Het oog van Abu ZEELAND. KRONIEK van den DAG. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE CRT.) VAN WOENSDAG 2 MAART 1938. No. 51. Een mislukte stormloop en een politieke sfinx.- WALCHEREN. IUBD-3EVELAND. ?£EUWSCH-VLAANDEREN W.O, Graz, de hoofdstad der provincie Stiermarken, vormt een van de voor naamste brandpunten van het Oosten- rijksche nationaal-socialisme. Vermoe delijk hangt meer dan de helft der be volking de ideeën van Hitier c.s, aan. De Oostenrijksche regeering heeft hier de laatste jaren eenige malen met stren ge hand moeten ingrijpen, teneinde te beletten, dat een revolutionnaire bewe ging werd ontketend. De gebeurtenissen, welke er de laatste dagen plaats hebben gevonden, kan men uit dezen hoofde als een soort van natuurlijke reactie op den coup de théatre van Berchtesgaden be schouwen. De afspraken tusschen Hitier en Schuschnigg hebben den Oostenrijk- schen nazi's vrijheid van actie en orga nisatie verleend, Het zou al heel won derlijk geweest zijn, indien daaruit te Graz op korten termijn geen poging, om de wet te verzetten, was voortgekomen. Maar men bleek te Weenen op zijn hoe de. Voordat de beweging eenigen om vang had kunnen aannemen, waren er regeeringsgetrouwe en goed bewapende troepen bij de stad samengetrokken. Die maatregel ontnam den ondernemings- lustigen heeren den moed hun plan door te zetten. Maar de regeering deed ook nog iets anders. De leider der Stiermarksche af- deeling van het Vaderlandsche Front (de door wijlen Dollfuss in het leven geroe pen politieke organisatie, de eenige wel ke in Oostenrijk getolereerd was) werd van zijn post ontheven en vervangen door een Weenschen 'y.regeeringscom- missaris". Deze maatregel beteekende een concessie aan de nationaal-socialis- ten. De afgezette leider n.l. werd door hen gehaat, omdat hij hen steeds dwars had gezeten. Het schijnt, dat nu voorshands de rust in Graz is teruggekeerd, al blijft er poli tieke spanning bestaan, doordat o.a. de plaatselijke universiteit en andere on derwijsinrichtingen, waar het nationaal- socialisme welig tiert, moesten worden gesloten. De meerderheid der professo ren, leeraren en studenten wenschte n.l, aan haar politieke opvattingen uiting te geven door het brengen^ van den Hit- Ier-groet en soortgelijke manifestaties. Dat wil de regeering echter niet toe staan. Een proef met een heropening der inrichtingen had gister tot gevolg, dat de demonstraties onmiddellijk hervat werden. Zoolang de heeren niet beloven zich als Oostenrijkers te zullen gedragen, schijnt de regeering nu de deuren her metisch gesloten te willen houden. Het is echter niet onmogelijk, dat het con flict binnen enkele dagen bijgelegd zal worden. Er verscheen gisteren een op roep van de leiders der nazi's, waarin er op aangedrongen werd, voorloopig maar van verdere manifestaties af te zien. Het „voorloopig" in dezen oproep be wijst intusschen, dat van een capitula tie der heeren geen sprake zal zijn. Blijk baar zijn ze tot het inzicht gekomen, dat ze het beste kunnen probeeren, om zich geleidelijk van de macht meester te maken. Verschijnselen, als zich Zon dag voordeden, hebben bewezen, dat de regeering zich niet gemakkelijk onder den voet zal laten loopen. Dan blijft er dus niet veel anders over dan een gesta dige uitholling van het systeem-Schusch- nigg. Uiteraard speculeeren de nazi-lei ders daarbij op de medewerking van den heer Seiss Inquart, den nieuwen minis ter van binnenlandsche zaken, die, zoo als men weet, op verlangen van Hitier in het kabinet is opgenomen. Tot dusver is nog niet gebleken, in hoever deze speculatie kans op vervul ling heeft. De heer Seiss Inquart schijnt er voorshands weinig voor te voelen, zich in de kaart te laten kijken. Voor een inzicht in het wezen van den poli- tieken toestand in Oostenrijk zou dat natuurlijk van het grootste belang zijn. Voor zoover ons bekend, is er in de bui- tenlandsche pers over deze vraag tot op heden vrijwel met geen woord gerept. Men zou haar in haar scherpsten vorm aldus kunnen stellen: Is Seiss Inquart van plan, om Oostenrijk rijp voor een inlijving bij Duitschland te maken, en moet men hem dus eigenlijk beschouwen als een verrader van het systeem Schuschnigg, of zou hij veel meer dan Hitier zich vermoedelijk verbeeldt voor de onafhankelijkheid van Oostenrijk over hebben? Als gezegd, zijn ministeri eel optreden bevatte tot op dit oogen- blik nog geenerlei positieve aanwijzing hieromtrent. Seiss Inquart gedraagt zich als een politieke sfinx. Door ALAN DARE 30) ,,Ben jij het" riep zij luid. „Ja. Ik breng u uw lunch." Hij zette het blad op tafel en keek haar wat bezorgd aan. „Hij heeft u dus weer in handen ge kregen?" zei hij, ,,Ja. Door een wreeden streek. Dave, mijn man ligt doodziek daarginds, de ri vier op." „Man! Ik wist niet, dat u getrouwd was!" ,,Pas kort geleden. Hij redde mij eens uit Phenuits handen en nam mij mee hierheen, waar hij zijn werk heeft. Het kan mij niet schelen, wat er later met mij gebeurt, als ik hem nu maar kan red den. Help mij, DavelWil jij mij niet hel pen?" ,,Het gaat niet", mompelde hij. „Op mijn woord, ik ben er niet de man naar, om een jonge vrouw graag' slecht behan deld te zien, maar Phenuit is een duivel! Het zou met mij gedaan zijn, als ik hem probeerde te bedriegen!" „Maar jij bent groot en sterk en...." Hij lachte en stak zijn machtige ar men uit. „Zie eens, mevrouw! Met deze vuis ten heb ik meer dan twintig kampioenen knock-out geslagen, maar tegen iemand als dokter Phenuit zijn ze van geen nut. DE WEG WESTKAPELLE— ZOUTELANDE BEPLANT. Een medewerker schrijft ons: Men legt de laatste hand aan de be planting van den provincialen straatweg WestkapelleZoutelande. Na de omleg ging van dezen weg, een vijftal jaren ge- leden, had deze geruimen tijd een on- bevredigenden indruk gegeven. Voor het snelverkeer was hij weliswaar keurig in orde gemaakt, doch voor wielrijder en voetganger ontbrak er iets: hij was troosteloos kaal! Zulks in tegenstelling met gedeelten van den ouden grintweg, waar tenminste nog hier en daar wilgen en elzen in de slootkanten den weg stof feerden. Een paar jaar later werd een liguster haag beplant tusschen het rijwielpad en den straatweg, welker groen althans wat j poëzie bracht in de nuchterheid, terwijl nabij Westkapelle een stuk van den weg met struikgewas werd bepoot. Al deze beplantingen hebben het, den hevigen wind in aanmerking genomen, goed ge daan. En nu zijn dan de bermen en slootkan ten dezen winter volgezet met jong ge was, dat in den loop der jaren bekoring en beschutting zal geven aan wielrijder en voetganger. Niet minder dan (in ronde getallen) 5300 elzenboompjes, 5200 wilgen, 1700 abeelen, 400 eschdoorns, 350 meidoorns, 200 esschen en 80 duindoorns zijn uit- gepoot, en de groei van dat alles zal worden bevorderd door uitstrooiïng van 280 kg kunstmest. Op plaatsen, waar de grond zeer zanderig was, is het zand tevoren weggegraven en vervangen door kleigrond. Deze, en de verdere beplantingen van wege den Provincialen Waterstaat langs de Zeeuwsche wegen ondernomen, zijn voorzeker zeer te loven en vormen eenigszins een tegenwicht tegen de steeds voortgaande vermindering van het houtgewas in deze provincie. De belangstellende lezer die misschien naar aanleiding dezer regelen eens ter plaatse zou willen gaan kijken waar over eenige jaren Filomele zal kweelen, zij gewaarschuwd voor teleurstelling; hij die in een snel vervoermiddel mocht reizen, zal van de geheele beplanting nauwe lijks iets ontdekken! Maar: dat heeft zijn goede reden en het doet aan de belangrijkheid dezer aanplantingen niets af. In een streek, zoo dicht bij de zee ge legen, waar de wind dus vrij spel heeft, moeten de gewassen n.l. eerst acclima- tiseeren, en daarom zijn, terecht, zeer jeugdige (2- en 3-jarige exemplaren) uit gezet. Die bovendien het voordeel heb ben spotgoedkoop te zijn. Komt dus de provinciale overheid alle waardeering toe voor den aanleg dezer beplantingen, die den bedoelden weg van een aangename stoffeering zullen Hij zou me tien jaar cellulaire gevange nis kunnen bezorgen als hij wou. Als ik met hem probeerde te vechten, weet ik wel, wie het zou winnen." Hij liet zijn stem tot een akelig gefluister dalen. Ik zeg u, dat hij niet menschelijk is. Hij kan op een afstand dooden, en zou het doen ook. Maar u hebt het nu goed, mevrouw!" ,,Goed! Terwijl mijn man misschien stervende is! Waar gaan wij heen?" „Een plaats, die Yucatan heet." „Yucatan!" „Ja, er is daar iets,' dat hij hebben wil. En hij wil het zoo g'raag hebben, dat niets hem kan tegenhouden, behalve het vergaan van de wereld, U bent er zeker ook bij betrokken?" „Ja", antwoordde zij. Alles hangt van mij af. Maar ik zal nooit toegeven, Al martelt hij mij, ik zal hem nooit ver tellen wat hij wil weten." Dave trok een leelijk gezicht en be gon wild op zijn nagels te bijten. „Als ik er de moed maar toe had!" „Waartoe?" „Hem op een nacht te wurgen." „Als je het deed, zou je een goede daad verrichten." „Ja, maar het is moeilijk. Hij beschikt over allemachtig rare krachten. Hij heeft een stok, die een man tot pap kan slaan. Het is een electrischen stok met duizenden volts geladen. Het is onbe grijpelijk, hoe een droge batterij zoo'n stroom kan geven, en er zijn menschen, die er millioenen voor over zouden heb- voorzien in den loop der jaren, de ver zuchting moet ons uit de pen: wat zou het nog veel beter geweest zijn, wanneer den geheeien weg langs wat royaler bermen, vooral langs den Westkant van den weg, waren aangelegd! Dan zou overal in breed groepsverband geplant zijn kunnen worden en dat zou de le venskansen der gewassen en hun groei- snelheid aanzienlijk hebben verhoogd daardoor zou tevens een zwaar-beschut- tende manteling langs den weg zijn ge legd, die het karakter der landstreek geheel ten goede zou hebben gewijzigd. Wielrijders en voetgangers, die nu te gen den wind moeten optornen, zouden daarvoor uiterst dankbaar zijn geweest, terwijl wat meer groen in de omgeving van een badplaats, mede een factor van voornaam belang is, met het oog op het vreemdelingenverkeer. Hier en daar zouden dan natuurlijk doorzichten op de duinenrij gespaard zijn moeten worden. Niet te ontkennen is, dat het duurder zou zijn geweest, maar is het niet de zuinigheid, die altijd de wijsheid be driegt? Het is een feit, dat de aanwezigheid van houtgewas in een streek van groote waarde is uit land- en tuinbouwkundig, klimatologisch, aesthetisch, ja zelfs van militair standpunt en bovendien is het immer een niet te onderschatten factor in verband met het vreemdelingenver keer. LUCHTVERDEDIGINGS OEFENING, Door het detachement genietroepen te Vlissingen werd Dinsdagavond een luchtverdedigingsoefening gehouden, in samenwerking met de luchtvaartafdee- ling van Soesterberg. Omstreeks half negen klonk het eer ste motorgeronk van een vliegtuig in de lucht en ieder speurde n,aar de don kere met sterren bezaaide hemel. Spoe dig werd het toestel, of liever gezegd het lichtje w,at dit voerde, opgemerkt, totdat plotseling ook dit lichtje ver dween en alleen de motoren hoorbaar waren. Weldra boorden zich twee ster ke zoeklichten in het donkere lucht ruim, Het vliegtuig wist zich aanvan kelijk echter schuil te houden door op groote hoogte te vliegen. Nadat de ster ke lichten geruimen tijd vergeefs had den gezocht, werd plotseling het roode licht v,an het vliegtuig zichtbaar en on middellijk was het gevangen door de zoeklichten, die het nu niet meer los lieten, Dit spelletje herhaalde zich nog verscheidene malen, hoewel het later ook wel gelukte het „vijandelijk" vlieg tuig in de stralen bundels te vangen zonder dat dit zich had verraden. Het geheel was een interressant schouwspel interressant omdat het gelukkig geen werkelijkheid was, AAGTEKERKE. Het mond- en klauw zeer is in deze gemeente thans geheel geweken. 7 kalveren stierven tengevolge van deze ziekte. BIGGEKERKE. De pl. afd. van den B.V.L. alhier hield Maandag haar jaar vergadering. Burgemeester Simonse heette de aanwezigen hartelijk wel kom. De secretaris van het gewest het woord krijgende, begon met den plaat selijken leider te bedanken voor zijn vele belanglooze werk voor den B. V. L, verricht. Hij reikte aan den heer Schout het brevet scherpschutter uit. Door hem werd een propagandarede uitgesproken, die aandachtig werd ge volgd. Burgemeester Simonse reikte ,aan de landstormers de prijzen uit van het afgeloopen schietseizoen. Allen werden in het bezit gesteld van de fraaie gedenkplaat, die zeer in den smaak viel. Na het zingen van het eer ste couplet van het Wilhelmus sloot de voorzitter deze uitstekend geslaagde vergadering. GRIJPSKERKE. De kiezerslijst 1938 1939 telt 493 kiezers. ben, omdat te weten te komen. Maar geld heeft hij niet noodig." „Wat dan wel?" „Ik weet het niet. De hut van hem is boordevol boeken, griezelige boeker) over geesten en duivels. Soms speelt hij- viool, en die muziek.. Afschuwelijk! het gaat je door merg en been!" Zoo groot en zwaar als hij was, rilde hij zichtbaar en keek over zijn schou der alsof hij vreesde dat Penuit misschien in de kamer was. „Waarom vertelt u hem niet, wat hij weten wil, dan bent u van hem af!' zei hij. „Is het van zooveel belang voor u?" ,,Heel veel! Luister, Dave! Als jij een vader had, dien je lief had, een vader die zijn heele leven goed voor je geweest was en alles voor je had over gehad, zou je dan de gedachte kunnen verdragen, dat zijn lichaam zou worden oogegraven en verminkt?" ,,Neen!" riep hij uit. „Maar is hij dat van plan? Zoekt hij dat lichaam?" Zij knikte en liet het hoofd hangen. „Maar er is iets anders, dat hij heb ben wil?" „Ja, iets anders. Maar daar stel ik niet veel belang in. Alleen het lijk van mijn vader komt er op aan." Dave's gezicht vertoonde een menge ling van haat en vrees Zij begreep, dat hij, evenals zichzelve, in Phenuits macht was, en zij vond het niet eerlijk, verdere pogingen aan te wenden, hem op haa'r hand te brengen daar het succes slechts O. EN W. SOUBURG. Dinsdag werd alhier op de boekjes van ieder der 33 spaarders voor den extra B-steun f 1.70 bijgeschreven van het restant der collec te, welke hier in dertijd vanwege het kleeding-, schoeisel- en dekkingsfonds werd gehouden, VEERE, Benoemd tot uitvoerder bij de Zuiderzeewerken met ingang van 7 Maart, de heer J. Dekker alhier. VROUWENPOLDER. Maandagavond hield de afd. Vrouwenpolder van de Vereen: „Ziekenhuisverpleging op Wal cheren" onder voorzitterschap van den heer W. van Hekken, haar goed bezoch te jaarvergadering. De voorzitter wees er in zijn openingswoord o.m. op, dat 1937 over 't algemeen een gunstig jaar voor de afdeeling genoemd kon worden. Het aftredende bestuurslid de heer P, L. Koster werd alszoodanig herkozen. Uit het jaarverslag van den bode, den heer I, A. Melse, bleek o.m. dat het leden tal nog steeds toenemende is. Vervol gens werd de circulaire van het hoofd bestuur inzake verzekering van verleen de specialistenhulp in den breede be sproken en werd besloten den leden aan te raden zich ook bij deze afdeeling der Vereeniging aan te sluiten. Vele der aanwezigen verklaarden veel voor deze verzekering te gevoelen. VROUWENPOLDER. Maandagavond hield de afd. Vrouwenpolder van de ver. „Het Groene Kruis", onder voorzitter schap van den heer W. van Hekken, haar goed bezochte jaarvergadering. De voor zitter wees er in zijn openingswoord o.m. op, dat 1937 een gunstig jaar voor de vereeniging genoemd kan worden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.m., dat het ledental der vereeni ging stationnair blijft, terwijl uit dat van den penningmeester bleek, dat de ver eeniging er ook financieel goed voor staat. Het afgeloopen jaar geeft een goed slot aan van ruim 7. Het aftre dende bestuurslid de heer A. van Dis werd herkozen. Uit het verslag van den magazijnmeester bleek, dat over 1937 druk van het aanwezige materiaal is ge bruik gemaakt, vooral werden veel ver bandmiddelen verstrekt. De toestand van de aanwezige materialen kan over het algemeen goed genoemd worden, HANSWEERT. De maréchaussée H. C, Vlaskamp te Westkapelle is met in gang van 1 Maart overgeplaatst naar Hansweert, YERSEKE. De ruim 70-jarige huis vrouw van den heer C. Dijkwel had gis teren het ong'eluk in de gang te vallen en haar sleutelbeen te breken. Dr. Ampt verleende heelkundige hulp. OVEZANDE. Maandagavond werd al hier een vergadering gehouden met het doel een luchtbeschermingsvereeniging op te richten, waarbij de heer Bierman een lezing met lichtbeelden hield. Een vereeniging werd tot stand gebracht met aanvankelijk ongeveer 30 leden. Het voorloopig bestuur wordt gevormd door de heeren Mes, burgemeester; De Jonge, gem. secretaris, en Van Steenbergen, hoofd van den luchtbeschermingsdienst, WEMELDINGE. Maandagavond had alhier in een vergadering van de ver eeniging voor Christelijk onderwijs aan Schipperskinderen de installatie plaats van het hoofd der op 1 Maart geopende schipperschool, den heer P. Swart, voor heen te Melissant plaats. De voorzitter ds. A, de Bruijn, Ned. Herv. Predt. opende op gebruikelijke wijze de goed bezochte vergadering. In zijn openingswoord herinnerde hij aan een en ander uit de historie van de tot standkoming der school. Het ideaal is thans werkelijkheid geworden. En hoe ten koste van groote opofferingen van zijn kant bereikt kon worden. ,,Het is hard!" mompelde hij, En wreed! Kon ik maar opnieuw beginnen en een goed leven leiden!" „Misschien krijg je daar nog wel eens de kans toe!" zei zij glimlachend. „Wie is die gravin, die voor hem werkt?" „Gravin!" Dave lachte ruw. „Zij is evenmin een gravin als ik. Haar ware naam is Stefanoff en zij vluchtte uit Rus land, om aan Siberië te ontkomen. Zij is de knapste misdadigster, die ik ooit ont moet heb. Nu, in Phenuit heeft zij haar meester gevonden. Zij is verliefd op hem en hij geeft 'geen zier om haar." „Verliefd!" „Dol! Hoewel hij oud genoeg is, om haar vader en meer te kunnen zijn, is zij gek op hem. Maar hij jaagt haar soms angst aan laat haar doodelijk schrik ken." „Hoe vreemd! En was dit haar hut?" Hij schudde het hoofd. „Maar de kleeren, die daar hangen...." „Die vergat ik heelemaal. Hij zei mij, dat ik u moest vertellen, dat u er een keus uit moest doen. Hij kocht ze voor u." Haar wangen werden vuurrood. „Ik zal ze niet noodig hebben", ant woordde zij met schorre stem. „Dat denk ik ook. Nu moet ik gaan, anders wil hij weten, waarom ik zoo lang ben weggebleven. Kijk eens, u moet niet denken, dat ik dit doe, omdat ik er Vraagt inlichtingen over Verzekering met recht op winstaandeel. Over het tijd vak 1925-1936 kwam aan deze verzekerden een extra-bedrag van ruim 7,5 millioen gulden ten N.V. Levensverzekering Mij. ..Utrecht" te Utrecht. (Ingez. Med.) wel tijdelijk nog gebruik moet worden gemaakt van een lokaal der christelijke school; de schippersschool is geopend. Met de beste wenschen voor dezen nieuw begonnen arbeid besloot spr. zijn rede. Na de pauze waarin namens het bestuur den aanwezigen thee werd aangeboden had de officieele installatie plaats van den heer Swart en het verder personeel mej. C. A, Dronkers en den heer J. van der Berge. Hierna werd nog achtereen volgens het woord gevoerd door den hr. W. H. van Moort, hoofd der Christe lijke school, als collega; den heer Jac. Wabeke als voorzitter van het bestuur der christelijke school; en den heer P. J. Keijzer, burgemeester van Goederee de en Stellendam, als oud-burgemeester van Wemeldinge en tenslotte namens de ouders der schipperskinderen den heer Joh. Florusse. Dinsdagmorgen had de officieele opening plaats van de school. In de daar toe ingerichte lokalen van de Christe lijke school waren met het bestuur aan wezig het bestuur der christelijke school, het college van B. en W. en de inspec teur van het Lager Onderwijs. Na de opening sprak de voorzitter ds. A. de Bruijn een kort woord van wel kom en dank voor dezen dag, die in de geschiedenis van Wemeldinge zal blij ven aangeteekend als het begin van een belangrijk en nuttig werk. Achtereen volgens werd het woord gevoerd door den heer J. A. Dominicus, loco-burge meester namens B. en W.; den heer C. Kuiper, inspecteur van het lager onder wijs; den heer W. H. van Moort als col lega; den heer J. van den Berge namens personeel en kinderen en den heer P. Swart als hoofd der nieuwe schippers school. Na een woord van dank aan alle spre kers sloot de voorzitter deze korte plechtigheid. AARDENBURG. De heer H, van den Berg, marechaussee, is met ingang van 1 Maart j.l, verplaatst van Kruiningen naar de brigade alhier. SCHOONDIJKE. Met een behoorlijk aantal leden, hield de pl. afdeeling van het Groene Kruis Maandagavond haar jaarvergadering. Uit het verslag bleek, dat een ruim gebruik was gemaakt van het magazijn, dat in goeden staat is. Ma gazijnmeester en wijkzuster verdienen een woord van lof. De zuster legde in 1937 495 bezoeken meer af dan in 1936. Het aantal bedroeg 3135. De begrooting afdeeling Groene Kruis bedraagt 2026, die van de t.b.c.-afdeeling 737. De af tredende bestuursleden J. A. Bosdijk en Adr. Luteijn werden herkozen en in de plaats van den heer I. H. Zonnevijlle, die bedankt had, werd bij herstemming ge kozen de heer A. Haartsen-van Prooije. Daarna werd in de benedenzaal van hotel De Zwaan de film „Roeping" ver toond. Ze viel zeer in den smaak. Een talrijk publiek woonde deze filmvoor stelling bij. van houd. Het staat mij vreeselijk tegen, maar ik moet wel, andersHij maakte met zijn vinger een gebaar langs den hals en zij rilde. Het volgende oogenblik was hij weg en liet het welvoorziene blad achter. Maar zij had niet de minste behoefte aan eten. HOOFDSTUK XIV. Alleen. In het kamp zat Hannaway op de te rugkomst van Maxine met Hornblow te wachten. Intusschen werd de zieke al zwakker en zwakker, en de koorts deed zijn uiterste best, hem te vernietigen. Hannaway deed wat hij kon, om ver lichting te schenken, maar al zijn pogin gen leken vruchteloos. Kennedy ijlde van tijd tot tijd, totdat hij geheel buiten bewustzijn geraakte. De inlandsche bediende kwam terug en een oogenblik later gebruikte Hanna way zijn maaltijd in de slaapkamer. De tijd begon te dringen, maar over een uur moest Maxine terug zijn. Als zij op tijd kwam, berekende Hannaway, dat er nog eenige kans was, door den arm geheel bovenaan af te zetten. Maar een uur ging voorbij en zij was er nog niet. Hij zond den bediende naar de rivier, om uit te kijken, en deze kwam eenige minuten later terug met de mededeeling, dat er geen boot in zicht was. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 5