ZEELAND. Uitbreiding van de sterkte der lichting 1938. KERK EN SCHOOL aiODELBURti. WALCHEREN. Zilveren jubileum ds. Reus te Westkapelle. JN tueel de verschillen tusschen crediteu ren en debiteuren geheel of gedeeltelij te overbruggen. Dit zou niet te aanvaar den consequenties met zich brengen tei aanzien van het vaste lasten-probleen in zijn bollen omvang. Daarom is de regeering van meening, dat pogingen om te komen tot de nood zakelijke geachte herziening der gelde lijke verplichtingen van het tuinbouw bedrijf behooren uit te gaan van het be drijfsleven zelf, meer in het bijzonde- van ten deze samenwerking zoekende organisaties op tuinbouwgebied. Wel i: de regeering bereid, de ontplooiing var dit particuliere initiatief te bevorderen aan het streven naar de saneering de? tuinbouwbedrijven de hulpzame hand te bieden en aan op deze wijze gesaneerde bedrijven steun in natura te verleenen welke steun aan de rendabiliteit van het bedrijf ten goede komt. De pogingen om tot vrijwillige verla ging der bedrijfslatsen te geraken, waar dit noodig is, zullen ongetwijfeld de gun stigste resultaten kunnen dragen, indier de algemeene medewerking van alle daarvoor in aanmerking komende orga nisaties kan worden verkregen. Hierbi' wordt gedacht aan boerenleenbanken standsorganisaties op tuinbouwgebied er tuinbouwveilingen. De boerenleenban ken en veilingen, door tuinders opge richt en bestuurd, zijn uiteraard volko men op de hoogte van den financieelen toestand der tuinbouwbedrijven in hun omgeving, terwijl ook de uit tuinders be staande afdeelingsbesturen der stands organisaties goed bekend zijn met de sociaal-,economische positie van den tuinbouw in hun district. Het verkrijgen van een bevredigende oplossing van het vraagstuk der vaste lasten in den tuinbouw zal derhalve in belangrijke mate kunnen worden be vorderd, als deze organisaties elkander voor dit doel weten te vinden en in elke plaats waar de behoefte bestaat aan dit bemiddelend optreden, uit hun midden een commissie vormen, die zich bereid verklaart ten behoeve van den tuinder, die haar hulp inroept, onderhandelingen betreffende de regeling der bedrijfslas ten te openen met zijn schuldeischers. De samenstelling der commissie en de onderlinge samenwerking harer leden zal waarborg dienen te bieden, dat de tuinders zich in vol vertrouwen met hun moeilijkheden tot haar kunnen wenden en dat zij haar moeilijke en delicate taak op de juiste wijze zal kunnen ver richten. Het ligt in het voornemen van den minister om de commissie, die aan de daarvoor gestelde eischen beant woordt, als zoodanig te erkennen. De commissie, die bij de uitvoering van haar arbeid zal worden bijgestaan door den rijkstuinbouwconsulent in haar district, zal er naar hebben te streven door overleg met de schuldeischers de op het bedrijf rustende lasten zoodanig te verlagen, dat in het aldus gesaneerde bedrijf weer een bestaansmogelijkheid voor den tuinder aanwezig is. Wanneer inderdaad dit doel wordt be reikt en het bedrijf dus financieel ge saneerd is kan de commissie aan de hand van reeds verzamelde gegevens en na der vast te stellen richtlijnen een voor stel doen ten aanzien van door den mi nister van economische zaken eventueel te verleenen steun in natura. Er kunnen zich gevallen voordoen, dat van het be drijf (nadat de lasten tot een redelijk peil zijn herzien) een normale opbrengst verkregen zal kunnen worden als een technisch gebrek in het bedrijf (bv. een tekort aan meststoffen of noodgedwon gen nagelaten onderhoudswerken) wordt hersteld, doch dat de hiervoor vereischte middelen ontbreken en langs anderen weg niet kunnen worden opgenomen. In zulke gevallen, waarvoor uit den aard der zaak bepaalde normen zullen wor den vastgesteld, kan de commissie het voorstel doen, deze kosten voor reke ning van het rijk te nemen. De uitvoe ring van dezen steun in den vorm van leveranties van bedrijfsbenoodigheden of het doen van herstellingen en onder houdswerken zal onder toezicht der commissie geschieden. De regeeringspersdienst deelt het vol gende mede: Bij de wet van 21 Februari 1938 (St.bl. nr. 500), tot wijziging van de dienstplicht wet, is onder meer bepaald, dat de ver hooging van de sterkte van de jaarlijk- sche lichting zal aanvangen met de lich ting 1938, die reeds voor een groot ge deelte is ingelijfd en waarvoor de inlij ving van andere gedeelten moet plaats hebben. Bij K.B. zijn thans regelen vastgesteld omtrent de wijze, waarop de versterking van de lichting 1938 zal worden verkre gen. Hierbij vallen 3 groepen te onder scheiden: 1. De vrijgestelden en de vrijgeloten, die zonder voorbehoud en met instem ming van hun wettelijken vertegenwoor diger schriftelijk hebben verklaard lie ver te willen dienen; 2. zij, die vrijgeloot zijn; 3. een gedeelte van hen, die de voor keur hebben gegeven aan behoud van vrijstelling of die aan hun voorkeur om trent dienen eenig voorbehoud hebben verbonden. Wie tot de derde groep zullen komen te behooren, wordt uitgemaakt aan de hand van de lotingsnummers, wat ook in de lijn ügt van de aanvankelijke samen stelling van het contingent. Het gedeelte dat van laatstbedoelde groep alsnog tot gewoon dienstplichtige zal worden be stemd, bedraagt ongeveer van de ge- heele sterkte van deze groep. Voor die groep van personen wordt in elke gemeente of groep van gemeen ten begonnen bij het laagste lotingsnum mer. Voor de lichting 1938 werd indertijd uitgeloot de naam Carel Frederik Brand- se, geboren 14 Januari. Bij dezen naam of bij den naam, die alphabetisch op de zen volgt, wordt dus in elke gemeente of groep van gemeenten begonnen en hierbij worden uit den aard der zaak overgeslagen de namen van hen, die reeds tot gewoon dienstplichtige be stemd zijn of om de een of andere reden, zooals afkeuring, niet voor bestemming tot gewoon dienstplichtige in aanmer king komen. Tot welken naam het extra-contin gent van deze lichting zal loopen, valt n et nauwkeurig te voorspellen. Het z,al ook eenigermate verschillen tusschen de onderscheidene gemeenten of groepen. Wel echter bestaat de verwachting, dat dit contingent voor de meeste gemeen ten niet verder zal reiken dan tot de geslachtsnamen, die beginnen met een G of H. In dat geval zullen degenen w* er geslachtsnamen beginnen met een I, een J enz. en ook met een A of een B voor zoover de naam alphabetisch vooraf gaat aan Brandse, hiervóór ge noemd buiten aanwijzing tot gewoon dienstplichtige blijven en dus de hun indertijd verleende vrijstelling wegens broederdienst behouden. De nadere aanwijz'-'ng tot gewoon dienstplichtige zal niets te kort doen ,aan het recht op vrijstelling wegens kostwinnerschap of persoonlijke onmis baarheid en evenmin de gelegenheid verminderen tot het verkrijgen van uit stel, voorzoover belanghebbenden naar de algemeene, daarvoor bestaande re gelen in aanmerking komen. Belanghebbenden zullen zoo spoedig mogelijk van den burgemeester bericht v,an hun nadere aanwijzing ontvangen Spoedig daarna kunnen zij een nader bericht verwachten omtrent het korps, waarbij zij moeten dienen, en den tijd van opkomst. Voor het meerendeel zal de opkomst moeten plaats hebben ein de Maart of begin April a.s. Zij, die vrijstelling of uitstel willen vragen, doen het best door zich hiervoor te wenden tot den burgemeester, zoodr,a mogelijk zij het eerste van de hierbedoelde be richten zullen hebben ontvangen. Wat den duur van de eerste oefening betreft, zullen de nieuwe gewone dienst plichtigen nog niet vallen onder de ver lenging, die eveneens door de wetswij ziging over eenigen tijd zal intreden, althans indien zij opkomen op den thans voor hen bepaalden tijd. Indien zij uitstel vragen en eerst op een tate ren tijd de eerste oefening volbrengen, bestaat er kans, dat de verlenging van oefentijd ook op hen zal worden toe gepast. RENTE EN ANNUÏTEITEN LANDARBEIDERSWET. De regeering zal zich over een verlaging van den rentevoet beraden. Op de vragen van het Tweede Kamer lid Hilgenga betreffende het verlagen van de rente van voorschotten voor de uitvoering van de landarbeiderswet heb ben de ministers van economische zaken en van financien geantwoord, dat het hun bekend is, dat ten aanzien'van de betaling van renten en annuïteiten, ver leend ingevolge de bepalingen der land arbeiderswet, zich moeilijkheden voor doen. Teneinde den omvang daarvan te kennen, is een enquête ingesteld bij de verschillende gemeentebesturen. De uit slag daarvan is nog niet bekend. De ministers stellen zich voor na be ëindiging van het bovenbedoelde onder zoek te beraden over eventueele veria ging van den rentevoet der hierbedoel de voorschotten. DOMBURG. De kerkvoogdij der Ned, Herv. Gemeente heeft het voornemen om de consistoriekamer der Ned. Herv Kerk grondig te restaureeren. Nadat en kele jaren geleden de pastorie geheel ge moderniseerd was en daarna verleden jaar het dak der kerk was vernieuwd zoo was dit gebouwtje dat tegen de kerk is aangebouwd, wel wat stiefmoederlijk bedeeld. Het ligt in het voornemen om het geheel in den zoo passenden stij bij het groote kerkgebouw, niet te wij zigen. Echter het dakje zal vernieuwc worden. Een closet en handenwaschbak zullen worden aangebracht, terwijl een aansluiting op de waterleiding zal wor den gemaakt. Het geheel zal inwendig worden betimmerd en een schoorsteen mantel zal gemetseld worden. Verder worden nieuwe kasten gemaakt, terwij een en ander van modern meubilair za worden voorzien. Het is de bedoeling dat de meer mo derne stoelen de nu inmiddels verouder de zullen vervangen bij doop en huwe lijksinzegening. De benoodigde gelden zijn voor een groot deel reeds aanwezig, terwijl het werk ten spoedigste zal worden uitge voerd. TER AARDE BESTELLING VAN WIJLEN MEVROUW MIDDELKOOP—VAN DER MEIJ. Gisterenmiddag had in het gymna stieklokaal van Kinderzorg de plechtige rouwdienst plaats voor wijlen de direc trice der stichting, mevrouw Middel koopVan der Meij zulks onder leiding van den voorzitter ds. D. J. Vossers. Te genwoordig waren het bestuur, het per soneel en de pupillen. Na den dienst begaven de kinderen zich onder leiding van het personeel naar de algemeene begraafplaats, terwijl op het terrein de lijkstoet werd ge vormd, bestaande uit den lijkwagen, 8 volgrijtuigen en een volgauto, waarin met de familie, leden en vrienden, ook de leden van het bestuur der stichting hadden plaats genomen. De kist was gedekt met verschillende kransen en rouwtakken, waaronder van het bestuur, van het personeel, van oud verpleegden enz. Op de begraafplaats waren behalve de kinderen en hun begeleiders ook vele anderen belangstellenden bijeen. Toen de kist op het graf was ge plaatst trad ds. V o s s e r s naar voren om uiting te geven aan hetgeen bij allen leeft bij dit plotseling heengaan van de directrice, die meer dan 15 jaar bij haar werk trouw was in het kleine, en moe der wilde zijn voor allen. De pupillen en ook .de aanwezige oud-pupillen zullen zich allen wel goede woorden en raad gevingen van de overledene herinneren Woorden van hartelijke deelneming sprak de voorzitter tot den heer Mid' delkoop, die men kent als niet behoo renden tot hen, die geen hope meer heb ben. Zeker zal hij een tijd krijgen, dat hij zich eenzaam en verlaten gevoelt, maar dan zal hij zeker zijn toevlucht ne men tot God. Namens het personeel sprak de heer B. L. Westenberg woorden van af scheid en ter nagedachtenis van de di rectrice, die zoo geheel met het perso neel mede heeft geleefd, wat spr. zelf nog kort geleden ondervond, toen hii zelf een moeilijken tijd doormaakte. Het is een troostende gedachte, dat de overledene steeds bereid was te gaan naar Jezus Christus. Men staat aan dit graf in eerbied tegenover God. Spr. herinnert aan het: „De Heer heeft ge geven, de heer heeft genomen: de Naam des Heeren zij gelooft". Spr. eindigde met een Rust Zacht. Namens hen, die op Neerbosch werk zaam zijn, vertolkte de heer Van Ma- veren, hoe na 15 jaar de heer en mevr. Middelkoop daar nog altijd in groote waardeering voortleven en hij sprak dan ook woorden van hoop, dat het den heer Middelkoop gegeven moge zijn het werk voor de verwaarloosde jeugd voort te zetten. Ds. P. J. F. van Voorst Va der nam vervolgens het woord en las voor uit den Bijbel, waarna hij voorging in Gebed en de aanwezigen verzocht samen te zingen Gez. 130 6. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, trad de heer Middelkoop naar voren om God te danken, dat Hij hem deze vrouw heeft gegeven om ge durende 22 jaar, eerst 7 jaar voor de weezen en daarna 15 jaar voor de ver waarloosden samen te arbeiden. Spr, durfde te zeggen dat zij velen tot hulp en tot zegen is geweest. Toen zij dF werk begon dachten velen, dat zij het niet zou kunnen volhouden, zij heeft het 22 jaar gedaan tot Zaterdagmiddag 5 uur toe. Zij was niet sterk van li chaam maar haar geest was toch sterk Zij zag er tegen op haar werk neer te leggen en rust te gaan nemen. Thans heeft God haar het afscheid makker- gemaakt. Spr. bracht dank aan hen, die spraken, tot de verpleegden en oud- verpleegden voor wat zij voor de over ledene zijn geweest en ook dank voor de bloemen. Spr. en de overledene hiel den niet van uiterlijk vertoon, maar toen men hem vroeg of men bloemen zou brengen, heeft hij daarop bevestigend geantwoord, omdat hij wist, dat me vrouw Middelkoop steeds zeer dank baar was voor bloemen. Hierna verlieten alle aanwezigen on der den indruk van de plechtigheid den doodenakker. FILMVOORSTELLING MAGGI'S PRODUCTEN. Al moge het spreekwoord lu'den, dat goede wijn geen krans behoeft, een goede zakenman weet, dat men zonder reclame zijn zaak niet kan drijven. Dit geldt ook voor de directie v,an de Fa briek van Maggi's producten te Am sterdam, die opnieuw een tournée or ganiseerde door het land met films over d e producten. Gisteren werden twee f voorstellingen in het Schuttershof ge geven, van daag zou hetzelfde plaats hebben en morgen nog twee in St. Jo ris. Wij hebben gisteren een kijkje geno men bij een der voorstellingen, waar op een tweetal films doen uitkomen dat de grondstoffen, tarwe, gerst, groen ten, vleesch enz. alles van Nederland schen bodem komen en ten tweede, dat dit alles in de fabrieken der firma op de meest hygiënische wijze en voor het overgroote deel geheel machinaal wordt behandeld. Het bleef niet bij de duidelijke beel den v.an deze smalfilms .maar ook het gesproken woord van den leider der bijeenkomsten en zijn vrouwelijke hulp toonde vele goede eigenschappen var: de producten en ook de toepass ng ei van aan. Een kopje bouillon van de bekende maggi bouillonblokjes en een kopje groentensoep van een der vele soor ten soepen, liet zich door de talrijke aanwezigen goed smaken. Men weet dat behalve deze producten, ook de mag gi's aroma en maggi's justabletten een Nederlandsch product van dezelfde fa brieken te Amsterdam zijn. Practisch werk voor jeugdige werkloozen. De commissie voor vakopleiding en ontwikkeling van werkloozen deelt om mede, dat de jeugdige werkloozen, die aan het zg, practisch werk, bestaande uit het verrichten van metsel-, timmer en grondwerk willen deelnemen, zicb kunnen aanmelden in de morgenuren bi den secretaris Zuids'ngel 94. Deelne mers ,aan deze werkzaamheden zullen de vergoeding ontvangen zooals die door Rijk vastgesteld is. HET DOODELIJK ONGELUK OP DEN VEERSCHEN WEG. Naar wij vernemen heeft de winke lier K. M. te Middelburg, die door de rechtbank te Middelburg was veroor deeld tot 4 maanden gevangenisstraf er in hooger beroep door het gerechtshof te Den Haag tot 4 maanden hechtenir wegens het auto-ongeluk op den Veer schen weg op 2 Augustus 1937, dat een slachtoffer maakte, tegen dit laatste vonnis cassatie aangeteekend. WESTKAPELLE. Onder groote be langstelling, van de gemeente, alsmede van daarbuiten herdacht ds. Reus, pre dikant der Ned. Herv. Kerk, Woensdag den dag, waarop hij vóór 25 jaren zich aan deze gemeente verbond. Dat deze dag voor den jubilaris niet ongemerkt zou voorbijgaan, bleek al we ken voordien door de vorming van een comité, dat zich ten doel steide de ge meentenaren in de gelegenheid te stellen den beminden herder op dien dag te huldigen. Als plaats van samenkomst was ge kozen het ruime kerkgebouw, dat voor deze gelegenheid een feestelijk aanzien gegeven was door het aanbrengen van groen en planten Reeds een half uur voor den aanvang der plechtigheid was de kerk voor een groot deel gevuld, zoodat op het be paalde uur, 7 uur 's avonds, geen plaats onbezet was, en ook de geplaatste stoe len in de doorgangen alle bezet waren. Onder de aanwezigen van buiten merkten wij op behalve vele predikan ten uit de omgeving, o.a. de oud-burge meesters der gemeente, de heeren inr. Van Dusseldorp en mr. Woldringh van der Hoop, burgemeesters van Goes en Katwijk, met hunne echtgenooten. Om 7 uur werden de jubilaris en zijn echtgenoot© onder het staande zingen van Ps. 150: 1, door twee leden van het comité, mr. Van Dusseldorp, eerelid en J'. Roelse, binnengeleid naar de voor hen bestemde zitplaatseti. De voorz. van het comité, de heer P. Westerbeke sprak vervolgens ds, Reus toe. Wij danken God, aldus spr o.m, voor w.at Hij ons schonk in U en dóór U. 25 jaren hebt gij met onver deelde trouw en liefde de gemeente het Evangelie gebracht. Trouw en vol lief de was Uw hart voor al Uw schapen ook voor verdwaalden, ook voor ge vallenen, ook voor maatschappelijk zwakken. Gij hebt niet U zeiven ge zocht, niet gevraagd naar dank of eer Maar nu op dezen dag mag Uw gemeen te het wel uitspreken, dat zij U dankt voor al Uw liefde, voor al Uw arbeid Mt groot geduld en hartelijkheid hebt gij altijd de vergaderingen geleid. Ge liefde leeraar! Moge God U de kracht schenken om met de hulp Uwer echt genoote, die U al die jaren bijstond, de iaren, die God U nog geven wil, orr Uw werk met dezelfde liefde voort Ie zetten en moge Hij U de krachten ver menigvuldigen, U geven de liefde en het gebed van Uw gemeente, opdat gij U gedragen moogt weten door God en door Uw gemeente, en moge alzoo de band, die ons bindt, hechter en sterker worden in Jezus Chr.stus, Uw en der gemeente Koning. Ons aller gelukwen- schen op dezen voor U en ons allen zoo blijden dag. Daarop ging spr. in gebed voor. Ma den gemeentezang Ps. 133 vers 1, liet de Chr. Zangver. „Looft den Heer" een viert,al liederen hooren onder leiding van den directeur, den heer Ventevo gel. Daarop richtte de eere-voorzitter jhr. mr. De Casembroot een toespraak tot den jubilaris. Spr. gewaagde in zijn rede van de toewijding, waarmede ds Reus niet alleen de geestelijke, maar ook de stoffelijke belangen zijner ge meentenaren heeft behartigd. Spr. her innerde o.a. aan de mob'lisatiejaren waarin hij veel deed voor de soldaten door het oprichten van ontspannings lokalen. Dat zijn arbeid toen door au toriteiten is gewaardeerd, moge blijken uit het feT, dat hem en zijn echtgenoo te het mobilisatiekruis is verleend. Verder wees spr. op het verleenen van hulp en steun in die woningen, welke het zoozeer behoefden, zijn ar- be d in het belang van jeugdige werk loozen, in het vereenigingsleven, de oprichting van de kantklosver „Het Mo lenwiekje", en het Crisiscomité. Als gemeesters den jubilaris aan een schil- telijk dank voor d ens hulp bij het or- ganiseeren der feestelijkheden op na tionale feestdagen. Ook aan mevr. Reus bracht spr. d,ank voor wat zij deed voor ons. Spr. sprak de hoop uit, dat het den beminden predikant nog lang gegeven moge worden zijn ambt in deze gemeen te te mogen bedienen. Als bewijs van dankbaarheid bood spr, namens de burgerij en de oud-bur gemeesters den jubilaris aan een sihif- derij, voorstellende een dorpsgezicht op Walcheren van L. Heymans, met nog seen bijdrage te verstrekken voor de versiering van zijn studeervertrek. Met een hartelijke felicitatie mede na mens alle aanwezigen besloot spr. zijn re#de. Daarop werd het woord gevoerd door den heer mr. Van Dusseldorp. Spr. herinnerde in een uitvoeige rede het ambtsleven van den jubilaris gedu rende de 3 jaren, we'ke hij aan het hoofd dezer gemeente stond, hem dank bren gende, wat hij voor het eigen leven van spr. is geweest. Na gemeenschappelijk gezang Ps, 105: 1 liet het Westkappelsch Dameskoor een 4-tal liederen met orkestbeleiding hooren, onder leiding' van den directeur den heer P. de Rooij. Verder werd toen nog het woord ge voerd door den heer J. Roelse, namens het kerkbestuur dr. Huygens, namens het Groene Kruis, het hoofd der openb. school, den heer P. de Vos, den heer W. Flipse, namens de Chr. Geh. Onth. Ver. en de Zondagschool, den heer K. Boogaard, namens de Christel. Jonge- lingsver. „Thimotbeus" en de Christel. Zangver. mej. Wïlla Verhage, namens de meisjesvereeniging. Na den gemeentezang Gez. 121, zong de hoogste k'as der Zondagschool onder leiding van den heer Dominicus drie lie deren. Hierop werd het woord nog gevoerd door ds. Hartjes uit Vlissignen, namens het classicaal bestuur, mr. Van der Hoop uit Katwijk, als vriend en den hr. Baaij uit Nieuwersluis. Een meisjes kwartet 2 dames van het Westk. Dameskoor en 2 van de Chr. Zangver. liet daarop vier liederen hoo ren met orgelbegeleiding door den hr. J. Cijsouw. In een uitvoerige rede bracht daarop •ds. Reus allen hartelijk dank voor den onvergetelijken dag hem en de zijnen dit zilveren jubileum bereid, waarbij hi| menige frappante vertelling deed uit zijn ambtsperiode. Spr. deelde nog mede, dat hij a.s. Zondag een herdenkingsrede hoopt uit te spreken. Na een slotwoord door den eere voorzitter uitgesproken, sprak ds. Hart jes het dankgebed uit, waarna tot slot gezamenlijk staande gezongen werd Gez. 96, Dominéé Reus werd 1 December 1881 te Amsterdam geboren. Hij bezocht al daar het gymnasium en studeerde daar na aan de Rijksuniversiteit te Utrecht theologie. In 1905 candidaat geworden m UeL- derland werd ds. Reus 10 Febr. 1906 te Elkea-zee in izijn eerste gemeente be vestigd. 9 Maart 1913 verbond de jubi laris zich aan de gemeente Westkapelle, sprekende over Matth. 13: 3b, nadat hij bevestigd was 'dooir 'zijn [zwager ds. Muller van Serooskerke. Van de vele functies, welke ds. Reus in deze ge meente bekleedt, is reeds melding ge maakt. Een kleine correctie dient daar bij aangebracht. Hij is o.a. voorz. van het district Zeeland van den Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. Het Nederl. Verbond van Christen Jonge Vrouwen- en Meisjesvereenigin- gen hield Woensdag een ringvergadering te Sint Laurens, bezocht door pl.m. 160 meisjes. Mevr. Van Voorst Vader opende met de liturgie en sprak naar Joh. 21 over het volgen van Jezus. Daarna wer den op keurige wijze enkele liederen ge zongen en stukjes voorgedragen. Na de pauze vertelde ds. Keers uit Haarlem over het diaconessenwerk. Hij schetste het ontstaan; reeds in de eerste Christen gemeente waren de vrouwen in dienst der liefde werkzaam, maar het evange lisch diaconessenwerk is eerst in 1836, toen nog op zeer primitieve wijze door ds. Th. Fliedner begonnen, en nu uitge groeid tot een ruim arbeidsveld, waar voor jonge krachten met besliste roeping tot dienen, een levenstaak is. Met dank zegging werd deze mooie ringmiddag ge sloten. KINDERLEED ARNEMUIDEN Dinsdagavond te on geveer half elf, toen de gemeente- en rijkspolitie van Arnemuiden op den Rijksweg richting Sloedam surve lieer den, ontwaarden zij dat bi, een boom iemand zich ophield. Bij nader onder zoek bleek het een 12-jarig meisje te zijn dat totaal verkleumd en verstijfd van koude was. De arme kleine kon bijna niet spreken. Zij werd mede na.zr Arnemuiden genomen. alwaar zi\ bij een kachel en met warm dr nken weer op 't verhaal kwam. Toen vertelde zij, dat zij woonachtig was te Vlissingen. Daar de verstandhouding tusschen naar en haar stiefmoeder slecht was en haar vader in Oost Indië vertoeft, had zij het plan opgevat om n,aar haar groot-

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6