W£s ?m?g4en, zen444oe*t mil orvt-zivn,, geefide aan Koffie deficit, p&vmefa, vmd4 dawi&if l-cml, watti Hafy is uie4- alleen, coffeï*iev\ty'f mcuvi oo& een K£44fame£ei4M$e van, p^ima, fv oofyla+t cUioffie udl de le&ie p\oxi<ic4lcaeSie,oL&n. Deze Courant DE TELEX GEMEN8D NIEUWS. SPOUT. LAATSTE BERICHTEN. ALLE MILITAIRE VERLOVEN INGETROKKEN, DUITSCHLAND, ITALIË, RUSLAND. HET VONNIS IN HET GROOTE PROCES. ZUID-AFRIKA. BURGERLIJKE STAND. SLUIS. Abonnementen en Advertentiën voor dit blad worden aangenomen door den Agent P. A. SOMERS, Zuiddijkstraat 3* Het Zuiden spreekt zich uit vóór uitbreiding der competitie TE HOUDEN AANBESTEDINGEN, Hitier vandaag te Weenen. MARKTBERICHTEN, (Adv.), De soldaten langs de grens mogen de kazernes niet verlaten. De Matin publiceert een telegram van •den volgenden inhoud: „NANCY. Met het oog op den inter nationalen toestand is voor alle troepen, gelegen langs de Fransch-Duitsche grens in de versterkte werken van de Maginot- linie van heden af en tot nader order een verbod uitgevaardigd de kazernes te ver laten. In de andere garnizoenen zijn alle ver loven ingetrokken." DS. NIEMöLLER IN EEN CON CENTR ATIEK AMP. In Duitsche protestantsche kringen is men zeer bedroefd over het lot van ds. Niemölier. In de kerken, waar aanhangers van de belijdende kerk voorgaan, is gis teren een in krachtige bewoordingen ge steld manifest voorgelezen over het op sluiten van ds. Niemölier in een concen tratiekamp. In het manifest werd gezegd, dat bij het vonnis van de rechtbank werd vastgesteld, dat ds, Niemölier niet heeft gearbeid tegen het welzijn van het volk. Hoewel de straf was uitgeboet in het voor arrest, is hij toch niet in vrijheid gesteld doch in een concentratiekamp opgesloten voor onbepaalden tijd. Voor onbepaalden tijd zal hij dus niet in staat zijn, zijn taak in zijn parochie uit te oefenen. Zijn invloed was ver buiten zijn parochie verbreid. De kerk dankt God, dat haar een waar leer- aar van het evangelie is gegeven in den persoon van Martin Niemölier. Twaalf dooden bij spoorwegongeval. In den nacht van Zaterdag op Zondag is nabij Catania een railwagen door een verkeerden wisselstand tegen een goede rentrein gebotst. Twaalf personen zjjn hierbij om het leven gekomen. Oostkapelle. Van 5 tot 12 Maart. Bevallen: T. Cornelisse geb. Geertse d. Achttien beklaagden ter dood veroordeeld. Rakowsky krijgt 20 jaar, Pletnef 25, en Bessonof 15 jaar. Het militaire college van het Hoogste Ge rechtshof der U.S.S.R. heeft vastgesteld, dat alle beklaagden in het proces tegen Jagoda c.s. schuldig zjjn aan het ten laste gelegde: zij hebben gehandeld op rechtstreeksche in structies van buitenlandsche spionnagedien- sten, verraad en terreur gepleegd, een oor- logsoverval van vreemde staten op de Sow- jet-Unie geprovoceerd om het gebied te ver- deelen met als einddoel ten val brengen van de in de Sowjet-Unie bestaande socia listische maatschappij- en staatsorde en her stel van het kapitalisme en de macht van van de bourgeoisie in de Sowjet-Unie. Derhalve heeft het militaire college tot de hoogste straf den dood door den ko gel alle beklaagden veroordeeld, met uit zondering van Rakowsky, die 20 jaar, Plet nef, die 25 jaar en Bessonow, die 15 jaar gevangenisstraf krijgen. Den laatsten drie beklaagden zijn bovendien alle politieke rechten ontnomen voor den tijd van 5 jaar na het einde van hun straf. Betoogingen. Overal in het land zijn betoogingen ge houden waarin de arbeiders zonder voor behoud en met enthousiasme verklaarden in te stemmen met het vonnis, dat is uit gesproken door het hoog militair ge rechtshof. MAARSCHALK BUIOKER GEARRESTEERD Het Italiaansche agentschap Stefani verneemt uit Stockholm, dat daar van welingelichte zijde wordt vernomen, dat maarschalk Blucher, de opperbevelhebber van het roode leger in het Verre Oosten, met een groot aantal officieren van zijn staf gearresteerd zou zijn. Twaalf dooden bij een auto-botsing. Bij een botsing tuschen twee auto's te Milnerton bij Kaapstad zijn een Europe aan en elf kleurlingen om het leven ge komen, terwijl dertig kleurlingen ernstig werden gekwetst. De gewonden zijn meest kinderen tusschen 9 en 21 jaar, die van een kerkdienst naar huis terugkeerden. Middelburg. Ondertrouwd: C. A. van Klinken 26 j. en C. Willemse 24 jaar. krijgt dag en nacht uit alle oorden der wereld het nieuws toegezonden per vol-automatische verreschrijfmachine Abonneert U op de courant, die U het wereldnieuws snel en accuraat in uw huis brengt. HEVIGE ONTPLOFFING TE ENTER. Men wilde ratten met carbid ver drijven. Zaterdagavond werd het dorpje Enter in Overijssel opgeschrikt door een hevigen knal, die een uur ver hoorbaar was. Bij on derzoek bleek, dat zich in de woning van de heer A. Horstink in de buurtschap Ley- erweerd een hevige ontploffing had voor gedaan. De heer Horstink, die in een slaap kamer grooten last had van ratten, had in een gat van den planken zolder van de er onder gelegen voorkamer een hoeveelheid carbid gestopt en dit bijgevuld met water. In de voorkamer brandde een petroleum lamp, welke naar men vermoedt, het car- bidgas heeft doen vlam vatten, waarbij een ernstige ontploffing plaats greep. De heer Horstink werd zeer ernstig ge wond door de planken en balken waaron der hij werd bedolven. Met de grootste moeite wist zijn vrouw hem te bevrijden. De man had inwendige kneuzingen en ern stige verwondingen aan het gelaat beko men. Bovendien had het slachtoffer vele tanden verloren. Zijn toestand is ernstig. De echtgenoote en de zeven kinderen van den heer Horstink kwamen met den schrik vrij. De slaapkamers en de voorka mer werden in een ruïne herschapen en de inboedel is vrijwel geheel vernield. De to tale schade wordt op f 2000 geraamd. DRIE KINDEREN OP HET NIPPERTJE AAN DEN DOOD DOOR VERBRANDING ONTKOMEN. Dankzij het snelle ingrijpen van de moe der zijn Vrijdag in den laten namiddag, aan de Sanatoriumlaan te Zeist, drie kin deren van een wissen dood door verbran ding gered. Achter het huis van de familie de Rooy staat een konijnenhok van drie verdiepin gen. In dit hok speelden drie kinderen van het echtpaar de Rooy resp. 5, 3 en 2 jaren oud. Na het deurtje in het hok te hebben gesloten heeft een der kleinen blijkbaar een lucifer ontstoken waardoor brand uit brak. Deze brand was, doordat een sterke rook ontstond en de kleinen den uitgang niet meer terug konden vinden, den kinde ren bijna noodlottig geworden. Het hok is zoo ver achter de woning gelegen, dat het gejammer van de kleinen in het woonhuis niet meer te hooren was. Gelukkig was nog een 4-jarig kindje buiten het hok gebleven en toen dit zag wat binnen gebeurde waar schuwde het terstond de moeder, die de kleinen uit het inmiddels reeds fel bran dende hok naar buiten bracht. Zij hadden reeds brand- en schroéiwonden aan ge zicht en handen bekomen en indien de moeder even later zou zijn gekomen waren de kinderen zeker levend verbrand. De kleinen zijn onmiddellijk per auto naar het ziekenhuis te Zeist overgebracht, waar hun de eerste hulp werd verleend. Hun verwondingen zijn niet van gevaar lijken aard. Het hok is geheel in vlammen opge gaan. Ronselaar aangehouden. Een vrouw uit Njjmegen deed aangifte dat haar man naar het Spaansche front ge trokken was. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en kon te Roozendaal den bewusten man en iemand, die in zijn gezel schap was, opsporen en naar Nijmegen te rugbrengen. Beide mannen beweerden, dat de 36-jarige B. uit Nijmegen hen had over gehaald naar Spanje te gaan. Deze was zelf echter thuis gebleven. B. is vervolgens door de politie gearresteerd, verdacht van ronselarij. Dief op heeterdaad betrapt. Toen Zondagavond de bewoners van een perceel, gelegen aan de Hobbemakade te Amsterdam thuis kwamen, bemerkten zij tot hun schrik, dat onge- noode gasten zich toegang tot de wo ning hadden verschaft. Bij onderzoek bleek, dat de beide inbrekers zich nog in huis bevonden. Na een worsteling wist de heer des huizes één der beide mannen te overmeesteren, de andere vluchtte. De politie, die door voorbijgangers werd ge waarschuwd, was spoedig ter plaatse en nam den arrestant mede. Reiziger verduisterde 16 a 17.000 gulden. De Zaandamsche politie heeft, als gevolg van een klacht van de benadeelde firma, aangehouden een vroegere employé van de firma Kamphuijs Van Pelt, grossierderij in kruideniers- en grutterswaren aldaar, onder verdenking zich schuldig gemaakt te hebben aan verduistering van een bedrag van zestien a zeventien duizend gulden. De aangehoudene was in dienst als reizi ger, terwijl hjj tevens de gelden inde voor hetgeen hij verkocht had. Naar het schijnt, verschafte deze dubbele functie hem de ge legenheid verschillende posten nite te ver antwoorden. DOODENDAGBOEK VAN HET VERKEER Amsterdam: 1 doode. Zaterdagmiddag is op de Nieuwmarkt te Amsterdam een achtjarige jongen, die daar aan het spelen was, onder de tram geraakt. Hij was onmiddellijk dood. Oegstgeest: 1 doode. Zaterdagochtend is de 28-jarige A. S. uit Warmond tengevolge van onvoorzichtig oversteken van den nieuwen rijksstraatweg te Oegstgeest door een vrachtauto aange reden. De man was vrijwel onmiddellijk dood. Tegen afschaffing der prom. en degradatie-wedstrijden en vóór een gesloten seizoen. Afdeeling IV van de vereeniging ter be hartiging van de belangen van 2e, 3e en 4e klasse voetbalvereenigingen in Neder land, heeft, naar aanleiding van het feit, dat het K.N.V.B.-bestuur besloten heeft de uitbreiding der competitie als vraagpunt op de agenda der komende bondsvergade ring te plaatsen, in de Zuidelijke afdeeling een referendum gehouden. Naar wij ver nemen waren de resultaten van dit refe rendum de volgende: Vóór uitbreiding der competitie stem den: 11 eerste klassers, 28 tweede klas- sers en 45 derde klassers. Tegen uitbreiding: 1 tweede klasser en 4 derde klassers. De overige 18 vereenigingen zonden geen antwoord. Onder de vereenigingen in het Zuiden is ook een referendum gehouden omtrent de afschaffing der promotie- en degrada tiewedstrijden en een gesloten seizoen. Vóór afschaffing der promotie- en de gradatiewedstrijden stemden: 4 tweede klassers en 9 derde klassers. Tegen afschaffing prom. en degr. wed strijden: 14 tweede klassers en 12 derde klassers. Vóór een gesloten seizoen: 14 tweede klassers en 12 derde klassers. Tegen een gesloten seizoen: 4 tweede klassers en 4 derde klassers. WEDSTRIJDUITSLAGEN. Zaterdag. VlissingenR.C.S. 21. S.M.Z. 1Seroos- kerke 1 33. Adspiranten. SerooskerkeEiland Boys 20. VlissingenR.C.S. B 71. Zondag. Ie kl. A. Hansw. Boys 1De Zeeuwen 2 34. Middelburg 3Kruiningen 1 20. R.C.S. 2Domburg 1 52. Ie kl. B. B.K.V.V. 1—Hulst 2 10—1. Axel Terneuzen 3 81. Terneuz. Boys 1Ria 1 7—2. Philippine 1—S.V.O. 1 2—1. Ie kl. C. Breskens 3S.C.D. 1 52. Groe- de 1—Oostburg 2 60. Hoofdplaat 2Groe- de 2 50. IJzendijke 2Schoondijke 2 34. Schoondijke 1Biervliet 2 71. Overgangski. Vlissingen 4De Noorman nen 1 44. De Zeeuwen 3Eiland Boys 2 6—1. 2e kl. A. Kapelle 1E.M.M. 2 5—1. De Zeeuwen 5Cortgene 1 21. Zeelandia 4 Kattendijke 14. 2e kl. B. Axel 3Tereneuzen 4 60. Ter neuz. Boys 2Ria 2 4t1. S.V.O. 2Philip pine 2 22. Sluiskil 2B.K.V.V. 2 70. Hontenisse 2Hulst 3' 62. 3e kl. A. Domburg 2Middelburg 5 91. Walcheren 2Zeelandia 5 41. E.M.M. 3 Walcheren 3 25. Vlissingen 5R.C.S. 4 4—1. Middelburg HGoes H 20. Voor dezen wedstrijd bestond groote be langstelling. Een talrijk publiek was naar het terrein achter de Meelfabriek geko men om de reserves van beide vereenigin gen aan het werk te zien. Van weerszijden werd direct goed begon nen, en voor beide doelen waren er hache lijke situaties. Slechts met de grootste moeite vrijwaarde Middelburg's keeper één maal zijn heiligdom voor doorboring. Het spel van Goes was te doorzichtig en Mid delburg speelde het spel te veel in de breedte. De rust ging in met blanken stand. Na rust was Middelburg gevaarlijker met zijn open aanvallen, en doelpunten konden dan ook niet uitblijven. Na 10 min. pas seert Groenewoud eenige tegenstanders, geeft mooi door aan Simonse die doelpunt (1—0). De voorhoede van Goes talmde te lang met het afwerken. Bij een aanval van Mid delburg, werkte een der Goes spelers den bal tot corner, welke, genomen, door den rechtsback van Goes het veld ingeslagen werd. De penalty hiervoor gegeven werd door Kampman ingeschoten (2—0). Mid delburg ging nu het spel kalmer opnemen en gedoelpunt werd er niet meer. Scheids rechter Breugelmans leiding was correct. Goesche BoysVlissingen H. Alleen in 't begin kon Goesche Boys goe den tegenstand bieden, doch al spoedig daarna hadden de Goesenaars tegen de Vlissingen-reserves niets meer in te bren gen. Door hardnekkig verdedigen van Goesche Boys en slecht schieten der Vlis- singen-voorwaartsen was bij de rust de stand slechts 10 voor de gasten. Na de hervatting evenwel vergrootten de Vlissin- gers al vlug de score en toen deden zij het maar kalm aan. Geleidelijk werd de stand opgevoerd tot 05. IJzendijkeHoofdplaat 21. De eerste aanvallen zijn voor IJzendijke, hetgeen haar na eenigen tijd spelen een drietal corners oplevert. Bij een van de IJzendijke aanvallen, slaat keeper "l'iomaes geheel naast den bal en ontkomt Hoofd plaat op het nippertje. Na plm. 20 minuten spelen scoort de Miliano de eerste goal en reeds eenige minuten later maakt Hesse- ling er 20 van uit een aangegeven bal van de Milliano. Tot rust toe blijft IJzen dijke in den aanval en heeft zij het beste deel van het spel. Na rust is Hoofdplaat regelmatig in den aanval. De IJzendijke verdediging is er goed in en in laatste instantie is het Aer- noudts die z'n doel uitstekend verdedigt. IJzendijke bepaalt zich tot gevaarlijke uit vallen, doch nu geeft Hoofdplaat geen krimp meer. Plm. 8 minuten voor het ein de krijgt Hoofdplaat een strafschop die de Ruyscher in een doelpunt omzet. In de laatste minuut moet Aernoudts nog een schitterend schot van de Ruyscher stoppen. Hiermede komt het einde van een mooi- en en vluggen wedstrijd, waarin IJzendijke voor rust en Hoofdplaat na rust het beste deel van het spel hadden. OostburgTerneuzen 09 In dezen wedstrijd was de voorhoede van Terneuzen overwegend sterker. Reeds na twaalf minuten spelen weet Terneuzen haar eerste doelpunt te maken, waarna we nog ongeveer tien minuten een gelijk op gaand spel zien. Daarna echter wordt Oost burg finaal overspeeld. Met de rust is de stand dan ook reeds opgevoerd tot 50 voor Terneuzen. Na de rust pakt Oostburg direct weer flink aan, maar desondanks weten de gasten geleidelijk de score te ver- grooten tot 09. Oostburg is totaal uitge speeld. In de laatste minuten krijgt Oost burg nog een vrijen schop welke goed ge nomen wordt. De scheidsrechter annuleert dit punt evenwel, daar hij nog niet geflo ten had. Oostburg had wel een tegenpunt verdiend. Corn. BoysBreskens 21. Opnieuw heeft Corn. Boys de Zeeuwsch Vlaamsche voetbalwereld een verrassing bezorgd. Breskens dat 11. Zondag Terneuzen zelfs overwon, heeft dezen keer wel zeer teleurgesteld, door in een vooral van de zijde der gasten slap gespeelden wedstrijd, de beide punten te verliezen. Na ongeveer 25 min. spelen trapte de linksback van Breskens in eigen doel, waardoor Corn. Boys goedkoop aan de leiding komt (10). Bij Breskens valt Neuféglïse uit waarvoor J. Fenijn linksbuiten gaat spelen, terwijl H. Fenijn de plaats van Neuféglise inneemt. Na de rust waren beide partijen om beur ten in den aanval. Corn. Boys weet de voorsprong echter tot 20 op te voeren. Kort voor het einde kan aanvoerder D. de Visser de eer voor zijn club redden. Scheidsrechter Meulmeester leidde goed. HulstBiervliet 51. Direct na het begin bleek al dat Hulst sterker was. Spoedig wist de thuisclub dit ook in een doelpunt uit te drukken. Nog voor de rust vergroot Hulst uit een straf schop den stand tot 20. Na de hervatting loopt Hulst weer di rect hard van stapel en neemt zij steeds het initiatief. Geleidelijk wordt de score tot 40 opgevoerd. Uit een strafschop weet Biervliet dan de eer te redden. Kort daar na evenwel slaagde Hulst er wederom in den Biervlietkeeper te verrassen. Toen geloofde men het wel en gedoelpunt werd niet meer. Een Zwaluwen-elftal. Naar wij vernemen is het Zwaluwen-elf- tal, dat Woensdagavond te Luik een wed strijd tegen de Roode Duivels speelt, als volgt samengesteld: d.: Dijkstra (Z.F.C.), a.: Pienter (Be Quick) en Caldenhove (D.W.S.), m.: De la Mar (Haarlem), Wallaert (P.S.V.) en Pau- lus (S.V.V.), v.: Draeger (D.W.S.), Drok (R.F.C.), Bijl (Ajax). Van der Veen (He racles) en Ooms (D.W.V.). Reserves: Damme (Xerxes), de Winter (Haarlem), de Harder (V.U.C.) en Punt (D.F.C.) LuxemburgBelgië 23. Slecht met de grootste inspanning heeft België in het kader van het voortournooi voor het wereldkampioenschap, met 32 van Luxemburg kunnen winnen, nadat met rust de Luxemburgers nog een 21 voorsprong hadden. Het gevolg van de Bel gische zege is intusschen, dat Neder land en België zich definitief voor het eindtournooi hebben geplaatst, zoodat de ontmoeting België-Nederland op 3 April a.s. te Antwerpen, voor de wereldkampioen schappen althans, niet meer van belang is. In het licht van dit resultaat zijn de uit slagen van Nederland, 30 tegen Luxem burg en 72 tegen België, niet zoo heel vreemd. ZwitserlandPolen 33. Zwitserland speelde voor de eerste maal een landenwedstrijd tegen Polen, welke ontmoeting in een gelijk spel, 33, eindig de. Rust 11. HOCKEY. Zuid le kl.: Cadetten—Tilburg 12; VenloE.M.H.C. 0—1. 2e klasse B: MiddelburgPush 16. BOKSEN. Max Baer wint op punten van Tommy Farr De vroegere wereldkampioen in het zwaargewicht Max Baer is er te New York in geslaagd den Britschen kampioen Tom my Farr na vijftien ronden op verrassen de maar volkomen verdiende wijze op pun ten te verslaan. Deze nederlaag beteekent een groote te leurstelling voor Farr, die in geval van een overwinning groote kans op een titelge vecht met Joe Louis zou hebben gehad. Thans staat Max Baer in het brandpunt van de belangstelling. DO 17 Mrt. 13.30 h. Polderhuis Abdij na mens dagel. bestuur Polder Wal cheren: 't uitvoeren bestratingswer- ken aan de straatwegen (bestek no. 51), Zie Middelb. Crt. 5 Maart 1938. VR. 18 Mrt. 15.00 h in de Directiekeet te Borssele, namens bestuur waterk. Calam. polder Borssele, het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 939 der aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken aan de wa terk. van bovengen, polder. Raming 4700. Zie Middelb. Crt. 28 Febr. 1938. VR. 25 Mrt. v.m. 11 uur in de gemeente raadskamer te Kats, door bestuur Waterk. Calm. Leendert-Abraham polder: 't verbeteren steenglooiïngs- werk en onderhouden tot 30 April 1939 waterk. e.a. werken bovengen, calm, polder. Raming 3492. Zie Middelb. Crt. 3 Maart 1938. Vanmiddag werd officieel medegedeeld, dat Hitier vandaag nog te Weenen zou aankomen. Er is order gegeven dat he denmiddag op alle kantoren en in alle fa brieken te Weenen de arbeid moet wor den gestaakt teneinde het volk in staat te stellen, deel te nemen aan de verwelko ming van den Führer bij zijn intrede in de Oostenrijksche hoofdstad. Voorts wordt medegedeeld, dat de beurs tot nader order is gesloten, doch met het noteeren der buitenlandsche wissel koersen zal worden doorgegaan. De positie der Oostenrijksche Jo den Zij mogen de grens niet meer over Talrijke arrestaties. De Daily Herald meldt uit Weenen dat de Oostenrijksche douanedienst thans in handen is van S.A. en S.S., die duizenden Joden en anderen, die naar het buitenland wilden uitwijken, hebben teruggezonden. Politiebeambten zijn te Weenen van deur tot deur gegaan en hebben er den bewoners laten weten dat „Joden niet de swastica-vlag mogen voeren." De nationaal-socialisten hebben het ge bouw der zionisten te Weenen bezet. De fondsen zijn in beslag genomen. De ver tegenwoordigers werden gearresteerd. Het gebouw werd vervolgens gesloten en ver zegeld. Honderden Joodsche bankiers en vooraanstaande kooplieden werden aange houden en in de gevangenis opgesloten. In de Joodsche buurten is het voor de banken zeer druk van menschen, die hun geld wenschen te ontvangen. Hoewel geen officieele cijfers worden genoemd over het aantal personen, dat in Oostenrijk in arrest is gesteld, gelooft men algemeen, dat dit aantal op 500 is te schatten. Joodsche rechters afgezet. Bij decreet van den minister van jus titie zijn alle Joodsche rechters en pro cureurs bij de Oostenrijksche rechtbanken afgezet. TELEGRAM VAN MUSSOLINI AAN HITLER. In antwoord op het telegram van Hit- Ier aan den Duce heeft de chef der Ita liaansche regeering telegrafisch geant woord „Hitler-Weenen. Mijn houding is bepaald door de door de as bezegelde vriendschap tusschen onze beide landen. Mussolini." JA?NEEN! Een stadgenoot ontving vandaag een briefkaart uit Oostenrijk, Vrijdag 11 Maart verzonden, dus net den dag vóór de onbloe dige revolutie. Op deze uit Kitzbühl ver zonden prentkaart stond nog een gewoon poststempel met deze woorden: „Mit Schuschnigg für ein freies Oesterreich? JA!" Roterdam, 14 Maart. Aanvoer to taal 1754; vette runderen 557; vette kal veren 253; nuchtere kalveren 3; schapen en lammeren 505; varkens 436. Prijzen per kg. Vette koeien le kw. 74; 2e kw. 64; 3e kw. 5054; vette ossen le kw. 68; 2e kw. 62; 3e kw. 50—52; vette kalveren le kw. 100; 2e kw. 90; 3e kw. 6065; varkens (levend gewicht) le kw. 56; 2e kw. 55; 3e kw. 54; schapen le kw. 50; 2e kw. 45; 3e kw. 40; lammeren le kw. 60; 2e kw. 55; 3e kw. 50. Prijzen per stuk. Schapen le kw. 28; 2e kw. 25; 3e kw. 20; lammeren le kw. 21; 2e kw. 18; 3e kw. 15. Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer; handel tamelijk, prijzen onveranderd, pr. ossen tot 75, pr. koeien tot 78 ct.; vette kalveren, aanvoer grooter, handel stroef, prijzen dalende, pr. tot f 1.10; schapen en lammeren, aanvoer iets korter, handel slecht, prijzen niet hooger; varkens, aan voer veel kleiner, handel vlot, prijzen van vorige week goed te handhaven. Rotterdam, 14 Maart. Aardap pelen: Drielingen Eigenheimers f 22.25; Brielsche Eigenheimers 2.753; Zeeuw- sche Eigenheimers f 2.402.75; Zeeuwsche bonte f 2.803.20; bonte en blauwe po ters f 1.601.80; Bevelanders f 2.10 2.40; bintjes f 2—2.25; Red Star f 2.30— 2.50 alles per hl.; Westlandsche ronde zand f 4; Westlandsche kleine f 3,40 bei den per kg met redelijken aanvoer, kal- men handel. Vlas-aanvoer: 9785 kg blauw, schoon, f 6475; 3000 kg Groningsch f 6472; 9000 kg Hollandsch Geel f 6475; 1200 kg Dauwroot f 5560. handel zeer kalm, geringe kooplust, prijzen eenigszins dalen de, vooral voor mindere soorten, gedeel telijk onverkocht. Rotterdam, 14 Maart. Buiten landsche granen. Stemming prijshoudend. Mais (per 2000 kg) Gele La Plata dis ponibel f 150; stoomend f 150; Gele Ame- rik. nr. 2 aangekomen f 128; stoomend f 128; Mixed Amerik. nr. 2 disponibel f 128; stoomend f 128; Gele Amerik. nr. 3 stoomend f 127; Gele Brazil, disponibel f 140; Zuid Afrikaansche nr. 2 disponibel f 231; Zuid Afrikaansche nr. 3 f 131.50. Binnenlandsche granen (per 100 kg) Haver f 66.70; Gerst Chevalier f 7.25 7.75; Rogge tot f 7.40. Peulvruchten (per 100 kg) Erwten, klei ne groene f 8.5010.75; Schokkers f 11 14; Bruine Boonen f 810.75; extra kwa liteit daarboven. Amsterdam, 14 Maart. Zeeuwsche bonte en blauwe 3.253.50, Z. eigenhei mers 2.102.30, Z. Bevelanders 2.20 2.40, Z. Bintjes 2.10—2.40, Z. Redstar 2.20 2.50, Z. poters 2.252.35. IJpolder bonte en blauwe 3.103.30, id. Bevelanders 2 2.20, id. Redstar 2.202.40. Friesche bintjes 2.102.40, id. Borgers 2.202.40, id. blauwe 3.303.60, id. Redstar 2.502.80, id. Industrie 2.002.10. Duinzand aardappe len 3.754. Annapaulowna zandaardappe- len 3.503.75, Drentsche zandaardappelen 2.202.40. Alles per hl. Aanvoer 339.000 kg.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 3