BEVOLKING. A8ENDA. r, landia-doel weet de middenvoor van EMM te doelpunten (10). üit een strafschop weet J, Huvers gelijk te maken (11). Kort hierop kan <de EMM-linksbuiten van de zijlijn af zijn club de leiding geven (21). Nog voor de rust weet de EMM-midvoor den stand op 31 te brengen. Hierna is het rusten. Na de rust is Zeelandia het meest in den aanval, doch de aanvallen zijn slecht opgezet, zoodat succes uitblijft. Ook EMM weet de juiste richting van het doel niet meer te vinden en zoo wordt er na de rust niet meer gedoel punt. Scheidsrechter Kouwijzer had een gemakkelijke taak. Corn. BoysIJzendijke 21 De eerste aanvallen zijn voor IJzen dijke, hetgeen een corner oplevert. Spoedig daarna kan ook Corn. Boys een corner forceeren. Het spel gaat verder op en neer met IJzendijke iets meer in den aanval. Daartegenover speelt de IJzendijksche verdediging minder soliede dan die van Com. Boys. Na ongeveer twintig minuten spelen scoort Corn. Boys als de IJzendijksche doelverdediger naast den bal grijpt (10). Hierna is IJzendijke nog meer in den aanval doch het lukt niet, Rust stand 1 0. Na rust zet IJzendijke alles op al les. Reeds n,a 5 minuten spelen kon Hesseling zich door de verdediging wringen en scoren (11). Hierna wordt Corn. Boys 'n kwartier lang geheel in gesloten. Doch steeds is De Paauw de struikelblok. Hierna gaat het spel weer op en neer. Na eenigen tijd kan Corn. Boys door een fraaie voorzet de voor hoede gelegenheid geven door een pracht schot de leiding te nemen (21). Wat IJzendijke ook probeert het lukt niet. Tegen het einde gaan ze met al leman naar voren. Bij een algemeene aanval, wringt de aanvoerder zich door alles heen en juist voordat hij scoort fluit de scheidsrechter tot ieders ver wondering en onthoudt IJzendijke den gelijkmaker. Hiermede komt het einde en wordt Corn. Boys verdiend beloond voor zijn algemeen enthousiast en vol houdend spel. AxelBiervliet 40. De eerste aanvallen waren voor Axel. Na een kwartier komt de bal bij den rechtsbuiten van Axel terecht, deze zet goed voor en de linksbinnen van Axel geeft keeper v. d. Linde geen kans 110). Nu komt Biervliet in den aan val, maar de voorhoede weet de gebo den kansen niet te benutten. Als na een half uur spelen de centerhalf een vrijen schop te nemen krijgt op een afstand van 20 m verdwijnt de bal in het uiterste hoekje (20). Daarna heeft de rechts back van Biervliet het ongeluk in eigen doel te trappen (30). Na de rust gaat het spel op en neer met Axel iets meer in den aanval. Na een 20 min. spelen beoordeeld de rechtsback van Biervliet een bal weer verkeerd, zoodat het leder wederom in eigen doel verdwijnt. (40) Met deze geflatteerde zege voor Axel, fluit scheidsrechter Gillesen het einde. HulstHoofdplaat 62. „Hoofdplaat" verschijnt in het veld met drie invallers. Het mist zijn rechts back, linkshalf en midvoor. De wedstrijd is nauwelijks 5 minuten oud als „Hulst" het eerste doelpunt maakt (10). Toen er ongeveer 15 minuten gespeeld was maakt „Hoofdplaat" gelijk (11). Onge veer na 15 min. krijgt „Hulst" een cor ner te nemen welke keeper Thomaes in ■eigen doel slaat 21. Voor de rust weet Hulst" zijn voorsprong te vergrooten tot 31. Ongeveer 5 minuten zijn er in de tweede helft gespeeld als „Hulst" er 41 van maakt. Na 20 minuten maakt ^Hoofdplaat" haar tweede doelpunt (42). Nadien weet „Hulst" nog twee maal te- scoren zoodat de wedstrijd ein digde met een 62 overwinning voor .„Hulst", „Hoofdplaat" was met zijn in vallers zwaar gehandicapt doch „Hulst" zou geen 62 overwinning behaald heb ben als de keeper van „Hoofdplaat" niet totaal uit vorm geweest was. Niet min der dan vier doelpunten komen op re kening van den keeper. In het veld wa ren de ploegen vrij goed aan elkaar ge waagd doch elk' goed gericht schot was meestal een doelpunt. De spelregels. De scheidsrechtersver. „Walcheren" organiseert met medewerking van de scheidsrechterscomm. van den K.N.V.B. op Donderdagavond te Middelburg op de bovenzaal van de Vergenoeging een voetballezing, te houden door den heer J. Gosschalk uit Amsterdam. Deze le zing, verduidelijkt met lantaarnplaatjes, is voor iedere voetbalbelangstellende gratis toegankelijk. Een pracht gele genheid dus om zijn kennis op spelregel- gebied te vermeerderen. DE LOTING VOOR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Nederland waarschijnlijk tegen Tsjechoslovakije Le Havre. Het organisatiecomité der wereldkam pioenschappen heeft de acht landen aangewezen, welke beschouwd moeten worden als de sterkste deelnemers van het eirtdtornooi. Men zat met enkele moeilijkheden, immers de zestien ge plaatste landen van het eindtornooi zijn op dit oogenblik nog niet eens alle be kend. De volgende acht landen werden in de sterkste groep geplaatst: Italië, als titelhouder, verder Argentinië of Centra&l-Amerika. Brazilië, Duitsch- land, Oostenrijk, Hongarije of Grieken land, Tsjechoslovakije of Bulgarije en Frankrijk. Zaterdagavond vond in het ministerie van buitenlandsche zaken te Parijs de loting plaats welke het volgende resul taat had: a. DuitschlandZwitserland of Por tugal. b. OostenrijkZweden. c. Hongarije of GriekenlandNoord Amerika ofNederlandsch I n - d i d. FrankrijkBelgië of Luxemburg, e. Argentinië of Centraal Amerika Roemenië. f. Tsjechoslovakije of BulgarijeN e -d e r I a n d of Luxemburg. g. BraziliëPolen of Zuid-Slavië. h. ItaliëNoorwegen. Het is zeer waarschijnlijk, dat de wed strijd tusschen Nederland en Tsjechoslo vakije aangenomen, dat deze beide landen het eindtornooi bereiken op Zondag 5 Juni te Le Havre wordt ge speeld. De loting is niet ongunstig voor Ne derland. Ons land had het slechter kun nen treffen in de achtste finale. Mocht Nederland deze ontmoeting winnen, dan zou Brazilië, welk land wel van Polen of Zuid-Sl&vië zal winnen, de volgende tegenstander zijn. Indien men bedenkt, dat algemeen in Europa aangenomen wordt, dat Brazilië op het oogenblik het beste Zuid-Amerikaansche voetbal speelt, beter dan Uruguay en Argenti nië, dan is het duidelijk, dat er heel wat zal moeten gebeuren, voor Nederland zich in den halven eindstrijd plaatst. Incidenten na afloop van een voetbalwedstrijd te Breda. Na afloop van den voetbalwedstrijd BoeimeerAlliance voor de derde klasse C van den KNVB welke van be lang was voor de bezetting van de eer ste plaats op de ranglijst, heeft zich Zondagmiddag een incident voorgedaan, waarbij een politieagent zich genood zaakt zag, zijn revolver te trekken en een schot in de lucht te lossen. Naar wij van de zijde van de politie vernemen, heeft zich het feit als volgt voorgedaan: Met het oog op de belang rijkheid van den wedstrijd had men van de zijde van Boeimeer aan de politie verzocht speciaal toezicht .te willen in stellen, Tijdens den wedstrijd, waarin het wel erg stevig toeging, gebeurde echter niets bijzonders. Na afloop echter naakten twee spelers, behoorende tot de twee partijen met elkaar slaags doch een politieagent wist beide vech tenden te scheiden. Het bleef echter rumoerig op het terrein, totdat tot over maat van ramp in het kleedlokaal een twist ontstond, waarbij zekere H. uit Breda door J. B. uit Roosendaal met een kogelfleschje op het hoofd werd geslagen, waardoor een bloedende won de ontstond. Deze twist werd even later op het veld voortgezet, waarbij de supporters van beide partijen een dreigende hou ding aannamen. Er werd een algemeene vechtpartij op het terrein gevreesd, zoodat een der politieagenten besloot een schot in de lucht te lossen. Dat had een goede uitwerking en spoedig daarna was de orde hersteld,, zoodat het veld zonder moeilijkheden kon wor den ontruimd. Tegen de beide vechters bazen is proces verbaal opgemaakt. KORFBAL. Wedstrijduitslagen Z.K.B. De uitslagen voor de competitie van den Z.K.B, waren Zaterdag: le klasse: Madjoe IZeelandia 13. 2e klasse: E.W.W.—H.B.S. I 5—2. Swift IIISwift II 27. De ontmoeting H.B.S. IIMadjoe II werd vriendschappelijk gespeeld wegens niet opkomen van den scheidsrechter. ZEELANDIA KAMPIOEN. De beslissende wedstrijd te Vlissingen is geëindigd met een overwinning voor Zeelandia. Het twaalftal uit Hansweert heeft dus weer eens den kampioensti tel behaald. Swift I heeft door de nederlaag van Madjoe nog een kans op de tweede plaats. Zeelandia 6 5 1 0 359 11 Swift I 5 2 1 2 25—21 5 Madjoe I 4 2 0 2 25—9 4 Togo 5 0 0 5 2—48 0 2e klasse. H.B.S. I is er niet in geslaagd E.W.W. van de tweede plaats te verdringen. De H.B.S.ers leden een overtuigende neder laag tegen de Vlissingers. Swift II won natuurlijk van het derde twaalftal. Het tweede twaalftal der Swiftianen is nu bijna kampioen. H.B.S. IIMadjoe werd vriendschap pelijk gespeeld. De stand is nu: Swift II 7 7 0 0 55—7 14 E.W.W. 8 5 0 3 21—18 10 Madjoe II 5 3 11 17—8 7 H.B.S. I 6 3 0 3 24—19 6 Swift III 7 0 2 5 7—25 2 H.B.S. II 7 0 1 6 5—52 1 MADJOE—ZEELANDIA 1—3. De belangrijkheid van dezen wedstrijd kwam in allerlei vormen tot uiting. Zoo speelden de zenuwen verschillende spe lers en speelsters parten. En dit had weer tot gevolg onnauwkeurigheden in het spel. Toch willen we daarmede niet beweren dat deze wedstrijd niet aan trekkelijk was. Er viel in het spel nu en dan veel te waardeeren, vooral in de eerste helft. Het begin was zeer snel. Te snel eigenlijk, want maar enkele spelers en speelsters konden het hooge tempo bijhouden zonder fouten te maken. Ook voor Madjoe, dat voor 1 heer en 2 da mes invallers(sters) had lag dit begin- tempo feitelijk te hoog.. De reactie kwam heel begrijpelijk na het eerste doelpunt van Zeelandia door mej. B. Op peneer na 12 min. spelen gemaakt (01). Madjoe trachtte met verre wor pen o.a. door Van Vliet den korf te vin den, doch zonder succes. Zeelandia kwam er na het eerste doel punt beter in, het doelen werd gevaar lijker en een paar ballen kwamen op den korf terecht. Madjoe boette lang zamerhand aan kracht in en Zeelandia kreeg een licht overwicht. Toch duurde het nog bijna 20 min. voordat Zoeteweg den stand op 02 bracht. De Zeelandia- aanval beging nl. de fout het spel veel te kort te houden, men bleef steeds maar op een groepje bij elkaar, in plaats van openingen te maken. En deze te kortkoming van den aanval heeft Zee landia zeker doelpunten gekost. Niettemin bleef het in de eerste helft een aantrekkelijken wedstrijd, waarbij alle vakken goed werk lieten zien. Na de hervatting was het spel minder snel en bleef het onnauwkeurig. Opmer kelijk was ook dat velen het vangen van den bal zoo slecht afging; dit gold zoo wel Zeelandia als Madjoe. Laatstge noemde was het eerste kwartier na de rust iets sterker, maar het doelen van Everaars en Leeflang wilde niet lukken Aan den anderen kant dient een mooie worp van Bruggeman Vermelding, waar bij de bal uit den korf sprong. In het Zeelandia aanvalsvak doelde mej. Gan seman veel, maar zij was daarmede niet gelukkig. Bovendien was het Madjoe verdedigingsquartet, de dames Koning en Blok en de heeren Van Vliet en Goedbloed, in deze periode goed op dreef. 12 min. voor het einde echter zag mej. Ganseman haa;r werken beloond met een goed doelpunt (03). Tenslotte was het Everaars die met een mooien worp een verdiend tegenpunt maakte. Er werd forsch, doch niet bepaald ruw gespeeld, terwijl scheidsrechter v. d. Sluis goed leidde. Toen hij het eindsig naal blies was Zeelandia kampioen van de le klasse. E WW—HBS I 5—2. Na eenige min. neemt HBS de leiding door Eiff (0-1), De Vlissingers komen hierna geducht opzetten. Dit offensief wordt met 2 goede punten beloond ,(31). Voor de rust wordt dan niet meer gescoord. In de tweede helft is HBS beslist sterker, Jo de Buissonjé vindt na plm. 10 min. den korf (3—2). Kort voor het einde vergroot EWW haar voorsprong (42). HBS houdt moedig vol, maar het lukt niet. Integendeel, de Vlissingers scoren nog eenmaal en brengen den stand op 52, w,aarmee het einde komt. Swift IH—Swift II 2—7. Dit gemoedelijk partijtje is toch nog in een groote overwinning voor Swift 2 geëindigd. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit, want het derde gaf goed partij, terwijl in de eerste helft Swift 2 niet op gang kon komen. Na pl.m. 15 min. opende mej. M. de Ru de score (01). Met onveranderden stand kwam de rust, Na de rust was Swift 2 sterker. Van den afworp bracht mej. De Ru den stand op 02. Na vakwisseling was het mej. A. v. Ouwerkerk die er 04 van maakte, waarna de heer Vroom een te genpunt scoorde (14). mej. T. Reekers maakte er 15 van en Brasser 25. Nadat v. d. Kasteel er' 26 van had ge maakt bracht mej. S. v. d. Kam den eindstand op 27. VolhardingTogo 22. Zaterdag speelde Togo tegen het Yerseksche Volharding een vriendschap- pelijken wedstrijd, die een aantrekke lijk verloop had en met 22 eindigde. Voor rust was Togo iets meer in den aanval en v. d. Vliet wist dit in een doel punt uit te drukken, waarna Stobbelaar gelijk maakte. Na rust wogen de par tijen goed tegen elkaar op en nadat mej. De Leeuw nu voor Volharding de leiding genomen had, bracht H. v. d. Sluis de partijen weer op gelijken voet. Men streed nog een kwartier om het winnen de punt, doch de verdedigers, soms ge holpen door vrouwe Fortuna, wisten verder stand te houden. VKV—Swift IV 2—2, Zaterdagmiddag vond te Veere een vriendschappelijke ontmoeting plaats tusschen de Veersche korfbalvereeni- ging VKV en Swift IV, het laatste ver sterkt met één speelster en één speler uit Swift I. De ontmoeting eindigde met een gelijk spel. Het was een heel aardige wedstrijd waarin ,aan weerszij den goed partij werd gegeven. Wij twij felen er niet aan of VKV zal in de a.s, zomercompetitie voor verschillende clubs in haar klasse een ernstige con currente worden, HOCKEY. BelgiëNederland dames 04, Te Brussel is Zaterdagmiddag de hockey-landenwedstrijd voor dames ge speeld tusschen België en Nederland, welke in een volkomen verdiende 40 overwinning voor de Nederlandsche da mes is geëindigd. Met de rust stonden onze landgenooten met 10 voor. Zuid-NederlandBelgië 80. Zuid-Nederland heeft gisteren te Eindhoven niet veel moeite gehad de wedstrijd tegen het Belgische B-elftal te winnen. Met een zware 80 neder laag moesten de Belgen de vlag strijken. Ingekomen personen gedurende de maand Februari 1938 in de gemeente Middelburg. C, L. de Paepe, dienstb. Zuiddorpe, Vlasmarkt 3; Ch. van Biene, winkelier Rotterdam, L. Noordstr. 28; C. L. Cop- poolse, dienstbode Den Haag, Stations straat 19; G. A. van Hekken, dienst bode Goes, Abdij 6; J. Volmer, slager, Burgh, Seisstraat 38; G. van der Ploeg, onderwijzer Weststellingwerf, Kromme- Weele 14; A. C, Buijn, verpleegster, Koudekerke, Noordpoortplein 2; P Zarvettor, Ospitale (Italië), L. Delft 10 R. Vuitel, Neuchatel (Zwits.), Rouaan- schekaai 11; B. Schipper, vertegenw Rotterdam, Rouaanschekaai 65; A. A Nieuwenhuizen, dienstb. Rotterdam Markt 12; M. E. van Meerendonk, ver pleegster, Amersfoort, Lombardstr .32 M. Vader, slager, Veere, Oud Arn. voet pad 86; N. de Pagter, dienstb. Ritthem Augustijnenstr. 6; A. W. Louws, fa- brieksarb., O. en W. Souburg, Oude Vliss.weg 61f; A. Verhag'e, veldarbeider St. Laurens, Schroeweg 7; J. A. Kouse maker, dienstbode, Vlissingen, Singelstr str. 17; G. W. baron van der Feltz, De Bilt, Molenwater 49; J. Oosterhagen, ver pleegster, Franeker, Noordpoortplein 2 H. W. Naez'er, landbk. ingenieur, Wage- ningen, L. Giststraat 33; L. A. J. Ris- seeuw, Sluis, Londensche kaai 43; Aa M. Slui, dienstbode, Wassenaar, Bel- linkstraat. 37; M. J. Zuidema, lasscher, Vlissingen, Veerschesingel 140; Aa. van Fraassen, verpleegster, Goes, Noord poortplein 2; J. J. Hageman, handels reiziger, Koudekerke, Seisdam 32; Th Smit, kantoorbed., Rotterdam, Segeer- str. 16; L. Joosse, dienstbode, Zeist Breestraat 15; L. Schroevers, marinier, Den Helder, KI. Vlaanderen 51; J. Schoe dienstbode, Oostkapelle, L. Singelstr. 27; G. van Dalen, landarb., Arnemuiden, Bleek 18; J. A. Goeman, slager, Vries, Schuitviotstr. 5. Vertrokken: E, J. S. Klomp, verpleegster, Noord poortplein 2, Velsen, Driehuizerkerkweg 51; K. Maljaars, Noordweg 139, Rilland- Bath A 37; J. M. Verburg, dienstbode, Noordsingel 158, Vlissingen, Boul. Ban- kert 38; J. J. ButSchrijver, St. Jan straat 38, Koudekerke, 't Zand D 160; J. J.akobsen, landbouwersknecht, To- renweg 4, Meliskerke A 17; C. M. Cal jouw, hulp in de huishouding, Volderij- laagte 10, Den Haag, Hofzichtlaan 28; H. E. A. Velthuis, leerares, Spanjaard straat 42, Oostkapelle, Duinweg; J, M. van RaalteVan Maren Bentz van den Berg, Noordsingel 158; Vlissingen, Boulevard Bankert 38; N. Davidse, commissionair, Jodengang 27, St. Lau rens, Noordweg B 38; G, C. Potvlie- ger, dienstbode, Wagenaarstraat 17, Vlissingen, Van Nispenplein 10; J. van Wezel, meubelmaker, Gravenstraat 59. Amersfoort, Leusderweg 211; A, Steijn, metaalbew., Rozenstraat 9, Vlissingen, Van Hoorn van Burchtstraat 29; Wa. Logmans, dienstbode, Langeviele 2, Rot terdam, Wolphaertstraat 21a; P. de Vos, soldaat, Seisweg 89, Nederl, Indië; B. Heuseveldt, bakker, Heerengracht 42, Arnhem, Talmaplein 38; J, Stins, korp. kwartiermeester, Bagijnhof 13, 0. en W. Souburg, Nieuwe Vlissingsche weg 339; A. M. P. Flipse, Nieuwstraat 13, Tiburg Jan van Beverwyckstraat 2a; J, Geleijnse, zonder, Lange Delft 42, Amsterdam, Witte de Withsüyaat 85III; A. Griep, verpleegster, Lange Geere 5, Amsterdam, Sarphatistraat; J. P. Glerum, zonder, Vlasmarkt 2, Vlissin gen, Coosje Buskensstraat 14; J. F. VreekeKesteloo, Bagijnhof 41, Lei den, Noordeinde 39; M. M. M. Eiff, Dokstr,aat 19, Rotterdam, Pompenburg- singel 19; A. F. Lorier, Veersche Sin gel 174, Schiedam, Mesdaglaan 4; J. M. J, Timmermans, Noordweg 93, Den Haag, Hooigracht lc; T. Boon, dienst bode, Nieuwe Oostersche straat 29, Rotterdam, Oude Dijk 139a; J. van DlijkMaartense, Schuttershofstraat 6, Den Helder, Klaasduitstraat 5; E. L, de Blecourtde Vries, Brakstraat 14, Rot terdam, Schoutenstraat 113b III; C. H. v,an der Weele, winkelb., Kleverskerk- sche weg 3, Den Bosch, Kastrenswal 9; M. C. A. de Vos, kantoorbediende, Wagenaarstraat 30, Utrecht, Van Wijk- kade 23; J. Dekker, zonder, Seisweg 108, Bergen op Zoom, kazerne Groot Arsenaal; H. H. Zwaan, rijksklerk, Rotterdamsche kaai 37, Assen, Oranje straat 84; A. Verhoeff, vertegenwoordi ger, Vlasmarkt 2, Rotterdam, Borgesius- stra,at 65; J. Wildeboer, huishoudster, Singelstraat 17, Goes, Westwal 54; C. C. Bok geb. Geertse, Rozemarijnstr. 4, O. en W. Souburg, Bermweg li; C. M, P. J. de Vos, procuratiehouder, Nieuw straat 50, Koudekerke E 363a; C. W. van Sparrent.ak, St. Pieterstraat 3, Rot terdam, Katendrechtsche Lage Dijk 191b; E. S. T. Kaan, Singelstraat 2, Am sterdam, Rijnstraat 18; G. Huijsse, Ja cob Gatsstraat 68, Rotterdam, Katen drechtsche straat 10; G. S. Troll geb. Hoek, Singelstraat 5, De Bilt, Gezichts laan 66; A. Kruys geb. Troll, Singel straat 5, Soest, Julianaplein 14; W. Dukkeiing, officier Leger des Heils, Nieuwer Amstel, Aimstelveen, Amster- damsche weg 285. RADIO-PROGRAMMA. DINSDAG 8 MAART. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Ensemble W. Kok. I 1.00 Huis houdelijke wenken. 1 1.30 Ensemble W. Kok. 12.30 Gram. 1.15 Kovacs Lajos' orkest (gr. opn.). 2.00 Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Het Lyra-trio. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest en solist. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Dansmuziek (gr. pl.7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP., gram. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.20 Gram. 10.00 Ver volg Bonte Dinsdagavondtrein. 10.30 Schaakcursus. 1 1.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Gram. HILVERSUM II, 301,5 M, KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten, solist en gram. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 5.05! KRO-Kamerorkest en gram. (Om 5.45 Feïi- citatiebezoek). 6.40 Esperanto. 7.00 Berich ten. 7.15 Vervolg conc. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 KRO-Symphonie-orkest en solisten. I0f30 Berichten ANP. 10.40 Gram. 10.50, Causerie. 1 1.00 Bela Kiss en zijn Hongaarsch orkest. 11.2512.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 11.2011.45 Or gelspel. 12.05 Viool en piano. 12.35 Radio- toolneel. 12.50 Harold Sandler's Weensch octet. 1.352.20 Gram. 4.20 Boekbespr. 4.35 Gram. 4.50 Arthur Dulay's kwintet en solisten. 5.20 Zang. 5.40 Walter Collins' or kest. 6.20 Berichten. 6.45 Ernesto Rittez' Cubaansch orkest en solisten. 7.20 Piano. 7.50 Causerie. 8.10 Saxofoon en piano. 8.20 „Golden Rose", operette. 9.20 Berichten. 9.40 Causerie. 10.00 Sportrep. 10.20 Har monie-orkest en solist. 11.10 Gram. 11.35 Grosvenor House dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pi.). RADIO-PARIS 1648 m. 7.50, 8.55—9.40, 10.40 en 11.20 Gram. 12.40 Giardino-or- kest. (Om 1.50 Zang). 3.05 Viool. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Altviool. 5.20 Locatelli-or- kest. 8.35 Brusselsch kwartet. 9.05 Radio- tooneel. KEULEN 456 m. 5.50 Militair orkest. 7.50 Hagestedt's Amusementsorkest. 11.20 Klein orkest. 12.35 Dansorkest. 1.35 Schrammel- ensemble. 3.20 Orkest en soliste. 5.20 Viola da gamba en cembalo. 6.30 Gram. 7.50 1 1.20 Hagestedt's dansorkest, Keulsch pia no-duo, Keulsch Accordeonkwartet en so listen. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 5.20 Salonorkest. 6.50 Gram. 8.20 Gram. 9.20 Symphonie-orkest en solist. 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. (tot 2.20). 5.20 Or- gelconc. 6.35 Gram. 6.50 Dansorkest. 7.10 Gram. 8.20 Orkest en soliste. 9.50 Radio- tooneel. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 6.50 BulgaarschDuitsch concert, m.m.v. Orkest, solisten en sprekers. 8.20 Berichten, poli tiek dagbladoverzicht. 8.35 Muzikaal caba ret. 9.20 Berichten. 9.50 Piano. 10.05 Be richten. 10.2011.20 Hagestedt's orkest, accordeonkwartet, piano-duo en solisten. BURGERLIJKEN STAND. Oostkapelle. Van 26 Febr.5 Maart. Bevallen: J. J. Maljaars, geb. Allaart zoon. Vrouwenpolder. Van 27 Febr5 Maart. Ondertrouwd: P. de Kam j.m. 29 j. met E. de Kroo j.d. 25 j. Zoutelande, Over de maand Febr. Bevallen: C. de Visser, geb. van Sluijs dochter. Overleden: P. L. Franke 50 j., echtgen. van Ja, Ja, E. de Klerk, H. Koppejan 61 j, echtgen. van Wa. Boogaard, W. van Sparrentak 72 j. wed. van S. van Sluijs, Getrouwd: A. P, van Schoonhoven van Beurden 25 j, jm, en Ma. Ja. Franke 23 j. jd. Yerseke, 26 Febr,5 Mrt. Bevallen: T. van de Plasse geb. De Wee z.; L. M. Kooman geb. Jansen z.; H. C. J. Polderman geb. Bom d.; P. P. Pek,aar geb. De Visser d. (Y. C.) Yzendijke. Over Februari. Bevallen: G. C, M. de Smit, geb. D' Huyvetter d., L. van Opdorp, geb. Sa- rasijn z. Getrouwd: M. v. d. Plasse 35 j. jm. en M. E. van Tiggelen 27 j. jm. Overleden: E. M. de Meijer 3 mnd. z., M. Casteleijn 85 j. wed. Sr. Schipper, P. A. Maenhout 75 j. echtgen. G. A. E. Meijer; Th. Onderdonck 55 j, echtgen. E. L, Schoote. (IJz.) MIDDELBURG. MA 7 Mrt. Oranjefilmvoorstel. Ned. Chr, Filmcentr. (Utrecht)Bogardzaal 18.30 h., 20.00 h. en 21.15 h. Dl 8 Mrt, Lez. Inst. v. Arb. Ontw. spr. de hr. J. Kahn; „De Gouden Poorte", 20.15 h. Dl 8 Mrt. Rede de hr. M. A. Mieras uit Axel, Bogardzaal 19.00 h. Dl 8 Mrt. Linguaphone Filmav. met cul tuurfilm; „De Vergenoeging" 20.00 h. GOES. MA 7 Mrt Dl 8 Mrt ALGEMEEN. MA 7 Mrt. Linguaphone Filmavond met cultuurfilm te Terneuzen, Hotel „Rotterdam", 20.00 h. DI. 8 Mrt. Buitengew. spoedeisch. alge meene verg. aandeelh. N.V. Nwe Ned. Mij. vervaardig. Spiegelglas te Sas van Gent, ten kantore te - 14.00 h.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 8