SPORT. LANDBOUW. INGEZONDEN STUKKEN. WALCHEREN. ?IHD-8EVELAND. N00RD-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. cvv weliswaar een ideale paradeplaats voor de wandelaars, doch voor de vele auto's en touringcars, die 's zomers een bezoek aan de badplaats brengen, is de toestand minder ideaal, daar deze toch telkens weer stuiten op gedeelten die voor auto's niet zijn te berijden, zoodat het meer malen voorkomt dat vreemdelingen die per auto b.v. door de Coosje Busken- straat den Boulevard bereiken, rijden tot de Zeevaartschool, daar moeten terug- keeren en dan vaak Vlissingen weer verlaten, zonder het eigenlijke bad- en strandleven te hebben gezien. Het z.g.n. haventje van Meier, dat de verbinding vormt tusschen de spuiboezem en de zee, maakt het niet mogelijk om op dat ge deelte een breedere weg aan te leggen. Reeds jaren lang zijn er onderhande lingen gevoerd om aan dezen toestand een einde te maken en deze kwestie werd nog actueeler toen eenmaal de wandelpier was gereed gekomen. In siders weten dat burgemeester Van Woelderen onvermoeid heeft gewerkt en nog werkt om aan dezen toestand een eind te maken, doch zeer vele bezwaren moesten worden overwonnen. Toen éénmaal het nieuwe electrische gemaal te Middelburg was gereed geko men en bleek een zoodanige capaciteit te bezitten, dat dit gemaal in staat moest worden geacht om al het overtollige water van de landerijen te kunnen loozen, meende men dat de spuiboezem overbodig was en dus wel gedempt kon worden. Doch de Polder Walcheren dacht daar anders over en gaf geen toestemming. Later werd gedacht aan een brug over het haventje van Meier, doch ook dit plan, dat zelfs bijna ge slaagd was, werd geen werkelijkheid en zoo bleef het probleem van verbreeding onopgelost. Met diverse departementen zijn in den loop der jaren onderhandelingen ge voerd, tot dat deze besprekingen thans zonder twijfel succes zullen hebben. Het ligt nl. in de bedoeling het ha ventje van Meier niet te overbruggen, doch te dempen, waardoor de boulevard 'aldaar over den geheelen breedte kan worden doorgetrokken. Een rioleerings- stelsel zal dan worden aangebracht om het water uit de Spuiboezem naar de zee te kunnen loozen. Dit werk zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. Zal dit probleem dus afdoende wor den opgelost, waardoor een groote ver betering zal worden verkregen, naar wij vernemen is er nog een groot succes geboekt, daar de boulevard nog een andere verfraaiing wacht. Het ligt nl. in de bedoeling om het gedeelte boule vard van het Wooldhuis tot aan den lichttoren, dus den zgn, Nolledijk, dat nu een tamelijk smal pad is, afgesloten voor motorverkeer, te verbreeden niet alleen, doch daarvan een fraai plateau te maken, bestraat met tegels,, waarop dan een aantal banken zullen worden plaatst, waardoor men een prachtig panorama krijgt te aanschouwen. Aan de eene zijde het rijk varieerende en opgewekte strand- en badbedrijf, ter wijl de vele schepen, welke aldaar vlak onder de kust passeeren een steeds boeiend schouwspel vormen, aan de an dere zijde het Nollebosch, waarachter de fijne kleurschakeering van de dui nenrijen en de landerijen. Ongetwijfeld z,al het bezoek aan de badplaats daar door niet weinig worden bevorderd. Ook dit werk zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. Hoewel één en ander vanzelfspre kend nog niet dezén zomer gereed zal komen', heeft men in bevoegde kringen toch vertrouwen dat het seizoen 1939 een geheel verfraaiden boulevard zal brengen, hetgeen zeker het tourisme zal bevorderen, daar alsdan de boule vard een schitterend breede verkeers- baan zal zijn geworden, weliswaar ten spijt van de vele wandelaars, die dan hun heerlijke rust zullen verstoord zien, doch ook daar z,al zeker voor worden gezorgd door den aanleg van breede trottoirs. Wanneer dan tevens den 'grond tusschen café l'Esperance en de- Zeevaartschool wordt opgehoogd, krijgt men aldaar een flinken strook bouw grond', waarop ongetwijfeld spoedig vil la's en wellicht een hotel zullen ver rijzen. Alsdan zal de boulevard van het standbeeld van Frans Naerebout tot aan den Nolledijk geen hindernissen meer opleveren. Helaas zal de doortrekking van de boulevard met deze verbeteringen nog niet voltooid zijn. Immers vormt de be roemde Bomvrije toren nog een belet sel en dit probleem schijnt voorloopig nog niet te kunnen worden opgelost. Deze toren met het pittoreske houten bruggetje moet vanzelfsprekend blijven staan daar deze niet alleen één van de interessantste bezienswaardigheden van Vlissingen vormt, doch tevens een stuk p'eschiedenis van de stad is. Het lag aanvankelijk in de bedoeling om een weg aan te leggen achterom den toren, doch dat bracht met zich mede dat daaraan een gedeelte van de Bom vrije kazerne zou moeten worden op geofferd. Naar wij vernemen wil de minister van defensie daarvoor wel toestemming verleenen, mits de gemeente Vlissin gen zorgt voor een nieuwe kazerqe. Gezien de huidige financiën van de gemeente, zal dit plan voorloopig dus wel tot de vrome wenschen blijven be- hooren. ARNEMUIDEN. Wegens reorganisa tie, welke plaats gehad heeft op de hal te der Ned. Spoorwegen te Arnemuiden wordt met ingang van 20 Maart a.s. de arbeider-telegrafist de heer I. Baaijens overgeplaatst naar het station Kruinin- gen-Yerseke. ARNEMUIDEN. Woensdag vierde het echtpaar Jac. BaaijensVan Antwer pen zijn 50sten huwelijksdag. DOMBURG. Tot volontair op de ge meentesecretarie is door B. en W. be noemd de heer B. Goedbloed te Seroos- kerke (W.). De door B. en W. opgemaakte kie zerslijst 19381939 bevat 806 namen. Gevonden voorwerpen: 1 hangslot sleutel, 1 huissleutel, 1 zilveren arm bandje, 1 paar kinderwantjes. Inlichtin gen bij den gemeente-veldwachter. Voor een thans stampvolle zaal, gaf het kinderkoor „De Jonge Stem" een tweede uitvoering in het café „Wilhel mina". Niet enkel door het veel druk kere bezoek, maar veeleer door de aan wezigheid van den voorzitter, jhr. mr. R. Humalda van Eysinga, die er Maan dag wegens familieomstandigheden niet had kunnen zijn, was deze uitvoering aantrekkelijker dan de vorige. Ook het beter gelukken van de verlichting was daarvan oorzaak. De voorzitter herdacht bij de opening den heer L. J. van Voorthuysen als kin dervriend. Met voldoening merkte hij de aanwezigheid op van mevrouw Van Tuyll van Serooskerken; de burgemees ter was verhinderd. Het programma kon ditmaal volledig worden afgewerkt, nu de heer en me vrouw Van Eysinga, begeleid door me vrouw De Jonge, duetten van Mendels sohn en César Frank lieten hooren. De heer M. Reijnhoudt Jr. dankte be stuur en leider als vader van een leer linge. Het koortje telde 50 leden. Wan neer over een jaar het eerste lustrum kan worden gevierd, zullen de jongens en meisjes, die sedert de oprichting on afgebroken lid zijn geweest en gebleken, een herinneringsteeken ontvangen. KOUDEKERKE. Voor de Dinsdag middag te houden openbare vergadering van den gemeenteraad stellen B. en W, voor hen te -machtigen een brandvrije kluis te doen bouwen op het kantoor van den gemeente-ontv, De huidige brand kast toont zooveel teekenen van ouder dom, dat het twijfelachtig is of zij af doende tegen brand bestand moet wor den geacht. B. en W. stellen voor haar te laten ombouwen in een brandvrije ar- chiefkluis. Daarmede zal een bedrag van f 250.zijn gemoeid. B. en W. stellen verder voor aan de vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Koudekerke te verhuren het recht tot het, met uitsluiting van ieder ander, doen plaatsen en het hebben van stoe len, tenten, badkoetsen, losse getimmer ten e.d. voor het strand- en badbedrijf noodige opstallen, binnen de grenzen der gemeente. Deze verhuring geschiedt van 1 Jan. 1938 t/m 31 Dec. 1942 tegen een jaarlijkschen huurprijs van f 250.B. en W. hebben niet kunnen besluiten tot het vrijgeven van een gedeelte van het strand. Het plan van uitbreiding stellen B. en W. voor vast te stellen. Zij brengen in herinnering dat in dit plan met alle dooi de raadsmeerderheid kenbaar gemaakte wenschen is rekening gehouden. Met andere woorden: het is het plan van den Raad, dat B. en W. slechts noode ter vaststelling aanbieden. De feitelijke in houd der voorschriften heeft v'rijwel geen verandering ondergaan. Het ont moet geen bezwaar bij B. en W. de be bouwing ^aan V-S Noordzijde van den Langeweg te doen uitbreiden tot de in Noordelijke richting gaande sloot aan den Steenheulweg en de bebouwing aan de Noordzijde van den Breeweg op 't Zand toe te laten tot op 10 M. afstand van het in Noordelijke richting gaand Wegeling. De afstanden voor beide plaat sen ontworpen, bedragen resp. 10 en 20 M. Een bezwaarschrift ingediend door jhr. H. A. van Doorn tegen de toege stane bebouwing op de beide driehoe kige perceelen, liggende naast het aan gelegde weggedeelte over Der Boede is te laat ingediend en stellen B. en W. voor niet ontvankelijk te verklaren. Een bezwaarschrift van J. D. Groe- nenberg eventueele uitbreiding van be bouwing naast zijn perceel aan het Slob- berduinsche voetpad in de richting van de trambaan wel toe te staan, kunnen B. en W. voorstellen goed te keuren. Op een bezwaarschrift tenslotte van P. Dekker Hzn., tegen de bepabng dat de weg, welke geprojecteerd is op 't Zand van de Baarsjessprink naar den Bree weg', voor het grootste gedeelte slechts aan één zijde bebouwd mag worden, stellen B. en W. voor afwijzend te be schikken. N. EN ST. JOOSLAND. Het aantal kiezers voor 1938/39 bedraagt 652. OOSTKAPELLE. Het fanfarencorps „Crescendo" bracht Woensdagavond een serenade aan den heer J. Geldof Lz., die dien dag zijn 70en jaardag vierde. De heer Gelof, die secretaris van V.V.V. is geweest, en jaren lang als onderwijzer aan de openbare school was verbonden, geniet algemeene achting. Zooals ge woonlijk, wanneer het muziekcorps in actie is, bracht het ook nu weer veel volk op de been. Na afloop werden de muzikanten door den jubilaris ontvan gen. Woensdagavond hield de Chr. Be sturenbond „Oostkapelle en Omgeving' zijn 5e jaarvergadering, oneer voorz:t terschap van den heer P. Cornelisse. De voorzitter memoreerde in zijn openings woord dit eerste lustrum. Volgens het jaarverslag van den secretaris, den heer S. Roelse, is de toestand der vereeniging goed. De penningmeester, de heer A. W. Louws, sloot het boekjaar af met een batig saldo van ruim 5, Ook werd ver slag uitgebracht door den bibliothecaris De aftredende bestuursleden, de heeren P. Cornelisse en S. Roelse werden her kozen. De avond werd verder met ver schillende voordrachten gezellig door gebracht. Aan den voorzitter werd als blijk van waardeering een boekwerk aangeboden. RITTHEM. De kiezerslijst door B. en W. vastgesteld, telt 382 namen. Om te laten zien, dat het volk in de laatste tientallen van jaren grooter in vloed heeft gekregen op de samenstel ling van de regeeringslichamen, deelen wij mede, dat Ritthem b.v, ruim 50 jaren geleden slechts 24 kiezers had. De vermeerdering van het aantal in woners is hierbij voor Ritthem van wei nig invloed, daar de bevolking in de laatste halve eeuw met nog geen 50 zie len is toegenomen. VEERE. Alhier gevonden en bij de gemeentepolitie terug te krijgen: een tweetal heeren-armbandhorloges en een duimstok, terwijl een gouden ring, die ruim een week geleden alhier op het sportterrein gevonden is, nog niet is af gehaald. BIEZELINGE. In het lokaal Algemeen belang te Biezelinge werd een „Effatha" avond gehouden welke goed bezocht was en onder leiding stond van den hr. Joh. van Liere te Biezelinge. De predikanten ds. A. M. Franssen, Chr. Ger., ds, A. Scheele, Ger. en ds. J. P, van Steenbergen, Ned, Herv., verleende medewerking. Ds. A. M. Franssen sprak eenopenings woord, waarna de hr. B. Kooy admini strateur van Effatha in woord en beeld (lichtbeelden) vertolkte de werking van deze inrichting, waar onderwijs en op voeding geheel doorzuurd zijn met het evangelie van Jezus Christus en staat in het teeken van Christelijke barmhartig heid. Hierna sprak ds. A. Scheele een op wekkend woord. Het slotwoord sprak ds. J. P. van Steenbergen. DRIEWEGEN. Voor de afdeeling Drie wegen van den Ned. Christ. Landarbei- dersbond trad Woensdagavond als spre ker op, de heer A. Vingerling uit Goes, lid v.an het hoofdbestuur. Spreker be pleitte in deze algemeene vergadering het nut van organisatie en stelde de grondbeginselen van den bond tegen over die van den modernen bond, door spreker socialistischen bond genoemd. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele aanwezigen (anders denkenden) gebruik gemaakt. Hatelijk heden van weerszijden, bleven niet ■achterwege, zoodat deze vergadering op een laag peil kwam te staan, YERSEKE. Woensdagmiddag, om streeks 4 uur, is nabij de spoorbrug te Vlake de Rijkstelefoonkabel door het anker van een schip vernield. Het ge volg hiervan was, dat zoowel telefoon als telegraafverkeer van en naar onze gemeente geheel werden gestremd. Van verschillende zijden werd hulp aange vraagd en spoedig waren vele beambten van den P.T.T.-dienst aanwezig. Aange zien ook de seinen van de Ned. Spoor wegen niet werkten, vermoedde men dat ook de spoorkabel beschadigd was, het geen bij onderzoek ook werkelijk het ge val bleek te zijn. Verschillende treinen hadden vertraging door het niet werken van de seinen. In den loop van den avond was het telefoonverkeer over één lijn hersteld, doch de telegraaf was en bleef gestremd. Door de Kon. Marechaussee te Hans- weert werd een onderzoek ingesteld, welk schip de schade had toegebracht. KAPELLE. Bij den molenaar A, van Wingen bestaan plannen om den ouden windmolen te doen sloopen. Deze molen dateert volgens de nog opstaande wind vaan uit 1751. Het is een molen, welke opgenomen is in „De oude molens van Nederland" en steeds de aandacht trekt van de toeristen. KLOETINGE. Tot lid van den Raad is benoemd verklaard de heer A. C. Lan- kester, zulks in verband met het feit, dat de heer C. Kousemaker de benoe ming niet heeft aangenomen. WEMELDINGE. Van Dinsdag 1 Maart af wordt er van hieruit des voormid dags om 10.30 uur nog een post verzon den, uitsluitend briefpost, welke, op het postkantoor gepost is. Voor deze ver zending worden dus de bussen op het kanaal en op het dorp niet gelicht. KATS. De kiezerslijst bevat de namen van 342 kiezers voor de Tweede Kamer, 340 voor de Prov, Staten en 336 voor den Gemeenteraad. IJZENDIJKE. Dindsdagavond gaf het muziekgezelschap „Geduld Overwint" voor een goed bezette i,aal haar twee de winterconoert. Vóór de pauze werd op vlotte wijze een muziekprogramma afgewerkt terwijl de tweede helft be stond uit een reeks van voordracht nummers die zonder uitzondering tot groote voldoening van de toehoorders werden gespeeld. Ter traditie getrouw besloot een geanimeerd bal dezen we derom zeer prettigen avond. VS VOETBAL. GEWIJZIGD RCS-ELFTAL. Het elftal van RCS dat Zondag a.s. tegen Baronie uitkomt zal in gewijzig de opstelling in het veld verschijnen. Het elftal is namelijk als volgt samen gesteld; doel: J, Guiran; achter: Daniëlse en Schout; midden: Labeur; Wanjon en Lantsheer; voor: Kruisse, Gillisse, J. van Roo, A. Blok en M. Blok, Eenige ingrijpende wijzigingen zijn dus aangebracht, nl. A. Blok van de rechtshalf- naar de linksbinnenplaats; Labeur van de rechtsbinnen- naar de rechtshalf plaats-. Voorts Gillisse van midvoor- naar rechtsbinnenplaats, ter wijl Van Roo, een speler uit het der de elftal de midvoorplaats zal bezet ten. Zooals men opmerken zal is links binnen. P. Marteijn vervangen. De Zuidelijke 2e klassers Niet alleen in de 2e klasse A, doch ook in de overige Zuidelijke 2e klas sen wordt een spannenden strijd ge voerd om de bovenste plaats. 2 B. In de 2e klasse B gaat het hoofdza kelijk tusschen VW te Venlo en De Valk te Valkenswaard. Het ziet er naar uit dat uiteindelijk de ontmoeting tusschen dit tweetal op het De Valk terrein den doorslag zal geven. F.n dan zal voor de thuisclub een gelijk spel reeds voldoende zijn. De kansen van De Valk zijn dus goed, zooals ook de stand doet zien: VW 17 14 1 2 65—-24 29 De Valk 15 13 0 2 64—24 26 TSC staat op de vierde plaats van onderen met 17 gespeelde wedstrijden, waarvan 6 gewonnen, 1 gelijk en 10 verloren. Palemig heeft den laatsten tijd twee onverwachte nederlagen geleden en daardoor zijn de kansen voor Miranda op het kampioenschap van de 2e klas- so. C aanmerkelijk gunstiger geworden. Wel kan Sittard ook nog gevaarlijk worden, doch zooals de stand van het leidende drietal doet zien staat Miran da er best voor. Miranda 14 11 2 1 41—20 24 P.alemig 15 11 1 3 40—27 23 Sittard 13 10 0 3 32—22 20 Ie KLASSESTANDEN. De standen der le klassen in de verschillende afdeelingen laten wij hier onder volgen. Afdeeling I, DWS 16 12 2 2 41—20 26 Ajax 16 10 3 3 53—18 23 RFC 15 9 0 6 44—34 18 KFC 16 7 3 6 28—25 17 ADO 15 6 4 5 28—31 16 VUC 16 6 3 7 43—34 15 vsv 17 6 3 8 51—53 15 DFC 16 4 4 8. 19—43 12 Sparta 16 3 3 10 20—31 9 Excelsior 17 3 3 11 17—55 9 Afdeeling II. Feijenoord 16 12 1 3 46—17 25 Haarlem 16 10 2 4 46—35 22 Xerxes 16 7 4 5 55—34 18 Stormvogels 16 8 2 6 35—37 18 Blauw-Wit 16 7 2 7 39—38 16 't Gooi 16 7 2 7 25—32 16 16 6 3 7 23—23 15 HBS 16 5 3 8 39—48 13 DHC 16 2 5 9 30—55 9' Hermes DVS 16 3 2 11 29—48 8 Afdeeling III. Heracles 16 11 2 3 42—18 24 Go Ahead 16 9 4 3 37—24 22 Enschede 16 8 4 4 42—27 20 Tubantia 16 8 4 4 35—28 20 AGOVV 16 5 6 5 24—22 16 Wageningen 16 6 3 7 38—37 15 ZAC 16 6 1 9 23—31 13 NEC 16 5 2 9 26—38 12 Hengelo 16 2 6 8 19—38 10 PEC 16 3 2 11 19—42 8 Afdeeling IV, 23 PSV 16 10 3 3 47—23 BW 17 10 3 4 48—28 23 NAC 16 9 3 4 3822 21 Juliana 16 8 2 6 35—34 18 Eindhoven 17 6 4 7 35-32 16 Longa 16 6 4 6 26-29 16 MVV 17 6 4 7 33—45 16 Willem II 17 6 3 8 30—140 15 Noad 16 5 1 10 33—48 11 Roermond 14 4 2 8 26—39 10 Bleijerheide 16 3 3 10 24—35 9 Afdeeling V. Be Quick 15 112 2 43—16 24 GVAV 14 9 3 2 49—17 21 Veendam 14 8 2 4 39—19 15 Achilles 15 6 4 5 37—34 16 Leeuwarden 14 5 4 5 32—28 14 HSC 14 7 0 7 26—40 14 Velocitas 15 4 3 8 16—26 11 Sneek 15 5 1 9 19—40 11 Heerenveen 15 4 2 9 30—49 10 Hoogezand 15- 3 1 11 20—42 7 De voetbalstaking. De strafcommissie van den Z.V.B. heeft de zaak van het staken van den wedstrijd KapelleCortgene behandeld. Een lid van „Kapelle" werd tot 1 Aug. 1938 geschorst, een lid van „Cortgene" voor den tijd van 2 jaar geschorst en een ander lid kreeg een berisping. Een „toeschouwer" meldde ons nog, dat onze gegevens van de gebeurtenissen juist waren, doch dat men den indruk zou kunnen wekken, dat de spelers van de eene (benadeelde) partij uiteindelijk tot de staking beslisten. Deze indruk willen wij wegnemen. Het is zoo gegaan: De scheidsrechter vroeg aan de protes- teerende partij: „Nemen je geen genoe gen met mijn beslissing?" In koor riepen alle spelers der benadeelde partij „Neen, neen". „Dan staak ik den wedstrijd", was het besluit van den scheidsrechter. En toen begonnen de onderhandelingen met spelers en publiek. Waartoe dit leid de, weet men. En dat de scheidsrechter voor de strafcommissie van den Z.V.B. verklaar de den wedstrijd niet te hebben gestaakt, doet ons weer besluiten: wie het lust, zoeke het maar uit. WIELRENNEN, De zesdaagsche te Antwerpen. De kopgroep in de Antwerpsche zes daagsche werd hedenmorgen bij de neu tralisatie gevormd door: 1. D eNeef Dekuyscher 204 pt.; 2. SlaatsPelle- naars 172 pt.; 3. PijnenburgWals 133 pt.; 4. Van SchijndelVan den Broek 109 pt.; 5. BuysseBillet 98 pt.; 6. Chris- tensenStiele 43 pt.; 7. Archambaud Guimbretiere 26 pt.; 8. RonsseDe Pauw 22 pt. BILJARTEN. Albert wereldkampioen vrij spel. Te Marseille zijn de wedstrijden om het wereldkampioenschap vrij spel ge houden. De Franschman Albert wist on geslagen den wereldtitel te veroveren. Onze landgenoot Jan Sweering eindigde op de vijfde plaats in dit sterk bezette tournooi. De eindstand luidde: 1, en wereld kampioen: Albert; 2, Ferraz (Portugal); 3. Cote (Fr.); 4. Joachim (Duitschland); 5. Sweering (Ned.). EEN VERGADERING VAN HENGSTHOUDERS TE GOES. Conclusie tegen verkeerde praktijken aangenomen. Op initiatief en onder leiding van den heer. A, de Feijter vergaderden Dinsdag de hengsthouders van Zuid-Beveland in café De Beurs te Goes. De volgende conclusie werd aan het slot deze vergaering aangenomen: De Zuid-Bevelandsche hengsthouders te Goes in vergadering bijeen, bespre kende de exploitatie der hun tuebehoo- rende hengsten, overwegende; dat, door de toenemende kwaliteitseischen en de daarmede gepaard gaande toenemende kansen op afkeuring de risico's voor hen steeds grooter worden, van oordeel dat het voor de paardenfokkerij in het al gemeen noozakelijk is dat er een gezon de en sterk hengstenhouderij is, van. oordeel dat het tot instandhouding dier hengstenhouderij noodzakelijk is dat de ze rendabel zij, opdat eveneens aan de eischen der merriehouders kan worden voldaan; betreuren het ten zeerste dat door sommige hengsthouders praktijken worden gebezigd welke in een bona fide hengsthouderij niet mogen voorkomen; meenen van de merriehouders te mogen verwachten dat zij een behoorlijk dek- geld zullen betalen; keuren het ten zeer ste af dat verschillende hunner parasi teeren op de hierboven genoemde ver keerde practijken en dezen tegen elkaar uitspelen; besluiten unaniem dat zij in den vervolge geen veulengeld meer zul len vragen doch alleen een vast en re delijk dekgeld en dat stipt zullen hand haven; besluiten verder zoowel tegen, die hengsthouders als tegen die merrie houders die zullen trachten zich daar aan te onttrekken de maatregelen te nemen, welke te dezer zake he* meest doeltreffend zullen zijn". BURGERLIJKEN STAND. Domburg. 128 Febr. Ondertrouwd: J. Maas, 26 j. jm. en W. Brasser, 25 j. jd. ZELFVERLOOCHENINGSAANVRAGE. Het bij velen onzer lezers welbekende Leger des Heils, Stichter: William Boofrx, houdt dezer dagen over het geheele land, ten bate van zijn nuttigen en veel- omvattenden arbeid, zoowel in Neder land als in onze Overzeesche Gewesten, zijn vaste groote voorjaarsactie, ook wel „Zelfverloochenings-Aanvrage" ge noemd. Voor deze openbare geldinzameling doet deze nuttige instelling een beroep op de offervaardigheid van het Neder- landsche publiek, een beroep, dat ook wij hierbij gaarne ondersteunen. Men zie vooral toe, dat de gaven in handen komen van een collectant-Heil soldaat, voorzien van een volmacht, ge- teekend door Kommandant Bouwe Vlas, of gireere op postgiro-rekening jfl'328 van het Hoofdkwartier te Amsterdam.

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 6