hen daarmede voor den staat te winnen, hebben zij een politiek gevoerd die de be trekkingen met de Sudeten Duitschers steeds meer gespannen en de politieke en volkenkundige realisaties steeds meer on zeker maakte. De partij der Sudeten Duitschers ver klaart, dat het van meer gevoel voor de realiteit blijk zou geven en daardoor be tere politiek zou zijn, wanneer men zich minder bezig hield met het lot van het Duitsche rijk en met het lot van dat deel van het Duitsche volk, dat buiten de gren zen van Tsjechoslowakije woont en een stand van zaken zou scheppen welke geen enkel motief voor klachten overlaat. Wij verklaren plechtig, dat wij het niet alleen niet eens zijn met den Tsjechoslo waakschen nationalen staat, doch ook, dat wij ons niet tevreden stellen met den schijn van de overeenkomst van 18 Februari 1937 en dat wij gedwongen en vastbesloten zijn, op nog grooter schaal te strijden voor on ze cultureele vrijheid en voor onze sociale en oeconomische waarborgen. Mandement van kardinaal Innitzzer. Uit Weenen: Na een onderhoud met Adolf Hitler heeft kardinaal Innitzzer een mandement uitgevaardigd, waarin hij het volgende verklaart: De katholieken moeten zich het woord van Christus herinneren, dat men den kei zer moet geven wat des keizers is en Gode wat Gods is. Priesters en geloovigen moe ten zonder voorbehoud den Grootduitschen staat steunen en ook den Führer, wiens strijd tegen het bolsjewisme en voor de macht en de eer en de eenheid van Duitschland beantwoordt aan de bedoelin gen van de voorzienigheid. De priesters moeten zich van iedere po litiek onthouden en zich alleen met hun religieuze taak bezighouden. De kardinaal noodigt verder de leiders van de christelijke jeugdorganisaties uit hun inlijving in de staatsjeugdbeweging te vergemakkelijken. „De kerk zal haar trouw jegens den staat niet berouwen". Deze woorden heeft de Führer tot den kardi naal gericht. Dit is voor den kardinaal een garantie dat de kerk haar taak zal kunnen vervullen. Het mandement draagt tot ti tel „eed van trouw van de kerk aan het Duitsche volk". „Uitbreider des rijks". Hitier zou hedenmiddag naar Berlijn te- rugkeeren. In verband daarmee publiceer den alle Berlijnsche ochtendbladen heden hoofdartikelen waarin zij dank brengen aan den Führer voor hetgeen hp in Oos- tenrijk heeft gewrocht. Het genie van een man, schrijft de „Berliner Boersenzeitung", heeft een werk volbracht, waarmede vor sten en ministers, denkers en soldaten, en duizenden menschen, die er bij betrokken waren, zich eeuwenlang hebben bezig ge houden. Het bewijs is geleverd, dat de vre- desweg van het nationaal socialistische Duitschland onwrikbaar en dat de as Ber lijnRome onwankelbaar is. Het Duitsche RÜk, schrijft de „D.A.Z.", is door de her winning van Oostenrijk nog "sterker gewor- GRATIS. Van prof. mr. C. W. de Vries aan jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude. Prof. mr. C. W. de Vries, lid van de Liberale Staatspartij, verzocht de „Avp." plaats voor den volgenden Open Brief, welke hij richt tot jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, oud-minister van Water staat en voorzitter der Reorganisatie-Com missie van genoemde partij: EXCELLENTIE, De verkiezing van een Voorzitter van de Liberale Staatspartij staat voor de deur. In het openbaar verzoek ik U U voor het ver vullen van dit voorzitterschap verkiesbaar te willen stellen. Ziehier mijn grond. De leider van een po litieke partij moet de verpersoonlijking zijn van haar programma. Onder Uw leiding zijn onze nieuwe programmapunten opgesteld. Maar er is méér. Ieder liberaal weet, dat het nieuwe programma ook door U is ge ïnspireerd. Niemand kent den geest van ons nieuwe programma zoo goed als Uwe Excellentie. U kunt en U alléén kunt in moeilijke tijden en in moeilijken politieken strijd zelfs tegen den, deinenden meeningsvloed der liberalen met gezag zeggen: Rust, ik draag het vaan del. In kort vervlogen tijden, 1936|1937, heb ben wij liberalen ook een programma op gesteld. Vóór de verkiezing werd het vast gesteld. Maar dat programma kwam niet tot leven, omdat de hoogste partijleiding geestelijk vreemd stond tegenover redac ties, die door andere handen waren ge schreven. Daarom kwamen de nieuwe ge dachten bij de verkiezing voor de Tweede Kamer niet tot haar recht. Toen, daarop, heeft Uwe Excellentie ou de idealen en nieuwe mogelijkheden in éénen greep gevat! De partij heeft U ge steund. Kunt U gedoogen dat onder een louter formeele leiding der partij Uwe nieuwe uit werking der liberale beginselen wordt ge liquideerd? Er is maar één uitweg. Het voorzitter schap is open. Het komt U geestelijk toe. Ik vraag U U openlijk bereid te verklaren dit voorzitterschap te willen aanvaarden. De partij zal de rest willen doen. Zij kan U in de hoogste leiding niet missen. C. W. DE VRIES. Opkomst bij het regiment wielrijders 10 dagen uitgesteld. De regeeringspersdienst deelt mee: Bp het regiment wielrijders zou op Maandag 21 Maart a.s. voor eerste oefening moeten opkomen de tweede ploeg van de lichting 1938, versterkt met een gedeelte van het extra-contingent van deze lichting. De minister van defensie heeft nader bepaald, dat de opkomst van deze ploeg wordt uitgesteld tot Donderdag 31 Maart a.s. Verhooging van het zakgeld. De minister van defensie brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat voor een aan tal dienstplichtige sergeanten en fouriers van het wapen der infanterie, van de lich tingen 1934, 1935, 1936, en 1937, (geboren na 31 December 1913) alsnog de gelegen heid wordt opengesteld om in werkelijken dienst te komen op voorwaarden van het Capitulantenreglement, teneinde na geble ken geschiktheid als capitulant te worden aangenomen. Tevens heeft de minister bepaald, dat zoowel voor de thans dienende als voor de aan te nemen capitulanten het zakgeld met ingang van 26 Maart wordt verhoogd tot 5 per week voor de eerste drie jaren en daarna tot 7 per week. Dienstplichtige onderofficieren der infan terie, die niet genegen zijn om als capitu lant te dienen, doch wel gedurende eenigen tyd vrijwillig in werkelpken dienst willen komen of blijven, zulks op de voorwaarden betreffende belooning enz. welke gelden voor capitulanten, kunnen zich eveneens met een daartoe strekkend verzoek rechtstreeks wenden tot hun regimentscommandant. Gegadigden voor opkomst in werkelijken dienst als boven omschreven, moeten zich ten spoedigste rechtstreeks wenden tot hun regimentscommandant. N.V. LEVENSVERZEKERING MU. „UTRECHT" TE UTRECHT w- (Ingez. Med.) den als groote mogendheid. Het aantal in woners is grooter dan dat van het keizer rijk. De winst door de herwinning van Oos tenrijk overtreft het bij het dictaat van Versailles geleden verlies. Hitiers daad van Maart 1938 geeft hem recht op den oer ouden titel der middeleeuwsche keizers: „uitbreider des ryks". 68 millioen inwoners. Men heeft ons gevraagd, hoeveel inwo ners het groote Duitsche rijk thans heeft. Volgens een uitlating van Hitier zelf, is dit aantal 68 millioen. Verwachting tot morgenavond: DE BILT: Matige tot krachtige Z.W. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, la ter opklarend, weinig of geen regen des nachts, overdag aanvankelijk buiïg, iets zachter des nachts, overdag kouder. UKKEL: Matige tot vrij sterke wind uit Z.W. richtingen, nog vrp schoon weer, al hoewel bewolkt, op het laatst van den nacht een weinig regen, aanhoudend matige tem peratuur, met een nachtelijk minimum van ongeveer 5 gr. Do. 17 Maart. Zon op: 6 h 13; onder: 18 h 06. Licht op: 18 h 36. Maan op: 20 h 10; onder: 6 h 10. L.K.: 24 Maart. Hoog- en Laagwater te Vlissingen: Maart. Hoogwater. Laagwater. Maandag 14 12.13 6.17 18.34 Dinsdag 15 0.28 12.59 7.05 19.17 Woensdag 16 1.08 13.38 7.50 19.57 Hoog- en Laagwater te Wemeldinge: Maart. Hoogwater. Laagwater. Maandag 14 1.35 14.03 7.17 19.43 Dinsdag 15 2.26 14.52 8.04 20.26 Woensdag 16 3.09 15.34 8.46 21.05 Westkapelle is 28 min. en Domburg 23 min. vroeger; Veere 38 min. later. (S springty.) PRIJZEN VAN SPOORWEGABONNEMENTEN VERLAAGD. Naar wij vernemen worden de prijzen der algemeene abonnementskaarten eerste klasse der Nederlandsche spoorwegen met ingang van 1 Mei 1938 verlaagd tot 75 voor de eerste maand en 50 voor elke aansluitende maand (met geldigheid in D- treinen zonder betaling van toeslag 5 meer). De prijzen der achtdaagsche abonne mentskaarten eerste klasse zullen worden verlaagd tot 25. Deze prijsverlaging is een gevolg van de omstandigheid dat het aantal treinen waar in in de eerste klasse gereisd kan worden, ingaande 15 Mei a.s. sterk beperkt wordt. DE BOTERPRIJS. Streven naar een gemiddelde van 1.30 voor het bedrag van Leeuwarder noteering plus bij slag. Naar wordt gemeld ligt het in de bedoe ling van den minister van oeconomische za ken, onder handhaving van het tegenwoor dige systeem van steunverleening, met,in gang van 17 Maart, den bijslag op boter voor het voorjaar zomertijdvak zoodanig te bepalen, dat de Leeuwarder noteering plus büslag ongeveer 130 zal bedragen. Dit bedrag dient zoodanig te worden op gevat, dat dit het gemiddelde vertegen woordigt van hetgeen de minister zich voorstelt te bereiken. De werkelijke prijs kan wekelijksche schommelingen vertoo- nen, omdat het in de bedoeling ligt, niet meer wijzigingen in het bedrag van den bij slag te brengen, dan voor het bereiken van een gemiddelde en het voorkomen van prijsexcessen noodig is. Notaris E. C: van Dissel heeft Dinsdag in „de Prins van Oranje" ten verzoeke van den heer J. A. K. Spruyt publiek verkocht: Het woon- en winkelhuis met erf onder Goes aan de Wijngaardstraat 15, groot 72 c.A. Kooper J. W. van de Weert JCz. te Goes voor f 1410. De dienstpl. sergeanten C. Hageman, C. J. Knops, A. Arendse, M. van Driel, J. Wisse en C. Hoekman, van het 14e Regt. Inf., als dienstpl. sergeant vrijwillig in werkelijken dienst, zijn op Maart 1938 aan genomen als sergeant-caf)itulant. Nat.-soc. naamloozen held. 'Inderdaad, dappere! uw „vrijmoedigheid" zooals gü uw lafhartig-naamloos gescheld noemt, gaat te ver, indien Gü daarvoor plaatsruim te in ons blad verzocht. Het gaat, waar het behoort: In den prullemand terwijl wy aan een van 'n behooriyker N.S.B.-er uit onze provincie ontvangen uitvoerigen brief bin nenkort de volle aandacht zullen schenken, die hp verdient. Maar die man zet zijn naam er tenminste onder.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 1