Borende kiespijn? \^yDcun 'n„ ATHLETIEK. JAARVERGADERING DISTRICT ZEELAND VAN DE K.N.A.U. Een rommelige vergadering met veel critiek. Het district Zeeland van de K.N.A.U. hield Zaterdagmiddag in café Ver- meesch te Vlissingen haar jaarvergade ring, onder leiding van den voorzitter, den heer K. de Vries. De voorzitter zeide in zijn openings woord, dat het district dit jaar zijn 10 jarig bestaan herdacht. Helaas is dit tiende jaar niet het prettigste en het meest productieve geweest. Waarschijn lijk zullen velen het bestuur daarvan de schuld geven, doch hoe het zij, het feit is er nu eenmaal. Spr. haalde een eenigen tijd geleden in het „Zeeuwsch Nieuws blad" verschenen berichtje aan, waarin hét bestuur verwijten worden gedaan. Spr. geloofde dat het maar het beste is daarover z'n schouders op te halen en het zijne ervan te denken. Misschien dat we nu van den scnr. zullen hooren wel ke wegen het districtbestuur dient te bewandelen. Ingekomen was een schrijven van den secretaris-penningmeester den heer A. Imanse, dat hij verhinderd was. Een vertegenwoordiger van de K.N.A. U. was niet gekomen in verband met de verre reis en de kosten. De administra teur van de K.N.A.U. berichtte voorts, dat E.M.M. voor deze vergadering geen stemrecht werd toegekend. Critiek op het jaarverslag. Vervolgens werd het jaarverslag van den secretaris voorgelezen. Daarin werd er op gewezen, dat tengevolge van de K.N.A.U.-reorganisatie, en de daaruit voortvloeiende financieele verplichtin gen, de vereenigingen Odidas, Rust Roest en Walcheren van het tooneel verdwenen. Gewezen werd voorts op de slechte onderlinge verstandhouding tusschen de leiders der diverse vereeni gingen. Het is om deze reden, dat de secretaris-penningmeester, mede gezien de vaak onwelwillende houding tegen over hem aangenomen, besloten had zijn functie neer te leggen. Verschillende sprekers wezen er op, dat het niet van pas komt, aan de groo- te klok te hangen, dat de leiders ruzie hadden. Men voerde aan, dat de secre taris er met zijn petje naar gegooid heeft. Hij heeft niet het minste recht een der gelijke meening in het jaarverslag te verkondigen, zonder 't bestuur te raad plegen, meende men. Medegedeeld werd, dat een, door alle leiders van de Zeeuwsche athletiekver- eenigingen onderteekend schrijven aan de K.N.A.U. en aan de „Athletiekwe- reld" is gezonden, met het verzoek te publiceeren, dat er van ruzie geen spra ke is geweest, zooals in het jaarverslag in het Jaarboek 1938 staat geschreven. Er werd op aangedrongen, dat het districtbestuur mede. pogingen zou aan wenden, dat in het eerstvolgend num mer van de „Athletiekwereld" deze brief van de Zeeuwsche athletiekleiders, bevattende rectificatie van hetgeen in het jaarverslag is vermeld, zal worden gepubliceerd. De voorz. zeide, dat hij zich met den secretaris heeft onderhouden. Spr. had het ook beter gevonden dat niet van ru zie gesproken was geworden in het ver slag. Het was ook beter geweest en dat dient in het vervolg te geschieden dat de overige bestuursleden eerst in zage hadden gekregen voor het verslag in het Jaarboek werd gepubliceerd. Propaganda De vertegenwoordiger van Marathon vroeg of bv. in G o e s, voldoende pro paganda is gevoerd. De voorz. zeide dat reeds tweemaal getracht is iets in Goes te bereiken, maar er bleek geen be langstelling vooir de athletiek te be staan. De heer Van Roo was het met de zinsnede in het jaarverslag, waar ge sproken wordt, dat propaganda niets anders is dan geldverspilling, in 't ge heel niet eens. Wanneer er een kans is op propaganda moet zij terdege worden overwogen. De voorz. zeide toe, dat na gegaan zal worden hoe en waar propa ganda gevoerd kan worden. Verder werd gewezen op het feit, dat Rust Roest en Walcheren niet van het tooneel izijn verdwenen, doch dat zij alleen uit 'de K.N.A.U. zijn getreden wegens financieele bezwaren. Voorts werd de bevreemding uitge sproken dat in het jaarboek geen ver slag van de technische commissie is verschenen. Het overleg bleek veel te wenschen te hebben overgelaten. De heer Bakker bracht daarop het technisch verslag uit. Eenige opmerkin gen over het beleid van den secr. van de T.C. werden spoedig rechtgezet. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er een batig saldo van 158 is. Verkiezing secretaris-penn. Daarna kwam aan de orde de ver kiezing van bestuursleden. De heeren A. Imanse, A. P. de Roo (Odidas) en Chr. Bos (A.V. '35) hadden bedankt. Een voorstel om het bestuur van 7 terug te brengen op 5 leden, werd, na langdurige discussie, met 9 tegen 4 stem men aangenomen. De heeren M. B. v. d. Woestijne (Ma rathon) en P. v. d. Pluijm (A.V. '35) wer den candidaat gesteld voor secretaris penningmeester. Gekozen werd de heer v. d. Pluijm met 7 stemmen en 6 op den heer v. d. Woestijne. Toen men reeds aan de volgende agendapunten bezig was vroeg de vert. van Marathon of de afgevaardigde van Achilles, die medegestemd had, wel den stemgerechtigden leeftijd van 18 jaar had. Dit bleek niet het geval, zoodat de stemming ongeldig moest worden ver klaard. De afg. van Marathon, meende dat het niet hoort, dat een afgevaardigde (zooals die van Achilles) niet bij de an dere afgevaardigden, maar in een hoekje zit, waar men haar wel zou kunnen be ïnvloeden. De voorz.: dat staat niet in het regle ment. De heer Bakker, vond de opmerking over beinvloeding ook wel wat kras. De vert. van Marathon zeide later niet de bedoeling te hebben gehad perso nen te kwetsen. Toen volgde de herstemming, waarbij beide candidaten 6 stemmen kregen. Men ging nu beraden wat gedaan moest worden. Voorgesteld werd loting, of de voorzitter te laten beslissen of een nieuwe vergadering uitschrijven. De heer Van Roo zeide toen, voor zichtig te zijn, wat dit laatste betreft, want eigenlijk is de huidi ge jaarvergadering on gel d i g.Immers een maand voor de te houden vergadering moeten de gegevens zijn verzonden, en dat is niet het geval geweest. Sommige leden wilden toen maar naar huis gaan, hetgeen het be stuur niet noodig achtte. Na lange discussies trok Marathon de candidatuur v. d. Woestijne in. De heer v. d. Pluijm was toen automatisch tot secretaris-penningmeester gekozen. Over de afgevaardigden naar de jaar vergadering kon men het aanvankelijk ook niet eens worden. De heeren Kamp man, Van Roo en Van Dort werden can didaat gesteld. Omdat de zaken zich veel te veel gingen toespitsen, trok de heer Van Dort zich terug. Werkprogramma. Het werkprogramma voor 1938 werd besproken. Op 2 en 23 Juli zullen de kampioenschappen plaats hebben. Voor het eerst zal getracht worden de juni ores bij de dames en heeren onder te brengen. Met België zal contact worden gezocht. Wanneer er animo voor bestaat zal een competitie voor da mes en heeren worden ingesteld. Ook in de rondvraag werden nog vele ■wenschen naar voren gebracht. O.a. werd er op gewezen dat de medische sportkeuring in Zeeland niet naar vol doening werkt. VOETBAL. Wedstrijduitslagen, Rotterdam: NederlandBelgië 72. Ie klasse afd. IV: BleyerheideNic 03; Roermond-Willem II afg. Stedenwedstrijden: AmsterdamBrus sel 30; RotterdamAntwerpen 32. -Gister is te Deventer op 44-jarigen leeftijd overleden Go Ahead's trainer, de heer J. Hodson. De trainer Hodson is ook in Zeeland geen onbekende. Hij is in 1936 trainer geweest van de voetbalver- eeniging Middelburg. Als zoodanig wist hij zich in onze provincie veel sympathie te verwerven. NederlandBelgië 72. De Oranjeploeg over alle li- niën stérker. Smit doel punt viermaal. (Van een s p e c i a 1 e n A. N. P.- verslaggever.) De wedstrijd NederlandBelgië, die met spanning en met zooveel onzeker heid was tegemoet gezien heeft een aangename verrassing gebracht: een zeer overtuigende zege van een met ouderwetsch élan spelend Oranjeteam op een eBlgische ploeg, d~e men min stens zoo sterk als de Hollandsche ge oordeeld had. Het Oranje-elftal heeft daarbij het spel open gehouden. Of de aanvallen gingen langs Wels en Mijnders, öf er er werden verre passes door het midden gegeven, waardoor het tempo hoog kon worden opgevoerd. Er zat vaart in het elftal, twee maal drie kwartier achter een en dat op zich zelf is reeds een prestatie op het zeer zwar^*veld. Daartegenover stelden de Belgen het bekende breedtespel, de korte tikjes van man tot man, soms nog weer even ach teruit, zoodat men maar niet op schoot en onze verdediging telkenmale gele genheid kreeg in te grijpen en ernstige gevaren te bezweren. Dit korte samen spel werd bovendien nog zeer onnauw keurig uitgevoerd. Was de Nederlandsche ploeg over alle linies sterker, ook individueel viel er bij onze spelers meer te loven dan bij de Belgen. In de Belgische ploeg zaten en kele zeer zwakke plekken. Zoo beschik te men niet over twee buitenspelers van klasse. Stanley van den Eynde was be slist zwak. Het derde zwakke punt in de Belgisc.he ploeg was de bezetting van de spilplaats. Voortdurend was er een gat op het middenveld. Het is overigens wel merkwaardig, dat deze zeer groote overwinning behaald is met een ploeg, die uit „oudjes" be staat, wel te verstaan oudjes in dienst jaren, niet in leeftijd, want de gemiddel de leeftijd van het Oranje-elftal is niet hooger dan 24 a 25 jaar. Alleen Ande- riesen en Van Heel zijn voor internatio naal voetbal al „op jaren". Verscheidene malen zijn jongere krachten geprobeerd, doch deze proef nemingen schonken geen voldoening. En men kan de keuzecommissie van den K.N.V.B. slechts prijzen voor haar stand punt, dat jongere spelers nog niet de plaatsen van „ouderen" mogen innemen, zoolang niet de zekerheid bestaat, dat de nieuwelingen het minstens even goed doen. Dank zij het feit, dat er slechts ge routineerde spelers in het elftal waren opgenomen, die stuk voor stuk verdien stelijk speelden, stond er een homogene ploeg in het veld, die wist wat zij wilde en begreep, waartoe zij in staat w:as. Na het derde Nederlandsche doelpunt viel het elftal van België volkomen in elkaar. De moraal was gebroken, en de voetbalcapaciteiten onzer tegenstanders waren niet van dien aard, «dat alleen daarmede een gelijk spel of een over winning zou kunnen worden behaald. Vooral de Belgische middenlinie was nergens meer. Men kan zich er ten zeer ste op verheugen, dat de samenstelling van onze voorhoede gezond is. Al blijft het waar, dat Vente geen midvoor van groot formaat is en dat nog steeds een speler als Bakhuys gemist wordt. Maar men wijze ons een beteren midvoor aan. DE WEDSTRIJD. Het veld blijkt glad en zeer zwaar bespeelbaar te zijn en daarom behoeft het niet te verwonderen, dat men in het eerste kwartier niet veel fraais te zien krijgt. Vooral de Nederlanders hebben blijkbaar eenige moeite om zich in te spelen. De Belgische voorhoede krijgt eenige kansen, zonder echter zeer gevaarlijk te zijn. Het spel is wei nig belangrijk. Het duurt bijna twintig minuten, voor Nederland het evenwicht kan herstel len. Maar dan vlot het samenspel ook in eens een stuk beter, er wordt be- ter geplaatst en sneller en verrassender gespeeld. Bij een worsteling voor Eet doel der Belgen stormt Vente toe en werkt Braet met den bal over de doel lijn. Reeds ju cht het publiek, maar de scheidsrechter beslist, dat de Belgen een vrijen schop mogen nemen. Nederland neemt de leiding. Vier minuten voor de rust ontstaat het eerste Nederlandsche doelpunt. Wels heeft den bal tot bij de hoekvlag opgebracht en geeft een voorzet, zóó zuiver en afgemeten, dat de bal juist n et bereikbaar is voor' den Belgischen keeper, maar wel voor den toestormen den Smit, die met een fraaien harden kopbal het Nederlandsche elftal de lei ding geeft (10). De tweede helft. N,a de hervatting krijgen de toe schouwers onmiddellijk een uiterst boe end spel te zien. De Nederlanders dringen geleidelijk Hun tegenstanders terug. Acht minuten na de rust scoort Smit het tweede doelpunt. Van Spaan- donck is de grondlegger daarvan: vlak bij de achterlijn naast het doel staande, geeft hij achterwaarts over naar Smit, die inschiet (20), Eenige minuten later loopen onze verdedigers elkaar bij een Belgischen' aanval min of meer in den weg, waar van Braine op uitstekende wijze ge bruik maakt. Hij weet de geheele ver dediging te passeeren en schiet den bal van dichtbij langs Van Male (21). Het derde doelpunt van de serie wordt door Wels gemaakt, tengevolge v,an een grove fout van Smellinckx. Deze wil den bal op zijn doelverdediger terugspelen, meenende, dat Braet in zijn doel gebleven is. De keeper is echter u tgeloopen en kan niet zoo snel kee- r'en, zoodat Wels eerder bij den bal is en zonder moeite scoort (3—1), Het zelfvertrouwen in de Oranje- ploeg groeit steeds. De Belgen probee- ren het met een verandering in de voorhoede, Maar ook zoo lukt het niet bijster, omdat Braine vrijwel als eeni ge goede aanvaller tegen een betrouw bare verdedig'ng heeft te vechten. De Oranjevoorhoede heeft na 20 min. weer succes, wanneer Smit den bal bemach tigt en een hard schot in den uitersten hoek van het doel lost (41). Even later maakt van Male een fout, die niet ongestraft blijft. Bij een door Capeïle genomen hoekschop loopt hij uit, doch Voorhoof bemachtigt den bah en schiet in (4—2). De Belgen overspeeld. Het verschil in speelsterkte worcli steeds grooter, zoodat men tenslotte ge rust kan zeggen, dat de» Belgen over speeld worden. Veertien minuten voor het einde krijgt Smit den bal op be hoorlijken afstand van het doel. Hij passeert Paverick en met een fraai di agonaal schot maakt hij opnieuw een doelpunt, zijn vierde van dezen mid dag! (52). Ook Vente wil blijkbaar toonen, dat hij nog schutterscapacitei- ten bezit. Een voorzet van Wels, een kopbeweging van onzen mddenvoor en de bal ligt weer achter Braet in het Belgische doel (62). Nog zes minuten zijn te spelen, als Van Spaandonck ziin kans schoon ziet. Hij loopt stevig door en smaakt inderdaad het genoegen, ook een doelpunt te scoren. (72). Zeven doelpunten, we mogen inder daad tevreden zijn. DE SPELERS. Doelman Van Male heeft niet zoo heel veel moeilijk werk gehad. Het was een grove blunder van den Rotterdammer, toen hij volkomen onnoodig bij het twee de doelpunt uit zijn doel liep. Caldenhove was de beste der beide achterspelers. Hij was niet in topvorm, m,aar .ijn totaal-prestatie is zeker uit stekend te noemen. Weber was niet de speler, zooals wij hem van vorige wed strijden kennen. Zijn plaatsen was slor dig, zijn wegtrappen niet zoo krachtig als anders. Daarnaast heeft ook hij ech ter zeer verdienstelijke dingen gedaan en het tweetal Caldenhove-Weber is op het oogenblik zeker de sterkste formatie voor onze achterhoede. In de middenlinie vonden wij Paauwe den uitblinker. De Feijenoordman heeft vóór de rust een voortreffelijke partij voetbal gespeeld. Anderiesen heeft_ een rustige partij voetbal gespeeld. Waar wij ons echter het meest over verwonderd hebben, is het feit, dat Anderiesen het voeden van de voorhoede op zoo'n uitnemende wij ze verrichtte. Van Heel was vele jaren achter elkaar de uitblinker van de mid denlinie, ditmaal was hij de minst goede. Het tempo wordt hem vaak te machtig. Hoe vaak heeft Paauwe aan Wels niet den bal op uitnemende wijze afgegeven en hoe yele malen heeft Van Heel dat aan Mijnders gedaan? Deze verschillen zijn treffend. Wels heeft uitnemend gespeeld. Hij speelde veel agressiever dan de laatste malen het geval is geweest. Hij kan, zoo spelend, voorloopig nog zeker zijn van zijn plaats. Van Spaandonck is ons mee gevallen. Zijn spel is zeker geen open baring geweest, maar hij was een nuttige verbindingsman. Vente was bewegelijk en snel. Hij zette door, deinsde voor geen moeilijkheden terug. Zoodoende was hij een voortdurend gevaar voor de Belgische achterhoede. Maar zijn spel- verdeelen was maar matig, hij was niet de ziel van den aanval. Wat Smit ge presteerd heeft, grenst aan het onge looflijke. Vier doelpunten van de zeven kwamen van zijn voet. Hij zwierf als van ouds, was overal, maar o.i. iets te wei nig op de linksbinnenplaats. Smit was de groote man van den dag. Mijnders heeft Bergman zeker doen vergeten, al bleef zijn spel misschien iets onder de verwachtingen. Durfde hij zich in verband met een pas genezen ver wonding, nog niet geheel te geven? De TSelgen. De Belgische doelverdediger, Braet, heeft een ondankbaren arbeid te ver richten gehad. Achter een zwakke mid denlinie en een zwakke verdediging die zich wel wat vaak van haar stuk liet brengen, moet hij zich wel onveilig ge voeld hebben. Ook de Belgische voor hoede was als linie niet sterk. Boven dien pasten de spelers zich niet al te goed bij Braine's spel aan. De samen hang in de geheele linie ontbrak en dat verlamde de aanvalskracht. De belangstelling. Van de 60.000 plaatsen in het sta dion waren ditmaal, in tegenstelling met den wedstrijd in Mei van het vorige jaar, toen nagenoeg alles was uitver kocht, slechts ruim 46.000 bezet. NEDERLAND—BELGIë JUNIORES 7—3. In de morgenuren vond gisteren te Rotterdam een wedstrijjd plaats tus schen de junioresploegen van Nederland en België, welke ontmoeting door on ze landgenooten met 73 gewonnen werd. Deze zege is voornamelijk te dan ken aan het goede voorhoedespel onzer landgenooten, die beter het maken van doelpunten verstonden dan hun tegen standers. De achterhoede van het Ne derlandsche junioreselftal maakte even wel niet zoo'n sterken indruk en daar mede zijn de drie doelpunten tegen reeds verklaard. Bij onze landgenooten ontpopte Colt hof van H.V.V. zich als een snellen rechtsbuiten met behoorlijke technische capaciteiten. De Boer op de midden voorplaats stelde zich zeer verdienste lijk op en zijn schot liet niets te wen schen over. Van Veen van Heracles was de beste speler uit deze voorhoede. Hij kon het uitstekend vinden met de Harder op de linksbuitenplaats. Deze jeugdige V.Ü.C.- er kan zich in de toekomst ontplooien tot een vleugelspeler van extraklasse. In de middenlinie viel het spel van Moeh- ring op de spilplaats op. ZWEMMEN. RIE VAN VEEN VESTIGT NIEUW WERELDRECORD. Op de 200 m borstcrawl voor dames Zij verslaat Ragnhild Hveger, Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan organiseerde de Rotterdamsche Dames Zwemclub Zaterdag en Zon dag internat'onale wedstrijden te Rot terdam, welke mede door de deelne ming van vijf Deensche zwemsters, bij zonder groote belangstelling trokken. De 200 meter borstcrawl, was al even sensationeel als fraai. Ragnhlid Hveger kwam tegen drie Nederlandsche meis jes uit. Dadelijk reeds zag men, dat Rie van Veen er alles op zette om de Ne derlandsche eer hoog te houden. Baan na baan hield zij haar befaamde colle ga goed bij. Steeds maar bleef zij op gelijke hoogte met Hveger. Het laatste keerpunt namen beide zwemsters ge lijktijdig, een adembenemende spurt volgde, de jeugdige Rotterdamsche zwemster schoot door het water en tik te juist O'.t seconde eerder aan. Luid gejuich steeg op, toen bleek, d,at zjj den afstand in den nieuwen wereldre cordtijd van 2 min. 24,6 sec. had afge legd, waarmede zij het oude record, dat sedert 8 September 1935 op naam stond van W lly den Ouden, met een tijd van 2 min. 25,3 sec, met niet minder dan 0,7 seconde had verbeterd. Ook Ragn hild Hveger heeft schitterend werk ge leverd. De 200 meter schoolslag werd door dé werledrecordhoudster, Jopie Waalberg gemakkelijk gewonnen voor Valborg Christensen, Inge Soerensen en Jopie Stroomberg. Een bijzonder fraaie presta,tie ver richtte Cor Kint op de 100 meter rug slag. Zij legde dezen afstand in den fe- nomenalen tijd van 1 min. 14 sec. af en bleef daarmede slechts 0.4 seconde bo ven het wereldrecord van Nida Sneff. Een nieuw Nederlandsch record Het tweede record, dat gebroken werd, was het 200 meter schoolslag-re cord heeren en hoewel het ditmaal slechts een Nederlandsch- en geen we reldrecord betrof, was de prestatie er toch niet minder om. De zwemmer H. Smitshuyzen slaagde er in om dit re cord te verbeteren met 1.4 sec. en te brengen op 2 min. 46 sec.. Dié helpen goed. 12 cachets 50 ct. 2 stuks 10 c«. (Ingez. M««L) RADIO-PROGRAMMA. DINSDAG 1 MAART. HILVERSUM I 1875 en 415,5 m. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg conc. 12.30 Gram. 1.00 Omroeporkest. 1.45 Gram. 2.00 Omroeporkest en solisten. 2.45 Knip cursus. 3.45 Lyra-Trio. 4.30 AVRO-Kinder- koor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Aeolian-or- kest en solist. 6.30 Gram. 7.00 Voor de kin deren. 7.05 Piano. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. en eventueel gram. 8.20 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.20 Reportage. 10.00 Vervolg Bonte Dinsdagavondtrein. 10.45 Gram. 11.00 Berichten ANP. Hierna: Veres Lajos' Zigeunerorkest. 11.3012.00 Eddie Oliver's Band. HILVERSUM II 301,5 m. KRO-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gram. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten, solist en gram. 2.00 Vrou wenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram. 5.05 KRO-orkest (Om 5.45 Felicitatiebez.)6.40 Esperanto. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Gevar. progr. (Om 10.30 Berichten ANP). I 1.15—12.00 Gram. DROITWICH 1500 m. 11.20—11.45 Or gelspel. 12.05 Cole-Trio. 12.35 Wetenschap pelijke causerie. 1.05 Gram. 1.502.20 Caylus-Players. 4.20 H. Engleman's kwintet en solist. 4.50 Muz. causerie (met gr. pl. 5.20 Zang. 5.40 Troise's Banjo-orkest. 6.20 Berichten. 6.45 Zang en piano. 7.05 Nor- thern-orkest. 7.50 Causerie. 8.10 Declama tie. 8.20 Theater-orkest, -koor en solisten. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch over zicht. 10.00 St. Davids-Dag Programma. 10.50 Piano. 11.25 Grosvenor House Dans- orkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.). RADIO-PARIS 1648 m. 7.50 en 8.55 9.40, 10.40 en 11.20 Gram. 12.40 Bailly- orkest. (In de pauze: Zang). 3.05 Piano. 3.20 en 4.20 Zang. 4.35 Cello. 5.20 Der- veaux-orkest. 8.35 Parijsch Strijkkwartet en solisten. 9.50 Radio-tooneel. KEULEN 456 m. 5.50 Militair conc. 7. 50 Orkest. 1 1.20 Reportage. 12.35 Frankische Dorpsmuzikanten, Amusements-orkest en so listen. 1.35 Gram. 3.20 Amusements-orkest. 6.30 Reportage. 8.20 Orkest, militair orkest en solisten. 12.0012.20 Reportage. BRUSSEL 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram. 12.50 Dansorkest. In de pauze: Gram. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gram. 5.20 Salonorkest en gram. 6.50 en 7.20 Gram. 8.20 „Die drei Walzer", operette. (Om 9.05 Interview). 10.3011.20 Gram. 484 m: 12.20 Gram. 12.50 Salonorkest. 1.30 Dafrsorkest. 1.502.20 Gram. 5.2Ó Van Hecke-kwartet. 6.35 en 7.35 Gram. 8.20 Radio-tooneel. 10.3011.20 Gram. DEUTSCHLANDSENDER 1571 m. 7.20 Egon Kaiser, Erwin Stëinbacher en Carl Woitschach met hun orkesten, Boerenkapei en gram. (Om 9.20 en 10.05 Berichten).. ASEMDA. MIDDELBURG. MA 28 Feb. Alg. Ledenverg. Vereen. „De Ambachtsschool", Schoolgeo. 21.00 h. Dl 1 Mrt, Theosof. Ver. Ardjoena Loge. Openb. voordracht door den heer J,. D. v. Buren Schele, uit Breda St. Joris 20.00 h. Dl 1 Mrt. Gew. Bijeenk. Inst. v. Arb. Ontwikkel, in samenwerk, m. d. A.J.C. afd. M'burg inleider de hr. Wim Thomassen, „De Gouden Poorte". GOES. MA. 28 Febr Dl 1 Mrt ALGEMEEN. MA 28 Feb. Prinses Beatrix Hymne ge- declam. Martien Beversluis m. w. v. Corrie Huinink, piano, te Vlïss. Concertgeb, 20.15 h. MA 28 Feb. en WO 2 Mrt. Uitv. Kinder koor „de Jonge Stem" te Dom burg; café Wilhelmina 19.30 h, Elec. Drukkerij G. W. den Boer. M'buri

Middelburgsche Courant | 1938 | | pagina 8