WEK DE GAL IN UW LEVER OP SPORT. Uü de Goesche Courant van een halve eeuw geleden. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet Uw lever een liter ga! in do ingewanden doen vloeien. Wanneer de galaf- scheiding onvoldoende ia, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gas sen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw orga nisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen ztjn slechts lap middelen een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carters Leverpilletjes, verkrijgbaar bü apothekers en drogisten in flacons van 0.75. (Ingez. Med.) zocht aan het bezwaarschrift van den heer Dekker tegemoet te komen. De vraag naar bouwgrond is juist daar groot. De hrn. Sanderseen De Kroo sloten zich hierbij aan, doch de hrn Kammeraaden Lorier wilden den weg tot landweg bestemmen en het bouwen van middenstandswoningen al daar bevorderen. Het voorstel Stoppels, bebouwing aan beide zijden van den weg toe te staan werd daarop met de stem men van de hrn. Kammeraad, Lorier, Verhage en Contant tegen, aangenomen. Een schrijven van mr, P, Loeft, Vervolgens kwam een schrijven van mr. P. Loeff, aan den Raad gericht, in behandeling. In dit schrijven protesteert adressant o.m., tegen de deels open, deels bedekte aantijgingen, die destijds terzake van zijn verzet tegen het vorige uitbreidingsplan tegen hem door eenige raadsleden zijn gedaan. Adr. zegt het recht te hebben brieven te schrijven aan diegenen der raadsleden, aan wie hij wenscht te schrijven en ook het recht heeft om aan andere raadsleden niet te schrijven.De brieven waren niet geheim (uitlating raadslid Sandqrse). Voorts wijst adr. er op dat hij niet uitsluitend uit eigen belang voor zijn familie heeft gehandeld. Adressant beschouwt het voorts als praatjes dat het raadslid Moens t.a.v. het terrein Steenhove beweerd heeft, dat de heer Loeff zooveel van de heeren Bensink en Wemelsfelder had ontvan gen, dat hij er al lang goed mee was in verband met de vroeger betaalde koop som voor dit terrein. Adr. zegt dat het bouwverbod op dit terrein een belang rijke schade veroorzaakt en hij zou er prijs op stellen als door den Raad werd toegestaan ter plaatse één villa te bou wen. Verder maakt adr. nog eenige wen- schen kenbaar inzake de bebouwing bij Der Boede. Hij wijst er op, dat de kans op behoud van een belangrijk deel van Der Boede stijgt, naarmate de beperking van de rechten van den eigenaar min der wordt. De hr Sanderse meende een protest tegen dit adres en teg'en dez'en persoon te moeten uitspreken. Deze ge achte ingezetene mist volgens spr het recht aan den Raad dergelijke brieven te schrijven. Dat hij opnieuw wil probee- ren enkele raadsleden bij den neus te ne men om een extra portie toegediend te krijgen nemen wij niet aan, aldus spr. En wat die aantijgingen betreft, dan wil spr. er eens op wijzen hoe deze ingezetene, achter den rug van B. en W. om, tijdens de vacantie van den burgemeester deels bedekt, het "gemeentegezag heeft gepas seerd en voorts dat deze persoon op een verjaardagvisite bij een ander ingeze tene, bij een glaasje cognac zeide: ik ben nu zoover gevorderd, dat ik nog een of twee raadsleden noodig heb; dan ben ik er. Spr. protesteerde er tegen, dat een deel der raadsleden toen niet, en nu wel geacht werden om van dezen inge zetene een circulaire te krijgen. Spr. protesteerde verder tegen de wijze waar op deze individu, aldus spr., tegen ons tekeer gaat. Wanneer wij in 't open baar met dezen inwoner in debat zou den treden, dan konden wij over de wii- ze van zijn optreden in deze gemeente wel tien van zulke adressen schrijven. De heer Moens kwam op tegen de in het adres van mr. Loeff genoemde „praatjes Spr. meende te kunnen aan- toonen, dat adr. wel degelijk gedekt is en dat spr.'s beweringen geen praatjes zijn. Spr. zeide dat een dergelijk schrij ven niet overeenkomt met den stand, van iemand als de heer Loeff. De heer D e R ijk e vroeg of het niet beter geweest zou zijn dat de vorige sprekers zich tot den schrijver (mr. Loeff) hadden tfewend. De Voor z. kon zich best voor stellen Jat de heeren zich niet zoo lek ker gevoelden en hun meening eens moesten zeggen. De betrokken adres sant kan nu zien dat n ets weggemof feld wordt Spr. kon het betoog van den heer Sanderse niet onderschrijven, maar dat er iets'van waar is, is zeker. De tendenz is niet onjuist. De heer Sanderse verklaarde dat men wel eens in het openbaar w'l praten hoe de heer Loeff zich tegenover het openbaar gezag geplaatst. Als de hr. Pe R::ke hem in bescherming wil ne men, moet hij zulks dan ook maar ir, het openbaar doen. De heer De Kroo kwam nog eens terug op zijn compromis, bebou wing op het strookje grond te Der Boe- de niet toe te staan, doch wel bouw vergunning te verleenen bij Steenhove. De heer Moens zeide dat hij dan met het voorstel zou komen heel de zaak aan den Middelburgschen weg te herzien. Na nog eenige discussie werden alle wijzigingen, bebouwingsvoorschr ften en ook het uitbreidingsplan z.h.s, aange nomen. De V o o r z. wees er op dat na 2 jaar het eindpunt nu bereikt is en de u' tbreiding der gemeente volgens een systeem kan worden ter hand ge nomen. Spr. wenschte de Raad en de gemeente geluk daarmee, HET STICHTEN VAN EEN NIEUWE OPENBARE LAGE RE SCHOOL, De V o o r z. stelde voor B. en W op te dragen, den bouw van een nieu we school voor openbaar gewoon lager onderwijs in studie te nemen en met afgeronde voorstellen terzake bij den Raad te komen. De toestand waarin de openbare school zich bevindt moet on houdbaar worden geacht, De totale bouwkosten eener nieuwe school zullen de f 12000 niet overschrijden. Bij ex ploitat e dezer school zal het gemid deld bedrag per leerling en per jaar aan de bijzondere school uit te keeren dat nu ongeveer f 14 bedraagt, de f 10 niet overschrijden. Het eerste jaar za reeds een voordeel van f 540 kunnen worden verkregen. De heer De Kroo wilde het begeleidende schrijven van den burge meester bij dit voorstel onbesproken laten. De V o o r z dat is jammer. De heer De Kroo vervolgend zeide dat het onvoorz!chtig is om een nieuwe openbare school te bouwen omdat deze tijd van saneering" zulks eigenlijk niet toelaat. Het zou ook wel eens kunnen gebeuren, dat de open bare school op non-activiteit wordt ge steld. De geboortecijfers dalen gestadic en 'n de school zullen wellicht lokalen vrijkomen, Spr. geloofde, dat nieuwbouw meer dan f 12000 zal vergen De bii zondere scholen zouden door den bouw van een nieuwe school voorts niet in de gelegenheid zijn, achterstand in te halen Enkele jaren geduld *e betrach ten lijkt beter. De schoolgeschiedenis moet eerst eens bezinken. De heer Sanderse was ver wonderd, d,at na het betoog van den heer De Kroo, de heer De Rijke niets zegt, immers een vorige maal verklaar de deze laatste toch: meneer de voor zitter, bouwt dan een nieuwe school! Dat de openbare school door dalend geboortecijfer fcou verdwijnen geloofde spr. niet. Een openbare school gaat om andere reden ten gronde. Welke mid delen daartoe worden aangewend zou spr. maar niet opnoemen. Het gaat er hier niet om het bijzonder onderwijs een klap te geven ten voordeele van het openbare. Het te waardeeren ini tiatief van den heer Moens en de acti viteit van den voorz. gaan er volgens spr. om ordening te brengen in de ge- meentefinanciën. Spr. g'ng nog eens de geheele geschiedenis na. Spr. vond het fout, dat verschillende raadsleden zich niet boven de functie van bestuurslid eener bijzondere school weten te plaatsen. En wat de uitkeeringen aan de bijz. scholen betreft, vond spr. het typeerend, dat de penningmeester van de geref. school meermalen heeft betoogd: „wat moet ik met al dat geld beginnen?" En hetzelfde schoolbestuur verzet er zich nu tegen, dat 12 als vergoeding werd gegeven. Hoe is het mogelijk, dat men op deze wijze stelling neemt tegen voor stellen van B. en W. Wanneer dit voor stel van den voorz. verworpen wordt zal, volgens spr., de harmonie en samen werking er niet beter op worden. De hr. Kammeraad was 'voor ont volking der scholen niet zoo bang. Spr. kon, gezien de financieele zijde van het voorstel, er geheel mee accoord gaan. De hr. M o ens wees er nog eens op dat de tegenwoordige uitkeering per leerling aan de bijz. school de hoogste is in geheel Zeeland. De school aan den Dishoeckschen weg zwemt, volgens spr., in het geld. De houding van de a.r. frac tie ziet spr. niet anders dan dat zij op goeden voet wil treden met de chr. hist.; want we gaan weer zachtjesaan naar 'n wethoudersverkiezing. De Voorz. ging de verschillende uit gebrachte prae-adviezen in deze kwestie nog eens na en zeide voorts dat de door hem voorgestelde bezuiniging aan den voordeeligen kant is genomen. Wat wordt nu weer gezegd van dit ^rae-adr vies? Wel dit, aldus de Voorz., dat de voorzitter met geld smijt en dat de be lastingbetalers er weer voor kunnen op draaien. Het is echter zoo, aldus spr., dat het gezag in den Raad wordt verlegd naar instellingen en organen, die buiten den Raad staan. G ij zijt gezagsdragers en niemand anders, zoo riep de Voorz. uit. Het politiek belang en het persoon lijk belang wordt min of meer ingescha keld, doch degenen die buiten den Raad staan hebben geen gezag uit te oefenen. Van mijn kant, aldus spr., zijn geen ver wikkelingen te wachten, maar het moet gezegd, dat in verschillende zaken geen vertrouwen heerscht. Het is jammer dat dergelijke verhoudingen hier bestaan. Er mag echter geen verwijdering door komen. Spr. wees er op dat de wet toch toelaat, dat de minister, wanneer noo dig, aan schoolbesturen een hoogere uit keering toekent. Spr. heeft geen énkele poging ongebruikt willen laten om de kosten van het onderwijs naar beneden' noemde heeren óp afdoende wijzè wer- te halen en wanneer het voorstel van J den beantwoord. spr. verworpen wordt, dan schuift spr. de verantwoordelijkheid op de raadsle- j den die het afstemmen. De hr. De Kroo zeide dat eerst de achterstand van de scholen ingehaald moet worden. De hr. Moens: dus nog meer geld. RAAD VAN VEERE. De brand in het Stadhuis Drie schriele vroede vaderen. VEERE. Woensdag vergaderde de Raad, onder voorzitterschap van bur- De hr. De Kroo: er is achterstand, gemeèster D. Hu^XXezig de keer De hr. Sanderse: spreekt de hr. j. Leer met kennisgeving. Op voorstel van burgemeester Huinink is een felicitatie-telegram aan burge meester Th. C. D. Coops, van Muiden, vroeger gemeente-secretaris alhier, en aan mevrouw Coops gezonden ter gele genheid van de geboorte van hun zoon De voorz. deelde mede, dat het postkantoor alhier poststation is gewor den, in verband waarmede verschillende wijzigingen in den diensttijd zijn aange bracht, die in zekeren zin een verslech tering zijn voor het publiek. Door spre ker, die ingevolge de postwet met die verandering in kennis werd gesteld en daarin gekend werd, is bereikt, dat voor den telefoon- en telegraafdienst van 8 20 kantoortijd is, dat driemaal per dag een uur voor den gewonen postdienst beschikbaar is en tenslotte dat de twee de postbestelling tot Zandijk is uitge breid. Op een desbetreffende vraag van den heer Gideonse deelde spr mede, dat als het noodig blijkt deze rou te ook voor een deel buiten Zandijk er naar de Sluizen kan worden uitgebreid Er kunnen alsnog wijzigingen worden aangebracht. Betreffende de besprekingen omtrenl den aanleg van de waterleiding te de zer plaatste zeide de voorz., dat B. en W. een onderhoud hebben gehad me1 commissarissen en den propagandist van het rijksbureau voor drinkwatervoor ziening. Het was een kleine verrassing toen bleek, dat de Waterleidingmij. Mid den Zeeland bereid was zonder kapitaal- zorg voor deze gemeente de leiding aan te leggen, mits gegarandeerd werd een rentabiliteitszekerheid van zestig pro cent der aansluitbare perceelen. Op '16 Maart zal een en ander nader onder oogen worden gezien en in een huis houdelijke vergadering van den Raad worden overwogen. Betreffende de distributie van heffing- vrije margarine en bak- en braadvet kon de v o o r z. zeggen, dat hiervan op tamelijk ruime schaal gebruik ge maakt werd. Een bedrag van ruim 12 werd gevo teerd als bijdrage aan de gemeente Vlis- singen voor het bezoek van een leerling aan den machinistencursus aldaar. Naar aanleiding van de ministerieele beschikking betreffende de vestiging van schoenmakersbedrijven vroeg de hr. Wouters of rondreizende schoen makers en -lappers ook hieronder vie len; deze toch komen nogal vaak in de gemeente en schijnen goede zaken te doen. Daar de meeningen hierover nogal uiteenliepen, zeide de voorz. een onderzoek toe. Betreffende den Biddag zeide de voorz., dat verleden jaar besloten De Kroo nu als lid van den Raad of als schoolbestuurder? Spr. meende dat nu wel bewezen is, dat deze twee functies niet gescheiden gehouden worden. Spr. vraagt zich toch eens los te maken van de gedachte dat het hier gaat tegen het bijzonder onderwijs. De school is toch reeds al in 1923 afgekeurd. De hr. Lorier was van oordeel, dat men als lid van den Raad ook de belan gen te verdedigen heeft van alle organen in de gemeente, dus ook de levensbelan gen en behoeften van de schoolbesturen. Dat de goede verstandhouding ver troebeld is, komt volgens spr. dat men te berde brengt wat men op straat heeft vernomen en dat men er op uitgaat om dat te vernemen. De eerste pogingen hadden volgens spr. succes moeten heb ben. Nu gaan we stap voor stap achter uit in deze kwestie, Er is nog verande ring mogelijk wellicht, wanneer men op een punt verkeerd is geweest. Spr. zeide tenslotte nog, dat het feit, dat de school in 1923 afgekeurd is, altijd als een stok achter de deur gebruikt wordt. De Voorz. meende dat de zaak nu voldoende bepraat was, maar wilde toch nog even opmerken, dat van zekere zijde te veel voeling wordt gehouden met menschen die hier niets mee te maken hebben. Het voorstel van den Voorz. B. en W. op te dragen den bouw van een nieuwe openbare lagere school ter hand te ne men werd verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de hrn. Stop pels, De Lange, Jasperse, Lorier, De Kroo en De Rijke. Rondvraag. Op vragen van de hrn. Kammeraad, De Lange, Verhage, De Rijke en Sander se antwoordde de Voorz. o.m T dat de steunverleening aan kleine boeren nog al meevalt;, dat het in de bedoeling ligt eerst het middengedeelte van den Bree- weg te verharden, eerst daarna zal trot toir aangelegd kunnen worden, en ten slotte dat de vernielzucht door de jeugd bekeken zal worden. O. EN W. SOUBURG. Dinsdagmid dag had de heer H. P. Staal, directeur der districtsarbeidsbeurs te Middelburg alhier in het stempellokaal aan het Oranjeplein een bespreking met een 10-tal alhier in de werkverschaffing ge plaatste landarbe'ders, betreffende werkgelegenheid voor landarbeiders in Duitschland. Daar kunnen alleen landarbeiders worden geplaatst, die van aanpakken weten, maar er dan ook een zeer be hoorlijk loon verdienen. Het is niet de bedoeling de menschen van steun te onthouden, doch het spreekt vanzelf, dat de overhe'd niet blijft steunen, in dien er werk te over is, ook al is dit in het buitenland. Arbeiders uit de om geving .die er verleden jaar hebben ge werkt hadden over het werk, het loon en de behandel ng niet te klagen. Nog voor dat ze Duitschland verlieten, ver huurden ze zich al voor dit jaar. Dat is wel het beste bewijs, dat het er niet zoo slecht is als sommigen beweren. U t verschillende gemeenten staan er nu al ploegen gereed om straks naar Duitschland te gaan werken. Het is bijna too goed als zeker dat ook uit deze gemeente een ploeg ar beiders zich daarheen zal begeven. Dinsdagmorgen liepen alhier met veters twee meisjes u t een der woon wagens, staande aan de stortplaats te Middelburg, Een harer hield zich even wel ook met nog andere practijken op. Uit een winkel aan de Kanaalstraat nam ze van de toonbank een_pakje bo ter weg en zou dat juist in haar tasch bergen toen de winkelier haar betrapte. Van d't geval werd bij de politie aangif te gedaan, die het meisje in verhoor nam en proces-verbaal opmaakte. VROUWENPOLDER. Maandagavond hield de Landbouwvereeniging alhier, in het café Duvekot, onder voorzitterschap van den heer L. Maas, haar goed be zochte jaarvergadering. Naast de heeren C. Franse en M. Kleinepier, vertegen woordigers van den kring Walcheren der Z. L. M., waren 22 leden aanwezig. De voorz. sprak in zijn openings woord o.m. de hoop uit, dat 1938 finan- tieel gunstiger dan 1937 voor den land bouwers en de veehouders moge zijn, het afgeloopen jaar kan over het alge meen genomen niet gunstig genoemd worden. Uit de door secretaris en pen ningmeester uitgebrachte verslagen bleek, dat 't vereenigingsleven goed ge noemd kan worden, hetgeen niet van de finantiën der vereeniging gezegd kan worden, daar 1937, al is het dan maar een klein, een nadeelig slot te zien geeft. Jet aftredende bestuurslid de heer L, Maas werd herkozen, terwijl in de plaats van den heer H. Maljaars, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, als bestuurslid werd gekozen de heer Adr. Vüesu Czn. Vervolgens gaf de heer C. ranse een korte, maar niettemin dui delijke uiteenzetting van de Pachtwet terwijl de heer Kleinepier de crisismaat regelen besprak, waarna de door de aanwezigen gestelde vragen, door ge was een feestdagvergoeding uit te kee ren. De heer Wouters meende, dat deze dag geen feestdag was. Men kan vrij krijgen voor kerkgang maar over het algemeen wordt er 's middags in andere gemeenten gewerkt. De voorz. wilde het oude standpunt van den Raad handhaven, namelijk vrij zonder vergoe ding, of werken tegen de gewone ver goeding. De heer Simonse was er tegen omdat degeen, die naar kerk wil zijn loon moet missen. De heer Gide onse meende, dat, wanneer men uit overtuiging naar kerk gaat, men dat er wel voor over zal hebben. Tenslotte werd besloten om vrij te geven aan de genen, die ter kerke willen en, daar nie mand de geheele week werkt, deze in de gelegenheid te stellen de schade op een anderen dag in te halen. Premie brandmelder stadhuis brandje. In verband met deze in letterlijk en figuurlijken zin brandende kwestie, stel de de voorz. voor in comité-generaal te gaan. De heer Poppe was hiertegen gekant. Weth. Van Beveren zeide, dat iedereen gerust mag weten hoe de vork aan den steel zit. De voorz. acht te het echter beter om de vrij scherpe correspondentie tusschen het college van B. en W. en den minister, in beslo ten zitting te behandelen, temeer daar zulks een vertrouwelijke corresponden tie is. Hierbij legden de raadsleden zich neer. Na heropening deelde de voorz. mede, dat door de verzekering een be drag van 50 is beschikbaar gesteld, namelijk 40 voor den heer Jac. Minne- boo, die den brand ontdekte en aan stonds rapporteerde, en 10 te verdee- len onder anderen. B. en W. waren van meening dat de Raad hieraan een be drag van 50 moet toevoegen naar aan leiding van de met den minister gevoer- de briefwisseling en het gezamenlijk be- drag op 100 te stellen. De heer S i- m o n s e wilde het bedrag op 50 hou den. De heer Poppe was er voor, dat de gemeente er 50 bij doet. Men kan, aldus spreker, ons stadhuis niet met een oude schuur gaan vergelijken! Het mooie gebouw is door het actieve optreden van Minneboo bewaard. Hij was op weg om ter vischvangst te gaan en heeft ettelijke uren en misschien wel een goed getij gemist. Niemand kan deze schade bere kenen. Weth. Van Beveren ging hiermee volkomen accoord. De heer G i- d e o nse achtte het bedrag van de as- - surantie voldoende. De minister heeft 3 Maart. GEMENGDE BERICHTEN. Uit Enge land komen berichten over een belang rijke uitvinding, nl, van een glasb.aas- machine. Terwijl tot nu toe holle g.a- zen, als flesschen, enz,, slechts door glasblazers gemaakt konden worden, zal in het vervo g een met saamge- perste lucht gevuld werktuig dit werk kunnen verrichten. Deze glasblaasma chine, een uitvinding van den heer Ho ward M, Aschby, moet met 3 werklie den tienmaal meer en vele betere fles schen kunnen maken dan tegenwoordig vijf. 6 Maart. ONDERWIJS. De hr. F. Waghto werd te Leiden bevorderd tot arts. GEMENGDE BERICHTEN. Te Wage- ningen is aan de loting voor de na tionale mi itie deelgenomen door twee jongelieden wier lengte resp. 1 m 23 cm, 2 mm en 1 m 29 cm 3 m bedroeg. 8 Maart. Een particulier telegram, heden hier te ruim zeven uur ontvangen, bericht het overlijden van Z.K.K.H. den Keizer van Duitschland. MIDDELBURG. Uitgebracht, voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer, 3685 geldige stemmen. Herkie zing tusschen mr. C. Lucasse a.r. (1798 st.) en de hr. A. Smit lib. (1668 st.) GOES. Uitgebracht 3889 geldige stem men. Gekozen jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman a.r. (2194 st.) jhr. mr. W. Six lib. verkreeg' 1321 st. OOSTBURG. Uitgebracht 2643 gel dige stemmen. Herstemming tusschen mr..P. C. J. Hennequin lib. (1238. st.) en de hr. N. Glindermen a.r. (879 st.) best zeggen dat wij er nog eens 50 moeten bijdoen, aldus spr. De heer Wouters zeide, dat de minister alles maar op een ander schuift. De voorz. meende, dat iedereen hierover het zijne mag denken, doch is er van overtuigd, dat de Raad psychologisch gezien beter doet het volle bedrag te voteeren, want het staat vast, dat M. prijzenswaard heeft gehandeld. Tenslotte kwam het voorstel van B, en W. om bij den 50 van de verzekering, 50 van gemeente wege te doen, in stemming. De stemmen staakten met 3 voor en 3 tegen (tegen, de heeren Wouters, Simonse en Gide onse). De voorz. zeide het te betreu ren, thans niet tot een beslissing te kun nen komen; de zaak wordt pijnlijk. Op zijn voorstel zal de Raad op Vrijdagmor gen bijeenkomen om over dit punt tot een oplossing te geraken. Bij de rondvraag antwoordde de voorz. op een desbetreffende vraag van den heer Wouters, dat men om in de steunregeling te vallen, een jaar in de gemeente moet zijn, om aan de werk verschaffing te komen is vermoedelijk geen termijn vastgesteld; spr. zal daar naar informeeren. De heer Simonse vond, dat men het hier toch maar ge makkelijk heeft. Hij vroeg ook naar de uistheid van de opmerking van den heer eer in de vorige vergadering, als zou iemand een onjuiste opgave van inko men hebben gegeven en zoodoende aan de werkverschaffing zijn gekomen. De voorz. zeide, dat zulks inderdaad zoo is, maar dat genoemd persoon alleen aangepakt kan worden wanneer hij weer aan de werkverschaffing moet komen. Op vragen van den heer Gideonse zeide de voorz., dat de cursus der o.l. school nog niet op 1 April is vastgesteld, daar er alsnog geen antwoord van den inspecteur is binnengekomen. Verder dat er zeven man voor rekening van de ge meente werken en niet bij de rioleerings- werkzaamheden zullen komen, omdat de aannemer P. de Voogd er geen belang in zal stellen dezen te werk te stellen. Tenslotte werd op vragen van den heer Poppe medegedeeld, dat de heer Neugebauer een vast inkomen van 350 voor zijn bemoeiingen bij den aanleg van de rioleering heeft, en de heer P. W. van Beveren, de dagelijksche opzichter, 25 per week. Het werk gaat volgens be stek, dus wordt niet noodeloos verlengd. DAMMEN. Aagtekerke wint van Domburg mét 255. Maandagavond speelde Aagtekerke een vriendschappelijken wedstrijd tegen Domburg. De uitslagen waren: Aa. WillemseW. Trielier 2—0, D. TrielierC. Provoost 0 2, L. Trieller-— D Jongepier 2—0, P. de Visser—D. Trielier 1—E F- Krijger—W. Trieller 2o C. JobseP. v. Dullemen 2—0, S. BlaasJ. de Pagter 20, C. Jongepier __J. v. Keulen 20, D. HugenseP. J. Dierexs 2—0, J. Maljaars—S.^ Minder- houd 20, A. ProvoostA, Trieller 2-0, P. BimmelJ. Trieller 20, L. Baltker- M. Reijnhoud 20, G. Wattel J. F. Roosendaal 2—0, P. Maljaars—Chr. 0'2 Uitslag Aagtekerke 25 p. en Domburg 5 punten.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6